AANBESTEDING. PENSION SCHOLIER. Gevraagd: een Keetjongen Leidsche Schouwburg. Vercenigde llottcrdauisclic Tooncelislen Een Debuut. WERKPLAATS TE HUUR Kloksteeg No. 11. 1606 e AdresZijdgracht 24. Engelsche Brandkast. liü liet rusten, om zich tot 6one beoordoelmg fafi do rogeenngadaad te bepalen. Evenmin wilde hy Z'jno al of niet gesehiktheil be oordeelt n. Oveugehs draagt de Min. de aan sprak elykheid voor do benoeming, die echter geschiedde op eene wijze, stuitend voor den directeur, omdat de Min. hem zelf een voor dracht had gevraagd mot uitzicht zelf den aan bo vol ene te benoemen Toch werd een dr. Bredius geheel onbekend persoon benoemd, en daarin lag iets, wat niet behoorde. Daarom vroeg interpeflaat: heeft de Min. den heer Bredius een 'voordracht gevraagd met mededeeling, dat de voorgedragene dan wordt benoemd; heeft de heer Bredius iemand aanbevolen; heeft de Min. buiten hem een ancier aan H. M. voorgesteld en heeft hjj don heer Bredius medegedeeld, dat de aanbevolene niet in aanmerking kwam.? De Minister Van Houten beantwoordde dadelijk den ifit.Tpell.int. Over de voorberei ding der benoeming wenschte hij zich niet uit te laten en bij kwam op tegen de ver denking alsof hij tegenover dr. B. zijn woord gebroken had. Met het oog op het verschil in t-etnekenis van beide eenige sollicitanten, achtte de Min. zich niet verantwoord met do opvatting van dr. B. mee tè gaan, omdat de Reg. de betrekking van onder directeur niet wenscht te beschouwen als een administra tieven werkkring, maar als een opleidings school voor jo-'ge ambtenaren in dezen dienst tak Het verschil bestond hierin dat dr. B., fecn kunstkenner kunnende vinden, het onder- Jirecteurschap wilde opheffen en een beambte aanst 11 n. Eet vrijvallende traktement zou dan by het zijne gevoegd worden. Daartegen had de Min. bezwaar, meenende dat in het Museum geen beambte noodig was. Hierop droeg de heer Bredius een onder-directeur voor onder voorwaarde dat deze nimmer zou aspireeren naar het directeurschap. Di9 rege ling wenschte de Min. niet omdat daardoor het karakter der betrekking veranderde In den heer Waller zag de Min. den man naar zijne opvatting der betrekking nL dat de benoemde zijn kunstcarrièro hiermede niet afsloot. De Min. deelde ook mede dat er ver schil bestond over de benoeming van den heer Bredius tot hoofddirecteur te Amsterdam, welke betrekkiug hij wilde aannemen mits hij hier mocht blijven wonen. Daartegen had de Min. bezwaar wegens het precedent. Had hij alles geweten, misschien zou hij ten slotte hebben toegegeven, al wist hjj dat de eiscbeo van dr. Bredius ten opzichte van het gebouw te Amsterdam dat by meer voor de schilde ryeu wil inrichten, tot nieuwe moeilykbeden zouden leiden. Dit echter daargelaten, had de Min. van dr. B. begin Februari het verzoek ontvangen aan de zaak een einde te maken door hem op de eep of andere wyze een plaat6vervangend- directoür te geven. De Min. meende dit naar zyn beste weten to hebben gedaan, te meer, daar de heer B. niet stellig kon verwachten, dat de beer Marcus, zyn candidaat, zou be noemd worden wegens 's Min. bezwaren tegen het karakter dier benoeming. De Min. healt den heer Waller benoemd, die reeds by het Prentenkabinet studiën maakte en vooral op aanbeveling van den heer Franke i, te Le Yésinet, een bekend kunstkenner, die den be noemde bcogt-lyk prees. De Min. meende by zyn voordracht het Staatsbelang te hebcen behartigd en kon niet verwachten, dat de heer Bredius om die reden zyn ontsl g zou nemen, te meer, daar dr. B. niets tegen den heer Waller heeft. Dat de heer B. lichtgeraakt was, die vryheid kan hy hem niet ontnemen. In allen geval heeft de Min. den heer B. geschreven, dat de heer Waller benoemd was ter vervulling der vacature. Nu werd de benoeming van den he9r W. aan protectie