Kaart van Nederland. Beurs van Amsterdam. C. Th. Van Buuren's Kalfsleverworst C. VAM ÏÏ1JK, Hoogewoerd 50. genisstraf, wegens mishandeling van een ambtenaar. J. P., milicien by het 3de regiment huzaren, gedetacheerd bi) het algemeen depot van dis cipline, tot zes maanden militaire detentie, wegens het plegen van insubordinatie door het beleedigen met woorden van zyn meerdere in rang. G. B., soldaat by de koloniale reserve, ge detacheerd bi] het algemeen depot van disci pline, tot veertien dagen gevangenisstraf, we gens mishandeling, en tot zes maanden mili taire detentie ter zake van insubordinatie door het beleedigen met woorden van zyn meerdere in rang. C. V., huzaar by het depot-eskadron van het 3de regiment huzaren, tot twee maanden militaire detentie ter zake van 2de desertie, gevolgd door vrijwillige aangifte binnen vier weken. J. C. K., stukrijder by het 2de regiment veld artillerie, tot één maand gevangenisstraf ter zake van diefstal. Gistermiddag, toen de loodsen van' het Engelsch stoomschip „Harlyn" naar IJmuiden terugkeerden, is de loodsvlet omge slagen en zijn de loodsleerlingen C. Gomes en J. Dienst verdronken. Door den loodskotter en het stoomschip werden de leerlingen Kuy- per en Kooiman gered. Eerste deelueming van Koningin "Wil- lielmina aan het H. Avondmaal. Zeer talrijk was de 6chare, gisteren opge gaan naar de Kloosterkerk te 's-Gravenhage, waar koningin Wilhelmina voor de eerste maal zou deelnemen aan het Heilig Avondmaal. Hare Majesteiten begaven zich in een gala- jijtuig van het paleis in het Noordeinde, met haar gevolg, naar de kerk in het Yoorhout. Met heerlyk orgelspel leidde de organist, de heer J. A. De Zwaan, de plechtigheid in. Hij speelde het: „Vater unser im Himmel- reich" van Bach en „Er weidet seine Heerde" uit Handel's „Messias." De voorlezer las de Tien Geboden voor en de hofprediker, dr. Van der Flier, betrad den kansel. De gemeente zong Gezang 221, vers 1 en i. Bij de woorden„Sterk ons, Heiland! meer en meer" traden Hare Majesteiten met gevolg de voor haar bestemde loge binnen. De Koninginnen droegen een zwart kostuum met mantel on hoed van dezelfde kleur. Tot het gevolg behoorden: kamerheer jbr. mr. Yan Pabst van Bingerdenadjudant, rit meester baron Yan Tuyli van Serooskerken ordonnance officier 1ste luitenant jhr. Van Suchtelen van de Haere; jonkvr. Van de Poll, sur intendante van H. M.baronesse Ren- gors en miss Saxton Winter. Vóór de komst van Hare Majesteiten had den reeds in de loge plaats genomen o. a. baron Du Tour van Bellinchave, opper cere moniemeester; baron Van Harden broek van Bergambacht, opper kamerheer van H. M. de Koninginjhr. Clifford, hofmaarschalk, en jhr. De Raoitz, particulier secretaris van H. M. de Koningin; Hr. Ms. eerste stalmeester, baron Bentinck, en baron Taets van Amerongen, kamerheer, Na voorlezing van Rom. 8: 28 vereenigde dr. Van der Flier de schare in het gebed, waarin by den zegen des Allerhoogsten af smeekte voor onze geliefde Koningin en hare moeder in deze onvergeteiyke ure. Daarna werd Psalm 43 vers 3 en 4 gezongen, wederom door het orgel met een schoone introductie ingezet. Nadat de laatste tonen van het naspel waren weggestorven, n'oodigde de hofprediker allen uit, aandachtig hem te volgen by het voor lezen van het formulier van het Heilig Avond maal, en toen de lezing geëindigd was, stonden alle