N°. 11280. Dinsdag 1 December. A0.1896 feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. J)it nommer bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 30 November. L1IDSCH DAGBLAD PBUS DEZER COUBAliT: Voor Leiden per 3 maanden. i f 1.10. Franco per postp r', 1.40. Afzonderlijke Nommen a 0.05. PBUS DER ADVERTEHTESN: Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17|. Grootere letters naar plaatsruimte. Yoor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Eerste Blad. OiHciëele KenniBgeringen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen, naar aanleiding van artikel 27 der Verordening van den 8sten November 1894 (Gemeenteblad No. 10), op de kenring van vee en vleesoh binnen deze gemeente, ter algemeene kennis: dat MAAKTEN VAN RHLIN, wonende te Katwijk aan Zee, op den 7den Augustus 1896 werd bekeurd wegens net invoeren van vleesch te Leiden zonder voorzien te zyn van eene duidelijke schriftelijke aanwijzing van don persoon door wien het was verzonden en van den persoon voor wien het bestemd was en dat hg deswege den 12den October 1896 werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis; dat JACOB RIETHOVEN, wonende St-Aag- tenstraat No- 26 te Leiden, op den 29sten Augustus 1896 werd bekeurd wegens het vervoeren van vleesch dat tot bederf was overgegaan en dat hn deswege den 5den October 1896 werd veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis; dat JACOBUS VAN SCHOONDERWOERD DEN BEZEMER, woneude Oranjegracht No. 97 te Leiden, op den laten September 1896 werd be keurd wegens het als slager en vleeschverkooper voorhanden hebben van ongekeurd vleesch en dat hij deswege den 5den October 1896 werd veroor deeld tot ƒ6 boete of 3 dagen hechtenis; dat HERMAN DE LEEÜ W, wonende Janvossen- eteeg No. 25 te Leiden, op den 29sten Augustus 1896 werd bekeurd ton 1ste wegens het voor een vleeschverkooper invoeren van vleesch bij een geheel dier zonder dat het hart, de longen, lever en milt aan het ingevoerde dier aanwezig waren, ten 2de wegens het invoeren Yan vleesch zonder voorzien te zijn van eene duidelijke schriftelijke aanwijzing vau den persoon door wien het was verzonden en van den persoon voor wien het bestemd was en dat hij deswege den lUden October 1896 werd veroordeeld tot eene boete van ƒ5 of 3 dagen hechtenis en eene boete van 2 of 1 dag hechtenis; dat CORNELIS VAN DER HOUT, wonende te Zegwaard, op den 24sten Augustus 1896 werd bekeurd wegens het invoeren van vleesch te Leiden zonder voorzien te zijn van eene duidelijke echriftelyke aanwijzing van den persoon door wien het was verzonden en van den persoon voor wien het bestemd was en dat hij deswege den l9Jen October 1896 werd veroordeeld tot j 2 boete of 2 dagen hechtenis; en dat JACOB KAR8KENS, wonende te Zaandam, op den 22sten September 1896 werd bekeurd ■wegens het te Leiden vervoeren van ongekeurd vleesch en dat hij deswege den 19den October 1896 werd veroordeeld tot f 10 boete of 3 dagen hechtenis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 28 Nov. 1896. E. KIST, Secretaris. Aan den gemeenteraad leggen B. en Ws. over een verzoekschrift van den heer W. F. Kaiser, om afschrijving van schoolgeld voor zyn zoon, vroeger leerling der Hoogere Bur gerschool voor Jongens. Uit een door hen ingesteld onderzoek, is B. en Ws. gebleken dat de zoon van adres sant in het laatst van October jl. de Hoogere Burgerschool voor Jongens heeft verlaten, ten ©inde zich op de Handelsschool te Amsterdam voor zyn aanstaande loopbaan te bekwamen. Zy geven derhalve in overweging aan adres sant vrijstelling te verleenen van de betaling ven het schoolgeld over de laatste drie kwartalen van den cursus 1896/7. Naar aanleiding van een desbetreffend ver zoek van den heer H. L. A. Mathon geven z(j in overweging aan