toegeschreven, maar ook daarover was de Min niet geraakt. Overigens ontkende hy ten stelligste dat de referendaris De Stuers de hand in deze benoeming heefc gehai. Na het gebeurde heeft de Minister in een brief zyn leedwezen aan den heer Bredius betuigd dat over een verschil met den Minister de kunst schade zou ïyden. Hy gaf geen aanleiding tot de ontslag-aanvrage; integendeel heeft alles ge daan om haar te voorkomen tot de uiterste grens van de waardigheid der Regeering. Hy bield vol dat de heer Bredius kort voor de benoeming wist hoe de Minister over de zaak oacht. De interpellatie van den heer Lohman achtte hy meer een verhoor op vraagpunten daD een beoordeeling eener regeeringsdaad. De heer Lokman bleef de wyze waarop de heer Bredius behandeld is niet verstandig en beboorlyk achten, constateerde dat de voor gedragene niot is benoemd hoewel de Minister bedekt had te verstaan gegeven hem wel te zullen benoemen en bovendien de Minister van zyn afwykend voornemen aan dr. B. niet deel biyken. Nu had een man als dr. B., die spr. als een voort reffeiyk en uiterst ge schikt kunstbeschermer leerde kennen en aan wien het Museum en de schatkist veel te danken heeft, een betere behandeling ver diend. En daarom protesteerde spr. tegen de verdachtmaking alsof dr. B. financiëele voor- deelen beoogde, by, cie voor 22 cent per uur arbeidde (gelach) en geheel belangeloos kunstreizen maakte. Uifc den brief van den heer Franken citeerde spr. dat die beschermer van den heer Waller dezen ongeschikt achtte voor onder-directeur van het Mauritshuis. Overigens meende hy, dat een man der kunst als Bredius eenige onafhankelykheid en zelfstandigheid in zyn ambt mag eischen. En nu dringt men zulk een man iemand op, die voor zyn taak ongeschikt wordt geoor doeld. Intus8chen had do Minister erkend vor- keerd gehandeld te hebben door een soort van excuusbrief aan den heer Bredius (De Minister schudde ontkennend het hoofd). Spr. was overtuigd, dat, wanneer hy een motie voorstelde te kennen gevende, dat de Kamer wenscht dat dr. Bredius aan het hoofd van het Museum zou blyven, niet één stem daartegen zou zijn en de Kamer eenparig zou zeggen: laat hem blyven (bravo s en applaus onderdrukt door 's Voorzitter hamer). Hy zal geen motie voorstellen, maar meent dat de heer Bredius behouden moet blyven voor het Museum eu hoopt dat de heer Bredius, ook zyn gevoeligheid ter zydo stellende, geen reden zal vinden "fi'èen te gaan (oravo's) opdat zoodoende tusschen den Minister en dr. B. de vrede hersteld worde. De Minister beaamde den lof toegezwaaid aan dr Bredius maar betwyfelde of hy per soonlyke gevoeligheid boven de kunst weet te verheffen en meende ook dat overdeziak door ontydige dagbladcritiek te veel beweging is gemaakt. Hy althans laat zich niet dringen door de publieke opinie. Met handhaving van de ambtelyke discipline, zal de Minister echter tot de uiterste grens gaan om zyn ontslag neming te voorkomen, maar mocht de heer Bredius voortgaan met zyn critiek op eene handeling van Kroon en Reg. dan zou de Minister hem niet eens eervol kunnen ontslaan (sensatie). De Minister beschouwde den heer Bredius toch reeds als onbezoldigd ambtenaar tusschen wien en den Minister de verhouding reeds anders was. Na repliek van den heer Lohmandie de hoop niet opgaf op een goed einde der zaak en oordeelde dat dr. Bredius vry was na aanbieding van zyn ontslag werd de inter pellatie gesloten. BUITENLAND. Turkye. Na de vlucht van Borowitcb-pacha werd Karatheodory-pacha door de mogendheden voorgesteld als gouverneur-generaal van Creta, maar deze had onder de tegenwoordige om standigheden geen lust, om dien postte aan vaardeü, en bedankte. Nu wordt officiéél de benoeming van Pbotiades Bey bekend gemaakt. Volgens de „Vossiscbo Ztg." maakt ae benoeming van Pnotiades Bey