N°. 11300. Donderdag 24 December. A". 1896 Courant wordt dagelijks, met uitsondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. De KLEINE ADVERTENTIES «orden morgen, Donderdag-avond, geplaatst. -r-7—b - - LEIBSC PRIJS DEZER COURANT: Yoor Loldon per 3 maanden. f 110. Franco per posta i 1.40. Afzonderlyke Nommers i A .k„ 0.05. PBIJS DEB ADVERTENTIE!. Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Aangezien wegens het Kerstfeest Trydsg en Katerdag het „Leidsch Dagblad" NIET zal verschenen, gelieven EH. Adverteerders daarmede rekening te houden. Adrcrlentlën voor het Kerstnummer morgenavond verschonende worden tydig ingewacht Oikloiëele Kennisgevingen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Douderdag 21 Deo., dea namiddag» te tweo uren. Panton ter behandeling: 1*. Benoeming van vier leden der Plaataelgko Bchoolcommjaeio. (80S) 2°. Idem van een lid der Oommiaaie voor de Bewaarscholen. (299) 8°. Yooretel om aan de Werklieden-zangvereeniging „Kunet Da Arbeid" vergunning te vorleeaen het Gymnastiek ou Zanglokaal der school 8de klaaae No. 2 te gebruiken voor de repeti iëa. (287) 4°. Idem om oeue toelage te verleonen aan de IJt"olub-vi»ree»iging Leiderdorp en Zoeter- woude, (289) 5°. Iüum uuurenfc de regeling der voo- au vleeech- keuriug. (288) 6°. Verzoek van J. B. Van der Valk Bonman, om terugbetaliDg van aohoolgeld, lager onder wijs. (290) 7°. Begrootiag voor 1897, van hot H.-G. of Arme Woes- en Kinderhuis. (292) 8°. Idöm ala voron vao het R.-K. A mbeBtuur. (300) 9°. Idem als voron van het R.-K. Wees- en Oudelieden- huie. (300) 10°. Verzoek van J. G. Rietbergen, om kwijtaohelding vaa boete wegens te-late-opl vering van bet werk aan de Beestenmarkt. (298) 11°. Vooietel omtrent de vasistolling van het bedrag van het- eoiuolguld voor Anna Van Dooren on A. LukrmaD, leorlingen van de Kwoekaohool voor onderwijzers en onderwijzeressen. (294) 1213. Staat van af- en overschrijving en auppletoire staat Van begrooting der gemeente, dienst 189C. (295) 18®. Voorstel tot bet verleenen van afschrijving of ter ek* MU-g van plaatselijke directe bolas- ting. (297) 14°. Iue~, omtrent hot ophalen van aeoh en vnilni» enz., in de aan Leiden toegevoegde gedeelten der drie omliggende gemeenten. (296) 1".°. Voorstel tot wijzigiDg van do Verordening van 25 Januari 1891 regelende het oud rwijs in het handteekeiien en de gymnastiek. (276 en 302) X6°. Bezwaarschriften tegen do Kohieren der Plaatse lijke Direote Belasting, dienst 1896. (298) HENGSTENKEURINGEN. De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Bolland, Maken bekend: dat ingevolge het op 12 Joli 1893 door de Pro vinciale Staton vastgesteld en bjj Koninklijk Besluit van don 20sten September 1893, No. 22, goedgekeurd Reglement ter bevordering van de paardenfokkerij in de Provincie Zuid-Holland, geen andere dan over eenkomstig de vooi schriften van dit reglement goed gekeurde, minstens driejarige hengsten tot dekkiug van inerriën in deze Provinoie mogen worden gebezigd; dat by overtreding van dit verbod de eigenaar, houder of hoedc-r van den hengst zal worden gestraft met eone geldboete van ton hoogste vijf en twintig gulden en do eigenaar, houder of hoeder van de merrie mot eene geldboete van ten hoogste tien galden dat telken jaro vóór 1 Maart eene keuring der bovenbedoelde hengsten zal plaats hebben door eene keurings-eommisaie van vijf leden ton overstaan ooDer regoling8-commis9ie van negen loden, en dat deze commission in 1897 voor bedoelde kenring zullen zitting bondon te Oud-Beierland op Woensd. lOFebr.tolO u. Dirkslaod Donderd. 11 11 Nieuwosluis (H*onvliet) Vrijd. 12 10 Goriuchec» Woensd. 17 B 10 Gouda Vrijd. 19 10$ Lo.den Zaterd. 20 11 „Rotterdam Woensd. 