N°. 11253. Vrijdag 30 October» A0.1896 (Beze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 29 October. Feuilleton. BEDREIGD GELUK. LEIDSCH DA&BLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. f 1.10. Franco per post—s s 1.40. Afzonderlijke Nommers ,v„ 0.05. PRIJS DER ADVERTENTTËN: Van 1-6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad "wordt 0.05 berekend. Olliciëele Kennisgevingen. DRANKWET. Burgemoeeter on Wotboudera van Leiden breDgen ter flgemoene kennis, dat door ELI8ABETH GROENE- /ELT), wed. A. D. DE KLER, wonende alhier, een ,'erzoekechrift ie ingediend om vergunning voor den kleinhandel in eterken drank in het perceel Van-der- Werf etraat No. 29. Burgemeester en Wethoudera voornoemd, Leiden, F. WA8. Burgemeester. 28 Oot. 1896. M. 0. DEKHUYZEN, Weth., lo.-Becr. Gisternamiddag had in het Nutsgebouw alhier plaats de jaarltfksche algemeen© leden vergadering van de afdeeling Leiden van het Nederlandsch Pensioenfonds voor Werklieden. Aan bet door den secretaris voorgelezen verslag ontleenen wü het volgende: De afdeeling telt 203 leden en heeft in tarief A 6, in tarief B 19, in tarief C 64 en in tarief E 21 verzekerden. De penningmeester, de heer F. Dë~Stoppe- laar, deed daarna rekening en verantwoording van zijn gehoudeD beheer, dat met een batig salJo sloot. De heeren C. H. Krantz en W. A. Van Lith werden benoemd om de rekening van den penningmeester het volgend jaar na te zien en daarover verslag uit te brengen. De heeren W. Verhey van Wjjk en Adr. J. Van Achterberg, die aan de beurt van aftreding waren, werden herbenoemd. Tot afgevaardigde voor de algemeene ver gadering werd de heer W. Verhey van Wyk benoemd. In deze vergadering, die den 14den Nov. te Amsterdam zal gehouden worden, komen onder de punten van behandeling voor Verkiezing van een commissaris van het Werkliedonfonds. Prof. Mr. M. G. Greven is volgens art. 23 van het Reglement dit jaar voor aftreding aangewezen, doch herkiesbaar. Een lid, gebruik makende van art. 13 van de Statuten, heeft de eer aan de Algemeene Vergadering voor te stellen de navolgende bepaling in het Reglement van het Neder landsch Werkliedenfonds op te nemen. Polisoverschrtjving. Elke verzekerde heeft het recht z\jn polis te doen vervangen door een polis volgen-s een ander tarief, mits vol daan worde aan de vereischten, die dit tarief stelt. De betaalde premie van de geabandonneerde verzekering zal worden verrekend met die, welke volgens de nieuwe verzekering ver- Bchuldigd is. De officier van gezondheid 2de klasse D. J. E. Mac Leod, van het 4de regiment infanterie, wordt op 1 December a. s. voor den tyd van drie maanden gedetacheerd in de legerplaats bü Oldebroek, om aldaar als chef van den militairen geneeskundigen dienst op te tredon. De 1ste luit. H. B. Schreuder, van het 2de reg. vold-art., is overgeplaatst van 's Gra- venhage naar Leiden. Tot onderwijzer aan de Christelijke school der Martha stichtiDg te Alfen aan den Rijn is benoemd de heer F. Van Geelen, te Amsterdam. Ü8. P. J. Wauters, predikant te Rozen burg, heeft het beroep naar de Ned.-Herv. gemeente van Ter Aar aangenomen. Bjj de voortgezette behandeling der be grooting voor 1897 van de gemeente Noordwijk door den Raad aldaar, meende de heer Van Konijnenburg, na de lezing der notulen dat de heer De Groot niet heeft voorgesteld den Hoofdelijken Omslag te verhoogen met f 500, maar alleen ec-n dergelijk bedrag ter belegging, op de begrooting uit te trekken zonder echter de middelen van dekking aan te wijzen. De Voorzitter meende, dat de notulen het voorstel van den heer De Groot juist weer geven, welke meening door den heer De Groot werd bevestigd. De notulen