De 40 Cents Gemeenteraad van Leiderdorp* Zitting van Woensdag. Do Voorzitter opende te halftwaalf de ver gadering met gebed in tegenwoordigheid van allo leden. De notulen werden gelezen en goedgekeurd, ua een opmerking van den heer Sillevis, dat het In de vorige vergadering geenszins zyn bedoeliog is geweest, de jaarwedde van den gemeente-veearts te verlagen. Ingekomen waren de volgende stukken: Verzoek van dames bestuurderessen der vereniging „Dorcas", om baar de op de hand- werkschool vervaardigde kleedingstukken af te staan ter uitdeeling onder de armen. Op dit verzoek werd gunstig beschikt. Missive van het bestuur der „Kerkelyke Kas", te Leiderdorp, dat het genegen is by brand de klok der Gereformeerde kerk te laten luiden tegen eemge vergoeding aan de kosterog. Idem van H. H. kerkvoogden der Herv. gemeente, die behalve vergoeding ƒ10 jaar- lykscbe recognitie vragen. Verzo.-k van dr. Van Deventer, om voor 1897 tot gemeente-geneesheer te worden be noemd. In een volgende vergadering zal de benoe ming geschieden. Missive van .Ged. Staten, meldende, dat de heer P. W. Sibinga zjjn aanslag in den hoofde- ly'ken omslag behoudt en diens reclame onge grond wordt verklaard. Idem meldende, dat het aandeel in de kosten der begrooting rustende schuttert) voor de gemeente bepaald is op ƒ15.15. Id., houdende goedkeuring van het vermin derd bedrag aan presentie-gelden voor de leden van den Raad. ii. houdende bezwaar tegen de verlaging der jaarwedde van het hoofd der school, op grond, dat door de annexatie het aantal kin deren, die de openbare lagere school te Leider dorp bezoeken, zeer weinig is verminderd en een verlaging van de op vasten grondslag berustende jaarwedde gepaard zou gaan met een vermindering van het eventueel toe te kennen pensioen. De Voorzitter gelooft, dat het in de gegeven omstandigheden het beste is, zich by de be schikking van Ged. Staten neer te leggen. Later kan onder andere omstandigheden op de zaak worden teruggekomen. De heer Boot is van meening, dat de goedheid van den Raad dezen parten heeft gespoeld, waar men de kinderen uit Warmond, Leiden in Leiderdorp laat schoolgaan. Do heer Sillevis ziet dit volstrekt niet in. Iodion het aantal kinderen op de openbare school aanzienlyk vermindert en de heer Colpa, onderwijzer, weggaat, zooals spr. uit vroeger gevoerde beraadslagingen heeft gemeend te kunnen opmaken, dan zal de taak van het hoofd der school zwaarder worden. Da heer Van Dommelen zegt, dat het vol strekt niet zeker is, dat de heer Colpa kan jemist worden. By het voorstel van het Dageiyksch Bestuur, om de jaarwedde van het hoofd der school te verlagen, heelt de overweging gegolden, dat diens taak lichter en diens verantwoordeiykheid minder zwaar zou zijn, indien, by een minder aantal kinderen, hot tegenwoordig personeel hem ter zyde stond. De heer Sillevis meent, dat van goedheid hier geen sprake is. Wanneer men iemand in zijn dienst heeft, gaat het niet aan, hem maar klakkeloos minder salaris te geven. De heer Boot meent dat een zelfde bezwaar eveneens tegen de verlaging van de jaar wedde van den gemeente-geneesheer en den gemeente opzichter had kunnen worden op geworpen. De heer Sillevis ontkent echter, dat de gevallen hier dezelfde zyn. Zoo was er voor den gemeente-opzichter vóór de annexatie meer te doen dan thans. De heer Boot merkt op, dat in deze niet de vraag is, wat er te doen was, maar wat er gedaan is. Na nog eenige discussie wordt besloten zich by het besluit van Ged. Staten neer te leggen. Dienvolgens wordt de begrootlng voor 1897 gewyrigd. Na een vergadering met gesloten deuren, besluit do Raad: <jl Don ouders der kinderen uit Leiden