N°. 11342 Maandag: 15 Kebruari, A". 18 37 feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven, Dit nommér bestaat nit. VIKK Bladen. LEIDSCH M&BLAD PRIJS DEZER COUBANT: Voor Leiden per 3 maanden. f 1.10. Franco per post. t. t '1.40. Afzonderlijke Nommers0.06. PRUS DER ADVERTENTTËN: Van 1-6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grooter# letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt 0.05 berekend* Eerste Blad. Leiden, 13 Febrnari. Wy brengen onzen lezers nogmaals in her innering, dat zy, Qiö ala aangifte kiezers, hun naam op d* kiezerslijsten willen zien, zich alsnog vóór den 16den Februari aan de secre tarie der gemeente hebben aan te melden om Inlichtingen. De tentoonstelling van schilderijen en teekeningen door H A. Van Daalhoff en A. Coert, in de Lakenhal alhier, trekt zeer de aandacht. Vooral worden algemeen de dichterlijk opgevatte doeken„Klein, klein kleuterke, wat doe je in mijn hof?" en „Herfst- herinneringen" van Van Daalhoff bewonderd. Ook de stadsgezichten van Coert, menig mooi oud Leidsch geveltje te zien gevend, worden gewaardeerd. De expositie kan, met het oog op de aanstaande Kunstnyverheidtentoonstel- ling, die 1 Maart geopend wordt, niet worden verlengd. De handelsbediendenvereeniging .Kennis ia Macht", te dezer stede, hield gisteravond in de kleine zaal van het Nutsgebouw een openbare vergadering, de eerste in dit winter seizoen. De reden, dat deze eerst nu gehouden werd, lag, gelijk de heer J. C. Van der Kam, voorzitter der VereenigiDg, opmerkte, in om standigheden, onafhankelijk van den wil des beBtuurs. De volgende vergaderingen zullen echter niet zoo lang op zich laten wachten, en daarin zullen waarschijnlijk onderwerpen van wetenschappelijken aard behandeld worden, wat dezen avond niet het geval was. Deze vergadering was bestemd, om zoowel dames als heeren genoegen te verschaffen, en aan dit doel heeft ze volkomen beantwoord, dank zij de gelukkige gedachte van het bestuur om den heer H. M. Dekking, van Rotterdam, als spreker uit to noodigen. Deze heer vergastte de vergaderden op eenige voordrachten, die blijkbaar in den smaak vielen, wat vooral het geval was met eenige fragmenten uit „De getemde feeks", een blijspel van Shakespeare, en met .Een avondje by juffrouw Pieterse", dit laatste allervermakeljjkst. Volkomen verdiend was de dank, dien de Voorzitter don heer Dekking aan het einde zijner laatste voordracht, namens de ver gaderde dame3 en heeren, betuigde, en niet minder de hulde, den spreker gebracht om zijn talenten op het gebied van voordragen. Jammer, dat de vergadering niet beter be zocht wasl Het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland heeft aan dr. H. G. Hagen, pred. &iJ de Ned. Hervormde gemeente te Leiden, op zfjn verzoek, m volbrachten veertigjarigen diensttijd, met ingang van 1 Mei a. s. eervol emeritaat verleend. Het aantal bezoekers van het Stedelijk Museum (do Lakenhal) alhier bearoeg in het afgtdoopen jaar 18,133 (11,407 op Zondagen, 5704 op werkdagen en 1022 op 3 October). Men schrijft ons uit Oegstgeest: Don derdag-avond te zeven uren gaf de Christ. Zangvereeniging „Halleluja" aan den Morsch te Oegstgeest in de openbare school eeDe uitvoeri: g voor een vr(j talrijk publiek. De voorzitter Braakman opende de vergadering met gebed en beette den aanwezigen welkom. De 13 ten geboore gebrachte stukken werden, onder leiding van haren ijverigen directeur, den heer L. Den Ouden, wien alle lof toekomt, flink uitgevoerd en gaven blijken van ernstige en recht muzikale studie. De combinatie van orgel met viool viel bijzonder in den smaak en bet „Largo" van Handel, h»-t intermezzo „Cavalleria