I STAD OPRUIMING Goedkoope Aanbieding De Stad Maastricht, Haarlemmerstraat 130. Postkantoor Leiden. Magazijn. Haarlemmerstraat Nikkelen Theepotten. Stoofjes. Theepotplaten. Bouilloirs. Koffiekannen. Filtreerkannen. Hanglampen. Tafellampen. Nachtlampen. Stormlantaarns. Stallampen. Branders, diverse nieuwe soorten. Kolenbakken. Turfbakken. Zwarte ijzeren Pannen Kooktoestellen. Koffiemolens. Zinken Emmers. Zinken Teilen. Theebladen. Broodtrommels. Kleerstandaards Parapluicstandaards. Lucht-Waschmachines. Broodplanken met Mes. Doofpotten. Japansche Lepeldoozen. Theebladen. Kaasstolpen. Mosterdstellcn. Eierdoppen. Koffiedoozen. Theedoozen. enz., enz.9 enz. MA. GA. ZIJ N' De te Terschelling binnengeloo pen bom „Scb. 65" heeft belangryko schade bekomen door aanvaring met een Engelsch visschersvaartuig, waardoor do geheele vleet der bom, ter waarde van ongeveer f3000, verloren ging. Letters en nommor van het vreemde vaartuig zyn bekend. De Lom heeft, volgens opgave, 18 last haring in. De heer Epo Reerink, stationchef te Rgsen, is wegens „het door schuld doen ontstaan van gevaar van stoomvermogen over eon spoorweg", door de rechtbank te Almeloo veroordeeld tot drie dagen gevangenisstraf. De beide modebeklaagden werden veroordeeld tot 10 dagen gevangenisstraf. Door den Schotschen wielry dersbond is voorloopig bepaald, dat de wereld kampioenschappen in 1897 zullen worden verreden op 29 en 30 Juli en 1 Augustus. De rijwiel markt te P a r y s, die tweemaal per week wordt gehouden en waarop zoowel gebruikte als nieuwe rijwielen worden verhandeld, heeft een groot succes. In een plaatsje bjj Bremen, Gambke, slaapt een meisje reeds 12 jaar lang. Het voedsel wordt ha3r in den mond gestoken en door haar gekauwd. 0ndank6 de vele pogingen van doctoren en professoren is het nog niet mogen gelukken, het meisje te genezen De burgemeester van CbefBou- tonne (Frankrijk) is dezer dagen door den bliksem gedood, toen hy op jacht was, Toen men hem vond, lag hy voorover met het go- zicht op den grond, terwijl zijn hond hem klagaüd het been likte, dat gedeeltelijk ont bloot was. Een dief heeft dezer dagen een portefeuille met geldswaarde gestolen uit het kamertje van den torenwachter op den Stephanstoren te "Weenen, 68 M. boven den beganen grond. Die zocht het wel in hooger sf er! In het Hongaarsche dorp Hunod ontstond Zondag brand tijdens een hovigen storm, waardoor blusschen onmogelijk was. Ten gevolge daarvan is bijna het geheele dorp afgebrand. Een boer Gilbert is, terwijl hij te Tiemé by Angers op bet veld aan 't werk was, aangevallen door een zwerm wespen en aan de bekomen steken overleden. Even voor het station Borke zijn Vrijdag door den personentrein uit Essen 2 personen overreden en totaal verminkt. Misschien was de overweg, waarop zg zich bevonden, niet afgesloten geweest. De spoor wegwachter is onmiddellijk gearresteerd. In Europa en Amerika werd in 1894 eene hoeveelheid bier gebrouwen, die 18 944,500 millioen gallons bedroeg. Daarvoor werden 7,290,000 ton mout en 82,000 ton hop gebruikt. Van alle landen proluceert Duitsch- land het meeste bier In 1894 1,202,132,074 gallons, wat 34,000,000 gallons meer is dan in 1893. De volgorde der andere landen is Engeland, Amerika, Oostenrijk, België, Frank rijk, Rusland, Denemarken, Nederland, Zweden