lieden betrokken zijn en de bepalingen zijn dan ook daarnaar geregeld. Dat beider be langen beter zouden behartigd worden door vertegenwoordigers van beide groepen afzon derlek te doen vergaderen, acht de Regeering niet aan te nemen. Daarom schijnt het dan ook niet wenschelyk patroons en werklieden in afzonderlijke sectiën te doen vergaderen. Niet enkel voor adviezen, maar ook tot het opheffen of voorkomen van geschillen wil de Regeering de Kamers van Arbeid doen strek ken. Om duidelijk de bevoegdheid van de Kamera aan te geven is in art. 2 een nieuwe letter G ingevoegd. De Regeering betuigt hare instemming met hetgeen in het Yoorl. Verslag wordt aan gevoerd tegen het denkbeeld om aan de Kamers van Arbeid de bevoegdheid te ver- leenen dringende voorschriften vast te stellen omtrent den inhoud van arbeidscontract, arbeidsduur, loon enz. Aan het uitgesproken verlangen om aan de afdeeliDgen der Kamers en aan de Kamers zonder afdeclingen eene gelykvormige orga nisatie en den naam van „Arbeidskamers" te geven, heeft de Regeering voldaan. Het voorstel om Algemeens Kamers van Arbeid in te stellen, waarin afgevaardigden van verschil lende gewone Kamers van Arbeid zitting zouden hebhen, kou de Regeering niet over nemen. Uit het gewijzigd artikel 1 blijkt thans, dat de voordracht tot vestiging of opheffing van Gono Kamer zal moeten uitgaan van het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid, hoewel de medewerking van den minister van justitie niet wei gemist zal kunnen worden. De bedoeling van art 1 is thans duidelijk weergegeven door de oprichting eener Kamer gebiedend voor te schrijven, indien de beide in de wet gestelde voorwaarden zyn vervuld.. De oprichting afhankelijk te stellen naar het oordeel van het gemeentebestuur zou zeer ongelijkmatig werken. Ook acht de Reg. het niet geraden tot oprichting te verplichten by daartoe strekkend verzoek van een aan de bevolking geëvenredigd aantal patroons of werklieden. Uit do „Staatscourant". Kan. be-sluiten. Eervol ontslagen jbr. mr. J. C. N. Van Eys, op zijn verzoek, als zaakgelastigde met den persoonlijken titel van minister resident te Bucharest, en gesteld in dispombilitoit. De minister van marine heeft het volgende be paald: lo. de luitenant ter zee der 2de klasse C. Witsen Elias, dieneude aan boord van Hr. Ma. wachtschip te Willemsoord, wordt met 1 Novem ber a. s. op non activiteit gesteld; 2o. met 16 October a. s. worden: de luitenant ter zee dor lste klasse W. Van Voss en die der 2de klasse J. HL Commijs, boiden behoorende tot de rol van Hr. Ma. wachtschip te Hellevootsluis en gedeta cheerd aan boord van Hr. Ms. kanonneerboot Vi dar," op ncm-activiLeit gesteld, eerstgenoemde onder eervolle ontheffing van het. bevel; - ie comra«£ï>itJ geactfiu iw anji-oromingo ~«,t» za&mheden ton dienste van de militaire hydro graphic, de luitenants ter zoe dor 1-sie klasse J. J, Rambonnet en G. A. De Cocq, onder eervolle ontheffing van het door hen gevoerd bevel respec tievelijk over Hr. Ms. kanonneurbooton „Geep'' en ,Raaf'; op non-activiteit gestoldi^de luitenant ter zee der 2de klasse J, Wolterbeek Muller, be hoorende tot de rol van Hr. Ms. wachtschip te Hellevootsluis en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. kanonneerboot „llaaf". Te rekenen van Woensdag 14 October a s tal to de Genua op de stoomschepen der Maat