iD VERTENTIËN. ding op Zee" begiftigd met eene zilveren meiarlle, op de borst te dragen aan het lint der Wladimir8jorde. De namon der begiftigden zyn: J. Boerhave (stuurman), F. Keating (machinist), J. Niege,-Kornelius Korneliszen, H. Schmiet en J. De Jonge (matrozen). He-gele, de agent te Gonstanz van de Duit8che Rijksbank, heeft, zooals nu ge bleken is, in 't geheel niet minder dan 610,000 mk. verduisterd, inbegrepen de 260,000 mk. die by aan baar geld heeft medegenomen. De man leefde betrekkelijk eenvoudig, en men vermoedt dat al dat geld met ongelukkige beursspeculatiën zoek gemaakt is. Er waren in den laateten tijd klachten tegen hem ingekomen, en men vermoedde dat zijn soliditeit niet boven verdenking was, zoodat hy met 1 Februari 1897 ontslag ge kregen zou heoben. Naar uit Zurich gemeld wordt, heeft Hegele zich gisteren te Lichten stein in St.-Galle, waar hij zich sedert Vrijdagavond schuil hield, vergiftigd met morphine. Hjj is naar het zieken huis Wattwyl overgebracht. De sneltrein van P a r y s, die te circa halftien voormiddag te Rotterdam aan komt, verdeelde zich gisterochtend tusschen Brussel en Antwerpen in twee gedeelteD, doordien alle verbindingen (koppeling, Westing- house en stoomverwarming8slang) plotseling afbraken. Beide gedeelten werden dus tot niet ge ringen schrik van do reizigers eensklaps tot staan gebracht en een hevige schok was hiervan het gevolg. Gelukkig was alles spoedig in gereedheid gebracht, zoodat de trom met circa 15 minuten vertraging zyn weg ver volgde. De typhu8-epidemie te Pola ver- iaindert nog niet sterk. Eergisteren werden nog 64 gevallen aangegeven, waaronder 24 militairen. Het aantal sterfgevallen be droeg vier. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur l Wees zoo goed het onderstaande in Uw blad op te nemen: Gistermorgen gaf ik last, dat een mijner ondergeschikten de straat-voor mijn woning van sneeuw zou zuiveren, hetgeen weldra moest gestaakt worden op bevel van een controleur van politie. Des middags evenwel werd mij door een agent van politie aange zegd, dat ik er voor zorgen moost, dat de sneeuw voor mjjn huis verwijderd werd. Naar aanleiding daarvan wenschte ik te vragen aan wien ik mij voortaan te houden heb, aan een controleur of aan een agent, en of er geen juiste bepaling kan vastgesteld en algemeen bekend gemaakt worden omtrent dergelijke opruimingen? U dankzeggende voor de verleende plaats ruimte, noem ik m\j Een bewoner van de Hoogewoerd. Leiden, 23 Dec. 1896. [Hoewel we het als schier algemeen be kend mogen beschouwen, willen wy er bier even op wijzen, dat volgens verordening leder te wachten heeft met opruimen van ■neeuw voor zijn woning totdat hem daartoe van politiewege vergunning wordt gegeven of hjj er toe aangemaand wordt. De politie weet, wanneer van gemeentewege op ver schillende gedeelten der stad wordt aange vangen met de opruiming en bepaalt daar naar het tijdstip voor de particuliere oprui mingen. Red.] Gemeenteraad van Woubrugge. Zitting van heden De heer A. L. Wichers, burgemeester, opende te 11 uren de vergadering in tegen woordigheid van alle leden, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Voor kennisgeving werd aangenomen een missive van Gedeputeerde Staten, bevat- lende goedkeuring der gemeente begrooting voor 1897. Goedgekeurd werd een concept besluit, om zich tot H. M. de Koningin te wenden met het verzoek om ontheffing voor twee jaren van de verplichting tot invoering der vrije- en orde-oefeningen op de beide oponbare scholen. De Raad acht met B. en "Ws. dit leervak voor een landelijke gemeente als Woubrugge minder noodzakelijk. Ter tafel kwam voorts een concept verorde