oefenoD, werd het voorstel Korteweg in stem ming gebracht en aangenomen. Tegen waren de heeren Koetsier, C. De Bruin, Noordam, A- De Bruin en D. De Bruin IJzn. Ten slotte werden de instructies voor den gemeente-weg werker, dio ƒ425, en voor den lantaarnopsteker, die 40 loon per jaar zal genieton, vastgesteld en werd afwijzend be schikt op het verzoek van H. Buys om ont heffing voor 4 maanden hondenbelasting, doch gunstig op dat van den heer E. C. Dissel, cand. notaris te 's-Hage, om gedeeltelijke afschrijving van den aanslag van wijlen de wed. van den heer G. Splinter in den Hoof- deljjken Omslag en do hondenbelasting. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Toestemming verleend aan A. P. II. J, Verhoeven, burgemeester dor gemeente Duizel en Steensel, om tot 1 October 1S97 te Eersel te blijvon wonen. Overgeplaatst in hun rang bij het regt. grenadiers en jagers, de kapitein C. J. L. Schmier, van het lste regt. inf., zoomede de eerste luit. jhr. A. F. Van Spengler, adjudant bij het instructie-bataljon, en J. P. A. Van Weeren, van het 4do regt. inf., laatstgenoemde met ingang van 1 November a. s. Benoemd bij den plaatselijken staf, tot tweedon luit, plaatselijk-adjudant te Haarlem, de sergeant J. D. C. W. Butgault. van het 2de regiment inf. De heeren J. H. Heckman, predikant bij de Nederlandsch Hervormdo Gemeente te Dokkum, en W. J. Boelman, predikant bij do Nederlandsch Hervormde Gemeente te Godlinze (gemeente Hie rom) benoemd tot predikant bi] de Protestantsche Gemeonto in Nederlandsch-indië. Door den minister van koloniën ia de heer II- J- Buysman gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederlaudsch-Indië, om te worden benoemd tot ingenieur bij het mijnwezen daar te lande. Gemengd Nieuws. Wy maken a m a t eur-photografen opmerkzaam op de in dit blad voorkomende uitnoodiging tot het maken van photographieön op 3 October, 't Is te hopen dat aan de op roeping tot dezen arbeid gehoor zal worden gegoven, omdat er aan velen gezellige oogen- blikken worden bezorgd men ziet gaarne photograpbieën van bekende gebeurtenissen en do amateurs hebben nog eens gelegenheid den arbeid hunner collega's te beschouwen. Gelukt het ditmaal, dan kan het by voor komende gelegenheden, herhaald worden. Een hooischelfje in den Veender- polder, toebehoorende aan den werkman v. L. te Woubrugge, is door eene tot Dog toe on bekende oorzaak tot aan den grond toe verbrand. Het ongeluk by Waalsdorp. In ons vorig nommer deelden wij mede dat by eone schietoefening met het nieuwe geweer een milicien van de jagers, die belast was met het dichtplakken der kogelgaten in een ingezonken observatiepost, door een kogel in den rug getroffen is. Naar aanleiding- van dit geval schrijft men uit 's-Gravenhage aan de „Arnh. Ct.": .Geheel opgehelderd is dit vreemde geval niet dadelijk kunnen worden, maar het meest voor de hand ligt om aan te nemen, dat men als bedekking is blijven beschouwen, wat na het gebruik van het moderne klein-kaliber wapen geen bedekking tegen die gevaarlijke indringers meer oploverde. .De kogel schijnt aangeslagen en door een houten bovenbedekking van den waarnemings post te z\jn heengedrongen, waarna hij nog kracht geno?g bezat om 's mans kleederen to doorboren en zich in de rugzijde van het lichaam vast te zetten. .Hoe het op dit oogenblik met den armen drommel gestold is, schijnt nog onzeker, maar het is inderdaad te hopen dat dit gansch onschuldige