schappij „Nederland" in te schepen mail voor Ned. Oost-Indië verzonden worden des Woensdags om de 14 dagen met den trein 6.20 's morgens nit Amsterdam naar Emmerik, in aansluiting aldaar op een trein over Keulen en Ba^el naar Genua, en niet meer des Dinsdags om de 14 dagen met den trein van 6,10 av. uit Amsterdam over Parijs. Gemengd Nieuws. Dat is goed gezien van de firma Blankenberg <fc Co. I Zij heeft namelyk een overeenkomst gesloten met Ben All Bey om hier te komen. Dat zal een volle Stadszaal geven! In het café „Die Porte von Cl eve" aan de Breestraat alhier, zal van heden af een wedstrijd op carambol-biljart worden ge houden, om pryzen in goud. In het geheel zullen, gelijk werd aangekondigd, 1000 partijen gespeeld worden, ieder van 10 serie-stooten, alles over minstens één band. De heer Coster houat dus de goede liefhebbers van het biljart spel weer bezig. Naar men ons nog mededeelt, waren de kostumes der groepen van Li Hung- Chang, en der hsoren Langezaal, Straatsburg en Bernard in deD 3-October optocht geleverd door den heer George Van der Werf als vertegenwoordiger der firma Mulder. Ze muntten uit door frischheid en netheid daarom: eere wien eere toekomt. Genoemde heer Van der Werf bad boven dien aan zjjn sigaren magazijn, op de Hooge- woerd, twee gelegenheids étalages aange bracht: voor het eeno raam het beeld in het klein van zijn beroemden naamgenoot te midden van met veel smaak uitgestalde sigaren-kistjes en andere winkel-artikelen; aaD het andere raam een Luxor Rijwiel, heel kunstig vervaardigd van tabak, sigaren en echt. geïmporteerde Egyptische sigaretten. Die étalage is nog steeds aanwezig en trekt bij voortduring de aandacht der voo; by- gangers. De heer Van der Werf beeft er <us wel succes van. Enkele buizen verder werd heden ook nog eeno uitstalling aangetroffen ter verheerlijking van bet Excelsior licht, dat do heer P. Van Es in den handel brengt. Groen en bloemen waren ook hier aanwezig, terwijl eene gas-illuminatie het woord Excelsior te lezen gaf. In den Vliet had gisteravond een aanvaring plaats met een vrachtschipper en een roeibootje, waarin, behalve don ver voerder, zekeren v. d. H., eenige manden met bloembollen. Het' gevolg der aanvariüg was, dat de schuit kantelde, waardoor de man overboord viel, doch zich gelukkig spoedig op het droge bevond. De bloembollen waren deels in de diepte gezonken, waardoor de eigenaar, zekere B., eene niet onbelangrijke schade heeft bekomen. Zondag had op het Malieveld in Den Haag een voetbalwedstrijd plaats tusschen de Haagsche Voetbalclub „Hol- landia" en de Leidsche Cricket- en Voetbal Club „Ajax". Om drie uren gaf de scheids rechter het teekeD tot beginnen. Reeds dadelijk weten de Leidenaars den bal op te brengen en de Hollandianen in te sluiten. Door pech en slecht schieten werd de score blank ge houden. Eindelijk wist de heer K. A. ongeveer een kwartier voor half time den bal door de Haagsche goal te jagen, zoodat „Ajax" met 1—0 de leiding had. Met half time bleef de score verder onver anderd. Na het hervatten van het spel schenen de Leidenaars los te komen, want zoowel aan vallen als verdedigen ging krachtig. Het duurde dan ook niet lang of de heer W. L. maakte door een goed gericht shot de tweede goal voor „Ajix." Wat de forwards van „Hollandia" ook deden, hunne pogingen liepen op niets uit en het prachtige