werden daarna vastgesteld. Daarna werd de tweede stemming gehouden over het voorstel van de heeren Van Konijnen burg en C, Alkemade, om den post Hoofd. Omslag met 1000 te verhoogen, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen hadden gestaakt. Bet voorstel werd thans aangenomen met 5 tegen 4 stemmen (de laatste die der heeren Hoogeveen, Parlevliet, Smit en Ammeraal). Nadat besloteD was, in verband met de ver hooging van den Hoofdelijken Omslag, de volgende uitgaafposten te verhoogen, als volgt kosten onderhoud van havens, vaarten, enz. met f 100, onvoorziene uitgaven met 400 en in te stellen een nieuwen post tot belegging van f 500, werd de begrooting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter stelt daarna voor, machtiging te vragen tot verbooging van het maximum van heffing van den Hoofdelijken Omslag tot f 6000. De Voorzitter meende, dat, nu men toch tot verbooging moet overgaan, het aanbeveling verdient tot het voorgedragen maximum te verhoogen, omdat men dan ook gereed is, wanneer later door wetswijziging .vorhooging nooriig mocht worden. Zocder hoofdelijke stemming werd dit voor stel aangenomen. Hierna ging de openbare vergadering over tot eene zitting met gesloten deuren. Z. H. de Paus heeft mgr. G. M, Jansen, vicaris generaal van den aartsbisschop van Utrecht, benoemd tot proost, den zeeroerw. heer J. G. H. C. Essink, deken en plebaan, tot kanunnik-poenitentier en den zeereerw. heer Th. S. Roes, pastoor der O. L. V.-kerk te Utrecht, tot kanunnik van het metropoli- taan kapittel van Utrecht. De heer J. A. Wijnhoff, arts te Utrecht, is in de plaats van dr. C. A. Lamping be noemd tot directeur-geneesheer van het stede lijk ziekenhuis aldaar. Blijkens gisteren bij den Raad te Am sterdam ingekomen verzoek, heeft de heer H. Bouman ontslag aangevraagd als directeur van de Gemeente-Kweekschool voor onder- wijzers en onderwijzeressen aldaar. Mgr. W. Wulfingh, apostolisch vicaris van Suriname, is to Amsterdam aangekomen. Een ernstige oogziekte, die hem met blindheid dreigt, noodzaakte hem naar Nederland terug te keeren. Men meldt uit Zwitserland het overlijden van mr. E. J. J. B. Cremers, lid V3n de Eerste Kamer der Staten-Generaal, een staats man, die grootendeels in de Tweede Kamer zijn krachten aan de behartiging van 's lands belangen heeft gewijd. In 1864 maakte hij als minister van buiten- landsche zaken deel uit van het tweede ministorie-Thorbecke ter vervanging van jhr. Van der Maesen de Sombreff, waarna de heer Cremers van 1869 tot 1888 onafgebroken het Groningsche district Zuidhom in de Tweede Kamer vertegenwoordigde. Zijn staatkundig en parlementair leven kenmerkte zich door zijne adviezen bij de begrootingen voor buiten- landsche zaken, vrucht van zjjne studiën en kennis van het volkenrecht, dat hij, ook als warm voorstander der toepassing van de internationale arbitrage, ijverig beoerende, maar ook eir vooral door zi)ne pogingèn in 1878/79, om met den heer Fransen van de Putte een ministerie saam te stellen. Aan beide staatslieden, benevens aan den staatsraad mr. De Vries, was die taak door den Koning opgedragen, nadat Z. M. bezwaar had gemaakt voorstellen tot grondwetsher- zi ning, door het ministerie-KappeyneTak gewenscht, te doen. De uitslag was, dat de vorming van een ministerie uit hunne partij onmogelijk bleek, nadat de beide staatslieden de liberale Kamerleden hadden geraadpleegd. De heer Cremers werd door het vertrouwen der Tweede Kamer eenigo jaren achtereen belast met het voorzitterschap harer vergade ringen en het laatste jaar van zijn presidium herinnert aan de talentvolle en tactvolle wijze, waarop bü de beraadslaging over de grond