ning op de heffing en Invordering van school geld in velband met het in de vorige ver gadering, op voorstel van den heer Van Dam, genomen besluit. De Voorzitter deelde bierbij mede, dat, in overleg met den heer Van Dam, eeDigszins Is afgeweken van genoemd besluit, welke afwijking bestaat in een kleine reductie van het te heffen schoolgeld voor elk schoolgaand kind van vermogenden. Volgens art. 2 der verordening, wordt per Inaand (gedeelten van maanden voor heele gerekend) van vermogenden, wier- kinderen of pupillen gewoon lager onderwijs genieten, •en schoolgeld geheven van f 1.25 voor één kind, ƒ2.40 voor 2 kinderen uit één gezin, f 3.45 voor 3 kinderen uit één gezin en l voor ieder kind meer; voor kinderen van minvermogenden zijn do bedragen respectie velijk ƒ0.60, ƒ1.10, ƒ1.50 en ƒ0.20. Voor het genieten van herhalings-onderwijs wordt berekend, voor vermogenden 0.80 per kind, 1.40 voor 2 kinderen uit één gezin, 1.80 voor 3 kinderen uit één gezin en 0.20 voor elk kind meer; voor minver mogenden respectievelijk ,0.40, 0.70, 0.90 on ƒ0,10. Behalve art. 2, waaraan alleen de hoer Van Griethuyzen zijn stom onthield, werden alle arLlkcïcn en de geheele verordening met de daarbij behooretide memorie van toelich ting „zonder hoofdelijke stemming" goedge keurd. Ten slotte werden B. en Ws. gemachtigd tot betaling van ƒ26 uit de onvoorziene uit gaven, waarna de openbare vergadering werd gesloten. Kerkelijke Berlohtea» Zoeterwoude: Ned.-Herv. Gem. Vrij dag, Eersten Kerstdag, des morgens te tien uren, da. J. Nierstrasz, predikant te Leider dorp, consulent van Zoeterwoude. Tevens alsdan, na de godsdienstoefening, van halftwaalf tot halféén, verkiezing van een notabel. Aan de beurt van aftreding is de heer A. Rijnsburger. Woubrugge: Ned-Herv. Op lsten Kerst dag: voorm. te halftien, ds. F. Oberman, pred. te Leiden, 's Avonds te halfzevends. T. Dos- vendans, pred. te Hoogmade. Zondag 27 Dec. nam. te twee uren, ds. Nierstrasz, pred. te Leiderdorp. (Doopsbedie- ning.) Gereformeerden: Zondag 27 Dec. voorm. te tien uren, ds. Rignalda, predikant te Ouds hoorn. Voor de afd. Woubrugge van den Ned Pro testanten Bond zal op den Tweeden Kerst dag, 's avonds te halfzeven, optreden: ds. Lol- cama, pred. te Boskoop. Benthuizen: Op den lsten Kerstdag zal in de vacature alhier des namiddags te twee uren optreden Ds. Keers, van Hazers- woude. Zondag namiddag te twee uren zal de vaca turebeurt vervuld worden door ds. Vetkade, van Alfen. ACiDENIENIEUWS. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot arts de heer J. Louwerier. M arktberlohteiii Leiden, 23 Deo. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 10 etuka 61 a ƒ96. Kali- en Melk koeien 49 etuku ƒ100 a 2u4. Varekoeien 21 etnke 86 a ƒ182. Vette Oaeeu en Koeien 66 etuka ƒ116 a ƒ240. Graebalveren 6 stubs 18.—a 56. Kalveren (vette) 22 stu s ƒ19 a 70. Kalveren (magere) 16 stuks 4.a 15.Hamels (vette) stubs a Hamels (magere) stuks a Schapen (vetie) 627 gtuke 18. a ƒ29.Schapen (weide) 186 stuks 11.a ƒ18-—-. Lammeren Imagere) stuks a Varkens (magere) 67 stuks 9.a 20. Varkens (vette) stuks a por KG. Varkens (biggen) 51 stuks ƒ3.a ƒ8.Paarden etuks a VeuleDB stuks a Ter markt aangevoerd: 160 runderen. 