natuurltik op bttzelfde Deer; het resultaat is in allen gevalle, dat men het niet eens is geworden over de blokkade, en dat het nu van den verderen loop der dingen zal afhangen, of het voorstel voorgoed van de baan is, of in een later stadium weer opduikt. H t blad herinnert er aan, dat Engeland nu hetzelfde doet als in het vorige jaar, toen de groote mogendheden een blokkade van Creta hadden voorgesteld; toen kwam er ook niets van door den onwil van Engeland. De „Nordd. Allg. Ztg." zegt: „Engeland trekt zich dus terug van de verantwoorde lijkheid voor een ernstig tot rust dwingen van Griekenland, en de Grieken haasten zich, van dit terugtrekken van Engeland gebruik te maken. Zfi trachten zoo snel mogelijk op Creta het Gneksch bestuur tot een faü accompli te maken, om de verdere mogendheden te kunnen afwachten." De algemeene opinie te Berlin is, dat Duitschland een diplomatiek échec heeft ge leden. De Beurs was zeer onvast, daar zfi onder den indruk verkeerde dat het Europeesch concert gevaar loopt nu Engeland dreigt zich terug te trekken. Daarbij kwamen berichten van verontrustenden aard, o. a. dat de Rus sische gezant te Athene was teruggeroepen. YoJgens een bericht uit Athene ia de gezant eenvoudig met verlof gegaaD, ofschoon dit in de tegenwoordige omstandigheden nogal vreemd xhfint; zeker is het echter, dat bfi de stad heeft verlaten. Over het bevel van de Porte, om twee tska ers in dien3t te stellen, waarvan het eerste over vfif dagen naar Creta moet ver trekken, heeft men zich in Europeesche krin gen te Konatantinopel zeer vroolfik gemaakt, daar iedereen weet hoe het met de vloot ge stold ia. En die toestand van verwaarloozing is duidelijk aan het licht gekomen, nu men, naar aanleiding van het bevel tot mobiliseeren, is gaan on erzoeken in hoever de schepen slagvaardig zfia te maken. Daarbfi is gebleken, oaar de „Pulit. Korresp." verneemt, dat er sen schat van geld en een geruime tfid Doodig zullen zyn om zelfs de best onderhouden pant- serschepen, de „Osmanié", „Azizié", „Messu- dió" en de „Assar-i-Tewfik", gereed te maken voor den dienst. Het is dan ook te begrijpen, dat Faik Pacha voor de eer van het commando over het eer;>te eskader heeft bedankt. In zijn plaats is Hassan benoemd, maar voor de tweede divisie is nog niemand gevonden. In middels heeft de minister van marine een contract voor de levering van Engelsche kolen resloten. Even treurig is het gesteld met het land leger. De uitrusting der troepen laat alles te wenschen, de artillerie he^ft geen paarden. De lijdelijke houding van den Sultan is dan ook eenvoudig bet gevolg van het besef zijner onmacht. In een schrijven uit Konstantinopel aan de „Norddeutsche Allg. Ztg." wordt mede gedeeld, dat de Turksche ministerraad in den nacht van Zateraag 11. besloten had, dadelijk aan Griekenland den oorlog te verklaren. Het besluit werd echter door den Sultan verworpen, met het oog op den jammerlijken toestand der financiën; de schatkist is leeger dan-ooit, en krediet heeft Turkfie niet. Onmiddellijk daarop kwam de raad van maarschalken bijeen, waarin men waarschijnlijk tot de conclusie is gekomen, dat bet in de bestaande omstandig heden maar bet best zou zfin, een afwachtende houding aan te nemen. Uit vroegere berichten weet men reeds, dat lord Salisbury in zfin nota aan de mogend heden heeft voorgesteld, aan Creta een auto nomie te verleenen zooals Samos heeft. Krachtens het protocol van Londen van 11 December 1882 is dit eiland feitelijk onaf hankelijk van de Porte. Het heeft een eigen constitutie, regelt