L. MEIJBOOM, Armenzorg. Winkeljuffrouw. Verccuigiug voor Christelijk Ouderwijs DANK- EN BEDESTOND, ORGEL. W. S. MKSm, TE HUUR: l'ciiiuriiig van Weiland. „onthullingen" van de „Hamburger Nuch- richten", over de betrekkingen van Duitschland en Rusland van vóór 1890, werd herhaalde malen de wensch geuit, dat ook de regeering van haar kant in deze zaak een woord mee zou sproken. De „Reichsanzeiger" is gemnch- ,tigd te verklaren, dat dit niet zal gebeuren. Diplomatieke verhandelingen als die, welke door de „Hamburger Nachrichten" worden besproken, behooren in hun wezen tot de strengste Staatsgeheimen; het is een inter nationale plicht, die geheimen zorgvuldig te bewaren, en een schending van dien plicht zou gewichtige Staatsbelangen benadeelon. De KeizerLJke regeering moet zich dus van elke verklaring onthouden en zal tegenover die uitlatingen van het Hamburgsche blad noch onjuistheden rectificeeren, noch onvol ledigheden aanvullen, in de overtuiging, dat h6t vertrouwen in de oprechtheid en in de trouw aan de gesloten verdragen van de Duitsche politiek bij de andere mogendheden te zeer boven alle verdenking verheven is, dan dat het door dergelijke onthullingen zou kunnen worden in gevaar gebracht.'r Naar gemeld werd, had de „Hamburger Nachrichten", die gewoonlijk voor het orgaan van Bismarck wordt gehouden, verklaard, dat Bismarck zich indertijd door een verdrag van Ruslands welwillende neutraliteit tegenover Duitschland in geval van ooTlog had verzekerd. Caprivi moet, door zich meer naar Engeland, te richten, dit verdrag hebben verbroken en zoodoende Rusland in de armen van Frankryk gedreven hebben. Keizer Wilhelm bevond zich gisteren met prins Hemrich op het schietterrein te Meppen, waar proeven werden genomen. Tegen 4 uren vertrokken de keizer en prins Hein- rich naar de bij Essen gelegen villa van Krupp. Do „Reichsanzeiger" kondigt de benoe ming aan van baron Yon Ricbthofen, vroeger Duitsch commissaris van de E'gyptische open bare schuld, tot directeur van de koloniale afdeeling van het departement van buiten- landsche zaken, in de plaats van dr. Kayser. De vergadering te Berlijn, waar profi Quidde het woord zou voeren en die door de politie ontbonden werd, was bijeengeroepen door Max Ross, bestuurslid van de Duitsche boekdrukkersorganis .tie. Daarvoor is Ross I gcmassregelt. Hy is sedert vier jaar corrector aan den „Reichsanzeiger," maar heeft dezer dagen zijn ontslag gekregen, tot leedwezen van z\jn chef, die erkende dat hp een der beste correctoren was. De reden wilde men eerst niet opgeven, maar na hng aandringen vernam Ross dat de maatregel genomen was wegens zjjn optreden in het openbaar, en hoofdzakelijk wegens het bijeenroepen van de bewuste vergadering. Telegrammeu. WEENEN, 27 October. In de Oostenryksche begrootingscommissie werden heden de ge heime fondsen behandeld. In antwoord op een vraag van de Duitsche linkerzijde, zeide de minister-president dat de regeering geen ar ty program kan ontvouwen en zich niet afhankelyk kan stellen van de Duitsche lin kerzyde. De regeering heeft in geen enkel geval de constitutie gewyzigd en wil van geen uiterste besluiten in zake de school- quaestie en de kerkslyke politiek hooren. De preker hoopte dat het Duitsch-Tsechisch con flict een milderen vorm zal aannemen en deed een beroep op de gematigden, met het oog op het gevaar, dat van socialistische zyde reigt. NIEUW-YORK, 27 October. Naar uit Havanna gemeld wordt, heeft kolonel Segura de opstandelingen van den berg Soroa in Pinar del Rio verdreven. Het gevecht duurde twee dagen. De opstandelingen verloren 61 man aan dooden, de Spanjaarden een luitenant en 21 man aan dooden, alsmede 7 officieren en 157 man aan gewonden. Gemeenteraad ven Oegstgeest. f Voorzitter: de heer J. M. De Kempenaer. