wacht. De reorganisatie van het Boschwezen werd door enkele leden goedgekeurdanderen opperden verschillende bedenkingen en vrees den, dat de i.itkomsten zouden tegenvallen. Ook werd betwijfeld of eigen exploitatie wel aanbeveling verdient. Eenige leden wezen op de hooge kosten ▼oor onderwijs van Europeanen in Indie. Anderen drongen aan op uitbreiding van het personeel van 's Rijks plantentuin te Buitenzorg met een natuuronderzoeker naar de ziekten van cultuurgewassen. Eeöige leden wenschten verbetering der positie van de personen, aangesteld tot voor ziening in de godsdienstige behoeften van de militairen in de Indische garnizoenen. Naar de oorzaak van de verlaagde raming van de opbrengst der Ombiliénvelden werd gevraagd. Vrjj algemeen werd instemming betuigd met de voorgenomen proefneming tot briqaetteering van het zout. De instelling van een postspaarbank in Indlö vond bij eon aantal leden bijval. Som migen betwijfelden of zy in Indië aan het doel zou beantwoorden, anderen wenschten uitstel met het oog op den treurigen toestand der Indische financiën. De wenschelykheid werd betoogd om geen concessies meer te geven voor spoor-of tram wegen. die aan de Staatsspoorwegen concur rentie zoudon aandoen. Over de veranderde richting van de lijn Tarik Soerabaia werd be vreemding uitgesproken, het vertrouwen in de goede voorbereiding van spoorwegprojecten werd daardoor geschokt. Gevraagd worct hoeveel de expeditie naar Lombok in het geheel gekost heeft, welke de juiste waarde is van de buitgemaakte gelden en preciosa; of die preciosa reeds te gelde zjjn gemaakt, en zoo neen of de Minis ter spoedig daartoe denkt over te gaan. Tegen het kon besluit van 27 Juli jl be treffende de verdeeling der kosten voor de Inaische Marino werden verschillende beden kingen geuit. Men meende, dat dit besluit niet zonder voorkennis der Staten-Generaal behoorde te z\jn vastgesteld. De Kamer staat nu voor het dilemma de formatie goed te keuren, waarover zij niets is gehoord, of zij verijdelt door het weigeren der aangevraagde gelden het doel, dat het kon. besl. tracht te bereiken. Enkele leden meenden, dat zoo wel formatie als verdeeling der kosten b\j de wet behoorden vastgesteld te worden. Andere leden achtten het onbillijk, dat deze regeling tot stand kwam en de regeling der finan- riéele verhouding tusschen Nederland en Tndiè achterwege bleef. E9n derde groep van leden meende, dat door deze verdeehng aan Tnciié ©en onbillyko last werd opgelegd. Gevraagd werd of afgezien is van bet fienkbeeld om uitvoerrecht op Suiker door een yidere belasting te vervangen. Da regelen van hot patentrecht voor Naaml. Venn., die haar zetel in Nederland hebben, vond men noodeloos omslachtig, terwijl dub bele belasting in vele gevallen niet zou worden vermeden. Gemengd Nieuws. De Stadszaal was gisteravond by de eersto voorstelling van Ben-Ah-Bey's Indi3cho en Egyptische toovenarjjen en won deren zeer goed bezet. Het oor-deel der Amster- damscbe en andere bladen had de belangstel ling dus boog gespannen. Deze voorstellingen onderscheiden zich wegens de inrichting van het tooneel, waarop de zwarte kunst wordt uitgeoefend, met die, welke men tot nog toe haar te zien kreeg, in hooge mate. Is Ben-Ali Bey's kunst geheim, ook aan de goheele omgeving, met den duisteren achtergrond, is iets geheimzinnigs verbonden, al is de op schragen rustende vlosr van bet tooneel op het tooneel van onderen door gas verlicht, als om aan te toonen dat het go beimzinnige daar niet schuilt. Ben Ali-Bey's optreden in zyn veelkleurig Oostersch gewaad en met een langen grjjzen