en Zwitserland. Zondag zijn te Perpignan weer bloedige stierengevechten gehouden6 stieren en 4 paarden zijn gedood. Er werd als ge woonlijk proces verbaal opgemaakt. Uit Nagasaki is bericht ontvan gen, dat een sloep van het Engelsche oorlogs schip „Narcissus" omgeslagen is en de kapitein ter zee Lang en drie matrozen verdronken zijn. De mijnwerkers van Lead ville (Colorado) gaan voort met hun gewelddadig heden. Zaterdagmorgen hebben zij een for meel gevecht geleverd tegen de mijnopzichters van Ibex. Na eenige schoten van beide zijden trokken de mijnwerkers zich terug, zonder dat het den opzichters gelukte een hunner in hinden te kiijgen. 75 mijnwerkers, die niet tot het syndicaat behoorden, zijn met e^n extra trein van Missouri gekomen. Aan het station wachtten hen 500 soldaten met twee kanonnen op, ten einde hen te beschermen tegon de werkstakers en hen naar de mijnen to geleiden. Het volk, dat zich in de straten van Lead ville had saamgepakt, beleedigde hen en wierp hen met steenen. Een charge dreef de menigte spoedig uiteen. Een schoone jonge dame uit Parijs speelt thans in Oostende een groote rol. Zoodra z\j in de Kurzaal verschijnt of op het strand wandelt, is zjj omringd door heeren, maar ook de oogen der vrouwen zijn bewon derend en tevens afgunstig op haar gericht. Zy wordt steeds op eenige stappen door een bediende gevolgd. Deze schoone draagt de prachtigste kleeren, volgens de nieuwste mode en bovendien de kostbaarste juweelen. De dame is een reclame dame. Noch die schoone toiletten noch die prachtige juweelen hooren haar toe; zy stelt ze alloen tentoon. E?n Parysche dameskleermaker en een Pary- sche juwt lier betalen haar daarvoor. De knecht, die haar vergezelt, is een be diende van den juwelier, die te waken heeft over de diamanten en andere edtlgosteenten. KOLONIËN. BATAVIA, 26-27 Aug. (Vervolg.) De benoeming van den lsten luit. J. P. Weitzal tot adjudant van den gouverneur generaal heeft in militaire kringen bevreem ding verwekt, omdat deze officier van het Nederlandsche leger is gedetacheerd, en zulke detacheeringen heeten to geschieden tot het opdoen van krygservaring, waartoe aan het Buitenzorgsche hof geen gelegenheid is. Men moet echter niet over het hoofd zien, dat de heer Weitzel ook in Atjeh is geweest. De duur der aan den hoofdingenieur van het mynwezen in N. I, dr. R. D. M Verbeek opgedragen commissie naar Europa in het belang van de uitgave van zyn werk over de geologie van Java is verlengd tot Februari 1S97 of zooveel vroeger als mocht biyken wenscheiyk te zyn. De hulponderwü'zeres te Menado mej. M. A Knoop hoeft eervol ontslag uit 's lands dienst gevraagd. De byzondere tevredenheid der regeering is betuigd aan mr. A. L. E. Gastmann, officier van justitie by don raad van justitie te Soerabaia, W. F. Engelbert vrtn Bevervoorde, assistent resident, voor dn politie te Soerabaia, mr. G. L. Mens Fiers Smeding, substituut officier van justitie by den raad van justitie te Soerabaia en Raden Soerio Adikoesoemo, adjunct hoofddjaksa in het regentschap Soera baia, wegens het beleid en den buitengewonen yver, door hen betoond by hun pogingen tot het verkrygen van het noodige licht voor de strafrechterlyke vervolging dergenen, die zich onlangs te Soerabaia hebben schuldig gemaakt aan de namaak en de verspreiding van valsche bankbiljetten. J.