Effl ZITKAMER tl 2 fcplMBrs de Firma W. J. CREYGHTON, W. J. CREYGHTON, Brandstoffen. ALLEENVERKOOP joir Leiien en Omstrsta Rer Gwaun-Cae-Gurwen Anthracietkolen, Priia Gloeiliclioiisjes laypole Zeep. Harvey's Olfl Scotch Whiskies, L'ürbaine. Levensverzekeringen. Lijfrenten. lofeieot tl Lien: R. G. RL HUEBER, witte SM 25. Vino Vermouth Cora, HESMAN F. A. DA1EN ZOON, P. J. c. 100 Visitekaarten Winter-Collecte. Te koop of te haar Firina 0. KOOYKER, Belastingen en Posterijen. Kantoor: Apothekersdijk 81. Slnit Verzekeringen voor NQ.-INDIË. 4791 62 Brandassurantie op Beurspolis. 8277 8 Let wel! va22 a f GO Cts. Gevraagd, Hiermede heb ik de eer te berichten, dat ik van af i Januari 1897 ™et meer c^e Firm a W. F. K. Versteeg, maar Apothekersdijk 31, den alléénverkoop der Gwaun-Cae-Gnrwen A-iitliracietliolen voor Leiden en Omstreken heb opgedragen. Bij behoefte aan deze eerste soort Engelsche Anthraciet, bepaald onovertroffen en dus onmisbaar voor alle soorten Reguleer- en Vulkachels, verzoek ik U dus uitsluitend te wenden tot laatstge noemde Firma. MmR ui 8 Mei Mailles od verscbilMe Tentoonstel PAUL BARLEN, Duesburg, Algemeen Vertegenwoordiger voor Holland, België, West- en Duitschland, Elzas-Lotharingen en Zwitserland. welke geleverd worden in 4 verschillende grootten, naar maat der Kachels. Allerwegen met Goud bekroond. 962754 Amsterdam 1883. Antwerpen 1885. Barcelona 1885. Cardiff 1885. Keulen 1889 Bar ijs 1889. Londen 1890. Amsterdam 1895. groote lichtkracht en duurzaamheid J. L. CREYGHTON, zijn bij eiken soliden Wijnhandelaar, alhier, verkrijgbaar. LEIDEN. 9176 30 Maatschappij voor Aankoop van bloote Eigendommen en Vruchtgebruiken. 8RuelePeletier. De Aanvullingsverzekering waarborgt in geval van ziekte of tijdelijke onbekwaamheid de premiënbetaling en verzekert de vooruitbetaling van het verzekerde kapitaal in geval van geheele onbekwaamheid. Inspecteur: Ridder ALEWIJN, 10 Javastraat, 's-Hage. Snb-agenten voor Leiden en Omstreken gevraagd. Feuilleton. EHRENTRAUT. mimi Inleggeldcn off administratiekosten worden niet In rekening gebracht. een groot HUIS met TUINTJE, op een der beste Btanden, thans ingericht voor Beneden- en Bovenwoning, maar zeer goed voor een Heerenhuis in te richten. 9267 8 Te bevragen bj) P. VAN DRIEL Bz., in Ameublementen, Leiden, Nieuwe Btyn 43. EB TE HUUK gevraagd, tegen half Januari, voor 2 Studenten. Brieven met prijsopgave worden gevraagd onder No. 1691 a3n het Adv.-Bur. van W. J. THIEME Cie., Zutfen. 9577 6 Cf) B h E IEMAND gevraagd, volkomen op de hoogte met het dichtmaken van BUkwerk voor Transport. Adres aan het Bureel van dit Blad onder No. 9613. 6 a la minute, gedrukt met de nieuwste lettersoorten, op fijn karton en in keurig étui, 9091 12 Op de aflevering kan worden gewacht. Nieuwe Rijn 16. Hoogewoerd 20. B ter opleiding In een Boekhandel hier ter stede: een jongmensch, niet ouder dan 16 jaren. Brieven worden ingewacht onder No. 9474 aan het Bureel van dit Blad. 6 Gelegenheid tot opleiding voor beide examens, voor interne of externb leerlingen, bij II. SCHOIVTENS Hz., 9387 6 Alfcn, Zuid-Holland. 9626 60 van 9265 12 worden op alle branders geplaatst. Aalmarkt 35, Specialiteit ln eLOEIBKlUOEBS. Om hiermede te verven, neme men een stukje van de tablet der kleur, welke men verlangt, lost dit in een weinig kokend water op en voegt daar een hoeveelheid kokend water aan toe, volgens de gebruiks aanwijzing. "Wollen stoffen en donkere kleuren koke men 15 a 20 minuten in de oplossing. Voor alle andere goederen en kleuren heeft men maar gewoon door te spoelen. Goederen, aldus behandeld, schijnen geheel nieuw te zijn, de kleur gaat er nimmer meer uit eD geeft niet 't geringste af. De MAYPOLK ZEEP is in 15 kleuren alom verkrijgbaar tegen den prijs van ƒ0.25 per tablet. Zwart ƒ0.35. Vertegenwoordiger: J. DONKER, Boekhorststraat 5, Den Haag. 8759 21 Met voorkennis v/h. Gemeente-Bestuur van Leiden zal op heden en volgende dagen eene Collecte worden gehouden ten voordeele v/h. Noderlandsch Weezengesticht (gevestigd te Vianen a/d. Lek) tot opneming van Hulp behoevende Weezen, Half-vreezen en Verwaarloosde Weezen uit alle oorden dos lands. Aan allen, die er niet mede hekend zijn, wordt bericht, dat de 'Weesinrichting voor het grootste gedeelte van collecten en giften moet bestaan, daar er voor slechte weinig kinderen de vereischte verplegingskosten kunnen betaald worden. Tot het geven van alle gevraagde inlich tingen en tot het ontvangen en overmaken van giften hebben zich bereid verklaard de heeren E. HAMSTRA, Rijks ontvanger te Apeldoorn. A. v. d. KEMP, Hoofd der school te De Meern. G. JOCHEMS, te Vianen. N. FELIX Jr., Diaken der Ned.