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter brengt ter tafela. een twee tal reclames tegen hun aanslag in den hoof- deiyken omslag, dienst 1896, van den weleerw. kapelaan Bergansius en van W. A. Van Vel- zen, op wtlke reclames op voorstel van -den Voorzitter door den Raad wordt besloten zo to renvoyeeren naar de commissie van den Hoofdeiyken Omslag ter fine van onderzoek. b. Eene missive van Ged. Staten dezer Pro J vincie van 14/23 September 1896, waar bp wordt medegedeeld, dat het aandeel in de kosten van het 2de bataljon rustende schuttery in Z. H voor deze gemeente bedraagt 16.38, welke missive voor kennisgeving wordt aan genomen. cEen drietal verzoekschriften van dr. Van Deventer, J. v. d. Berg en C. v. d. Plas om titutie van hunne aanslagen in den hoof- eiyken omslag over 1896, waarop gunstig wordt beschikt. d. Een verzoek van mr. R. E. Tilman om Ontheffing van 2fin aanslag in den hoofdelyken omslag over 1896, waarop wordt besloten toem 8/n restitutie van zyn aanslag te ver eenen. Eene missive van den Ryksarchivaris om toezending der rechterlyke archiefstukken, flie in den inventaris voorkomen onder de nmmers 40, 69, 181, 184 en 1S4 bis, waartoe vereenkomstig het voorstel van B. en Ws. orat besloten. Vervolgens wordt overgegaan tot het onder ek der geloofsbrieven van het nieuwbe noemde raadslid don heer H. G. Van Sille- voldt en tot zfine toelating besloten. Tot lid van het H. G. Armbestuur werd benoemd de heer A. Juffermans. Daarna komt aan de orde het voorstel van B. en Ws. om geld van het Grootboek af te schryven en op hypotheken te zetten. De Voorzitter stelt namens het Dagelfiksch Bestuur aan den Raad voor, om eene som van 25,000 van het Grootboek der Ned. Werk. Schuld af te schrijven en dit geld onder eerst hypothecair verband te vestigen, op welk voorstel door den Raad gunstig wordt beschikt. Alsnu wordt overgegaan tot de wijziging der Verordening op het lager onderwijs. Ten slotte wordt overgegaan tot de vast stelling der gameente-begrooting voor 1897. De Voorzitter stelt namens B. en Ws. voor om lo. zijne jaarwedde te verminderen met 200 en to brengen op ƒ800. 2o. De jaarwedde der wethouders te ver minderen met 501 3o. De jaarwedde van den secretaris te brengen op ƒ600 en 50 voor het verrichten der werkzaamheden van den Burgerlijken Stand hierby te voegen, zoodat de jaarwedde dan worot ƒ650. De beer A. Den Haan stelt voor de jaar wedde van den secretaris te brengen op 700, welk voorstel, in stemming gebracht zynde, wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. 4o. De jaarwedde van den gemeente-ont vanger te brongen op ƒ250. De Voorzitter leest een request van den ontvanger aan den Raad voor, waarin deze mededeelt, dat by inzage heeft genomen van de begrooting der gemeente voor 1897 en het hem. heeft getroffen, dat juist zijne jaar wedde in verhouding het méést is verlaagd, zoodat by den Raad verzoekt het bedrag zyner jaarwedde te wyzigen en te verhoogen. De heer J. J. baron Taets van Amerongen stelt voor om de jaarwedde van den gemeente ontvanger te brengen op 300, wrik voorstel wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. 