wetsherziening van 1887 leidde. Kort na zijn vrijwillig aftreden als lid van de Tweede Kamer werd hij door de Staten van Zuid-Holland gekozen tot lid van de Eerste Kamer, aan wier werkzaamheden hij, door zijna ziekte verhinderd, in den laatsten tijd niet meer kon deelnemen. Het stoffelijk overschot zal uit Zürich naar Den Haag worden overgebracht, om Zaterdag aldaar te worden tor aarde besteld. Gisteren is te 's-Gravenhage op 31-jarigen leeftijd overleden de beer J. H. C. Van Raamd, in leven gemeente-bouwmeester van Zieriksee. Het is eene goede zaak, die in den „Open Brief van eenige Hollandsche Afrikaners aan huDne broeders in Nederland" wordt bepleit. De redactie van „Ons Tijdschrift", eene m Zuid Afrika verschijnende Nederlandsche illus tratie, wil door een beroep op het Neder landsche volk, trachten een groot aantal in- teekenaren in Nederland te verkrijgen, om, daardoor gesteund, het tijdschrift te kunnen uitbreiden en meer te doen beantwoorden aan het do?leen flink, degelijk, zeer fraai tijd schrift voor Zuid-Afrika te worden, gelijk staande met de daar verspreid wordende fraaie Engelsche tijdschriften. De leeslust zal daardoor opgewekt worden niet alleen, maar vooral: het blad zal een bolwerk worden tegen het voortwoekeren van de Engelsche taal in de huisgezinnen, vooral onder jonge lieden. Wij vertrouwen, dat ieder, die beseft van hoeveel belang de Nederlandsche taal is voor de handhaving der Nederlandsche nationaliteit in Zuid Afrika, zjjn steun aan deze uitgave niet zal onthouden. In verband met het aanstaande vertrek van het oorlogsschip „Nautilus" van Santa- Cruz de Toneriffe is de verzending van brieven en andere stukken in pakketten aan het adres van dat oorlogsschip gestaakt. Door den minister van waterstaat is aan het gemeentebestuur van Haarlem kennis gegeven, dat door hem zijn goedgekeurd de plannen voor de vergrooting van de sluis te Spaamdam en dat het daarvoor gevraagde rijkssubsidie zal worden verleend. Do aanbesteding det werken zal plaats hebben op 21 November a. s. Bij den Raad der gemeente Haarlem is ingekomen een_tfirzoek_van de „Yereeniging voor Itjkenverbranding in Nederland", om op de algemeene begraafplaats een crematorium met columbarium te mogen bouwen. De Duitsche gezant bjj ons hof, baron Von Brincken, beoft gistelnamiddag aan z\jn tafel genoodlgd den Engelschen gezant te 's-Gravcnhage, sir Howard, en lady Howard en den Noderlandschen gezant te Berljjn, jhr. Van Tets van Goudriaan, die met verlof hier te lande aanwezig is. Na langdurige ongesteldheid overleed gis teravond te 's Gravenhage de heer A. W. P. Sterkman, fabrikant, lid der firma van de reeds zoovele jaren aldaar gevestigde fabriek van jjzer-arlikelen. Vele jaren was hü lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken aldaar, laatstelijk onder-voorzitter van dat college. Bjj besluit van den Commissaris der Koningin in Zuid Holland is het contingent der rjj- en trekpaarden en van het aantal dezer laatste, tevens geschikt voor batterij- paarden, in geval van oorlog of oorlogsgevaar door elke gemeente to leveren, vastgesteld respectievelijk op 165, 1205 en 602. Bü beschikking van den minister van binnerlandsche zaken is bepaald, dat de com missie, tot het oxamineeren van hen, die eeno akto van bekwaamheid wenschen te vei krügen tot het geven van middelbaar onderwüs in de Nederlandsche taal en letter kunde, geschiedenis, aardrijkskunde, staathuis houdkunde en statistiek, staatsinrichting en schoonschrijven, voor het jaar 1896 zitting zal houden te 's Gravenhage; en zijn benoemd: tot lid en voorzitter dier commissie, dr. W. B. J. Van Eyk, inspecteur van het middelbaar onderwys, te 