backspel van de heeren A. hield hen op een eerbiedigen afstand van de Leidsche goal. Toen er time gefloten werd, had „Hollandia" nog geen goal gemaakt, zoodat „Ajax I" overwonnen had met 2 —0. De wedstrijd tusschen „Ajax II" en „Hol landia II", die in Leiden gespeeld zou worden, ging niet door. De metselaar, die Zaterdag j 1. op het bouwwerk in de Casuariestraat te 's Gravenhage bet leven verloor, heet Johannes Van den Toorn. Bijzondere omstandigheden deden Van den Toorn algemeen te Scheve- ningen onder den naam van Batenburg door gaan, welke dan ook eerst werd genoemd. Het lük van den werkman is naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht ter schouwing. Gisteren werden als deskundigen voor den rechter van instructie beëedigd de architecten Van Nieukerken en W. C. Metzelaar, belast een onderzoek ia te stellen naar de oorzaak van de ramp en aan wien de schuld daarvan is te wyten. Hangende het gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van de instorting van het ver wulf werd het werk tot uitbreiding van dit gedeelte van het R.-K. kerkgebouw van de HH. Antonius en Lodewjjk op last der politie gestaakt. Een politie-agent stond op het bouwterrein De toestand van den opzichter bleef be vredigend. Hy heeft alleen den linkerarm ontwricht. De „Rsb." schrijft verder het volgende: Naar wy bhans uit de beste bron vernemen, is de oorzaak van de ramp hierin gelegen, dat buiten medeweten van den architect of van de directie, de formeelen, welke het ge welf der brandvrije kamer schoorden, zjjn weggenomen, vóór het metselwerk voldoende versteend was. De twee-steens-muren van het 4'/i 2"1/* M. groote vertrek weken uit en het gewelf, dat uit ongeveer 4000 steenen bestond, stortte in. De opzichter; Korf De Gids, had het geluk, door de yzerbn binten heen te vallen en op het zand van den bodem terecht to komen, waardoor h\) er betrekkelijk goed afkwam. De 21-jarige werkman bleef op de binten liggen en werd door de steen massa bedolven-; zijn borstkas werd inge drukt, zoodat de dood onmiddellijk moet zfin ingetreden. De werklieden zijn, volgens het bestek, tegen ongelukken verzekerd, zoodat de moeder van den verongelukte een geldelijke uitkee- ring krijgt. De materialen van gewelf en muren lieten niets te wenschen over; 't waren klinkers en vuurvaste steenen, gemetseld met vuurvaste klei en cement. Men meldt heden uit IJmuiden: De bomschuit „Katwijk 32" is gisteravond door verlies van het grootzeil benoorden de noordpier gestrand. "Het volk is aan boord. Door eene onbekende oorzaak is te Haarlemmermeer aan den Kruisweg by den Aalsmeerder weg afgebrand de werkplaats van den wagenmaker V. De in de schuur aanwezige rijtuigen, alsmede de gereedschap pen zyn een prooi der vlammen geworden. Eene geit is mede verbrand. Alles was tegen brandschade verzekerd. Door het onweder zijn van den landbouwer H v. d. HL, te Voorburg, twee koeien in de wedde doodgeslagen. Thans is ook door de. politie te 's-Gravenhage de revolver in beslag genomen, waarmede in de vorige week schoten zyn ge lost op een persoon, die in den vroegen och tend op den Loosduinschen weg liep. De Haagsche rechtbank veroor deelde gisteren den verpleegde bij het Leger des Heils, te 'e Gravenhage, die zich geldon toeëig.ende, voor dat leger ontvangen, tot 5 maanden; de 5 jongens aldaar, die zich schul dig maakten