Koningin en gelooft, met heenwyzing naar Zoeterwoude en Oegstgeest, dat by ZEx. daar tegen bezwaar zal bestaan. Vermindering van den post raadt spr. ten zeerste af, daar ZEx. se zou beschouwen als een inbreuk op zijn recht. Voorts waarschuwt spr. tegen te veel bezuiniging. Na nog eenige discussie wordt besloten ook deze zaak verder in geheime zitting te be handelen. De verlaging van den post, uitgetrokken ▼oor bezoldiging van nacht- en stille wachten, met ƒ250, werd goedgekeurd. B(J den post betreffende het brandwezen ontwikkelde de heer Sillevis verschillende bezwaren tegen de aalarieering der brand meesters bij brand met 50 ets. per uur. Zijn opvatting, dat hulp bij brand groot-ndeels liefdewerk moest zijn, werd echter bestreden door den heer Boot, die meende, dat een brandmeester, die gedurende een brand zijn eigen zaken in den steek moet laten, aan 6praak beeft op belooning. De post bleef op het uitgetrokken bedrag. Bö den post: salarissen van onderwijzend personeel der gemeenteschool, vroeg de heer Sülevis, waarom het salaris van het hoofd dier school van 1300 op 1100 is gebracht; of de Raad het recht heeft, dit salaris, het welk 2 jaren geleden werd verhoogd, weder te verminderen. Spr. kan met het voorstel niet medegaan, indien geen degelijke argumen ten voor verlaging worden aangevoerd. De heer Van Dommelen antwoordt, deze verlaging te baseeren op het feit, dat deze gemeente voor de 45 kinderen, die uit Zoe terwoude te Leiderdorp schoolgaan, 225 moet bijpassen ter oorzake van den kosten- den prijs, en in het naburige Alkemade de salarissen der hoofden van scholen aanzienlijk lager zijn dan 1100. Den heer Sillevis is dit argument niet af doende. Het salaris van het hoofd, der school is eenmaal op ƒ1300 gebracht. De heer Van Dommelen gelooft, dat, is een salaris te hoog opgevoerd, de Raad het ook mag verlagen. De heer Boot deelt dit gevoelen. Besloten wordt deze zaak eveneens aan te houden tot in een gesloten vergadering. Tegen de verlaging van den post: bc-loo- ning van doctoren, heelmeesters en vroed vrouwen met 500 heeft de heer Sillevis bezwaar. Hij neemt in aanmerking, dat doe toren en vroedvrouwen geen werkmenschen sQo, maar personen, -die gestudeerd hebben aa examen hebben afgelegd. Hierom en om andere redenen acht hü f 250 belooning voor een gemeente-geneesheer en 150 voor een vroedvrouw te laag. De heer Van Leeuwen stelt voor, die be* looningen respectievelijk te brengen op ƒ300 en 200, de heer Boot op 350 en 200. Dit laatste voorstel wordt, als hebbende Ce verste strekking, het eerst in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 2 st., dia der heeren Van Leeuwen en Koning. Nadat de Raad in geheime ziitiug over ie aangehouden posten had beraadslaagd, werd in heropende vergadering besloten: o. De jaarwedde van den gemeente-opzichter te brengen op ƒ150; die van den gemeentebode op 50. Het voorstel van den heer Sillevis, om den post: Jaarwedden der veldwachters, op 450 te brengen, werd geacht te zijn verworpen, daar de stemmen staakten. Tegen waren de heeren Van Leeuwen, Van Dommelen en Boot. Ook werd verworpen het voorstel van den heer Sillevis, om de jaarwedde van het hoofd der gemeenteschool op 1300 te houden. Tegen waren de heeren Koot, Van Leeuwen, Van Dommelen, Boot en Koning. Zijn we wèl ingelicht, dan is de hoofdelijke omslag van ƒ2000 op f 2000 gebracht. De begrooting afgehandeld zijnde, ging de vergadering te halfelf uiteen. Persoverzicht, In aansluiting met het onder het Overzicht in höt Tweeae Blad voorkomende omtrent het geen De Standaard zegt onder 't hoofdje .Rechtvaardig?" zy bier alsnog de aandacht gevestigd op wat De Tijd van heden daar omtrent