tot gouverneur- generaal van Creta in de Europeesche kringen te Konstantinopel een ongunstigen indruk, daar Photiaues voor een speelpop van Jzz t Bey en de paleiskliek gehouden wordt. Deze Pbotiades (niet te verwarren met den reeds overleden pacha van dien naam, oud-gouver neur generaal van Creta) is reeds over de zeventig; hy is prins van Samos geweest. Photiades paeha beeft ae bi-no -ming aan genomen, zonder eenige voorwaar'e te stellen, terwyi Karatbeo Jory de aanneming afhan kelijk. had gemaakt van hbt toestaan eener nitgeorcidere autonomie aan Creta. Hierin ligt, volgens een correspondent van de „Frank/. Ztg.", de beteekenis van zyne benoeming, want de Sultan is onvoorwaar-ielyk afkeeiig van verdere concession. De grootvizier opperde ernstige bedeukingen tegen zyne benoeming; doch de Sultan schonk daaraan geen gehoor. Na zyne audiëntie by den Sultan had Photiades een onderhoud van eenige uren met lzzet Bey, (lie zich voor ztjne benoeming zeer veel moeite gegeven had. De krygsraad te Aleppo heeft den Turkscheo kolonel Mahzar Bey, wegens mede plichtigheid aan den moord op den Italiaansehen pater Salvator, veroordeeld tot vervallen verklaring van zyn rang en opsluiting in eene versterkte plaats. Transvaal Volgens telegrammen, in verschillende krin gen uit Pretoria ontvangen, zal de Volksraad de bevo-gdheid van het Hooggerechtshot be perken tot het interpreteeren der wetten en het de bevoegdheid ontnemen wetten in stryd met de Grondwet te verklaren. Indien desa wet wordt aangenomen, zullen de rechters in het Hooggerechtshof ontslag nemen. Men verneemt uit Londen, dat Rhodes en Beit aan het departement van kolomen aldaar verze kerdhebben, dat zy de feitelyke schade, door den inval van Jameson veroorzaakt, zullen vergoeden. Een treurige affaire wordt uit het district Caledon bericht. Een jonge dame, genaamd Gain, sprong over een klipmuur, om perziken te pluksen en kwam aan de andere zyde op een kobra te land. De slaDg beet haar kort bovenkant den enkel en binnen een uur was zy dood.(0. L.) De opstand op Creta. De reeds onder de vorige telegrammen be knopt vermelde verklaring van Koning George tegenover een gezant van een der Europeesche mogendheden, die door de „Asty" wordt open baar gemaakt, luidt in haar geheel aldus: „Gedurende verRcheidcne jaren heb ik de Europeesche boven bezocht en ik heb getracht d9 sympathie vaiv Europa voor het rechtmatige streven van het Helleuisme te winnen. „Sedert de omwenteling van Mei 1896 op Creta zyn er acht maanden voorbygegaan zonder dat de zoogenaamd effectieve tusschen- komst van Europa tot een ander besluit heeft geleid dan dat tot oprichting eener gemengde gendarmerie. Deze hervorming maakt een samenstel van belachelyken aard uit; zy heeft de Muzelman8che bevolking tot oproer ge bracht. Het geduld heeft zyne grenzen en het myne is uitgeput „Ik vraag niets meer aan Europa; ik heb besloten zelf Creta aan Griekenland vast te hechten, waaraan het verbonden is door ge meenschap van ras, van taal en van godsdienst. De Grieken zyn des te meer gerechtigd op Creta te landen, omdat zy verplicht zyn dage- ïyks duizenden vluchtelingen, die voor de fanatieke Muzelmansche bevolking de wyk nemen, op te nemen en te voeden. „Myn besluit zal waarschynlyk tot dwang maatregelen tegen my aanleiding geven, maar ik zal ten minste het gansche Hellenisme voor my hebben, en dat is voor my voldoende. Het bezettingsleger zal Creta niet vtriatsn; ik heb tot aai aoeifde uitdrukkdykste bevelen gegeven; het bestuur van het eiland zal uit myn naam georganiseerd worden." Hieromtrent werden nog ontvangen de volgend6 telegrammmen. Caoea, 24 Februari. Het paleis van den gouverneur is geheel door brand vernield. Op andere punten is insgeiyks brand uitge broken alle schepen hebbdn spuiten aan land gezonden. De