en Warmond, die te Leiderdorp de openbare school bezoeken, te berichten, dat vanaf 1 Januari s. die kinderen niet meer hier zullen worden toegelaten. b. Met Hazerswoude een regeliog aan te gaan omtrent do toelating van kinderen uit Leiderdorp (Achthoven) op de school te Hazers woude, tot het aangaan van welke regeling door Gedeputeerde Staten machtiging is verleend. c. Van bet aanbod van HH kerkvoogden bovenvermeld geen gebruik te maken. d. Wel van dat van het bestuur der „Kerke- lyke Kas." De agenda afgehandeld zynde, vraagt de Voorzitter wie der leden nog het woord verlangt. De heer Boot dringt nu aan op herziening van dat artikel der algemeene politieverorde ning, hetwelk betrekking heeft op den inhoud van gebouwen. Voor nieuw te bouwen woningen van de Spanjaardsbrug tot Acht hoven zou hy hierin meer eenheid gebracht willen zien. De Voorzitter stelt een herziening in het vooruitzicht. Ten slotte wees de heer Koning nog op gebreken aan de brug by G. De Koning, waarop de Voorzitter herstel toezegde. Verder geen der leden meer het woord verlangende, sloot de Voorzitter, onder dank zegging aan de leden voor hun tegenwoordig heid, de vergadering. Uit de „Staatscourant". Kon. Besluiten. Benoemd tot kantonreebter- pla^tsvervaDger in het kanton Maastricht, mr. A. F. D. Bauduin, advocaaten procureur te Maastricht. Aan mr. W. Bank, op zijn verzoek, eervol oDt- slag verleend als lid van het college van regenten over de gevangenissen te Amsterdam, onder dank betuiging voor de in die betrekking bewezen dien sten, en benoemd tot lid van dat college, C. L. M. Lainbrechtsen van Ritthem, directeur van publieke werken in die gemeente. Benoemd tot officier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te Groniugen, mr. E. M. Von Baumbauer, thans officier van justitie by de arrondissements rechtbank te Heerenveen. Pensioen verleend aan: J. J. Beckor, wed. A. Fitter of Fetter, ontvanger der loodsgeldon te Amsterdam, ƒ800; G. Van Halten, wed. P. Andiies- ma, postbode, 75; M. J. Rolandus, wed. M. H. F. Picbot du Plessis, ontvanger der directe belas tingen en accijuzen, ƒ400; J. Zandvliet, wed. G. A. Tijken, boodschaplooper in de militaire strafge vangenis te Leiden, S4; A. C. Gits, wed. L. Kerre- raans, postbode, 132; G. Post, wed. D. Smakman, bulpsluismeester to IJmuidon, 265; C. Kalman, wed. E. F. Schoppenhauer, brievengaarder, ƒ100; E. Th. Kasporie, wed. H. M. Kneepkens, commies- ontvanger 2de categorie van bet grenskantoor te Roosteren, '242; M. E. Tummers, wed. J. H. Cler- mons, postbode. '190; F. Helfl'erich, wed. 1'. C. Biersma, commies 1ste klasse bi) 's Rijks belas tingen, ƒ372; den zoon van wijlen H. Kampinga, commies 3de kl. bij 's Rijks belastingen, ƒ48; do kinderen van wijlen mr. M. G. Bentfort Van Val kenburg, griffier by bet kantongorecht te Kampen, 267; K. A- Buisman, wed. J. W. Van het Linden- bout, brievengaarder, ƒ225 'sjaars. De met verlof bier te lande aanwezige kapitein der infanterie van het leger in Nederlandsch Indiö, D. Aubié, ter zake van lichaamsgebreken, met ingang op 1 Januari 1897, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Aan Acbmad Abdul Azis Effenai, lanaeigeuaar te Tanah-Tinggi, afdeeling Tnngerang (residentie Batavia), vergunning verleend tot bet aannemen van bet ordeteekeu van ridder van de derde klasse der orde van Medjidié, hem door den sultan van Turkije geschonken, en aan den heer H. J. Beaujon, ambtenaar in de kolonie Curasao, vergunning ver leend tot het aannemen van het ordeteekeu der vierde klasse van bet Borstbeeld van den Bevrijder, hem door den president der Vereenigde Staten van Venezuela geschonken. INGEZONDEN. Leiden, 2 December. Mijnheer de Redacteur! In den laatsten tyd ontving ik zoovele aan vragen om inlichtingen omtrent de portretten van Mr. Tancquery, te Parys, dat ik mij ver plicht zie met enkele woorden op te helderen, hoe eigeniyk myn naam komt op de circu laires, die de inzenders van portretten ont- vaDgen, wanneer zy, na een portret te hebben ingezonden, eeno aanbieding ontvangen om daarby een lyst te leveren. 