H= BenoemdMet ingang van 15 dezer, tot burge meester van Maasbracht, J. Van de Venne, secre taris dier gemeente; met ingang van 16 dezer, tot id. van Valburg, L. Van Doesburgh, secretaris dier gemeente; met ingang van 17 dezer, tot id. van Herpt en Bern, I. Buys Mz.. secretaris dier ge meente; met ingang van IS dezer, tot id. van Lex- mond, VV. N. J. Van Slijpo, secretaris dier gemeente; met ingang van 27 dezer, tot id. van Beugen en Rijkevoort, J. Verbeyen, on niet ingang van 29 dezer tot id. van Scboterland, J. P. Engelman. Benoemd: Bij bet wapen der infanterie, tot ka pitein a la suite v.tn bet wapen, de eerste luitenant G. Van der Koyden, administrateur van liet mili tair hospitaal te Borgen-op-Zoom, die tevens in zijnen nieuwen rang voorloopig in zijne tegen woordige betrokking gehandhaafd blijft; tot eersten luitenant, de tweede luitenants J. K. Wiegel, D. Van Dijk en M. Belzer, allen gedetacheerd bij bet leger in Nederlandsch-lndië; by den staf van het wapeD, tot kapitein, de eerste luits, A. L. Boou- acker en J. 0. H. A. Quack, beiden van dien staf, respectievelijk werkzaam bij de Cadettenschool en bij den Hoofdcursus; bij het 1ste regiment, tot kapitein de eerste luitenants A. Holland van bet 7de, en P. Glcruin, van het regiment grenadiers cn jagers; tot eersten luitenant, de tweede luite nant A. H. Gouwe, van het corps; bij het 2de regiment, tot kapitein, do cersto luitenants H. C. E. J. Bonemorjor, commandant dor 3de compagnie hospitaal-soldaten, en A. J. P. A. De Vries, van den staf van het wapen, werkzaam bij de Cadet tenschool; tot eersten luitenant, de tweede luits. M. J. H. F. A. Schiefter, M. H. M. Leclercq, C. J. Groothoö en L. Lens, allen van het corps, de in de tweede en derdo plaats genoemden gede tacheerd bij het leger in Nederlandsch-Indië; bij het 4de regiment, tot kapitein, de eerste luite nant M. J. L. Oudshoorn, en tot eersten luit., de tweede luitenant J. A. Wosthoff, beiden van het corps; bij het 6do reg. tot eersten luit., de tweede laita. W. L. Leclercq, C. P- Van Ginkel en B. A. James, allen vau het corps, eerstgenoemde gedo- Satkeerd bij de Koloniale Reserve; bij het 7de reg-, tot eersten luit., de tweede luit. H. M. Brouwer, van het corps. Voor den tijd van vijf jaren, gerekend van 29 October 1896, benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot reservo- ofheier van gezondheid der 2de klasse, de heer J. Bakker, arts. Aan den commies der telegraphie van de 1ste kl. J. Hoffman, met ingang van 1 Januari 1897, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst. De gewone audiëntie van den minister van financiën op 10 en die van den minister van ma rine op 11 dezer zullen niet worden gehouden. Te rekenen van 1 Januari a. szal het Rijks telegraafkantoor met telephoondienst-te Wassenaar open zijn: op werkdagen van 7.50 tot 11.50 u. voor- en van 12.50 tot 4.20 en 7.20 tot 8,50 n. namiddags; op Zon- en feestdagen, van 8 20 tot 8.50 n. voor- en van 12.50 tot 1.50 u. namiddags. In verband met het vertrek van het oorlogs schip „Nautilus" van Cadix zal do verzending van brieven en andere stukken, in pakketten aan het adres van dat oorlogsschip, te rekenen van 9 Dec. a. a, worden gestaakt. Waterstaat. In zjjn antwoord op het afdeelingsverslag der Tweede Kamer omtrent de waterstaats- begrooting voor 1897 deelt de minister van waterstaat o. a. het volgende mede: Een wetsontwerp tot verbetering van het verkeer