37 kalveren, 813 eohapen, lammeren, 07 varkens, 61 biggen, paarden, veulens. Ter wekelijksohe Kaasmarkt a-ngevcer.' '0 partijen. Besteed werd voor Goudaohe L s van ƒ16.tot ƒ25.Derby-kaas van f Leidsche Kaas de 150 KI. f tot fEdammer Kaas (2do qual.) tot Aan do Stadswaag gewogen 10 partijen, 498 stuks kaas, wegende 2713 KG. Schiedam, 22 December. Notoering van de Make laars. Moutwijn 6.75 Jenever f 10.76, idem Amst. proef 12.25 per Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling-commieaie ƒ1.50 per ketel. Noteering van den Brandorsbond. Moutwijn 5% a per heet. ct,, zonder fust en zonder belasting. TWEEDE HAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Aan de orde is de regeling van den suiker- accijns op den grondslag van het exercice- stelsel en van afloopende premie. De heer Van der Kun lichtte by art. 67 het door andere leden en hem voorgesteld amendement toe, waarvan het hoofddoel is om zorg te dragen, dat ten gevolge van het fineeren der premie per 100 kilogram suiker in de entrepótwet, de cultuur der beetwortels niet worde ingekrompen. Het wil achteruit gang der beetwortelcultuur voorkomen en de kleine landbouwindustrie zooveel mogelijk in stand houden. Hij berekende, dat de landbouw 1 milliard 207 millioen 800 duizend beetwor tels produceert, waarvan 12 millioen 78 dui zend gulden den landbouw ten goede komt. De heer Tydeman stelde voor hooger premie te geven ter bevordering van de technische ontwikkeling van de suikerfabrieken en do heer Van Karnebeek stelde een geleidelijker afdaling voor. Hoewel de Minister van Financiën laatst genoemd amendement niet ongunstig beoor deelde, bestreed hy niettemin alle amende menten, vooral dat van de heeren Van der Kun c. s., waartegen hij in het welbegrepen belang van den landbouw bezwaar maakte met waarschuwing tegen kunstmatige uit breiding der cultuur op ongeschikte gronden en handhaving van het beginsel der wet in de richting van geleidelijke afdaling der pro tectie. De meerderheid der Comm. van Rapp. had bezwaar drie millioen uit de schatkist te nemen ter verdeeling onder de suiker- industriëelen als onverantwoordelijk tegen over de belastingplichtigen, te meer, daar de suikerbelasting niet verlaagd wordt. De heer Bahlmann stelde een amendement voor om een invoerrecht van 1 per 100 Kilogr. te heffen van buitenlandsch geraffi neerd. Dit werd sterk bestreden door den heer Mees en den Minister, omdat daardoor het l^ederlandsche publiek belast zou worden een tweede qualiteit suiker tegen lagen prijs te koopen. Het amendement werd verworpen mot 55 tegen 31 etemmen. Mot verwerping dor overige amendementan is aangenomen het amendement van Karne- .beek-Hennequio rnet 47 tegen 37 stemmen. Do geheele suikerwet Is daarna onveranderd aangenomen met 56 tegen 29 stemmen. De heer Tydens zou later de Regiering interpelleeren over de kanalisatie te Wes terwolde. De Kamer is tot nadere by?enroeping uiteen gegaan. Uit de „Staatscourant". Bij koninklijk besluit i3 benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, de heer F. Oborstadt, ingenieur, chef van de werkplaatsen van de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Zwolle. Eenoemd tot commies bij het departement van justitie, rar. J. G Van Blom, tbans adjunct-com mies bij gemeld departement. Benoemd: met iögang van I Jan. 1897,tot bur gemeester van JUeerhugowoard, P. Wonder Az secretaris dier 'gemeente; met ingang van2Jan. 1897, tot id. van Noorduelle, M. Hoogenboom; tot id. van Serooskerke (Scliouwea), C. Barrevoet; tot id. van Iienesse, F. 1). A baron Van Boetzelaar, en tot id. van Schin op Geulle. J. M. Maessen; met ingang van 3 Jan. 1897, tot id. van Markeloo. A. L. Milant, secretaris dier gemeente; met ingang van 4 Januari 1897, tot id. van Ouden bosch, J. J. B. De Klijn; tot id. van A vereest, H. Van Barneveld, secretaris dier gemeente, en tot id. van Obbicht en Papenhoven, J. 11. irlouben, secretaris dier gemeente; met ingang van 5 Jan 1897, tot id. van Asperen en .Heukelom, E. F. J. Hoolboom, secretaris van laatstgenoemde gemeente, met ingang van 10 Jan. 1897, tot id van Dalen, C. W. J. Bouwmeester, secretaris