L'ürbaifle, Polleuhoven's STOUT Vollenhoven's LAGER Levensverzekeringen. Lijfrenten. MDlt te Lellen8. G. 1. HÜBBEB, Willi Stol 25. Sluit Verzekeringen voor NED.-INDIË. 4791 62 Salmiak-Pastilles. in de Koffiebaal trekking reeds Maaudag e. k. (1 Mr.) J. LIPS Bz., Begrafenis onderneming Allerfijnste Natuurboter, meest versterkende drank. ikvrije met Staal g BRANDKASTEN en KLUISDEUREN. J. Vai Zanten Co., Hofleveranciers. Maatschappij voor Aankoop van bloote Eigendommen en Vruchtgebruiken. 8RuelePeletier. De Aanvullingsverzekering waarborgt in geval van ziekte of tijdelijke onbekwaamheid de premiënbetaling en verzekert de vooruitbetaling van het verzekerde kapitaal in geval van geheele onbekwaamheid. InspecteurRidder ALEWIJN, 10 Javastraat, 's-Hage. Snb-agenten voor Leiden en Omstreken gevraagd. beste Bier voor dageiijksch gebruik. I. P. RIEDEL, Boommarkt. HOEST en VERKOUDHEID. KRAEPELIEN HOLM, H. C. MEERBURG M. Pz.f zuivere Preanger-Koffie, PLAATSVERVANGERS en NUR1ERVERWISSELAARS Slechts 10 Gulden voor 32 Trekkingen, Feuilloton. IN IJS EN SNEEUW. VAN Opgericht 1 October 1895. HOOFDKANTOREN GEVESTIGD: Pieterskerk-Koorstee? 8 en Rü«- en Schiekade 65 F. BIJKANTOREN: B. CS. TIN ISGEX 8CHE.VAII, Uecrenslngcl aO, en H. W. WOLF, Vliet 29. De Onderneming belast zich met de regeling van Begrafenisplechtig heden, zoowel binnen als buiten de stad, op de meest eenvoudige en plechtige wijze, tegen vast en billijk Tarief. Exemplaren van het Tarief op aanvrage te bekomen aan bovenstaande Hoofdkantoren. 9478 36 Lmrancier vim II. HL de koningin-Regentes. Dordrecht, Groenmarkt O. fl.SO per Uilo. 9700 6 Adres: Wed. J. STEE»HAVER A Zn., Mandenmakerssteeg 4, by de Waag. Stoomfabriek van Depót: Veenestraat. 's-HAGE. 2670 30 Parijs, Hoofdagent te Leiden Eenlg vertegenwoordiger voor Leiden en Onstreken. 712 TELEPHOONNÜMMER 122. W.B. Het Extrtt-Stont wordt onvervalscht afgetapt in fl. van 8 en in ya fL van 4 maatjes. tii Algemeen erkend als het boste miioel by Het is een *lljmoplosscnd en ver zachtend middel bh uitnemendheid. Verkrijgbaar bi) de meeste Apothekers en Drogisten. Prijs per flcschje 20 Cents. Alleen echt in fleschjes, voor zien van étiquette, waaropdeHa' öt ekening van 9448 22 Hofleveranciers te Zeist. Z\J, die lijden aan Vallende Zi kten, Krampen 9 en andere Zenuwachtige aan doeningen, vragen Brochure hierover. Ver krygbaar gratis en franco by de Schwancn- Apotheke, Frauklurt a/91. 457 JBreestraat 134, Leiden, koopt en verkoopt Effecten, wisselt Coupons, vreemd Bank papier en vreemd Geld. Geelt en neemt Geld op Prolongatie Incasseert Wissels en Qultantlën op Hintten- en Buitenland, tegen veer bUlyk tarief. 6885 12 brandt men dagelijks op Duitscha Wijze: S89 12 uitmuntende door geur en smaak, Prys per 5 ons «5 Cents. VERKOÜW STOKHUYZEN. NIEUWE RIJN 47. GErRAACB. Zich Ie verroegen bl): J. BROEKMAN, Haarlemmerstraat 239 en B. H. JANSEN Az„ Stationsweg 55a, Leiden. £209 10 zoodat Iedere trekking op slechts 31 Cents kooit te staan. De eerstvolgende Trekkingen hebben reeds plaats op aanstaanden Haandag (I Febr.) der Staats-Lotcn Turkije met hoofdprijzen van ƒ83.520, ƒ6960, benevens een groot aantal prijzen van ƒ2784, ƒ556, ƒ378, enz., en die der Loten Panama op 15 Febr. e. k. met hoofdprijzen van ƒ125,000, ƒ50,000, benevens een groot aantal prijzen van ƒ5000, ƒ2500, ƒ1000 en ƒ500. De ondergeteekendo bericht, dat by den Boekhandelaar «X. W. WIERDA, Breestraat 52, te Leiden, op bestelling te verkrijgen zyn Certificaten, die recht