-B De termyn, waarvoor de ingenieur 2de kl. C. J. Van Loon beschikbaar is gestel j ten be hoeve van den heer Taylor, hoofdagent van de Koninklijke Paketvaart-Maatschappy, aan wien vergunning is verleend tot het doen van myn- bouwkunaige opsporingen in de residentie Lampongsche districten, is nader verlengd, uiteriyk tot November 1896. Aan het Mailoverzicht van de „Java Bode" is het volgende ontleend: Gedurence do laatste 14 dagen is zoowel in de residentie Bali en Lombok als in het gouvernement Atjeh en Onderhoorigheien gevochten en hebben onze troepen dooden en gewonden gekregen. Het verzet op het eiland Lombok schynt een grooteren omvang te hebben d,n oorspronkely'k werd gedacht, maar toch niet anders te zyn dan dit ook elders in pas ond.rworpen landstreken pleegt voor te komen. In Atjeh heeft men nu reeds zooveel getuchtigd, verbrand en verwoest, dat, wanneer hierdoor de pacificatie van dit gewest kan wor den verkregen deze weldra zal mo.ten volgen of men haar anders maar moet decrete ren, waarna dan ook hier van verzet en opstande lingen kan worden gesproken. Wel is Toekoe Oemar nog steeds niet afgemaakt als Nja Makam, of gevangen als To.koa Baid, maar men achtte hem immers reeds genoeg gestraft toen hy uit Lam Pisang was verjaagd, en wel zyn, evenals op Lombok de rep.teerge- weren, de door ons verstrekte achterladers ingeleverd, maar deze zullen by gebrek aan munitie hun waarde op den duur verliezen. Iutusschen verneemt men nog iets van een nieuw plan, dat ten aanzien van Atjeh zal worden gevolgd, iets waarby men trouwens met de houding van den vyand zal hebben te rekenen. Door don gouverneur-generaal van Ned.-Indië zyn de volgende beschikkingen genomen: DEPARTEMENT VAN OORLOG. Be vorder d: Tot lsten luit. bij liet wapen der inf., de 2de luits. E. S. De Klorck en G. M. C. Ort; tot lsten luit. bij het wapen der cav., de 2de lait. J. De Koningh. Overgeplaatst: Als gewestelijk intendant op Lombok, de kapt.-int. op het bureau van dengew. int. te Batavia W. I. Zwager; naar Tjiinahi, de off. v. gez. 1ste kl. te Batavia J, M. II. Van Dors- sennaar Tjimahi, dc off. v. gez. 2de kl. te Ba tavia W. J. Van der Scheer; bij de 18de corap. (1ste bergbatterij) tijdeljjk te Atjeh in garnizoen do kapt. bij de 5de comp.art. (2de bergbatterij) tijdelijk te Atjeh in garnizoen P. ,T. Dibbetz; bij da 5de comp art. (2do bergbatterij) tijdelijk te Atjeh de 1ste luit. bij de 4de comp. art. (4de bergbatterij) te Kotta-Radja J. F. C. Deibert; bij de 4de coinp. art. (4de bergbatterij) te Kotta- Radja, de 1ste luit. bij de 5de comp. art. (2de bergbatterij) tijdelijk te AtjeJi H. G. J Smit, en de lste luit. bij de 5de comp. art. (2de bergbatterij) tijdelyk te Atjeh G. L. Van der Waarden. Verleend: Twee maanden verlof naar Soeka- boemi en Garoet, wegens ziekte aan den kapt. der art., geëv. van Atjeh naar Batavia, G. J. E. Nauta, Ingeti okke nDe overplaatsing bij de troepen macht in Atjeh t. n. i. van den kapt. brj het r.