's-Graven hage; tot leden: dr. P. L. Muller, hoogleeraar aan de rijks universiteit te Leiden; mr. J. De Louter, hoogleeraar aan de rijks-universiteit te Utrecht; dr. K. H. Th. Bussemaker, hoog leeraar aan de rijks-universiteit te Groningen; dr. J. Te Winkel en dr. C. M. Kan, hoog leeraren aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdamdr. A. Kluyver, mode-redacteur van het woordenboek voor de Nederlandsche taal, te Leiden; mr. K. M. G. de Meüier, leeraar aan de hoogero burgerschool te ArnhemP. R. Bos, leeraar aun de rjjks hoogere burgerschool te Groningen. Aan den heer G. L. Kepper, benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Schiedam, is tot wederopzegging vergund te 's Gravenhage te wonen. Het stoomschip „Herzog", van Oost- Afrika naar Vlissingen en Hamburg, arriveerde 27 Oct. te Marseille; de „Lawoe", van Rotter dam naar Batavia, vertrok 28 Oct. van Port- Said; do „Smeroe", van Batavia naar Rotter dam, vertrok 27 Oct. van Port-Saidde „Bur gemeester Dea Tex" vertrok 28 Oct. van Batavia naar Amsterdam; de „Prins Willem III" arriveerde 28 Oct. van West-Indië te IJmuiden; de „Prins Willom IV" vertrok 29 Oct. van Amsterdam naar Suriname; de „Reichstag" arriveerde 28 Oct. van Hamburg en Amsterdam te Dar es Salaam. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Eervol ontslagen H. C.Boel- bouwer, op zijn verzoek, als notaris to Water graafsmeer. Mot ingang van 1 Nov. a. s. benoemd tot eerste, klerk bij het Kabinet der Koningin, jhr. J. E. C Van der Willige von Schmidt auf Altenstadt, thans tweede klerk bij dat Kabinet. Benoemd E. J. Brinkhuis, met ingang van 1 November a. 8., tot burgemeester der gemeente Ooststellingwerf, met toekonniug van eervol ontslag als burgemeester van VJagtwedde. Benoemd A. M. C. J. A. Sassen tot burgemeester der gemeente St. Oedenrode. Goedgekeurd, dat A. Bruggeman, burgemeester van de gemeente Baarland, is benoemd tot secre taris dier gemeente. Goedgekeurd dat aan D. Hosselink, toenmaals burgemeester der gemeente Finsterwolde, op zijn verzoek, eervol ontslag is verlcond als secretaris dier gemeente. Pensioen verleend aan: A. C. Mulder, wed. mr. J. Tb. F. Huguenin, griffier bij het kantongerecht te Meppol, ƒ92; T. C. Vos, wed. dr. H. Kleyn, hoogleeraar, ƒ600; M. B A. Klusenaar, rijksveld wachter "Jde klasse (brigadier-majoor-titulair), 163; T. Walborg, wed. H. J. Schuur, vorificateur lsto categorie bij 's Rijksbelastingen, 465; G. Van Zeist, wed. II. Van Ommen, rnksveldw. 3de kl., 220; S. J. Hesse, wed. C. E. Van der Loeft', directeur van het postkantoor te Borculo, 595de kinderen van wijlen H. H. Driessen, Rijksbookhouder 1ste kl. ten kantore van den betaalmeester te 's-Graven hage, 325; W. Van der Velden, wed. F. J. Richard, kantoorknecht der telegraphic, ƒ394 's jaars. Aan den commies der telegraphic van do 3de klasse F. J. Gentis, met ingang van 1 Januari a. is., op zijn verzoek, eervol ontslng vorleend uit 's Rijks dienst. Eervol ontslag verleend aan jhr. O. J. A. Repc- laer van Driel, Kijksingenieur voor de spoorwegon, en aan B. P. Bilhoimer als districts-inspocteur der spoorwegdiensten en benoemd tot Rijksinge- nieur voor de spoorwegen, B. P. Bilheimer voor noemd. Tot commies bij de directie van registratie en domeinen te Leeuwarden is benoemd de heer J. A. Van der Scheer, than9 surnumerair to Devente De minister van marioo heeft den adolborst der 3de klasse bij hot Koninklijk Instituut voor do Marine te Willemsoord A. C. Nanuing, met 1 November a. s., op zijn verzoek, eervol van die inrichting ontslagen. Gemeenteraad Tan Rattrljk. De gisteren gehouden vergadering werd te halfelf geopend door den heer T. A. O. De