geven op een twintigste eel van alle prijzen, welke van af aanstaanden 91aandag {1 Februari) tot en met 2,5 Januari 1898 vallen op do onderstaande «cht Loten. Een Staatslot Turkije. Trekking Maandag e. k. Cl Febr.), 1 April, 1 Juni, 1 Aug., 1 Oct. en 1 Dee. 1897, mot hoofdprijzen van ƒ83,520, ƒ6960, te- nevens eon groot aantal prezen van ƒ2784, ƒ556, 378, enz. Een Lot Panama. Trekking 15 Febr., 15 April, 15 Jnnf, 15 Aug., 15 Oct. en 15 Dec,, telkenmale met hoofdprijzen van ƒ125,000, ƒ50,000, benevens een groot aaatal prijzen van ƒ5000, f 2500, ƒ1000 en ƒ500. - Een Lot 8tad Wccnen (Oostenrijk). Trekk. 1 Maart, 1 Juli en 2 Nov. 1897, telkenmale n et hoofdpr. van ƒ200,000, ƒ20,000, ƒ5000, benevens een groot aantal pruz-n van ƒ2000, ƒ6000, ƒ250, enz. Een Lot 8tad Brussel (België). Trekk. 15 Maart, 15 Mei, 15 Juli, 15 Sept. 15 Nav. en 15 Januari 1898, met hoof pr va ƒ20,000, ƒ1250, /dRO, benevens ie groot aantal prijzen van ƒ250, f 75, enz. Een Eol Hongaarsclie Hypotheekbank. Trckk. 25 April, 25 Juli, 25 Oct. 1897 en 25 Januari 1898, met hoofipr. van ƒ50,000, ƒ2000, nevens een groot aantal prijzen van ÏOOO, ƒ200, enz. Een Staatslot Oostenrijk 1858. Trekk. 1 Mei en 1 8cpt. 1897, 2 Jan. 1898, telk n nale met hoofdprijzen van ƒ150,000, ƒ30,000, ƒ15000, benevens «en groot aantal prijzen van ƒ5000, ƒ2000, ƒ1000, enz. Een Staatslot Hongarije. Trekk. 15 Mei en 15 Nov. 1897, met hoof ipr. van ƒ120,000. ƒ15,000, ƒ5000, benevens een groot aantal prijzen van ƒ1000, ƒ500, enz. Een 8taatslot Oostenrijk 1864. TT<-kk. 1 Juni en 1 Dee. 1897, telkenmale met hoofupr. van ƒ150.009, ƒ20,000, ƒ10,000, benevens een groot aantal pryzen van ƒ5000, ƒ2000, ƒ1000, enz Van deze Loten bebb-n van at aanstaanden Haandag (1 Februari) ot en met 25 Januari 1898 32 trekkingen plaats, met een meer dan buitengewoon groote kans om bovenstaande volle prijzen te trekken. Ken Certificaat, geldig voor alle 32 trekkingen, kost slechts ÏO gulden, zoodat Iedere trekking op slechts 31 Cents komt te staan. De volle bovenstaande prijzen worden terstond door mij uitbetaald en terstond na Iedere trekking wordt de officlëele trclikingslijst franco en gratis toegezonden. Zoodra één ot meerdere dier bovenvtrmelde 8 Loten mei een prys uitloot, ontvangt men daarvan terstond het bedrag en treedt onmiddellijk één of meerdere onuitgelote Loten i<an diezelfde soort in de plaats, zoodat men immer van af aanstaanden Maandag (1 Februari) tot en met 25 Januari 18518 bovenstaande aelit Loten mededeelt. Indien men liet bedrag a ƒ10.— aan bovenstaanden Boekhande laar voldoet, (naar buiten tegen toezending van het bedrag aan bovengenoemden Boek kandelaar, ot per Muntbiljet of per postwissel of in vijf cents postzegels), ontvangt men binnen eenige uren van den Ondergeteekende uit Amster dam genoemd Certificaatwaarop vermeld staan de Nummers dier bovengemelde 8 Loten, die men voor bovengenoemde 32 trekkin gen van ai Maandag e. k. (1 Febr.) tot en mei 25 Januari 1898 medespceH Geenc aanbieding, van welken aard ook, Is ooit zoo voordeellg geweest als bovenstaande. 685 136 AMSTERDAM, D. E. COSIAN, Heerengracht 141, over liet Park. ln Effecten. Deze Advertentie wordt slechts éénmaal geplaatst. 