Turkscne brandotichters zyn door de Turksche autoriteiten gearresteerd, maar dadelyk weer losgelaten Gewapende Muzelmannen loopen door de stad. Gedurende den brand moesten Europeesche officieren de brandkast van deD gouverneur beschermen legeo df> Turkache soldaten, die haar wilde bestelen men schoot met los kruit om de dïeveo tb verjagen. Cu Haiepa wordt gemeld, dat de Muzel manacne soldaten de Christenen hebben aan gevallen Koneiantinopei, 24 Februari. Volgens een by ae Forte ontvangen telegram, zyn by kaap Chtrsonesos in de provincie Cancia 600 man Gnekscli6 tro pon met 3 kanonnen en een voorraad ammunitie ontscheept. Zy waren uit Griekenland gekomen met een leider dc-r ïnsurgenten. Konstantinopel, 24 Februari. De reg6enng te Weenen heeft aan de Oosten- rykscne Lloyd verboden, Turksche troeden te tr.insporteeren. Een keizerlijk irade beveelt de mobilisatie van de rcctifs (landweer) in de vilayets Salonika, Monastir, Kusiamboui, Aïdin, (Smyrna) en Angora om de troepen aan ü6 Grieksche grens te verstei ten. Athene, 24 Febr.: Volgens officieele opgaven verloren de Turken in de jongste geveenten 600 man aan dooden, gewondea of vermisten. De Kamer heeft heden geen zitiing gehouden, daar de ministers niet aanwezig waren Het niet doorgaan aer zitting wordt aruk besproken id politieke kriDgen. De neer Deiyannis heeft zyn ambtgenooten byeengeroepen in net ministerie van finan ciën. De gezanten bezochten heden den minister van builenlar.aachb zakeu Skouzes Men weet niet of zy een collectieve nota hebben over handigd Salonika, 24 Febr Hier zfin bevelen ontvangen voor de formatie van twee leger Corpsen naoy de Grieksche grens. Telegrammen, PRETORIA. 24 Febr Een groot* constitu tioneel crisis is in de Transvaal ontstaan, omdat het Hooggerechtshof vasthoudt aan het recht om besluiten van den Volksraad te onderzoekeo, ten einde uit te maken of zy al dan niet in stryd zyn met de grondwet. De Voikaraad behandelt thans een wet, waarin bepaald wordt dat de rechters een' nieuwen eed zullen afleggen, om ais wet aan te nemeD de besluiten, die de Volksraad neemt. In de zitting van den Volksraad van heden deed de Voorzitter een ernstig beroep op de vergadering ten gunste van de aanneming der wetby zeide, dat Rhodes vele jaren lang bezig was de republiek te ondermijnen, en daarin alleen werd tegengegaan door de be sluiten van den Volksraad. Tenzij de souveremittit van den Volksraad gehandhaafd werd, zou de Londensche con ventie te niet gedaan worden en zoo er een oorlog kunnen volgen. De rechters legden eene verklaring over waarin zij aandrongen op verdaging der be raadslaging, terwyi zy aanboden mede te wer ken tot eene mmneiyke schikking van het geschil. MADRID. 24 Februari Een afdeeling op standelingen van Maximo Gomez op Cuba, is doot twee Spaansche colonnes verslagen. De opstandelingen werden uiteengedreven en haiden talryk» dooien en gewonden. LONDEN 25 Februari Uit Konstaatinope wordt aao de „Standard" gemeld, dat, naar men zegt, in oen gisteren gehouden Turkschen ministerraad besloteo is voorbereidingen te treffen voor een eventueel oprukken naar Athene. De „Times" verneemt uit Montevideo (Uruguay), dat de pogingen om tot een ver zoening te komen, mislukt zyn; de president bleek onverzettelijk te zyn. ACADEJIIENIEUWS. Leiden: Heden is alhier met goed ge volg afgelegd het candidaats-examen in de rechten door den heer P. Van der Eist. Beursbericht. Amsierdamy 25 Februari. Het begin der markt was vast, bet slot reageerend. Ooatenryk Mei 84'/4, Juli 845/*. Portugal 231/,. Arkansas 438. Terminal 120'/a. Gulf 92 Vs. Beltshares 56. Petroleum bronnen Ned.