Ridder, burgemeester, in tegenwoordigheid van alle leden, behalve van de heeren Van Mels en Van der Plas, beiden afwezig met kennisgeving, laatstgenoemde wegens onge steldheid. De Voorzitter uitte den wensch, dat de ijverige wethouder Van der Plas spoedig zal 2) En zoo scheidden zü, en Cynthia weende zich büna blind, en was zoo bang, dat haar ouders de oorzaak van haar ontroering zouden bemerken, dat zjj een hevigen aanval van zenuwhoofdpün voorwendde, om het overige van den dag haar kamer te mogen houden. Daar dacht en tobde zü zoo lang, tot Mostyns beeld, nog aantrekkelüker gemaakt door de smart der scheiding, dat van Lucius O'Neil volkomen verduisterde, en zü besloot haar verloofdo te schrüvon en haar woord terug te nemen. Het was een büzonder oprechte brief büna te oprecht. Zü spaarde noch zichzelve noch haar nieuwen minnaar, maar vertelde kapiteiD O'Neil de geheele waarheid hoe zy hem büna vergeten had en niets meer gevoelde van de liefde, die zü hem vroeger toedroeg en hoe zü haar hart en ziel had weggeschonken aan Granville Mostyn, zonder wien, dit gevoelde zü, zü nimmer gelukkig zou kunnen wezen. Daarom smeekte zü Lucius haar te ontslaan van een belofte, die zü ni9t langer voornemens was na te komen. Toen Cynthia dezen brief geschreven had, bracht zü hem zelve naar de post, zonder er iemand een woord van te zeggen, en voelde zich geheel opgelucht, toen zy hem in de bus hoorde vallen. Na dit oogenblik werd zü veel vroolyker. Zü berekende na hoeveel dagen haar schrüven Soedan zou bereiken, en op welken datum zy Lucius' antwoord in handen zou kunnen hebben en daarmede de vrüheid om Granville Mostyn als haar minnaar aan te nemen. Onder den invloed van die ge dachten kwam haar vroolükheid terug zonder dat zü er zich één oogenblik in verdiepte, op hoeveel verdriet den armen kapitein O'Neil haar geluk te staan zou komen. „Je ziet er zoo aardig en opgeruimd uit, meisjelief," merkte mr. Needham ongeveer een maand later op, terwül zü dagelüks een aDtwoord hoopte te krügen, „en ik heb een tyding voor jo, dio je nog vroolüker zal maken: er is in Soedan gevochten, en oüze Lucius heeft zich buitengewoon onderscheiden. De couranten zün er vol van. Hü heeft met zün compagnie een fort veroverd en een moedig feit verricht, dat geen ander aan durfde. Als hü terugkomt, Cynthia, zal hü een Victoriakruis om je mooien hals kunnen hangen. Zal je dan niet trotsch wezen op je soldaat?" Cynthia gaf geen antwoord dan door een blos van verlegenheid, maar haar moeder deed het voor haar. „Als er iets tu8schen kwam om dat huwe- lÜk van Cynthia met Lucius O'Neil te ver hinderen," zeide zü, „zou mün hart er van breken." „Maar, wat zou er nu kunnen gebeuren, moeder?" „O, als de arme jongen maar eens thuis is; doch ik huiver, als ik denk aan het ge vaar, waarin hü dagelüks verkeert. Hü is zoo dapper, zoo ooversaagd. Stel je eens voor, dat hü sneuveldeIk zou dat niet over leven. Het is de hoop van mün leven, hem en onze Cynthia man en vrouw te zien." „En dat zal gebeuren, moedertje, zoodra de oorlog geëindigd is. Je moet niet zoo tobben en ons meisje noodeloos beangst maken. Kük nu eens, hoe bleek zü geworden is. Trek het je niet aan, mün kind! Lucius is nog gezond en wel, en je moest big zün, van zün dappere daden te hooren. Het zal een man zün om trotsch op te wezen." „Papa," vroeg Cynthia met trillende stem, „op welken datum heeft dat gevecht plaats gehad?" „Zoowat een veertien dagen geleden maar de tüding is getelegrapheerd uit Alexandrië. Ik weet wat je denkt, poesje: je verlangt een brief van Lucius zelf te krügen. Welnu, die zal wel niet lang meer wegblüven, denk ik, maar private correspondentie wordt