II. L VERÏM, Öandels-ageot, aan IIH. Geabomieerden op hetLeidsclieTelephooimet. RONALD HALL1FAX. Kamers te Huur. KATWIJK, Gehuwd: Jacob Van Run jm. en Leijtje Van Dujjn jd. Cornelia Do Vreugd jm. on Klaasje Ouwehand jd. Geboren: Jan, Z. van C. v. Beolon en P. v. d. Oever, Dirk, Z. van C. Haasnoot en J. Guijt. Jacob, Z. van A. Den Duik en R. v. Duyvenbodo Jannetje, D. van L. v. Duijn en D. Ouweband, Dastiana, D. van B. Bollëo en G. G, Kuylmnn. Overleden: Jacob Guijt 2 m. Hendrik Raven8bergen 3 j. Bastiaan Vooys 2 m. ZEGWAARD. Geboren: Cornelia Johannes, Z. van W. Van Scbaik en H, J. Floor.Hendiika Maria, D. van A. Kloa en E. Van der Tas. Martin us Johannes, Z, van W, Van dor Tas en M. Lamens. Maria, D. van P. Gahrman en G. De Klerk. ZOETEltMEER. Ondertrouwd: M. De Jong jm. 50 j. en G. Koot jd. 23 j., beiden to Zoctor- moer. Geboren: Anton, Z. van L. Waltman en A. Lamens. Maria Gerarda, D, v. J. Roruyn en J, M. Rijneveen. Leendort, Z. van A. Bos en W. Vrijenhoek. Uit de Rechtzaal. Bedorven spek. Bt) vonnis van den kantonrechter te Leiden van 26 October jl. werden twee vlsesch- houwers en spekslagers, wonende aan de Haarlemmerstraat 138, te Leiden, vrygespro ken van de hun ten laste gelegde aanklacht van in hun winkel een voorraad van minstens 10 kilogram bedorven spek ten verkoop in voorraad te hebben gehad. De ambtenaar van het O. M. by voornoemd kantongerecht was van dit vonnis in booger beroep gekomen en dientengevolge werd deze zaak heden voor de Haagsche rechtbank behandeld. De beide slagers ontkenden ten stelligste bedorven spek in hun winkel te hebben gehad; verklaarden niet te kunnen constateeren dat, het spek, door hen in het keuringslokaal fezien, dkt was, hetgeen by ben in beslag was genomen, beweerden, dat zelfs d&t in-be slag genomen spek niet bedorven was, waarom dan ook herkeuring daarvan gevraagd had den, en schreven het later bederf toe aaD de groote hitte in het keuringslokaal, waar op 12 Augustus een pot houtskool stond te branden voor de merkijzers. De deskundig n, heden geboord, bleven by hunne verklaringen dat hst spek bedorven was en dat het bederf niet het gevolg kon zjjn van een verblijf 3 a 4 uren in het keuiingslokaal. Verder constateerden de amb tenaren, belast met de keuring, dat tegen beklaagden voor zooverre hun bekend nooit proces verbaal was opgemaakt wegens overtreding van de bestaande verordeningen, op hun beroep betrekking hebbende, en dat zij ook niet onder verdenking lagen van te knoeien. Op verzoek van de verdediging werden ook twee getuigen décharge gehoord, een steen- kolenkoopman en een steenhouwer, twee per sonen die verklaarden van spok even veel of even weinig verstand t9 hebben als ieder ander menscb, dat wel eens spek eet. Zy waren op verzoek van beklaagden medegegaan naar het keuringslokaal, hadden aldaar een stuk spek zien liggen, dat beklaagden zeiden dat het by hem in beslag genomen was en dat stuk spek was, naar hunne meening niet bedorven. Subst. olT. van justitie mr. Pleyte was van oordeel, dat de ambtenaar van het O. M. by het kantongerecht te Leiden terecht van het vrijsprekend vonnis van den kantonrechter in hooger beroep was gekomen. De identiteit van het onderzochte spek staat vast. De des kundigen, hier gehoord, hebbeD, met redenen van wetenschap, geconstateerd, dat het spek (was bedorven en weersproken, dat het bedorvea kan zyn door het tydeiyk verbiyf van 4 a 5 uren in het keuringslokaal. Het O. M. meende dan ook, dat beklaagden zich hebben schuldig gemaakt aan overtreding van de bestaande bepalingen op het ten ver koop in voorraad hebben van vleesch en vorderde: vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, in deze zaak gewezen, en de veroordeeling van beklaagden tot 10 boete of 5 dagen