aan stroopery van appelen en perziken, ieder tot 1 maand; den man uit de Bleekerslaan aldaar, die aldaar iemand mis handelde, tot 1 maand; en den koetsier aldaar, die, by een bierbrouwer in dienst, zich gold toeeigende, dat hij voor z(jn patroon had ontvangen, tot 3 maanden. De gewezen bode bij het depar tement van koloniën L. A. Z., die wegens het ontvreemden van postzegels tot gevange nisstraf veroordeeld werJ, heeft zich met-uit voerig request tot H. M. de Koningin-Regentes gewend, met verzoek, dat hy van dit vonnis in appèl moge komen, opdat by in de gele genheid worde gesteld, zyn onschuld aan het licht te brengen. De requesirant deelt in zijn toelichting mede, dat hjj gemaend heeft als militair te moeten handelen, eerst de straf te ondergaan en daarna te reolamearen. Omstreeks h a 1 f v y f Z on d ag-och tend is de matroos 3de klasse A. Van W. van bet pantserscbip „Piet Hein", met eenige kameraden in de Leeuwenlaan te Rotterdam wandelende, door eenige opgeschoten jongens aangevallen, omdat hun morgengroet onbe antwoord bleef. De matroos werd met een mes dwars door zyn hand gestoken. De dader, hoewel achtervolgd, ontkwam. Het moet oen soldaat zyn, voor het West-Indïaehe leger bestemd. Toen hy de verwonding pleegde, was hy in burgerkleeding. „Mr. Romeo," van den heer Van Hoboken, is met zijn inschrijving voor de wedrennen te Bussum verkocht aan den heer H. F. Bultman Hz. te Haarlemmermeer. Even zoo kocht de heer Bultman van de heeren Van Hoboken de volbloedmerrie „Lily". Op Woensdag 14 October, by gelegenheid van de hippische feesten te Heem stede, zal er waarschijnlijk een match plaats hebben tusschen „Honest" en „Maladetta"; de afstand wordt nader bepaald. Toen jhr. Van Loon te Ha ar lom gisteren naar het station zou rijden, schrikte het paard van zyn rytuig en sloeg in het Florapark op hol. De heer Van Loon en ook de koetsier sprongen, van het rijtuig, waarbij de laatste zich vrij erg kwetste. Het paard werd lator gegrajxen. Mishandeling van den Am star- damschen inspecteur Van der Schrieck. De krijgsraad te Haarlem heeft gisteren zijn vonnis in zake de luitenants Blokhuis en Stepheson niet uitgesproken. Hieruit blykt, dat beklaagden in hun vonnis berusten. Dit vereischt nu vóór openbaarmaking de appro batie van het hoog militair gerechtshof. De auditeur militair te Haarlem heeft geen termen gevonden esn vervolging in te stellen tegen luitenant Wierix. VoLgems e.en der berichtgevers van het „Hbl." zijn de beide te Rotterdam aan gehouden vreemdelingen Zaterdag met het stoomschip „Werkendam" naar Nieuw-York gezonden. Dit bericht is daarom zoer waar schijnlijk, omdat Kearney en Haines Ameri kanen zjjn en vermoedelijk verzocht hebben naar Amerika te worden gebracht. Vreemde lingen, die uitgezet worden, worden volgens onze wet zoo mogelyk verwijderd over de irrpmfl- WulkA vli zalf, &an wUzfin Verworpen werd gisteren door den Hoog.en Raad o. a. het cassatieberoep van Marcus Van Gelder, colporteur te Utrecht, tegen zyne veroordeeling door de rechtbank aldaar en hat Hofte Amsterdam tot 3 maanden gevangenisstraf wegens opruiing. De HoogB Raad ver-klaarde tevens nietig de bepalingen omtrent het sluitingsuur voor koffiëhuizemjte Maastricht. Behandeld werd de quaestie betreffende het sluitingsuur te Grave. Ook in de in die ge meente daaromtrent gemaakte bepalingen wordt in bijzondere gevallen aan den burge meester de bevoegdheid tot wijziging gegeven; op grond hiervan verklaarde de kantonrechter te Osch ze niet verbind nd, waartegen het Openb. Ministerie zich in cassatie voorzag. Adv.