baard, vooral als het gordyn wordt wegge echoven en hy daar dan onverwachts in majestueuze houding voor u staat, maakt het geheimzinnige nog geheimzinniger, zoodat wel niemand van al zyne toovemaryen, evenmin als di9 van zyne dochter Sulamith, die de werkzaamheden van haar vader in de tweede afdeding, eveneens in Oostersch kostuum, afwisseldo, iets zal begrepen hebben Alles is en bleef een mysterie. Maar daarvoor wordt hy ©en man genoemd, die leeft in de wonder wereld der Egyptische magie. Het is dan ook zeker waar wat de blaien van enkele der kunststukken reeds zeiden Ben-Ali Bey grijpt in de lucht een groote vaas staat op een tafeltje naast hem; nog een greep weer een dito vaas op een ander taf ltje. Een vaas wandelt door een geheim xmoige macht van een tafeltje af. Ben-Ali Bey klopt met den toovtrstaf op de tafeltjes. Op ieder er van verschynt een ledige koffiekan. Heusoh ledig, een knecht loopt er mede de zaal door om de ledigheid er van te toien. Op don grond staan presenteer bladen met witte boonen en groene erwten - de toovenaar gooit ze in de koffiekannon Hy raakt ze aan en do eene kan is vol dam pende koffie, de andere vol klontjes suiker. Ben-Ali-Bey dekt een der tafritjes met een doek hocus pocus een servies staat er op, kant on klaar, en do koffie kan worden geschonken en wordt onder het publiek rond godiend. Ben Ali Bey teekent met krijtstrepen een popperje op een met zw. rt doek overtrokken borJ; op de piano in de zaal laat hy iets- spelen en h6t krytteekeningetje wordt een dansend poppetje. De helft wordt van het bord geveegd, de andere helft blijft dansen. Dat het werkeiyk slechts een teekening was, daarvan kon het publiek zich daarna overtuigen. Het slot van de séance: In een soort doos, aie veel te klein is om er een menscti in t9 bergen, toont hy de levende buste van zjjn dochter, die lacht en spreekt en zich beweegt. Waar bet overige gedeelte is van hot lichaam der vroaw, die zooeven op het tooneel haar toovenaryen heeft laten zien, is onbegrypeljjk, daar de „doos" staat, niet op het tooneel, maar in de zaal en men de doos van alle kanten kan bezien, zonder spiegels te ont dekken. Ben-Ali, die overigens nogal veel praat, misschien wel wat te veel over een zelfde kunststuk, want er zy'n altyd menschen die van iemand, die in de toovenaryen der Indische Fakirs is ingewyd, méér willen zien dan hooren, en zjjn dochter werden dikwyls luide toegejuicht, en zy, die, naar wy ter loops opvingen, trots al het wonder lijke dat zy aanschouwd hadden, tóch nog Diet volkomen bevredigd waren, omdat zy zich iets anders hadden voorgesteld, zullen niet temin moeten verklaren omtrent hetgeen zy zagen: hoe is zoo iets mogeiykl En dat pleit voor Ben-Ali's kunst, die althans nÏ3uwe, hier nog niet vertoonde goo chelt o:jren te zien gaf. Wy vestigen er de aandacht op, dat, wegens de vele aanvragen, in den Circus Renz, te Amsterdam, weuer het prachtige ballet „Lustige Bladen'* wordt gegeven, in de plaats van het Chineesche Nieuwjaarsfeest. De onderofficiers-wielrydersver- eeniging „de Eclaireur" te Leiden heeft onder lei;ing van den 2den luit. Leyds een marsch per wiel van 100 KM. door het Westland ondernomen en goed teu einde gebracht. De burgemeester van Voorburg vestigt de aandacht op twee onbekende per sonen, zich genoemd hebbende H. en F. Van den Boogaart. Een van hen gaf op, te zyn koopman en de andere student; Zy zyn ge kleed met een zwarte en grijze colbertjas. Een was herkend voor iemand, die een vonnis ter zake van diefstal had ondergaan. Deze personen hebben in den afgeloopen nacht gelogeerd in een hotel te