Farine lactée Nestlé C. Til. BREEBAART, Mare 60, Leiden. LINNENGOED, Wiegeliedje Zondagsrust. Peinture Bogaerts. W. J. CREYGHTON. - Brandstoffen. vasv1 s Fransche Korsetten. •fl ?<3i§^^Mi*CNiE des ^Bronzes ,27, spu istr a at,27- •'-vertec/emooordlgen '2e :-, a - F. F. W. HEINTZ Co., Likdoornpleisters Oude Malaga-Wijn, J.A. G. PR00T ZOON, BEUZEMAKER Co., De nieuwste Zwarte Japonstoffen. De nieuwste Gekleurde Japonstoffen. De nieuwste Gekleurde Katoenen. Witte Goederen, Tafel- en Servetgoed, Vitrages, Spreien, enz., enz., is6i 40 C. Th BREEBAART, Mare 60, Leiden. EV7W";:: MM WILLEM VAN IPEREN De Farine lactée Nestlé De Farine lactée Nestlé De Farine lactée Nestle De Farine lactée Nestlé De Farine lactée Nestlé verv™^n™"^rneer firma C. KOOYKER (J. C. Huysman Jr.), Nieuwe Rijn 16, H. BOGAERTS Cie., Boxtel. firma C. KOOYKER (J. C. Huysman Jr.) Alleenverkoop van de Gwaun-Cae-Gurwen Anthraciet. Feuilleton. N". Rijn 11, Leiden. De Bank belast zich mot don aan- on verkoop van Effectenwisselt Coupons en vreemds Banknoten. Neemt gelden d0/}osito. Opent Rekezung-Courant op verechillende voorwaarden; verstrekt gelden togen onder pand van Effecten of Crediet-Hypotheek. Neemt en geeft gelden op Brolongatie. Incasseert wissels op binnen- en buit onland; geeft of wissels op buitenlandscho hoofdplaat- men (direct verkrijgbaar). Reglementen der Deposito's enz. verkrijg* haar ten Kantore der Sank N. Rijn 11 1605 17 van W. KRAAL Jaoior, fiampeo. 20ste DANKBETUIGING, Nergens geen baat meer kunnende vinden voor myn Likdoorns, ben ik nu totaal genezen in drie dagen door het gebruik van d»ze pleisters. 1178 10 Eoogeveen3 Sept. 1896. (w g.) H. J. FEMER. Te Leiden: by de Firma REIJSTKRAK. Tan de firma Ad. De Torres y H0"., te Malaga. Analyse van Dr. H, J. Taverne, te Leiden, per maath. flesch ft. - 8453 10 WIJNHANDELAARS—HOFLEVERANCIERS, Kantoor: Hoogt. Keikgr. 43-45. o R- <L> 13. VISCHMARKT 13. in grootste sorteering en in alle prijzen. A. W. SIJTHOFF te Leiden geeft uit: Handleiding voor het zelf vervaardigen van fce< walleken van Onderkleeren Huishoud* en Beddenllnnen en hunne verdere verzorging. Met vier dubbele bladen Koippatronen en vele Afbeeldingen tusschen den tekst. BEWERKT DOOR X>e Redactie van „De Gracieuse". PRIJS 1.50. Het Nieuws v/d. Dag dd. 11 Febr. scbryft over deze Handleiding. „Gaarne plaatsen wy bet volgende, ons van bevoegde hand toegezonden: „Over eenige dagen nemen de examens in de nuttige handwerken weder een aanvang. Honderden jonge meisjes trachten na bet verkregen van de akte van bekwaamheid eene be trekking te erlangen, en voor velen is het niet slagen een werkeiyka, groote teleursteling. „Om nu haar die teleurstelling te besparen, vestigen wy de aandacht op een voor eenige maanden verschenen boek, getiteld: „Handleiding tot bet zelfvervaardigen vaD linnengoed", ooor de redactie der 90racieuse," uitgave van Sythoff, te Leiden, 't Komt ons als zeer waar- echyniyk voor, dat de leden der verschillende examencommissies uit dit boek opgaven zullen nemen voor het knippen, en daarvan dan zeker de modellen voor kindergoed. Niet iedere goèxamineerde onderwyzeres in de handwerken vindt eene toekomst in de lagere school. Ook in het buisgezin, in gestichten, in industrie-scholen, vindt zy haren werkkring, en met het oog daarop achten wij de kennismaking met dit boek zoo nuttig Alle Boekhandelaren nemen bestellingen aan. Na ontvangst van Postwissel volgt toe zending per post. HEDEN VERSCHIJNT: door Wooraen van HET8Y Jl'TA. Voor Piano au Zang. Prijs se Cents. Uitgave Firma C. KOOYKER. 1?» 