opmerkt. Dit blad zegt er van: Boven dit stuksken plaatst Be Standaard als titel het woord Rechtvaardig meteen vraagteeken. Ons dunkt, dat hier van rechtvaardigheid of onrechtvaardigheid geen sprake is. Het is slechts de vraag, of hetgeen mogelijk is ten aanzien van de Katholieken ook mogelijk is ten aanzien van de Protestanten. Be Standaard meent, dat men het nog wel eens beproeven kon, dat men, eerst a 1 s bleek, dat do verdeeldheid bezwaar opleverde, tot andere maatregelen zou moeten overgaan en maar vast voor e!k soort Protestantisme een .geestelijken verzorger" aanwijzen. Voor den Gemeenteraad van Leiden echter behoefden do bezwaren der verdeeldheid onder de Protestanten nog niet eens voor de zooveelste maal te blijken, nu in het krankzin nigengesticht. Onmiddellijk geldt immers reeds het bezwaar van het getal. Alle katholieke verpleegden vragen één priester, en de ééno kerkelijke overheid wijst dien éénen priester aan. De gezamenlijke protestantsche kerkeraden" missen eenheid en hiërarchie. De heer Yan Kempen, die den Leidschen Gemeenteraad een formule aan de hand deed, zou niet in staat zfln een college van kerkeraden te doen samenstellen. Het is eenmaal niet anders, en men moet handelen naar omstandigheden. Een commis sie, benoemd door den Gemeenteraad, welke met de Kerk niets te maken heeft, zal de predikanten moeten aanwijzen, die in het gemeentelijk krankzinnigengesticht als .gees telijk verzorger" zullen optreden. Ongelukkig is dit wel, maar niet onrecht vaardig. TWEEDE HA SI EK. Eindverslag is uitgebracht omtrent het ont werp tot oprichting van Kamers van Arbeid. De commissie van rapporteurs acht de open bare beraadslaging genoegzaam voorbereid. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp, om aan de gemeenten Alkmaar, Edam, Hoorn en Purmerend de bevoegdheid te geven tot voortzetting der heffing van de wik en weogloonen tot het vorige maximum (ƒ0.60 per 100 Kilogram) voor een termijn van drie jaren. Gemengd Nieuws. Volgens achterstaande adver- tentie der L. G.- en S.-V. „HerculV zal tr morgen, Donderdagavond te 8 uren inschrijving wezen voor de Volksklasse, opgeri ht door die V-reeniging, waar jongeli den van 16 20 jaar, in het bezit van een getuigschrift der lagtre school, kosteloos gymnast! kond rwys kunnen ontvangen. Wij twijfelen niet of volen, cie de gymnastische oefeningen op prijs stellen, zullen van deze gelegenheid gebruik maken, alhoewel hun aantal wel eenigsrins beperkt zal worden door bet vereischte diploma, dat. velen helaas niet bezitten. 't Voorbeeld van .Hercules" moge navolging vinden: boe meer waarde men aan zulk een getuigschrift begint te hechten, hoe meer het de volksontwikkeling ten goede zal komen. Gaarne had „H rcules" den leeftijd, evenals in andere gemeenten, ruimer genomen, doch de weinige steun, dien deze nieuwe zaak by het publiek mocht ondervinden, leidde, met het oog op finantftele bezwaren, tot beperking. W\j hopen echter, dat wanneer de Volksklasse er eenmaal is en men de werkzaamheden zal zien, waarvooT den eersten Donderdagavond van iedere maand gelegenheid zal bc-staaD, daar dan het oefeningslokaal voor ieder toe gankelijk is, dat men dan tot de overtuiging zal komen, dat do lichamelijke ontwikkeling meer dan tot nu toe de belangstelling ver dient en men dan de Vereeniging by de volgende inschrijving in staat zal stellen nog meer leden tot zich te trekken. De leiding der oefeningen is opgedragen aan een hoofdleider, die bijgestaan wordt door 10 leiders, verceefd in 2 groepen, gekozon uit de beste turners van „Hercules," en het geen wij steeds van deze Vereenïging zagen, is ons een waarborg, dat de Volksklasse in goade