tusschen Schouwen en Duiveland met don vasten wal zal .eerstdaags worden inge- diond. Omtrent het ontworpen kanaal van de Zuid-Willemsvaart naar den Atner is reeds eone beslissing genomen <.n aan telangheb- benden medegedeeld. Het ls de bedoeling tot referendaris te bavorderen don hoofdcommies, die sedeit eenige iaren met de leiding der afdeeling comptabiliteit aan het departement belast is. Wat betreft de verbetering van kleine riviereD, zal Rykshulp steeds worden verleend, waar die gevraagd wordt en noodig blykt. Da Minister meent, cat geen termen aan wezig zyn om gevolg te geven aan het be sluit der staten van Noord-Brabant, waar bi] 1 ton wordt bescbiksa.r gesteld voor een Rykskanaal van de Zuid Willemsvaart over Tilburg naar den Am r. Van geneigdheid der provincie tot aanleg en onderhoud van dat kanaal kan echter gevolg zyn de overweging van een Rykssubsidie. Da Minister stolt voor aan de gemeente Harderwijk een subsidie te verleenen van een derde der geraamde kusten voor havenver- betering tot een maximum van 25,000. De Minister zal geen wettelyke maatregelen voorstellen betreffende de scbelpenvisschery langs do Noordzeekust. Betreffende soliditeit van aannemers maakt de Minister zijn streven kenbaar om aannemers to weren, van wie met voldoenden grond ver moed kan worden, dat zij insolide zijn. De Minister bl^c by zijn meaning, dat ean vaste aanstelling van wegwerkers, met recht op pensioen, ongemotiveerd is, te meer met het oog op het aanh.mgige onderzoek der wenschelykheid van wettelyke maatregelen tot het pensionneren van alle oude werk lieden. Een subsidie van 4000 wordt toegezegd ter verbetering van de Dortherbeek. Da Minister hoeft aan de gemeente Maas tricht een aanbod gedaan van 7/8 der kosten van aanleg van een brug over de Maas, mits deze aaolegkosten de 6 ton niet te tovtn gaan. De vermoedelijke kosteu der verlegging van den Maasmond zullen ongeveer 21.76 millio3u bedragen. Een onderzoek is aanhangig in zake de snelle vaart der zeestoombooten op den Rotter- damschen waterweg. Een wettelijke voorziening is in voorbereiding mot betrekking tot den onderhoudsplicht van do zoeweringen der provincio Noord Holland, tusschen de Pettener zeewering en den Helder- schen zeedijk. Een koninklijk besluit zil bopalen. dat de haven van Delfzijl met 1 Juli in Ryks beheer zal overgaan. De Minister vindt geen vrijheid verandering te brongen in de bestaande regeling omtrent het sluiten van de bruggen over het Merwede- kanaal in verband met de aankomst van treinen. Omtrent het Noord-Hollandsche kanaal houdt .e Minister vol, dat de onderhoudskosten daar- *an tot de stnkto noodzakelijkheid zyn beperkt en dat niets anders wordt beoogd dan de instandhouding van de bestaande werken en di-ptp. Er bestaat geen aanleiding voor do overdracht van hot kanaal aan de provincie Noord-Holland. Betreffende de verbreeding van het Noord- zeekanaal, betoogt de Minister, dal: het thans "gedane voorstel verband houdt met de vol tooiing van de haven en sluiswerken, waar voor de uitgaven afloopen, en dat het toestaan van hot thans gevraagde krediet geen beslis sing insluit ten aanzien van de verdere onder- de. len van het werkplan van den hoofd ingenieur en evenmin van de voorstellen der commissie uit de Amsterdamsche Kamer van Koophandel. Da Rageering blijft het oog ge vestigd houden op hetgeen moet worden verricht, om het Noordzeekanaal aan zyn be stemming te laten