dier gemeente. Met ingang van 1 Jan. 1897, aan J. Tideman, op zijn vei zoek, eervol ontslag verleend als vast ambtenaar bij de Koninklijke Bibliotheek, met den titel van hoofdcommies. De minister van binnenlandsche zakeD beeft voor het tijdvak van 1 Januan tot en met 30 Juni 1897, benoemd tot assistent aan bet Rjjks- landbouwproefstation te Hoorn. dr. D. Knuttel, aldaar. De minister van marine heeft do luitenants ter zee der 2de klasse L A. C. Steffelaar en J. Fugt uit Oost-lndië in Nederland teruggekeerd, op non activiteit gesteld. De gewone audiëntie van de ministers van koloniën en buitenlandsche zaken op 25, en dio van den minister van binnenlandsche zaken op 26 dezer, zullen niet worden gehouden. Nieuioj aarsbest dling. Ter bevordering van eene geregelde bestelling der bij de aanstaande jaarwisseling ter post komende stukken, wordt wederom de gelegenheid opengesteld om brieven, kaartjes en gedrukte nieuwjaarswenschen, wolke men op 1 Januari a. s. aan de geadresseerden wenscht te zien uitgereikt, reeds van 23 December af ter post te bezorgen. De bedoelde stukken zullen, ter onderscheiding van die, waarvan de bestelling op den gewonen tijd moet geschieden, behooren voorzien te zijn van een in bot oog vallende wijze over de geheele lengte van het adres getrokken kruis en uiter lijk 31 December, te 12 uur des middags, tor plaatse van bestemming moeten zijn aangebracht. Het publiek wordt verzocht, om, zoowel in zijn eigen belang als in dat van den dienst, vaD de aan geboden gelegenheid tot vroegere ter-post-bozor- ging bij de jaarwisseling zooveel mogelijk gebruik to makoD. Verzending naar Noord- Amerika en Curasao. De verzending vaD brieveD en andere stukken naar Noord-Amerika en Curasao zal gedurende de maanden Januari, Februari en Maart a, s. plaats vinden als volgt Naar Noord-Amerikaa. langs den weg van Southampton en met Duitsche paketbooten eiken Dinsdag en bovendien Donderdag 28 Januari; b. langs den weg van Queenstown en met Britsche paketbooten eiken Vrijdag. Dienonvenninderd zullen de brieven en andere stukken voor Noord-Amerika, welke van eene daartoe strekkende aanwijzing zijn voorzien, ook des Dinsdags langs den weg van Queenstown en met Bntsche paketbooten ver zonden kunnen wordon naar Curasao: langs den weg van Queenstown en met Britsche paketbooten eiken Dinsdag en Vrijdag. Beursbericht. Amsteraam1 23 December. Petroleum 325 ex-claim, Ds Goeyen's waar den zeer flauw. Beltshares 5&y4. Arkansas 420. Terminal 109. Gulf 87'/a- Peru 93/8. Prolon gatie 6. x. BUITENLAND. Frankryk. In den ministerraad heeft de minister van koloniën medegedeeld, dat generaal Gallieni den opstand op Madagascar bijna geheel meester is. Groot*Britannl3. De lord-mayor van Londen had de regeering aangeboden een inschrijving te openen voor een fonds ten bate van de noodlijdenden in Britsch-Indië. Lord Hamilton, de minister voor Indië, heeft hem echter geschreven, dat de Indische regeering het beter acht dat vooralsnog geen inschrijvingen worden geopend in Enge land, zoolang men den toestand niet geheel overziet. De onderkoning van Indié rappor teert, dat nog geen bepaalde meening is te vormen, voordat de resultaten van de winter regens, die over een paar weken worden ver wacht, bekend zijn. ®panj& De opstandelingen op Cuba zijn versla gen te Soledad, Maraguaya, Manzanares en Guayaba; zg hebben daarbij 70 manschappen verloren. Van de»acht anarchisten, die door den krijgsraad te Barcelona ter dood veroordeeld zijn, zullen er vier gratie verkrijgen. De overige beschuldigden zijn veroordeeld tot gevangenis Btraffen van 8 tot 19 jaar. Bulgarije. Het pocres tegen de moordenaars