N°. 11347 Zaterdag 20 Februari. Ao. 1337 geze (Qouraat wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. LEIDSCH ÏBU3 DEZER OOUKAHTs Voor Leiden per 3 maanden.1.10, franco per post1.40. Ateonderlyke Nommers 0.05. PBIJë DEE ADVEETENTIÊH't Van 1—6 regels f IJ35. Iedere regel meer f 0.17J. Grooteri letters naar plaatsruimte. Voor het lncasseeren buiten de stad wordt f 0.05 bereken Door den verkoop van het LEIDIC1I DAGBLAD op Zaterdagavond ad 2'/j Cents per nummer kunnen op alle plaatsen, waar geen Agenten gevestigd zyn, flinke jongens zich een verdienste verschaffen. Leiden, 19 Februari. Eenige heeren (leden van het Nutsdeparte- ment Leiden) en dames maakten gisteravond, zy bet dan slechts in de verbeelding, een uitstapje naar Griekenland. Dit genoegen was hun verschaft door dr. D. C. Hesseling, die in het Nutsgebouw uit den schat zijner kennis van dat land, ook door eigen aanschouwing verkregen, xeer veel wetenswaardigheden mededeelde. Op zeer boeiende wijze schetste by aller eerst in het kort de Turkscbe en daarna in den breede de Grieksche toestanden. Ook Creta werd door hem besproken in verban i met de hangende quaestie, wat zyn beschou wing over het hedendaagsche Griekenland nog interessanter en leerzamer maakte. Meldden wjj onlangs, dat de Leidsche tooneelvereeniging „Jacob Cats" om verschil lende redenen niet zou deelnemen aan de feestelijke bijeenkomst van de in den door de Sociëteit „De Harmonie" te Leeuwarden uitgeschreven tooneelweristryd met goud en zilver bekroonde Vereenigingen, than6 ver nemen wy uit goede bron, dat bestaande be zwaren zjjn uit den weg geruimd en eenige werkende leden bereid zijn bevonden den 27sten dezer naar Leeuwarden te gaan, om aan het programma van dien avond hunne medewer king te verleenen en de in den wedstryd be haalde medaille in ontvangst te nemen. Voor het examen in de fraaie handwer ken is te Breda geslaagd mej. J. W. Jeekel, van Leiden, leerlinge van mej. M. J. Sparnaay. Op verzoek verwijzen we naar de in dit blad voorkomende advertentie van het „Leger des Heils", omtrent zyn achtdaagschen veld tocht ter gelegenheid van het achtste jaarfeest. De zaal van het Leger zal by deze gelegen heid ryk versierd zyn. Yrydag 26 dezer heeft er oen „cadeaux-meeting" plaats. Zondag a. s. worden de feeatelykheden geopend. De paardenarts 2de klasse M. E. baron Bentinck, van het 2de reg. veld-art. alhier, wordt met 1 Mei overgeplaatst naar 's-Gra- venhage. Beroepen is by de Ned.-Herv. gem. te Zuidzande de heer C. J. Warmers, cand. tot den H. Dienst te Leiden. Op 1 Maart a. s. wordt te Rynsburg, in verbinding met Katwyk aan Zee, een Ryks- telegraaf kantoor, ingericht met telephoondienst voor het algemeen verkeer geopend. Dit kan toor zal op werkdagen open zyn van 7'/, tot 12 uren 'svoor- en van 1 tot 5 en GtotS'/a uur 's namiddags. Het blyft op Zon- en feest dagen gesloten. De afdeelingen van de Tweede Kamer hebben gekozen tot rapporteurs over de wets ontwerpen tot verhooging van het salaris der ambtenaren van het Openbaar Ministerie by de kantongerechten de heeren Van Deinse, E. Smit, Tydeman, Pynappel en Nolens; regeling van den rechtstoestand van het reserve-personeel by de landmacht, enz., de heeren Loeff, Drucker, De Bieberstein, Michiels en Yan Yiymen; regeling van dejaariyk- sche uitkeering uit de opbrengst der Neder- landsche bedryfsbelasting aan de Nederlandsch- Indische geldmiddelen, de heeren Hartogh, Bool, Van Gennep, Plate en Roessingh; afstand van vestinggrond te Groningen ten behoeve van den bouw van een ziekenhuis, de heeren Meesters, Drucker, Zyima, De Beau fort (Wyk) en