Rusticana" van Mascagni, „Stabat Mater" van Rossini en „Cho*ur de la Création" van Haydn, werden met luid applaus begroet. Den heer K. Van den B rg, die zijn orgel dezen avond gratis voor dat doel had afgestaan en het zelf be speelde, ook by het zingen der stukkeD, komt een woord van harteiyken dank toe en toon je wedero de uit te voeren stukken volkomen machtig te zijn. Moge het der Chr. Zangvereeniging .Hal leluja" gegeven zijn nog dikwerf zich te doen hoorenl Wij twijfelen niet, of hare werken zullen aan het doel beantwoorden. De Chr. Jongelingsvereeniging „Timo- theus", te Woubrugge, hoopt Woensdag 17 Februari a. s., 's avonds te 7 uren, hare 3de lezing te houden. Als spreker zal optreden ds. A. G. Honig, predikant te Zeist, met het onderwerp: „Alexander Couvrie". De lezing, die voor een ieder kosteloos toegankelijk is, zal gehouden worden in do Geref. kerk te Woubrugge. De avondschool te Noordwtjkerhout is deze week voor het laatst geweest. Er hadden zich niet meer dan 12 leerlingen aangemeld, waarvan er 3 steeds wegbleven, en met de overigen waren geregeld 2 onderwijzers bezig. Die negen zjjn dus zeker wel heel knap ge worden. Donderdagavond heeft te Warmond eene goed bezette samenkomst plaats gehad, ter bespreking van de nieuwe kieswet. Er is eene anti-revolutionnaire kiesvereeniging opgericht, waarbij zich 40 leden hebben opgegeven. De vereeniging sluit zich aan by de Centrale Kiesvereeniging .Nederland en Oranje" in het district Katwijk. Dinsdag avond a. s., te halfacht, zullen voor de afdeeling Bodegraven van het Nut optreden de beer en mevrouw Poolman met een zeer uitgebreid programma. Leden hebben vryen toegang, niet-ledm kunnen tegen entrée van deze gelegenheid profiteeren. Uit Waddingsveen meldt men ons, dat op Donderdag 11 Februari otne vergadering werd gehouden van „De Werkman". Door den secretaris werd een uitvoerig verslag uitge bracht van den toestand der Yoreeniging. Het aantal leden bedraagt 179. De ontvangsten bedroegen 1100.79 en do uitgaven 712.93, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van 387.86. In 'fc geheel bedraagt hei; voor deelig saldo de som van 2984.06. D?> Yer- eeniging bestaat veertien jaar cn strekt velen tot zegen. Dat zij nog tal van jaren moge bloeien, is aller wensch. Ned. Herv. Kerk: Beror?~n te Wyk aan Zee, ds. J. A. Gerth van Wyck, to jRennefcroek. Geref. KerkenTe Amersioort, -is. M. Schuur mai., ie Alfen a/d. R\jn; te Reeuwyk e. as. H. Thomas, te Hoogeveen. De afd. Hillegom van den Chr.-Hist. Kiez^rsbona zal op a. s. Maandag 15 Februari wederom oene vergadering beleggen m hat Evangelisatiegebouw (Meerlaan). Deze verga dering heeft ten doel: het kiezen v.n Aen bestuur, vaststelling van het plaatselijk regle ment, enz. De openbare vergadering, uitgeschroven door den Bondsring 's Gravenhage van het Ned. Jongelingsverbond, op Donderdag 18 Februari a. 8., in het Evangelisatiegebouw te Hillegom, belooft luistorryk te woruen. De volgende personen hebben welwillend hunne meiewerking aangeboden: de heeren H. M. v. d. Stijl (zang) van 's-Gravenhage, R. H. Witt (vioul en piston) id.; C. Leeflang (piano) (id.) en de heer L. Boom (zang en piano) van Leiden. De Chr. zangvereeniging „Looft den Heer", te Hillegom, zal waarschijnlijk worden opge heven wegens gebrek aan en slechte opkomst der leien. Het aantal werkplaatsen met arbeids lijsten voor personen van 12 16 jaren be draagt in de gemeente Alkemade 8. In 1896 zyn 4 nieuwe kaarten uitgereikt; er waren er uit0. December 1896 nog 9 geldig. Het aantal mannelijke ingezetenen van den 25-jarigen leeftyd of oaarboven bedraagt in de gemeente Alkemado ongeveer 1000, die, wanneer aan al de eischen