gevangenisstraf. Mr. D. S. Yan Emden, als pleiter voor beklaagden optredende, achtte het niet bewezen dat het spek toen het in den winkel van beklaagden in beslag werd genomen, reeds bedorven was, te minder omdat de kelder- voorraad, door keurmeesters onderzocht, vol komen gezond spek bevatte. De indentiteit van Let spek staat volgens pleiter ook niet vast en juist het feit dat beklaagden herkeuring aanvroegen, bewyst dat zy zekör waren van hun zaak dat by hen geen bedorven spek in beslag kon geno men zyn. Onwaarschynlyk noemde plsiter het ook dat spek in een klein lokaaltje by hooge temperatuur in Aug.in3 a 4 uren niet zou kunnen bederven. Hem kwam dit zeer goed mogeiyk, ju zelfs zeer waarschyniyk voor. Hetgeen ia deze instantie had moeten bewezen zyn, achtte pleiter evenmin bewezen als voor den kantoarechlor en daarom concludeerde pleiter tot bevestiging van het vrijsprekend vonnis door den kantonrechter gewezen. Uitspraak heden over acht dagwn. INGEZONDEN. Mijnheer de ReiacleurI Wees zoo vriendelyk om deze regelen in Uw veelgelezen blad te plaatsen. Het ingezonden stuk gelezen hebbende aan gaande de gratis portretten van Mr. Tancquory te Parys, zoo meld ik UEd., dat ik ook een portret van een rnyner kinderen heb gezonden met het oog om het gratis met potlood fusain terug te ontvangen. Ik zond dan mya portret weg, maar na verloop van circa 3 weken ontving ik eenigo brio ven uit Parys, onder anderen, dat by myn portret ontvangen had en het aan een zyner beste bedienden had toevertrouwd om het met de meeste zorg te maken, maar ik ont ving by die brieven ook een circulaire met HJaten, dat ik keuze kon doen om er een uit te bestellen voor den prys van 34, 30 28 en 26 franken. Toen heb ik terug geschreven, dat ik geen lyst cr uy nam, omdat ik esn familielid had, die lystenmakor i3, en toen 14 dagen daarna ontving ik het geacht schrijven van Mr. Tancquery, dat hy het onmogelyk kon sturen zondor lyst, anders zou het beschadigd worden; maar Mynheer G. H. S., UEd's portretis toch zonder lyst bezorgd geworden en zeker wel onbeschadigd! Dus dat kon wel zonder dat het beschadigd werd. Met den laatsten bTief echter begon Mr. Tancquery de pryzen al te laten dalen, want nu kan ik de lijsten krijgen voor den prys van 20, 15, 12 en ook voor 10 franken. Men kan dus uit alles opmaken, dat het toch maar om het geld te doen is. U, Mynheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, noem ik my met de meeste achting, Uw Abonné. [De groote fout van Mr. Tancquery is, dat hy op minder goede wyzs portretten ziet te krygen cn dan eerst te dure lysten verkryg- baar stelt. Wanneer by ronduit geadverteerd had, vergroote portretten te leveren tegen 10 of 12 franken met lyst, had hy beter gedaan. Want dit is 't volkomen waard. Gaarne wil ik belangstellenden het geleverde portret aan het Bureel „Leidsch Dagblad" op verzoek laten zien. G. H. S.] Mijnheer de Redacteur I In Uwe courant van heden komt een ver- si tg voor van den Raad dezer gemeente van 11. Donderdag. Zonder ia het algemeen op meer of min dere juisthe en in dat verslag te wyzen, wil ik alleen horhalen wat door my tydens de beraadslaging 07er de verordening krachtens art. 178 der Gomeentowet, in verband met het voorstel van den heer Oppelaar, in het midden is gebracht. Ik heb niet gezegd dat de verordening op hit hardryden in het belang is van den minderen man. Wel neb ik in het midden gebracht dót de verordening is vast gesteld tot bescherming van het kleme volkje, waarmede ik uitsluitend kinderen op het oog had. UEd. by voorbaat dankzeggend voor de plaatsing, noem ik my: Koudekerk, Uw Dnr., 7 December 1896. Yan Egmond. BUITENLAND. Dul tsohland. Uit Weenen wordt gemeld, dat de ambas sadeur graaf Zu Eulenburg per telegraaf