Roessingh. De heer De Villiers, van het Britach Museum te Londen, die reeds verscheidene malen te 's-Gravenhage vertoefde, om voor het Engelsche gouvernement onderzoekingen te verrichten in bet Ryksarchief, met het oog op de beslissing in zake het Venezuelaansche grensgeschil, is opnieuw in het „Hotel De Twee Steden" aangekomen, om gedurende enkele dagen zyn nasporingen voort te zetten. By resolutie van den minister van financiën is beslist, dat de vrijstelling van registratie en zegel niet toepasseiyk is op exploten, houdende beteekening van straf vonnissen in zake 's Ryks belastingen met bevel en wel op grond, dat de bedoeling dier wet alleen geweest is die kosten van ver volging ten laste ?an den Staat te brengen, welke op het rechtsgeding zelf vallen, niet die der ten-uitvoer-legging van het vonnis. Op het adres dd. 21 Januari van de Haagsche Tramwegmaatschappy. houdende verzoek om vergunning tot doortrekking te 's Gravenhage van de stoomtramlyn Den HaagDelft over het Ryswyksche plein, het Zieken en het Spui naar de Kapelsbrug, opdat het eindpunt dier lyn van het Huygenspleia meer naar het centrum der stad zoude worden overgebracht, heeft de Tramwegcommissie oen Raad geadviseerd met het oog op den tegen woordigen toestand van de betrekkelijke ver keerswegen en losplaatsen, afwyzend te be schikken. De Rotterdamsche gemeenteraad had gistermiidag te beslissen over een groot© reeks voorstellen, welke alle werden go?dge keurd. Besloten werd tot verbetering van een gedeelte van den Nieuwen Binnenweg ad 6300; tot uitbreiding van het academiege bouw aan de Coolvest, voor 210 leerlingen meer, waarvan de kosten word-n geraamd op 29,500; tot uitbreiding van het buizennet der drinkwaterleiding in den Coolpolder; tot goedkeuring van een gewyzigd plan voor den bouw van een doorgangshuis voor krankzin nigen, dat ƒ17,000 meer zal kosten, en het bouwen van een bewaarschool aan de 3de Pynakkerstraat ad 27,600. Benoemd werden tot assistent-geneesheeren aan het Ziekenhuis de heereD artsen G. M Brouwer, te Groningen, en G. v. Houtum, te Utrecht. Yoorts had herstemming plaats over het voorstel van den heer De Klerk, tot toeken ning van een jaarlyksche subsidie van ƒ100 aan de „Vereeniging voor Kinderspeeltuinen". Het voorstel werd thans verworpen met 18 tegen 17 stemmen. Ingekomen zyn o. a. voorstellen tot aan schaffing van nog een electrische kraan aan de "Wilhelminakade, kosten ƒ17,500; tot het uitvoeren van waterwerken voor de waterlei ding by de oude Plantage ad 25,000. De heer De Lange interpelleerde B. en Ws. over een artikel in het „Rott. Nieuwsbl." aangaande de schadelykheid van hetgecarbu- reerd watergas. By monde van den heer Drost gaven B. en Ws. echter te dien opzichte geruststellende verzekeringen. Te Amsterdam is overleden de heer S. W. Josephus Jltta, een man, zegt het „Hbl.", aan wien Amsterdam zeer veel te danken heeft. Een groot aantal jaren is hy lid, en een der yverigste leden, van den Gemeenteraad geweest; maar vooral door het aandeel, dat hy gehad heeft aan het tot stand komen van het Noordzeekanaal, zal zyn naam te Amsterdam in eere blyven. Hy was een van de directeuren der Amsterdamsche Kanaalmaatschappy, welke door het door graven van Holland op zyn smalst aan de hoofdstad de betere verbinding met de Noord zee verschafte, met inpoldering van een groot deel van het IJ. Ook in andere opzichten heeft de heer Jitta zyn stadgenooten groote diensten bewezen, o. a. door het bouwen van arbeiderswoningen. Hy was onder-voorzitter der Yereeniging, welke door gelden, welke de Gemeenteraad opnam, sedert 25 jaren geheel nieuwe