't Zal ongeveer Augustus geweest zyn, toen ik een aanbieding van den my geheel onbe kenden Monsieur Tancquery ontving, om een vergroot portret te leveren, als ik het maar aan myne vrienden en kennissen liet zien. Uit nieuwsgierigheid zond ik het portret myner kinderen en dacht aan het geheele portret niet meer. Doch ziet 1 Begin September ontving ik een postpakket uit Parys en tot myne niet ge ringe verwondering ontving ik gratis het vergroot portret, maar zonder lyst! Het zag er zeer aardig uit; het portret is photogra- phiach vergroot en met fusain bijgewerkt. De beleefdheid bracht mede, dat ik den afzender myn dank betuigde en ik deed zulks ook, maarvan dit oogenblik behoorde ik tot zyn cliënten 1 Het was toch alleen maar om myn naam te doen, die moest „schitteren" op aanbevoling8 circulaireshet was alleen het begin van den veldslag. Na dien tyd toch weid ruim geadverteerd; zeer, zeer velen en daaruit kan men opmaken, dat adverteeren toch maar een uit stekend iets is zonden, misschien wel evenals ik uit nieuwsgierigheid, een portret, maarkregen geen portret terug. Er kwam een aanbevelingscirculaire met myn naam als „cliënt", alsof men daardoor zyn 30, 40 franken zou zenden! Ik meende overal waar ik kwam achter volgde men my met zoo'n circulaire goed te doen aan de Redactie een kleine plaats ruimte te vragen om te doen zien hoe men cliënt xoordt en tevens om te bewerkstelligen, dat myne stadgenooten my niet meer achter volgen met zoo'n circulaire, want ik weet nu heusch wei, dat myn naam er op staat, maar zonder myn medeweten en tegen myn will Uw Dienstvaardige "Witte Singel. G. H. S. BUITENLAND. Frankrfik* Ter gelegenheid van den jaardag van den coup d' état heeft de pretendent Victor Napo leon een proclamatie aan de imperialistische comitó's uitgevaardigd. De Fransche regeering was er van verwittigd en had last gegeven de manifesten a?.n tie grens in beslag te nemen. Het vaandel, dat de jeunesse royaliste den hertog van Orleans te Brussel zou aan bieden, ia slechts in beeld overhandigd; het vaandel zelf wordt rechtstreeks naar Enge land gezonden. De hertog sprak by deze gelegenheid aldus tot de deputatie: „Ik dank u voor de pbotographie van het vaandel, dat gy my wilt aanbieden. Geen denkbeeld zou my meer hebben getroffen. Ik zal u nog hartelyker dank zeggen, wanneer gy het my in Eügeland komt overhandigen, want met dat vaandel in de hand hoop ik naar Frankrjjk terug te keeren." ItaUlk Het bezoek van het Russische keizerspaar van Rome in Mei van bet volgende jaar, dat thans algemeen bevestigd wordt, zal, volgens de Turynsche „Gazzetta del Popoio", worden voorafgegaan door het aandoen van de voor naamste Italiaansche havens van de Tyrrheen- scbe Zee door het Russische Middellandsche- Zee-eskader. Het contra-bezoek van het Italiaansche koningspaar te St. Petersburg zal In het najaar van 1897 plaats hebben. Naar de „Köln. VolkszeituDg" meldt, heeft Z. H. de Paus in een geheim consistorie aan een aantal kardinalen verschillende titels en waar digheden verleend en twintig Italiaansche pries ters tot bisschoppen benoemd. Koning Alexander van Servië is uit Napels te Rome teruggekeerd en heeft zyn intrek ge nomen in het „Hotel Quirinaal." Aan de Kamer is rondgedeeld