zjjn eigen aangelegenheden en betaalt aan Turkije een jaarlyksche schat ting van 800,000 piasters. De gouverneur heeft den titel van prins en wordt door de Porte aangesteldhy moet een christen zijn van Griek8che nationaliteit, maar kan niet naar willekeur afgezet worden zooals de gewone Turksche gouverneurs. Er zijn geen Turksche soldaten op het eiland; een klein wachtschip, met een paar man aan boord, in de haven van Vathy, vertegenwoordigt het Turksche garnizoen. Deze inrichting van het bestuur voldoet zeer; nu de bewoners bevrijd zfin van het Turksche wanbeheer, zijn zjj zeer voorspoedig en tevreden. Daar de mogendheden de vereeniging van Creta met Griekenland niet willen toestaan en er geen sprake van kan zjjn, het eiland weer aan Turkije terug te geven, schijnt het voorstel van lord Salisbury de eenige oplossing. De beide belanghebbende partijen kunnen er geen bezwaar tegen makende Sultan zal er niet tegen hebben, omdat de integriteit van het Ottomaansche rijk in schijn wordt behou den, en de Grieken zouden er voorloopig ook genoegen mede nemen, omdat hun doel: be vrijding van Creta van het Turksche juk, daarmede bereikt ware. En als op den duur de bevolking van het eiland zoozeer naar een annexatie blijkt te verlangen als nu beweerd wordt, zal de autonomie slechts een overgang zijn tot de vereeniging met het Grieksche moederland. De Duitsche regeering heeft over hare houding in de Cretenzer quaestie andermaal eeu belangrijke verklaring afgelegd. De offi cieuze „Nordd. Allg. Ztg." behelst een commu niqué, luidende: „De tijding van Reuters Bureau, dat lord Silisbury op het Duitsche blokkade-voorstel geantwoord heeft dat, alvorens een actie tegen Griekenland kan worden ondernomen, de mogendheden moeten beraadslagen over het toekomstig bestuur van Creta en daarbij een autonomie op het voorbeeld van Samos aan beveling verdient, is volgens onze inlichtingen juist. „Naar wij vernemen, is de Duitsche regee ring, getrouw aan de tot dusver aangenomen houding, bereid, met de mogendheden in onderhandeling te treden over het toekomstig bestuur van Creta, op twee voorwaarden. Ten eerste moet daarbij buiten aanmerking blijven een annexatie van Creta door Griekenland, welke geen waarborg zou zijn voor het herstel van geregelde toestanden op het eiland, eü daarentegen voor do overige Balkanvolken een gevaarlijk precedent zou scheppen. Ten tweede moet vóór het aanknoopen der onder handelingen een einde worden gemaakt aan de met het volkenrecht strijdige actie van Griekenland, waarvan het voortduren een toenemend gevaar voor oorlog oplevert." Het „Berl. Tagebl." begroet deze verklaring met vreugde als een bewijs van het herstel der eensgezindheid onder de mogendheden. Naar het blad van vertrouwbare zijde ver neemt, zal Griekenland dadelfik zijn troepen van Creta terugtrekken, zoodra de mogend heden de verklaring willen afleggen dat Creta niet weder onder de rechtstreekBche heer schappij van Turkije zal komen. Volgens bericht uit Weenen streeft Groofc- Britannië er naar, zonder onbetamelijke dwang maatregelen aan te wenden, Griekenland te nopen tot ontruiming van Creta, daar het gelooft, dat Griekenland niet opgewassen is tegen de taak, die het zelf op zich heeft genomen* De bladen te Rome behelzen een nota, waarin gezegd wordt, dat Italië tot gedragslijn heeft genomen: handhaving van de overeenstemming tusschen de mogendheden, waarvan het niet kan en niet wil afwijken. De Italiaansche regeering sluit zich zonder aarzelen aan bij het werk des vredes. De te "Weenen verschijnende „Neue Freie Presse" zegt, dat de noodzakelijkheid van een krachtig optreden de mogendheden tot overeen stemming zal brengen. Het „Wiener Tageblatfc" beweert, dat de houding van Engeland slechts een incident van het oogenblik is. De Servische studenten, die te Müncben de academie bezoeken, hebben bevel ontvan gen om binnen acht dagen Daar hun vader land terug te keeren. Er wordt beweerd, dat de Porte een ulti matum voorbereidt aan Griekenland, waarin dit land wordt gesommeerd binnen drie dagen zfin troepen van Creta terug te trekken; wanneer zulks niet geschiedt, zullen de Turk sche troepen Griekenland binnenrukken. De „Frankfurter Zeitung" bevat het volgende bericht uit Konstantinopel: Aan het Griek sche Hof heerscht een gedrukte stemming; de koning moet besloten zijn af te treden, wanneer door het optreden der mogendheden de Grieksche troepen uit Creta moeten ver wijderd worden. Alle provinciën van Creta hebben zich ver klaard voor een vereeniging met Griekenland. Van deze verklaring is kennis gegeven aan de consuls der verschillende mogendheden. De Muzelmannen blijven nog voortdurend in Retbymo plunderen. Ook Karatheodory Pacha heeft, het voor beeld van Photiades volgend, geweigerd om op te treden als gouverneur-generaal van Creta. Verder zijn nog ontvangen de volgende telegrammen: C a n e a, 20 Febr.Na een gevecht te Agio, waarbij de Grieken twee door de Turken bezette versterkingen bemachtigden, keerden de Turken naar Chania terug. Drie Grieksche officieren zfin bij dit gevecht gesneuveld. De Grieken zfin thans meester van het eiland, met uitzondering van drie dorpen. Athene, 20 Febr. Volgens een der hier verschijnende bladen zou de koning zich tegen een der Europeesche gezanten aldus hebben uitgelaten „Ik ben voornemens de annexatie van Creta door te zetten, ondanks de dwangmiddelen welke ik van den kant der Europeesche mogendheden te duchten heb, want ik zal geheel Griekenland aan mfine zfide hebben". Athene, 20 Febr.In een hier ontvaDgen depeche uit Canea van heden 7 u. 6ö m. des avonds wordt gemeld: De admiraals der Europeesche oorloge- schepen begaven zich aan boord hunner vaar tuigen naar Aghiol Theodoroi, vóór het leger kamp van kolonel Vassos, en noodigden den commandant van de „Nauarchos Miaoulis" uit, zich bfi hen te voegen. Toen deze was aange komen, gaven zfi mededeëling van hun besluit om de Grieksche troepen te doen aantasten door de vier schepen, die ter reede van Aghioi Theodorio voor anker liggen, inuien kolonel Vassos verder het binnenland inrukte. De commandant van de „Nauarchos Miaoulis" en de Britsche admiraal gingen daarop den kolonel Vassos te gemoet, om dezen van het genomen besluit kennis te geven. Het bericht der inneming van Voukolies wordt bevestigd. Konstantinopel, 21 Febr. De Porte gaat voort met het zenden van troepen naar de Grieksche grene. De Ottomaansche Bank zal de dringende uitgaven voorschieten. Athene, 21 Febr. (4 uur 's nam.) Nabfi het universiteitsgebouw ia een bfieenkomst van verscheiden duizenden personen ge houden, die onder gejuich instemden met een adres aan den koning, waarin verklaard wordt dat het volk tot geldelfike en alle andere op offeringen bereid is om de politiek van actie tot een g09d einde te brengen. De betoogers begaven zich naar het paleis, waar een deputatie het adres aan den koning ter hand stelde. Deze verscheen op het balkon, omringd dojr het koninklfik gezin, en zeide: „Gfi vervult een waar mandaat van het volk, ik dank u voor de indrukwekkende betooging." De betoogers