-h. lste bat. inf. T. J. Van Dam. Geplaatst: Bij aankomst bij hot 10de bat. inf. de kapt. der inf., van gedetacheerd uit Nederland teruggekeerd, J. Langenbach Teruggeplaatst: Bij het lldo bat inf- op Lombok, de lste luit bij het 11de bataljon infanterie, geëv. van Lombok naar Soerabaia, J. A. Van Nieuwland. Verleend: Een maand verlof naar Poespo en Tosarie wegens ziekte, aan don lsten luit. der inf. te Soerabaia J. M. W. Grootenboor. Ontslagen: Met ingang vau 2 September 1896, op verzoek, wegens volbrachten diensttijd, eervol en met behoud van recht op pensioen uit Hr. Ms. militairen dienst, de majoor-intendant bij de mili taire administratie M. P. J. G. Brouwer Verlengd: Met een maand het wegens ziekte verleend verlof naar Soekaboemi en Garoet, aan den lsten luit. der inf. tl. A. Ivooy, en het verlof naar Soekaboemi, van den lsten luit. der inf. L. W. J. K. Thormon. Ingetrokken: De overplaatsing bij het 10de bat. inf. en zijn ter-beschikking-stelling van den chef der lste afd. van hot Departement van Oor log, van den luit bij het garu.-bat. van Sumatra's Oostkust P. A. H. Heidens. Eervol ontheven: Van zijn adjudants-botrek- king en overgeplaatst bij het subs kader te Ba tavia, met ter-beschikking-stelling van den chef der lste afd. van het Departement van Oorlog, de lste luit. adj. bij het garn.-bat. van Celebes, Menado en Timor K. J. A. Raedt van Oldenbar- nevcldt. Verleend: Twee maanden verlof naar Djokjo- karta, wegens ziekte, aan den kapt. der inf., geëv. van Atjoh naar Batavia, Th. A. Gelsing een maand verlof naar Soekaboemi en Garoet, wegens ziekte, aan den kapt- der inf., geëv. van Atjeh naar Batavia, J. M. Van Gogh; een maand verlof naar Soekaboemi wegens ziekte, aan den uiilit apoth. lste kl., geëv, van Atjeh naar Batavia, W. M. Ottow. Gosteld: Op noD-activiteit do lste luit. der genie van verlof uit Nederland teraggekeerd Oh. F. De Rocbemont. Benoemd. Tot adjudant van den Gouverneur- Generaal, de lste Jait. der inf. van het Neder landsche leger, gedetacheerd bij het Nederlandscli- Indisehe leger, J. P. Weizel. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overge- paalst van Hr. Ms. Atjeh" naar Hr, Ms. TPrins Hendrik' de lste luit. der mariniers P. S. Groen; van Hr. Ms. „Tromp" naar Hr. Ms. „Gedeh," de late luit. der mariniers J. van der Kop; Van Hr. Ms. „Gedeh" naar Hr. Ms „Bromo," de lste luit. der mariniers A. H. baron Melvill vaa Carnbeo; Van Hr. Ms. „Koningin Wilbelmina" naar Hr. Ms. „Prins Hendrik" do adelborsten der lste kl. P. A. Arriëns, J Arendsen de Wolft' en G. L. Heeris Van Hr. Ms. „Atjeh" naar Hr. Ms. „Bromo,"do oflïc. van gezoudhoid der lste kl. J D. Bvijan. Benoemd: tot 3den maohinist, de leerlingma chinist H. A. Meyer. Opgave van passagiers, van Batavia naar Mar seille en Nederland vertrokken per Ned. s.s. „Bromo": Mevrouw do wed. C. L. Wolterbeok Muller, geb. Coronel, eu 1 kind; mej. W. Lelsz; jongeheerËnt- hovcu; hulpprediker M. Birkhoft', echtg. en 5 kind.; de heeren Mollinger en F. Wolff, tijdelijk lste werktuigkundige bij de werken aan de Solorivier W. Goudswaard, hulpprediker N. Rinnooy, de heeren J. C. Nanning, J. Tommei, M. Schimmel, R. II. Vil, G. B. Caret en H. De Boer, benevens Hr. Ms. troepen en schepelingen. INGEZONDEN. Hooggeachte Redacteur f Vergun ons een plaatsje in uw veelgelezen blad. Ia het blad van 8 September No. 11208 lazen wy in een advertentie met genoegen, dat er een prachtige lotery zou plaats hebben en wel van de tentoonstelling van landbouw en Zaansche Nyverheid, b. v. een landauer met twee paarden en