kon worden beantwoord, voor plaatsing op de kiezers lijst in aanmerking zouden kunnen komen. Dit aantal zal in werkelykheid echter wel 300 minder zyn, waarvan niet minder dan circa 200 nonvaleurs der p^rsoneele belasting. Donderdag a. s. zal te Hoofddorp (Haar lemmermeer) een vergadering worden gehouden van bietentelers, ten einde te beraadslagen over den pryo der bieten. Vele landbouwers moeten besloten zyn den bietenverbouw te staken, zoo opnieuw de prys mocht worden verlaagd. De volgende personen uit de gemeente Ter-Aar, beboorende tot de lichting 1897, zullen voor den dienst der Nationale Militie worden opgeroepen: A. Hoogeboom, lo ingsnommer 1, E. Van Zoe8t, id. 2, G. Broer, id. 3, B. Vork, id. 4. De Jongelings-Tooneelvereen. „L'Amitió", te Hillegom, zal op Dinsdag 16 en Donderdag 18 Februari uitvoeringen geven in het café van den hoer Staats. De eerste, op 16 Febr., zal alleen gegeven worden voor de leden, de tweede voor het publiek. Deze uitvoeringen zullen hoogstwaarscbyn- ïyk de laatste zyn in dit seizoen. Niet door onzen gewonen correspondent wordt ons uit Roelof Arendsveen het volgende geschreven: In de Congregatiezaal te Roelof-Arendsveen is deze week reeds viermaal op meesteriyke wyze uitgevoerd Vondels „Lucifer" afgewisseld door reizangen onder de bekwame leiding van den heer J. Hendrix. Mise-en scène, decoratief en kostumeering waren prachtig; aan bet slot eene apotheose. De zaal. die 4- a 500 men8chen kan bevatten, was telkens eivol. Van wyd en zyd waren dan ook de toe schouwers komen opdagen. Het geheel gaf den indruk, dien men in eene groote stad verwacht. Op het verlangen van velen zal dit meester stuk van den vorst onzer dicht'ren aanstaan den Zondag om 6 uren tegen verhoogd entrée nog eenmaal worden gespeeld, nu evenwel niet ten voordeele der St.-Pancratius-Ver- eeniging, maar van de armen van Roelof- Arendsveen. Niemand hy moge zelfs eenigs- zins veeleiachend zyn zal spyt hebben over een bezoek. Toch vergete men niet, dat men op een gewoon dorp, tegenover geheel gewone rrenschen staat 1 Aldus worden ten volle bewaarheid de gevoelvolle woorden van den zeereerw. heer pastoor Van Ryn, Jat Kunst, Godsdienstzin en Naastenliefde zoodoende worden vereenigd. Te Wassenaar, werd aan „den Nieuwen Deyi" de gezellige byeenkomst gehouden van de leden der afd. Wassenaar van de Vereeni- ging voor Bloembollencultuur. Van het recht tot introductie was een goed gebruik gemaakt. Na een korte maar hartelyke openingsrede van den voorzitter der afdeeling werd over gegaan tot het afwerken van een zeer uitge breid program. Door eeoige leden werd een drietal blyspelen opgevoerd, die, te oordeelen naar bet herhaald applaus, wel in den smaak der aanwezigen vielen. Een ander lid gaf niet minder dan zes voordrachten ten beste, deels alleen, deels by gestaan door mej S. Zy werden herhaaldeiyk teruggeroepen. De korte pauzen werden aangevuld door pianomuziek. De Nederlandsche en de in Nederland gevestigde kunstenaren worden uitgenoodigd om deel te nemen aan een prijskamp voor een gedenkpenning, dien H. M. de Koningin wenacht te doen slaan by gelegenheid van haar plechtige inhuldiging. De voorzy<Je moot de beeltenis der Koningin vertoonen; de keerzyde het Koninklijk wapen met de schildhouders en den mantul, of een symbolische of allegorischo voorstelling. De modellen moeten vóór 1 Juli a. a. zyn ingezonden aan het Paleis te 's-Gravenhage. Aan elk der drie best gekeurde ontwerpen zal 100 worden toegekendde makers zul len worden uitgenoodigd om een definitief ontwerp te vervaardigen. Voor het beate ont werp wordt 400, voor het tweede 250 en voor het derde 150 toegekend. De jury zal bestaan