verzocht heeft, by de behandeling van het proces tegen L9ckert c. s. als getuige ge hoord te worden. Hy is reeds naar Berlyn vertrokken. De commissaris der politieke politis, de heer Von Tauscb, is, met het oog op de thans gevoerd wordende rechtzaak, in de verdere uitoefening van zyn ambt voorloopig geschorst. Het „Mómorial diplomatique" beweert, dat prins Yon Bismarck in het bezit is van de gansche vertrouwelyke correspoddentie tusschen koningin Victoria en keizer Wil helm I. Tydens h^t leven van keizer Wil helm I had Von Bismarck het recht om elk document tot zich te nemen, dat hy van waarde achtte, en ook na den dood des kei zers moet hy van deze vryheid een ruim gebruik hebben gemaakt. Het Engelsche Hof doet groote moeite om de verschillende brieven terug te krygen, en de Duitsche regeering zou, zegt het blad, Yon Bismarck kunnen vervolgen wegens verduistering; doch zy wil dit niet, teneinde een schandaal te vermyden." Italflft. Aan de Italiaaosche Kamer zyn door minis ter Di Ruöini de stukken overgelegd omtrent do corruptie onder het ministerie-Crispi. De heer Galli, onder-staatssecretaris in het kabin6t- Crispi, vroeg verdaging der discussie, totdat hy inzage van de documenten zou kunnen hebben genomen. Ook de heer Palamenghi GTispi, neef van den vorigen premier, sprak zich in dien zin uit. Uit de overgelegde stukkon moet blyken, dat in een der afdeelingen van het bestuur een vry aanzieniyk bedrag is gebruikt voor persoonlyke aangelegenheden. De heer Pala menghi moet o. a. 1945 franken daarvan ge noten hebber.. Deze afgevaardigde beweerde, dat deze som als gratificatie was uitgekeerd aan het personeel, verbonden aan den dienst van den minister president, doch dit werd met groote beslistheid bestreden door den heer Cavalotti, die den heer Di Rudini dankte voor het door hem bevolen onderzoek. De 1945 franken waren, beweerde deze spreker, niet uitbetaald aan het personeel, doch als drinkgeld aan Crispi's omgeving. En hy noemde het rapport een waar document voor de oneerlykheid en de laagheid van höt minis terie Ciispi. De Kamer besloot de verschillende docu menten te laten drukken. Spanje* Op Cuba heefc oe luitenant kolonel Aldea met 160 man een talryken troep vyanden in de piovincie Matanzas achterhaald. De Span jaarden hadden 24 dooden en 51 gewonden; van de opstandelingen werden cr 300 buiten gevecht gesteld. Een andere troep insurgenten is by Havanna verslagen met een verlies van 30 man. De „World" weet te vertellen, dat do Spaan8che regeering aan president Cleveland een plan heeft doen voorleggen, volgens het welk de regeering der Yereenigde Staten de Cubanen zou kunnen bewegen de wapenen neder te leggen. Bevat dit bericht waarheid, dan zullen wy van dit plan wellicht iets naders vernemen in de beslissende proclamatie, die de president, volgens den afgevaardigde Hitt, lid der commissie voor buitenlandsche zaken, binnen een maand zal uitvaardigen. Te Havanna zou bericht ontvaugen zyn, dat de oproerlingenaanvo:rder Macco per scheepsgelegenheid uit de provincie Pinar del Rio is vertrokken. GrieltenlamL In een tot den minister-president gerichte boodschap wyst de koning op de noodzake- lykheid een permanent legerkamp te vestigen en de reserven voor oefening onder de wape nen te roepen. Een commissie zal worden benoemd, om onderzoek te do-n naar de beste soort geweer. De koning zegt, dat het zyn vurigsto wensch is, dat het leger waardig zy de roeping te vervullen, welke het is weg gelegd. Deze boodschap heeft een levendigen indruk gemaakt. Egypte. De minister van buitenlandsche zaken heeft een dankbetuiging aan lord Cromer gezonden voor den door Engeland aangeboden g9ldt- lyken steun in verband met de quaestie d*r 6chuldkas. Hy verzocht lord Cromer, aan lord