24 10 In herinnering wordt gebracht, dat de keuringen, in 1896 verricht, krachtens art. 5 van het Reglement, niet langor geldon dan tot de nu aangekondigde keuringen in 1897. 'g-Gr&venhage, den 15den Deo. 1896. Do Gedepute-rde Siaten voornoemd, FOCK, Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adres van A. D. LANGEVELD, houdende verzoek om vergunning tot het houden en mesten van varkens in het perceel Duizenddraadsteeg No. 5 Gelet op art. 152 dor Algemeeno Politieverordening van 6 November 1879 (Gemeenteblad No. 9); Geven bij deze kennis aan belanghebbenden dat op Maandag, den 28sten December d. s., dta voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren togen dat verzoek in te brengi n. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 22 Deo. 1896. E. KIST, 8ecretaria. VEILIG HEID» WET. De Burgomcester dor gemeente Leidon brengt bij dozo ter konnis van belanghebbenden, dat by be schikking van don Minister van Waterstaat, Handel en Nijveiheid, van den 5den December 1896, No. 166, is vastgesteld do vorm der kennisgeving, bedoeld bij ait, 12, on die der opgave, bedoeld bij de artt. 13 en 17 der Veiligheidswet (Wet van 20 Juli 1895, Staatsblad No. 137), die met 1 Januari 1897 in working treedt, en dat een exemplaar der modellen van bedoelde kennisgeving en opgave op de Secretarie dezer gemeente (afd. Algem. Zaken) ter inzage is nedergelogd. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 22 Deo. 1898. F. WA8. Leiden, 23 December. Naar men ons meldt, is alhier eene nieuwe Dames Zangvereeniging opgericht. Dit ge schiedde op initiatief van het oud-bestuur der ontbonden vereeniging „Es Moll" en vond i y de vroegere leden van genoemde vereeniging zooveel instemming, dat onmiddellijk verschei dene van haar toetraden. De nieuwe vereeni ging staat onder leiding van den bekenden musicus S. Van Adelberg, te Amsterdam, op wien de aandacht gevestigd werd door den heer Johan Wagenaar, die op de eerst tot hem gerichte uitnoodiging heeft moeten antwoorden door gebrek aan vrijen tyd daar aan geen gevolg te kunnen geven. By de alhier gehouden verkiezing voor een lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, ter vervanging van wjjlen mr. H. A. Neeb, werd ingeleverd het volgend aantal stem biljetten Hoofdbureel (Raadhuis) van de 860 kiez. 379 Bureel Den Burcht 827 371 - School Mare - 897 415 Te zamen dus van de 2584 kiez. 1165. Hiervan werden heden door het stembureel van onwaarde verklaard 34 stembiljetten (waar van 29 blanco), zoodat het aantal geldige stem men 1131 bedroeg en de volstrekte meerder heid 566. Uitgebracht waren op de heeren: H. C. Juta, wethouder, cand. der lib., 684 st. J. J. Van Hoeken, cand. der anti-revol., 437 Zoodat gekozen is de heer H. G. Juta. Op verschillende personen waren 10 stem men uitgebracht, nl. J. W. Hoogenstraaten 2, P. J. Van Hoeken 2, mr. J. Goudsmit. K. T. Caron, S. A. De Graaff, N. Stadhouder, A. Koetser Jz. en W. Pera ieder 1 stem. De tweede afdeeling der uitvoering van de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst werd door eon aanzienlijk talrijker publiek bijgewoond dan de eerste afdeeling en veel grooter ook dan andere jaren de gewoonte was. De reden daartoe was licht te bevroeden. Immers, voor Leiden Iets nieuws zou er te zien en te hooren worden gegeven de kinder operette „De Sneeuwkoningin" door de koor- klasse van de ondervryzares in den zang mej. De Weys, met medewerking van eenige oud leerlingen, enz. Eer bet zoover gekomen is, heeft het deze dame zeker heel wat moeite gekost, maar zy heeft er dan ook alle eer van, alsmede de dames, die haar, zy het op voor de in de zaal aanwezigen minder zichtbare wy'ze hulp, ver leenden in het kleeden en