aanwezigen met de Koninginnen op, om alvorens plaats te nemen aan den heiligen disch, de algemeene Geloofsbelydenis af te leggen. Dit was een zeer plechtig oogenblik en toen de predikant zich tot de gemeente en tot Hare Majesteiten richtte met de vraag of allen met de woorden van hst formulier instemden, werd dit met een hoofdknik be vestigd, waarna de gemeente Psalm 99 vers 1 en 2 zong. i Tc-rwyl het schoone „Wenn ich einmal soil scheiden, so scheide nicht von mirl" uit Bach's „MatthfiusPassion," door den orga nist gespeeld, door de kerk ruischte, verlieten Hare Majesteiten met de in de loge aanwezige leden der hofhouding hare plaatsen en begaven zich door de kerk naar de tafel, om deel te nemen aan het H. Avondmaal. H. M. de Koningin Regentes nam plaats recht tegenover dr. Van der Flier. Ter rechter- zyde van de Regentes zat Koningin Wilhelmina en ter linkerzyde de presiient-kerk voogd graaf Van Hogendorp. Naast Koningin Wilhelmina zaten vervol- gens de dames en heeren van de dienstdoende -.ï hofhouding, terwyl aan de overzyde van de 3 tafel de verdere hofuignitarissen hadden plaats genomen, links van den hofprediker. Ter reohterzyde van den predikant werden de plaatsen aan tafel bezet, behalve door leden van het kerkbestuur en diakenen, door vele kerkelyke autoriteiten en hooggeplaatste per sonen, o. a. den minister van buitenlandsche zaken jhr. Röell; den minister van staat baron AS. Mackayhet lid van Gedeputeerde Staten jhr. M. A. C. De la Bassecour Caan; het lid van den Raad van State mr. U. H. Huber; het lid van de Tweede Kamer E. J. E. graaf Van Bylandt; den grilfier van de Eerste Kamer mr. O. W. Star Numan; den oud-minister J. P. Havelaar; voorts door den tydelyken preeses van den korkeraad ds. Van Gheel Gildemeestorden oudsten predikant der Ned. Herv. Gemeente to 's Gravenhage ds. Oort; en de prodikanten ds. Zydner en Weiter. Ter rechter- en linkerzyde van den voor ganger en dus mede tegenover de Koning innen - zaten aan het H. Avondmaal de ouder lingen de heeren baron Th. Mackay en L. J. Wysman, die ook Zaterdag ten paleize tegen woordig waren by de kerkelyke bevestiging van Koningin Wilhelmina ala lidmaat van de Ned. Hervormde Gemeente. Toen allen gezeten waren, ontblootte dr. Van der Flier de schalen met brood en de bekers met wyn, waarna de hofprediker een gebed uitsprak. Het eerst reikte hy daarna het brood en den wyn aan de Koningin toe en daarna aan de Regentes, die vervolgens de schaal en den beker aan de naast Haar zittende per sonen overgaf. Daarna sprak de hofprediker ongeveer als volgt: „Eersteiyk dank ik mynen God" zoo schreef de Apostel Paulus eenmaal aan Rome's gemeente en dat woord herhalen wy hier. Daar is voorwaar oorzaak tot danken, als wy terugzien op den weg, die achter ons ligt, op de sparende liefde van God; maar bovenal waar wy de volheid zijner genade in Christus herdenken en by deze teekenen het ook ons wordt verzekerduw zonden zyn u vergeven. „Eersteiyk dank ik mynen God", zoo klinkt het ook in uw harte, geliefde Koningin, die heden voor den eersten keer mee aanzit en het Ja" uwer belydenis, gisteren uitgesproken, thans omzet in de daad; want gy neemt onder d6ze teekenen den Heiland aan en beiydt hem als Uw Koning. Indien ik vertolken zal, wat de Heer des Avondmaals U heeft te zeggen, ik zou geen beter woord weten dan dat van den Psalmist: Myn oog