5o. De jaarwedde van den gemeente-opzichter te brengen op 200. De heer D. v. d. Putten vermeent, dat de jaarwedde van den opzichter ook wel van de begrootmg kan geschrapt worden, hetgeen door B. en Ws. wordt bestreden. De Voorzitter zegt, dat de Raad niet van B. en Ws. kan eischen, dat zij ales naloopen, en toont aan, dat de geraeente-opziebter niet gemist kan worden, met welk gevoelen zich de Raad vereenigt, zoodat de jaarwedde van 20Q voor den gemeente-opzichter op de be grooting biyit staan. De jaarwedde van den ambtenaar ter secre tarie wordt niet meer uitgetrokken, aangezien de secretarie-werkzaamheden aanmerkriyk zullen verminderen, nu de bevolking tot ruim de helft van het aantal zielen van het vorige jaar is teruggebracht. Verder komen nog onder de uitgaven o. a. de volgende posten op de begrooting der ge meente voor het jaar 1897 voor: Presentiegeld voor de leden van den Raad, gebracht van f 180 op 105. Jaarwedde voor den telephonist verhoogd met 25. Kosten voor verteringen ten behoeve van het huishoudeiyk bestuur, bureau van stem opneming en commissiën,-gebracht van ƒ130 op f 70. Uitgetrokken wordt de jaarwedde van één veldwachter, daar volgens den Voorzitter het zeer wel mogelyk is, dat één veldwachter den politieoienst zal kunnen verrichten. De post jaarwedde van den nachtwaker wordt van de begrooting geschrapt, uithoofde De Nobel, behalve met het verrichten van politiediensten, zal belast worden met het opsteken en bedienen der lantaarns, het ophalen van aschi en vuilnisr,' ten gevolge waarvan de post, op de begrooting uitgetrok ken voor den aschman,. vervalt. Onderhoud der verlichting, gebracht van 1625 op ƒ600. Kosten van het onderwijs, gebracht van 4995 op 4570. Subsidie voor het Algemeen Armbestuur, gebracht van 600 op 400. Op voorstel van den heer Taets Van Ame rongen wordt besloten voor het jaar 1897 geene subsidie van 50 aan het bestuur der IJsclub „Oegstgeest" te verstrekken, daar by meent dat de kas der ysclub in goeden staat verkeert. Als inkomsten zullen o. a. worden geheven 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op do gebouwde eigendommen10 opcenten op de hoofdsom der belasting op de onge bouwde eigendommen; 15 opcenten op de hoofdsom eer belasting op het personeel. De ^hoofdelijke omslag is gebracht van ƒ4715 op ƒ1700. Het bedrag op de begrooting, uitgetrokken voor bet suppletoir kohier, wordt gebracht van 675 op 200. Dg begrooting wordt daarna vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van ƒ17,193.025. Eindelijk wordt nog door den heer A. Den Haan als lid der grindweg commissie Katwyk Oegstgeest, medegedeeld dat be sloten is een paardenspoor te leggen van bazalt afslag in den weg van Katwijk naar Oegstgeest, waarna de vergadering door den Voorzitter wordt gesloten. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4.5° C. 40.1"' Fahrenheithedenmorgen 3 uren 4 C. 39.2' F.; 's middag3 om 12 uren 7 C. 44.6 F.; 's namuiags 4 uren 7° G. 44.6 F. Do verkochte bruid. Het heeft hier ter stede in den laatsten tyd zeker niet aan gelegenheden ontbroken om zich te ontspannen of om op de eene of andere wyze op kunstgebied to genieten. En toch was de Schouwburg gisteravond by de opvoering van Smetana's echt komische opera „Die verkaofte Braut" zeer goed bezet, zoodat de heer Saalkorn, die als directeur het niet temin ondernam om toch ook Leiden met een bezoek te vereeren, finantiéel er wel zonder kleerscheuren zal zyn afgekomen, al moge het voordeelig saldo dan ook niet schitterend zyn geweest. Wat echter den indruk betreft, dien zjjn gezelschap heeft gemaakt, deze is daarentegen in veel opzichten bepaald gunstig. En daarom mogen wy hem niet anders dan dankbaar zyn. Aan terugroepingen zoowel, by open doek als na elke acte beeft het niet ontbruken. De opera is volstrekt niet nieuw. Reeds 30 jare n geleden werd ze voor de eerste maal