het op hunne beurt optreden der kinderen en wat dies meer zy. Alleraardigste tooneeltjes kwamen er in voor, o. a. in het tweede bedryf, „Op het bloemeneiland", waar de bloemen tusschen planten op het tooneel stonden geschaard en men by den aanvang het lied der stroom nimfen achter de schermen hoorde, en in het vijfde bedryf: „In het ryk der Sneeuw koningin", waarby ook de lievo kostumes der kleinen de aandacht trokken. Daarop en op de mise-en-scène kwam het natuuriyk alleen niet aan. Het welslagen was ook afhankeiyk van h9t zingen, en dat ging uitstekend, zoowel der kinderkoren als wat betreft de leerlingen, die als „solisten" optra den, zooals de Grootmoeder door mej. C. Düllmann, Gerda coor Lucy Van Groningen, de Tooverfee 'door Margo Muller, de Sneeuw koningin zelve door Anna Born en Kay door Simon Van Groningen. Een vermakelyk tooneeltje leverden ook de dwergen. Één zaak was jammer, nl. dat het zoo laat is geworden, waardoor menig middagmaal hier ter stede wel in het ODgereede zal zyn geraakt. Naar wy vernamen, heeft met het oog op de uitgebreidheid van het stuk, dan ook eerst het plan bestaan er een afzonder- ïyken avond vóór de openbare les voor to be palen, in het Nutsgebouw, maar werd gevreesd dat de zaal aldaar te klein zou zyn geweest. Nu, als ook aldaar allen waren opgekomen, zou de waarheid daarvan wel gebleken zyn. In ieder geval kan moj. De Weys op haar zorgen en moeiten met voldoening terugzien en heeft haar onderricht op deze wyze voor de leerlingen een aantrekkelykheid te meer gekregen. Verbazend aardig was 's avonds de „Kinder symfonie" van B. Romberg voor strykinstru- menton, koekoek, kwartel, nachtegaal, ratel, triangel, klok, trompet en trom door de elemen tair orkest-kLsse, welke pas sedert ongeveer een half jaar bestaat. De oprichting daarvan is zeker een goed denkbeeld geweest-, ten einde de kinderen ensemble te laten spelen. Vooral onderscheidden zich de eerste violen en de blaasinstrumenten, en het inzetten geschiedde ook best op tyd na soms vele maten rust, wat natuuriyk by kinderen zeer lastig is, waarom het verwondering kan wekken dat alles zoo goed van stapel liep. Dj uitvoering er van geschiedde g6heel uit het hoofd onder leiding van den heer Jan G. Striening, den onderwyzer voor de viool. Zoo naderen wy einaeiyk tot het nommer, waarmede het concert onder leiding van den directeur, den heer S. Van Groningen, besloten werd: hot Larghetto en Finale van Beet- hovens 2de Symphonie, door de orkestklasse, terwyi de koperen en houten blaasinstru menten door leden van de schuttery-kapel bezet waren. Dit nommer was een waardig slot van de openbare les, die by alle aanwe zigen wederom den onuitwischbaren indruk zal hebben achtergelaten, welk een nuttige instel- lingr Welk een sieraad voor Leiden, de Muziek school der Leidsche Ma^tschappy voor Toon kunst is. Het stoffeiyk overschot van wyien professor dr. D. Doyer zal a. s. Vrydag op de begraafplaats aan de Groenesteeg worden ter aarde besteld. De ïykstaatsie zal daartoe om halftwaalf van het sterfhuis, Breestraat, vertrekken. Dr. P. Zeeman, assistent te Leiden, be noemd tot lector in de batuurkunde aan de Universiteit te Amsterdam, zal die betrekking aanvaarden op 1 Jan. a. s. Ter openbare kennis wordt gebracht dat de mannelyke ingezetenen van Zoeterwoude, geboren in het jaar 1878, zich ter inschry ving voor de nationale militie behooren aan te melden ter gemeente-secretarie tusschen 1 en 31 Januari 1897, met overlegging van een kosteloos verkrijgbaar uittreksel uit hunne geboorte akte, indien zy elders zyn geboren. Voor die inschry ving zal meer bepaald zitting worden gehouaen op Maandag 11 Januari 1897, van des voormiddags 9 uren tot 's namid