handen is. Met eene aansporing tot allen, deze zaak te steunen, eindigen wij, in de huop later nog het een en ander over de Volksklasse te kunnen mededeelen. Do Katwijker logger „Wilhelmina" (K. W. 1), schipper Haasnoot, is op 27 dezer van de haringvisscherij te Nieuwediep binnen gekomen met 18 last hiring. Men meldt uit Den Haag: Binnen enkele dagen zullen proefritten met de elac- trischo trams van de lijn Kurhaus—Plein worden gemaakt op do stoomtramltjn Den HaagDelft, mede toibehoorende aan de Haagsche Tramweg-maatschappij. Zy zullen plaats hebben des morgens tusschen 5 en 8 uren. De juiste datum is echter niet bekend, daar nog enkele voorbereidende maat regelen moeten genomen worden. De heer, die Zondagavond h. e t slachtoffer werd van het ongeluk, hem bij de Cbasséstraat te 's-Gravenhage overkomen, is daar niet van do tram gesprongendoch gevallen door het breken van den ketting, waartegen hij wegens plaatsgebrek op het achterbalkon leunde. (D.) Voor de Rotterdamsche recht- bank werd gisteren behandeld de zaak van een 27 jarigen brandersknecht, beklaagd op 7 Augustus te Schiedam, terwijl hy aldaar als schutter dienst deed, den 2den luitenant der schutterij J. D. C. Steenberg, toen deze hem gelastte met een anderen schutter van plaats te verwisselen, te hebben gedreigd hem van het leven te berooven door, terwijl hy zijn geweer, waarop zich een bajonet bevond, in de richting van Steenberg velde, hem op dreigenden toon toe te voegen: „Als je niet weggaat, dan steek ik je met de bajonet door je Beklaagde zegt destijds zoo beschonken te zijn geweest, dat bij zich niet herinnert aan het hem ten laste gelegde zich te hebben schuldig gemaakt. Mocht hy al bedreigingen hebben geuit, zoo verzekert hij, dat het nim mer in z\jne bedoeling beeft gelegen daaraan uitvoering te geven. Het O. M. was van meening, dat na het gehouden getuigenverhoor gebleken was, dat men in deze te doen heeft met een voltooid misdrijf, en eischte een maand gevangenisstraf. Omtrent het reeds medegedeelde ongeluk te IJmufden meldt men aan de „N. R. C." nader: Het Zondag-morgen naar Bilbao vc-rtrokken Engelsch stoomschip „Harlyn" werd door stormweer genoodzaakt hier terug te keeren en kwam Zondag middag hier weder voor de haven. Er stond een hooge zee. De Ieege boot slingerde geweldig. Niettemin werd ge tracht het schip van een loods te voorzien van uit den voorgaats kruisenden kotter en ging een sloep, bemand met de loodaleerlmgen C. Gomes, J. Dienst, T. Kooyman, P. Kuyper en de zeeloods A. Molenaar, naar genoemd stoomschip. Na veel manoeuvreeren kwam de sloep langszijde en ging de loods de stormladder op, na tweemaal door het geweldig rollen der boot teruggeworpen te zijn. Toen het den loods na veel inspanning en moeiten eindelijk gelukt was aan dek der boot te komen, bemerkte by tot zijn grooten schrik, dat de loodssloep inmiddels omgeslagen was en de vier roeiers in zee lagen. Door het loeien van den wind en het ge weldig slaan der zee tegen het schip, had h\j van het vreeseiyk ongeluk niets bemerkt, evenmin het angstig geroep der hulpbehoe venden gehoord. Gelukkig had de stuurman van de „Harlyn" het ongeluk gezien en onverwijld wierp men reddingsboeien en alles, wat grijpbaar was, in zee tot redding.. Een boot uitzetten was door het zwaar slingeren der boot en de hooge zee niet mogelyk. Een toegeworpen reddingsboei werd door F. Kooyman bemachtigd, met behulp waar Van het hem gelukte naar den loodskotter te gaanhij werd daar aan boord opgenomen. Als door een wonder wierp de kapitein van de „Harlyn" een lyn juist rond het hoofd van P. Kuyper; men haalde dezen persoon daarmee geheel uitgeput aan boord der boot, doch