Dregge-M. P. OKHUYZEN. seinen geheschen, die door de sleepboot „Wodan" opgemerkt werden. Dit kwam te 9 oren by het vuurschip. Daar do sluiting der ketting niet los te krijgen was, werd de ketting afgekapt en liet men ongeveer 135 vadem, die behoorlijk van eene boei werd voorzien, slippen. Toen werd het vuurschip door de „Wodan" op sleeptouw genomen en tegen vijf uren des namiddags aan de Willems kade voor het Victoria-Hotel vastgemaakt. Het bleek volmaakt dicht te zyn, do schade ichijnt zich tot het voorschip en de stuur boordszijde boven water te bepaleD. Het vuurschip heeft later ligplaats genomen In de Zalmhaven aan de werf van gebroeders Kortlandt. Te Arnhem zijn Zaterdag-nacht door middel van braak ontvreemd 57 gouden heeren- en damesringen, geborgen in eon ebbenhouten doos. De eigenaar was uit de stad afwezig. Mede zijn Zaterdag-avond door middel van braak ten nadeole van eene dame te Drieber gen ontvreemd een aantal zilvoren lepeltjes en voorwerpen, bij het theeservies behoorende. Bij het vervoeren van een wagen met zand had de landbouwer H. Van Wijk, te Eemnes-Buiten, bet ongeluk daarvan af te vallen. Hij geraakte onder het voertuig en de raderen gingen hem over het lichaam heen. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen en on middellijk onder geneeskundige behandeling gesteld. De reeds bejaarde vrouw van den dagleoner T. L., te Eemnes, is van den zolder gevallen. Een harer beenen werd gebroken en het andere zwaar gekneusd. De hoogte in aan merking genomen, waarvan zij afviel, hadden de gevolgen nog erger kunnen zijn. Al Jaar begaf de bakker F. zich Zondag- morgon naar de bakkerij. Toen hij de deur opende, was alles in rook gehuld, zoodat hy niets kon onderscheiden. Een tafel was zelfs verkoold. Den vorigen avond had men vergeten een warme stoof van het vuur te ontdoen en Bu was deze aan hot branden geraakt. Gelukkig kon geen tocht het vuur aanwakkeren en bleef men zoo voor erger gevolgen gevrijwaard. Te Rhenen is een kindje van Van D., nadat het medicijnen, door een onbevoegde gereed gemaakt, gebruikt had, na veel pijn gestorven. De begrafenis is vertraagd en de officier van justitie is met het gebeurde in kennis gesteld. Een onderzoek is aanhangig. Te Oude-Pekela is afgebrand de boerenbebuizing van R. P. Kiers; een paard •n drie koeien zjjn er by omgekomen. De oorzaak is onbekend. T e D i n k 8 p e rl o o werd Zaterdag afgekondigd, dat in bet Duitsche grensplaatsje 8uderwick by den landbouwer Messink gobd lundvleesch te koop was voor 12 cents per pond. Hoe voordeelig de aanbieding ook was, km van dit aanbod te Dinksperloo niemand gebruik maken, omdat de invoer van vleescb uit Duitschlaud naar Holland verboden is. BUITENLAND. Frankrfik, Challemel-Lacour, oud-voorzitter van den enaat en lid van de Académie fraD<jaise, is na een langdurige ziekte te Parijs over leden in den ouderdom van 6-9 jaar. In hem verliest de derde republiek een harer geachtste mannen. Zyn ontwikkelingsgang biedt veel punten van overeenkomst met dien van zyn ouderen tijdgenoot Barthëlemy St. Hilaire, dien by in 1882 als minister van buitenlandscbe zaken in het kabinet-Ferry opvolgde. Evenals deze was h\j ook professor in de philosophie geweest, was hij republikein van de grootste overtuiging en eerbaarheid, was hij van de politiek tot de diplomatie overgegaan, en evenals deze was by een kenner en vereerder van de Duitsche wetenschap. Op den