12 J. C HUYSMAN Jr, Indien Gij voor Zondag nog huis houdelijke benoodigdheden hebt in te koopen, wilt dit dan nog heden-, Zaterdag-avond, doen. Waartoe zoudt Gij, geheel noode- loos, de Zondagsrust van anderen storen in bet Notarishuis aan Den Burg te Leiden, by opbod op Zaterdag 27 Februari, by afslag op Zaterdag 6 Maart 1897, telkens des avonds te zeven uren, ten overstaan van J. F. MEINERS, Notaris te Leiden, van: No. 1. Het HUIS met afzonderlyke BOVEN WONING, aan höfc Rapenburg, No. 98, te Leiden, tegenover den Vliet, kadastraal be kend Sectie G, No. 639, groot 47 centiaren. De Beneden wooing bevat: Gang met Kelder, Zijkamer en Binnenkamer en Suite, de laatste met Stookplaats, Bedstede en 2 Kasten; Keuken met AaDrechtbank, Gootsteen en Kast. De Bovenwoning bevatVoorkamer met Stook plaats en 4 Kasten; Doorloop of Alkoof; Achterkamer met 1 Kast; Keukentje met Gootsteen en 2 Kasten; verder: Zolder met afgeschoten Kamertje en kleine Vliering. Verhuurd tot 1 Mei 1898, beneden voor ƒ120. boven voor 200.- per jaar. No. 2. Het HUIS aan de Heerengracht No. 73, te Leiden, kad. bekend Sectie C, No. 760, groot 49 centiaren, bevattende ben eden: Gang, Zykamer, Binnenkamer met Stookplaats en Bedstede, Kelder, Keuken en Plaatsje; boven: Voorkamer met Stook plaats en Kast, Achterkamer met Stookplaats, Bodstede en Kast, Keuken, en verder Zolder met 2 Kasten. Verhuurd per week: benoden voor ƒ2.—, boven voor ƒ1.85. De drie Huizen aandeGroene- steeg zyn nit de hand verkocht. Do perceelen bobben Duinwaterleiding, perceel No. 1 beneden ook Gasleiding. De Grondlasten bedragen van No. 1 14.12. No. 2 ƒ9.51. Aanvaarding: perceel 1 by de betaling der kooppenningen op 1 Mei a. e., pereeel No. 2 terstond by de toewijzing, mits by de be taling der kooppenningen op 1 Mei a. 8. vyf percent van de kooppenningen bybetalende. De perceelen zyn te bezichtigen Dinsdags en Donderdags van 2 4 uren. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Noordeinde 22, alwaar tusschen de dagen van veiling en afslag, van 9 3 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vyfde der verhoog8om. 1159 54 Jaarlijksche Productie van Nestlé's Melkfabrieken 30 Millioen Bussen Dagelijkscli Melkverbruik 100,000 Liter. 20 BBRE-DIPLOMAS 25 GOUDEN MEDAILLES De Farine lactée Nestlé wordt sedort meer dan 30 jaren door do eerste autoriteiten op medisch gebied van alle landen aanbevolen. Het is het meest verspreide voedsel en het meest voor kinderen en zieken gewilde. bevat do beste melk der zwitserscke Alpen, cn is zeer gemakkelijk verteerbaar. voorkomt braken en diarrhee. vergemakkelijkt het spenen en tanden krijgen. wordt door do kinderen met graagte genuttigd, en is vlug en zonder moeite te bereiden. O De Farine lactée Nestlé heeft vooral gedurende de groote Zomerhitte een groote waarde, wanneer kinderen aan ingewandsziekten lijden. Verkrijgbaar bij Apothekers, Drogisten en Winkeliers In Kruidenierswaren. Uitnootliging tot bezichtiging van 7U stuks Portretten in Olieverf, geëxposeerd van af Dinsdag 23 Februari en 10 volgende dagen, in het Magazijn van de waar door den generaal-vertegenwoordiger alle mogelijke inlichtingen worden verstrekt, bestellingen aangenomen en gratis prijscouranten verkrijgbaar zijn. Eenig Agent voor Leiden en Omstreken: 1370 36 Zie onderstaande Attesten. Wy vestigen er met nadruk de aandacht op, dat hier geen speciaal uitgezochte mon sters gebruikt zyn, hetgeen in dergelyke gevallen vaak geschiedt, maar dat de voor de proeven dienende kolen door derde personen uit geheele zeestoombootladingen genomen zyn, zoodat hier elke gunstige invloed op de resultaten uitgesloten is. ATTESTEN. Heerenveen, Augustus 1891. Als fabrikant van Reguleer-vulkachels begroet ik ten zeerste den invoer dezer Engelsche Anthraciet-Nootjeskoleu. By een nauwkeurige proefneming was da uitsLg aL vogt: Zy branden langdurig en schoon, geven flinke warmte, bevatten noch steen n noch lel en produoeeren betrekkelijk weinig asch. Alzoo durf ik met vertrouwen dezelve als de beste voor myne Reguleer-vulkachels aantebevelen. (was get.) E. 9HIT Je. Karlsruhe, 31 Januari 1891. Uw geacht schryven van gisteren ligt voor ons. Wy