Maatschappij voor Toonkunst PIANINO. - KIEUW gevolg is van fouten, by het stuwen begaan door onervaren werklieden, waardoor het schip by do rollende zeeën moest kenteren, wordt weerlegd door dé „Hamb. Corresp.", die er op wyst dat de boot niet in Bremen is geladen, maar in Bremerhaven, en wel door do vaste werklieden van den Nordd. Lloyd. Uit de omstandigheid dat de „Salier" hot volgende jaar buiten dienst zou gesteld worden, aeeft men de gevolgtrekking gemaakt, dat zy niet meer zeewaardig was. Dit is echter onjuist, zegt de „Hamb. Börsenhalle"de „Salier" was een van de zeewaardigste schepen van den Lloyd, maar wegens haar gering laadvermogen zou zy vervangen worden door een van de schepen van grooter inhoud, dio thans nog in aanbouw zyn. De boot had voor ongeveer 3 millioen aan zaken van waarde, voor Rlo-de Janeiro be stemd, aan boord. Het getal der verdronken personen wordt op 281 geschat. Overigens dryven op de Spaansche kust voortdurend lyken en wrakstukken van het verongelukte, stoomschip aan. De mail aan boord van genoemd stoomschip bestaat uit 8 postpakketten voor Buenos-Ayres en Monte video. Hiervan waren 2 te Bremerhaven en 8 te Antwerpen aan boord gekomen. BUITENLAND. Frankrijk. Zondagmiddag heeft op het landgoed Rocquencourt de plechtige begrafenis plaats gehad van mevrouw Furtado Heine. De lijk kist was geplaatst in den grooten salon van feefc kasteel; zy was bedolven onder kransen, waaronder van den minister van binnenland- sche zaken, van den Paryschen gemeenteraad, van den Spaanschen gezant en van tallooze vereenigingen. De opperrabbyn van Frankryk, bygestaan door de rabbynen van Parys en Versailles, vervulde de godsdienstige plechtigheden. De militaire honneurs werden waargeno men door het 27ste regiment dragonders. De commandant Moreau vertegenwoordigde den president der republiek, de minister van binnenlandsche zaken de regeering. De „Temps" deelt mede, dat in Maart te Parys een internationale conferentie zal plaats hebben ter bespreking van de quaestie der suikerpremiën. Duitschland, Ooatenryk- Hongary©, België, Rusland en Frankryk zullen aan de conferentie deelnemeD. O ui tsohland. Het proces tegen Von Tausch zal waar- Bchynlyk in Januari voorkomen. De Bismarckiaansche „Hamb. Nachr." Z9gt, dat het van het hoogst9 belang is, de „Hinter- manner' van Von Tausch, Leckert en Lützow te kennen, en dat het onderzoek zeer verge- makkelykt zou worden, als Bismarck een ver klaring wilde afleggen omtrent de vroegere werkzaamheid van Von Tausch by de staat kundige politie. De keizer verlangt een geheele hervorming in de staatkundige politie. Hy beeft "Woensdag den politie-directeur Von Windheim ten paleize ontboden en er met hem over beraadslaagd. Over de slechte opkomst van de Ryks- dagleden wordt het meest geklaagd door de kellners van het restaurant, die geen vast salaris hebben, maar van de fooien moeten l.ven, In de tegenwoordige zitting hebben zy nog geen enkele maal meer dan 2 mark per dag gebeurd. De sociaal-democratische leden hebben hun beloofd, by de behandeling der begrooting hun positie ter sprake te brengen. De Rijksdag heeft liet wetsontwerp be treffende ae subsidies aan stoomvaartlijnen verwezen naar d9 begrotingscommissie. 