Salisbury den levondig.n dank van do regee ring van den Khedive over te brengen voor zyn groote vriendelykheid. Telegrammen. CHRISTIANIA, 6 December. De onderhan delingen tot vernieuwing van het handels verdrag tusschen Zweden en Noorwegen zyn, volgons het „Nurak Telegrambureau", mislukt. CAïRO, 6 December. Da opmerking wordt gemaakt dat de Egyptische regeering hoewel haren dank betuigende voor den door Enge land aangeboden geldeiyken steun het aanbod dier mogendheid niet heeft aangenomen. De Egyptische regeering heeft heden het be wuste half millioen aan do schuldkas terug betaald. Dat gestorte half millioen werd genomen uit de kas der Egyptische regeering, die deze som zal terugkrygen door eene leening by Engeland, welks aanbod van geldelyken steun het toch onder hartelijke dankbetuiging heeft aangenomen. CAIRO, 7 December. Men meldt dat de Fransche en Russische commissarissen van de schuldkas protest hebben aangeteekend tegen het sluiten eener leening van 13 milli oen pd. st. die Egypte onder den druk van lord Cromer tot dekking van do kosten der Soedan-expeditie zou moeten aangaan by de Engelsche Regeering. ATHENE, 6 December. D6 Grieksche Kamer van Afgevaardigden heeft 09n voorstel aange nomen, waarby de politiek der rogeering in de quaestie van Creta wordt goedgekeurd. LE1BJEN, 7 ©ecembcr. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 3.5° C. 38.3° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 1.51 C. 34.7F.; 's middags om 12 uren 3.5° C. 38.3 F.; 's namiaaaga 4 uren 5° C. 41° F. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur werd heden aanbesteed het bouwen van een laboratorium voor organische chemie op het terrein genaamd „Vreewijk" te Leiden. Begrooting 159,800. Minste inschryver was de heer KI. Bleekcr, t9 's Gravenhage voor ƒ168,100. Hedennamiddag ontvingon we per mail de Bataviasche bladen van 4 en 5 November, alsmede do „DeliCrt." van 47 November. Ingevolge artt. 95 e i 106 der gemeente wet is door B. en Ws. van Zoeterwoude eene aanbeveling opgemaakt voor de open betrek kingen van secretaris en ontvanger oier ge meente, waarop voorkomen voor eerstge noemde betrekking de heer A. A. Yan Gils, sedert enkele jaren secretaris aldaar, en P. J. M. Boonekamp, sedert vele jaren gemeente ontvanger, vroeger ook secretaris aldaar; voor de tweede genoemde betrekking de hee- ren P. J. M. Boonekamp en A. A. Yan Gils. In de vergadering van de afd. Rynsburg der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur is besloten geen afgevaardigde naar de a. s. Algemeene Vergadering te Haarlem te zenden. By de verloting waren respectievelijk de winnaars: W. Yah den Eykel Jz., H. Keyzer, D. Brussée, D. v. Itorson, W. v. d. Eykel Jac.z., C. v, Delft Jz. en A. v. Egmond Lz. De collecte voor het Nationaal huldebiyk aan H. M. de Koningin-Regentes heeft te Rynsburg opgebracht ƒ61.97. KOLONIËN. BATAVIA, 4 en 5 Nov. De 1ste luitenant der cavalerie Horfkens, met weinige maanden gi leden wegens ziekte van Atjeh met verlof naar Europa is vertrok ken, moet van de geneeskundige faculteit in Nederland den Raad hehben gekregen om niet meer naar de tropen terug te koeren. Deze officier zal nu tegen den tyd, dat zyn verlof is verstreken, trachten om in rang en anciënniteit by de Nederlandsche cavalerie over te gaan en als dat onverhoopt mocht worden geweigerd, moeite doen om zich eene plaats hy het bi reden gedeelte van de maréchaussée te verwerven. Gelukt oak dat niet, dan &t£&£ misschien afkeuring voor de deur. Voorgedragen is tot hulpprediker -te Ratahan (Menado) S. Huysingh, benoemd prediker te Lokki (Amboina). De onderwyzeres der 2de kl. te Banda- Neira H. W. Pilger heeft wegens gezondheids redenen overplaatsing gevraagd naar Java. Door don gouverneur-generaal van Ned.