Voorburg en zyn vertrokken zonder te betalen. In bet Van-S tolk park (Schevening- sche Eoscbjes) te 's-Gravenhage, zal aan de Parklaan eerlang een nieuw herstellingsoord vorryzen, meer bepaald voor dames. Op de weekmarkt van 15 October te Hoofddorp waren aangevoerd 15 paarden en bitten en 4 koeien. Op deze markt kwamen verschillende vreemde kooplieden, die misleid waren door verkeerde datums in sommige almanakken, waarin staat 15 in plaats van 22 October 1896 op Donderdag voor de paardenmarkt te Montfoort in October. Voor de rechtbank te Rotterdam stond terecht een 17 jarige knaap Jan B loopknecht te Amsterdam. Den 7den Sep tember was hy Amsterdam gaan veriaten om een maand gevangenisstraf to o tgaan, waartoe hy veroordeeld was wegens diefstal. Te Rotterdam gekomen, was hy daar zonder kostwinning en begaf by zich naar den hor- logewink 1 van den heer O^erstryd aan de Hoogstraat en vroeg eanige klokjes op zicht. In een onbewaakt oogenblik stak hy twee klokj s in zyn zakken en verwijderde zich uit den winkel, zeggende dat de hem getoonde uurwerken te duur waren. By een uitdrager aan de Delftsche vaart ging de jongen de uurwerken verkoopen, die echter de zaak niet riebtig vond en den jongen overleverde aan de politie. Het O. M. overwoog hoe lang deze jeugdige beklaagde, die volmondig bekende, uit de maatschappij moest verwyderd worden en eischte 3 maanden. Uit de stukken bleek, dat nog eenige straf zaken tegen beklaagde aanhangig waren. De toegevoegde verdediger achtte bet wen- schelyk, dat do knaap aan de speciale zorg van do Vereeniging tot zedelyko verbetering van gevangenen aanbevolen werd. Een meisjo van 18 en oen joogea van 21 jaren, sedert enkole weken gehuwd en gezegend met een kind van eenige maan den, kregen twiit in de echtelyke woning in de Poortstraat te Rotterdam. De vrouw, die met „zoo'n ruziemaker" Diet Janger wilde leven, verliet haar woning, doch toen zy daar den volgenden ochtend nog niet wedergekeerd was, nam haar jeugjige echtvriend een kort besluit Fluk3 begaf hy zich naar een uit drager, en tool hem zyn gansche hebbon en houden te koop aan. Een niet al te hoog bod, gereedelyk gedaan, werd terstond aangeno men, en weldra verschoen nu de koopman met een bandwagen, waarop de heelo inboedel geladen werd. Terwyl men hiermede met ongekenden spoed bezig was, verscheen de verbolgen echtgenoot© ten toonsele, vergezeld van den schoonpapa en de schoonmama van haar ver- metelen echtvriend. Gesteund door de buur vrouwen zette dit drietal de geheele Poort straat overeind. Aan het reeds op den wagen geladen goed begon men te plukken en te rukken, een ieder zocht er wat van te halen en de koopman en de 21 jarige man kregen het vreeseiyk benauwd. De politie kwam er by te pas, en geen kans ziende om dit tumult op de straat te beslechten, werden alle be langhebbenden uitgonoodigd mede te gaan naar het politiebureel in do Witte de With- straat. Aan het verzoek werd gevolg gegeven en de stoet zefte zich in bewoging, de koopman met den verhuisboedel aan het hoofd. Nu behoorden by den verkochten inboedel eenige meubelstukken, die het jonge echtpaar in bruikleen had van de schoonouders der vrouw. En de koopman was allesbehalve geneigd deze stukken goedsmoeds terug te geven, hetgeen nu weder ©9n hevig protest van die schoonouders ontlokte tegen de handelingen van hun ontaarden schoonzoon. Edoch, de politie wist raad. Na veel gepraat en geding kregen de schoonouders hun eigendommetje terug en deelden man eiy vrouw eeriyk de opbrengst van het boeltje. De vrouw kreeg het kind op den koop toe en zoo verlieten zy