6pauj«b Uit Havanna (Cuoa) wordt dd. 5 December aan de „Times" gemeld, dat de rebellen meer bedry vigheid aan den dag leggen in het zuiden der provincie Havanna. De troepen zyn niet gelukkig in den stryd; op drie verschillend© punten werd een aanval op de stellingen der insurgenten afgeslagen en leden de troepen ernstige verliezen. Generaal Weyler is uit Pinar del Rio terug gekeerd en bevindt zich nu weer in de pro- vincie Havanna. \u, Rusland. De „Westnik Finanssen" bericht dat ten gevolge van aanhoudende droogte het winter koren in de Zuidelijke provinciën sterk is beschadigd. In 't Oosten is de stand bevredi gend, in 't Westen en Noorden goed. Telegrammen. GRAVESEND, 12 December. Het stoomschip „Ceylon," van Yokohama naar Londen, en het uitgaande Noorsche stoomschip „Venezia," zyn hedenochtend by Lower Hope met elkaar in aanvaring geweest. Da Venezia" is gezon ken en de „Ceylon" is alhier nog niet aan gekomen. ANTWERPEN, 12 December. Het Spaansche stoomschip a Ohiruca'', van AntwerpenLonden en de Spaansche havens, is tijdens dc laatste stormen vergaan. Het stoomschip had een volle lading voor Londen en Antwerpen. De be manning is gered en te Liverpool aangebracht. LONDEN, 13 December. De Nederl. bark „Annette Jantine", kapt. Van Dijk, 9 Oct van Trinidad naar Londen vertrokken, is met beschadigde boeg en een weinig water makende te Gravesend binnengesleept, na dicht by Duins in aanvaring te zijn geweest. ANTWERPEN, 12 December. Het alhier van de Plata-Rivier aangekomen stoomschip „Melbourne" heeft op reis nagenoeg al het vee verloren. Van de 1167 schapen werden slechts HO aangebracht, terwyi 140 ossen verloren gingen. LONDEN, 12 December. Het Duitsche schip „Raja," kapitein Bellmer, van Cardiff naar Hongkong, ie in een orkaan by Lundy Island verongelukt, Slechts 2 van de 19 opvarenden werden gered en alhier geland. SOFIA, 13 Dec. De Sobranje is heden met groote plechtigheid geopend. In de troonrede zegt vorst Ferdinand in hoofdzaak, dat de uitslag der verkiezingen blyk heeft gegeven van den politieken vooruitgang van Bulgarye. Hulde wordt gebracht aan do vorige wetgevende vergadering, welke ge durende een tijdperk van crisis bare zorg wydde aan de staatkundige aangelegenheden, en het welkom wordt toegeroepen aan de nieuwe afgevaardigden, die tot yverigen arbeid worden aangespoord, opdat het bowys worde geleverd, dat Bulgarye een element is van orde en vooruitgang, en de welwillendheid verdient der mogendheden, die de dynastie hebben erkend. De vorst wyst op de hartelijke ontvangst, welke hem aan het Russische hof en aan andere hoven is ten deel gevallen. De ont vangst aan eerstgenoemd hof strekt tot bowys van de onverbraekbare banden, welke Rusland en Bulgarye verbinden. (Toejuiching). In de troonrede wordt verier mededeeling gedaan van het evenwicht op de staatsbe grooting, en de indiening aangekondigd van verschillende wetsontwerpen, voornamelijk be treffende de kieswet en den gouden standaard. Uit de „Staatscourant". By koninklijk besluit van 12 dezer is: lo. met ingang van 1 Januari 1897, aan jhr, mr, J. JE. A. Van Panbuys, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als vice-president van den Raad van State, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem gedurende eene reeks van jaren aan den lande bewezen; 2o. jhr. mr. J. JE. A. Van Panhuys voornoemd benoemd tot minister van staat; 3o. met ingang van 1 Februari 1897, benoemd tot vice president van den Raad van State, jhr. mr. J. W. M. Schorer, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, met toekenning van eervol ontslag uit laatstgemeld© betrekking. Goedgekeurd, dat aan J. A. Van Buma, burge