uit de heeren: Van Delden, dr. Do Dompierre de Chaufepié, Van der Kejlen, jhr. De Ranitz en jbr. mr. Victor De Stuers. Ter vervulling der vacature van direc teur der Gemeente Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen by het lager onder- wys, te Amsterdam, ontstaan door het eer vol ontslag, verleend aan den beer H. Bouman, worden voorgedragen de heerenG. Meyer, letraar aan do Kweekschool voornoemd; K. De Vries, hoofd eener openbare lagere school, onderwyzer aan de Ryks-normaallessen en leeraar aan de Ambachts-avondschool te Eoschedee; R. Broere, eerste leeraar aan de Ryks Kweekschool voor onderwyzers te Haarlem. Door wyien den heer E. L. Jacobson Lzn., te Rotterdam overleden, zyn o. a. de volgende legat n besproken. Het gesticht voor Israël, oudelieden en zieken onder den last van vruchtgebruik 20,000 en voor speciale doeleinden 3500; Ned.-ïsr. gemeente f 1000; Israël. Weeshuis 1C00; Godsdienstige Israël. Armenschool 1000; Ned. Israël. Armbe stuur ƒ1000; Algemeen Rott. Leenfonds der Maatschappy tot Nut der Israëlieten in Neder land 600; Schoolfonds van de Maatschappy tot Nut der Israëlieten, afd. Rotterdam 500; Minvermogende ooglyders 500; Maatschappy van Weldadigheid f 500; Commissie tot Spys verzorging van minvermogende Israëlieten 500; Geref. Burger-Weeshuis 600 en R.-K. Weeshuis ƒ500. De luit.-kolonel P. F. De Kok, van het 2de reg. inf. te 's-Hertogenboach, zal binnenkort den dienst met pensioen verlaten. NR. C.) De heer dr. A. G. Kok heeft tegen 1 Sept. a. 8. eervol ontslag aangevraagd als rector van het Gymnasium te Zutfen. De minister van marine heeft de Neder landsche spoorwegen uitgenoodigd den door deze genomen maatregel, om officieren van het Ned.-Indische leger (niet in uniform) met hunne bagage op vertoon van een verlofkaart te vervoeren tegen de pryzen van het militair tarief, ook uit te strekken tot officieren van de zeemacht, die zich op non-activiteit, en van het corps mariniers, oie zich, na terugkeer uit Ned.-Indië, met verlof bevinden, zonder aanduiding van plaats waarheen het verlof is verleend. In de vergadering van het Hoofdcomitó van het „Roode Kruis" werd gisteren, na afloop der werkzaamheden, door den voor zitter der Vereeniging, baron Van Harcien- broek van Bergambacht, met hartelyke woor den in herinnering gebracht, dat er, op den dag af, een kwart-eeuw verloopen was, sedert mr. D. Polak Daniels aoor het College gekozen werd tot zyn penningmeester. By koninkiyk besluit in Augustus 1867, kort na het instellen der Vereeniging door wijlen Z. M. Koning Willem III, benoemd tot lid van het Hoofdcomitó, nam de heer Polak Daniels in Augustus 1870 tydelyk de functie van penningmeester over van den toenmaligen titularis, den tegenwoordigen voorzitter van het Hoofdcomité, die, aangewezen tot hoofd eener ambulance, moest heentrekken naar de Fransch-Duitsche slagvelden. In het vaderland teruggekeerd, aanvaardde de heer Van Hardenbroek zyn tydelyk over gedragen werkkring opnieuw, tot hy zich, door Dieuwe ambtsbezigheden, gedwongen zag zfin ontslag te verzoeken als penningmeester. Tot zyn opvolger werd den 12den Februari 1872 gekozen mr. Polak Danièls, die bereids gedurende den Fransch-Duitschen oorlog, als waarnemend penningmeester, uitnemende diensten had bewezen. En sedert is de jubilaris voor onze nationale Vereeniging werkzaam gebleven met een toe- wycing, naar verdiensten slechts te waardeeren door hen, die met hem samenwerken voor het schoone doel, met hare instelling beoogd. De Voorzitter rekende het zich dan ook een byzonder voorrecht zyn woord van hulde aan den onafgebroken, stillen arbeid van den trouwen penningmeester te kunnen besluiten