leeftijd van 22 jaar verliet Challemel- Lacour met den eersten prijs voor philosophie de école normale; in hetzelfde jaar werd hy tot professor in de philosophie benoemd aan het Lyceum te Parijs, en twee jaar later t© Limoges. Wegens zjjn republikeinsche denk beelden werd hjj na den coup d'état gear- resteer j en na een paar maandon gevangen te hebben gezeten, verbannen; bij voorzag toen in zijn onderhoud door het houden van voordrachten in België en werd in 1856 leeraar in de Fransche letterkunde aan hetPolytech nicum te Zurich. Na de' amnestie van 1859 keerde hy naar Frankryk terug on werkte voor verschillende iagbladon, totdot hij in 1868 in vereeniging met Brisson, Allain-Targé en Gambetta de „Revue Politique" stichtte en daarvan de leiding op zich nam. Challe mel-Lacour was gaandeweg een vaa de steunpilaren der oppositie geworden, Gambetta zag tot hera als zyn leermeester op, en na den val van het keizerryk benoemde men hem tot den moeilijken post van profeet der Rhone te Lyon. In 1872 werd by door het departement Boucbes-du-Rbóno tot afgevaar digde gekozen, en vier jaar later zond hetzelfde Departement hem naar den Saeaat. Reeds Ben begon het radicalisme zyner jeugd te tanen, en in 1879 was hy reeds zoover tot de opportunisten overgegaan, dit hy zich door de conservatieve regeering als gezant naar Bern liet zenden. In 1880 volgde hjj Lóón S-y op als gezant te Londen, van 18821883 was hy miaister van buitenlandeche zeken; daarna bepaalde by zich tot zy* zet* iD den Senaat, en eerst in 1888 doek zyn naam weer uit halve vergetelheid op, toen hy in zyn beroemde rede met het radicalisme brekende en de heeren Clémenceau en diens •artygenooten zoo geeselde, dat zy het in lang niet te boven kwamen. Daarmede was hy formeel naar het opportunisme overgegaan hy had zich de deuren der Académie framjaise geopend, en na Ferry's dood viel hem de eer ten deel, tot voorzitter van den Senaat te worden gekozen. Challemel-Lacour heeft tal van geschriften over de politiek, de literatuur en de philo sophie geschreven; vooral de Duitsche philo sophie trok hem aan. Hy was de eerste Fransche schrijver, die het publiek inwydde in de pbilosopbie van Schopenhauer, van wien hy een groot bewonderaar was. De „Petite République" weet te ver tellen, dat het Fransche legerbestuur, met het oog op de inrichting van een groote leger plaats door de Duitschers by Malmedy, de wenscheiykheid overweegt om de garnizoenen in het noorden te versterken. Het effectief van het eerste legercorps zou met een vierde verhoogd worden. By het byeenkomen der Fransche Kamer zal de Fransche regeering een krediet aan vragen van 3!/2 milli09n franken tot dekking der onkosten, welke voor de ontvangst van den Czaar gemaakt zyn. Zwlhierland. De verkiezingen voor den Nationalen Raad, welke Zondag hebben plaats gehad, hebben slechts geringe wyziging gebracht in de pari y- groepeering. De conservatieven en de liberalen verliezen zes zetels, welke aan de linkerzyde ten deel vallen. De socialisten zyn er in ge slaagd, een hunner candidaten in Bazel te doen verkiezen; in eenige arrondissementen komen zy in herstemming. Do rechterzyde handhaaft hare stellingen. Te Genève is de geheele radicale lysfc-gekozen met een meerder heid van 700 stemmen. Alles is in volmaakte orde afgeloopen. ItflOlla De zending van Monseigneur Macaire, die als vertegenwoordiger van Z. H. den Paus naar Negus Menelik is gezonden