meester der gemeenten Polsbroek, Willeskop en Hoenkop, op zijn verzoek eervol ontslag is ver leend als secrotaris dier gemeenten De kapt- ter zee P. Heyning, met 6 Jan. a. s. eervol onthoven van bet bevel ovei IIi\ Ms. pantser- schip „Kortenaer", en dat bevel alsdan opgedragen aan den kapt. ter zee M. F. Tydeman. Door den minister van koloniën zijn de heeren C. Hollostelle, P. W. Lensink en J. Oveidorp gesteld ter beschikking van de' iverneur- generaal van Nederlandsch-Indj7 e worden benoemd tot opzichter derde Jen water staat en 's lands burgerlijke jrken daar te lande.- I Do gewone audiëntie dU minister van oorlog zal op Donderdag 17dezer niet plaats hebben. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is: lo. Hr. Ms. fregat pJohan Willem Friso," onder bevel van den kapitein ter zee A. P. Tad e ma, op 11 dezer van Mersina naar Beyrouth vertrokken 2o. ldr. Ms. schoener „Zeehond", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zeel. Van den Boscb, op denzelfden datum te Rhodes aangekomen. So. Hr. Ms. fregat „Van Speyk,' onder bevel van den kapitein Ier zee H. Van den Pauvert, 11 dezer to Buenos Ayre3 aangekomen. 4o. Hr. Ms. pantserschepen „Piet Hein" en „Evertsen", onderscheidenlijk onder bevel van de kapiteins ter zee H,R. J. J- Thorbecke en W. J. P. Van Waning (11 dezer van Tessel vertrokken), op 12 dezer Dover gepasseerd; eorstgenoemde bodem met bestemming naar Smyrna. Marktberlohten. Gremengd Nieuws. Rotterdam, 14 December. Vee. Aanvoer Paarden Veulens, magere en 164 vette Runderen, 129 vette- en graskalveren, nuchtere Kalveren, 659 Schapen of Lammeren, 629 Varkens, Biggen, Bokken of Geiten, Ezel?. Men noteert: Oeeen en vette Runderen late qual. 66 a 2de qnal. 60 a 8de qual. 66 a cents. Kalveren 1ste qual. 90, 2de qual. 60 a 72 ct., alles per KG. Schapen markt. NotoeiiDg: lste qual. 50, 2de qual. 45 a Zuiglammeren cents per KG. Varkene. Noteering. late qual. 36 a 2de qual. 85 a Slo qual. 34 a cents; Licht soort 31 a 33 cents per KG. Aardappelen: Spuischo jammen, f2,10 a f2.30. Overmaaesche, ƒ2.80 a ƒ2.60. Geldereoho blauwe ƒ1.70 a ƒ1.80. Geld. Kralen a Flak- keesc'ue ƒ2.10 2.20. Poters 0.90 a ƒ1.10. Cham pions ƒ1.25 a 1.50. Weinig aanvoer. Weinig vraag. Alfeu, 14 Dec. Aangevoerd 82 wagons kaas. partgen, te zameu 1262 etuke. Prijs: Goudsche kaas lsto quaL 23.a f 25.zwaardere a 2de qual. ƒ17.a ƒ22.—Edammer a Handel matig. Utrecht, 14 December. Op de heden alhier ge bonden paardtnmarkt waren 582 paarden en venlens aangevoerd. De paarden worden verkocht van 40 tot ƒ600, de veulens van ƒ80 tot 2 0. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 6 December. P. M. De Jong jui. 29 j, en J. P. Van der Weijaen jd. 26 j. Dr. P.O. T. Van der Hoeven jm. 26 j. en G. Fockeina Andre® jd. 23 j. C. Welsink S. 84 j. en M. C. Herremansjd. 29j. A. Zaalberg jm 31 j. en A. M. Koek jd. 36 j.M. Yieyra jm. 26 j. en J. Hangjas jd. 22 j. ACADGniEKIEtWH. HILLEGOM. Ondertrouwd: P. Philipjx) jm. 26 j. en W. De Jong jd 22 j. Geboren: Geertje, D. v. J. H. Beukers en M. P. Vis. Overloden: J. Schagelaar, wed. van H. Terpstra 70 j. F. Van den Berg 17 dagen. NOORD \V IJK. Geboren: Gysberta Catharina D. van H. Dc Groot en S. C. Van Rijn Maria Hendrika, D. van T. Van Dam en H. Vlasveld Adrianus, Z. van A'. J. Overmeer en M. A. Kouwsls. Petrus Jacobus, Z. van N. Duindam, en A. Van der Voort. Overleden: M. J. Krol 10 m. F. J. Wassenaar 2 j. VOORSCHOTEN. Gehuwd: J. M. De Vries 21 j. eu H. C. Gerwig 22 j. Geboren: Nicolaas, Z. v. G. Jongkind en G. Ileeris. Elsje, D. van K. J. De Joug en S. Zylstra. Overleden: Pieter Jacob De Graaf 11 d. 1. v. I. De Graaf en A. v. Leen wen. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 6° C. 41° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 2"1 C. 35.6J F.; 's middags om 12 uren 3° C.= 37.4 0 F.; 's namid-iaga 4 uren 33 C. 37.4° F. Voor de Haagsche rechtbank werd heden behandeld de zaak van een boeren zoon uit NoordwykyrhouJ", dia door den kan tonrechter te Leiden op 30 Mei was veroor deeld tot 5 boete of 3 dagen wegens het zoeken van kievitseiereu op grond van baron nesse Van Pallandt, zonder daartoe vergun ning te hebben van de eigenaresse of recht hebbende. Ter terechtzitting bleek dat de verbalisant zich vergist had en twee zoons van den boër met elkander had verward. Het O. M. vorderde derhalve vernietiging van het vonnis des kantonrechters en vrij spraak van den appellant. Voor een jongen uit Sassenheim, die op den openbaren weg aldaar een slagersjongen, die op een fiets zat, met een steen een gat in het hoofd gooide, vorderde het O. M. 7 dagen en voor een koopman uit Leiden, die van een wagen aldaar een zak lompen zou hebben weggenomen, 2 maanden. Nog had zich heden voor do Haagsche rechtbank te verantwoorden een 21 jarige jongen uit Voorschoten, die, terwijl zyne ouders naar Leiden waren, de woning met een yzeren haakje had opengemaakt en uit oen spaarpotje een bankbiljet van ƒ40 had ontvreemd. Met ongeëvenaarde brutaliteit be kende beklaagde den diefstal, a!s eenig excuus aanvoerende „dat hij nooit centen voor sigaren of kheren kreeg". Het O. M. vorderde voor den jongen man 6 maanden. Uitspraak over 8 dagen. Een inwoner van Noord wUk, F. Vbad Zaterdag het ongeluk dat zyn rijtuig in het kanaal by de Langebrug naby het "Warmonderhek te water geraakte. Van de drie personen, die in het voertuig zaten, slaagden er twee in, J. P. K. on H. D. G., vporaf daaruit te springen, zoodat alleen F. V. een nat pak opliep, want hy werd weer spoedig op het droge gebracht. Meer moeite kostte het echter alvorens men daarin met paard en rytnig slaagde, waarna men weer huiswaarts kon keoron. Van een woning to Noordwyk- binnon, waar een verjaarfeestjo werd gevierd, werd Zondag avond door een paar kwajongens het blind van het raam gerukt, dat daarop door de ruiten viel, zoodat er daarvan vier braken. Men behoeft dus niet te vragen hoe de feestvierenden in hun pret werden opge schrikt. De storm heeft de vorige week geloeid tegen de Fransche zeekusten en ont steltenis gebracht in de ryke familiën, welke lusthuizen hebben in do natyheid van Dieppe. D3 oever van het Kanaal draagt, zoovfrre Normandië zicb uitstrekt, een onafgebroken reeks van villa's en hotels, waar de welga stelde burgery der hoofdstad 's zomers zich komt opfrisschsn, Een van die buitenhuizen op den weg tusschen Dieppe en Pourvllle behoort aan den heer Bamberger den schoonbroeder van wylen den Baron De Hirsch. H.t ls ryk gemeubileerd en bevat onder anderen een fraaie verzameling van gravuren, welke zekere ver- maardhaid heeft. Maar ach! sedert Maandag j 1. behoort dit alles tot den verleden tyd, want het geboeie terrein waarop do villa stond en waarop de tuin was aangelegd, is weggezonken in zee. De krytrotsen daar ter plaatse zyn gedekt door een zandlaag. Vermoedeiyk is het zee water door den storm gedrongen in de spleten der rots, hee.'t