-gen. mr. Patyn concludeerde tot ver werping der voorziening en de uitspraak werd op 26 dezer bepaald. Onder hot opsc.hrift „Afschu welijke lijkenschennis" komt in het „Vdgbl". een verbaal voor, dat gegrond is op mededee- lingen, der redactie verstrekt door den heer M. Hesp. Wat daarin gezegd wordt is nog veel meer dan afschuwelijk en dan ook niet te gelooven. Er wordt in verteld dat er veel meer personen hun dooden op het kerkhof „De Liefle" te Amsterdam willen laten begraven dan de plaats op dezen doodenakker toelaat en dat daarin voorzien wordt, door eenvou dig de Jijken die er reeds liggen nog lang vóór de daarvoor by de wet gestelde ty.d van 10 jaar is verstreken, op te graven. Dit zou geschieden omdat de kerk „De Liefde" de ruime inkomsten van het kerkhof best kan gebruiken en men anders geen kans ziet de 1800 dooden die er jaarlijks komen, te bergen. In iedere kuil in de 5de begrafenisklasso worden vyf kisten boven elkaar geplaatst. Volgens den heer Hesp, die zegt voor zijn beweren getuigen te hebben die by met name noemt, wordt telkens zoo'n graf geopand, de vier bovenste kisten er uit gehaald an de onderste geopend en omgekeerd, zoodat het lijk er uit valt. Met de vier andere kisten zou hetzelfde gebeuren, en vaak moet het voorkomen, dat de lijken nog zeer gaaf zyn. Met een haak worden ze door den (jood- graver Schaap uit do kist gehaald en als dan alle vijf de lijken in den kuil liggen, gaat Schaap er in en trapt „de boel" in elkaar, zoo ruw soms, dat hy met de voeten door den buik heen trapt. Dan wordt er een laagje zand over geworpen en men heeft weer een nieuwen kuil. De doodkisten worden uit elkaar geslagen en de planken voor brand- of timmerhout van de hand gedaan. De inzender, de heer Hesp, zegt ni6t tevre den te zullen zyn vóór hy weet en zich met eigen oogen overtuigd heeft, dat het lyk zyner dochter, daar nu vyf jaar geleden ter aarde besteld, nog ongeschonden is. Naar aanleiding van het bovenstaande con stateert per ingezonden stuk in „De Tel." van heden Robert Mack, dat hij voor eenige jaren, toen hy toevallig daar langs kwam, het genoemde kerkhof bezocht (en naar de graven eerste klasse zocht eener rijke weduwe en dat van haar rijken zoon) en in het bijzijn van zijn vrouw de ergste tooneelen zooals door Hesp vermeld, gadesloeg. Toen was hjj niet moedig genoeg het aan het daglicht te brengen. Thans waar een vader van een kind zoo moedig optreedt, wenscht Robert Mack hem door publiciteit te ataunen, zoodat er een einde kome aan zulke onmenschelyke handelingen, welke onteerend zijn voor het Nederlandsche volk. De lste luitenant Vogelaar van de artillerie te Roermond werd*, gelijk we reeds meldden, Zaterdag-morgen bij het houden van schietoefeningen met de revolver ge vaarlijk in het hoofd gewond door het ontijdig afgaan van een schot. Het ongeval heeft zich als volgt toege dragen: Nadat een der miliciens zijn serie van 6 schoten had afgevuurd, ging de luitenant, gevolgd door een maD, naar de schijf, om de treffers op te nemen. Al gaande trok de man zyn revolver nog zesmaal af, met de loop omhoog, om zeker te zyn, dat alle patronen waren afgevuurd; dit