adressant, wegens vestiging In de gemeente met 1 November j. 1terugbetaling te verleenen van school geld voor twej kinderen, leerlingen der Jon gensschool 1ste klasse, over de maand October, tot een bedrag van f 7.50. Ten opzichte van het verzoek van dr. J. G. H. Gunning, O. I. ambtenaar met verlof hier te lande, stollen zy voor aan adressant, wegens vestiging in de gemeente met 1 Novem ber jl., terugbetaling te verleenen van school geld voor twee kinderen, leerlingen van de Jongens- en Meisjesscholen 1ste klasse, over de maand October, tot een bedrag van f 7.50 Den gemeenteraad leggen B. en Ws. over het door de Kamer van Koophandel en Fabrieken ovtreenkomstig art. 21 van het kon. besluit van 1 Mei 1896 (Stsbl. No. 142) ingezonden gewijzigd reglement van orde, hetwelk, alvorens van kracht te zyn, de goed keuring van den gemeenteraad behoeft. Ver mits tegen het Reglemont by het College van B. en Ws. geene bedenkingen bestaan, geven zij in overweging dat Reglement goed te keuren. De Commissie voor het Stedelijk Museum stelt ten gevolge van het overlijden van den heer D. Hartevelt, waardoor een vacature ontstaan is in haar midden, als tweetal ter keuze aan den Gemeenteraad voor de heeren: mr. J. A. F. Coebergh en C. J. Baron Leem bruggen. Krachtens de Verordening van den 9den Januari jl., houdende Reglement op het beheer en bestuur van het Krankzinnigengesticht „En-Jegeest," bepaalt de Gemeenteraad het bedrag der verpleging6kosten en de verdere voorwaarden tot opneming en verpleging. Het ontwerp daarvoor is opgemaakt door de Commissie voor het Krankzinnigengesticht, waarmede B. en Ws. zich kunnen vereenigen en hetwelk den Raad wordt overgelegd. Zy geven mitsdien in overweging tot de vast stelling van het Reglement over te gaan. Het gesticht is in de eerste plaats bestemd voor de verpleging van in de provincie Zuid- Holland wonende of verblijvende krankzinnigen. Het opnemen van patiënten buiten die pro vincie kan slechts plaats hebben met goed vinden van Gedeputeerde Staten. De overeenkomst tot opneming en verple ging van een ïyder wordt gesloten tusschen dengene, voor wiens rekening de verpleging geschiedt, en de Commissie van Beheer van het gesticht of haren Voorzitter. De aanvraag tot opneming van een ïyder behoort te worden gericht tot den Geneesheer Directeur. De patiënten moeten in het gesticht ge bracht worden vanwege en op kosten van dengene, voor wiens rekening de verpleging zal geschieden. Indien echter ten minste 24 uren vooruit van de overbrenging van oen lyder wordt kennisgegeven, is het Bestuur bereid dezen tegen vergoeding van de kosten van vervoer aan het station Leiden te doen afhalen. De opneming kan in den regel slechts plaats hebben op werkdagen tusschen des morgens 9 en des avons 7 uren; op andere uren en op Zon- en Feestdagen alleen by dringende noodzakelijkheid, ter beoordeeling van den Geneosheer-Directeur. De kosten van verpleging bedragen f 75 per kwartaal en moeten voor lijders, die voor particuliere rekening worden verpleegd, vooruit worden betaald. Voor tusschentyds inkomende patiënten worden de veipleogko^ten berekend op 0.85 per dag tot aan het einde van hot ingetreden kwartaal. Do kwartalen gaan in 1 Januari, 1 April, 1 Juli en 1 October. Ouder de verpleging zyn begrepen genees- en heelkundige behandeling, geneesmiddelen, bewa8sching, scheren, haarsnijden, tabak en pijpen. In de kleeding der verpleegden wordt van wege het gesticht voorzien, maar daarvoor jaarlijks een bedrag van 20 in rekening gebracht. De kleederen, die zij by hunne komst dragen, worden tegen ontvangstbewijs terug gezonden. Bij overlijden van een lijder tydens de ver pleging wordt door het gesticht tegen eene vergoeding van f 15 voor zyne ter aarde-bestel ling zorg gedragen. Echter kan in de begrafenis