van Stamboeloff, dat onlangs verdaagd is omdat eenige voorname getuigen ontbraken, is Maan dag voor het gerechtshof te Sofia begonnen. Er zijn 130 getuigen geaagvaard. Een talrijk publiek woonde de eerste zitting bij. Al de beklaagden ontkenden hunne schuld. Tufektchief, gevraagd of hg Stamcoeloff had gedood, zeide; „Neen, maar het spijt mg dat ik hot niet gedaan heb, want Stamboeloff heeft mijn broeder Nikola laten ter dood bren gen en was een tyran." De oud-minister Petkoff, die in gezelschap van Stamboeloff was gsweest op den avond Van den moord, 15 Jnli 1895, werd als getuige geboord. Hy kon niet etellig verzekeren dat de beklaagden hadden deelgenomen aan den moord, maar wel wist hy dat de beklaagden behoorden tot de bende, waardoor Stamboeloff was achtervolgd toen by in de bnurt van Sofia op de jacht was en dat by die gelegenheid de bende in gemeenschap stond met een deta chement gendarmen. Hieruit maakte Petkoff de gevolgtrekking, dat de bende geholpen was door de gendarmen. Dit was ook de meening van Stamboeloff's knecht, die by den moord tegenwoordig is geweest. Hy verklaarde dat hy een gendarme een signaal had zien geven voordat de aanval gedaan werd. In kruisverhoor gaf deze getuige echter toe, dat bet signaal misschien niet voor de moordenaars was bestemd geweest. Telegrammen. KONST ANTINOPEL, 22 December. De amnestie die is afgekondigd, is algemeen, be halve voor 82 Armemers, die veroordeeld zyn eü in de provinciën worden geïnterneerd. LONDEN, 22 December. Reuter's Bureau verneemt dat bet telegram uit Rio Janeiro aan de ,N. Y Herald" over de aanspraken die Brazilië maakt op gebied in Venezuela, geheel ongegrond is. Er bestaat geen grens geschil meer tusschen Brazilië en Venezuela, daar alle vroegere aanspraken op bevredigende wyze zyn geregeld, DURBAN, 22 December. Cecil Rhodes is hier heden aangekomen uit Beira. Hy gaat nu naar Kaapstad en den 6den Januari ver trekt b]j vandaar naar Engeland. NIEUW-YORK, 22 December. Volgens een telegram uit St.-Paul heeft de Bank van Minnesota dezen middag haar betalingen ge staakt; dientengevolge werd ook de Union- Stockgard-bank gesloten. LONDEN, 22 December. De Nederlandsche bark „Oostenburg", kapt. Bron, van Shields naar Soerabaia, is met verhitte lading te SimoDsbaai binnenloopen. LEIDEN, 23 December, Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4° C. 24.8° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 3d C. 26.6' F.; 's middags om 12 uren0.5^ C. 31.1° F.; 's namiddags 4 uren 1° C. 33 8° F. Baron Gevers heeft hedenochtend van Den Haag de reis aangenomen naar Bucharest, alwaar hy als minister-resident van Nederland in Rumeniê zal worden geaccrediteerd. Hr. Ms. gezant bg de Franscho republiek, ridder De Stuers, zal wegens zyn terugkeer hedenavond van Den Haag naar Parys, niet deelnemen aan het diplomatiek diner, dat de gezant van Frankryk by ons Hof geeft. De Geneeskundige Raad van Zuid-Holland zal 30 December bare najaarsvergadering houden, waarin verwacht wordt de ontvangst van het rapport der commissie uit dien Raad betreffende de woningtoestanden te Scheveningen. In de morgen te 11 uren aanvangende Vergadering van de Eerste Kamer der Staten* Generaal zgn aan den orde van behandeling de wetsontwerpen betreffende: de vrye- en ordeoefeningen in de gymnastiek; een supple toire aanvraag voor Binnenlandsche Zaken en de noodregeling betreffende den suikeraccgns. Daarna gaat de Kamer uiteen tot de volgende week, als waDneer de Indische begrooting by hare terugkomst in beraad slaging komt. Onze landgenoot, de heer Max Mossel, professor aan de muziekschool te Birming ham, is door de Fransche Regeering benoemd tot