zal op U zyn'. Dat oog zoo Vol ont ferming, zal op U rusten. Denk er aan en laat het Uw sterkte zyn, straks als gy de taak Uws levens aanvaardt. Myn oog rust op U; of als gy in de eenzaamheid uw knieën buigt, ook dan is het waar: Myn oog zal op u zyn. Maar laat het wederkeerig ook in uw harte spreken: myn oog, Heer! zal op U zyn. Zie nooit menschen naar de oogen, maar altyd Hem. Hy regeert de zynen door oogwenkenleer daarop letten. Verlies Hem nooit uit het oog. Hy biyve u naby, Hy vermeerd uw geloof, Hy vorme U geheel voor Zyn dienst. Met die bede stemt gy gewis in, geliefde Koniogin-Regentes, wie het voorrecht te beurt valt nevens Uwe Koninkiyke dochter hier aan te zitten; éón in geloof, één van zin en keus, bereid ik weet het elke kroon neer te leggen aan de voeten Uws Heilands. Myn oog zal op U zyn; neem die belofte mede van hier en ondervindt den steun en de trouw van den Heer. Dat is toch het hoogste, broeders en zusters. Al het aardsche laat onvoldaan; de wereld gaat voorby. Het is herfst en eer wy het vermoeden, staan wy in den herfst van ons leven. Maar wat Diet voorby gaat, dat is het Verbond Zyner Genade, hier ons bezegeld. Op Hem, onzen trouwen Heiland, het oog. Wy allen, Gy ook, geliefde Vorstinnen, en als eens de herfst van uw leven déar is, als het einde komt en God spreekt: „trekt af uwe hand", dan zy het taal van uw hart: myn allerlaatste snik zal 6preken van Uw Zegen, myn allerlaatste blik zal breken op uw Kruis. Hierop zong de gemeente Gezang 46: vs. 48. Toen de Koninginnen van do Avondmaals tafel opstonden, klonk roerend van het orgel de schoone psalm-melodie op de woorden: „Dat 's Heeren zegen op u daal' door Bour geois in 't jaar 1551 gecomponeerd en nog by de gemeente in gebruik. Na een kort gebed in de loge verlieten Hare Majesteiten, terwyl de bediening des Avondmaals werd voortgezet, het kerkgebouw en keerden in de rytuigen naar het paleis terug. Hare Majesteiten de Koningin en de Ko ningin Regentes woonden gisteravond te 6 uren in de Grcote Kerk, onder gehoor van dr. Van der Flier, met gevolg de dankzegging voor het Heilig Avondmaal by. De voorganger sprak naar aanleiding van Romeinen 12 vs. 1. en waarby gezongen werden Gezang 205:1, 5; Psalm 61: 3, 4, 7; Gezang 194: 4, 5, en Psalm 86: 6. Wy zyn in do gelegenheid onzen abonnó's een goedkoope en toch zeer goede kaart van Nederland aan te bieden, zeer geschikt zoowel voor kantoor en school als voor de huishouding. J3e prijs is 85 cents. In de vestibule is zy ter bezichtiging opge hangen; de afgifte zal in de volgende week plaats hebben. Rotterdam, 26 October. Boter. Aanvoer ton en atukkon van l/s kilo. Do pryzen waren als volgt: lete qnal. 2do qnal. 8de qnal. Voor etnkken van t/s kilo werd a cents betaald. Y e e. Aanvoer Paarden, Veulens, magere 165 vette Bunderen, 146 vette- en graekalveren, nuchtere Kalvoron, 2533 Schapen of Lammeren, 769 VarkeDa, BiggeD, Bokken of Geiten, Ezel. Men noteert: Bunderen leto qual. 66 a 2de qual. 60 a 3do qual. 56 a cents. Kalveren lete qual. 90, 2de qual. 75 a cente, 8de qual. cents, allee per KG. Ossen lete qual. 2de 8de cents. Stieren late qual. 2de 3de cents. Scbaponmarkt. Noteering. lste qual. 50, 2do qual. 45 a ZuigUmmeren cents por Kg Yarkcas. Notooring. lste qual. 35 a 2do qual. Si a 3de qnal. 33 a cents; Licht soort 32 a 34 cents per Kg. Bnime aanvoer, redelijke handel. Alfen, 26 Oct. Aaagevoord 26 wagens kaas. partgen, te zamen 1259 stuks. Prijs: Goudscbo kaas lste qual. ƒ28.a/26.