-Indi8 zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Ontslagen: Eervol uit 'siands dienst, de stadsvroedvrouw te Batavia, W. C. Leget, geboren Schlundt Bodien. Benoemd: Tot voorzitter van den Landraad te Menado, liet lid van den Raad van Justitie te Padang, Mr. J. H. Carpentier Alting; tot lid van den Raad van Justitie to Padang, de griffier van den Landraad te Kotta-Radja, Mr. L. J. Dijkstra; tot griflier van den Landraad to Kotta-Radja, tevens auditeur-militair bi) den krijgsraad in het commandcment Atjeh en Onderhoorigheden, de griffier van den Landraad te Palembang. tevens auditeur-militair bij den krijgsraad aldaar. Mr. J. Th. Stok; tot griffier van den Landraad te Palembang, tevous auditeur-militair, do ambtenaar voor de rechterlijke macht, Mr. H. G. Derx, thans ter beschikking van den voorzitter der Landraden to Tjiandjoer en Soekaboemi. Gemengd Nieuws. Gister, Zondagmorgen, was het in een der achterbuurten van do Haarlemmer straat reeds vroeg woelig. Een paar beeren, oie den geheel, n nacht geboemell hadden en dientengevolge ni=t al te friscli waren, kwa men tot besluit aldaar. Toen evenwel op hun geklop niet werd geopend, moest eene oude vrouw het ontgelden. Een der hesren nam bet oudje, dat, gewapend met een test, een kooltje voor de koffie zoude halen, teeder met het hoofd tusschen zyne handen beet, na vooraf zyne vingers aan een wagon vuil te hebben gemaakt. Do sporen dezer vrypostighoid bleven dan ook in zwarte afdrukken op de witte muts en wangen achter, waarover zy minder ge sticht bleek te zyn, althans liet zy zich niet onbetuigd on uitte eenige minder prettige woorden aan het adres van haren aanrander, die, hierover boos wordende, haar een gevoo- ligen slag tegen het hoofd toebracht. Het oudje gooide met haar test naar den woestaard, zoodat hy mot do asch bemorst werd, terwijl tevens eenige vrouwen ter hulpe suelden, doch door hem tegoi den giond werden geworpen. Op dat oogenblik gevoelden eenigo sterkere krachten in de omgoving, gewaarschuwd door het gegil der vrouwen, zich genoodzaakt als beschermers der zwak kere tegeDp^rty op te treden. Zy hadden in minder dan geen tyd den vrouwenbeveebter zoodanig toegetakeld d.it hy met een bebloed hoofd de vlucht moest nemen by een in de buurt gevestigd koffie- vrouwtjo, alwaar geneeskundige hulp werd ingero.-pen. Thans bleek deze dappere meer mood te bezitten om zwakke vrouwen te mishandelen dan weerstand te bieden aan een paar spelde- prikken, want nauwelyks had de geneesheer hem een cbirugische naald door de wondran den gestoken of de held liep mot naaïd en draad nog in het voorhoofd de straat op en ont vluchtte zoo den medicus. Het vroeger aangekondigde Spoor's landbouwkantoor met daaraan ver bonden doorloopende tentoonstelling van hnd- bouw-artikelen, landbouw-machinerieën, zuivel- bereiiings werktuigen, enz. enz. is thans ge opend en gevestigd in het perceel Hoogewoerd No. 55 alhier. Dit magazyn, waaraan tevens een bureel verbonden is, waar gratis allerlei voer den landbouw enz. nuttige inlichtingen kunnen verkregen worden, trekt terecht de aandacht van belanghebbenden en moet, naar wy van bevorgden vernamen, in oene werke lijke beho.