slachtoffer van we zullen maar zeggen hedendaagsche verdelgingstechniek, het er goed afbrengt. „Voor het legerbestuur geldt thans quel- que chose malheur eet bon", want dit ongeval zal er nu wel toe leiden, ernstig te onder zoeken in hoeverre het materieel bij de moderne schietoefeningen in gebruik, in overeenstem ming is met het groote indringingsverraogen vaa die kleine, maar hoogst gevaarlijke blauwe boon, „Immers waar het vaststaat, dat het ODge- Iuk noch aan eigen onvoorzichtigheid, noch aan onoplettendheid van schutter of officier te wijten is, daar rust op de militaire over heid do stellige en dadelijke verplichting om primo alle schietoefeningen te gelijk t9 doen m.naton weder, in iedere hand een portret houdend. Het kleinste was een zoogenaamde 6ilhouette, het grootere een heer „in olie." Tante Knakvoet nam ze en zette beide naast elkander op het buffdt met de diverse sausen. Het was onloochenbaar 1 En ieder beschouwer had er wat onder willen verwedden, datjBibb voor de beide portrotten „gezeten" had, zóó frappant van de geiykems. Juffrouw Sibylla's nicht klapte van blijd schap in de kleine handjes. De tante stond als versteend en keek verwonderd nu naar don ridder, dan naar den draak, d. i. nu eens naar den vreemden heer en dan weer naar oom Kasper „in olie." Eindelijk raakte haar tong los, en zij riep: „Hoe heet gij, mijnheer?" „Bibb, mijn naam is Bibb." „Bibb?" krijschte de oude jongejuffrouw. „Bibb!" riep de nicht met haarzilverstera. „Uw doopnaam?" examineerde Sibylla in haast. „Ja, ja, de doopnaamsecundeqrde Lili. „Silvander, Silvander Bibb." Bij dezen naam vatten beide dames hem met wecrgalooze vlugheid, op dezelfde manier oDgeveer als een gevallen steek bij het breien. „Uw vader was boekhouder in een zaak In de Oost?" riep tante Sibylla. „En leed schipbreuk en verdronk in do buurt van schors? n en secundo een onderzoek in te stellen naar de doeltreffendheid der houten of aarden dekkingsmiddelen." Men vreest, zegt hot „Vad.", dat door het schot de nieren zijn aangedaan. De operatie tot verwijdering van den kogel hoeft nog niet plaats gehad. De toestand van den man was, volgens de latere berichten, verbeterd. De schippersknecht J. v. d. T., wonende te Zwammerdara, die op Zondag 2S Juli, onder den invloed van sterken drank, de 17-jarige M. N. "W., te Bodegraven, op- ZBttelfik ean duw in de zijde gaf, waardoor deze in een sloot terechtkwam, hoorde deze week door de rechtbank ta Utrecht 15 boete of 15 dagen hechtenis tegen zich vorderen. Verzekering van werklieden.— Voor de Haagsche rechtbank is gepleit in de volgende zaak: Eiacber, wonende te Gorkum, had zijn ge zamenlijk personeel verzekerd tegen onge lukken bij de Eerste Nederlandsche Verzeke- ringmaatschappij op het leven enz. Na uit treding uit eischers dienst overkwam nu iemand van dat personeel oen ongeluk, dat den dood ten gevolge had. Op grond hiervan vroeg eischer uitkeeriDg van het besproken bodrag ad 1000. De gedaagde maatschappij pleitte hiertegen dat de aanspraak van eischer ongegrond was, omdat de persoon ten gevolge van wiens dood het bedrag zou verschuldigd zijn, tijdens het ongeval zich niet meer in dienst bevond by eiscber, maar in dienst was al6 metselaar bij een anderen patroon te 's-Gravenhage, die op zjjn beurt zijn werklieden bij dezelfde maat schappij had verzekerd tegen ongelukken. Eischor meende echter gerechtigd te zijn in zijne vordering, aangezien toch de premie steeds