Officier d' Académie. Prof. L. Lindeboom, van Kampen, hoopt te Bodegraven Dinsdag 5 Jan. in eene open bare vergadering van „Patrimonium" op te treden met het onderwerp„De heer en de knecht, beiden dienstknechten van Cbristus." De afgetreden Italiaansche gezant bg ons Hof, graaf De Gerbaix de Sonnaz, heeft de residentie voorgoed verlaten, zich begevende naar zyno nieuwe standplaats te Lissabon. Esd aanzienlgk gezelschap deed den ver- trekkenden diplomaat aan het Holl. Spoor station uitgeleide. Met de ministers van buiten landsche zaken Jhr. Röell en van marine Jhr. Van der Wyck, waren in de eerste* klasse-wachtkamer byna alle in de residentie aanwezige leden van het corps diplomatique tot afscheid byeengekomen. Behalve de secre taris van Italië, waren aanwezig de gezanten van Frankryk, Oostenryk, Portugal, Rusland en België* met de legatie-secretarissen. Een inwoner van Leiden werd gistermiddag door een drietal personen over gehaald om met hen in een café te gaan en na eenige listige grepen wisten zU hem aan het kaartspelen te krygen, waar hy, na een verlies van ƒ50 te hebben geleden, tot de ontdekking kwam metz. g. „kwartjesvinders" te doen te hebben. Echter wist hy hen op handige wyze een „wederpoets" te bakken, zoodat. hy gelukkig geen schade leed. De burgerjj zy aldus voor die lieden gewaar schuwd. Hun signalement is als volgt: lo. Gezet, zwarte knevel, Amsterdamsch diale'ct. 2o. Lang, bruine gelaatskleur, met blonden knevel en het uitzicht hebbende van een Amerikaan. 3o. Gezet, rood, kort geknipt haar, licht knevel. Allen zyn als heer gekleed. De persoon, zich uitgevende voor. xekeren E. P. K.f die onlangs door de politie alhier werd aangebonden als verdacht de van 4» Rijkswerkinrichting te Yeenhuizen gedeser teerde W. F Hiatertuur te zyn, is naar voor noemde inrichting getransporteerd, waar bleek, dat hy werkeiyk de ontvluchte verpleegde van dezen naam is. Nog herhaaldelijk komen by d politie bier ter stede aangiften van wagenr verhuurders, dat wagens gehuurd, doch niet meer teruggebracht werden. Tegen een persoon, die zich hieraan schul dig maakte, is reeds proces-verbaal opge maakt en deze zit dan ook reeds fa ver zekerde bewaring, doch het blykt, dat nog anderen deze praktgken uitoefenen, zoodat het den wagenverhuurders geraden is, goed uit de oogen te zien en vooral geen wagens te verhuren zonder naam en adres van den huurder gevraagd te hebben; niet verhuren aan onbekende personen I* natuurlgk da zekerste weg. Eveneens kwam in den laatsten tyd ver schillende gevallen van het „lichten van toonbankladen" voor, zoodat ook winkeliers voorzichtigheid wordt aanbevolen, door d® winkels niet onbeheerd te laten en de deuren gesloten te houden. KOLONIËN. BATAVIA, 18-24 Nov. De „Sum -Crt." meldt, dat op 18 Nov. een treurig ongeluk in de Ocnbilien kolenmijnen heeft plaats gehad, ten gevolge van de plotse linge ontwikkeling van gassen, waartegen geen afdoende maatregelen genomen kunnen worden. De ontploffing was zóó hevig, dat een trein van 40 kolenwagentjes over een afstand van 200 meter werd voortgestooten, ventilatie- deuren en alles, wat in den weg stond, ver nielende. Doch deze schade was nog het minste; de ontploffing benam aan 11 dwang arbeiders en 2 Cbineez6n het leven, terwyi een tiental dwangarbeiders, die voor den mond van de myn aan het werk waren, door stuk ken bout en yzer verwond werden. De ver wondingen waren gelukkig, op één uitzonde ring na, niet van emstigen aard. De Bataviasche bladen bevatten het reeda per telegram bekend geworden bericht, dat de Rus Mali^an door den Raad van Justitie te Soerabaia veroordeeld is tot 20 jaren tucht huisstraf. Maligan heeft van dit vonnis revisie aangeteekend. - De luitenant der genie F. W. P. Clignett wordt wegens malaria van Atjeh naar Batavia geëvacueerd. (B.