238 29 Slot Er waren eenige minuten verloopen, toen er opeens een hoezeegeroep opsteeg uit een troepje zeelui, da.t aan bet strand verzuneld was, dicht bij de plek, waar de visschera- booton lagen. Iedereen liep weg van zijn werk; allen zwaaiden met hun mutsen. De passagiers ia de nabijheid werden door de algemeene opgewondenheid aangetast en stem den in met de toejuichingen van het scheeps volk. Nog een oogenblik en daar verscheen Richard Wardour in de deur van de loods met een man in zijn armen. Hij wankelde 6D hijgde, terwijl hy met zijn last naar öe plaats strompelde, waar de beide vrouwen nog stonden. „GeredI Clara 1" riep hij. „Gered! Voorul" Hij bracht den man tot dicht by Clara en - daar was Frank! Zwak, uitgeputmaar in leven. Gered gered voor haar. „O, Clara/* zei mevrouw Crayford, „wie had gelijk? Ik, die op Gods goedertierenheid hoopte, of jij, die geloof steldet in een droom?" Ze antwoordde niets; ze omhelsde Frank, in een verrukking van onverhoopte zaligheid. In haar groote, alles overweldigende vreugde schonk ze zelfs geen blik aan hem, die haar geliefde voor haar behouden had. En Richard Wardour ging heen, langzaam, met onzekere schreden, en liet beiden aan hun geluk over. mag ik rusten", mompelde hy. „Nu mag ik slapen. Mjjn taak is ten einde mfln strijd gestreden." Zyn laatste krachten had hy aan Frank geofferd. Hy wankelde en stak de armen uit, om steun te vinden. Hy zou gevallen zyn, als zyn trouwe vriend niet in de nabyheid was geweest. Crayford bracht hem naar een hoek, waar een hoopje zeildoek uitgespreid lag. Zachtkens legde hy er den armen zwer veling op neer en viyde Richards moede hoofd op zyn vriendenborst. Hy schreide. „Richard", zei hy, „Richard, kun je me vergeven?" Richard lette niet op die woorden. Zyn gebroken oogen blikten maar steeds naar het andere einde van het vertrek, naar Clara en Frank. „Ik heb haar gelukkig gemaakt," murmelde by. „Nu kan ik myn moede hoofd neerleggen en gaan rusten by onze goede moeder Aarde, die al haar kinderen in slaap sust. Rust, rust nu, afgetobd hart.... O, zie eens", sprak hy tot Crayford in een uitbarsting van droefheid, „zie eens; ik ben nu al vergeten by hen." Inderdaad, allen drongen zich met belang stelling om de beide gelieven. Frank was jong, knap en zeer gezien, by passagiers, zoowel als zeelui, officieren zoowel als schepe lingen, en allen wilden hem om stryd de hand drukken. Ze vergaten den martelaar, die hem gered had den man, die ginds in de armen van Crayford stervende was. Crayford beproefde nog eens het slapende geheugen van zyn vriend op te wekken, om ten minste een enkelen blik van herkenning van hem te verkrygen, vóór het te laatwa6. „Richard, zie my aanl Herken je je ouden vriend niet?" Hy zag op en herhaalde werktuigiyk: jVriend? Er is een waas voor myn oogen, vriend; er is een waas voor myn geest. Ik ben alles vergeten, behalve haar. Alios weg, alles dood; alleen dat ééne niet! En toch, je gezichtdie trouwhartige oogenO, waarom dry ven ze weg met al het andere in de duisternis, die my omgeeft?" Hy hield op. De uitdrukking van zyn gelaat veranderde; zyn gedachten zweefden terug naar het verledene. Half wezenloos richtte hy zyn oogen op Crayford; de sombere schaduw van een verschrikkelyke bennneTing donkerde op zyn voorhoofd en fluisterend ging hy verder: „Luister, vriend. Je moet het nimmer aan Frank vertellen, maar er is een tyd geweest, dat de booze geest in my naar zyn leven stond. Ik was al klaar met de handen aan de boot „Maak ze vlot en laat hem daar sterven l" zei de stem van den verleider. Ik wachtte nog met de handen aan' de boot, en myn oogen ge wend naar de plaats, waar hy sliep. „Laat hem liggen 1 Laat hem liggen 1" fluisterde de stem. „Je moet veel van hem houden I" hoorde ik Frank in zyn slaap mompelen. „Je