—zwaardere/". a 2de qual. ƒ18.a ƒ22.—. Handel ylug Offleiëele Kennlsgevinffen. Vergadering van den Gemeentoraad van Leiden, op Donderdag 29 Oct., des namidlags te één uur. Punten ter behandeling: 1°. Benoeming van een derden onderwyzer aan de Jongenschool 2de klasse. (244) 2°. Voorstel tot het verleenen van geheele en ge deeltelijke vrijstelling van betaling van school geld voor het bezoeken van de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. (245) 3°: Suppletoire Staat van begrooting, dienst 1896, ad 313.61- Aankoop van voorwerpen, enz. voor het oud-archief. (246) 4°. Benoeming van een derden onderwijzer aan de Openbare school der 3de klasse no. 4. (248) 5°. Idem als voren aan de school 4de klasse no. 2. (248). 6°. Rekening dienst 1895 van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. (249) 7°. Idem als voren van het Roomsch Katholiek Wees- en Oudeliedenhuis. (249) 8°. Begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente voor 1897. (243) Telegrammen. TEMESVAR, 25 Oct. De minister voor de nationale verdediging, baron Fejervary, ver klaarde in een program-redevoering, dat de nationale verdediging zoodanig georganiseerd was, dat elk burger zich veilig kan gevoelen tegen een mogelyken aanval van buiten. „Het is echter noodig en het is de heilige plicht van de leidende kringen," zside de minister, „om met groote oplett^dheid te volgen al wat het buitenland do:t voor de bewapening zyner strydkrachten LONDEN, 25 Oct. Koningin Victoria heeft hare goedkeuring gehecht aan de benoeming van den bisschop van Londen tot aartsbisschop van Canterbury, in de plaats van wylen dr. Benson. 24 October 1896. SUatsleenin««n. pOt Ned., Cert Nat. W. Schuld 2%. dito Obl. dito .8 dito Cert dito3 Oostcni., Obl. Pap. Mei/Nov. 5 dito Zilv. Juni/Juli. 6 Portugal, Obl. 185318S4 mot ticket l 100 8 Rusland, Binnen], 1891. 4 dito 1889bij Rothschild Rb.C25 1 dito Ilopc&Co.lSaWO Rb. 625 4 Spanje, Pcrp. Schuld Bnitcnl. 4 Turkije, Qep. Couv. 1. tMO 4 dito Dou&no Obl. 18866 dito^lecouv. Lcening Sario D dito dito O Moxico, Binnonlaiidaeh. 5 BraziliC, Obl. 1839. 4 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aaud. N.-I. Ilaixlhk. Aand. £ed. Handel in. Aand. Soer. Bank H. les. A.ObL Spoorwegleeningen. Holl. LJzcren-Spw.-My. Aaud. Obl. dito8% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Italic, Z.-Ital. Spw. Obl. A-H 3 Polen. Wars.- IVconen llb.C25 4 Rusl-, Balt. Spw.-Aand.. 3 Fast. Spw.-Mij. Aand. 6 Weicliaol ZR. Aand6 Wladikawlcaa Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atchison Top.C.v.A. Pref. Aand. dito dito Alg. Ü7P- Obl. 4 Adjustm. Oblig. «4 Central Pacific Aand. .4 Donvcr ltio Grande C. V. A* Eric-Sp -Mij. Aand. Chic Erio lo Hyp. ObL 6 Kans. City Bolt-abaros I.oui8v. Nashv. Cert v. Aand. Mies. Kans. Toxaa C. v. A. Union Pac. C. v. A. Oregon Short Line oblig. .6 Oanadian Pacific C. v. A. Premieleenlngen. Nedcrl., Stad Ameterd. /TOO 8 Tarkgo, Leaning 1870 Beursbericht. Amsterdam, 26 October. Hollandsche fondsen waren heden flauw 89% 98% Cert 98^ Overigens prijshoudend od stil. Amerikaanscbe sporen vast. Atchison s hooger. Aand. Kon. My. van Petroleumbronnen in Ned. Indië 796, willig. LEI BEN, 2 O October. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 5.5° C. 41.9° FahrenheitHedenmorgen S uren 6° C. 42.8J F.; 's middags om 12 uren 8° C. 46.4° F.; 's namiddag» 4 uren 8° C. 46.4° F. Gistervoormiddag is met den internationa len trein te 10.31 (Holl. spoor) te 's-Gravenhage aangekomen de generaal van het Duitsche leger Von Hahnke, door keizer Wilhelm belast met de aanbieding van een geschenk aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid van Hare kerkelyke bevestiging. De chef van 's keizers militair kabinet, die in uniform reisde, werd namens de Koningin nen aan den trein begroet door den ordonnans- officier, lsten luitenant jhr. Six, die den generaal in een hofrytuig naar het paleis vergezelde, alwaar de keizerlijke afgevaardigde logeert, en zich gisteren by H. M. van zyne opdracht zou kwyten. De keizer van Duitschland heeft, naar wy nader vernemen, aan H. M. de Koningin ten geschenke gegeven een kruis, gevormd door 7 steenen in chrysoliet, in briljanten gevat, in den vorm van een oud Nederlandsch kruis, zooals zich daarvan modellen bevinden in het museum te Berlyn, naar welke het vervaar digd is. Het kruis wordt met een gouden ketting om den hals gedragen. Hare Majesteiten de Koninginnen zullen Dinsdag, 3 November a. s., de reis naar het Zuiden van Frankrijk aanvaarden en zich via Bazel daarheen begeven, Naar wy vernemen, heeft H. M. de Koningin heden eigenhandig aan den Hof prediker dr. Van der Flier Haar portret met hanlteekening en byschrift vereerd. De terugkeer van miss Saxton Winter rechtstreeks naar Engeland is bepaald op Maandag 2 Nov. Het stoomschip „Jaaon", van Amsterdam en Liverpool naar Java, vertrok 20 Oct. van Algiers; de „Vee»dam" arriveerde 20 Oct. van Nieuw-York te Rotterdam; de „Voorwaarts", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 25 Oct. te Port-Said. Oplichters van gevaarlyk soort.— De vorigo week vervoegde zich by de inge zetenen te Katwyk aan den Ryn iemand, voorgevende werkzaam te zyn en giften in te zamelen voor een philanthropisch doel, waarby door hem werd medegedeeld dat zyn arbeid is aanbevolen door ds. Bollée aldaar, als bewys waarvoor een naamkaartje van Z.Eerw. werd getoond. Deze predikant heeft echter bedoelden persoon geenszins aanbe volen, ja zelfs niet eens gezien, zoolat het vermoeden voor de hand ligt dat de philan- thropische inrichting niets anders was dan 's mans eigen beurs! Jammer d^t de naam van dezen philanthroop onbekend is gebleven. Het is van vry algemeene bekend heid dat de jongens van verschillende dorpen veelal van de kermissen gebruik maken om oude veeten uit te vechten en dat het daarby soms bloedig toegaat. Het zaakje, dat heden voor de Haagsche rechtbank behandeld werd, gaf daarvan weer een treurig bewys. By de jongste kermis te Noordwyk waren de Noordwykerhouters het dorp uitgejaagd en mishandeld en toen nu de Noordwykers op de kermis te Noordwykerhout kwamen zouden zy met gelyke munt betaald worden. Deed men hst by dergelyke vechtpartyen nu nog maar met de handen af, och, een paar klappen kan zoe'ft boerenjongen wel verdragon, maar in den; regel worden messen of andere scherpe voorwerpen gebruikt. Zoo had een Noordwykorhouter jongen zich in den kermisavond van Zondag 20 Sep tomber met een beitel gewap md en toen het tot een botsing kwam stak by daarmede een Noordwyker in den rug. Voor dit feit had de aanvaller W. v. d. B. zich heden voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden. De jongen bekende gestoken te hebben. Ook een andore jongen uit Noordwyk had van beklaagde een steek ontvangen waardoor hy in 6 dagen niet werken kon; ander had weer een opetopper gehad met een yzeren tabaksdoos; om kort te gaan, evenals vorige jaren, was 't weer een beestenboel geweest van belang en van geluk mag men spreken dat het by mishandeling gebleven is en er geen moorden en doodslagen zijn gebeurd. Da beklaagde v. d. B. stond, zooals door den veldwachter verklaard wordt gunstig be kend. Subst.off. van Justitie, mr. Pleyte, viDg z(jn requisitoir aan met er op te wyzen dat de Noordwyker en Noordwykerhouter vecht partyen berucht z(jD, en er byna ieder jaar na do kermissen hier personen terechtstaan wegens mishandeling. De handelwyze van dezen beklaagde achtte de officier al zeer laag en gemeen daar by maar toestak ongeacht of de personen die hy verwondde hem iets gedaan hadden of niet. Een zware straf achtte ZEd. noodig om aan die vechtpartyen een einde te maken en hy vorderde daarom de veroordeeling van W. v. d. B. wegens mishandeling met voor bedachten rade tot vier maanden gevangenis straf. Uitspraak over 8 dagen. Reeds meermalen is het voorgekomen, dat brieven, waarin aeht blauwe postzegels waren gesloten voor een kleine advertentie, niet aan hun adres door de post werden boaorgd. Wij raden daarom ernstig aan, voor de toezonding der 40 cents gebruik te maken van een postwissel, ook dddrom, omdat de advertentie zelve aan den achterkant van het strookje geschreven kan worden, dat door ons mag worden afgesneden. De frankeerkosten bedragen 2'/, cent. 1DVERTENTIËN. Den 8sten November a. s. hopen ABRAHAM VIJLBRIEF en JOHANNA v. d. TUIN hunne 25-Jarigc Ectatvereenlgtng te herdeaken. Hun dankbare Zoon en verdere Familie. Leiden, 26 October 1896. (Groenesteeg 22). 7845 10 Den 5den November a. s. hopen onzege liefde Ouders JAN GIJBEN en DIEVERTJE VISSER hunne 25-|arlge Echtvcreenlging te berdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Okgstgeest, 26 October 1896. 7831 10 Zoo de Heer wil en zy leven, hopen onze geliefde Ouders PIETER LAGAS en JOHANNA SMIT den 5den November a. s. den dag te herdenken dat zy voor 26 jaren in het huwelyk zyn getredeB. Hunne dankbare Kinderen. Oegstgeest, 26 October 1896. 7848 10 Voorspoedig bevallen van een Zo on J. M. POPP Geenjaab, Leiden, 24 October 1896. (Lammermarkt No 52.) Eenige kennisgeving. 7884 Heden overleed, in bet Diaconessenhuis tj Arnhem, tot onze diepe droefneid, onze ge liefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster ADRIAN A JOHANNA REIMERINGER, Ht een kortstondig lyden, in den ouderdom van 22 jaar. 7822 U Uit aller naam, JOOST REIMERINGER. Amsterdam, 23 October 1896. Eenige en algemeene kennisgeving. Verzoeke van rowobeklag verschoond te blijven* Heden overleed, voorzien van do H.H Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefd^ Echtgenoote, Moeder en Zuster, Mejuffrouw MARIA APOLONIA SWART Biesiot, in den ouderdom van 71 jaren. Leiden, Uit aller naam, 24 Oct. 1896. F. T. SWART. (Hoogewoerd 93). 7829 8 Heden overleed plotseling, te Utrecht, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Doch ter, Zuster en Behuwdzuster GESIENA, iii den ouderdom van ruim 29 jaren. Uit aller naam, Leiden, Wed. S. G. PIEK, 25 October 1896. Van Mannekus (Plantage 5.) 