tuigen b. n. paarden, koeien, varkens en pluimgedierte, te zamen ruim 1000 pryzen (prachtig). En daarom hebben wy ook eenige loten gekocht, tot ons leedwezen, vooreerst daar wy reeds driemaal den bode hadden gezonden by een depóthouder om een trekkingsiy3t, daar wy toch nieuwsgierig waren. Eindtlyk kregen wy haar hedenavond thuis, om nog tot overmaat van smart 15 cent te betalen en lazen met genoegen dat er op een van onze loten nummer 8067 een doos zeep is gevallen, daar waar wy niet dachten, dat er zulke zeldzame pryzen zouden zyn, zooals b. v. 1 fleseb mosterd, 1 pond speculaas, 5 bus gort en niet te vergeten een paar knie lappen. Maar nu vraag ik den heeren van de com missie als er weer in 't volgend jaar zoo'n lotery plaats heeft, doe dan ons een genoegen, die een paar maanden vroeger te houden; wy hopen dan in plaats van een doos zeep een paar knielappen te winnen, die wy dan zeer goed kunnen gebruiken om te wieden. Vriendelijk dankbaar blyvende voor de ver leende plaatsruimte. Uw abonné's twee boeiljts van Wassenaar. [Wat hadden onze twee boertjes wel van de Zaanlandsche lotery gezegd, als zy den landauer met twee paarden hadden ge trokken??? Red.] De toestand in Turkije. De Duitsche gezant te Konstantinopel heeft op last zyner regeering aan den Sultan medegedeeld, dat keizer Wilhelm by de be sprekingen der keizers to Weenen en te Breslau op zich had genomen, den Sultan nadrukke- lyk te wyzen op de noodzakelijkheid der invoering van hervormingen in het Turksche Ryk, waarby evenwel de verzekering was gevoegd dat Rusland, Oostenryk en Duitsch- land er niet in zouden toestemmen dat Turkye in de tegenwoordige omstandigheden werd verzwakt. Aldus meldt de „Int. Corr." Intusschen luiden de berichten in de Engel- sche bladen over den toestand in Turkye nog allesbehalve geruststellend. Met betrekking tot de door keizer Wilhelm den Sultan geschonken photographie zegt de Reichsbote: „Het bericht is op zichzelf juist, doch de uitlegging in Turksche kringen, als zou daarmede bedoeld zyn eene atrlzwygendo goedkeuring der gepleegde gruwelen, is na- tuuriyk geheel en al misplaatst. De Sultan had den wensch te kennen gegeven, een pho tographie der keizeriyke familie te bezitten en aan dezen wensch gaf keizer Wilhelm gehoor. De zaak dagteekent echter van vóór de gebeurtenissen, welke in Augustus te Konstantinopel plaats vonden. In elk geval ware het te wenschen geweest, dat de Duitsche gezant, met het oog op het inmiddels gebeurde, de overhandiging der photographie nog wat had uitgesteld." Zoo schryft Reuter's agent te Konstantinopel onder dagteekening van 21 Sopt. O. a. het volgende: „Er bestaat nog geen enkel kenteeken van terugkeerend vertrouwen. De toekomst is nog even onzeker als drie weken geleden. De handel staat zoo goed als stil, en allen, die om hun bedryf of handel genoodzaakt zyn to Konstantinopel te biyven, zenden vrouwen en kinderen naar Europa, omdat zy vreezen dat by volgende ongeregeldheden ook andere Christenen dan de Armeniërs zullen te lyden hebben. „Met de aanhouding van de Armeniërs, die, naar men beweert, tot het revolutionnair comité behooren en met de ontdekking van bommen te Scutari en Pera, is de beweging nog niet aan een einde. Integendeel wordt algemeen als zeker aangenomen, dat nog meer afdeelingen van het Armentech uitvoerend comité zich in de stad schuil houden, en dat zoodra het toezicht der politie begint te ver slappen, eene nieuwe demonstratie zal plaats hebben, ernstiger en van meer uitgebreiden aard dan die van 20 Aug." Uit Athene dd. 25 Sept. wordt aan de „Standard" geseind: De dagbladen bevatten tal van berichten over buitensporigheden der Tuiks.