elkander, minder dan ooit geneigd tot ver zoening, en armer dan zy ooit geweest waren. (N. R. Ct.) Nadat Woeasdag aan de politie te Amsterdam was kennisgegeven dat in de Lange Leidschodwarsstraat een commensaal dood in zyn bed was gevonden, heeft de com missaris der 3de sectie met een rechercheur een onderzoek ingesteld. Daarby is gebleken, dat bedoelde man, die veel misbruik maakte van sterken drank, des nachts zwaar beschonken was te huis gekomen, zoodat zyn dood vermoedelijk het gevolg is van drankmisbruik. De Haarlemsche rechtbank ver oordeelde gisteren de twee Zaandamsche vis- schers, die te Leimuiden met verboden visch- tuig hadden gevischt, ieder tot een boete van f25, subs. 4 dagen hechtenis, od verbeurd verklaring van het baarsnet. De drie jongens, die zich hadden schuldig gemaakt aan allerbrutaalst vischstroopen te Spaarndam en vermeiing van een aantal fuiken, werden veroordeeld ieder tot zes weken gevangenisstraf. Io de zitting van het eerste kantongerecht te Rotterdam hadden zich giste ren te verantwoorden Arie Van der Gaas Gz. en Petronella Wilhelmina Willebrorda Rauw- hard, ornaat de eerste op zyn wagen, de tweede in hare inrichting, Soetesteeg 7, ten verkoop in voorraad hadden melk van ondeug- delyke samenstelling, en Janus Den Elzen uit Zoetermeer, ter zake het in het pand Groote Draaisteeg 14 ten verkoop afleveren van eene op boter gelykende waar, waarvan by schei kundig onderzoek is gebleken dat het mar garine was, zonder dat zulks op de waar of op de verpakking vermeld 6tond. Het O. M. vroeg hunne veroordeeling tot f 5 boete subs 2 dagen hechtenis. Muntgasmeters De directeur van de Utrechtsche gasfabriek, de heer D. Van der Horst, schryft omtrent een eigen aardig gevolg van het stelsel van muntgas meter het volgende in het „U. D.": Er doet zich thins by de toepassing der muntgasmeters eene moeilykheid voor, welke ik niet verwacht' hader ontstaat langzamer hand gebrek aan 2Y/,-centstukken In onze nu bijkans een jarige proef-periode ontvingen wy omstreeks 8000 aan deze muntstukken. Tn behooriyk verzegelde zakken van f 25 inhoud zyn deze wekelijks ingewis seld by 's Ryks betaalmeester. Er scbynen intusschen weinig menschen te zijn, die aan dit kantoor by hoeveelheden van 1000 stuks dezo muntstukken inwisselen. Zy blyven dus grootendeels aan de circulatie in Utrecht ont trokken, mtt het noodwendig gevolg, dat vele muntgasverbruikers thans zoodanig verlegen zyn om deze munt, dat sommigen zich geen gas kunnen verschaffen. Het eenige middel en waarover ik beschik, om hierin verbetering te brengen, zal ik de volgende week toepassen, ofschoon dit voor de betrokken p9rsohen eene vry lastige oplos sing is. Ik zal nl. tweemaal 's weeks telkens een paar uur gelegenheid geven tot inwisse ling op bet kantoor der gasfabriek. Dit is echter voor de toekomst oen halve maatregel, want wy zyn zeker pas op een derde van het aantal dezer gasverbruikers. Beter kunnen de Ioodbetalende ingezetenon hierin helpen, door 's wekelykb byv. fi van het loon aan de muntgasverbruikendo personen, in hun dienet, aan 21/* -centstukken uit te betalen 8D daartoe van tyd tot tyd by den betaal meester f 25 2,/i-ceDtstukken te later» inwis selen. Zekere L., te Zaandam, blok ma ler op den oliemolen „De Oranjeboom", toe- behoorende aan den beer Honing te Koog a. d. Zaan. had gisteren hot ongeluk van de stel ling op den kraangang to vallen (een hoogte van 7 M.) Hy werd bewusteloos gevonden en overleed een paar uren daarna. Te Weert isteohuize vanden heer Niens een brandende petroleumlamp omgevallen, waardoor het zevenjarige doch tertje