de leerlingen C. Gomes en J. Dienst konden door uitputting de toegeworpen lijnen niet vasthouden en zijn jammerlijk voor aller oogen verdronken. Beiden waren gehuwd en één van hen laat ook twee kinderen achter. By het binnenkomen van den kotter, ge volgd door de „Harlyn," bemsrkte men aan wal door het ontbreken aer sloep spoedig, dat iets niet in orae was, en toen het ongeluk bekend werd, was geheel IJmuiden onder den indruk. Te Hoogland ztjo eergisternaebfc dood in bed gevonden een man en vrouw, verstikt door kolendamp. Vóór zy zich te slapen legden, hadden zy de kachel goed op gestookt, zoodat onvoorzichtigheid de oor zaak is. Dunne wind, de man, dietijdens de manoeuvres een huzaar doodstak, is door de rechtbank te Assen tot tien jaar gevan genisstraf veroordeeld. Zondagavond, tijdens een hevig onweer, is de boerenhofstede, bewoond coor A. Blokker, Zuiderweg, Wyde-Wormer, totaal door brand vernield. Do arbeider A. Koops, die eenige dagen geleden aan 't station Dedemsvaart tusschen de buffers van twee waggons be kneld en daardoor ernstig gewond werd, is gisteren aan de gevolgen overleden. Te Deventer viel een loodgieters jongen, die bezig was met het repareeren van den toren der Bergkerk, naar beneden, waardoor bij zich inwendig gevaarlijk be zeerde. Door de arrondissement s-recht- bank te Winschoten is vonnis gewezen in de zaak tegen den vroegeren koopman H. J. J. Deuling, van Musselkanaal, thans gedetineerd in het hui3 van bewaring te Winschoten, die terecht heeft gestaan wegens bedrieglijke bankbreuk, door op verschillende dagen in de maand Juli jl., even voor zijn faillietver klaring, ter bedrieglijke verkortiog van de rechten zijnor scbuldeischers, verschillende manufacturen, thee, poederchocolade, stijfsel, cichorei, gort, meel, enz., aan" zijn boedel te onttrekken. De rechtbank veroordeelde hem tot 1 jaar gevangenisstraf, onder aftrek van de preventieve hechtenis. Het O. M. had 2 jaren gevorderd en de verdediger, mr. J. Heres Diddens, had op vrij spraak aangedrongen. Voor het gerechtshof te Leeuwar den is een hooger beroep behandeld, ingesteld door Aukje K. V., 40 jaren, te Terhorne, van het vonnis der rechtbank te Heerenveen, waarbij zij veroordeeld werd tot 6 maanden gevangenisstraf, wijl zü in gemaaid gras, bestemd tot voederiog van het vee van haren buurman, kleine stukjes glas had geworpen, waardoor een zijner koeien gestorven was. De adv.-gen. mr. T. J. Noyon requireerde bevestiging van het vonnis met een kleine wijziging in de qualificatie. De verdediger, mr. J. Woltman, concludeerde tot vrijspraak, subsidiair tot het opleggen eener geldboete. Uitspraak Donderdag a. s. Deze week wilde depolitiete Enschedee den 17 jarigen fabrieksarbeider J. A. W. H. arresteeren, doch ondervond een vrees9l\jk verzat van de moeder en van zijn kameraad L. J. F. H., 22 jaar. De chef-agent der nachtpolitio en de agent König werden beurtelings aangevallen en tegen den grond geworpen, geslagen en getrapt, zoodat van de sabel gebruik gemaakt moest worden. De beide agenten wisten toch al vechtende J. A. W. H. en z\jn helper L< J. F. H. achter slot en grendel te brengen. Tegen de belhamels i3 proces-verbaal opgemaakt en de burgemees ter, de beer Edo Bergsma, heeft in deze zaak zelf de instructie geleid. Naar aanleiding van een in de „N. R. C." opgenomen ingezonden stuk over het baren aan het Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord, zijn de baren afge zonderd en is het taren verboden. De bomschuit „Sch. 8 3" werd te IJmufden met gebroken roer door de sleep boot „IJmuiden" binnengebracht. De twintfgjarige Blinxma, wien Maandagavond te Langezwaag de beide beenen afgereden werden