ta Praag opgevoerd; ze bleef toen spoedig weer rusten en Tater andermaal vertoond te Weenen tydens de muziek- en theater- trntoonstelling, en toen wel met zeer groot succes. Nu Smetana dood is, is er de aandacht in het byzonder op gevestigd. Maar zoo gaat het meer by kunstenaars, dat etrst na hun verscheiden hunne verdiensten worden gekend of erkend. De muziek van „de Verkochte Bruid" ken merkte zich door nieuwheid, is vol geest en geheel in overeenstemming met den tekst en den coestand. De actie is levendig en opgefrischt door nationale (Bofieamschej dansen en de altisten deden goed hun best. Mt-j. M. Tfaorsen (Marie, in de titelparty) is een zeer lieve sopraan, die Heel veel gelukkige oogenblikken had en goed werd ter zffde gestaan door don heer O Stein (Hans, Micha's zoon uit diens*eerste huwelyk). Beicitn vormden o. a. reeds in de tweede scène, eindigend met het „Lebwohl, bis ich Dich wicderseh' D'% een schoon duet. Een verdienstelijk tenor was vooral de heer K. Lauth (Wenzel, stiefbroeder van Hans), die over eon sympathiek geluid beschikt en bovendien, als hakkelend zanger, ook goed acteert. Zyn moeilyke party vervulde by opperbest.. Een party, of liever een rol, van gewicht, had ook de heer A. Wilier t, als Kézal, huwe- lyks-makelaar, als hoedanig hy als acteur uitblonk, meer dan als baszanger. Hy wist, om het zoo eens uit te drukken, op cis wyze er zich goed doorheen te slaan en'het publiek door zyn spel te amuseeren. Dit zyn o. i. de vier voornaamste personen, die in de opera voorkomen. De andere par tyen, meer of minder goed vervuld, doch meestal zeer bevredigend, zfjn van onderge^ schikter aard. Enkele p.rc on en treden zelfs maar even op, zooals mej. E. Klinkhof als de danseuse Esmeralda en de heer O. WaTfner als directeur van een reizenden artistentroep, die ook wel tot het welslagen bijdroegen en het publiek in een zeker door den componist bedoelde stemming trachten. De koren waren blykbaar goed ingestudeerd en het orkest gaf mede zeer veel reden tot tevredenheid. De verschillende dansen door een „corps de ballet" van acht dames vonden insgeiyks byval. Op een grooter tooneel, met meer voldoende décors en een grootere ruimte, zou het geheel zeker nog oneindig meer effect maken. Jammer dat de troep, naar wy vernamen, zoo aan tyd en, wat het reizen betreft, door contract met de Staatsspoor, waar deze is gevestigd, gebonden is, want nu moest, om weer naar Amsterdam te komen, gebruik worden gemaakt van den trein, welke, via Utrecht, roods van hier om 8 min. over tienen vertrekt. Al was de voorstelling daarom al te zeven uren begonnen, zoo moesten toch, om den trein te kunnen lialen, van de laatste acte de goheele 6de en 7de scène worden overgeslagen. Zulke coupures zyn voor het publiek, welke roden er ook moge bestaan, toch nooit aangenaam. Daarom hopen we voor een volgenden keer op beter, want wy twyfelen er niet aan of het Duitsche opera-gezel3chap zal ons, na het succes van gisteravond, dezen winter nog wel eens komen bezoeken. Kerkelijke Berichte». Katwyk aan Zee: Donderdagavond, 29 Oct., te halfzeven, hoopt ds. Van der Linden te 'a-Hago, in de Gertf. kerk te Katwyk aan Zee op te treden, om eene rede te keuden in 't belang van 't Chr. onderwys. "Woubrugge: Gereformeerden. Donderdag 29 Get., 's avonds te halfzeven, ds. Kramer, pred. to "Waarder, A1 f e nNod.-Herv. Kerk. Zondag-morgen te halftien, dr. Gravenmeyer, Tan Utrecht. 