7840 S Bezoeken kunnen niet voorden afgewacht. Heden overleed, na een kortstondig lyden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader JAN LARREWLJN, in den ouder dom van 67 jaren. Mede namens de Kinderen en Familie, Wed. J. LARREWLJN-Beun. Leiden, 26 October 1896. (Levendaal 171). 7828 9 Algemeene kennisgeving. Wy betuigen onzen harteiyken dank voor da belangstelling, by de geboorte van onzen Zoon ondervonden. 7826 9 Leiden, J. A. KOHSCHULTE 26 Oct. 1896. en Echtgenoote "V" erloren, Zondag morgen na 12 uren, gaande langs Hooigr. en Hoogew.: een gouden Dame»* Horloge met zilveren ketting. Den viodei wordt verzocht deze tegen belooning terug U bezorgen by den Boekh. G. LOS, Hoogew. 7849 V (extra fijn), ƒ0.60 per V» KG. Om elk wat wils te geven hebben wy va- af heden een soort gekrulde Haagschr Leverworst verkrygbaar gesteld a ƒ0.34 per Va KG., 8 Ct6. per ons, inderdaad he pikantste worstje vat voor dien prys in de» handel is. Brunswyksche Leverworst, Knackwors? Tongenworst, Preskopf, enz., enz. Fyne Goud8che7 Leidsche, Edammerkaa en Roomboter. 7846 1. Geldersche Rookworst. Zaterdag 31 October 1896, te zere uren, in het Notarishuis aan Den Burg te Leidei ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH Notaris te Leiden, afslag van eenige perceele' Afbraak en Bouwterrein, (voorheen d „Nederlandsche Albuminefabriek") te Leiden aan den Rjjnsburgersingel, in bod gebracht, ais Afbraak;: No. 1 op f 210.— Terstond verhoogd ne ƒ100.— No. 2 op 600.— No. 3 op ƒ350.- No. 4 op 250. - No. 5 op 270. - Bouwterrein No. 1 op ƒ1400.— Verhoogd met 150.— No. 2 op 1400.— Verhoogd met 100.- No. 3 op ƒ1450.— Terstond verhoogd mej ƒ100.— No. 4 op 1525.-Terstoni verhoog met ƒ50.- No. 5 op ƒ1360.-. Ten kantore van voornoemden Notari, worden tot en met Zaterdag a. s.,van 10- uren, verhoogingen aangenomen, tegen genof van één vijfde der verhoogsom. 7839 2' De COMMISSIE VAN BEHEER over he Krankzinnigen-Gesticht „Endegeest" is voor nemens op Dinsdag 3 IVovember 1896 des namiddags te 3 uren, op het Raadhui te Leiden A A 91 TE BESTEDEN d levering van: le. perceel: 340 Ledikanten voor ver pleegden en 35 voor het verplegend per soneel, 35 Waschtafels tn 35 Nachtkasjes alles van Amerikaansch Grenenhout; 2de perceel35 Linnenkasten, 40 Tafel 36 Kapstokken en 35 Spiegeltjes m houten l(jsten; alles van Amerikaanse Grenenhout; 3e. perceel: 610 houten Stoelen; 4e. perceel: 37 jjzeren Ledikanten; 5e. perceel: 340 stalen Matrasson; 6e. perceel: 410 Zeegrasmatrassen, 41 dito Peluw- en 410 Varenhoofdkussen. 7e. perceel: 450 wollen Dekens, en 8e. perceel: 450 Molton-Dekens, alles overeenkomstig monsters of teekeningen welke op werkdagen van des middags 12 ti des namiddags 4 uren ter bezichtiging zullei zijn op het kasteel „Endegeest" te Oegstgeest waar nadere inlichtingen zullen worden ver strekt en de voorwaarden der aanbestejin ter in«age liggen. De Commissie voornoemd, F. WAS, Voorzitter. M C. DE VRIES VAN HEIJST, Secretaris Vor. Koora koers. hedoD 90% 91% 99 100% 98% 99% 84% 84% 84% &1% 24% 25% 63 63% 97% 98% 97% 98% 55 63 79% 81 86% 18% 19 19% 39% 40% 65 70% 68% 66 62 67 107% 137% 22 21% 108% 109 100% 100% 91% 93 52% 53 97% 93% 69JK 60% 78 7S% 70% 70% 97*16 14 12% 21% 19% 74% 73 88% 81% 14% 13% U% 11 14% 13% 104% 63% 44% U% 10% 7% 6% 23% 22% 56% 109% 22%

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3