laatste was echter niet het geval en daar de soldaat den loop van 2ijn revolver niet geheel verticaal hield, had hy het ongeluk den luitenant, die nogal groot van gestalte is, in het achterhoofd te treffen. De kogel verliet aan de linkerzijde het hoofd. Dr. Faulussen, op het terrein aanwezig, verleende de eerste geneeskundige hulp, terwijl om geestelijke hulp naar de kapel werd ge zonden. Later bleek dat de toestand van den gewonde, hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk was; de gewonde werd- eohter naar de kliniek der E.E. Paters Camillianen overgebracht. Een later bericht meldt dat de toestand van den gewonde gunstig is. Dezer dagen werd een gezelschap uit Qjüdenscheid op treurige wyze in het jachtvermaak gestoord. Terwyl allen op het gras het tweede ontbijt zaten, te gebruiken, sprong een der honden uit dartelheid tegen een geladen geweer aan, dat tegen een boom was geplaatst. Het geweer ging onder het vallen af en trof een der heeren doodelyk in de borst. De prins van Wales heeft met „Pirsimmon" de Jockey Club Stakes gewonnen. De prljB van dit nummer bedroeg f 120,000. Met hetzelfde paard heeft hy ook de Derby en de St.-Löyer gewonnen. Te Joinville-le-Pont (Frankrijk); speelde Woensdag een meisje Joubert, drie en twintig jaar oud, met een revolver, die zy met geiauen acntte. up eens mom* oou acuut en met een kogel door de hersens viel zy dood neer. Te M-enin (Frankrijk) is een vrouw Konning, 53 jaar oud, by het oversteken van een straat door een, van verschillende anderen gevolgden, fietser omvergereden. Al de fietsen gingen over haar heen en na eenige dagen duldeloos lijden is zy bezweken. By Grenoble (Frankryk) hebb'en dezer dagen overstroomingen plaats gehad. Esn dokter op een dorp in de omstreken vond, thuiskomende, in zijn salon drie forel len, waarvan de kleinste twee pond woog Ée-n Engelsch predikant, te Nizza, huurde laatst een ontzaglijken muur tegen over liet spoorwegstation en nam een man aan om zes tafereelen uit het leven van een speler te schilderen, eenigszins in den trant van .Gruikshanks' „Flesch." Op het eerste is hy thuis te midden van zijn gezin; op het tweede kijkt hy naar de speeltafels; op het derde is hij omringd met stapels gewonnen geld; het vierde, vyfde en zesde, schilderden zjjn ondergang, eindigende met zelfmoord. De eigenaars van speelholen boden kort daarna een hoogeren prijs voor de muurvlakte, wisckten de laatste drie tafereelen uit, en hebben nu eene reclame, die hun baat in stede van schaadt. Burgerlijke Stand. ZOEXERWOUDE, Geboren: JohaDnes Theo- dorus, Z. van M. Wilsetiburg en M, van Egrnond. VALKENBURG. Geboren: Johannes, Z. van T. Ou.vvorsloot en A. Haasbroek. Adriana en Hermatius, tweelingen van H. Botermans en L. Bouman. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: G. Sprokkelcnburg en A. C. De Haas. N. W. De Vlieger en M. M. Baars. GehuwdJ. Wijtvliet en J. Jansen. M. Spaans en M. üijzenberg. J. H. Van Wijk en T. Van 't Zelfde. P. Hofman en 0. Van Liempt. K Terlouw en W. Van Lienipt. J. Los en P. Van Versevcld. Bevallen: P. Bjjl geb. Daim Z. J. Van der Stelt geb. Sleeuwenhoek Z. E. Louwerse geb. Loosbroek Z. A. Faas geb. Wittekoek Z. A. Van Apeldoorn geb. Schol ten D. A. Van Scheppingen geb. Spierings: Z. S. C, Vastenhout geb. Be Blaey (levenh Z.) C. Broers geb. De Haan (lèvenl 1).) N. Pieters geb. Westbroek Z, Overleden: J. Zuiver, 31 j. L. L. Bouwons, 3 mnd. P. Van Oeveren, 5 mnd.Y. Van der Boom, 81 j. UITLOTINGEN. Provinciale geldleeniug van Zuid-Holland van 1885, trekking van 189Ö. Uitgeloot worden lbte Seri3: Nos. 10 11 29 32 36 69 99 111 129 145 148 150 173 175 ISO 188 en 184. 