beantwoorden in verband met de zich wijzigende omstandigheden. Met grond mag worden verwacht, dat de thans voorgestelde verbreeding voor het aan gevraagde bedrag van 4 ton zal kuünen worden gemaakt. De Min. verwacht ook, dat na de openstelling van de nieuwe schutsluis, de vaart met diepgaande schepen zal toenemen en dat daarbij het stelsel van wisselplaatsen tot groote bezwaren aanleiding zal geven. Ook voor de vaart in ééne richting levert de grootere breedte een belangrijk voordeel op en vermindert de kans voor schadevaren en aan den grond geraken. De Min. kan niet toegeven, dat oen zjjner ambtsvoorgangers op min of meer bedekt© wijze den weg tot de thans voorgestelde verbreeding zou hebben geopend. De Min. acht het niet raadzaam thans bij afzonderlijk ontwerp alle werken vast te stellen, die Dog van Rijkswege aan het kanaal zullen worden gemaakt. Er ie ook geen aanleiding om van Amsterdam een bijdrage te vorderen voor de voorgestelde kanaal-verbeteringen. Het is een Rijkszaak en buitendien heeft Amsterdam in de aanlegkosten voor 6 millioen reeds bijge dragen. Het ligt, naar het gemeentebestuur van Amsterdam mededeelt, niet in de bedoeling om de kosten van havenuitbreiding te dekken door verhooging van scheepvaartrechten. Da Minister verklaart, dat waar het onder zoek en het overleg omtrent de wijziging van den kanaalovergang by Velsen nog niet zijn afgeloopen, over het voor dat doel ge vraagde krediet niet zal worden beschikt en dat de kanaalovergang bij Yelsen niet zal worden gewijzigd alvorens de Staten-Generaal daaromtrent geoordeeld hebben. Gemengd Nieuws. In de boven-achterzaal der Stads- zaal heeft de heer E. Chambly gisteravond zyn aangekondigde séance over de X-stralen, de zoo veel besproken uitvinding van den Ber- lynschen hoogleeraar ür. Röntgen, gehouden. De opkomst was niet zeer talrijk, maar de vertoonde proeven, die ook door enkele dames werden bijgewoond, kunnen zeer interessant genoemd worden. Da bladen, elders verschijnende, hadden inderdaad niet te veel gezegd. Voorafgegaan en gevolgd door eenige op helderingen omtrent de electriciteit, van bevat- telyken, niet te wetenschappeiykon aard, werd door middel van de X stralen ook bhr o. a. een photograpbie genomen van verschillende voor werpen, waaronder vooral zeer verrassend was een lorgnet, die in een foudraal was besloten en op de photographic duidelijk to onderscheiden viel. Ook zag men do zich in een portemonoaie bevindende geldstukken, zonder de portemonnaie te zien, waardóór natuurlijk de stralen doordrongen. Zeer interessant was evenzoo de Diaphono- graaf, een projectie-apparaat voor het door lichten van levende menscben en dieren, welke bet eerst te Hamburg op 8 October 1896 door den heer Chambly werd voorgesteld. Zeer duid-.-iyk zag men door bet hout van een passerdoos de zich daarin bevindende instru menten, torwijl de handbeenderen van enkelen der aanwezigen duidelyk zichtbaar werden, óók als de handen geplaatst worden achter een stuk hout van aanzienlijke dikte; van een parapluie zag men het geraamte, enz., enz. Daarna nam de boer Chambly verschillende proeven met het Tesla's licht, experimenten met olectrische stroomen van meer dan 100,000 volts. In hooge mate werd men ook hier verrast door de voortdurende kleurschakes- ringen van dit „licht der toekomst" in glazen- buizen van allerlei fantastische vormen. Het publiek volgde den beer Chambly in al zijn