-Herv. Gem. te Utrecht. E. NIJLAND, Hoofd eener echool te Utrecht, en Ds. MOORREES, te Vianen. 9630 27 Hoofd-Agen ten: De DIRECTEUR der Muziekschool van de „Leiösche Maatschappij voor Toonkunst" BERICHT, dat tot het Inschrijven van Leerlingen de gelegenheid wordt opengesteld op Woensdag SO December a. s., van 1 tot 3 uren, in het Nutsgebouw. Het onderwas wordt gegeven door: don Heer S. VAN GRONINGEN (Piano- en Orkestklasse); Mejuffrouw M. KERN (Piano); A. M. DE GRAAF (Piano- en Elémentaironderwfls); N. M. J. WERST (Piano); t J. M. DE LOOS (Theorie en Muziekgeschiedenis); J. WEYS (Koor- en Solfègeklasso, Solozang en Declamatie); den Heer JAN G. STRIENING (Viool- en Elémentair-Orkestklasse); D H. J. WANNA (Violoncel). De Directeur voornoemd, 9594 28 S. VAN GRONINGEN. -■ i :V -1 Parijs, Üfe:».) Tv ï'iti - .t. 73) „Ik vraag het je voor het laatst: wie beeft "e hier gebracht?" Er kwam oen weinig bloed uit den mond van den knaap. De angst stond op zijn gelaat te lezen, maar zijn tanden klomden zich zoo vast op elkander, alsof hy nimmer meer een woord zou spreken. Daar suisde het om zijn hoofd. Do zilveren knop van de parasol trof zijn onbedekt hoofd on verhief zich weder, om hem opnieuw te troffen. De arme lamme hield de beide armen ter bescherming boven het hoofd. Het bloed stroomde hem over de handen, eu toch zweeg bij. Er klonk een luid geroep uit de kruin van den boom: „Niet slaan, mama; lieve mama, niet slaanI" Nu viel er iets naar beneden van tak tot tak. Onwillekeurig breidde mevrouw Wedding do armen uit, om het lichaam van haar zoon op te vangen. Ht) viel aan haar voeten op deo grond. Betveegloos, evenals de gestalte daar op den grond, bleef do weduwe Wedding staan; sy hield haar armen nog op, aJs moesten zy wachten op het gewicht van baar zoon, die daar levenloos in bet zand aan haar voeten ruatte. Zoo stond zy minuten lang als een beeld. Het was akelig stil geworden rondom haar. Op het grastapijt daalden twee spochten neer om een goudtor te snappen. In den ijver van hun gevecht waren zy de stomme groep hoe langer hoe meer genaderd. Een er van had de bleeke hand van den jongeling aan geraakt en vloog verschrikt op, als krijschende: „De dood is hier, de dood is hier." In het groene kreupelhout begon een vogoltje te tjilpen; het was een zacht sluimer lied; de kleine zanger zong het voor den tweeden zoon van Wedding, die daar stil en bleek voor zyn moeder lag. Eindelijk hield die ontzettende bewegingloosheid van de weduwe op, zi) liet de armen zinken en het starre in haar oogen verdween. Langzaam boog zi) haar gelaat, dat spanning uitdrukte, over haar zoon en streelde met onmiskenbare zachtheid diens bleek aangezicht. „George, hoort ge mi)? Hoor mi) nog eens aan, m(Jn jongen, mijn innig geliefd kindl De ster is van den hemel gevallen, zoo vree8eiyk zwaar. Laat het genoeg zt)n, George.... ik bid jel" Maar George hoorde niet meer. Hi) stond reeds voor Gods rechterstoel. De vreeselyke dood had hem meegenomen, om met het jongelingsbioed ztJn scherpe zeis te sieren. Schitterende equipages rolden door de hooge, overoude poort. De groud van den zorgvuldig onderhouden rijweg stoof hoog op onder de hoeven van de van ongeduld stampende paarden, die geiyk een onafzienbare muur laDgs de perken van den tuin stonden. En nog immer glinsterden in de verte de glad gestreken kootsiershoeden; nog steeds naderde equipage op equipage het slot. Rytuig op rijtuig hield stil aan de marmeren trappen, en daaruit stegen de dames, in krip en rouw gehuld, en de heeren met rok en hoogen hoed. Op de glanzende witte marmeren trappen lagen rozen- en mirtentakkendikke