moet veel van hem houden, Clara; hy heeft my gered I" Toen stak de ochtendwind op over de stilte van de wyde zee. Om my heen knareten en kraakten de kruisende schotsen, die al voort, al voort dreven naar het open water en de zoelere lucht. En de booze stem dreef mee; weg, weg, ver weg; vooraltyd. „Je moet veel van hem houden, Clara; hy heeft my gered 1" Dat kon de wind niet meevoeren! „"Van hem houden, Clara!" Hy zweeg. Zyn hoofd zonk op Crayfords borst. Frank zag het Hy deed een poging om zich staande te houden op zyn gewonde voeten en wilde door den dichten kring heen dringen, die zich om hem gevormd had. „Laat me naar hem toe gaan 1" riep hy. „Ik moet, ik wil naar hem toel Kom, Clara, je moet mee!*' Clara en Steventon namen hem tusschen zich in on brachten hem aan Wardours zyde. Hy viel op zyn knieën by bom neer en legde zyn hand op de borat van den stervende. „Richard 1" De moede oogen blikten nog eenmaal op; nog eens klonk de zwakke, reeds gebroken stem „Zoo, Frank; arme Frank, Ik heb je niet vergeten, Frank, toen ik hier kwam om te bedelen. Ik heb aan je gedacht, toen je daar achter de booten laagt. Ik heb de helft van het eten en drinken voor je bewaard. Ik kan 't nu niet ophalen. Te zwak, weet je? Nog een beetje rusten, Frank; dan zal ik je naar het schip dragen." Het einde was naby. Allen zagen het en allen ontblootten het hoofd met stillen eerbied in de tegenwoordigheid van den Dood. Frank wrong in vertwyfeling de handen en riep op een toon, waarin al de hevigheid van zyn Bmart uitkreet, tot de omstanders: „Geeft hem wat, om hem by te brengeD. O, menschen, menschenl Zonder hem was ik hier nooit gekomen. Al zfln kracht heeft hy aan my opgeofferd. En nu; ziet, hoe sterk ik ben en hoe zwak hyi Clara 1 Hy heeft my over ys en sneeuw gedragen. Hy heeft gewaakt, terwyl ik bewusteloos in de boot lag. Zyn band hoeft my uit de golven gered, toen we schipbreuk leden. Zeg dan toch itts tegen hem, Clara." Hy kon niet meer spreken; zyn hoofd zonk op "Wardours borst. „Richard, ben je me vergeten sprak Clara, hevig schreiende. By het hooren van die geliefde stem leefde zyn geest voor een oogenblik weer op. „Vergeten?" By zag haar aan en lei zyn hand meteen laatste inspanning op Franks schouder. „Zou ik de kracht gehad hebben, om hem te redden, als ik je vergeten was?" Hy zweeg even en wendde toen het gelaat naar Crayford. „Siill" zei hy. „Straks was er nog iemand hier Een flikkering van herlevend geheugen verhelderde zyn oogen. „O, Crayford 1 Nu herinner ik 't me. Cray ford, vriend, kom dichter by my. In myn geest wordt bet helder, maar myn oogen worden dof. Je zult aan my denken, om Frank6 wil? Arme Frank 1 Waarom houdt hy de handen voor 't gezicht? Schreit hy? Kom hier, Clan; ik moet je nog eens zien, voor't laatst. Clara, zuster, geef me een kus, vóór ik sterf!" Zo bukte zich en kuste hem op het voor hoofd. Een glimlach gleed over zyn trekken, zacht, by na onmerkbaar; toen verstarde zyn gelaat: de vinger des Doods had het aan geraakt. En in do plechtige stilte klonk de stem van Crayford: „Vrienden, onze smart is zyn verheerlyking, Hy heeft de grootste van alle overwinningen behaald: de zege op zichzelf. En hy is ge storven op het oogenblik der zegepraal. Wie weet, hoe velen onzer hem nog eenmaal zyn roemryken dood bonyden zullen!" In de verte klonk het geluid van een kanonschot. Het schip op de roede gaf het sein voel den terugkeer naar het vaderland.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 7