experimenten met de meeste aandacht en het is bepaald jammer, dat de zoo hoogst belangrijke en leerrijke séance niet drukker bezocht was. Uit goede bron vernemen wij dat op den officieren strausz avond een ope rette zal worden opgevoerd. De Donderdag j. J. do or de politie te dezer stede gearresteerden B. heeft bekend ook do andere wagens omtrent welker ver duistering aangifte was gedaan, te hebben gehuurd en daarna verkocht. Na opgemaakt proces-verbaal, is hij ter beschikking van den officier van justitie te 's-Gravenbage gesteld. In den vroegen ochtend van Zon dag is de postwagen, welke dos nachts van Leiden over Alfeü, Boskoop en Waddingsveen naar Gouda rijdt, onder Waddingsveen te water goraakt. De koetsier en de conducteur wisten zich spoedig te reddendaarna werden do paarden losgesneden en mot alle krachts inspanning op het droge gebracht. Met den wagen ging dit echter niet, en men was Zon dag den gehoelen dag bezig met lichten. Da pakketten, brieven, enz., zyn zoo spoedig mogelijk er uit gehaald, voor zoover dit doen- l,k was; toch zullen er vele St.-Nicolaas- pakketten, enz. beschadigd zijn. Den heer mr. H. Graaf Yan Hogendorp overkwam hedenochtend by het afryden met zijn vélocipèdo van de brug by het Bezuidenhout te 's-Gravenhage een on geval. Zyn fiets raakte in de rails beklemd; de beryder viel en bezeerde zich zoodanig aan het been, dat by* in de woning hoek Zwarte weg en Heerengracht moest worden binnengebracht, om, nadat hem daar de eerste hulp was verleend, naar zijne woniDg te wor den vervoerd. Naar wy vernemen, worden by de Nederlandsche Tramweg-maatschappy voor het vervoer van boter, wagens in dienst ge steld met koriinrichtiog, een voor den handel voortreffelijke maatregel, die navolging ver dient door de groote spoorwog-maatschappyen en andere middelen van vervoer. Door eon pot met vet, die op een petroleumtoestel geplaatst was en plotseling vlam vatte, ontstond gistornamiddag tegen vier uren te Amsterdam een ernstige brand in het perceel Nieuwe Heerengracht 209, waarvan de achterkant indeRapenburgc-rstraat uitkomt. In het perceel was een vleeschhou- wery gevestigd. Aan den overkant in de Rapenburgeratraat staat de openbare lagere school no. 19 en zoowel door deze omstandigheid als wegens de dichtheid van de bevolking in die buurt heerschte er oogenblikkciyk buitengewoon groote opgewondenheid. Gelukkig wist men de school op tactvolle wyze te ontruimen, doch met het afzetten van het terrein had de politie, aanvankelijk door een enkele brigade vertegenwoordigd, handen vol werk. Zelfs toen er eenige versterking gekomen was moest de brandweer zelve te hulp komen door als bedreiging een waterstraal langs de straatsteenen te doen spuiten. Dit hielp, maar eenigen uit het woelige publiek waren daarover zóó verstoord, dat zy de politie met steenen wierpen. De agenten trokken toen op bevel van den brigadier do sabel, doch behoefden van het wapen geen gebruik te maken. Wel werd de hoofdman van het verzet gearresteerd. Inmiddels had ook de brandweer haar plicht gedaan. Met behulp van de Yecbtwater- leiding had zy den brand weten te beperken tot de eerste verdieping, die echter geheel uitbrandde, terwyi van de bovenverdieping alleen de ruiten sprongen en de gordynon verbrandden. De bewoner, de heer G. Fonteyn, is ver zekerd, doch voor e9n in verhouding tot de schade gering bedrag (ƒ4000). Toevallig is in hetzelfde huis in Februari van dit