-fte voorzien. De voorraad onder scheiden voorwerpen is aanzieniyk. In hot café „Vondelhoven" aan dtn Stationsweg, werd gisteravond omstreeks halftwaalf oen ruit van de deur stukgeslagen. Daar de aldaar surveilleerende politie-agent zich had verwijderd om een kameraad, die om assistentie gefloten had te helpen, had de dader gelegenheid op de tram te springen en zich op die wijze uit de voeten te maken, zoodat hy onbekend gebleven is. By de politie alhier zyn ver schillende aangiften gekomen van diefstallen van stukken zink, terwyi ook hier en daar konynen zyn ontvreemd. Pogingen om de daders op te sporen, worden in het werk gesteld. Tydens de S i n t N i c o 1 a a s-m a r k t werd Zaterdag avond op de Yischmarkt by een kraam een portemonnaie, inhoudende ƒ1.25 gerold, ten nadeele van een 13-jarig meisje. In een koffiehuis aan deGroen hazengracht ontstond gisteravond een gevecht, doordat een paar beschonken personen bin nenkwamen, die de orde, welke tot dat oogen- blik geheerscht had, dreigden te vorstoren, door geschreeuw enz-, zoodat zij door de aniera bezo3kers buiten de deur werden ge zet. Eenige personen werden daarby licht ge wond, terwyi do kastelein met een flosch of een glas zoolanig op het hoofd werd gesla gen, dat by een vry ernstige wonde bekwam; by werd door een heelkundige verbonden. Beursbericht. Amsterdam, 7 December. De fondsenmarkt was heden nagenoeg onver anderd. Alleen tabaks-aandeelen waren wil liger, in het byzonder Langkat. Aand. Petroleumbronnen in Ned.-Indië 890, recht van voorkeur 1015. Amerikaansche Sporen vast. Prolongatie Z1/* AD VERTENTIËN. j. if iiMabiiii i Zoo de Heere wil en z(j leven, hopen onze geliefde Ouders DANLÖL KLEIN MARIA VAN DER LAKEN den 20ston December hunno Vyf- eu-lwintig-jarige Echtvcreeni- j -3% ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwden Kleinkinderen. -g Leiden, 7 Dec. 1896. 9087 14 (Lammermarkt 11.) Bevallen van een Zoon P. BERGERS Vermeulen. Haarlemmerstraat 218. 9084 3 Voorspoedig bevallen van een Zoon D. DE NIE Ovebveld. 7 December 1896. 9094 4 Eenige kennisgeving. Door 's Heeren goedheid zeer voorspoed g bevallen van eeno liochfcr G. E. BUURMAN - Mizée. Meliskerke, 7 December 1896. 9086 4 Heden overleed, ton mynen huiz°, na een kortstondig lyden van drio weken, onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de Heer JAN KRES, in den ouderdom van 81 jaar. Namens Familie, "Wed. J. C. KRES Provoo. C. A KRES. C. J. KRES Du Mortier. A. KRES. A. KRES Scüadbé van Doorn. Leiden, 5 December 1896. (Vliet No. 16). 9097 14 Bezoeken kunnen niet worden afjewac'ü. Heden overleed, na eene kortstondige zi kte, voorzien van de HH. Sacramenten der Ster venden, onze innig go iefde Vader, Behuwl-, Grootvader en Broadtr JOHANNES PETRUS BIK, in den ouderdom van 74 jaren. Leiden, Uit aller naam, 6 December 1896. H. J. BIK. (Molenstt-eg 6 Algemeene kennisgeving9081 9 De ondergetoekende ver zoekt voor zijne rekcoiog geen creöiet te verleonen aan zyn Zoon E. F. VAN LAN»CHOT, Student te Leiden. 9082 6 's Bosch. G. L. H. VAN LANSCHOT. Havenkade 2, Kantoor geopend alle werkdagen van 's mor gens 8 uren tot 's avonds 8 uren. Tevens bespreking van t*a»sagc- prijzea voor de Ver. S(a(eo van N.-Amerfka en Canada. 9085 8 Ean HEER wonscht direct goed Gem. Hamers over te doen, gelegtn Rapenburg. Brieven onder No, 9089 aan het Bureel van dit Blad. 6 Attentie. IEMAND, den tyd geheel voor zich hebbend, wenschte dezen gaarne met werkzaamheden aangevuld te zien, klein 6alarfi<* voldoende, hotzy op Fabriek of Kantoor, Incasseeren van gelden, Bier of Wynbandel, Brandstoffen, onverschillig wat, mits fatsoenlijk. Brieven onder No. 9092 aan het Bureel van dit Blad, N.B. Ook niet ongenegen voor een flinke zaak naar buiten gelden te incasseeren en cliénteelo te bezoeken. 9092 12 Wegens de overbrenging van het Centraalbureau naar bet Waaggebouw, kunnen som mige gcabonneerden tusschen 7 en 12 Dec. a. s. eene lijde lijke storing ondervinden van niet langen duur. Zooveel moge lijk zal storing worden ver meden. 9095 23 RIBBINK VAN BORK Co. Zooeven is verschenen: Naar het Engelsch door A. WERUMEUS BUNING. Md 8 platen. In Chromo-Prachtband fl.90. Een flink boekdeel, uitnemend geschikt all Cadeau voor jongens van de hoogste klassen.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3