met do mtdedeeling, dat het H. M. de Koningin Regentes had behaagd mr. D. Polak Danièls te benoemen tot eerelid van „het Neder landsche Roode Kruis", als eene openiyke erkenning van zfine langdurige en vele diensten aan die Vereeniging bewezen. Daarop werd het «erelid door den voorzitter de eerewyn aangaboden met den wensch dat hy nog vele jaren, met denzelfden blyden levenslust en dezelfde opgewektheid zou mogen werkzaam biyven voor de ernstige, nobele taak, toevertrouwd aan Neérland's „Roode Kruis". Het hoofdbestuur van de Nationale Ten toonstelling van Nyverbeid en Kunst, uitge schreven door de „Vereeniging voor Vak en Kunst" te Dordrecht te houden in de i4randen Juni, Juli en Augustus van dit jaar, mocht van Hare Majesteit de Koningin-Regentes een biyk van Harer Majesteits hooge belangstel ling in deze onderneming ontvangen In den vorm van een groote zilveren, een kleine zilveren en een greote bronzen medaille met de beeltenis van Hare Majesteit de Koningin, benevens een groote zilveren, een kleine zil veren en een groote bronzen medaille met de beeltenis van Hare Majesteit de Koningin- Regentes, te bestemmen als bekroningen voor die voorwerpen, welke het Hoofdbestuur zal vermeenen daarvoor in aanmerking te moeten brengen. Tot dirigent van de liedertafel „Onder linge Oefening" te Amsterdam is gekozen de heer J. A. Kwast en tot tweeden directeur de heer Joh. Schmier, beiden verbonden aan de Nederlandsche Optra van den heer C. Van der Linden. Dr. D. De Snoo, geneesheer aan het krankzinnigengesticht „Meerenberg", heeft als zoodanig eervol ontslag gevraagd. Het marine-fregat „Tromp" zal zich eveneens naar de Turksche wateren begeven, zoodat aldaar ons land door drie schepen zal vertegenwoordigd zyn. Hr. Ms. „Piet Hein" en „Zeehond" vertoeven reeds aldaar. (D.) Tot secretaris en ontvanger der gemeente Vryenban is benoemd de heer D. A. J. Q L. Eggink, thans ontvanger der gemeente Hof- van-Delft. Op zyn buitonverbiyf te Cauw is in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer Pierre Regout, het oudste lid der Maastrichtsche firma Petrus Regout Co. De gedelegeerde van Nederland ter Inter nationale Conferentie te Venetië betrekkelyk de pestziekte, dr. W. P. Ruysch, is gisteren per Staatsspoor derwaarts vertrokken. Als advocaat en procureur by den Hoogen Raad is gisteren opnieuw beëedigd mr. J. H. Boudewynse, te 's Gravenhage. Het stoomschip „Borneo," van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 10 Febr. te Suez; de „Kai3er," van Hamburg en Vlissingen naar Oost-Afrika, vertrok 9 Febr. van Lissabon; de „Prins Willem H" vertrok 11 Febr. van Amsterdam naar Suriname; de „Koningin- Regentes", van Batavia naar Amsterdam, pas- aeerae 12 Febr. Bevezier. Uit do Staatscourant". Bij koninklijk besluit is de heer C. De Groot, burgemeester dor gemeente Marken, benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Aan S- Janstna, weduwe van F. Roorda, in leve® commies 3de kl. bij 's Rijks directe belastingen te Oude-Wetering, een jaarlnksch pensioen van f195 toegekend. Met 1 Mei a. s. eervol ontslag verleend aan K. Bloemendal, als inspecteur der telegraphie, on zulks op zyn verzoek, en aan T. Hoger, als direc teur van het postkantoor te Rotterdam, voor beiden met dankbetuiging voor de vele en goede diensten door heo aan den lande bewezen, en benoemd tot directeur van het postkantoor te Rotterdam, mede met ingang van 1 Mei a. a. A J. M. Lede- boer, thans inspecteur der posterijen te Amsterdam. Aan C. Van O verdijk, gewezen bewaarder 1st* kl. in de strafgevangenis te Breda, verleend een pensioen ten laste van den Staat van 444 's jaara. Voor den tijd van twee jaren (de heen-en terug reis daaronder begrepen) gedetacheerd bij de land macht in West-Inaia de tweede laita. H. Van Dam, van het 8ste, en B. J. Ephraïm, van het 3de reg. inf., zoomede de eerste luit.