stads- wyken heeft doen verrfizen ter vervanging vooral van de ongezonde kelderwoningen. Ook was hy directeur-voorzitter van de bouwver- eeniging „Salerno", die sedert 1852 zoovele geschikte arbeiderswoningen heeft gebouwd. De kunst vond in hem steeds een yverig voorstander; zoo was hy mede-oprichter en bestuurslid der vereeniging tot het vormen der reeds zoo ryke verzameling van heden daagsche kunst, die in het nieuwe museum aan de Van-Baerlo straat is gevestigd. In alle openbare aangelegenheden toonde hy steeds groote belangstelling en daarvoor werd nooit zyn hulp tevergeefs ingeroepen. Hy was een man met een scherp verstand, juist oordeel en die tevens zyn denkbeelden in aantrekkelyken vorm wist voor te dragen. Door den burgemeester van Amsterdam is bepaald, dat door de hoofd- en verdere in specteurs van politie aldaar, wanneer zy zich in burgerkleeding buiten hunne woning be vinden, als onderscheidingsteeken zal worden geiragen een oranjelint om den hals, ter breedte van 50 millimeters, eindigende in eene punt op het midden van de borst. Rechts en links bewerkt met het woord „politie" in zwarte letters, ter grootte van 35 millimeters, aan de punt van bet lint een penning van wit metaal in doorsnede 37 milli meters, aan de voorzyde voorzien van de woorden „hoofdinspecteur van politie" of „in specteur van politie" in zwart geëmailleerde letters, ter grootte van 7 millimeter. Tot 1 Mei a. s. blyft het thans voor hen voorgescbrevene distinctief nog van kracht. Te Groningen is door don hoer C. Peters op 82 jarigen leeftyd eervol ontslag aangevraagd als cirecteur der bank van-leening. Op 58-jarigen leeftyd is te Rotterdam overleden de oud-kapitein van het Indische leger G. Lamers, ridder van de Militaire Willemsorde. Te Groningen is door B. en Ws. voor gesteld, de jaarwedden der onderwyzers als volgt te regelen500 voor hen, die nog geen 2 dienstjaren hebben; ƒ550 na 2 jaar; ƒ600 na 3 jaar, en ƒ700 na 6 jaar (zonder hoofdakte); ƒ800 na 9 jaar, 900 na 12, ƒ1000 na 15 jaar, en ƒ1100 voor de 1ste onderwyzers. Het hoofdbestuur der posteryen en tele graphic maakt in de „Staatscourant" van 19 dezer het volgende bekend: Honderden brieven en briefkaarten zyn, wegens onvolledig of onjuist adres, onbestel baar en worden, wyi de afzenders niet bekend zyn en de stukken daarom niet aan hen kunnen worden teruggegeven, na verloop van drie maanden vernietigd. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat de afzenders zich tegen zoodanig gevolg der onbestelbaarheid kunnen vrywaren door vermelding van hun naam op de achter- zyde der stukken. Een voorstel, om zich van de „Liberale Unie" af te scheiden, is by de liberale kies- vereeniging te Zierikseo ingekomen en zal in een volgende byeenkomst behandeld worden. Het is thans definitief vastgesteld, dat het noordeiyk muziekfeest te Groningen zal gehouden worden op 3, 4 en 5 Juni. Zooals vroeger reeds werd medegedeeld, zal de heer Bekker dan voor het laatst als dirigent van dit concert optreden. Te Dordrecht is in 76-jarigen ouderdom overleden do heer D. W. Stoop, notaris aldaar, oud-lid van den gemeenteraad en van de Provinciale Staten van Zuid Holland. Ook in tal van andere betrekkingen was de heer Stoop werkzaam. Hr. Ms. fregat „Yan Speyk," onder bevel van den kapitein ter zee H. Yan den Pauvert, is 16 dezer te Padang aangokomen. Yermoedelyk aantal kiezers in verschil lende plaatsen: Leiden 5000, vroeger 2578; Alkmaar 1900, vroeger 1400; Aalten 1200, vroeger 480; Het Bildt 1200, vroeger 500; Woerden 800, vroeger 400; Oulemborg 1100, vroeger 300; Enschedee 2492, vroeger 622; Lonneker 