jaar, toen er een andere firma in gevestigd was, eveneens een felle brand geweest. {Tel.) In zake het sluitingsuur voor koffiehuizen heeft de Hooge Raad gisteren ook vernietigd de bepalingen op dit punt in de politie-verordening van Stad Al mei oo. Da Hooge Raad verwierp tevens het cassatie beroep van den gemeente secretaris Van Swalmen, door het Hof te 's Hortogenbosch veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf en ont zetting uit eenige rechten voor den tyd van 7 jaar wegens valschheid in eene authentieke akte: een uittreksel uit geboorte-register, bestemd om te doen gebruiken tot het aan gaan eener verbintenis tot di.nstneming by het Indisch leger. In de zaak van een drogist te Arnhem, door de rechtbank aldaar wegens nabootsing van een fabrieksmerk van een bederfwerend middel voor vleesch (meal preservetot ƒ100 toete, maar door het Hof te dier zake van allo rechtsvervolging ontslagen, concludeerde het Openb. Min. by den Hoogen Raad tot vernietiging van de uitspraak van het Hof en bevestiging van die der rechtbank. Het Hof had bet ontslag van rechtsver volging uitgesproken op grond, dat uit de dagvaarding Diet bleek van do valschhei J van het merk, omdat niet vermeld werd, dat de waar, waarop het gebezigd werd, afkomstig was van een ander dan den rechthebbende op hot merk; maar het Openb. Min. by den Hoogen Raad achtte zoodanige vermelding In de dagvaarding onnoorig, daar dit punt door den feitelyken rechter moest worden onder zocht en beslist, geiyk dan ook de rechtbank te Arnhem had gedaan. Uitspraak 4 Januari. Te Rotterdam is in het Zieken huis overleden een 78-jarige man dieinzyne woning aan de Coolschestraat nabij eene bran dende kachel in slaap was gevallen en daar door ernstige brandwonden had bekomen. In de ouderlyke woning aan de Paulus Potter-straat te Oud Kralingen overleed een 4-jarig meisje, dat by afwezigheid der moeder heete koffie had gedronken en zich inwendig erg gebrand had. Yrydag-avond hoeft de groot- hertog van Hessen tydens de voorstelling van „Carmen", in het Hoftheator, peraooniyk aan mevrouw Sigrid Arnoldson de groote gouden medaille voor kunst en letteren over handigd. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam bericht, dat gisteren uit het Westerkanaal aldaar is opgehaald het lyk van een onbekenden man, van het navolgende signalement: oud tusschen 35 en 40 jaar, lengte 1.75 M., voorhoofd hoog, haar en wenk brauwen blond, geschoren baard, blond kneveltje, oogen blauw, neus en lippen dik, mond gewoon, kin rond, gekleed met donker gestreepte pantalon, gestreept flanellen hemd, zwart trypen pantoffels, alles ongemerkt. Degonen, dia inlichtingen omtrent voren bedoeld lyk kunnen verschaffen, worden be leefd uitgeuoodigd zich ta willen vervoegon aan Bureau No. 38, Willemspoort. De schipper van den Nederland schen loodsschoener No. 5, gis «rmiddag to Maassluis binnengekomen, rapporteert Zond; g 6 December des middags 12 uren te zyn ge passeerd op 51° 45' N.B. en 2° 58' O.L., Noord-Hinder W. t. Z. een groen geschilderde visschersboot gemerkt O. 82. Aan don mast hing e n net en de zeilen lagen opgerold in do boot. Terwyl de timmerman v. E. bozig was op de binten van de in aanbouw zyndo schuur van den heer v. Pr, te Abbenbroek, eenige werkzaamheden te verrichten, viel hy naar beneden en kwam op een hoop steenen terecht. Bewusteloos werd by naar huls go dragen en den volgenden dag is hy overleden. Te