om in vryheid- stelling der Italiaansche gevangenen te ver- krygen, is mislukt. Men had verwacht, dat de pauselyke gezant de vryheid zou weten terug te geven aan vijftig gevangenen, doch by heeft slechts de vryheid van twee van den Negus weten te verkrygen. Telegrammen. KONSTANTINOPEL, 26 Oct. Bartholomeus, de locumtenens van het Armenische patriar chaat, werd heden, torwyl hy zich in een rytuig naar het Armenische patriarchaat be gaf, aangevallen door vier mannen, waar onder een kruidenier. De Armeniërs werden echter onmiddellijk gearresteerd voordat zy den aanslag konden ten uitvoer brengen. PEKING, 26 Oct. Li Hung Chang is tot minister van buitonlandscho zaken benoemd. LONDEN, 27 October. De „Daily Tt-legraph" ontving gisteren uit Pretoria het bericht, dat de Magalo stammen met stroopen voortgaan, zoodat een expeditie dezen winter onvermy- deiyk zal zyn CHICAGO, 26 October. Twee graan-elevators van de Pacific Elevator Company, waarin 1,100,000 bushels tarwe was opgeslagen, zyn door brand verwoest. De schade wordt op 1,050,000 dollars geraamd. Gemeenteraad van Codegraven. In de hedenmorgen gehouden vergadering is na eenige discussie op het verzoek van L. Kruit tot het mogen huren van deasch- schuur door den Raad gunstig beschikt. Voorts kwam in behandeling de begrooting voor het dienstjaar 1897, waarover geen alge- meene beschouwingen werden gevoerd. By de artikelsgewyze behandeling kwam allereerst ter tafel het verzoek van den heer S. Van Bachem de Boer, onderwijzer, om verhooging zijner jaarwedde. Requestrant be roept zich op zyn vele dienstjaren als onder wijzer, en wyst er op, dat gedurende al die jaren zyn salaris nimmer werd verhoogd. Verschillende leden verklaarden zich by de discussie, die over dit verzoek ontspon, tegen verhooging, o. m. aanvoerende dat requestrand al dadeiyk op een salaris van ƒ600 werd aangesteld, wat met andere onderwyzers niet het geval was. De lieer Okkerse daarentegen was voor een verhooging van 25 Gld. in aanmorking nemende de vele dienstjaren van requestrant en ook dat hy een gezin heeft. Dit voorstel vond echter by de meerderheid der leden geen steun en werd dan ook ver worpen, nadat de Voorzitter namens het Dagel. Restuur had meeogedeeld dat dit geen vryheid had kunnen vinden om een verhooging voor te stellen, aangezien zy de termen hiertoe niet aanwezig achtten en meenen, dat de diensten van requerant voldoende worden betaald. By den post voor belooning van doctoren enz., die door B. en Ws. 200 verhoogd was voorgedragen, kwam in behandeling het ver zoek van dr G. De Niet, gemeente geneesheer eveneens verzoekende om verhooging van jaarwedde, die thans 300 bedraagt. Requestrant meent dat deze vergoeding niet evenredig is met de vele diensteD, die hy in genoemde qualiteit praesteert, wy'st op de groote afstanden, die het gebruik van een rytuig noodig maken, en staaft de juistheid van zyn meening m#t cyfers, waarby o. m. blykt, dat hy gemiddeld per visite ongeveer mot 13 ets. betaald wordt. Vele leden beaamden de billykheid eener verhooging. Door hen werd er op gewezen, dat tir. G. De Niet een hoogst bekwaam geneesheer toont te zyn, die ook den arme goed behandelt. Dit, meenden zy, moest op den voorgrond staan by een overweging of de belooning van dr. De Niet moet worden verhoogd, en niet de vraag, of hy kort of lang gemeente geneesheer is. Enkele leden nameiyk waren met de commissie, die de begrooting