begaven zich vervolgens naar bet ministerie, waar de minister president Delyannis de menigte toesprak en dezelfde gevoelens als de koning uitte. Athene, 21 Febr. Het rapport van kolonel Vassos over het gevecht bfi Voukolies is aangekomen. Na het gevecht liet bfi het fort met dynamiet in de lucht vliegen. De Grieksche troepen rukten met de vrijwilligers tegen het garnizoen van Canea op, dat een uitval deed, maar de Turken waren genoodzaakt zich terug te trekken. De kazerne te Livadion en het fort Aghian zfin ingenomen. Ingevolge het reeds meegedeelde (zie hier boven) bevel van de vreemde admiraals aan kolonel Vassos zal deze zich bepalen tot het bezetten van enkele stategiscbe punten om zich meester te maken van het binnenland van het eiland. Canea, 21 Februari (6.50 nam.): De ver- 6enigde vloten bombardeerden het kamp der opstandelingen buiten Canea, omdat het hevige geweervuur, hetwelk de opstandelingen heden morgen begonnen, werd voortgezet onaanks de bevelen der admiralen. Athene, 21 Februari: Na het gevecht bfi Voukolies hebben de Grieken een fort bezet. De berichten van moorden, die door Chris tenen op Creta zouden gepleegd zfin, worden tegengesproken. Prins Nicolaae is te Larissa in Thessalië aangekomen. Men verzekert dat 700 Grieksche soldaten met artillerie zich hebben ingescheept naar de kust van Kissoto (kaap Kissovo?) Konstantinopel, 21 Februari: Men gelooft in wel ingelichte kriDgen, dat Turkfie en Griekenland buiten de mogendheden om tot een overeenkomst zullen trachten te ge raken op den grondslag van de onafhankelijk heid van Creta onder de suzereiniteit van den Sultan. P a r fi s, 21 FebruariGisteravond hebben in het Quartier Latin eenige betoogingen van studenten ten gunste van Griekenland plaats gehad. In bet Trianon werd een bfieenkomst gehouden, waar een Grieksche student be dankte voor de sympathie aan zfin land- genooten betoond. Een groep van studenten heeft aan de bladen een schrfiven gericht, waarin zfi hun sympathie voor Griekenland uitspreken, maar teveDS zeggen dat zfi, om den toestand niet te verergeren, zich zullen onthouden van manifestation die toch niets geven. Eenige jonge Grieken hebben hedenmorgen de hoofdstad verlaten om naar Griekenland te gaan. Zfi begaven zich ieder afzonaerlfik naar het station en werden niet door Fransche studenten begeleid. Bfi hun vertrek had dan ook niets bfizonders plaats. Uit Brest zfin hedenmorgen 255 officieren, mariniers en matrozen vertrokken, bestemd voor het Middellandsche Zee-eskader. Höt Grieksche pantserschip „Psara" is uit Toulon naar den Piraeus vertrokken om zfine bemanning voltallig te maken. De „Petite République" vermeldt het gerucht, dat de Grieksche gezant uit Berlfin vertrokken is. Canea, 21 Febr.Een Engelsche torpedo boot heeft de Grieksche stoomboot „Laurium" belet, ammunitie in de baai van Kolimbari te ontschepen. Twintig Engelsche schepen brach ten de „Laurium" op naar de haven. Een Turksche korvet heeft op het Grieksche oorlogschip „Penzios" geschoten, maarditnood- zaakto den Turk te wfiken. Men zegt dat een Turksch transportschip, hetwelk te Heraclion troepen aan boord heeft genomen, zich naar Canea begeeft onder escorte van een Engelsche torpedoboot. Rome, 21 Febr.: Albier hebben de radicale vereenigingen, na een meeting ten gunste van Creta, een betooglng gehouden voor de Grieksche legatie. De gezant bedankte de be toogers. Toen dezen zich vervolgens naar de Turksche ambassade wilden begeven, werden zfi door de politie uiteengedreven. Te Napels hebben dergelfike