des huizes zoodanige brandwonden be kwam, dat zy na vreeselyk lydeo overleed. Uit Engeland zyo te Rotterdam aangebracht 24 paarden, die als verdacht te lyden aan kwaden droes, in een geïsoleerden stal op het abattoir onder bewaking zyn ge steld. Door de politie te Utrecht werden by enkele winkeliers monsters boter genomen, ten einde te doen onderzoeken of hetgeen door hen als natuurboter wordt verkocht, werkeiyk op dien naam aanspraak mag maken. Golyk werd medegedeeld, werd uit Gees (Drente) aan de „Pr. Dr. en Ass. Ct." geschreven, dat zich daar een geval van cho lera had voorgedaan. De heer S. J. M. Van Mook, burgemeester van Oosterhesselen, komt nu in een ingezonden stuk in genoemd blad tegen dit bericht op en scbryft: „Ik acht my als hoofd der gemeente ver plicht by deze bekend te maken, dat zich te Gees gem g val van cholera asiatica hoeft voorgedaan en dat het ook bezyden de waar- beid is dat op last van dr. Fledderus te Dalen het lyk dadelyk naar het lykenhuisje op do begraafplaats is vervoerd." De krygsraad in het 3e militaire arrondissement, standplaats te Arnhem, heeft den milicien-plaatsvervanger-korporaal by het 5e regiment infanterie F. de V. oud 27 jaren, geboren te Montfoort, tot zes maanden militaire gevangenisstraf veroordeeld met degradatie tot den stand van soldaat, wegena het mis- dryf van insubordinatie, door het slaan van zyn meerderen in rang, in den avond van 22 Juli 1896, in de Zadelstraat te Utrecht gepleegd. Van dit vonnis is door den veroordeelde hooger beroep aangeteekend by het Hoog Militair Gerechtshof. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft terechtgestaan K. H. J 43 jaren, arbeider te Akkerwoude, die den 27sten Aug. 11, driftig in het braak hok by IJ. De Jong, met wien hy de goheele week al ruzit had gehad, kwam, hem tegen het hoofd sloeg en met geweld in de keel kneep, waarop De Jong met de handen aan het hoofd wegliep, uit mond en neus bloedende. Dat bloeden hield aan gedu rende een paar dagen, waarna alleen nog bloed uit den mond kwam tot den 17den September, toen ny is overleden. De doctoren verklaren, dat oy bun onderzoek gebleken is, dat een der keelkraakbeenderen door uitwendig geweld gebroken is en dit de dooa ten gevolge moest hebben, welke verhaast is door de verblooding. De subsi, oü van justitie, mr. H. G. v. Sons- beek, eischte tegen oeklaag-de wegens mis handeling, die den dood ten gevolge heeft gehad, 2 jaren gevangenisstraf. De verdediger, mr J. W. Zylstra Jr., be streed het bewys en concludeerde, dat be klaagde alleen voor eenvoudige mishandeling zal veroordeeld wordeu. Uitspraak over 8 (Jagen. Door de Zwolsche rechtbank z"yn gisteren veroordeeld M. Wolf, 30 j., en M. Wolf, 38 j-, kassiers en commissionairs in effecten te Harder wyk, thans gedetineerd, No. 1 wegens vaischheid in geschrifte en No 2 gebruikmaking van de valsche stukken in den zomer van 1896 te Harderwijk, ieder tot 1 jaar gevangenisstraf. Te Haaksbergen hield Woensdag morgen een der onderwyzers een leerling school De vader van den joagen zocht daarop den onderwijzer op diens kamer op en schopte hem, onder bedreiging met moord. De zaak is in handen der politie gesteld. (Zw. Gt.) De pachthoeve „Passart-Nieuwen- hageD" te Heerlen, toebehoorende aan graaf d'Ansembourg te Amstenrade en bewoond dooT den heer R Packbier, is gisteren verbrand. Vóór het Hof te Leeuwa-Tden hebben terechtgestaan P. ~Schi\, 45 jaren, sjouwerman, en G. A., 55 jaren, vaste stal knecht in het Café Dik, beiden te Winschoten, die door de Rechtbank aldaat zyn schuldig verklaard en veroorJeeld: de eerste wegens