betaald was en de polis melding maakte van ongelukken overkomen zoowel in als buiten dienst, waartegen de maatschappij aanvoerde, dat bij gebreke van voortgezette dienstbetrekking de grond tot uitkeering ver viel, al verklaarde de maatschappij zich be reid tot terugbetaling der te veel betaalde premiën. De betrokken werkman was het slachtoffer geweest van de ramp, die voor eenigen tijd in de Rijklof van Goenestraat te 's-Gravenhage plaatsgreep het instorten van een muur van een in aanbouw zijnd huis ter zake van welk ongeval bovengenoemde maatschappij reeds een verzekerde som tegen ongelukken uitbetaa'd had aan de rechthebbenden van den overledene. Voor den eischer trad op mr. Van Andel uit Gorkum, voor de gedaagde mr. A. F. K. Hartogh. De uitspraak werd bepaald op 21 Oct. a. 8. Een vergissing. De heer W., super-intendant by de Engelsche politie, kwam Dinsdag te Rotterdam en nam zyn intrek in het Victoriahotel. Vreemd in die stad, werd hem, toen by des avonds een en ander van de stad wilde zien, een persoon medegegeven om als wegwyzer dienst te doen. Al wandelende kwam men ook in do Lange Torenstraat, waar een verlicht gebouw zyne aandacht trok, on toen hy nu van zyn mentor vernam dat dit een politie-bureel was, gaf hy dezen te kennen dit wel eens te willen bezichtigen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Men stapte het bureel binnen, onderhield zich met een der inspecteurs en vertrok na eone gedeeltelyke bezichtiging van het gebouw. Geheel nog onder den indruk van de aan houding van den dynamietman Kearney, die aanvankelyk in dat politie-bureel tydelyk een onderkomen vond, meenden de daar bevel voerenden, het bezoek van den heer W. na diens vertrek besprekende, dat het niet onmogeiyk zoude zyn als deze soms met Kearney in betrekking stond, juist omdat het zoo toevallig was, dat hy dit bureel wilde bezichtigen. En hoe meer men dor phantasie vry spel liet, des te meer achterdocht kreeg men, totdat eindeiyk besloten werd het centraal-bureel kennis van dit bezoek te geven. Waar de hoer W. te Amsterdam verbiyf hield, wisten die bevelvoerenden echter niet en zy hadden er ook niet aan gedacht dat te vragen, toen de heer W. zich als super-intendant deed aan dienen. Een wedloop by nacht van de recherche werd hierdoor noodzakeiyk en eindeiyk vond men den heer W. in zyn hotel. Er werd tot Kaapstad? Uw moeder stierf weinige dagen na uw geboorte?" „Gyzelf, by vreemde lieden in de kost ge daan, verbleeft hier in de groote stad?" Bibb wendde in matelooze verwondering zich nu eens rechts, dan weder links, al naar de richting waaruit de vragenstroom vloeide. Tante Sibylla greep den linker, nicht Lili den rechter kant van zyn jaskraag. „Menach, spreek dan toch!" „Man, sta daar toch niet met open mond 1" „Is het niet zoo?" „Zoo is hetl" bracht Bibb uit. „Dan ben ik uw tante l" zuchtte juffrouw Knakvoet en zonk in zyn linkerarm. „En ik uw nicht!" voegde Lili er jubelend by, terwyl zy, om het evenwicht te her steller*, door zijn rechterarm zacht omslin gerd werd. Daar deze Laokoonsgroep echter ten ge- gevolgo van het grootere brutogewicht der nicht op den duur onhoudbaar was, onttrok do teedervoelende Bibb de wedorgevonden tante zyn ondersteunenden linkerarm, en zy tuimelde ten gevolge hiervan tegen het meer genoemde buffet, zoodat de vereenigdo saus kommen en inruaakflesschen met zeor ver dachte geluiden door elkander vielen. Daarmee was de catastrophe