-adj. J. R. L. Collette, van het corps torpediaten, laatstgenoemde in den rang van eersten loit De gewone audiëntie van den minister van justitie zal op Dinsdag 16 dezer niet plaats hebben. Oud-Dordt op de Nationale Tentoon stelling te Dordrecht Het Oude Dordt, dat op de Tentoonstelling voor Vak en Kunst, te Dordrecht verrytea zal, belooft, naar de teekeningen te oordeelea, een aantrekkelijk plekje te worden. De aanleg omvat: een voorplein, dat zich links en rechts uitbreidt als een bebouwde gracht, waarover twee bruggen naar het ruime marktplein voeren. Het eigenaardige van de karakteristiek 17de eeuwsche omgeving wordt nog verhoogd door de omstandigheid, dat de architecten alleen gebouwen hebben gekozen, die werkeiyk te Dordt bestaan hebben. Zoo vindt men er o. a. den Kloveniersdoelen, waar de Synode van 1618/19 gehouden werd; het huis Samson, waar Albert Cuyp eenigen tyd gewoond heeft; het huis de Vygeboom, waarin Brabantine van Nassau, dochter van prins Willem oen Zwyger, geborei. is, en voorts tal van woon huizen met historische namen of uitmuntend door schoone architectuur. Door het aanbrengen van torentjes, insprin gende hoeken, uitstekken, d., wordt de schilderachtigheid van het geheel nog aan- trekkeiyker, intiemer en gezelliger, terwyi de aanwezigheid van een gracht en van vry aoed ontwikkelde boomen niet weinig zal by Jragen tot het verhoogen der vriendelykheid van het geheel. Deze geheel oude stad wordt vervaardigd van z. g. staff, een materiaal, dat het oudo muurhout- en metaalwerk bedrieglyk na bootst, zeer hecht is en goed bestand tegen de invloeden van weer en wind. De Kieswet en de Hondenbelasting. Men schryft aan de „Tel." uit Friesland: De bevoegdheid tot het kiezen van leien voor den gemeenteraad is in de nieuwe kieswet geregeld by art. 7. By dat art. ie bepaald, dat men moet zyn ingezeten der gemeente en dat, zoo men niet is aangeslagen in de grondbelasting, enz., men moet zjjn aangeslagen in eene plaatselyke directe be lasting en dien aanslag heoben voldaan, enz. De heer mr. P. J. Troelstra verkonuigde in eene uiteenzetting van de kieswet, als zjjne meening, dat iemand, die niet op andere gronden tot het kiesrecht kon worden toe gelaten, slechts een hond zou behoeven te houden, ten einde daardoor (nl. in gem* nten waar eene hondenbelasting wor >t even) op de kiezerslyst te worden geplaatst. De heer Pyttersen, afgevaardigde der Tweed# Kamer voor het district Schoterland evenwel, heeft op eene ter zake aan hem gedane vraag verklaard, dat de hondenbelasting niet als eene plaatselyke directe belasting is te be schouwen en dus geen grond geeft om uit ditn hoofde kiezer te worden. Volgens door den heer P. gedane mededeeling is die ziens- wyze het gevoelen van den Minister, die over deze aangelegenheid zou zyn geraadpleegd. Het mag dus alleszins van belang worden geacht, om hierop te wyzen, ten eiode mis schien velen, die zich in dat opzicht illusiéa schepten, voor teleurstelling te vrywaren. SCHAAKNIEUW». (Bijvoegsel Schaakrubriek van het 4de Blad.) De wedstryd te Delft was zeer geanimeerd. Vooral door de bemoeiingen der „Delftsche Schaakclub", die tegelykertyd den schakers gelegenheid gaf aan een tombola-wedstryd deel te nemen. Ook de localiteit was uitste kend en de pryzen, die in den vorm eener pyramide zeer mooi opgesteld waren, maakten een goed effect. Reeds om tien uren zaten de stryders aan de borden en dit duurde vo$

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1