mishandeling van een dier in het openbaar tot 5 boete, omdat hy den lsten Juli een rat aan een touw gebonden, met petroleum overgoten, in brand gestoken en toea langs de straat getrokken heeft totdat het beest dood was; de tweede wegens medeplichtig heid tol f 2 boete, omdat hy een kan met petroleum uit het Café Dik gehaald heeft, wetende dat die voor aat doei zou gobruikt worden. Het Hof heeft den eerste tot 14 dagen ge vangenisstraf en den tweede tot f 6 boste veroordeeld. De tram van HeeTenveen op Drachten ontspoorde gisteravond al weder. De machinist geraakte met de locomotief in de sloot, doch kroop er ongedeerd uit; de 25 passagiers kwamen met dGn schrik vry, doch de beambte in den postwagen werd gekwetst. In het begin dezer week zyn uit een weide te Schermeer 18 schapen ont vreemd11 Hepen 's morgens langs den straat weg te dwalen, doch de overige 7 zyn tot heden, In weerwil van alle nasporingen, ook van politie, nog niet teruggevonden. De da ders hebben, om toegang tot de weide te verkrygon, een slot met ketting verbroken. Te Benedenknypo (Fr.) werd Woensdag eone harddravery van paarden onder den man gehouden, waaraan 8 beste dravers deelnamen. Do prijs werd gewonnon door „Jonge Koningin," van fl. Brandspa, te Oosterend, eery der de eigenaar; de premie door „Prinses Tabora," van M. B. De Vries, te Ben eden knype, beryder P. Vellinga; de troostpremie door „Fioris," van wed. Oosten burg, te Ryperkerk, beryder A. Sidérius. Jaap Edsn rydt Zondag te Rou baix. Verledea week is op een zolder kamertje vaD een van zyne huizen te Chicago een man gestorven, die in de grootste armoede leefde. Het geheele huisraad bestond uit een oude kachel en een spykertonnetje, waarop zyn lyk gevonden werd. Hy bezat voor 100,000 dollar aan geld en eigendommen. .Gistermiddag is de stoomspin nerij van de firma Stroink te Gronau geheel afgebrand. Ongeveer 230 personen zyn hier door zonder werk. Alles was verzekerd. Uit Bombay wordt gemeld, dathet station Sanari, aan den spoorweg naar Quetta, in Beloetschistan, is aangevallen door perso nen, behoorende tot den stam der Marri's. Het personeel werd gedooJ, mot uitzondering van één. Een afdeeling troepen staat gereed om naar Sanari te vertrekken. In Triést is door overstrooming ten gevolge van een wolkbreuk veel schade aangericht. Berchtold, die drie vrouwen ver moord heeft om zich van haar geld meester te maken en nog een diefstal op zyn geweten had, is door het gerechtshof te Munchen ter dood veroordeeld. BUITENLAND. Fraukryk, Koning George van Griekenland heeft Dins dag een bezoek gebracht aan president Faure in het Elysée; kort daarop heeft de president dit bezoek beantwoord. Den vol genden dag bezocht de koning mevrouw Car- not, den kardinaal Ferrata, den minister-pre sident en de ministers van buitenlandsche zaken en oorlog. Gisteren was de koning de gast van president Faure te Rambouillet, waar een diner te zjjner eero werd gegeven. - De president der b^rootings-commissie, na den ministerpresident geraadpleegd te hebben, heeft Woensdag medegedeeld, dat hy geen bezwaren haa tegen het byeenroepen der Fransch© Kamers op 27 October. - De gemeenteraad van Parys heeft 200,000 franken beschikbaar gesteld voor vacantie- kolonies der kinderen van de gemeente-scholen. In 1896 bedroeg het aantal schoolkinderen voor de kolonies aangewezen, 4037. De kosten waren fr. 3.10 per dag en per kind. De ont brekende gelden werden uit particuliere hulp bronnen geput. In 1895 werd voor 3268 kinderen een som van Ir. 217,959 uitgegeven. I tallS. De agitatie in de Italiaansche pers tegen het Drievoudig