had onderzocht, van oordeel, dat dr. De Niet te kort gemeente-geneesheer is, om te beoordeolen, of de belooning, die hy geniet, te gering is. Ten slotte werd het voorstel van B. en Ws. in stemming gebracht en verworpen. Oder het voorstel van den heer Brunt, om de jaarwedo van den gemeente-geneesheer te verhoogen met 150, staakten de stemmen, zoodat het in een volgende vergadering op nieuw in stemming zal worden gebracht. Na eenige discussie werd goedgekeurd by meerderheid van stemmen den post ad 400 voor levering van geneesmiddelen door den heer Douwes Dekker, apotheker, ten behoeve van kranken, die ten laste der gemeente komen. Op verzoek van het bestuur der bad- en zweminrichting „Rynstroom" om een subsidia van ƒ100, werd ongunstig beschikt. De Raad stond overeenkomstig het voorstel van B. en Ws. slechts 50 toe, evenals het vorig jaar. Ten slotte werd de begrooting in ontvangst en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van f 26,020.99. By de gebruikelyke rondvraag vestigde een der leden nog de aandacht op den toe stand van de openbare school, die te klein blykt te worden. De Voorzitter deelde hierop mede, dat bin nenkort by den Raad een schry ven zal inkomen van den schoolopziener. Het was op 27 Juni 1881, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H Prins Von Wied, dat de heer Okhuyzen, op bevel van Z. K. H. Prins Frederik, op het huis „D j Pauw", in den tuin een groot kinderfeest mocht leiden. Een paar uren vóór den aanvang kwam Z. K. H. zich overtuigen of alles in orde was, waarop de hoer Okhuyzon Z. K. H. opmerkzaam maakte, dat de vyver zonder omheining was, waardoor het gevaar kon ontstaan, dat erin een onbewaakt oogenblik soms een kind in kon geraken. Deze opmerking deed Z. K. H. veel genoegen, want, zoo verhaalde toen Z. K. H.„Ik heb eens een kind zien verdrinken en wel op eene kleine wandeling, die ik deed op den Zwarten Weg by de Bezuidenhoutsche brug. Het kind zag ik te water vallen en niemand was in den omtrek. Ik was zoo ontroerd, dat ik geen geluid kon geven en geen hulp kon roepen, en daar stond ik, ik, Prins Frederik, en kon geen hulp bieden. Difc was voorwaar het smartelijkste oogenblik myns levens." Deze woorden deden Okhuyzen ten zeerste aan en zyn door hem niet vergeten. Hy heeft voortdurend gedacht of er voor de herhaalde ongelukken van verdrinken niets afdoende te vinden was. Daarin is hy volkomen geslaagd. Hy heeft een verbazend eenvoudige dregge uitgedacht, die toch buitengewoon stork is. De politie te dezer stede, dio waarschijnlijk langzamer hand van deze dreggen zal worden voorzien, heeft er des nachts proeven mede genomen. Zy kwam tot de conclusie, dat zoowel wat sterkte als wat doelmatigheid betreft, de dregge uitstekend is te noemen. Daarom moat elk huis, betzy vóór of achter, ofiu denaby heid aan het water gelegen, zulk een huis- dregge in de gang hebben hangen. Iedere politie-agent moet dag en nacht in en buiten den dienst van zulk een zakdregge voorzien zyn. In elke dokterskoets, voer- of rytuig of kar moet in den bok zulk een reisdregge aanwezig zyn, ja zelfs Iedere tramwagen, die langs het water rijdt, moet zulk een dregge met zich voeren. H. M. de Koningin Regentes heeft daarvan het goede voorbeeld gegeven door de hof- rytuigen van zulk een dregge te doen voorzien. Iedere schaatsenrijder hebbe dit nuttige voorwerp by zich. Iedere wielryder voere dit mede. Elk schip of