een over zicht van de motieven, die 'geleid hebben tot het sluiten der convention met Frankryk o?er Tunis. In de eerste plaats wordt daarin ge constateerd dat de Italiaansche regeering, toen zy de onderhandelingen opende, het er op toelegde dat het slagen der onderhandelingen het terrein gunstig zou maken voor het werk der verzoening met Frankrijk, overeenkomstig de wenschen des lands Dit doel is volkomen bereikt, en het Parlement wordt ten zeerste uitgenoodigd zyne goedkeuring te hechten aan het tractaat. De Kamer heeft de motie van Imbriani en Agnini, waarin werd voorgesteld de quaestie van de ontruiming van Eritrea binnen acht dagen aan de orde te stellen, verworpen met 184 tegen 26 stemmen en 54 blanco. De re geering had, zooals gemeld, geweigerd deze motie te aanvaarden. Uit Zanzibar wordt dd. 2 December ge seind De Italiaansche consul generaal Cecchi en de kapiteins der oorlogsschepen „Volturno" en „Staffetta" zyn met oen half dozyn officieren gedood door de Somali's van Magadoxo, in Oost-Afrika. Een honderdtal manschappen zyn gewond. Nadere byzonderhaden zyn niet bekend. Zwdt«erlnnd. De Zwitsersche Bondsraad beeft met alge meene stemmen besloten by den nationalen Raad een voorstel in te dienen tot wyziging der Grondwet, ten einde een algemeen bur- geriyk en strafwetboek toor Zwits rland in te vooren. De rechterlijke inrichting en de rechtsvordering zullen er buiten blyven. De volksstemming wer echt den Bondsraad afzon- derlyk te doen plaats hebben over eenheid van burgerlyk recht en over cie van strafrecht. Spanje. Over den opstand op de Philippynen wordt uit Singapore aan de „Times" gymeld, dat do insurgenten in een paar gevechten van geon beteekenis zyn verslagen, maar dat zy hun verschansingen uitbreiden om bet verder rukken van cie Spaanscbe troepen te beletten. Uit dit bericht en bet telegram uit Manilla blykt duideiyk, dat de Spanjaarden de betee kenis van den opstand hebben onderschat en nog lang geen gewonnen spel hebben. België In de Kamer klaagde gisteren de heer Maentaaut, afgevaardigde van Gent, er over dat Hollandsch vee, hetwelk lydende is aan mond- en klauwzeer, te gemakkeiyk in België kan ingevoerd worden. Hy verlangde daarom de onmiddeliyke sluiting van de grenzen. De minister van landbouw, de heer De BruyD, beklaagde zich over de persoonlyke aanvallen in sommige bladen; hy had toch altyd zyn plicht gedaan. Men beeft het gevaar ovordreven. In vier van de negen Belgische provinciën zyn gevallen van mond- od klauwzeer gecon stateerd. De minister hoopt dat het merken van vee in België verbetering zal brengen in den toestandhet sluiten der grens zou geen betere resultaten hebben opgeleverd ingeval het besmette vee frauduleus was ingevoerd. Id November heeft men slechts twee geval leD van mond- en klauwzeer geconstateerd by de 5239 stuks vee, die waren ingevoerd uit Nederland. Op de 85 plaatsen in België, waar de ziekte voorkomt, heeft men te doen met goedaardige gevallen. Men zou de eige naars van het afgemaakte vee kunnen scha deloos stellen, maar dat zou te ver voeren. De minister verklaart dat hy eerst dan andere maatregelen kan nemen, wanneer zich ernstige gevallen voordoeD. De afgevaardigde Colaert betoogde, dat de conventie betreffende het kanaal Gent-Terneu- zen draaide om de openstelling van de Belgi sche grens voor het Hollandsch vee, hetgeen de minister De Bruyn bestreed. Hiermede was de interpellatie afgeloopen. Burgemeester en schepenen van Brussel hebben ontslag genomen, naar aanleiding van een voorstel aan de stads werklieden een minimum loon toe te kennen van 3,fr. per dag. Do gemeenteraad van Brussel is op eigen aardige wyze