door de tram, is reeds in den loop van dén nacht overleden in het zieken huis te Heerenveen, werwaarts men hem ge bracht had. De overledene was een zeer op passende boerenzoon. Hij keerde van de Gorre- dyksche kermis naar huis terug. Gisteravond heeft een ernstig ong-luk plaats gehad op een schietbaan bij Havre. Een kanon, voor Griekenland bestemd, werd beproefd, toen een projectiel te vroeg ontplofte en het kanon uiteeneprong. De ingenieur Brindau werd dadelijk gedood; een opzichter werden beide armen afgerukt; hij stierf kort daarna; twee andere personen, waaronder een Grieksch artillerie-officier, ziin ernstig gekwetst naar het ziekenhuis ge bracht. Vroege winter.—In Zwitserland is over een groote uitgestrektheid een enorme massa sneeuw gevallen; te Chaux-de-Fonds lag zy een halven meter hoog. Een aantal telegraafpalen zyn gebroken en de telephoni sche gumeenkchap is op vele plaatsen ge stoord. In Neufchatel, Waadtland, Bazel en Tessino hebben tevens overstroomingen plaats gehad, waardoor de wynoogst veel geleden heeft. De Amerikaan dr. Tanner, de eerste, die van het vasten een beroep maakte, waarin hij spoedig werd nagevolgd door deD Italiaan Succi, is by een brand te Cleveland (Ohio) om het leven gekomen. Tusschen Tennyen Rossillon, aan de l(jn van Lyon naar Genève, heeft Zondag ochtend een groote aardstorting plaats gehad; 80,000 M3. aarde zyn in een dal gestoit; het huisj9 van een baanwachter is geheel verpletterd en eone stoomzagery verwoest. Over een lengte van 200 M. is de weg onbruikbaar gemaakt. De baanwachter, zyne beide zonen en een nachtwaker zyn onder do aardmassa bedolven. Men vreest voor nog meer van deze aardstortingen. In een plaatsje by St.- Quentfn, TueDelle (Noord Frankryk) is eene vyf-en dertigjarige vrouw, die sedert 13 jaar aan nona (slaapziekte) lydt. Ze wordt slechts met wat melk en eier-dooier gevoed, en is zeer mager en bleek. In de nabyüeid van Montpellier wilde iemand op de jacht gaan, toen zyne vrouw hem by het heengaan riog iets nariep. De man keerde zich om, ten einde haar te antwoorden, maar gleed uit, en viel van de trap. Hierdoor ging zyn geweer af, de vrouw werd door het schot getroffen en stortte leven loos neder. Een oudo man en vrouw, die van hun renten leefden te Neuilly sur Marne, een der vele aardige dorpen in de omstreken van Parys, zyn vermoord door inbrekers. Het huis was geheel overhoop gehaald en al het geld was verdwenen, o a. een som van 325 fr., die de oudjes den vorigen dag hadden ont vangen. Op een tafel in de slaapkamer stonden drie Ieege glazen en een dominospel; de hond lag dood in den tuin. De echtelieden hadden vroeger een herberg gehad in dezelfde straat en gingen voor zeer welgesteld door; zy bozaten o a. verscheiden huizen in het dorp. De politie is overtuigd, dat de misdaad is gepleegd door personen, die met de lokaliteit bekend waren. Het iy k inden koffer. Voor het hof van assises der Seine is Maandag het proces begonnen tegen Aubert, die den 14aen Mei II. een jongen man, Delabaeff ge naamd, in zyn woning lokte en hem daar met een byl vermoordde, om zyn postzegel- verzameling machtig te worden. Men zal zich herinneren, dat Aubert, geholpen door zyn meisje, Marguerite Dubois, het lyk in een koffer pakte en daarmede dagen lang in Nor- mandië rondzwierf, een gelegenheid zoekende om zich van het iyk te ontdoen. Aan tiet station Couville werd de lugubre Inhoud van den koffer ontdekt, en toen Aubert en Dubois hunne bagage kwamen afhalen, werden zy gearresteerd. Het is een geschiedenis, die in veel opzichten herinnert aan den moord van den deurwaarder Gouffé. De beklaagde Aubert is een weerzinwek kend type, met stekende