2do Serie: Noe. 18 31 43 46 48 52 59 77 83 106 121 127 183 14U 141 146 148 155 157 187 189 191 en 197. 3de Serie: No». 7 8 14 21 25 32 42 55 60 63 92 n 99. 4Jo Serie. Noa. 25 27 31 43 50 65 68 84 140 147 159 169 1S5 186 188 218 224 256 262 266 267 268 271 277 289 e 300. 6do Serie. Noe. 8 10 12 19 23 29 30 52 56 66 80 125 136 15C 161 181 1S5 en 191. 6de. Serie No3; 13 15 39 51 70 78 79 94 101 113 115 117 131 136 141 154 en 193. 7do Ser.e: Noe. 11 16 24 43 77 104 120 130 132 139 143 100 104 13J 187 on 197. M arktberlehtan. Bjdegravoa, 6 Oot. Aacgovoerd 187 wagens Kaas, samen 11,058 stuks, wegende 49,656 KG. Prijs late •oort Goudaoha 28l/j a 36zwaardere f 2%.— Me .oort f Ji fas./,; Derbjk».., prg. l.t. soort f25 a f2de aoort f 20l/s a ƒ22, Edammer Kaae, prga late soort f 28.— a f— 2de eoorc f 22l/j a ƒ24, 1 wagen Leidaohe Kaai: fbot aohippond. Handel vlug. Rotterdam, I October. Voo. Aanvoer Paarden Veulens, magere en 205 vette Itundoron, 158 vette- en graekalvoren, nuohtere Kalveren, 2298 Schapen of Lammeren, 565 Varkens, Biggen, l Bok of Geiten, Ezele. Men noteert: Runderen lste qual. 66 a 2de qual. 60 a 8de qual. 58 a cents. Kalveren lste qual. 86, 2de qual. 70 a 78 ot., alles per KG. Ossen lste qual. 66, 2do 60, 8do 68 cents. Bobapenmarkt. Noteering: lste qual. 50, 2de qual. 45 a Zuiglammeren cents por KG. Ilandel fla" Varkens. Noteering. late qual. 38 a 2de qual. '37 a 3de qual. Ma conts; Licht soort 32 a 34 cents per.KG. Aanvoer eohraal. Handel vlug. Aardappelen: Spuiesohe jammen f2.a /2.10, Overm. Jammen ƒ2.80 Geldereohe blauwe ƒ1.70, Geldersche kralen 1.60 a 1.70, Flakkeesohe Jammen 1.80 a 2.—, Pootere ƒ0.90 a 1.10. Veel aanvoer, tamelijk vraag. Rotterdam, 6 October. De aanvoer was grooter dan die der voriga weok. Bg matige kooplust is het meeroDdeel opgeruimd. INLANDSOHE GRANEN. Witte Tarwe. Van Nieuwe werd in 't begin het beste goed prijshoudend en boven de noteering uit- gezooht. Daarna verflauwde de kooplust en konden slechts vorige prijzen bedongen worden terwijl nog eeni en ander overbleef. Jarige in beste qaaliteit onveranderd; het overige meestal 10 centa lager verkocht. Canada onveranderd. Nieuwe Vlaam. en Zeeuw., de beste ƒ6.50 tot 6.75 dito dito middelb. 6.10 6.35 Flakk. en Overm., de beste G.4Q 6.Q6 dito dito middelb. 5.90 6.20 Jarige Vlaam. en Zeeuwsche 6.80 6.00 Flakk. en Overmaascbe 5.80 6.30 Mindere en geringere qual. 5.e 5.60 Nieuwe Canada5.30 5.60 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Goede qualiteit Nieuwe Witte ƒ8.tot ƒ8,26 Roode Tarwe uit de Polders ƒ186 tot ƒ197. Rogge ging wat trager van de hand. Zeeuwsche en VL, naar qualiteit 8.90 tot ƒ4.20 Geröt met kleine toevoer. De Winter- 15 cents liooger; Zomer- prijshoudend; Ohevalier 15 oenta hooger. VI. en Zeeuwsche Wiuter- van 4.25- tot ƒ4.65 Overm. en Flakk. 