van patiënten, die voor particuliere rekening-verpleegd worden, desverlangd coor en op kosten van dengene, voor wiens rekening de verpleging plaats had, worden voorzien. Met goedkeuring van den Geneesheer-Direc teur kunnen de verpleegden deelnemen aan de algemeene godsdienstoefeningen, die voor Protestanten en Roomsch-Katholifken, voor iedere gozindte afzonderlijk, op de algemeene Zon- en feestdagen zullen worden gehouden. Door den notaris W. F. Kaiser werd, gelyk men weet. namens de executeuren in de nalatenschip van wyim den heer Daniël Hartevelt, medegedeeld, dat genoemde over ledene by olographisch testament in dato 14 October 1895 en op dien- dag aan genoomden notaris in bewaring gegeven, heeft gelegateerd aan het Stedelijk Museum „De Lakenhal" te Leiden met bestemming als het legaat P. Du Rieu f 2000, uit te keeren binnen vier maanden na het overlijden. In de Raadszitting van 15 December 1895 werd besloten tot aan vaarding van het legaat P. Du Rieu, hetwelk vermaakt was aan de gemeente Leiden, om uit de renten daarvan de collection van het Stedelijk Museum in do Lakenhal aan te vul- lon, zoodat by aanvaarding van het legaat Hartevelt daaraan dezelfde bestemming zal moeten worden gegeven. Ten hoogste waar- deerende de belangstelling, door den overledene betoond in den bloei van het Stedelijk Museum, geven B. en Ws. dus in overweging te be sluiten tot aanvaarding van bet door wijlen den heer D. Hartevelt aan het Stedelijk Museum „De Lakenhal" vermaakt legaat van f 2000, onder bepaling, dat, nadat het besluit tot aanvaaroing door Gedeputeerde Staten zal zyn goedgekeurd, het zuiver bedrag der nalaten schap zal worden ingeschreven op een der Grootboeken der Nationale Werkelijke Schuld ten name van de gemeente Leiden ten be hoeve van het Stedelijk Museum „De Laken hal", ten einde uit de rente daarvan de col lection van het Museum worden aangevuld. Naar aanleiding van een verzoek van den heer H. J. Blom, deelen B. en Ws. mede, dat, na ingesteld onderzoek door de Commissie van Fabricage, gein bezwaar bestaat tegen het doen wegnemen van den boom, staande voor het perceel Stationsweg No. 17. Bovendien is het niet meer dan billijk, dat ook op dit verzoek gunstig worde beschikt, nu reeds meermalen gelijke beschikking is genomen op dusdanige verzoeken v^n andere eigenaars van perceelen aan den Stationsweg. Onder overlegging van een schrijven van de Commissie van de Gemeente apotheek geven B. en Ws. in overweging tot de benoeming over te gaan van een lid dier Commissie, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. Francken. De aanbeveling van genoemde commissie bestaat uit: lo. den heer F. G. A. Ten Bosch, apotheker in het Academisch Ziekenhuis en plaatsvervangend lid van den Geneeskundigen Raad van Zuid-Holland; 2o. den heer A. E. Van Grasstek, apotheker alhier. De heeren P. Werkman, J. De Josselin do Jong en W. Draayer, taalleeraren aan de H. B.-S. voor jongens, hebben zich per adres tot den gemeenteraad gewend, waarin zij het volgende onder 's Raads aandacht brengen dat, volgens de Verordening, regelende het bedrag der jaarwedden van de leeraren by het M. O. te Leiden, van 1879, de jaarwedden der taalleeraren aan bovengenoemde school aanvankelyk bedragen f 1800 en na zes jaren opklimmen tot een maximum van f 2200; dat daarentegen de jaarwedden der leeraren in de geschiedenis en aardrijkskunde van f 2000 na zes jaren tot een maximum van 2400 stijgen; dat, voor zoover adressanten bekend is, een dergelijke achterstelling van de taal leeraren by hunne ambtgenooten voor ge schiedenis en aardrijkskunde aan geen andere H. B.-S. in ons land bestaat; redenen, waarom zij, met verschuldigden eerbied tot den Raad het verzoek richten, hunne jaarwedden te regelen overeenkomstig die van bun ambtgenooten voor geschiedenis en aardrijkskunde. De airecteur der H. B.