oogen, een lykkleurige tint en mager als een geraamte; daarby lydt hy aan zenuwtrekkingen, waardoor beurtelings zyn oogen, zyn mond, zyn neus, zyn kaken en zyn hals worden vertrokken alsof men hem een electnschen stroom door het gelaat liet gaan. Deze „monstrueux bonbomme", zooala een der verslaggevers hem bescbryft, is mor phinomaan en verkeerde in hoog3t opgewon den toestand; hy zat voortdurend geluiden te slaken, te trappeleD, zyn vuisten te ballen, en smeekte op brullende toon deD president van het hof, hem morphine te geven om te kalmeeren. Dat gebeurde echter niet. Het bleek, dat hy reeds herhaaldelyk tot gevangenisstraf veroordeeld was wegens mis bruik van vertrouwen. Hy had van alles by de hand gehad, maar zyn voornaamste middel van bestaan bestond daarin, dat hy onder een valschen naam te Bordeanx wyn op krediet kocht, dien hy tegen contant geld verkocht aan een zwarte bende. Als de bedrogen love- ranfcier in Bordeaux de Farijsche politie waar schuwde, nam Aubert eenvoudig een. anderen naam aan en verhuisde naar een ander adres in zes jaar tyds was by zes en dertig maal van domicilie veranderd. Ten slotte wilde de flcsschentrekkery echter niet meer lukken, en nam hy zyn toevlucht tot oplichterijen door middel van huwelyksannonces. Ook wordt hy verdacht, na afloop van een gemaskerd bal een bankier vermoord te hebben, en het huis van zijn moeder in brand gestoken te heb ben om de assurantie machtig t6 wordenmaar de instructie heeft over al deze geheimzinnige punten geen licht kunnen verspreiden, en de beschuldiging bepaalt zich tot den moord van den jongen Delabaeff. Zyn vriendin Dubois, een kleine, mollige blondine met een hoogst onbeduidend gezicht, heeft geen deel genomen aan den moord; terwyl het bloedig tooneel op de voorkamer werd afgespeeld, zat zy in de achterkamer te lezen in de .Lettres de Mademoiselle De 1?. Vallière." Zy wordt alleen beschuluigd van heling, omdat zy gedeeld had in do op brengst van de postzegels. Aubert houdt vol, dat hy Delahaeff in zelf verdediging heeft gebood, toen hy mot den verzamelaar twist kreeg over de waarde van sommige postzegels en deze nr.t een stok op hem aanvloog. Hy verklaarde dit alles op een bulderenden toon en met drukke gesticu laties; Dubois deed vergeefs moeite hem tot bedaren te brengen. Er moeten in het geheel zestig getuigen gehoord worden. De zaak zal) waarschyniyk nog een paar zittingen in beslag nemen. KOLONIËN. BATAVIA, 23—24 Sept. Uit Ampenan schryft men aan da „X-B.'s# dat de resident van Bali en Lombok den 16deo Sept. van Praja was teruggekomen, den 17den over land naar Laboean Tring zou gaan en den 19den naar Boeleleng zou vertrokken. De ambtenaar ter beschikking Kroesen was te Praja vervangen door zyn ambtgenoot Darlang en zou een maand verlof naar Batavia vragen. De „Mak. Ct." van 16 Sept. meldt: Het is den assistent-resident Brugman op zyne laatste reis mogen gelukken, om de beide Wadjosche landschappen Pamana en Seenkang, die reeds eenige maanden op voet van oorlog tegenover elkaar stonden, to ver zoenen. Seenkang bad reeds eenige kampongs in Pamana verbrand en uitgeroofd. Men schreef, dd. 8 Sept., uit Koepang aan de „Mak. Ct.:" In PortugeeBch Timor werd handelend op getreden en de strand kampong Toekoebaba in de asch gelegd. De oproerlingen hielden in het binnenland twee dagen den stryd vol tegen de Portugeezenhun verlies is minder dan dat der laatsten. Sedert vluchtten zy naar het gebied van den posthouder van Atapoepoe. De „Tambora" kon wegens avery niet ten anker komen en moest dryvende biyven. Door den gouverneur-generaal van Nod.