deze ondermijnd en op een gegeven oogenblik over een breedte van veertig en over een lengte van tachtig meter den geheelen bodem met huls en erf doen glyden in de diepte. De scheiding van den grond hesft juist plaats gehad over het huis, de achtermuur is blijven staan, al het overige is verzonken in den gapend3n afgrond. Dit feit is werkelyk verontrustend. Wie de kaart bestudeert, kan zien dat de geheele Westkust van Fraukryk afgeknaagd wordt door den Golfstroom, welke van de Mexi kaansche kust herwaarts komt. Wie een wandeling doet op de rotsen naby Dieppe, ziet dat zy styi omlaag gaan als een tafelberg, omdat de waterstroom, welke eenmaal het Kanaal en de scheiding tusschen Frankryk en Groot-Britannië maakte, ze voortdurend afvyit. Over eenlge dnizenden jaren zal die water stroom zonder menschelyke holp Paris-Port- de mer hebben gemaakt, evenals hy de Nedcr- landsche en de Deensche kusten afschuurt. Dezelfde invloed, waarvan de heer Bamber ger thans het slachtoffer geworden is dooor het wegzinken van z(jn huis, is ook zicht baar op den zeeoever van Bretagne, welke uitgevreten is als een kantwerk, en op het strand tusschen Bordeaux en Payonne, waar het indringende water het bassyn van Arca- chon vormde. Ditmaal is de maand December noodlottig op: vele plaatsen der kust geweest en tal van kleine vaartuigen zyn vergaan. Te Brest is de barometer op 4 December gedaald tot 720 milimeter, wat in een eeuw het geval niet is geweest, drie dagen nadat de storm het Duitsche stoomschip „Salier" heeft vernield op de noordkust van Spanje. Hoeveel vreeselyker zyn die tragediën der zee nog, wanneer kwaadwilligheid zetevoor- schyn roept. Aan de Ivoorkust in Afrika is een sloep, toebehoorende aan een Fransche Maatschappy en met buskruit geladen, in de lucht gesprongen door den toeleg van een gevangen deserteur, die zich aan boord be vond, wat aan een twintigtal schepelingen het leven heeft gekost. Leiden: Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer J. Dirkzwager, ge boren to Maassluis, na verdediging van „Stellingen." Tot doctor in de geneeskunde de heer J. Schoemaker, geboren te Ambt-Almeloo, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Experimenteel© bydrage tot de kennis van den darmnaad." Geslaagd voor het candidaats-examen in de rechten de heeren H. J. Pastoors, E, Belinfante, C. J. De Vries en G. A. De Graag. LEI»£Sf, 14 December. De onderofficiers-vereeniging alhier „Door vriendschap vereenigd" gaf Zaterdag avond in het lokaal „Vondelhoven" eene uitvoering by gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. De zaal was boven en ter weerszyden van het tooneel met groen versierd, in het midden waarvan het Nederlandsche wapen prykte, terwyi ook de gelauwerde banier natuuriyk niet ontbrak. De opkomst van het publiek, leden en ge- nooligden met hunne dames, was zeer talryk. Het feestelyk samenzfln werd geopend door den voorzitter met een korte toespraak, waarin hy in herinnering bracht het lief en leed, dat do vereoniging sedert zy in 1861 werd opge richt, heeft ondervonden. Tot het lief behoorde o. a. dat 15 jaren geleden door een 60 tal Leideche dames der vereeniging de prachtige banier werd aange boden; tot het leed dat 10 jaren geleden de afdeeling schermen en gymnastiek zich van haar afscheidde, waardoor zy korten tyd een kwynend bestaan voerde; maar door demyver en de volharding van eenige leden kwam zy dit verlies te boven, totdat zy eindeiyk