1607, vroeger 520; Winters wyk 2100, vroeger 900; Vlaardingen 2085, vroe ger 740; Zwolle 3700, vroeger 1590; Assen 1396, vroeger 600; Bodegraven 615, vroeger 442; Hoorn 1367, vroeger 750; Zaandam 2500, vroeger 950; Aengwirden (Fr.) 442, vroeger 181; Aalsmeer 800, vroeger 400; Brielle 528, vroeger 366; Deventer 3109, vroeger 1296; Sliedrecht 1600, vroeger 500; Wonseradeel 1935, vroeger 1152; Appingedam 700, vroeger 450; Achtkarspelen 1584, vroe ger 700; Ambt-Almeloo 239, vroeger 178; Loosdrecht 615, vroeger 245; Norg 378, vroe ger 236; Sleen 561, vroeger 138; Steen wyk 700, vroeger 327; Stryen 577, vroeger 285; IJselmuiden 310, vroeger 144; Zeist 935. Onder veel blyken van belangstelling herdacht gisteren ds. J. Brummelkamp te Amsterdam zyn 25-jarige ambtsvervulling. Een commissie uit gemeenteleden wenschte hem gistermorgen geluk en bood hem twee zilveren candelabers aan, waarby een album, geteekend door mej. S. Middendorp, dat de namen vermeldde. By de vele felicitatiên van lidmaten, vrienden en commi8siën waren er o. a. ook van den ker- keraad, het D. I. A. Jongens Weeshuis, da Zondagsscholen, gehouden in het wyklokaal Lauriergracht en in het Gebouw Heil des Yolks, zoomede de Dorcas van wyk EE, FF. De wykbewoners betoonden, door het uit steken van de vlag, hun belangstelling in het feest Ook uit Yeenendaal, waar ds. Brummel kamp een vyftal jaren predikant is geweest, kreeg by op dezen dag blyken van belang stelling. Naar men aan de „Tel." meldt, wordv te Haarlem aan de Baan, tegenover het Bron-, gebouw, een pension ingericht, dat den naam krygt van „Koningin Emma-Pension." Htt kapitaal is 150,000. De Koningin Regentes heeft daarin voor 4000 aandeelen genomenr Het gebouw zal 60 kamers bevatten. Oprich ters zyn de doctoren Prins, Nieuwenhuizen en Kruseman, benevens de heeren J. H. Tadema, J. Leupen, Teding van Berkhout en D. E. L. v. d. Arend. Door pl. m. 1200 Friesche veehouders is een adres geteekend aan den minister vao binnenlandsche zaken, inhoudende het verzoek, om het mond- en klauwzeer te doen vervallen uit de ry van de besmettelyke veeziekten. Het adres zal eerstdaags door de heeren S. Bakkers, wethouder van Haskerland, J. B. Woudetra, lid van den gemeenteraad van Schoterland, en M. Leistra, groot veehouder in Schoterland, den minister worden aange boden. Het stoomschip „Amsterdam." van Kot terdam naar Nieuw-York, passeerde 18 Febr. Prawlepoint; de „Ardjoeno," van Java naar Rotterdam, passeerde 18 Febr. Kaap Carvoeiro; de „Bundesrath," van Oost-Afrika naar Rotter dam en Hamburg, arriveerde 17 Febr. te Lissa bon; de „General" vertrok 17 Febr. van Durban naar Rotterdam en Hamburg; de „Prinses Marie," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 18 Febr. van Genua. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd totkantonreebter- plaatsvervanger in het kanton Eindhoven, J. Van Blarkom, bewaarder van de hypotboken en het kadaster te Eindhoven. Verleend een pensioen van ƒ1651 aan B. J. Holtzapfol, commies bij de Algemeeno Rekenkamer. De met verlof in Europa aanwezige kapitein der infanterie van het leger in Nederl.-lndië, D. De Moulin, op zijn verzoek, ingaande 1 Maart 1897, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toe kenning van pensioen. De minister van marine heeft het volgende be paaldlo. De luitenant ter zee lste klasse J. M. Noorduyn wordt met 2 Maart a. s. geplaatst in de rol van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en belast met bet bevel over Ur. Ms. schoener „Argus". Voorts worden a/b. van genoemden schoener (rolle van genoemd wachtschip) gedeta cheerd de luitenants ter zee 2de _kl. F. W. C. Moorrees en J. A. M. J. Beretta, eerstgenoemde als oudste officier, zoomedo do officiet van ge zondheid der 2de klasse G. J. Colder; 2o. de adel borst lste kl. A. D. Muller, uit Oost-lndiö in Nederland teruggekeerd, is op nonactiviteit gesteld. Een heldhaftige vrouw. 