betoogingen plaats gehad voor het Grieksche consulaat. Telegrammen, MADRID, 20 Februari. Dat er oneenigheid heerscht onder de Cubaansche Junta te Nieuw - York, wordt bevestigd door het aftreden van Heoriquez Bueno, die van meening is dat de hervormingsdecreten een basis vormen, waarop men met Spanje tot een vergelfik kan komen, terwfil Betances van een tegenovergesteld gevoelen is. STOCKHOLM, 20 Februari. De Tweede Kamer heeft het voorstel tot verlenging van het Zweedsch-Noorsche handelsverdrag met 106 tegen 100 stemmen verworpen. De Eerste Kamer heeft de verlenging ver worpen zonder hoofdelfike stemming. CANEA, 21 Februari. (6.50 's avonds.) Sedert 11 oren hedenmorgen wordt een levendig geweervuur gehoord aan de zfide van Keratidi, in de nabfiheid van Canea, waar de Christenen slag leverden. Van de muren der stad kon men de Griek sche vlag onderscheiden. Na den middag nam het geweervuur toe en te vier uren besloten de admiraals het kamp der opstandelingen te bombardeeren. Het vuur op het kamp werd te vfif uren geopend. Toen de opstandelingen met schieten doorgingen, werd bevel gegeven het bombardement krachtig te vervolgen. Do Engelsche kruiser schoot het eerst. De Duitsche kruiser schoot met granaten, die met meliniet geladen waren. Yeortig schoten werden gelost, uitsluitend op het kamp der opstandelingen. De granaten, die in den om trek van Canea insloegen, wierpen wolken stof op. Toen het vuren ophield, werd de Grieksche vlsg geheschen in den omtrek van het kamp der opstandelingen. PARIJS, 22 Februari. De „Ganlois" ver neemt uit LondenDe mogendheden zfin het eens, om Italië op te dragen Creta te besturen en er orde en rust te herstellen, totdat het hervormd zal zfin in een zelfstandig vorstendom. CANEA, 22 Februari. Wfil de opstandelingen te Akrotiri het Turksche garnizoen te Halepa hebben aangevallen, heeft de vloot der mogend heden hen gedurende 25 minuten gebombar deerd. De opstandelingen namen de vlucht LONDEN, 22 Februari. De „Standard" heeft reden te gelooven, dat Rhodes en Beit bereid zfin de schadeloosstelling te betalen, die door de regeering der Z.-A. Republiek gevraagd wordt, onder voorwaarde dat het bedrag be perkt wordt tot de werkelfike schade die door den inval veroorzaakt is. ICIDENIENIECWS. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de geneeskunde de beer W. De Lint, geboren te Zevenbergen, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „De diagnostische waarde van het eiwit-etter-quo tient in urine." Harktberlohten. Alfen, 22 Febr. Aangevoerd 10 wagens kas», partijen, te zamon 369 stuks. Prijs: Gondaohe kaas late qu*L ƒ20.— a f 22.—. zwaardere a 2de qnal. f 16.— a 19.— Edammer - a Handel matig. Rotterdam, 22 Febraari. Vee. Aanvoer 1 Paard VeuleDB, magere en 331 vette Bunderen, 105 vette- en graakalveren, nuchtere Kalveren, 74 Bohapen of Lammeren, 646 Varkens, Biggen, Bok of Geit, Ezole. Men noteert; Oaaen en vette Ruaderon late qual. 66 a 2de qnal. 58 a 8de qual. 54 a centu. Kalveren lste qnaL 90, 2do qnal. 80 a 70 ct., Btieren late qual. 60, 2de qnal. 56, 3de qual. 52 ets. allea per KG. Schapenmarkt. Noteering: late qual. 50, 2de qual. 45 a Zuiglammeren cent» por KG. Varkene. NoteeriDg. late qaal. 44 a 2de qual. 43 a 3de qual. 41 a centa; Licht aoort 36 a 87 centa per KG. Handel traag. Aardappelen: 8puiach« jammen, ƒ2.10 a 2.30. Overmaassche, ƒ2.30 a f 2.60. Geldereohe blauwe 1.70 a ƒ1.80. Geld. Kralen T— a Flak- keeacbe jamm-n ƒ2.10 a 2.20. Potora ƒ0.90 a 1.10. Ohampiona 1.25 a ƒ1.50. Geen aanvoer. -tCüiCuanu 20 Febraari. Noteonu^ van de Make laars. Moutwijn /6.76, Jenever ƒ10.76, idem Amat. proef 12.25 per Ned. vat en zonder fust, zonder do belasting. Spoeling-commissie ƒ1.20 per ketel. Noteering van den Branders bond. Moutwijn 65/a a per beet. ct„ zonder fust en zonder belasting. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 21 Februari. C. J. Voortmnn jm. 40 j. en W. Caron jd. 20 j. C. Van den Bosch jm. 25 j. en A. M. Konings- bruggen w. 28 j. N. Van Wingen jm. *25 j. en J. F. Maartense jd. 22 j, G. J. Meijers jm. 23 i. en E- Van Kleef jd. 20 j. J. H. Hasselt jm. 23 j. en G. L. Eskes jd. 31 j. HILLEGOM. Bevallen: Voges geb. v. d. Ven Lommarse geb. Strig Z. Van der Aar geb. Zandvliet D. Kruyer geb. Symons Z. Kooi geb. Visser D. Overleden: C. Schrama '2 3. M. G. v. d. Mey 9 d. J. A. Margadant 54 j. NOORD WIJK. Geboren: Jacobus Petrus Je roen, Z. van J. De Groot en J. Van Eeden. Aleida, D. van J. Kloos en M. Arameraal. Overleden: C. Iindbout 57 j., geb. met F. Van Delft. KOLONIËN. BATAVIA, 20 Januari (Fransche Mail.) (Deli-Courant tot 23 Jan.) Men achrfift uit Pinang aan de „Deli Cour.": Volgens op 18 Jan. van Atjeh ontvangen bericht ia Toekoe Oemar naar het zuiden ge vlucht Het 12de bat inf. keert vermoedelfik spoedig te Kota-Radja terug. De inspecteur van het inlandsch onderwfis, de heer Van Ophuyzen, door de N.-L regee ring belast om bet in de Straits, Native States, Jobor, Riouw, Zuid- en Oosterafdeeling van Borneo en Sumatra's oostkust gesproken Ma- leisch te bestudeeren, bevindt zich sedert eenige dagen te Pinang. Met den inspecteur van het onderwfis alhier, den beer Wilkinson, heeft de heer Van Ophuyzen de verschillende Pinangsche scholen bezocht. - LE1DM, 22 Februari. De heer J. J. Boom is benoemd tet-i instrumentmaker aan het Pbyslologisch Labo- ratorium alhier op een jaarwedde van f 600.1 De Nederlandsche mail, met berichten uit Batavia tot 26 Jan., wordt hedenavond alhier verwacht. Bfi de heden alhier gehouden verkooping van cokes bfi partfien van 100, 50, 10 en 5 heet., waren de prfizen f 44.— f 28,—f 4.60 tn f 2.30. Ds. M. A. Van Rhfin, vroeger te Katwfik woonachtig, thans predikant bfi deNed Herv. gemeente te Wateringen, heeft een beroep ontvangen naar Beuningen c. a., bfi Nijmegen. Het aantal kiezers, die voorloopig op de lfist te Leimuiden zfin gebracht, bedraagt 296. Op de oude lfist kwamen 130 personen voor. Het fis in de Zuiderzee is door den storm van de westkust afgedreven. Zoover men te Enkhuizen kan zien, is in zee geen fis meer te bespeuren. Ook het fis in de Gouwzee is verdwenen, zoodat het verkeer met Marken weer op de gewone wfize, nl. per botter, plaats grfipt. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld dat de jager van het buiten verblijf „Rfiksdorp" onder Katwfik aan den Rfin reeds esne hen heeft met 15 jonge kiekens. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden den knaap uit Oudehoorn, die aldaar een knaap een schop gaf, waardoor ernstig letsel ontstond, tot 20 boete; den arbeider uit Woubrugge, die aldaar 4 kruiwagens vernielde, toeo».boorde aan de vereeniging „Arbeid Adelt" tot 10 boete; den man uit Koudekerke, die zich scl uldig maakte aan mishandeling, tot 10 boete, en den stoker-machinist te Leiden, die terecht stond wegens huisvredebreuk en verzet, tot 1 maand. Vrijgesproken werd, wegens gebrek aan bewfis, de koopman, die terechtstond wegens diefstal van een wandelstok te Oegst- geest; Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zfin de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Gesteld: Ter be schikking van den directeur van binnenlandsch bestuur om werkzaam te worden gesteld bij het ka daster in Nederlandsch-Indië, de ambtenaar op non-activiteit F. L. G. Vincent, laatstelijk land meter der 3de kl. bfi genoemden diensttak. Bfi de exploitatie der staatsspoorwegen op Java Benoemd: Tot tijdelijk onderopzichter 2de kl. de tfidelfik onderopzichter 3de kl. J. H. Th Arends. Bepaald: Dat de onderopzichter 2de kl. K. Folkeringa bij de Westerlijnen geplaatst wordt. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Overge plaatst: Bfi de 2de comp. (lste comp. vesting) art. te Semarang en in verband daarmede van h la suite teruggebracht de lste luit. art. bfi den buskruitmolen te Semarang C. J. Termfi'telen naar den plaatselijken geniedienst te Kajoe Tanam (Sum. Westkust) de kapt. der genie te Padang Pandjang W. A. J. Th. Zelle. Officieel© Kennlsgeringen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter algemeene kennis dat de passage door do M a a r s m a n ssteeg Dinsdag 28 Februari a. s. tot nadere aankondiging voor rfi- en voer tuigen zal zfin afgealotOD. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 20 Febr. 1897. E. KI8T, Secretaris. iDVERTENTIES. Zoo de H^ere wil en zfi leven, j f hopen onze geliefde Ouders DANIËL KOELEWIJN en 1420 12 JOHANNA PARLEVLIET den 7den Maart hunne 25'Jarige Echtvereentging to herdenken. Hun dankbare Kinderen, ^32 Behuwd- en Kleinkind. Katwijk aan den Rijn 23 Feb. 1897 Geboren: ANDRIE8, Zoon vanf 1427 6 A. DIRKS en M. A. J DIRKS-TRIX. Leiden, 21 Februari 1897. Heden overleed alhier, in den ouderdom van 85 jaren, onze geliefde Vader en Behuwd- vader ALBERTUS VAN LEEUWEN, in leven Notaris te Leiden. !J. VAN LEEUWEN. E. VAN LEEUWEN, B&et8. (E. F. M. INCKEL, 's-Gravbnhaqe, Van Leeuwin. (J. L. INCKEL. (Mr. F. A VAN LEEUWEN. Utrecht, JE M. VAN LEEUWEN, Ploos v. Amstel. Leiden, 18 Februari 1897. 1363 14 Beursbericht. Amsterdam22 Februari. Meerendeeis was de markt heden vaster en kalm. Integralen 883/4. Oostenrfik Mei 836/„ id. Juli 84'/8. Portugal 28"/,. Peru 35/g, 11*/#» 42. Arkansas 417. Terminal 119. Belt- ehares 547^- Gulf 89y4. Turksche loten 22. Prolongatie 2L/a a 3. Heden overleed, na een kortstondig ïfiden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader ANTONIE DE FEIJ, in den ouderdom van ruim 81 jaren. J. PLU. H. PLU-De Fklt. J. COLPA. G. COLPA De Feij. Leiden, 21 Febraari 1897. (Tweelingstraat 6). 1430 10 DANKBETUIGING. Bfi deze betuigen wfi onzen hartelfiken dank voor de blfiken van belangstelling en deelneming, inzonderheid van do firma JAN ZUURDEEG ZOON, gedurende de ziekte en bfi het overlfiden van onzen geliefden Echt genoot, Vader en Bebuwdvader, JOHANNES TROUWEE, ondervonden, alsmede aan ge noemde firma voor de genoten ondersteuning tfidens zfine rast. 1417 14 Uit aller naam, Wed. J. TROUWEE, geb. Winterkamp. Leiden, 22 Februari 1897. Voor de vele bewfizen van deelneming, mfi betoond bfi hot verlies van mfine dierbare Zuster JOHANNA PETRONELLA VAN DER HOEVEN, betuig ik mfin oprechten dank. CORNA- VAN DER HOEVEN. Leiden, 23 Februari 1897. 1414 6 De „Leidscho Rundvee- en Varkensslagers- Vereeniging" zegt den afgetreden Keurmeesters dank voor de humane en welwillende behan deling, van hen in de uitoefening van hun ambt ondervonden. 1421 6 HET BESTUUR. Bfi de Verkooping in het Moubelmagazfin van den Heer SONDERS, Hooigracht 24, ep Dinsdag 23 Febraari 1897, zal nog worden verkocht een PIAMFNO (PLEIJEL* WOLFF en Co.) 1426 7 NOTARIS SCHOOR.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3