weer in een bloeienden toestand geraakte. Spr. eindigde met den wensch dat die toe stand zoo moge voortduren niet alleen, maar zelfs meer en meer toenemen, alsmede met het uitspreken der hoop dat de aanwezigen een genoeglyken avond mochten doorbrengen. Die wonsch is vervuld, dank zy de wyze waarop een tooneelspel in vyf bedrijven„Don Frederico de Toledo of de Spanjaarden voor Haarlem in 1573", werd opgevoerd. De werkende leden, bygestaan door een dame, toonden, dat zy voor hunne taak wederom btrekend waren, de een in meerdere, de ander iu mindere mate. Zy deden het stuk goed slagen, zoodat de hun ten deel gevallen tot-juichingen en terugroepingen volkomen ver diend waren, evenals de bloemenmand, welke do dame werd aangeboden. Do kostumes zagen er net uit. De verschillende bedryven werden vooraf gegaan en afgewisseld door eenige muziek nummers, terwijl de uitvoering eindigde met een paar geestige voordrachten, dj^ eveneens zeer in den smaak vielen. Een bal, waarvan een kolossaal druk ge bruik werd gemaakt, hield de feestgenooten daarna nog longen tyd byeen. By de gisteren gehouden verkooping van cokes, in party en van 1O0, 10 en 5 heet., waren de hoogste pryzen ƒ43, ƒ4.60 en 2.35; de laagste ƒ43, 4.60 en 2.30. Men schryft aan het „Utr. Dbl." het volgende: Godfried Mann is niet benoemd tot kapel meester vac de stafmnziek der grenadiers en jagers, omdat zyne voorwaarde, dat hem de officiersrang zou worden toegekend, niet werd ingewilligd. By de gehouden aanbesteding aan het Timmerhuis te Rotterdam was voor de leve ring van berken- en heidebezems en heide* boenders ingeschreven voor de navolgende prijzende heeren Schaardenburg en Velt- hoven ƒ259, V. Tongeren 213,625, A. Le Feber Leiden ƒ211,75, Roggeveen ƒ192, K. Baarle Nassau 162.22. De gunning werd aangehouden tot 31 December. Eerkelüke Berichte». Woubrugge: Ned. Herv .Kerk. "Woens dagavond 16 December, om halfzeven, de heer Van Ingen, candidaat tot den H. Dienst. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon WILHELMINA HENRIETTE RECKERS, Echtgenoote Yan Th. VAN RUITEN. Lisse, 12 December 1896. (Hotel „De Witte Zwaan"i. 9235 6 Heden overleed, na een kortstondig ig- n, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwd vader de Heer CORNELIS MEIJBURG, in den ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, Wod. C. MEIJBURG-Lampe. Leiden, 12 December 1896. (Hoogl. Kerksteeg No. 4). 9240 9 Verzoeke van rouwbeltlag verschoond te blijven. Heden overleed plotseling, te '6-Gravenhage, onze geliefde Zuster en Schoonzuster ROSA LOUISE HENRIETTE ASSER. C. ASSER. J. C. A. ASSERDe Sturle •- Leiden, 13 December 1896. 9233 7 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Op den 12den December overleed te Deventer onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Mevrouw VAN MARLE, geb. Van Hoytema. A. G. A. H. VAN KEMPEN, Van Hoytema. A. E. VAN KEMPEN. Leiden, 14 December 1896. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet icorden afgewacht. 9229 9 Gevoelig voor de talryka bewyzm van deelneming by het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot en Vader den Heer W. D. CARSJENS, betuigen wy onzen harteiyken dank. Wed. W. D. CARSJENS-Wildt. T. CARSJENS. Oude-Wetering, Dec. 1896. 9232 8 Beursbericht. Amsterdam, 14 December. De markt was heden zeer stil. Wein'g ver anderd. Amerikaanscbe sporen zwak. Belt- shares 58l/2. Terminal 116. Arkansas 590. Petroleumbronnen in Nod.