schuit, stoomboot of ploizier vaartuig hebbe er één of meerdere aan boord. Aan zulk een algemeene verspreiding willen we gaarne medewerken. In onze vestibule hangt de dregge ter bezichtiging, die tegen den kostenden prijs, dat is slechts drie en negentig Cents, aan ons Bureel verkryg- baar is voor iedereen. INGEZONDEN. In het begin van de maand Januari des volgenden jaars zal het 50 jaar geleden zyn, dat de Vereeniging „Uit Liefde" werd opge richt door drie Leidsche burgers, van welke nog één in leven is. Wat het doel der Ver eeniging is en hoe zy dat doel tracht te be reiken, is algemeen bekend. Steeds is haar ledental toegenomen en nu tot 300 ge klommen. In de vergadering van den 19den dezer is besloten, het gouden feest van haar bestaan te vieren door een extra-uitdeeling van levensmiddelen of brandstoffen aan onze arme stadgenooten. Daarvoor is veel geld noodig, meer den de kas der Vereeniging kan verstrekken. Daercm besloot de vergadering een beroep te doen niet alleen op de leden der Vereeniging, voor eene buitengewone by- drage, maar ook op hen, die geen leden zyn. Veel wordt gevraagd voor verschillende nuttige en philanthropische instellingen. Men kan onmogelyk van alle lid zynhet contribueeren heeft zyne grenzen. Maar het geldt hier een byzoider geval, een gouden feest van eene Voreeniging, wier doel is: weldoen aan de armen. En daarvoor zal zeker menigeen wel één keer iets kunnen en willen afzonderen. Om uitvoeriig te geven aan hetgeen op genoemde vergadering is besloten, is tyd van voorbereiding noodig. Het bestuur zou gaarne met die voorbereidende maatregelen in de maand December beginnen; maar dan dient het te weten over welk bedrag beschikt kan worden. Daarom neemt het de vryheid, hun, die voor deze eigenaardige feestviering iets willen afzonderen, te verzoeken, dat vóór het einde van do maand November aan één van de hieronder vermelde bestuursleden te willen toezenden. Elke gift zal met dank aan de gevers ontvangen worden. Het bestuur bestaat uit do heeren L. Veil- brief, Nieuwe Ryn 105; A. I. Witmans Az., Galgewater 2; L. J. Cohen, Heerengracht 17; J. D. Van Went, Heerenstraat 125; P. J. Van Venetie, Nieuw© Ryn 86A. Van Asporen, Rapenburg 88, en A. J. Corts, Nieuwe Ryn 52. Dat zy met veel bydragen verbiyd mogen worden, is de wensch van Een lid der Vereeniging 26 Oct. 1896. „Uit Liefde". Mijnheer de Redacteurl Ondergeteekende, ooggetuige van het onge val van hedenochtend te Oegatgocsr gt, of door dezen de attentie der Nc Zuid- Hollandsche en Katwyksche tramwegmaat- schappyen niet daarop gevestigd kan worden, tot verkryging van eenige verbandmiddelen ter verstrekking van eerste hulp by onge lukken. Noch in het station Oegstgeest der ééne, noch der andere maatschappy is iets, zegge iets, aanwezig zelfs tot vervoer der gewonden. Eén brancard en één verbandkist in ieder station zou zeer wenschelyk zyn. Een ge meente van 4000 zitleD, waar dagelijks 50 trams per dag door de kom der ge meente ryden, mo38t per sé in 't bezit zyn van bovengenoemde artikelen. Hopende, dat behalve de maatschappy- directies, ook de gemeenteraad van Oegst geest zorg zal dragen, dat in dezen middel- eauwschen toestand verandering kome, ver- blyf ik X. Margadant, den oudsten diaken, opgedragen aan H. M. de Koningin een prachtbfcbol aan te bieden. H. M. de Koningin-Regentes heeft in dn besluiten, waarby baronesse van Hardenbretó, jonkvrouwo Van de Poil en