-Indiê 842. Prolongatie 3. Amerikaansche Sporen pry ^.houdend. LEIDEN, 25 Februari. Op 1 Maart a. s. zal het vyf en twintig jaren geleden 2yn, dat onze geachte stad genoot mr. E. Kist als secretaris dezer ge meente werd geïnstalleerd en zyne betrekking aanvaardde. De humaniteit en bereidwilligheid, waardoor hy zich by Leidens ingezetenen bemind wist te maken ia dat tydvak van een kwart eeuw, doen met reden verwachten, dat deze dag niet onopgemerkt voor den heer Kist zal voorbfigaan. Ongeveer drie weken geleden viel in de Papestraat te Leiden eene dame, die daarna haar portomonnaie met ongeveap f 30 ver miste, welke tegeiykertyd uit haar mof op de straat gevallen was. Twee mannen, die op het bewuste oogen- blik daar voorby kwamen werden verdacht zich het vermiste te hebben toegeëfgend. Beiden ontkenden evenwel, doch de een beweerde dat zyn kameraad hem had gezegd eenig zilvergeld gevonden te hebben. Die kameraad had zich dientengevolge heaen voor de Haagsche rechtbank te ver antwoorden. Niettegenstaande hy alles ontkende, zelfs het vinden van eene portemonnaie, elschte het O. M. één maand gevangenisstraf. Ten Raadhuize te 's-Gravenhage werd heden aanbesteed: de levering van gegoten ijzeren kachels en kachelmantela van plaat yzer ten behoeve van gemeentescholen. Minste inschrijver was de heer G. Brummelkamp, te Leiden, voor f 1191.06. De heer C. J. Warners, cand. tot den H. Dienst alhier, heeft bedankt voor het be roep naar de Ned. Herv. gem. te Stavenisse. Ter weerlrgging van onjuiste meeniDgen, welke er mochten bestaan omtrent hetgeen in ons blad werd medegedeeld betreffende de omstandigheden, waaronder de heer De Bruyn als controleur der Bank-van-Leening werd aangehouden, kunnen we de stellige ver zekering afleggen, dat die mededeelingeo niet afkomstig zyn van de politie, noch direct, noch in irect. Men schrfift ons heden uit Warmond: Op den dag van gisteren, gewyi aan den H. Matthias, den patroon van Warmond, werd in do R K. kerk alhier, voor het schoon ver sierde altaar, om tien nren des ochtends de plechtige hoogmis gecelebreerd door den zeer- eerw heer Honing, pastoor te Noordwyk en de feestpredikatie gehouden door prof. Van Oord. Olscboon het zangkoor der parochiekerk alhier goede krachten telt en reeds meermalen scboone uitvoeringen in de kerk gaf, was bet nochtans nu versterkt met de krachten van ongeveer vyf en twintig theologanten van het Beminarib alhier, waardoor de vie.stemmige mis van den heer Corn A. Bonten, te Leiden, des te beter kon ten geboore gebracht worden. Dit werk van den heer Bonten, dat zeer geroemd werd, verschilt hierin met zyn twee vorige missen, dat het niet in strengen kerk- styi is gecomponeerd. Er zijn byzonder schoone ge eelten in de Benedictus, Deum ce Deo, uit de Credo, de geheelo Gloria, vooral de laatste afdeeling, Cum Sancto Spiritu, fugatisch bewerkt; bet Et Resurexit in de Credo. En niet enkel de zanggedeelten zyri goed öd schoon, docb de orgilparty ja ook statig, vol. Deze party werd onberispeiyk voorgedragen door oen eerw heer VaD Erven Dorens (theologant). Het geheel stond onder leiding van den componist, tevens organist albier. Het koor bestond uit ongeveer vyf en veertig zangers D n heer Bonten wenschen wy geluk met dit schoone werk en de uitvoering er van. Dat dit niet zyn laatste werk zy l Te twee uren werden plechtige vespers gehouden, welke de kerkelyke plechtigheden besloten. Deze dag van den H. Matthias, den patroon van Warmond, wordt hisr ais Zondag gevierd De Nederlandsche mail van West-Indië, aangebracht tb Havre per stoomschip „Prins Willem III," wordt 26 dezer albier verwacht. Gemeenteraad van Lolden. Zitting van hectennamiddag te halfvier. NDVERTENTIËN. In de hedennamiddag om halfvier ge houden gemeenteraadszitting heeft de heer J Korevaar Pz. als nieuw lid de by de wet voorgeschreven eedeD afgelegd, waarna hy door den Voorzitter werd gelukgewenscht. De heer D De Bruyn werd met 16 stem men als controleur der Stadsbank-van Leening