-Indië 867, recht van voorkeur 1000. Prolongatie 4. Tabakswaarden flauwer. A.DVERTENTIËN. Den 31sten December a. s. hopen onze ge liefde Ouders J. BREUNINGHOFF en N. M. BOELHOUWER, hunne 25-jarige EchtTcrecnlglng te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Warmond, 14 December 1896. 9242 9 Getrouwd: Dr. J. FORMIJNE Jr. en P. HELENA VAN VOORTHUUSEN. Leiden, 14 December 1896. 9250 5 De Heer en Mevrouw FORMIJNE Van Voorthuijsen bedanken, mede namens weder- zydsche familie, voor de blyken van belang stelling, by hun huweiyk ondervonden. 9251 4 Voorspoedig bevallen van eene Dochter J. HOOGEBOOM-v. Vliet. Leiden, 12 December 1896. 9236 3 D9 ondergeteekende beriebt by deze, dat de geruchten, welke «redcrom in omloop zyn, als zou hy zyn praktyk te Leiderdorp en Hoogioade hebben overgedaan of eerst daags neerleggen, van alle waarheid ont bloot zyn. 9256 9 Dr. W. P. KHUN. Leiderdorp, 14 December 1896 TE LEIDEN. OPENBARE UITVOERING van de Leer lingen der Muziekschool, op Zaterdag 19 December 1S96, des ochtends te halfelf, des middags te halfeen en des avonds te halfacht, in de Gehoorzaal. Tot deze uitvoering hebben toegang: a. ds Leden der Maatschappy met twee Dames, op vertoon van hun Diploma; b. de Ouders der Leerlingen die geen Lid der Maatschappij zfin, op vertoon van een aan hen uitgereikt toegangs'oewys. Plaatsbespreking voor den avond alleen a ÏO Cmts per plaats, van af Donderdag 17 December a. s. by den Hyer EGGER^, Botermarkt 14, ly wien tevens Program iu h ÏO Cents per stuk verkrygba-ir zyn. De Secretaris, 9253 22M. C. F. J. COSIJN, Door familie-omstandigheden wil Iemand zyn PIANINO, vier maanden geleden 375, gekost hebbende, voor ƒ290. met garantie* bewys van vier jaren en acht maanden over doen. Brieven onder No. 9257 aan het Bureel van dit Blad. 8 Zaterdag 19 December 1896, te zeven uren, in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, afslag van EENIGE HUIZEN, te Leiden, in bod gebracht, als: 1. Het WINKELHUIS, Hoogewoerl 43, op4600. Terstond verhoogd met 200.—* 2. Het HUIS met BOVENWO NING, Garenmarkt 25 en 25a. 3500.— 3. Het HUIS, Tweelingstraat 4, op-900. 4 Het HUIS, alsvoren, 6, op 810.— 5. Het HUIS, alsvoren, 8, op 810.— 6. Het HUIS, alsvoren, 10, op. 800.— 7. Het HUIS, alsvoren, 12, op 820. 8. Het HUIS, alsvoren, 14, op 810.— 9. Het HUIS met grooten TUIN, Morschsingel 9, groot 5 aren, 99 centiaren, op 4000. -j 10. Het HUIS, alsvoren, 10, groot 4 aren, 56 centiaren, op 3000.— Ten kantore van voornoemden Notaris wor den tot en met Zaterdag a. s. van 10 2 uren verhooghgen aangenomen tegen genot van één v(jfde der verhoogsom. 9252 26 Zaterdag 19 December a. s., des avo ul te zeven uren, aan Den Burcht, te L 'i l-<u„ ten overstaan van Mr. C. H. P. KLAVER WIJDEN, Notaris te L-iden, afslag van <;o navolgende onroerende goederen, te Leiden, in bod gebracht als: No. 1. H t HEERENHUIS en ERF met grooten TUIN, a/d. Haven, No. 26, groot 7 aren, 85 c?ntiaren, op 5400.— No. 2. Het PAKHUIS met ZOL DERS, aan de Westhavenstraat, No. 3, groot 50 centiaren, op 950.- No 8. Het HUIS, SCHUUR, ERF en TUIN, a/d. Ryn en Schiekado, No. 40, groot 4 aren, 99 centi aren, op1550. -V No. 4. De SCHUUR met TUIN, alsvoren, groot 5 aren, 96 centi aren, op. 780.- Tot en met Zaterdag a. 8., van 10-3 uren, kunnen ton kantore van genoemden Notaris virhoogingen worden gedaan tegen genet van één vyfdc der verhoogsom. 9258 23

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3