-S. heeft adressanten verklaard hun verzoek alleszins billijk te achten en dit zoo noodig te willen steunen. Hoezeer het B. en Ws. leed doet, dat zij ook na zeer nauwgezette overweging niet kunnen medegaan met het gunstig advies van de Commissie van Toezicht en niet kunnen steunen het verzoek van drie zeer verdien- stelyke ambtenaren, achten B. en Ws. zich verplicht op de door hen aangevoerde gronden den Raad in overweging te geven afwijzend op het verzoek te beschikken. Menigeen, die de Conférence van Henry Becque Zaterdag avond bijwoonde, moet bij zichzelf gedacht hebben, hoe interessant het zou geweest zyn, als Alexander Dumas een oogenblik uit zijn graf had mogen opstaan om te repliceeren op al bet kwaad, dat er van zijn théatre werd gezegd. In een briljante improvisatie zou by er allicht in geslaagd zyn op zijn beurt de hoorders voor zich te winnen. Dit is echter de oude quaestie van de twee advocaten, die beiden het grootste gelijk hebben. Er was zonder twyfel zeer veel waars in de eenvoudige en oprechte uiteenzetting van hetgeen de spr. ker en enk-len zijner ty jge- nooten hebben getracht te verkrygen. Er lag zelfs een zek re melancholie in den toon, waarop erkend werd, dat hunne kunst niet of weinig de gunst van het publiek had mogen verwerven. Inderdaad, de „tranches de vie", waartoe men al spoedig gekomen is na de stukken van Becque konden moeilijk een avond vullen De spreker erkende zelf, dat het jongere geslacht tot het oude genre (zelfs tot het romantisch dramai terugkeert of nog iets niiuws zoekt, maar hy mocht daarbij met het volste recht verzekeren, dat bij de zaak der waarheid in de kuDSt etrlyk en belang loos heeft gediend De trouwhartige gulheid, waarmee alles werd uitgesproken, had de onverdeelde sympathie van het publiek, dat echter tot zijn spijt het tweede deel van de Conférence te kort en onvolledig vond. De anti-revolutionnaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje", to Leiden, heeft, met het oog op de te verwachten groote uitbreiding van het kiezerscorps en de noodzakelijkheid bi) verkiezingen de kiezers, welke geacht mogen worden de beginselen der veroeniging te zijn toegedaan, te bewerken en op to wekken tot vervulling van hunnen stem plicht, besloten het aental bestuursleden te bepalen op negen. Als zoodanig werden vervolgens by eerste stemming gekozen de heeren: P. J. Mulder, ds. R. J. W. Rudolph en G. Mizóe, G. Mul der, J. J. Yan Hoeken, A. J. Yan Hoeken, A. E. Van Kempen, J. J. Groenden G. J. Yan Dorp. De gekozenen, voor het meerendeel ter vergadering aanwezig, verklaarden zich de keuze te laten welgevallen. - Het uit zes tafereelen bestaande tooneel- spel, getiteld„Marie Jeanne of De vrouw uit de volksklasse", hetwelk gisteravond in „Hotel du Nord", aan de Steenstraat alhier, werd opgevoerd, liep weer zeer goed van stapel. De dame, die de rol van Marie Jeanne ver vulde, vertolkte haar op eene wyze, zooals men van haar gewoon is; ook haar echtge noot, Bertrand, was goed op zyn plaatshet zelfde kan gezegd worden van Remy, den verleider van Bertrand. De houding van gravin De Bussières en die van haar echtgenoot Theobold was ook vry goed, evenals die van de beide geneesheeren, Appiani en Bethel. Alle overige personen kweten zich goed van hunne taak en werden dan ook na het vallen van het scherm by ieder tafereel terugge roepen. De zaal was ditmaal slechts matig bezet, maar de aanwezigen schenen zich goed te amuseeren. - Voor het examen wiskunde L. O. (art. 65) zyn te '8 Gravenhage geslaagd de heeren A. Dirks en J M. Koolhaas, beiden van Leiden. - De by bet 4de regiment infanterie te Leiden in activiteit herstelde 2de luit. J. M. Sluys- is nader ingedeeld by het 5de bataljon van dat corps, te Gouda in garnizoen. - Door de afd. Lisse van het „Ned. Ond.