bevestigen U, dat wy de Anthra- cietkolen der Gwaun-Cae-Gurwen Colliery Co., naar de destyis door ons genomen proeven, als uitstekend geschikt voor onze kachels hebben bevonden. Ook worden en worden zy, ten gevolge van onze aanbeveling, op vele plaatsen van het binnen- en buitenland regel matig gebruikt en hebben wy nooit klachten over deze kolen vernomen. Deruülve aarzelen wy met zo ook verder voor onze Junker Ruh-ovons aan te bevelen. Het nemen van eene nieuwe proef houden wy daarom voor doelloos. Hoogachtend, (was geL) JilVkEK 4 BFH. Op 15 Dec. 1888 getuigde dezelfde firma als volgt: Wy ontvingen Uw geacht schryven van 12 dezer en deelen U by dezen mede, dat de proeven, die wy met de ons geleverde Anthraciet-Nootjes der Gwaun-Cae Gurwen Colliery Co. maakten, een zeer goed resultaat hebben opgeleverd. Deze kolea geven eene groote hitte 6n branden zuinig en zonder slakken, zoodat wy ze voor onze kachels niet anders dan warm kunnen aanbevelen. Hoogachtend, 1357 82 ("O* get.) JliNKER BUD. Een heldhaftige vrouw. 4) Ik heb de keuze gehad tusschen myn eed te verbreken en tusschen de kans te loopen, dat u my zoudt verraden. Ik had geen recht op uw genade, maar ik was wanhopig." Zy gaf niet te kennen, dat ze naar hem luisterde; hy ging voort. Ik was altyd van plan geweest myn eed te houden ik wilde hem niet breken maar tegen den duivel en een mooi gezicht was ik niet opgewassenHy hield plotseling stil. En dacht u, dat ik van u zon verlangen, dat u aan uw eed getrouw zoudt zyn?" Ofschoon het meisje uit de hoogte sprak, kon men hooren, dat zy zich in haar waardig beid gekrenkt voelde. „Neen, ik houd ook van een ander; maar myn liefde za! eeuwig duren. Myn liefde is zoo sterk als de eeuwig- 'leid. Myn hart, myn ziel, myn geheele per 'oon gaat er in opl" Een paar seconden hield haar hand boven haar oogen; haar blik Terd verduisterd door tranen. Het tooneel was zoo innig pyniyk, dat Pahlen zich haastte om er een eind aan te naken. Zou zy my al of niet verraden? was lön hoofdgedachte. Zyn govoel van vrees voor debzelf was vermengd met medegevoel voor baar. Hy had haar in dien treurigen toestand gebracht, 't was zyn schuld. Ik zou kunnen zeggen: Op myn woord van eer, maar u zult denken, dat ik dat niet meer bezit hob ik getracht om dit oogenblik te voorkomen. Ik voerde elke ver ontschuldiging aaD, die ik kon bedenken maar ik sprak niet over myn buweiyk. Veroordeel my! Ja, ik ben een lafaard Ik heb het leven lief. Ik wil myn plaats in de maatschappy niet verliezen en ik heb toch geen vooruitzichten meer. Ik wilde een be- letsal zoeken en maakte een dozyn plannen. Maar ik werd er toe gedwongen. Graaf Adam zond een verzoekschrift aan den Czaar. Ik moest komen en nu staan we hier als man en vrouw, tegenover elkaar." Maar terwyi hy sprak, was er iets in Halka veranderd. Een ernstige gedachte had haar verontwaardiging onderdrukt. Door die ge dachte scheen de beleediging haar minder erg toe en ze scheen de beleediging zelfs eonigszins vergeten te zyn. Door zyn woorden had by dat gevoel by haar opgewekt. Pahlen wachtte zyu vonnis af; omdat hy zoo onmaniyk had gehandeld, wilde hy niet om genade vragen. Zy bekommerde zich niet over de onzekerheid, waarin hy verkeerde, deed plotseling haar trouwring af en gooide hem dien toe. Hy kreeg weer een verschrikkelyke kleur, toen de ring een oogenblik voor zyn voeten rondtolde. Hebt u my vergiffenis geschonken?" vroeg hy met een heesche stem, toen hy haar beur eigen ring terug gaf. Zy ontstelde en kleurde wel, maar aan haar oogen kon men zien, dat haar gemoeds stemming veranderd was. De toekomst zag zy beter in en daarvan verwachtte zy meer dan van het tegenwoordige. Het werd haar plotseling duidelyk, dat hy in baar macht was. Wat een geluk! dacht ze. Ik zou hem bang kunnen maken en hem kunnen straffen, omdat hy me voor den gek heeft gehouden- maar ik heb