beëindigd; daarmee eindigt ook de catastrophe van onze gisterochtend gewacat oru h^., cien men al geneigd was voor een verkapten Fenian aan te zien, te spreken. Terwyl voer het hotel de rechercheurs stonden te wachten, gingen de inspecteurs naar binnen, waar de gezochte persoon rustig zat te ontbytem Weldra was nu het geheimzinnige opgehelderd en de ken nis gemaakt. NB. C.) De weduwen van de op 1 Augustus onder Haarlemmerliedo verongelukte spoor wegarbeiders, aan wie nog steeds het gewone weekloon werd uitbetaald, ontvingen Dinsdag vanwege de Maatschappy eBne verhoogde geldelijke uitkeering, namtlyk: de weduwe van den ploegbaas 1850, de beide anderen ieder ƒ1200. De heer G. v. Stolk Az. te Rotter dam heeft zyn plan opgegeven, te Dokkum eene brouwery van Beiersche bieren te stichten. Hy zou daarvoor het water der Bonifacius- bron gebruiken; by chemisch onderzoek is echter gebleken, dat dit water niet voor dat gebruik geschikt is. In het volgende jaar zullen duizend muntgasmeters door de gemeente Rotterdam worden aangekocht om geplaatst te worden by particulieren. Het 25jarig bestaan der „Marine- Machinisten-Club" zal dezer dagen te Nieuwe- diep feestelyk herdacht worden. Het geval Hoogsteden. De „Zwolsche Ct." 8chryft: De voorloopige hechtenis van W. J. De Vos, die zich reeds gedurende vi9r maanden in do strafgevangenis te Rotterdam bevindt, is alweder door de rechtbank aldaar verlengd. Het geldt hi-.r, zooals men zich nog wel zal herinneren, den persoon, die in hechtenis werd genomen, nadat degenen, die eerst ver dacht waren van moord op den jongen Hoog steden, in vryheid waren gesteld. De rechtbank zal natuurlyk wel haar rede nen hebben voor de herbaalde verlenging der voorloopige hechtenis. Toch kunnen wy niet nalaten den wensch uit te spreken, dat by de aanstaande begrooting van justitie deze aangelegenheid eens ter sprake zal worden gebracht. Reeds byna negen maanden ver liepen er sedert den moord en sinds dien tyd is eerst Van Berkel eenige masnden van zyn vrijheid beroofd, terwyl thans De Vos sedert vier maanden in voorloopige hechtenis zit. Er mocht in ieder geval wel een regeling worden getroffen tot het geven van vergoe ding aan den betrokkene als hy onschuldig blykt te zyn, of althans tot onderhoud van het gezin, welks kostwinner in 't belang van het algemeen aan zyn bezigheden wordt ont trokken. Ook de „Haagsche Crt." bespreekt de ver lenging der voorloopige hechtenis van den bootwerker Da Vos en voegt er de volgende opmerking aan toe De man bevindt zich nu al vier maanden in voorloopige hechtenis. Indien hy werkelyk de moordenaar van het zoontje van Hoog steden is, dan is dat volkomen in orde. Maar als hy 't eens niet was, zooals het geval was met den oom van het kind, die ook ge- ruimen tyd gevangen werd gehouden, wie of wat vergoedt dan, wanneer de justitie hare misvatting inziet, die onschuldig door leefde gevangenschap? Men schryft uit Amsterdam: Het verzet tegen de politie noemt hier ter stede, treurig genoeg, steeds grootere afmetingen aan. Bleef het vroeger nog by het ontzetten van de arrestanten, waarby dan wel eens een paar losse klappen vielen, tegenwoordig 6chynt men er een soort van beestachtig genoegen in te scheppen, de handhavers van het gezag op de gruwelijkste wyze te mishandelen. Uit de hoogere standen geven de jongelui, bestemd om eenmaal misschien eeD deel van het gezag te voeren, het voorbeeld, en de burgerlui en -luitjes