2) Ofschoon hy vertoornd was, beschouwde hy dit met een zekere voldoening als een zaak, die als een paal boven water staat. Hy had het gevoel, alsof hy boeten iou voor zyn beleedigde eer. Voor het groote lustslot liet hy zyn paard stilhouden. In dit gebouw hadden de Mmzeks gedurende tweehonderd jaren gastvryheid be toond aan audere aanzienlyko edelen en hun koningen te gast genoodigd. Hy klopte aan een deur en kreeg spoedig daarna toegang tot het huis. Een bediende leidde hem door een lange gang naar een kamer, waar eeD oude man, in een zwart fluweelen pak gekleed, gezeten was, die ongeduldig met zyn vingers op een tafel trommelde, welke naast hem stond. By zyn elleboogen stond een flesch met wodki en eenige sieriyke, geslepen glazen. Zyn voor tanden, die veel op slagtanden gelekeD, hingen op zyn onderlip, waardoor hy iets dierlyks in zyn uiterlyk had. Zyn half gesloten oogen openden zich, om den jongen man, die op hem toetrad, aan te kyken. Het ia goed, Basil Vassiliévitch, dat ge aan myn oproeping gehoor hebt gegeven," zeide hy, terwyi hy opstond, om Pahlen te begroeten. „De tyden worden steeds slechter," voegde hy er by, nadat hy hem omarmd had, „en ik wilde gravin Halka gaarne in een veilige haven zien." Vertel u me nu eens, wat ik in tyd van oorlog met een vrouw moet uitvoeren," zeide Pahlen, terwyl hy aan zyn snor draaide en naar den grond keek. U moet haar natuuriyk naar Rusland sturen," antwoordde de oude man. „Ik heb met bevreemding opgemerkt, graaf Basil, dat ge getracht hebt om 't huwelyk niet te doen plaats hebben. Drie keeren heb ik ver langd, dat het voltrokken zou worden, en eiken keer hebt ge een verontschuldiging te berde gebracht. En nu heb ik gebruik moeten maken van een keizeriyk bevel, om u uw belofte te doen houden. De Czaar heeft de genade gehad om toe te staan, dat het huwelyk in de Katholieke Kerk zal plaats hebben, ofschoon de verloving in de Grieksche Kerk is afgekondigd. Dit is toegestaan uit achting voor 't geloof van de bruid en omdat het in dezen gevaarlyken tyd onmogeiyk ia om naar Rusland terug te keeren." Zyn Majesteit begon Pahlen, terwyl hy nog altyd naar den grond keek; maar de graaf viel hem in de rede: Zyn Majesteit stelt zeer veel belang in het huwelyk," zeide hy. „Ik heb hier een brief van prins Yolkhonsky, in antwoord op myn verzoek aan den Czaar, waarin staat, dat het huwelyk niet uitgesteld mag worden. Hy zegt: „Om der wille van den vroegeren minister van oorlog, graaf Pahlen, vader van den bruidegom, verlangt Zyn Majesteit ten zeerste, dat de verbintenis zal plaats hebben." U heeft gezinspeeld op den tegenzin, dien Basil Vassiliévitch aan den dag heeft gelegd. In dit opzicht kan ik hieraan toevoegen, dat hy zich de ernstige ontevredenheid van den Czaar op den hals zal halen, als hy de ver loving en den duren eed verbreekt, dien hy in tegenwoordigheid van Zyn Majesteit heeft gezworen. De waarschuwing kan niet ernstiger zyn, jonge man." Laat 't dan maar gauw gebeuren l" zeide Pahlen, terwyl hy opstond. Zyn zwaard en zyn sporen rinkinkelden door de ongeduldige beweging, die hy maakte. Ik zal er voor zorgen," antwoordde de graaf, terwyl hy vrooiyk van zyn stoel opsprong. „Volg my l" Hy leidde hem uit zyn kamer door een groote zaal en bleef toen plotseling in een lange gang staan, terwyl