dags 2 uren. De beer C. W. Paap, te Voorschoten, is heden door den gemeenteraad te Oegstgeest benoemd tot onderwijzer aan de school op den Morsch aldaar. Door het kiescollege der Ned. Hervormde gemeente te Rotterdam is gisteravond uit de medegedeelde drietallen de keuze uitge bracht In de vacature-Van Veen: ds. D. J. Karree, te '8 Gravenhage, en in de vacature-Laandr. J. H. Gunning J. Hz., te Utrecht. In den ouderdom van 73 jaren is over leden jhr. J. L Hesselt van Dinter, burge meester van Pynacker en Nootdorp. Aan den heer J. Kalff, hoofdingenieur, chef van den dienst van weg on werken der Staatsspoorwegen, is met ingang van 1 Jan. s. eervol ontslag verleend, onder toeken ning van pensioen. De toestand van de schilderes mevrouw VogelRoosenboom is zeer achteruitgaande. Met uitzondering van enkele oogenblikken, heeft de zieke geen bewustzyn. Gisteren werd het stoff-iyk hulsel van den te Arnhem overleden vicarius apostolicus van Curagao, Mgr. Joosten, in den grafkelder van het klooster te Huisen plechtig bygezet. Te halfóén kwam do stoet te Huisen aan; vyftlen rytuigen volgden den lykwagen. By de plechtige Mis van Requiem cele breerde de aartsbisschop, daaroy door den hoogeerw. deken Dobbelman en eenige andere geesteiyken ter zyde gestaan. Prof. J. V. De Groot sprak de ïykrede uit. Tot lid der Tweede Kamer is iu het district Sittard gekozen baron De Bieberstein met 1094 van de 1167 geldig uitgebrachte stemmen. Het op 12 dezer van Amsterdam naar Batavia vertrokken stoomschip „Wilhelmina", van de Stoomvaartmaatschappy „Nederland", zal, wegens bökomen avery, vermoedelijk eerst 27 December a. s. van Genua vertrekken. In verband hiermede zal heden, Woensdag, geene mailverzending naar Nederlandsch-Oost- Indië, langs den weg van Genua, plaats hebben, doch daarentegen, onverminderd de verzending op Vrydag 25 December a. s. langs den weg van Brindisi, een brievenmaal voor Nederlandach Oost-Indië via Genua verzonden worden op Zaterdag 26 December a. s. met den trein van u. 20 m. van Amsterdam naar Emmerik. Hr. Ms. fregat „Van Speyk," onder bevel van den kapitein ter zee H. Van den Pauvert, is 21 dezer van Buènos-Ayres vertrokken, ter voortzetting van de reis naar Oost-Indië. De luit.-kolonel G. J. A. Verstegen, van het 2de reg. inf. te 's-Hertogenboscb, zal tegen 1 Maart den dienst met pensioen verlaten. Met ingang van 1 Januari 1897 worden de tarieven voor telegrammen naar Neder- landsch-Inóië verminderd: by verzending over Suez-Aden Madras of Rusland Perzië-Madras naar Java tot 3.14 gld. en naar Sumatra en Celebes tot 3.47 gld. per woord. De thans geldende tarieven voor die wegen zijn respec- tieveiyk 3 73 gld. en 4.G5 gld. Volgens een bericht in de „Transvaalsche Volksstem" is de heer J. F. M. Wolf, candi- daat in de letteren en in de rechten aan de Utrechtsche Universiteit, benoemd tot docent aan het Staatsgymnasium te Pretoria. Het stoomschip „Maasdam", van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 22 Dec.Dover; de „Schiedam", van Nieuw-York naar Am sterdam, passeerde 22 Dec. Prawlepoint. Eerste Kunstbeschouwing. De nieuwe reeks kunstbeschouwingen, door velen reeds geruimen tyd met belangstelling te gemoet gezien, werd gisteren aangevangen met de bezichtiging eener portefeuille van den heer Tersteeg, firma Goupil Co., te 's-Gravenhage. Zooals men mocht verwachten, bevatte deze collectie werk van onze beste artisten. Van de teekeningen waarby een aantal oude bekenden- trokken vooral de aandacht de vier Mauves, alle verschillend van voorstelling en behandeling; Israëls' „Herinnering aan Tanger", een gezicht op de stad, opmerkeiyk ook om het voor Israëls zoo ongewone onderwerp; „Moeder by de wieg", een van de mooiste