St. - Pieter, nabjj Maastricht, werd Zondag nacht zekere Rosier levensge vaarlyk door messteken verwond. De vermoe- deiyke dader, F. L., is door de marechaussee aangehouden. Het „N. v. d. D." merkt op, dat na het openstellen der nieuwe Noordzeesluizen, hetgeen a. s. Zaterdagnamiddag, vermoedelijk door het schutten der „Koningin Wilhelmina", zal geschieden, nog niet terstond grootere schepen kunnen worden toegelaten, omdat de toestand der Velzerbrug nog niet vergunt schepen met grooter diepgang dan 7.10 met; r door te laten. Met de verbetering van de brug zyn nog wel zes woken gemooid. Gistermorgen is door schipper C. C. Koopman, van de schuit „T X 6", te Tessel, opgevischt een torpoio, die in Oct. of Nov. by de marine verloren ging en waar voor eene premie van f 250 is uitgeloofd aan den vinder. Te Wyk-by-Heusden is het tjalk schip „Geertrui Ja", schipper G. Van Roosma len, aangevaren door de passagiersstoomboot „Cornelia", van de stoombootreed;ry L. De Beer Co., te Gorkum. Onmiddellijk na de aanvaring zonk het schip, zoodat de beman ning, bestaande uit den schipper, diens ouden vader ea den knecht, slechts met veel moeite kon gered worden. De geheele inventaris van het schip, benevens ƒ200 aan geld, ging by dit ongeval verloren. De lading, bestaande uit mynhout, was verzekerd, het schip en de inventaris niet. Het plaatsj e Oudenburg, tusschen Brugge en Ostende gelegen, bezit een volks bibliotheek, die werken bevat van Sniedars, Conscience, Aimaird, Yerne, Dickens, Walter Scott, Cromer, Van Lennep, Beets, enz., enz. Sedert een tiental jaren was deze bibliotheek gesloten; nu deed onlangs in den gemeente raad een raadslid het voorstri de bibliotheek weer te openen. Een schepen bewcirie, dat htt allemaal zedelooze werken waren. Nu werd het denkbeeld geopperd, de boeken na te Lzon en dan de slechto te verwijd ren. Het mocht niet baten, er waren geen goede, werd gezegd. En nu sprak een man, zyn naam volkomen waardig, Ezel Smis heette hy, de gedenk waardige woorden: „Zy*n de worken van Conscience wel geschikt om in de handen van vrouwen en kinderen over te gaan? Zyn Z9 niet volop zedeloos?" De bibliotheek blijft gesloten. In het zuiden van Frankrijk is voor weinige dagen een tragische geschiedenis afgespeeld. Een twintigtal Spanjaarden trok docr de Port de Gavarnie Frankrijk binnen. De sneeuw, die daar reeds in groote hoeveelheid schjnt te zyn gevallen, had op sommige plaatsen een hoogte van twee meter bereikt, en een van den troep, een arme vrouw, kon v; n vermoeidheid en uitputting niet verder. De anderen dachten er geen oogenblik aan,, haar in hun midden te nemen, waardoor het hun mogelyk zou zyn geweest, haar mee naar het dorp te nemen; alleen haar man en haar broer bleven achter, doch waren niet in staat de uitgeputte vrouw over de onbegaanbare wegen verder te dragen. Toen de troep Spanjaarden in het dorp aan gekomen was, kregen drie van hen berouw over hun daad en keerden op hun schreden terug, maar toen zy dicht by de plek war-n gekomen, waar zy het drietal hadden achter gelaten, versperde een lawine, die hen byoa verpletterd had, den verderen weg en moesten zy onverrichterzake terugkeeren. Twee dagen lang bleven de door gidsen uit den omtrek ingestelde nasporingtn vruch teloos, toen men eindeiyk de plek des onheils terug vond. Maar de redders kwamen te laat. Twee ïyken lagen fn de sneeuw uitgestrekt, terwyl de derde slechts flauwe