samengesteld. Burgomeester en schepenen zyn liberaal, ofschoon de libe ralen in den Raad in de minderheid zyn. Het. beeft dan ook veel moeite gekost, om den heer Buis te bewegen wederom op te treden als burgemeester en als voorzitter van een Raad, waarin zyn partygenooten feitelyk in de minderheid waren zoodra de andere party en sociaal-democraten samengingen. Het was gemakkeiyk te voorzien, dat zulk een samengaan by politieke beginsel quaesties nooit, by vraagstukken van ondergeschikt be lang, waarmede de beginselen niets te maken hadden, misschien tot stand zou komen. De beide partyen, die zoo ver van elkaar staan, zyn elkaar genaderd, toen bet de loonquaestie der Brusselsche stedeiyke werk lieden gold. Het voorstel van den heer Parmentier (anti liberaal), om het minimum loon te bepa len op 3 franken per uug, woju aangenomen met 19 tegen 17 stemmen. De burgemeester antwoordde onmiddeliyb, dat „het college de gevolgen dezer stemming voor de gemeentefinanciën en voor zichzelf zal onderzoeken". („En dat om 36000 franks vroeg de heer Parmentier, doelende hierby op de vermeerdering der begrooting, welke van het genomen besluit een gevolg zou zyn.) Het college heeft onderzocht en het nood- zakeiyk geacht ontslag te vragen. Volgens de „Chronique" wel eenigszins luchthartig. „Men kan over het minimum salaris discusslèeren, maar als dat minimum-loon wordt goedge keurd tegen den raad van het college, getuigt dit dan van eenig wantrouwen tegenover dit college? Het échec, door het Busselsche college ondergaan, is niet ernstig en wy begrypen niet, hoe dat een aftreden zou kunnen recht vaardigen." Rusland. Te Odessa is een groote troep Cbinee- zen aangekomen, die op weg zyn naar den Kauka8us, om daar het toezicht te houden op de theecultuur. Die cultuur is onder de zorg van den Staat zoo goed geslaagd, dat particulieren er toe zyn overgegaan, groote stukken land aan te koopen om daarop thee plantages aan te leggen. Men verwacht dat Russische thee uit den Kaukasus spoedig een groote concurrent zal worden op de Euro- peesche markt. Er is nu geen twyfel meer mogelijk aan het feit, dat Rusland den spoorweg door Mantsjoerye zal aanleggen. Prins Uchtomski, die op zeer goeden voet staat met den keizer en van Aziatische aangelegenheden veel weet, schryftin zyn blad, de „Petersburgskya Wjido- mosti," dat de bevolking van Mantsjoe:ye van niets anders spreekt dan van den spoor weg, dien de Russische regeering door deze provincie zal aanleggen naar Vladivostock. Hy schryft verder, dat de bevolking verheugd is over den aanleg, waaruit zy ^roote voor- deelen denkt te zullen trekken, en dat zy niets liever zou wenschen dan geheel onder het bestuur van Rusland te komen. Men neemt aan, dat de „Petersburgskya Wjedomosti" dit bericht niet heeft kunnen plaatsen zonder goadkeuring des keizers. Do Weener correspondent der „Standard" verneemt, dat de heer De Nelidoff, de Rus sische gezant te Konstantinopel, die zich met verlof te St.-Petersburg bevindt, de orenger zal zyn van een eigenhandig geschreven brief van den Czaar aan den Sultan. In dit schry ven moet een overzicht worden gegeven van de hervormingen, welke Rusland verlangt, en worden verzekerd, dat die plan nen, welke Rusland koestert, onverwyld aan de groote mogendheden zullen worden bekend gemaakt. Hot scbynt, zegt de correspondent, dat Rusland gaarne de Oostersche quaestie tot oplossing wil brengen, doch dio oplossing in oigen handen wenscht te houden. Rusland verlangt evenwel op haar plannen eer6t de goedkeuring van Engeland, vooral wat betreft het voorstel, om de Dardanellen open te stellen voor Russische oorlogsschepen. Stemt Engeland daarin toe, dan zal Rusland zich misschien van elke inmenging in de Egyptische quaestie onthouden. De te St.