-IndiÖ zijn de volgende beschikkingen genomen: DEPARTEMENT VAN OORLOG Verleend: Een maand verlof naar Soekaboemi en Garoet, wegens ziekte, aan den kapt inf. geëv. van Atjeh naar Batavia M- Van der Meer Mohr. Verlengd Met een maand het tot horstel van gezondheid verleend verlof naar Tjikadjang en Garoet. aan den kapt. der inf. geëv. van Atjeh naar Batavia J. M_ Van Gogh. Teruggeplaatst- Bij de troepenmacht in Atjeh t. n do kapt bij het 12de bat, der inf. feëv. van Atjeh naar Batavia S. A. Drijber; en e lsto lmt. bij het 3de bat inf. geëv. van Atjeh naar Padang A KJ. Cavaljc Overgeplaatst. Bij het 1ste recruteu-bat. de kapt. dei mf. bij de 1ste afd. van het D. v. O. H. Kist; naar de 4de corap art. (4de bergbatterij) te Kotta Radja, de 1ste luit. bij de 14de comp. art. (comp van Sumatra's Westkust) te Padang Bt E. V isstiher. Ingetrokken Zijn overplaatsing naar do-4do comp art. (4de bergbatterij) te Kotta-Radja, de lste luit bij de 10de comp. art. (3de veldbat.) te Willem 1, J Do Boer. Overgeplaatst By de lVde afd. van het D. v O. (hoofdbureau der genie), de kapt. der genie te Batavia. H. A. Berkhout, by den gew, en plaats, geneesk. dienst: in de 3de militaire afd op Java te Malang. de off. van gez. lste kl. van Atjeli en Onderb. Dr. R. F. J. "Wyckerheld Bisdom naar Batavia, de otf v. gez. lste kl. to Atjeh Dr. T 5 Van Hettmga Tromp, bij den gew. en plaats goneesk dienst: van de Zuider en Oosterafd. van Borneo te Bandjerraa- sin, de off v gez. lste kl. van Atjeh en Onderh. D. Wafel bakker, id de lste milit. aid op Java te Mr. Cornelis, de off van gez 2de kl van Atjeh en Onderh. J. M. Nanta, in Atjeh «r» Onderh. do off van gez. 2de kl. to Mr Cornells G J Blonk, de off van gez. to Ngawi W. J H- Timmermans en de off. van gez. ter'Sumatra's Westkust te Baros. J. B. I.Postma; naar Baro» do off. v gez 2de kl te Padang, W J. Bik. by den gew en plaats geneesk dienst van Atjeh en Onderh. de off v gez lsto kl. te Ma- lan". F W Stammeshaus, en de off v. gez. lste kl 'te Bandjermasin Dr T J. M Fiebig naai Salatiga. de militaire paardenarts 2de kl te Kotta-Radja. H. J Tromp de Haas Bevorderd. Tot officier van gezondheid lste* klasse bq den militairen geneeskundigen dienst de off gez kl J. Schijfsma BUITENLAND. Frankrijk. De Kamer heeft gisteren kalm haren arbeid hervat. De voorzitter Brisson bracht in her innering, dat de Czaar tot president Faure heeft gezegd, dat het hem genoegen zou hebben gedaan de nationale vergadering van Frank ryk te zien, eri voegde er by, dat de Kamer by de heropening dei zitting zonder twyfel een groet zou willen zenden aan den door luchten bezoeker en de keizerin. De beer Brisson eindigde met deze woorden: ^Welk een schouwspel, myne heeren, welk een leering, welke gronden voor hoop en vertrouweDl" Een drievoudig salvo van toejuichingen volgde op deze woorden. In den Senaat sprak de heer Buffet over de gemeenschap van gevoelens en aspiraties van. Frankryk en Rusland. Da geestdriftige ontvangst heeft aan do vriendschap van twee volken wijding gegeven. Dit samengaan, dat definitief is erkend in de woorden, te Cherbourg, Parys en Chalons gesproken, heeft reeds een bevredigende werking uitgeoefend. Spreker bracht hulde aan do regeering en aan het parlement voor do wysheiJ, waarmede de» buitenlandsche staatkunde is geleid. In den Senaat dankte de minister van justitie, en in de Kamer de minister president Mélino' den voorzitter voor zyne vaderlandslievende taal, die de politiek der regeering bevestigt en de positie van Frankryk tegenover het buitenland vergroot. (Toejuichingen.) Duitschlando De „Reichsanzeiger" (Duitsche Staatscou rant) schryft het volgende: By de openbare bespreking van de jongs4.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2