teekenen van leven gaf. Men hoopt echter hem nog in het leven to behouden. Te Olmütz, in Moraviö, is een ergerlijk schandaal voorgevallen. In een koffie huis zaton twee officieren, die zich zeer mis droegen. De hoofdredacteur van een plaatsoiyk blad, die ook in de zaal was, maakte hierover een paar opmerkingen, waarop hooge woorden volgden. De journalist verhaalde het geval een beetje sterk gekleurd in zyn blad en beide officieren eischten onraiddellyk rehabilitatie. Deze werd geweigerd, doch de journalist bood aan te vechten. De officieren sloegen het tweegevecht af, maar vielen met getrokken zwaarden op den criticus aan, toen deze des avonds uit den schouwburg kwam, en brachten hem ernstige verwondingen toe. Beide officieren zyn ge vangengenomen. Niettemin heeft hun regi mentscommandcnt zijn tevredenheid betuigd over het gedrag der officieren By al do ellende, welke de Armeniëro hebben te verduren, komt nu ook de honger. Do Fransche gezant te Koastan- tinopel heeft uit Diibekir bericht ontvangen, dat er 6chaarschto aan levensmiddelen heerscht in htt district. Alleen in do stad Diabekir moeten 25,000 menschen gebrek ïyden. De fluwoelfabriok van de firma Botschen, to Titschen, oen der grootste en oudste van Bobemen, is geheel afgebrand, en do aanzieniyke voorraad der magazynen is vernield. Murktberiohtea. Rotterdam, 8 December. Bot or. Aanvoer 5S/8, on 72/16 ton en 622 stukken van l/9 kilo. De pryzon waren alB volgt: lute qual. 64, 2do qual. 50, 8de qual. ƒ46. Voor stukken van i/9 kilo werd CO a 70 cents betaald. Vee. Aanvoer 63 Paarden, Vculone, 1000 magere, 401 vette Runderen, 150 vette- en graskalieren, 40 nuchtere Kalveren, 8 Schapen of Lammeren, 1 Varken, 237 Biggen, Bokken of GeitOD, Ezel. Mea noteert: Runderen late qual. 66 a 2de qual. 60 a 3de qual. 53 a cents. Kalveren lste qual. 90, 2de qual. 80 a 74 cents, 3do qnal. cents, Stieren lstu qual. 62, 2de qual 58, 8de qual. £4 cents, Ossen lete qual. 66, 2de 60, 3de 68 cents, allee per KG. Handel iets vlugger. Graskalveren ƒ49 a 30, Melkkoeien 230 a ƒ160, Kalfkooien ƒ225 a ƒ170, Stieren ƒ180 a 65, Vaar zen 170 a ƒ70 Paarden 90 a ƒ39, Pinken a f per stuk. Bodegraven, 8 Dec. Kaa*. Aangevoerd 91 wagens, te Z;men 4808 atuka, wegende 20,083 KG. Prgs lste soort Goudsche f 23 a ƒ26, zwaardere 2do soort ƒ21 a 231/9Derbykaas, prga lste soort a 2de soort f a f Edammer KaaB, prijs lsto soort 27 a 2de soort 24 a 25i/s; wagen Lsidsohe Kaae: het schippond. Handel matig. .Schiedam, 7 December. Notee-ing van de Make laars. Moutwijn 7.75, Jenever ƒ11.75, idem. Amet. proef ƒ13.25 por Ned. vat oa zonder fust, zondor do belasting. Spoeling-commissie ƒ1.50 per ketel. Noteering van den Brandorebond. Moutwijn 6l/ï a 5/g rer boet. ct., zenier fast on zonder belasting. Rotterdam, 7 December. Nu waren bijna alle beurtschepen te gelijk aan de stid en was do aanvoer van Granen dientengevolge zeer ruim. Dit en het tegenovergestelde van vorstwedtr maakte de koopers weinig haas'ig en moest echter alica lager verkocht worden. Wat boven die verlaagde prijzen gelimiteerd was, bleef over. INLANDSOHE GRANEN. Witte Tarwe was tot 40 cents on later slechts tot 59 cents verlaging to plaatsen. In bet begin werd het puikste tot iets boven do noteoring uitgezocht. Canada 25 cents lager. Ylaam. en Zeeuw., de besto fl.tot 7.20 dito dito middolb. 6.50 6.75 Flakk. en Overm., do beste 6.80 B 7. dito dito middelb. C.20 w 6.60 Canada. n 0.50 6.— Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Puike qualitoit Wittoƒ8.90 tot ƒ9.-» Gosdo dito8.60 8.71 Mindere dito8.25 8.40 Roolo Tarwe mot weinig aenbod. Polder- on Gel' derscho volgens qualiteit 215 tot 210. Rogge 40 ceuta lager c-n maar gedeeltelik verkocht. Zoouwseho en VI., naar qualiteit ƒ4.40 tot ƒ4.70 Ovorm. on N.-Brab., 4.20 4.50 Van Geist was de Winter- 15 a 20 conté, de Zomer- 20 cent* en de Cbevalier- 25 cents lager. VI. en Zeonweohe Wi ter- van 4.30 tot ƒ4.75 Overm. en Flakk. n 3.80 4.40 Afw. en mind, soort. VI., Zeeuw, eu Flakk. Zomer- 4.30 n w 4.60 Miodere qualiteit 4.4.20 Chevalier 4.50 5.7* Ook werd verkocht per 100 Kilo: Puike Zetuwocho WlDtor-f 7.50 tot 7 60 Goede dito 7.7.25 Mindere dito 6.75 6.90 Haver in de boste soorten 10 cónta, overigens 20 cents lager. Blanke en wichtige qualiteit. van ƒ3.70 tot 3.90 Zeeuwsche en andereinl. Voer8,20 „3.40 Lichtere dito dito 2.70 2.90 Germgore eoorten 2.50 2.60 Voorts werd gedaan per 100 Kilo. Beste qualiteit. van ƒ6.90 tot ƒ7. Goede 6.50 6 75 Mindere n n 6.6.30 Spelt zonder aanvoer. Paardenbooncn 10 cents lager maar gcdeeltelgk verkocht. Vlaam-che en Zeeuwsche ƒ5.30 tot ƒ5.60 Overmaasche6.20 5.50 Geringere soorten4.90 5.10 DuLvenboonon f 5.75 tot ƒ6.80. SchapeDbooneu niet verhandeld. Bruinebooncn in flauwere stemming. Do bosto 35 cents en het overige 50 cents lager. Walcherscliovan 9.50 tot ƒ10.— Do beste Vlaam. en Zeeuw. 8.90 9.20 Ordinaire dito dito 7.75 8 25 Geringere eu wakke 6.50 7. Witteboonen mot weinig handol en 25 conts lager. De besto vonden nog do mooste attentie. Wulcherscbevan 9.50 tot 9.75 Vlaam. on Zeeuw, do t este 9.9.25 Dito dito ordinaire n 7.75 8.50 Mindere en geringe soortc-n 7.7.50 Blauwe Erwten met minder vraag en wat verkooht werd is 25 ceuta lager. Puiko eoorten van onberispe- lijk'.n kook boven do notesring betaald. Walchoreche van ƒ7.60 tot 7.90 De beste Zeeuw, en Vlaam. 6.83 7.— Middelb. qual. d.to en Flakk. G.40 6.80 GeriDgere en niet kokende 5.60 6.10 Schokkeis waren Liet gevraagd. Koolzaad zonder aanvoer. Hennepzaad ƒ5.75 tot ƒ6.50. Kanariezaad stil, onveranderd. Het b.ste ƒ6.75 tot 7.25, middel-qualiteit 5.75 tot ƒ6.25 en geriogc-re soorfcou ƒ5.— tot 5.50. BÜITENLAND3CHE GRANEN. Tarwe. Na do belangrijke afdoeningen van vorige week was nu minder aanbod maar ook minder koop- last. Do prezen op afladiog bleven nagenoeg onver anderd, doch stoomeude partgen van mindere qua liteit wordcD nu meer bij koers aangeboden. Rogze heden slit- In do laatste dagon is tot eenige verljgmg vrij wat omgegaan. Helenaƒ117 a ƒ123 dito lichtere uit stoomschip, contant w „115 Dou&u Boeaarabischo115 117 Western 116 118 Odessa113 n 114 dito liohtere108i Tagaorog113 114 U4 116 Gerst werd enkele gul-lens le&f afgogevon. Zwarte zee 104 a ƒ106 dito uit stoomschip. „„102 Tbeodo8ia102 104 Amcrikaanache stoomeude 106 108 Haver flauw. De lcco a sieraad Lestoat hoofdza kelijk uit afngkeude qualiteit. Revaln ƒ6.60 Libau„6.— Nicolajef6.10 6.20 Odessa 5.40 w „5.60 Boekweit word lager afgegeven. Stateƒ130 dito uit stoomschip .„125 Bookwoitgrutt n werden op vorige prijzen gehouden, maar de omzet was genog. Voer-erwten onveranderd. MaÏJ ia loco vast, maar op levering flauw on op later termijnen leger. Eonte Amerikaanscbei 90 dito uit stoomschip 85 86 dito stoomende 85 dito op latere aankomst 82 88 Fox&ri&n stoomonde 100 101

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2