ontslagen. De heer Korevaar hield zich buiten stemming Benoemd werden, buiten de agenda om, tot 3de onderwijzeressen aan de openbare school 3de klasse No. 2 en aan de Meisjesschool l8te klasse resp. mej. J. M. Van der Harst en mej. C. Japikse. Naar aanleiding van het aan de Bank-van- Leening plaats gehad hebbende, richtte de heer Van Kempen tot den voorzitter de vraag of, na deze informaliteiten. ^Tet de tyd ge komen is om tot opheffing der Bank als gemeente-instelling over te gaan. Hierop antwoordde de Voorzitter dat hy bereid was met het Dagelyksch Bestuur die vraag in overweging to nemen, maar dat hy den heer Van Kempen niet kon vleien dat het tot die oplossing zal komen, in verband met het rapport, dat commissarissen der Bank verladen jaar over ditzelfde onderwerp hebben uitgebracht, terwyi de nu plaats gevonden malversatién bovendien met de vraag van den heer Van Kempen niet in direct ver band staan. Nadat ook nog de heer Pera het een en ander had in het midden gebracht, werd de vergadering gesloten. Op den 4den Maart hopen, tot onze i groote vreugde, onze g liefdo Ouder» H. J. BOKHORST nr N. BOKHORST-Gortob hunne 12'/i-|arige Echtvereewt» j ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen 1514 13 JO en MARIE. Katwijk a/d Rijn, l,8 F,601"'. 1897. 4 Maart Ondertrouwd: WILLEM J. DE BAS en 1525 6 ELISABETH M. VAN DOBBEN. Weltevreden, Batavia, 18 Feoniari 1897, Huwelijltsvoltrekking 4 Maart a. s. Geboren PIETEB JOHAWK8, Zoon van: C. J. MATTAAR en J. BOLSTIER. Leides, Koestraat No. 9 1521 6 Voorspoedig bevallen van een Zoon M9vr. BANNIER FrcESEMANN Viët b. Voorschoten, 25 Februari 1897 1513 3 Heden overlood, in oen ouderdom van ruiu( 67 jaren, onze innig geliefde Moeier, H?bnwd- en Grootmoeder GERARDINA ANTONIA VAN 'T HOOFT, Wed. van den Heer W. T. WERST. Medo uit naam ckr Kleinkinderen, N. M. J. WERST. C. J. GRIPPELTNG-Werst. Dr. A. E. F GRIPPELING. G. A. LEYDS Wkrst. JOHANNES J. C. LEYDS. W. T WERST. T. J. WERST. Leiden, Magelang, f Johannesburg,! Amsterdam 23 Februari 1897. 1495 16 Heden ontsliep, zacht en kalm, na eene kortstondige ongesteldhei 1, onze hartelijk ge liefde Zuster en Behuwdzuster Mevrouw AD RIAN A JOHANNA CHRISTINA ZAAL BERG, Weduwe van den Weledelon Hetr A. H. PLOEG, in den ouderdom van 75 jaar. Leiden, Uit aller naim, 24 Februari 1897. J. ZAALBERG J.Czff. (Breestraat 95). 1523 9 Nog treurende over bet verlies mjjQ-r ge liefde Echtgenoote, overleed he^en myn go liefd Kind PAÜLUS JOHANNES, op dsn leef tyd van slechts 3 weken. 1528 C M. JURGENS. Leiden, 25 Februari 1897. door O. KOËLFH, Aannemer, L ide 1501 5 Directie: LE GRAS HASPELS. 9de A Lonnements Voorstelling. MAANDAG 1 MAART 1897: Optreden van WILLEM VAK lliVTES Bijspel in 3 bedreven uit het Duitsch van CARh LA.UF3, vertaald door G. W. DIXON. VOORAFGEGAAN DOOK: Oorspronkelyk Biyspol in één bedryf door ALEID. Aanvang halfacht. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge ƒ2.-, Baignoires f 1.6 Parterre ft.. Galery ftf.ftO* Plaatsen kunnenook schriftelijk, eiken werkdag van 10 tot 4 urtn besproken worden bij de Bureelistet Papengracht 23} en op den Speeldag aan den Schouwburgvan 10 tot 2 urena 10 Cents extra per plaats. 1527 27 Door vertrek naar Indië Ier overneming aaogcbodeiM een 1ste qualllelt ESGi BRAÏKDHAIT, voor biliyken prjjs. Br. No. 4.5 Advert.-Bur. P. G. JANSEN, Spui 153, Den Haag. 1507 7 Op Donderdag 4 Blaart 189", doa voormiddags te elf uren, zal in het Café van den Heer HOOGEVEEN, Mar9poort, wor. den AANBESTEED: Het herstellen van het door brand beschadigde perceel Korto Mare No. 22. Bestek en Teekening liggen ter inzage kj boyengenoemd Café. Aanwijzing in loco Maandag 1 Maart a. 3^ des morgens elf uren. Inlichtingen geeft de Architeo^ 1510 17 H. J. JESSE.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3