geen tyd. Bent u bang?" vroeg ze op scherpen toon, zeer luide, en toen zy zoo tegen hem sprak, kromp hy ineen alsof men een rood gloeiend ines in zyn lichaam had gestoken. „U behoeft met bang te zyn. Ik zal u sparen, want ik geloof, dat 't niet de moeite waard ia om nog aan zoo'n zwakkeling en zoo'n lafaard te denken. Ik zal u vergeten. U is niet waard om gehaat te worden, u, die om uzelf te redden een vrouw kondet wonden en zwaar beleedigen".Hy stond daar zonder iets te zeggen, maar hy bracht zyn eene hand naar zyn knevel, waaraan hy zenuw achtig draaide. - Ik zal uw geheim bewaren," ging zy voort, zonder mededoogen, „want u hadt het voor me kunneD verzwygen." Nu eerst wist hy geheel en al, waarom hy zoo bevreesd was geweest, thans, nu hy zich verlicht gevoelde, maar zich tevens diep schaamde. Hy had zich willen vermoorden, als zy hem verraden had. Ik dank u voor uw goedheid," antwoordde hy, terwyi hy zyn oogen nog altyd op den grond gevestigd hield. - Maar u bent nog niet gered I" ging zy op dienzelfden scherpen toon voort. „Eén vrouw is in staat een geheim te bewareD, maar door twee vrouwen wordt er geen ge- üeim bewaard." - Do andere huwde de vorige maand," was al hetgeen Pahlen kon uitbrengen. - En nu houdt u met meer van haarl" Het meisje zweeg een oogenblik stil; een verachtelyke glimlach speelde om haar lippen. De stilte duurde een minuut en haar oogen weerkaatsten plotseling wat er in haar ziel omging. Haar gemoedsstemming was alweer veranderd, Pahlen, die verwachtte, dat zo weer iD woede zou losbarsten, hoorde integen deel een stem, die zoo aarzelend en bedeesd was als die van een kind. U hebt me pyn gedaan en beleedigd," zeide ze, „wilt u my nu een dienst be- wyzen - U hebt slechts te bevelen," mompelde hy. - Myn neef moet denken, dat we ge trouwd zyn. Van avond moeten we samen vertrekken." Hy keek voor 't eerst na zyn bekentenis op en zag, hoe zy kleurde. Dit was zeker de beste oplossing; hy had het met beter kunnen wenschenmaar hy had dat voorstel toch met verwacht. - Wenscht n, dat de graaf denkt, dat gy myü vrouw zyt?" vroog hy. - Ja," antwoordde zy op hoogen toon, maar zQ sloeg haar oogen voor hem neer. „Me dunkt, dat dit u ook goed van pas komt. Als we dan eenige myion van hier verwyderd zyn, zullen we afscheid van elkaar nemeu." - Ik zal dadelyk myn paard voor laten komen," hernam hy. - U moet met neef afspreken," ging ze voort en zy sprak weer op een bedeesdon, aarzelenden toon, - een hevige kleur brandde op haar wangen „u moet hem zeggen, dat u uw wittebroodsweken te Veseloff wilt door brengen. Hy zal dat verklaarbaar vinden." En dan?" En dan moet u zeggen, dat u my naar Rusland wilt sturen. Ik zal een pakje brieven aan uw rentmeester zenden; en u moet heen bevelen, dat by ze op gezette tyden aan myn neef moet bezorgen." Ik kan u niet genoeg danken voor uw goedheid," zeide Pahlen zy sloeg haar oogen even naar hem op. Da hoop, die er uit sprak, deed dadelyk zyn zelfvertrouwen weer ver- dwynen. Zonder een woord te spreken, verliet zy daarop het altaar. Maar hy voelde zich zeer verlicht. Zy zei had een voorstel gedaan, dat hy haar met had durven doen, en by wilde de comedio wel voortzetten. Hy was byzonder vero asd, ofschoon hy zeer voldaan was Welke reJen zou zy voor haar handelwyze hebben? Het was zeker Diet uit goedheid tegenover bom, dat ze zoo handelde. Hy wachtte eenige minuten, nadat zy verdwenen was, en ging toen naar de kamer van graaf Adam. Hy vond hem voorovergebogen zitten over een register; naast hem hadden de priester en de notaris plaats genomen. Hy keek op en vroeg, waar Halka was. Zy is zich gaan verkleeden," antwoordde Pahlen, terwyi hy zyn hand op het gevest van zyn sabel liet rusten en naar den grond keek. „Mag ik u onmiddellyk om uw rymig verzoeken, graaf Adam?" (Wordt vervolgd,)

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 14