hy Pahlen nieuws gierig onderzoekend en strak aankeek. Er dreigt gevaar," zeide hy met nadruk, terwyl hy met een mageren gelen vinger, die veel op een kraaienpoot geleek, in de richting van de kapel wees. Pahlen had het kunnen uitschreeuwen. Hy wist dat zelf wel, die oude gek behoefde hem dat nog niet eens te vertellen, dacht hy. Maar hy merkte, dat hy en graaf Adam Mnizek niet dezelfde vrees koesterden. Hy liet zyn verlegenheid niet blijken, toen hy vroeg: Van de Franschen?" Jal" riep de oude driftig: „Ja, dat bedoel ik juist l Van de Franschen 1" Pahlen had dit antwoord niet verwacht; hy had die vraag maar gedaan, omdat die hem het eerst voor den mond kwam. Terwyl hy daar in zyn volle leDgte, in de witte uniform van officier der ïyfwacht te paard, stond, keek hy zonder eenige belangstelling en terwyl hy aan iets anders dacht, op den verdraaiden, mageren, ouden Pool neer. Zy verlangen van my, een zwak, oud maD, die zyn eind naby is, dat ik hen zal aanvoeren. Tegen wie moet ik hen aanvoeren Ha, ha! de knoet, de galg en Siberië." Eenige belangstelling flikkerde in de oogen van Pahlen. En wilt gy hun aanvoerder zyn?" vroeg hy 8Del. De graaf grinnikte. „Zoodra ik zin heb om naar een andere wereld te gaan!" ant woordde hy en ging weer verder. Toen zy de deur bereikt hadden, die toe gang tot de kapel gaf) stond hy nog eens stil, om zyn vrees te kenDen te geven. Hy streek met zyn vingers door zyn witten baard en stotterde in zyn opgewondenheid: Jonge maD, pas vooral op je bruid. „Zy en ik zyn de laatsten van onzen naam. Zy beschouwt de Franschen als een verheven ras en Napoleon als den redder der verdrukte naties. Zy vergeet, dat geen macht der aarde sterk genoeg zal zyn om ons voor do Russen te redden, als zy den "Weichsel overgetrok ken zyn." Als zy dat gedaan hebben!" zeide Pahlen met koude onverschilligheid. Een oogenblik scheen do graaf op 't punt te zyn weer te gaan spreken; toen gooide hy de deur met zenuwachtige haast open en ging de kapel binnen. De groep menschen, die daar vergaderd was, had het bericht van de aankomst des bruidegoms ontvangen. Depriester stond by het altaar, en de getuigen bedienden uit het huis en een openbaar ambtenaar uit het dorp waren reeds op hun plaats. Terwyl Pahlen laDgzaam het schip van de kerk doorging, verliet de graaf het bedehuis door een zydeur, maar keerde byna oogen- blikkeiyk weer terug met een in 't wit ge kleed, gesluierd meisje, dat hy naar het altaar leidde. De oogen van den officier van de ïyfwacht rustten vast en zelfs uitdagend op baar, op de bruid, die hy niet gekozen had, en in wier hand zyn lot lag. De lichtstralen van een lamp vielen op haar gezicht, waardoor haar sluier een schitterend effect maakte; het was, alsof zy haar hoofd als een engel des oordeels hield. De graaf verzocht hem een weinig naar voren te komen en hy liep toen naast haar als iemand, die weet, dat hy veroordeeld is. Zy draaide haar hoofd af, alsof zy zyn blik wilde vermyden, maar zyn hart kromp ineen van angst en vrees en hy had geen lust om naar haar te kyken. Zy waren naar 't oordeel der toeschouwers een mooi paar. De gravin was slank en schoon; zy was inderdaad zoo groot, dat haar hoofd boven den schouder van baar geleider uitstak, die zelf zes voet lang was. Pahlen was blond en had doordringende, gry8-blauwe oogen. Hy had iets wakkers en koels in zyn manier van doen. Ofschoon hy oorspronkelyk van Germaansche afkomst was, had zyn familie reeds gedurende eenige ge slachten in Rusland gewoond, waar zy booge posten in het keizerryk hadden bekleed. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1