-Petersburg verschynende „Bourse Gazette" merkt op, dat Rusland het volste recht heeft, de opening der Dardanellen voor zich te vragen. De belangen der andere mogend heden worden daardoor niet geschaad, en de conventie van 1841 is toch eigeniyk alleen op voorstel van Rusland vastgesteld. Op 15 December wordt te St.-Petersburg een congres gehouden van Russische meel fabrikanten. Ook uit Engeland en Amerika zullen verscheiden belanghebbenden by de meelindustrie er aan deelnemen. TnrklJew Van den Sultan van Turkye zyn in den laatsten tyd portretten gegeven, welke niet byzonder vleiend waren voor hem, die als origineel geposeerd had. Wie een vast ge loof hechtte aan de juiste gelykenis dier portretten, moet in den Sultan gezien hebben een monarch, die niet waard was op den troon van een ryk, zelfs niet van het Turk- sche, te zitten. De besehryving, welke de heer T. Gibson Bowles, lid van het Engelsche parlement, geeft van den Sultan, verschilt echter geheel van die, welke o. a. de heer Gladstone van den heerscher der Turken geeft. „Een ernstig, bekwaam, verstandig man, die zyn kinderen liefheeft en het grootste belang stelt in zyn familie en in hen, met wie hy in aanraking komt". „Aldus," zegt de „New-York Herald", „is de karakterschets van den boosaardigsten vorst van Europa, welke in scherp contrast is met de beschryvingen, welke gevonden worden in do kolommen der Turkophobe nieuwsbladen: „Abdoel de vervloekte", „De groote moorde naar" zyn de zachtste uitdrukkingen, welke de heer Gladstone en zyn volgelingen toe passen op het Hoofd der Geloovigen. Het mag zonderling achynen, maar mr. Gibson Bowles is er niet in geslaagd, ecnig spoor van bloeddorstigheid in den bezitter van Yildiz Kiosk te vinden. Hy keerde integendeel van een bezoek aan den heerscher over het Ottomaansche Ryk terug, met de overtuiging, dat Z. M. oprecht het welzyn wenschto van al zyn onderdanen, welke geloofsbeiydenis zy ook mogen zyn toegedaan. De heer Gibson Bowles heeft niet ge schroomd deze zyn meening te doen kenneD, ofschoon zyn woorden waarschynlyk van weinig invloed zullen zyn op de Armenische enthusiasten. -■e Turkopuooe vriena.n Armenië zyo gehypnotiseerd door de schrikwekkende schil deringen, welke zy zelf hebben in bet leven geroepen, en doof voor elk argument, waar door getracht wordt aan te toonen, dat de Sultan van Turkye niet een monster in men- schengedaante is eo dat zyn regeering nog niet zonder eenige goede hoedanigheid is." Onlangs werd het bericht opgenomen, dat er wederom moorden waren gepleegd te Diarbekir. waarby vyfbonderd personen het leven moeten hebben verloren. Ook te Kharpufc moesten weer ongeregeldheden hebben plaats gehad. De Turksche regeering laat deze berichten officiéél tegenspreken. Verder wordt medegedeeld, dat eindeiyk het keizeriyk besluit is verschenen, waarby de benoeming van monseigneur Or!#anian tot Armenisch patriarch wordt goedgekeurd. Daarover moet groote tevredeDheid'heerachen onder de Armeniërs. Bulg-arfjo, De verkiezingen in Bulgarye z()n geëindigd met de overwinning van de regeering, ofschoon alle oppositie-partyen zicu tegen ha^r hadden vereenigd. De minister-president Stoilow werd tweemaal, in Sofia en Philippopol, gekozen: in Sofia met eene meerderheid zooals tot dusver nog nirt bereikt was. Ook de overige ministers hebben hunne mandaten als afge vaardigde verkregen. De oppositie heeft van de 160 mandaten nauwelyks 15 erlangd. Men behoeft zich om deze overwinning van de regeering niet al te zeer te verwonderen, want in de Balkanstaten gebeurt het