3.75 4.20 Afw. en mind, soort. „3.40 „3.60 VI., Zeeuw, en Flakk. Zomer- 3.80 4. Mindere qualiteit 3.60 3.70 Chevalier 4.60 5.50 Per 100 Kilo werd verkooht: Eitta puike Winter7.20 tot ƒ7.40 Gewone 6.75 6.96 Mindere 6 33 „6.60 Chevalier volgens qualilolt „7.50 F „8.25 Haver was er weinig en benoodigden moesten hoogere prijzen betalen. Blanke en wiohtige qualiteit. van ƒ3.85 tot f 3.50 Zeeuwsche en andere inl. Voer3.. „2.90 H „3.20 Lichtere dito dito 2.60 „2.75 Ve Uoopen per gewioht vonden niet plaats, bpolt niet aangeroerd. Paardenboonen kwamen bijna niet voor. Duivonboomen en Sohapenboonon ontbraken geheel. Bruineboonen waren zeer ruim aan de markt. De beste moesten 50 cent®, en het overige 75 cents, wakkere soms ƒ1.lager afgegeven worden om to kunnen opruimen. Walchersohevan ƒ10.tot ƒ10.50 De Deste vlaam. en Zeeuw. 9.60 9,75 Ordinaire dito dito 8.50 9. Geringere en wakke 7.8. Wittoboonen kwamen nu wat meer voor, dooh meestal van onvoldoende qualiteit. Walchersohevan 10.75 tot ƒ11.25 Vlaam. en Zeeuw, de beste „10.50 „11. Dito dito ordinaire 9.50 „10. Mindere soorten8.50 9. Blauwe Erwten gingen langzaam tot vorige pryzen van de hand. Mooie qualiteit van puike kook plaat sen zich nog het gemakkelijkst. Walcherschevan ƒ7.60 tot 7,80 De beste Zeeuw, en Vlaam. 7.— 7.30 Middelb. qual. dito an Flakk. 6.50 7.— Geringere eD niet kokende 5.G0 6.30 Schokkers kwamen byoa niet voor. Koolzaad niet aangevoerd. Hennepzaad ƒ5.76 tot ƒ6.75. K&nanezaad zonder verandering. Het beste ƒ6.50 tot ƒ7.—, m'ddel-qualiteit 5.75 tot ƒ6.— en geringere soortei ƒ4.50 tot ƒ5.25. BUITENLAND3CTHE GRANEN. Tarwe hier zonder oemenswaardige voorraad. Nieuwe Doniu ƒ180. Aangezien Eng land tot de merkelijk veraoogde prjjzen blijft doorkoopen, was hior van do Exportmarkten geeno enkele offerte die maar enigszins in aanmerking kon komen. Rogge vorkeerde in willigu e'emming en de voor raad wordt sieeds kleiner. Helena volgens qualiteit ƒ120 a ƒ123 dito stoomende volgens qualiteit 11.7 128 Bessarabisohe113 117 Tag&nrog 114 „116 Petersburger volgens qualiteit 104 V Gerst schaars en vast. Odessa ƒ106 i T< - Taganrog104 105 Odessa eloomerde 102 Haver hooger. Petereburger6.60 Boekweit in vaste etemmiug. Stateƒ135 b. ƒ130 Canada 132 134 Boekweitgrutten wat hooger. Grove Petersburger293 a 206 Voererwten met weinig voorraad. Maïs met redelijken handel tot betere prjjzen. Bonte Amorikaanscho - 80 a 84 dito uit stoomschip 80 „81 Laplata84 85 dito defecte75 78 Cinquantine115 120 dito met lucht100 102 Loudon, 6 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd: rundoron 1800; eohapen en lammeron 12,000, kalveren 20, varkens 65. Prijzen: besto runderen 2/4 a 4/7, schapen en lammeren 3/2 5/6, Kalveren 2/9 a 5/4, VarkcDB 2.6 a 3.4. Oillciëele Kennisfferingen. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt t-er algemeens kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen ia ter hand gesteld het kohier der Bedryfa-belas- ting No. 2, van don diernd. 1896/97, executoir verklaard den 5den October jl., en herinnert voorts den bolanghobbendon aan hun verplichting om den aanelag op den by de Wet bepaalden voet te voldoen. Leidon, De Burgemeester voornoomd, 6 Oct. 1896. E- WAS. ACADEMIE-NIEUWS. Leiden. Geslaagd z(jnvoor het candidaats examen in de rechtswetenschap de heer M. E. Salomons. Voor het canaidaats-examen in de Nederl. letteren de heer D. C. Tinbergen. Voor het lste natuurkundig examen de heer S. J. Ph. Regensburg. Voor het Propaedeutisch examen in de ge neeskunde de heer J. M, A. Gevers Leuve?

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2