aquarellen van Neuhuys; Floris Verster's „Narcissen", met liefdevolle nauwgezetheid in baar vlugge, be vallige vormen en fijngele kleursc-bakeering geteekend. Uit den koninklyken Bazaar t9's-Graven hage was er een fraaie cqllectie kunstvoor werpen mooi waren o. a. de groote Japansche cloisonné-vazen en de hooge Japansche vaas met kraanvogel-versiering (Ninsei faiënce). De heer Ballego zond planten en verdient eene byzondere vermelding voor zyne fraaie afge sneden orchideën. Door het bestuur werd in den loop van den avond het prachtwerk: „Moderne Hol- landsche Etsers" door Philip Zilcken, verloot, waarvoor aan dames gratis loten waren ver strekt. De gelukkige wioster van dezen prys heeft eene waarlyk toepasseiyke en aangename herinnering aan de Kunstbeschouwingen. Nog waren door twee stadgenooten zeer mooie schilderytjes van Bakker Korff en een veestuk van De Haas afgestaan. By de Bakker Korffjes was o. a. het bekende stukje: por selein en glaswerk, voor welk schil :erytje de artist zelf een byzondere vóórliefde koesterde. Alles by elkander genomen, is deze eerste Kunstbeschouwing uitstekend geslaagd en doet het beste verwachten van de volgende. Verkocht werden eene aquarel van mevrouw MesdagVan Houten, „Hutten" (avond), twee Japansche vazen (Ninsei faience) en een Japansch beeldje. v. D. TWEEDE KARER. Het debat over de Suikerwet werd gister namiddag voortgezet. De heer Rutgers van Rozenburg is voor stander van het exercice-stelsel, dat de heer Mees een natuuriyk gevolg van den loop der zaken achtte) en keurt eene open premie af, maar moet berusten. Hy betoogt, dat het ontwerp niet zoo nadoelig is voor den land bouw. De Minister van Financiën verdedigde het ontwerp en wees op de onmogelykheid om den fiscus langer dupe te doen zyn van de raffinadeurs en de fabrikanten. Het exercice stelsel laat de industrie volkomen vry en waar borgt de belangen van den landbouw. Avondzitting van Dinsdag. By de voortzetting van het algemeen debat bestreed de heer Tydeman de bewering, dat hy verder wil gaan in bescherming. Hy wil fixiteit. Spreker bleef volhoudeD, dat de Suiker- wetgeving eene aaneenschakeling i3 geweest van fouten en misgrepen. Het beroep op de geschiedenis bleef hy handhaven en hy meende het door hem ingenomen standpunt gerust te kunnen blyven innemen. De heer Bahlmann vond de rede van den Minister, heden gehouden, beneden de waardig, heid der Kamer, welke betuiging den Voor zitter spreker deed verzoeken zich te matigen. De heer Balhmann antwoordde daarop kalm te zullen zjjn en niet te willen streven naar hilariteit. Hy wilde opkomen voor de belan gen van de schatkist en hoopte daarby op den steun te mogen rekenen van den Voor zitter dezer Kamer, oud-minister van finan ciën. Vervolgens nagaande wat andere landen aan protectie betalen, geloofde spreker, dat wy nog zoo ver niet zyn van eene internationale conferentie, en hy had gedacht, dat de Reg. de bevoegdheid zou verlangen tot verhooging der premie met het oog op eventueel te slui ten tractaat en in plaats daarvan vraagt de Reg. bevoegdheid tot verlaging. Met het otel- sel der wet verklaarde spreker zich allerminst ingenomen. Hy zou de voorkeur geven a n eenvoudige verhooging van den sap-aanslag en daarnaast garantie voor de opbrengst. Dat was veel veiliger. Spreker meende, dat, als wfl geen maatregelen nemen, spoedig een raffina derij voldoende zal zyn voor de inlandsche consumptie en alle andere spoedig zullen ver- dwynen. De aandrang tot verlaging van den accyns heeft hem verbaasd ©n alle pogingen daartoe zou hy beslist afwyzen. Na repliek van den heer De Ram en ant woord des Ministers werd eene nota van den heer Schaepman tot sluiting van het alge meen debat