-he troepen in verschillende gemeenten van Macedonië. De Gri ksche Christenen zyn aan de ruwste behandeling blootgesteld, onder voorwendsel dat zy met de oproerige benden heulen. In een telegram uit Konstantinopel aan het zelfde blad wordt gemeld, dat het aantal per sonen, die op 15 en 16 Sept. den dood von den by de ongeregeldheden te Egoeïn, onge veer duizend bedraagt. In de Turksche hoofdstad is verder een depeche ontvangen, houdende dat een honderd tal Armeniërs z(jn vermoord te Divrig, welke plaats, evenals Egoeïn en Gumushmader, in het vilajet Kbarput gelegen is. In tegenstelling met deze verontrustende geruchten wordt uit Konstantinopel aan de „Ne w-York Herald" (Parysche uitgave) geseind „In diplomatieke kringen alhier is men algemeen van gevoelen, dat de crisis in de Oostersche quaestie haar ergste standpunt heeft beleefd. De gezanten der groote mogend heden zouden zich by het status quo neder- leggen on de Porte voornemens zyn, onmid dellijk rapport uit te brengen over de reeds ingevoerde hervormingen. De rust is hier verder niet gestoord." De correspondent van de „Daily News" heeft onderscheiden getuigenissen verzameld omtrent het gepleegd afschuwelijke slachterswerk en maakt ze in zyn blad openbaar. De politieko positie van het blad behoeft niet aan de waar heidsliefde van den correspondent te doen twyfelen, en de verhalen hebben trouwens eene inwendige waarschyniykheid, die genoeg voor hunne waarachtigheid spreekt. Het bloedbad moet dan inderdaad vreeselyk zijn geweest. De Armeniërs van een brand weerpost, behoorende by het politie-buruel van Galata Serai, krogon ordor do lyken, die hun gebracht werden, in een kelder te bergen en te sorteeren, daar het voor Mahomedanen „onrein" was de doode Armeniërs aan to raken. Den eersten dag hadden zy negentien karren te laden, elk met 15 a 20 dooden, die voor hun oogen op eene binnenplaats door soldaten met de bajonet waren vermoord. Een ander getuige zag 28 ossenwagens en 156 gewone karren langs een weg en 71 wagens langs een anderen weg naar het Armenische kerkhof ryden. De byzonderheden, door het Engelsche blad verhaald, zyn te bloedig om weer te geven. De lyn van al die karren vol lyken, steeds maar langs trekkende, is trouwens al gruweiyk genoeg. De commissie, die te Konstantinopel onder voorzitterschap van Marshal Shaker Pacha vergaderde ter bespreking van de te nemen maatregelen in zake de Armenische vluch telingen, heeft de volgende besluiten geno menUit Konstantinopel zullen geen Arme niërs meer verdreven worden; ook zullen er geen Armeniërs meer worden gearresteerd, zonder grondige redenen; de politie zal slechts die Armeniërs in hechtenis nemen, welke zich verzetten tegen de overheid; zy zal de plaatsen bezoeken, waar Armenische sjouwers on werk lieden een schuilplaats hebben g-zocht, en haar best doen om zoowel het vertrouwen onder hen te herstellen als om hen aan te sporen het werk