's Avonds te halfzeven dezelfde en niet zooals eerst was bepaald ds. Klercq, van Koudekerk. Beursbericht. Amsterdam, 28 October. De markt van heden stil en zwak zoowel voor Europeesche als Amerikaan ach e fondsen. Aand. Kon. My. van Petroleum-bronnen 790. Arkansas 590. Terminal 121, willig. Prolon gatie 4. L£IDE%', Z9 October. Wy vernamen, dat enkele pers o- nen en firma's de dregge Okhuyzen reeds in hun bezit hadden en alzoo een loffeiyk voor beeld hebben gegeven aan anderen, die wy thans zullen trachten over te halen er zich ook eene aan te schaffen. I>d Stoombootmaatschappy „De Volharding" heeft ze op alle booten en stations, de firma Sillavïs en Rutten op alle schuiten en wagens. Zóó mo&t het zfinl Zooals men weet, treden we gaarne als tu33chenptrsoon op, om ze tegen den door don fabrikant gestelden kostenden prys van 93 cents verkrygbaar te stellen aan ons Bureel, alwaar de dreggo tor bezichtiging hangt. Tn de heden te Katwyk gehouden ge meenteraadszitting is tot gemeente opzichter benoemd de heer K. E. Van Wynen, te Leerdam, en tot onderwyzeres te Katwyk aan Zee mej. A. De Blauwen aldaar. Uitge lout werden rn de 3-pct.-geldteening 1877 do aancteblen 1100, 114 en 193 en in de geld- leening 1895 de aandcelon 43, 174 en 4. De begrooting voor 1897 is m ontvangt en uit gaaf vastgesteld tot een bedrag van 52,668. Besloten werd met algemeens stemmen op één na, die van den heer Parlevliet, tot ver wen; g m rechten door de gemeente naar aanleiding van een qnaestia tusscken haar en het domelnbestuur over giood tusschen da oude kerk en het vuurbaakpad. De ïyfarts van de Koninginnen, dr. Van Tienhoven, zal zich. gedurende de buitenland- sche reis van Hare Majesteiten mede in het zuiden van, Frankryk. bevinden. Heden was er in de Tweede-Kamer- commissie-vergadering over de begroeting van het departement van Justitie. De heer Reïtz, voormalig president van den Oranje- Vrijstaat, ré hedenochtend van Den Haag naar Delft vertrokken, van waar hy zich binnen enkele dagen naar ZuitLAfrika zal begeven. CORRESPONDENTIE. - L. B. vestigt er de aandacht op of het nietgewensebt is, dat den personen, wien' a..s. wmter vergunning wordt verleend om op het fis banen te vegen, de verplichting wonde} opgelegd steeds van een aregge-Okhuyzen voorzien te zyn, Officieel© Kennisgevi ugen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zegwaard brengen ter openbare kennis, dat het dooi de Gedeputeerde Stalon der Provincie Zuid- liolland, bij hun besluit van den 20sten October 1896, goedgekeurd' Suppletoir Kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1896, iu afschrift ge durende den tijd van vyf maanden, aanvangende den 27sten October, op de secretarie der gemeente voor een ieder is ter lezing nedergelegd. ACADENIE-XieCWI. Leiden: Geslaagd is voor het theoretisch apothekers-examen de heer W. L. Sluyter. Burgerlijke Stand. ZEGWAARD. Ondertrouwd; P, Van El 1 es- wijk jm. 24 j. en E, M. Seegers jd. 21 j. Geboren: Elizabeth, D. van J. Van Reeuwijk en F. 9fp. ZOETERMEER. Geboren: Pietor, Z. van J. A~ W. Bos en W. Van der Eijke. Overleden: leven!. Z. van J. M. Bos en C. Vlaardingerbroek. De Ioopers binnen de gemeente en de Agen ten van het Leidsch Dagblad buiten Leiden bezorgen op verzoek het Dagblad alléén des Zaterdag-avonds ad 2Vi Cent per nummer. a.d vertentiën. Heden werden wy verbiyd met de geboorte van een flinke Dochter. J. ALT. J. A. ALT Kool. Leiden, 27 October 1896. 7898 5 Voorspoedig bevallen van een flinken Jongen M. A. LAMAN Hendrlksen. Zoeterwoude, 28 October 1896. (Hooge Ryndyk.) 7900 6 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zoon en Broeder ANTONIE VAN RAAL VAN KONIJNENBURG, io den ouderdom van 32 jaren, in leven Employé der Nieuwe Afrikaansche Handelsvennootschap te Rotterdam. Uit alltr naam, W. E. VAN KONIJNENBURG. J. A. VAN KONIJNEN BURG -Van Duk. Noördwijk a/Zee, 20 Oct. 1896. Wegens buitcnlandsche betrekkingen eerst lieden geplaatst. 