- Gen." is aan de afdeelingen van het Genoot schap en den Bond van Nederl. Onderwyzers eene circulaire toegezonden, waarin verzocht wordt in beginsel te willen beslissen of bet wenschelyk is, dat de onderwyzers zelf de uitgave van school- en studieboeken exploi- teeren. Als gronden worden aangevoerd de duurte der boeken onder de tegenwoordige omstandigheden en het weinige honorarium, dat de schryvers genieten. Vindt het idee instemming, dan stelt de afd. Lisse zich voor de zaak op de algemeene vergadering van het Genootschap en op die van den Bond ter sprake te brengen. - Do eerste zitting van den Militieraad voor de gemeente Sassenheira zal plaats heb ben op Dinsdag 15 December, des morgens te 11'/* uur, in het Invalidenhuis te Leiden. Het aantal af te leveren manschappen door die gemeente bedraagt drie. - Als Uniespreker hoopt ds. Sillevis Smitt, vaD Rotterdam, Dinsdag 1 December in de Ger. Kerk te Bodegraven op te treden, ter bevordering der belangen van het Chr. onderwys - De heer J. C. Holtkamp, onderwyzer aan de Herv. school te Katwyk aan Zee, is in gelyke betrekking benoemd te Amsterdam, heeft deze benoeming aangenomen en hoopt 1 Januari 1897 in betrekking te treden. - De Zeereerw heer H. F. L. Bosnians, pastoor aan den Groenendyk, gemeente Hazers- woude, herdacht den dag, waarop hy veertig jaar geleden benoemd werd tot pastoor dier parochie. De dankbare parochianen hadden gezorgd voor eene prachtige versiering der kerk Te 10 uren droeg de beminde herder het H. Misoffer op, geassisteerd door den Zeer eerw. heer Bermsen, pastoor aan den Hoogen Ryndyk, als presbyter assistens, door de Wel eerw heeren J. Groonse en Th. Jansen, oud kapelaans van dep Groenendyk, respectieveiyk als diaken en sub diaken. Na het H. Evangelie hield de Weleerw. heer Clem. Schneiders, eveneens oud-kapelaan, een kernachtige en indrukwekkende feestrede. Het zangkoor voerde op voortrefftlyk9 en onberispelyke wyze de vyfstemmige Mis van J Cruce uit. Op het einde der H Mis deelde de jubilaris mede, dat Z E W aan Z. H. den Paus voor Qeeste- lyken en alle geloovigen, die aan deze plecb tige H Mis hadden deelgenomen, den Pause- lyken zegen gevraagd en verkregen had. Na de H. Mis kwamen de parochianen en vrienden den jubilaris hunne gelukwenschen aanbieden, vergezeld van de stoffelijke bowyzen hunner dankbaarheid en belangstelling Te 2 uur wenschten de kinderen in een echt kinderiyk lied den feestvierenden herder geluk, waarna deze hen in de gelegenheid stelde, den dag verder foestclyk door te brengen. Ook de armen der parochie waren niet vergoten, maar door den jubilaris ruimschoots in staat gesteld met hem feest te vieren. Een plechtig Lof, waarna de lofzang „Te Deuin" gezongen werd en een feestcantate, die uitmuntte in schoonheid van woorden en muziek, en met gloed werd uitgevoerd, besloot een feestdag, waarvoor aan de parochianen van den Groe nendyk alle eer toekomt. {Res.) De heer D. F. A. Bauduin, voorzitter der „Holl. My. van Landbouw", is door de „K.-K. Hong. Landbouw My." te Buda-Pesth tot eereliJ benoemd. By het bestuur der Yereeniging ter be vordering van het vreemdelingen-verkeer te Groningen bestaat, volgens de Pr. Gr. Ct.", het voornemen, om een protest uitte lokken tegen het besluit van don Raad in zake de tramconcessie, die door den heer Julius Op- penheim op de hem gestelde voorwaarden niet is aanvaard. - De data voor de oproepingen tot dienst neming by het in8tr.