te hervatten. Armeniërs, die in dienst van vreemdelingen zyn, zullen niet dan op uitdrukkeiyk bevel van de con suls gevangengenomen kunnen worden. De EngMsche gezant Currie heeft een audiëntie van slechts tien minuton by den sultan gehad, maar do Fransch3 gezant Cambon had een onderhoud van dris uren met don sultan. De correspondent der „Tomps" hecht aan die audiëntij groot gewicht; volgens hem koestert men groote verwachtingen van een actieve tusschenkomst der Fransclie diplo matie om de gemoederen tot rust te brengen. Alle diplomaten, zegt de „Times"-corres- pondent, z(jn getroffen door de onverschillig heid van den sultan, die don ernst van den toestand, veroorzaakt door de moorden, niet schynt in te zien. Er zal in den toestand geen verbetering komen zonder diplomatieke actie, maar die is nauwolyks te verwachten voordat de Russische keizer in Petersburg terug is. De algeme;-no uittocht duurt voort; vele gezinnen van allerlei stand en nationaliteit verlaten de stad. De Engelsche consul Wrench, die reeds 3000 \luchtelingen uit de stad ge holpen heeft, maakt zich verdienstelijk door Turksche paspoorten aan te vragen voor dé Armeniërs voor wie te Konstantinopel geen vooruitzichten meer zyn. De sultan zal een eigenhandig schryven aan keizer Wilhelm medegeven aan generaal Yon Grumbkoff Pasha, een Duitscher in Turkschen dienst, die thans met verlof naar Beriyn gaat. In de Ited. Werkinr. z|)n opgenomen: DATUM. DAGEN. Volw. per 8. Einde-' ren. Totaal 20 Sept. Zondag 44 8 52 21 n Maandag. 65 11 76 22 Dinsdag 69 16 85 23 n Woensdag. 77 21 98 24 Donderdag 76 20 96 25 Vrydag 72 19 91 26 Zaterdag. 70 16 86 Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat, in verband met den winterdienst op de spoor wegen, van af heden de nieuwe lysten ver- krygbaar zyn aan het kantoor en by de Ryks- depóthouders a 10 ets. per ex. Die lysten bevatten alle byzonderhedm betreffende de lokale postregeling, de tijdstip pen van vertrek naar Binnen- en Buitenland, de vertrekdagen der mails naar Oost- en West Indiè, en verder byzo.iderheden, welker kennis van algemeen belang is. Leiden, De Directeur 1 October 1896. A. L. Nagel. Granieten Soepterrines .compleet/" 2 50 V Vleeechschotels 9 0.60 9 Broolmanden 0.50 9 o oa 9 Dessertscbalen ƒ0.16, 0.20 9 0.2-5 9 Botervlootjes 9 0.45 B Compotiers op voet 9 0.45 O Taartschotels 9 1.-50 9 Aardbeziëntesten r. 9 1.20 9 9 0.55 V Borden, diep en plat, p. dozyn 9 1. - n Dessertborden 9 0.60 9 Lavabo Fonteinencompleet 9 3.5Q Gewoon witte Lavabo-Emmers B 1.20 Groote gekleurde Waschstellen met gedekte 9 2.^; Gekleurde Tafelserviezen, 67 stuks, nieuw model V 13.50 Fransch Porseleinen Broodmanden s 0.45 B Tafelborden dozyn 9 0.90 S Dessertborden 9 0.70 Botervlootjes. 9 0.35 9 Sauskommen. 9 0.30 9 Compotiers 9 0 40 9 Saladebakken op voet 0.40 9 Soepterrines 1.20 O Dekschalen 9 0.70 9 Kaarseblakers 9 0.20 9 Bouillonkoppen n 0.15 Zware nieuw Zilv. Lepelsp.do. 9 1. - 9 Vorken 9 1.- B Koffielepels 9 0.35 0 Dessertmessen 9 1.20 9 Tafelmessen 9 1.50 VAN Diverse kris allen Wynglazen p. doz. f 1.80 Sherryglazen 9 1.60 Bitterglazen V 1.40 LikeurgUzen 9 ,1.2(5 Rynwijnglazen a 1-20 Champa?neglaz. 1.50 Tumblorglazen V 0.75 9 geslepen Water glazen op voet 9 1-20

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 8