in oorlogstüd dikwijls uitgesteld. Hü ls natuur lek ongekwetst, of zü zouden er wel iets van gezegd hebben^ E» is geen reden tot be zorgdheid." Wat zou de oude man gezegd hebben, als hü geweten had hoe zü slechts één ding vreesde, nl., dat de jonge held haar brief niet zou ontvangen hebben, waarin zü hem alle hoop op haar liefde ontnam. „Ha!" riep mr. Needham plotseling, toen hü een dame voorby zag komen, „daar heb ben wü Miss Parton. Wü moeten haar spoedig ons goed nieuws vertellendan zün we zeker, dat binnenkort het geheele dorp het weet." Ondertusschen tikte hü tegen het venster; Miss Parton keek om en stapte weldra de kamer binnen. „Lieve Miss Parton, wü hebben zoo'n goede tüding ontvangen. Kapitein O'Neil heeft zich, zooals de „Gazette" meldt, in den laatsten 8trüd als een waar held gedragen en won deren van dapperheid verricht Gü begrüpt hoe trotsch onze Cynthia op hem is, en dat mag zü zyn. Majoor Jenkins zegt, dat hü stellig het Victoriakruis zal krügen. Ik had lust het u gauw te vertellen, want ik ben zeker, dat gü er u ook in verheugt." „Hartelük geluk, Mr. Needham, en jü vooral, Cynthia; geef mü een kus, kindlief. Zoodra de oorlog voorbü is, en ik hoop, dat daar voel kans op bestaat, wordt je een gelukkig vrouwtje. Wel, wel, het is vandaag een feestdag voor Dovecot. Ik breng juist een felicitatiebrief op de post voor mün zuster Mrs. Welland, van Weymouth. Zü schreef mü zeer opgewonden, om te vertellen, dat haar dochter Dolly, de „beauté" van Wey mouth, verloofd is met den jongen Granville Mostyn, di9 dezen zomer hier was. Mün nichtje scheen heel dikwüls bü zün moeder te komen, die veel sukkeldetoen mr. Mostyn in Weymouth kwam, vond hü haar in het ouderlük huis, en daar zü beiden jong waren en vrü en knap van uiterlük, werden zü het al heel gauw samen eens. En de Mostyns zün zóó ingenomen met dat huwelük, dat het zoo gauw mogelük gesloten zal worden." „Mün Hemel!" riep Mrs. Needham opeens uit, „wat is er met Cynthia?" Allen keerden zich naar het meisje, dat be wusteloos achterover in haar stoel was gevallen. „Het arme kind! De plotselinge vreugde is haar te machtig geweest," zeide mr. Need ham. „Ik zal haar aan de zorg der dames overlaten, en als zü bükomt, moeder, breng haar dan naar heur kamer en laat ze wat stil liggen, tot zy meer gewend is aan het" heerlüke, trotsche gevoel, de bruid van eer held te zyn." De arme Cynthia had inderdaad wel reder om trotsch te wezen, toen zü tot het bewust zün ontwaakte, hoe zü aan Lucius O'Neil haar zwakheid bekend had voor een man die haar in den steek liet voor het eerste mooie gezichtje, dat hü tegenkwam. De trots kwam haar in zooverre te hulp, dat zü geen enkelen traan stortte over het verlies van haar onwaardigen minnaar, maar van dit oogenblik af werd haar leven een voort durende kwelling. Duizendmaal was zü op het punt om haar ouders alles te bekennen, doch zü durfde hun vreugde niet storen. Het was vreeselük voor haar, om hen te hooren uitweiden over haar aanstaand huwelük, en over hot voorrecht van zulk een schoonzoon to krügen, terwül zü wist hoe haar domme, hartelooze brief reeds in zün handen was. Het was een marteling, gedurig te hooren vragen of zü niet blü was, dat de oorlog weldra gedaan zou zün en zü Lucius dan spoedig zou weerzien. "Wat zou het wezen als haar minnaar thuiskwam? Wat anders dan schaamte en zelfverwüt en bittere klach ten I En toch kwam de waarheid niet over haar lippen. Het eenige, wat zü doen kon, was te makeD, dat haar moeder niet san haar uitzet begon voordat kapitein O'xVell in het land was, onder het voorwendsel, dat dit ongeluk voorspelde. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1