-bat. te Kampen voor 1897 zyn als volgt vastgesteld: 13 Jan., 24 Febr., 7 April, 19 Mei, 7 Juli, 18 Aug., 23 Sept. en 10 Nov. - Hr. Ms. fregat „De Ruyter", onder bevel van den kapitein ter zee H. O. Feitb, is Zaterdag te Buenos-Ayres aangekomen. Door den Raad van Kampen is eene verordening tot wyziging der algemeene politieverordening vastgesteld door aanvulling met eenige bepalingen op het wielryden. O. a. is het verboden op openbare wegen, stadspleinen, voetpaden en bruggen binnen de bebouwde kom der gemeente, alsmede op de IJ8elbrug op een rywiel met grooter snel heid te ryden dan waarmede een paard in matigen draf zich voortbeweegt; tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang te ryden op een rywiel, dat niet is voorzien van een helder lichtende en uitstralende lantaarn; op een rywiel een last te vervoeren, die zoo hoog is, dat zy den bestuurder verhindert er over heen te zien. Voorts is het verboden in die gemeente een rywiel te bezigen, tenzy van achteren voor zien van een door of vanwege den commis saris van politie opgegeven nummer in wit geschilderde cyfers, ter grootte van ruim 5 cM. en zoo ianig aangebracht dat het cyfer aan de achterzyde van het rywiel duideiyk zichtbaar is. Vreemde wielryders zyn van deze laatste bepaling gedurende de eerste 2-4 uren van hun oponthoud aldaar vrijgesteld. Op 21 dezer is aanbesteed het bouwen van eene sluis ter vervanging van de groote sluis te Spaarndam. Voor dit werk is door don gemeenteraad van Haarlem eene som van ƒ180,000 toegestaan. Laagste inschryver was A. De Groot Cz. te Heukelom voor f 196,450, Door Rynland, dat met de gemeente Haarlem omtrent de gunning te beslissen heeft, is voor gesteld het werk aan den laagsten inschryver te gunnen. Als bydrage in de kosten van het werk is reeds door het Ryk l/s en van par ticuliere zyde '/j toegezegd, tot een maximum van ƒ60,000, alzoo ƒ120,000 Na de aanbe steding hebben B. en Ws. van Haarlem po gingen aangewend, om een verhooging van die bydragen te verkrygen en wel met gunstig gevolg. De minister van waterstaat heeft zich bereid verklaard een voorstel te doen om op de begrooting voor 1897 een nadere bydrage van ƒ6500 uit te trekken, terwyi niettegen staande de groote geldelyke opofferingen, reeds van particuliere zyde gedaan, die belangheb bende de toegezegde bydrage eveneens met 6500 zal vermeerderen. Door B. en Ws. wordt thans aan den Raad voorgesteld in ver band met een en ander het reeds toegestane krediet tot het gevorderde bedrag te verhoogen. In de „Haarl. Ct." wordt er aan her innerd, dat heden, Maandag, de tiende verjaar dag gevierd wordt van het ontwerp van het Eerste Boek vaD het herziene Burgeriyk Wetboek, dat op 30 Nov. 1886 aan den Koning aangeboden en algemeen verkrygbaar gesteld werd. Velen, die het zich hebben aangeschaft in de verwachting het eerlang tot wet verheven te zien, zyn hierin bitter teleurgesteld. - Te '8 Gravenhage is aangekomen jbr. mr. R De Marees van Swinderen, gezantschaps secretaris 1ste kl. by de Nederlandsche legatie te St. Petersburg. - Het stoomschip „Danae" arriveerde 28 Nov van Amsterdam te Hamburg, de „Obdam" vertrok 28 Nov. van Nieuw York naar Rot terdam de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Southampton 29 November; de „Reichstag" vertrok 28 Nov. van Delagaobaai via Zanzibar naar Rotterdam en Hamburg; de „Koningin Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, passeerde Dunge- ne8s hedenmorgen; de „Prins Willem H" vertrok 28 November van Nieuw-York naar West-Indié. Het teekenonderwij» te Leiden. In de gemeenteraadszitting van 24 Septem ber j. 1. werd by de behandeling van het voorstel van B. en Ws. omtrent de splitsing van klassen aan de Hoogere Burgerschool vooi Jongens, medegedeeld, dat eene reorganisatir van het onderwys in het handteekenen aai de Hoogere Burgerscholen, Kweekschool vooi onderwyzers en onderwyzeressen en lagere scholen in overweging werd genomen en wo op grond, dat was gebleken, dat aan den leeraar Kosters eenige uren boven b6t maxi

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1