waskaarsen brandden flikkerend in de zoele zomerlucht. Lange bloemenslingers zweefden, bewogen door een licht tochtje, treurig over den grond. „Zoo plotseling ach, zoo onverwachts zulk een Bnelle dood! Die arme moeder!" Zoo werd er gesproken onder de menigte, die in de groote zaal rondom de open kist van den jeugdigen zoon der Weddings stond. Men bracht zakdoeken mot rouwranden aan de oogen; de bekenden fluisterden elkander eenige woorden in het oor of groetten elkaar met oen handdruk. Tallooze kaarsen wierpen een helder licht op de met zyde behangen baar en verlichtten spookachtig het stille aangezicht op de met bloemen versierde kussens. Het blonde hoofd van den doode lag een weinig zijwaarts gebogen en verborg half de bloedende wonde aan den slaap. De linkerhand lag op het hart, dat niet meer sloeg; maar men had de rechterhand niet kunnen sluiten. Zjj was krampachtig uitgestrekt en lag met de palm op een zilveren kruis. Het was een vreemd gezicht, dis angstig vooruitgestoken, door den dood veratyfde vingers I „Niet slaan, mama, niet slaanHoorde de weduwe dat baar zoon niet nu nog roepen De in smart verzonken gestalte der weduwe, die naast de kist zat, bief het hoofd op. Zy had het toch duidelijk vernomen; het was zyn stem. Onwillekeurig hief zi] de beide armen op, om het lichaam op te vangen, juist als toenmaar het was verbeelding 1 Geen zucht verlichtte de smart in haar boezem. Haar tranenloos gloeiend oog keek vorschend, ofschoon onbewust, langs de hoofden der aan- wezigen, die haar blikken eerbiedig beant woordden, en wien zi) toch geen blik van dank of vriendschap toestuurde. Het was een vreeselyke smart, die er in haar trekken lag, en die toch niet bewezen werd door tranen. Haar zwart haar was eenigszins vergrysd. Men zeide, dat dit gebeurd was in de oogenblikken, dat men haar bi) haar dooden zoon vond. Met Btompe onverschilligheid keek zy naar haar oudsten zoon aan den anderen kant van de kist, die zyn voorhoofd tegen de koude wangen zyns broeders drukte. De beide blonde hoofden der zonen van Wedding, waarvan de een dood en de ander levend was, toonden een buiten gewone gelykenis, zóodat er een licht ge mompel van verwondering door de zaal ging. Van de wanden, die met rouwfloers be hangen waren, keken met matte oogen de voorouders der Weddings treurig toe. Eenige geestelyken waren binnengekomen, waarvan de een het lyk inzegende en de ander de iykrede begon. „Zalig zUn de dooden, die in den Heer sterven," begon hy met een licht bevonde stem en veegde den traan weg, die aan zyn wimper hing. Het was de dorps- geesteiyke, die George als kind gedoopt en hem later de geloofswaarheden geleerd en tot de tafel des Heeren gevoerd had. Met aandachtig gelaat luisterden de aanwezigen naar de eenvoudige, aandoenlyke woorden van den ouden zielenherder, die in korte trekken een levensschets van den overledene gaf, wiens vroom, zachtmoedig leven hy op voortreffeiyke wyze schilderde. Tegeiyk met de komst der geestelyken was de equipage van prins Carolath-Wolfegg in rouwgala aan gekomen. Prins Allain, die reeds in de uniform van zyn regiment gekleed was, liep de mar meren trappen op en bleef staan dicht by de zaaldeur, om door verder doordringen geen storing te veroorzaken. Naast hem stond da rentmeester van zyn vader, die hem door een eerbiedige buiging begroette. Do prins groette met de band en leunde, opmerkzaam toeluisterend, tegen de draperie van den ingang. „Amen, Amen," zoo besloot de priester zyn gebed. Het zangkoor hief een aandoeniyk schooD lied aan, waaronder de aanwezigen afscheid namen van den overleden zoon van Wedding. Ook de prins ging nu naar voren. Dat vriendeiyk, innemend gelaat van den overledene, die voor eenige dagen in zyn volle schoonheid voor hem gestaan had, had hem ingenomen, en daarom had hy de edele neiging van zyn hart gevolgd, die hem aan zette, zelf deel te nemen aan de begrafenis, niettegenstaande zyn vader hem uitdrukkeiyk had beduid, dat het tegen de gewoonte was, als er meor geschiedde dan vroeger, toen b(j dergeiyke gelegenheden enkel maar het rytuig volgde. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 6