miss Saxton Winter, op de meest eervol'e wyze van hare tegenwoordige betrekkingen worden ontheven, tevens aan genoemds dames Hr. Ms. dank betuigd voor de velö en goede dienste» ala zoodanig bewozen. De benoemingen-, reeds gemeld, gaan in met 2 November a. s., met welken datum ook baronesse Rengers, hofdame van H. M. de Koningin Regentes, haren dienst by H. M. de Koningin zal aanvangen. De gravin Van Limburg Stirum zal mot 1 December als Hofdame van H. M. de Koningin in dienst treden. Het stoomschip ^Bromo", van Rot terdam naar Batavia, kwam 26 October te Southampton aan. CORRESPONDENTIE. - M. G., to K.l is het niet mogelyk dat de veldwachter een vryen dag had, in welk geval hy toch wel dienst kon doen als pols- en wilddrager? LEIDEN, 27 October. Ten gevolge van bet aan den onderwijz A. A. Dikshoorn verleend eervol ontslag en de overplaatsing van den onderwijzer H G Martin naar de Jongensschool 2de klasse, zyn alhier de betrekkingen van derden onderwyzer aan de school der 3de klasse No. 4 en aan de school der 4de klasse No. 2 vacant ge worden. Ter vervulling van die vacaturen zyn de volgende voordrachten opgemaakt ter benoe ming van twee derde onderwyzers aan die scholen, als Voor de school der 3de klasse No. 4: lo. L. T. Van Zoest, onderwyzer te Oegsgeest; 2o. J. De Best, onderwyzer te Noordwyk aan Zee, en 3o. S. De Vries, onderwyzer te Haskerdyken. Voor de school der 4de klasse No. 2: lo. J. De Best, onderwyzer te Noordwyk aan Zee; 2o. L. T. Van Zoest, onderwijzer te Oegstgeest, en 3o. S. De Vries, onderwyzer te Hasker dyken. De Commissie van Financiën heeft geen bedenkingen tegen de rekening en verant woording van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis en van het Roomsch- Katholiek Wees- en Ouaeliedenhuis, beide over het jaar 1895, en stelt den gemeenteraad voor, dis rekeningen goed te keuren. In onze vestibule hangen morgen nieuwe platen uit de verschillende tydschriften. Naar men ons heden uit Den Haag meldt, zal de herdenking van de 25 jarige vervulling door mr. C Fock van zyn ambt van Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland niet geschieden op 11 November, maar op 1 Decemher, dag van aanvaarding van dezo hooge betrekking. Uit den aard der zaak kunnen vooraf geen byzonderheden daar omtrent worden medegedeeld. De mogelykheid oener byeenroeping van de Tweede Kamer vroeger dan tegen 10 November wordt, naar ons uit Den Haag gemeld wordt, ten zeerste betwyfela. Ware hiervan sprake, dan zou de oproeping hoogst waarschyniyk reeds zyn uitgegaan. Zy wacht, naar men verzekert, op de ontvangst der Memorie van Antwoord op de Indische be grooting, die in het laatst dezer week zal inkomen. Naar aanleiding van de onzekerheid, die onlangs heerschts omtrent het lot van het West Indische stoomschip „Paramaribo", na de daaromtrent verspreide berichten, zal bepaald worden dat voortaan de gezag of bevelvoerders vaa schepen, niet behoorende onder het departement van marine, zooals koloniale vaartuigen, bericht van aankomst of van eenig meldenswaardig voorval op de reis, moeten telegrafeeren aan het departement van koloniën. Door het kerkbestuur der Ned.