aangenomen met 68 tegen 9 stemmen. Aan de orde was alsnu art. 1 met een amendement van den heer Boumanstrekkende om de jaariyksche vermeerdering van het totaal-bedrag van den accyns aan te wenden tot verlaging van den accyns op 100 kilogram of per percent-gehalte. Dit amendement ver dedigende, betoogde spreker, dat men by aan neming minder voor de suiker zaJ behoeven te betaleD en het suikergebruik daardoor zal toenemen, hetgeen voor de lagere standen zeer gewenscht is te achten. Eene verdub beling van het gebruik achtte hy niet on- mogelyk. By aanneming van het amendement zal de protectie niet in de waagschaal wor den gesteld, daar de accyns gefixeerd blyft. De heer Pijnacker Hordijk verklaarde dat de Comm. v. Rapp. zich onthouden heeft van een amendement tot verlaging van den accyns by de onzekerheid of daarvoor eene meerder heid zou zyn te krygen. Intusschen verklaarde spreker evenals vroeger overtuigd van de wenschelykheid' en noodzakeiykheid om den accyns te verlagen. Met het amend. Bouman verklaarde spreker zich wel te kunnen ver eenigen. De heer Rink verklaarde dat de meerder heid der Comm. v. Rapp. het'amendement een eersten stap in de goede richting achtte. De meerderheid der Commissie toch acht het onnoodig dat de Staat telken jare meer voor deel trekke uit don accyns geiyk de Minister beoogt. De minderheid acht de verlaging te onbeteekenend en vreest elk jaar een suiker debat by de vaststelling van het cyfer. Da Minister van Financiën bestreed het amendement omdat daardoor niemand gebaat zal worden, wel geschaad. Bovendien worden door het amend, de belaste objecten niet om schreven gelyk in art. 1 van het ontwerp welgeschied. Eindeiyk zou men reeds het eerste jaar vastloopen daar men dan twe3 regelingen zou hebben die met elkander stryden. Na repliek van den heer Bouman werd diens amendement in stemmming gebracht en verworpen met 58 tegen 16 stemmen. Voor stemden do heeren Pyttersen, Schepel, Heldt, Bouman, Hordyk, Houwing, Rink, Do Ras, Zyp, Hesselink, Lucasson, Knyft, E« Smidt, Schaats ma, Meesters en Bastert. Art 1 wordt onveranderd goedgekeurd. Artt. 2-66 goedgekeurd. EERSTE B4A.MER. De afdeelingen der Eerste Kamer hebben benoemd tot voorzitters de heeren Yan Hall, Pynacker Hordyk, Van Tienhoven, Geertsema en Fransen van de Putte; tot onder-voorzitters de heeren Sickesz, Cremers, Alberda van Eken- etein, Muller en Van Nispen tot Pannerden; tot rapporteurs over algemeene beschouwin gen en de hoofdstukken Huis der Koningin, hooge colleges van staat, buiten- en binnen- landscbe zaken, nationale schuld, financiën, onvoorziene uitgaven en koloniën der Staats- begrooting de heeren Sickesz, Van Asch van Wyck, Bergsma, Rahusen en Van Boneval Faure; over de hoofdstukken justitie, marine, oorlog en waterstaat de heeren Van Alphen, Wertheim, De Jong, Vlielander Hein en Sassen De Kamer hield gistermiddag te 4 uren een openbare vergadering, andermaal onder het voorzitterschap van den heer Geertsema. Daarin werd mededeeüDg gedaan van de ontvangst der gisteren door.de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen, die naar de af deelingen werden verzonden, en van de be noeming van voorzitters, ondervoorzitters en rapporteurs. Niets meer aan de orde zynde, is de ver gadering verdaagd tot morgen, Donderdag, des voormiddags te elf uren. Vrije en orde-oefeningen, enz. De minister van binnenlandsche zaken heeft in eene nota aan de Eerste Kamer ter beantwoording van haar verslag over het wetsontwerp tot wyziging van eenige arti kelen der Schoolwet, de opvatting weersproken dat de nadere regeling omtrent de vrye en oxde oefeningen inbreuk zou maken op de ge-

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1