Verbond duurt voort. Zelfs de bladen, die getrouw aan het verbond blyven, bevelen toch, zegt een telegram uit Rome, nauwere aaneensluiting aanj Frankryk en Engeland aan. De ministerièela bladen ontkennen, dat de Czaar tegenwoordig zal zyn bjj het huweljjk van den prins van Napels. Spanje. Het totaal der verliezen van de Spanjaarden in de vier laatste gevechten met Maceo is: aan dooden 8 officieren en 44 soldaten, aan gewonden 30 officieren en 298 soldaten. In de hospitalen van Havanna bevinden zich thans 4500 zieken. Men zegt dat generaal Weyler deoperatlön tegen Maceo vóór einde October zelf zal gaan leiden, omdat de regeering hem heeft uitgo noodigd zoo spoedig mogelyk beslissende resultaten te verkrygen. De minister van oorlog doet onderzoek naar do middelen om vóór Kerstmis 40,000 man van de lichting 1896 naar Cuba te zenden, en 3500 man naar de Pbilippynen. - Aan een te Cadix verschynend blad wordt uit Havana gemeld, dat men getracht heeft generaal Weyler in een hinderlaag te lokken om heui te dooden. Groot-BritannlS. "Uit Londen wordt gemeld dat het bestuur van de liberale Nationale Vereeniging een reso lutie beeft aangenomen, waarin het zyn leed wezen uitspreekt over Rosebery's aftreden, en Rosebery dankzegt voor de diensten, die hy als leider aan de liberale party heeft be wezen. Het bestuur verklaart ook, dat het in de tegenwoordige omstandigheden het best schtfnt, oog geen definitieve stappen te doen tot het aanwjjzen van een nieuwen leider der party. - De pogingen om de onlangs op ver schillende plaatsen ran Europa 6cbier gelyk- tydig in hechtenis genomen dynamiteurs to vervolgen, zijn op niets uitgeloopen. Do ver zoeken der Engelsche justitie tot uitlevering van de in vreemde landen, te HAvre en to Rotterdam, gepakte ledea rao het komplot, zjjn allen geweigerd, of wei is aan de Neder- landsche regeering niet eens zoodanig verzoek gedaan; Tynan en zyne spitsbroeders kunnen dus ongehinderd terugkeeren naar Amerika, van waar zfi waren uitgezonden. De Times" wyBt er op, naar aanleiding van dit geval, dat er toch iets biykt te ont breken aan de internationale samenwerking op dit gebied. Eene herziening van de tractaten is noodig om te beletten, dat eene bende samenzweerders het eene of andere land maakt tot basis, om ongestraft de toebereidselen te kunnen maken tot de uitvoering van een komplot tegen de heerschers of tegen het volk van een naburig en staat. Dultschland* Gistermiddag is de Ny verheidstentoonstelling te Berlyn officiéél gesloten. Het was nu, den laatsten dag, prachtig weder, terwyl nog in den jongsten tyd, evenals trouwensgedurendo byna heel den zomer, het bezoek sterk be lemmerd was geworden door den aanhoudenden regsn. In zyne sluitingsrede sprak dan ook de eere voorzitter, de gewezen minister Von Berlepsch, op droeven toon over de koude en den regen, welke van doze tentoonstelling onafscheideiyke makkers zyn geweest, met het gevolg dat er in oen tekort moet worden voorzien van ongeveer 1 millioen mark, of onge veer 25 pet van de gegarandeerde bedragen. Er kwamen in het geheel 7 millioen bezoekers, die voor één keer betaalden en 3 millioen op doorloopende toegangskaarten. De meeste bezoekers kwamen uit Skandinaviê, Oostenryk en Engeland. Heden begon men reeds met bet afbreken. - Virchow, te Berlyn, die gisteren zyn 75sten verjaardag vierde, was in den loop van den dag stilletjes, om den stroom van gelukwenschers te ontloopen, naar Pots lam gegaan, maar 's avonds verscheen hy in eene te zyner eere belegdefeestelyke |volksver-.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2