-Herv. gemeente te 'a Gravenhage is, naar gemeld wordt, aan eene commiseie, bestaande uit de heeren ds. H. L. Oort, den oudstsn predikant, J. L. Wysman, den oudsten ouderling, en J. De ongelukkige jonge vrouw, die onlangs van de Regentes gratie bekwam van een aan haar opgelegde straf, is thans, gesteund en geholpen door enkele dames, houdster van een brooddepot te Amsterdam. De voor haar ontvangen geldon zyn rente- gevend belegd, zoodat de toekomst voor baar en haar kind is verzekerd. Door een tot dusver onbekende oorzaak is gisteren in de Oostduinen onder Scheveningon brand ontstaan in een schuurtje, waarby 1 varken en 4 konynen, die daarin gestald waren, omkwamen, terwyi ook 20 H, L. aardappelen vernield werden. Wat de strafzaak Buddenborg aangaat is deze quaestie nu ten einde, daar zoowel de officier van justitie als de be klaagde berust in het vonnis door de Haar- lamsche rechtbauk gewezen. NR. Ct.) Het gerechtshof te's-Graven- hago deed gisteren uitspraak in eene reke ning procedure tusschen de firma J. De Y. en Co., te Parys, en de handelsvennootschap onder de firma Gebr. E., fabrikanten van molen werken te Dordrecht. Laatstgenoemdo was tot schadevergoeding, op te maken by staat, veroordeeld jegens de Parysche firma, wegens w*.npraestatie in do levering van machinerieën voor de behande ling van ryst. De firma De V. bad nu een schadestaat opgemaakt van 354,909 fr.de tegenparty bood aan 1500 fr. en het Hof bepaalde het bedrag op 6500 fr. en veroordeelde de Parysche firma, nu hare vordering slechts voor een zeei klein gedeelte is toegewezen, in twee derden van de kosten, door de tegenpartij gemaakt. an de Sied. Werklnr. zyn opgeaostext V A TOM. DAGER. Volw per 8. Kinda- ron. Totaal 18 Oct. Zondag 54 14 68 19 Maandag. 79 14 88 20 Dinsdag 80 17 97 21 Woensdag 80 21 107 22 Donderdag 86 21 107 23 Vrgdag 81 21 102 24 Zaterdag. 77 18 90 Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4° C. 39.2° Fahrenheit neoenmorgsn 8 uren 6° C. -= 41u F.; 'smiddag» om 12 uren 8^ C. 46.4"J F.; 's namiaaaga 4 uren 7° C. 44.6° F. Officieele HennisgevingeEU Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gozien art. 8, lsto alinea, der wet van den 2deu Juni 1875 (Staatsblad No. 95J, tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inriohtingoD, welke gevaar, schade of binder knnnen veroorzaken; Brengen brj deze ter algemeene kennis, dat door tien op heden vergunning is verleend aan J. J. VVEYLL en rechtverkrijgenden tot het opriohton van eeno slachterij en rookerg in hot perceel "Valken- etcog No 20. Bargomeestcr on Wethouders voornoemd, Leidon, F. WA8, Burgemeester. 26 Oct. 1896 A. L. DE STDRLEIt. Wetb., l.-Becr. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeen» kennis, dat aan don Ontvanger dor Directe Belastingen i« ter hand gestold hot kohier dor Belasting op bedrgfs- en andore inkomsten, No. 8 van het dienstjaar 1896/97, executoir verklaard den 26sten October jl.f en herinnert voorts don belangbobbendon aan hunn» verplichting, om den aanslag op don bij de Wet be paalden voet ie voldoen Leiden, De Burgemeester voornoemd, 27 Oot 1896. F. WA8. Beursbericht. Amsterdam. 27 October. Drie pets. Hollandsche fondsen andermaal flauwer; vreemde fondsen vast. Evenzoo Amerikaansche Sporon Aand. Kon. Mt. van Petroleumbronnen in Ned.Indië 789, zwakker. Prolongatie 4 ólDVERTENTIËN. Zoo de Heer wil en z(j VeveD, hopen onze geliefde Ouders JOHANNES VAN KAN jljf ek 7855 13 JANSJE VAN ZONNEVELD "'0 den 8sten November a. e. hunne ^jrr vyr-en-twlntlglarlge Echtver- Zfl eenleing te herdenken. g- Hun dankbare Kinderen, -4* Behuwd- en Kleinkind. Leiden, 27 O.tober 1896.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3