-N.) Door den gouverneor-trcneraal ran NecL-lndië zijn ds volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: Tot inspecteur lste kl. bij den post en telegraafdienst de ambtenaar op non-activiteit J D. Pasteur, laatst inspecteur 3de kl. bij het Dep. van Financiën. Bij de in- en uitvoerrechten en accijnzen. Bevorderd: Tot verificateur late kl E. W. L. Idzardi en E. A. D Kluvver, thans belast met do waarneming dier betrekking; tot verificateur 2de kL H. F. Do Jongh Swemer, F. A. N Loth, J. Raaff, L. J. Seilberger u F. D. G. Do Vos, thans verificateur 3de kl; tot boekhouder 3do kl. G. L. Hauibals en L. V« De Souza, thans boekhouder 4de kl. tot verificateur 3de kl. F. Cormane en P. Bran denburg, thans ontvanger van ƒ200 'sraaands, A. Beisser en W. P. Anthonijsz, thans verificatenr 4de klasse; tot ontvanger van ƒ250 's maands W. De Blinde, thaus ontvanger van ƒ200 'a maands tot ontvanger van ƒ200 's maands J. A Thenn en M Boehenbacbcr. thans ontvanger van ƒ150 's maauas, F. Oudorp Kortebrant en P. F. Coenraad, thans verificateur 5d6 kl; tot verificateur 4de kl. H. C. Pioters, thans ontvanger van 150 's maands, L. M, Eman, H. Klusman en M. E. G. De Scheemaker, thans verifi cateur 5de kl. Ontslagen: Eervol nit zijn betrekking, de machinist lste kl. bij den dienst van het Mijn wezen J. J. C. Van den Abeelen. Werkzaam gesteld: Als verif. 4de kl. J. T, Nagel, thans boekh. 4do kl. als ontvanger van 20Ö 's maands IL J. Aenmey, P. N. A. Robijn thans boekh. 4de kl., J. A. D. C. Stumpf, thans verif. 4de kl.; als verif. 5do kL, L. A. W. Schram, thans ontv. op ƒ150 '8 maands. Overgoplaatst: Van Pontianak naar Soorar baia L. J. Scilberger voornoemd, van Sin kei naar Batavia F. Cormane; van Joana naar Batavia P. Brandenburg, van Riouw naar Ampenan W. D® Blinde; van Batavia naar Toeban J. F. Oudorp Kortebrantvan Soerabaia naar Riouw P. T. Coen raad van Toeban naar Belawan (O. Sumatra) H. C. Pieters; vau Semarang naar Batavia J. F. Nagel; van Soerabaia naar Rembang K. J. Aemmey; van Soerabaia naar l'iobolinggu P. N. A. Robijn, van Soerabaia naar Sinkol J. A. D. C. Stumpf; van Bandar Chalipah (Oostkust Sumatra) naar Soerabaia L. A. W. Schram; van Rembang naar Djoewana (Japara) de ontvanger A. F. Rgkenvan Belawan (Deli) naar Pontianak de verificateur 4de kl. P. Mess, van Probolinggonaar Palembang de ontvanger J. Dronkers; vau. Soerabaia naar Batavia de verificateur 3do kl.^F. Krafft en de verificateur 4de kl. G. A Gallas; van Batavia naar Soerabaia de verificateur 5de kl. H. Schreuel; van Kraksaan naar Belawan de verificateur 4de kl. E. F- Ungozer; van Belawan naar Soerabaia de verificateur 4de kl. H. Th. Raaff; van Soerabaia naar Kraksaan do verificateur 5do kl. T. S. Jacobs; Bepaald- Dat blijven geplaatst: te Semarang do verificateur eerste en tweede kl. Idzardi en Loth; te Soerabaia de verificateurs Kluijver, De Vos en Beisser; to Batavia de verificateur Do Jongh Swemer en de boekhouder Hauibals te l'adang de verif. Raaff en De Scheemaker; te Belawan (Deli) de boekh. De Souza; te Cheribon de verif. Anthonijsz; te Besoeki d® ontvanger Thenute Baros de ontvanger Buchenbachorte Pasoeroean do voriiïc. Eman,— te Kedirie de verif. Klusman, allen hiervorea genoemd. Getrouwd: L. YUIJCK en M. J. RITSEMA. De Heer en Mevrouw YUIJCK Ritsima betuigen, ook namena woderz^dsche Ouders, hun harteiyken dank voor de biyken vau belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Leiden, 22 December 1896. 9491 9

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3