7889 12 Heden overleed, te Amsterdam, tot onze diepe droefheid, ODze innig geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder JAN WILLEMSE VAN STADEN, na een langdurig lyden, in den ouderdom van ruim 29 jaren. Uit aller naam, Leiden, A. VAN STADEN. 27 Oct. 1896. M. VAN STADEN Abkoldüs. (Marendyk). 7887 16 Eenige en algemeen e kennisgeving. Heden overleed, Da voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde Echtgenoot en Vader THEODORUS RODENBURG, in den leeftfid van rui ra 39 jaren. Wed. Th. RODENBURG, 7893 7 C. HovGkduin. Leiden, 28 October 1896. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een smartelyk iQden, onze innig geliefde Echtgenoot, Behuwdzoon en Behuwdbroeder ARNOLDUS CHRISTIAAN VAN EGMOND, in den ouderdom van byna 28 jaar. Uit aller naam, Wed. A. C. VAN EGMOND Dütverman. Leiden, 27 October 1896. (Galgew-tter 17). 6S96 9 Voor de vele hewfizen van deelneming ondervonden tydens de ziekte en na het over- lyden van onzen geliefden Zoon en Broeder GERRIT, betuigen wy onzeu hartelyken dank. Uit aller naam, A. H. MOOTE. J. F. MOOTE-merkensaat. Leiden, 28 October 1896. (Oude Singel 192). 7894 9 Allen, die iets to "vorderen hebben van den Heer 13. M. MIJJJflAAJS, worden ver zocht vóór 8 November hun rekeningen te zenden naar Morachweg No. 2. 7888 6 Tandarts, blobmmarkt 8. Spreekuren} IO 7820 10 Kosteloos van O tot 1© uren* Uitgezonderd Zon- en Feestdagen. Voor een fatsoenlijken Man wordt vast Loopwerk gezocht. Inlichtingen geeft gaarne Mejuffrouw DALEN, Heerengracht 27. 7885 6 A-rmenzorg., Yoor eene nette, fatsoenlyke Vrouw worden natte of droge Wasscheo gezocht. Inlich tingen geeft gaarne Mejuffrouw DALEN, Heerengracht 27 7886 6 Wordt gevraagd, in een Dameshoeden- magazyn, een flink VERKOOPSTER, m6t opgaaf van vorige betrekking en van goeda getuigen voorzien. Brieven onder Na 7907 aan het Bureel van (fit Blad. 7 ten behoeve van. On- en Minvermogenden te Leiden. ter Iierdemking vnn ffict 25-Jarlg be staan der Chr. §cho»l aan rite Dlddelstcgrackt, op YRIJDA.G 30 OCTOBER 1896, 's avonds te ACSiT uren, in de Zaal Noordeinde, waar Ds. BRIËT en Ds. DE WOLFF als spre kers hopen op te treden en de Chr. Zang- vereeniging ,,Zia den lieer'' eenige liederen zal ton gelioore brengen. PLAATSEN VRIJ. 7906 19 Ter overneming: een A ME RIK. ORGEL, vyf Octaaf Registers en schoonen toon, \oor f 85; twee maanden gebruikt. 7905 6 BREESTUAAT 77. en Ftunderworst van af HEDEN te verkrijgen bij Heerengracht, hoek Haarl.straat, Telephoonnummer 157. 7S9L 16 9 een WINKELHUIS, waarin sedert vele jaren met goed succes i3 uitgeoefend eene Zaak in Kantoor-, Schoei-en Te kenbehoofcon, annex Bindery, gc-lsgen. in do onmiddellijke nabyheid van de H. B, School voor Jongens, Burgeravondschool en andere scholen. Brieven onder No. 7908 aan het Bureel van dit Blad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden, zullen op Haandng O November 1996, des middags tu l:s uren, ten Raad- huize aldaar, in het openbaar VEUHlIKESIs Een partij Weiland, genaamd „Het Raamland", gelegen aan den Hoogen Rijndijk, buiten de voormalige Hojgewoerdspoort, groot ongeveer 7 Heet., 27 A., 94 c.A., in 7 perceelen en ge combineerd, voor den tijd van 10 jaren (1 Januari 1897—31 De cember 1906). De voorwaarden liggen tor lezing ter Gemeente Secretarie, afdeelingFmancKD.elken werkdag de Verhuring voorafgaan^, ran 9 4 uren.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3