maar zelden, dat de verkiezingen niet uitvallen naar den wensch van de regeering, die ze leidt. Het doet aan het resultaat-niet af, dat ditmaal de triumf van de regeering meer inspanning kostte dan anders, omdat de vereenigde oppo- 8itie-party©n hardnekkigen tegenstand boden. Er moest alleen wat meer politie en soldaten ontboden worden om het succes der regeering te verzekeren. Wanneer het daarby op ver schillende plaatsen, ook te Sofia, tot hevige botsingen kwam, en in Stara-Zagora, het district van Zankow, de verkiezing niet eens kon plaats hebben, dan is ook dat oiets nieuws in de Bulgaarsche verbiezingskroniek. Eigenaardig valt met het bericht van den uitslag van dezen verkiezingsstryd het feit samen, dat aan den vooravond der verkiezin gen het ontslag van den minister van oorlog Petrow is gevallen. Vermoedelyk was mer toen reeds volkomen zeker van den uitslag.^ Petrow was om verschillende redenen lastig gewordenhy heeft nu zyn afscheid gekregen en tot vergoeding is hem de generaalsrang verleend, maar buiten den actieven dienst. Zooals bekend is, was hy een beslist tegen stander der weder inly ving van de uitgeweken officieren. By de vele reeds vermelde redenen voor het ontslag van kolonel Petroff, den Bulgaar- schen minister van oorlog, wordt er nog een gevoegd, die zeer merkwaardig is. Volgens den correspondent vaD de „Standard" te Weenen zou het ook hier weer zyn cherchez la femme. Kolonel Petroff is gehuwd met een vrouw van wie gezegd wordt, dat zy de schoonste van Bulgarye is. Het is dus niet te verwon» deren dat zy aan het kleine hof van Sofia vele tyanden heeft. Deze zyn er in geslaagd mevrouw Petroff in moeilykheden te brengen met de vorstin Maria Louise, tegenover wie de kolonel ook minder hoffelyk was dan de dochter van den hertog van Parma verlangde. De minister schynt zich niet te hebben kunnen of willen voegen naar de Bourbonscbe manleren, die vorst Ferdinand aan zyn hof wil Invoerer), en heeft zich dus genoodzaakt gezien zyn ontslag te nemen. 0.-I. MAILDIENSTEN. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 11 en 25 Dec.; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12.20 Via Genua (Ned. Mail) 8 en 22 December; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12.20. Via Rotterdam (Ned. Zeepost) 4 en 18 Dec.; laatste lichting aan het postk. 's av. 10.50. Via Marseille (Ned. Mail) 1, 15 en 29 Dec.; laatste lichting aan het postk. 's av. 6.50. Via Marseille (Fransche Mail) 6 en 19 Dec.; laatste lichting aan het postk. 's morg. 8.5.' Via Brindisi (Engelsche Mail) 11 en 25 Dec.; laatste lichting aan het postk. 's nam. 1.10. Via Brindisi (Eng. paketbooten) 4 on 18 Dec.; laatste lichting aan het postk. 's nam. 1.10. Via Napels (Duitsche paketbooten) 14 Dec.; laatste lichting aan het postk. 's nam. 1.10. Ned. West-Indische Mali. Dagen van verzending uit Leiden. Naar Suriname (via Amsterdam): 9 en 30 Dec. Laatste lichting aan 't postk. 's nachts 12.20. alleen op verlangen der afzenders. Naar Suriname (Ned. Guyana): 1, 15 en 29 Dec., over Engeland. Laatste lichting aan het postk. 'smorg. 8.5. Naar Suriname (Ned. Guyana): 8 Dec., via St.-Nazaire. Laatste lichting aan het postk.'6 morg. 8.5. Naar Curasao (Ned. Guyana): 9 en 30 Dec., van Amsterdam. Laatste lichting aan 't postk. 's nachts 12 20. Naar Curasao eiken Dinsdag en Vrydag. Laatste buslichting te 6.60 's avonds via Nieuw-York. De uren van lichting zyn gerekend naar den plaatseiyken tyd. voor het plaatsen van Kleine Advertentlëm moeten by de advertentie worden gevoegd. Wanneer dit niet geschiedt, wordt do advertentie niet geplaatst.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 6