volgen het maar al te grif na. Hadden wy voor eenige weken het bekende geval in de Warmoesstraat, waarby de inspec teur Van der Schrieck door eenige studenten en een „krygsman" zoolang geslagen werd tot hy buiten kennis geraakte, thans hebben wy met een soortgc-lyk geval te doen. Een 21-jarig persoon vocht op het Kleine Slootje alhier met een paar jongens, waarom een agent van politie hem verzocht, zyn weg te vervolgen. Hy weigerde dit, waarop de ware vertelling, en het naspel is met weinig woorden afgedaan. Silvander Bibb verliet zyn jonggezellen- kwartier in de Maanstraat en bleef by, wy willen niet boosaardig zyn, zyn tante. Doch toen het na eenige weken de nicht steeds duidelyker werd, dat neef Bibb's domieilie- verwiseeling meer om haar geschied was, ja, dat hy op een mooien, niet meer al te verwyderden morgen in allen vorm komen en om haar aanzoek zou doen, toon nam Lili tot een ontzettend middel haar toevlucht: zy vorloofde zich met een hupschen en braven jongen man, met wien zy reeds lang in stilte op den beste voet stond. In een gesprek echter, dat do kleine boosaardige bruid spoedig na haar verloving met den armen treurenden Bibb had, zeide zy hem, dat hy het haar toegedachte vertrouwen en de noodige toe genegenheid toch op de tante kon over dragen. Zy, de nicht, ontzegde haar inwilli ging niet. En nu het slot! De beide oudere decoratie stukken van onze ware geschiedenis, oom Bibb en tante Knakvoet, volkardden in den maagdslyken staat. Tante Sibylla trok later by haar nicht in, en oom Silvander had to^n reeds verscheidene malen bij Lili's spruiten als peet gefingeerd. ag' nt hem van de jongens scheidde. De man verdween zonder iets te zeggen en de agent vorvolgde zyne route tot in do L. Keizers- dwarsstraat. Hier werd hy plotseling, zonder eenige aanleiding, verraderiyk van achteren aangevallen door tal van burgers, onder aan voering van den vechtersbaas. Hy werd op allerlei wyze mishandeld en ten slotte door de ruiten van een tappery geworpen. Als een bewys hoe er op den aangevallene geslagen en gebeukt werd, mag wel het feit dienen, dat de overjas en de signaalhoorn van den agent geheel defect zyn geraakt. Het gevolg bleef dan ook niet uit; de agent werd bewusteloos door eenige burgers in het politie bureau binnengedragen. Verschillende getuigen van de mishandeling, waaronder een soldaat by het 7dé rêg. infan terie te Hoorn, die krachtig heeft geassisteerd by de overbrenging van de arrestanten, hebben zich aangemeld. Eerstgenoemde a-restant werd, daar hjj voortdurend de agenten sloeg en trapte, gebonden. Mat een makker-vechters baas, een 16-jarige matroos aan boord van het wachtschip alhier, die zich sterk tegen de arrestatie verzette, wordt hy aan het bureau in bewaring gehouden. De agent is, nadat hy tot zichzelf gekomen was en getuigenis afgelegd had, naar het Binnen-gasthuis ver. voerd. Een goede slag werd eergisteren door een dief geslagen by een bewoner van de Jacob Van Camperstraat, hoewel het natuuriyk voor den bestolene minder aangenaam was. Er werd nameiyk door insluiping en binnen- braak uit diens woning ontvreemd een yzeren kistje, inhoudende: 8 bankbiljetten van 25, 6 muntbiljetten van 10, 23 gouden tientjes en 238 aan ryksdaalders, benevens een spaarbankboekje, waarop 315 ingeschreven was. Er bestaat vermoeden op een persoon, dien de bestolene by wederzien kan herkennen. Wegens den storm had Scheve- ningen gisteren nogal bezoek, vooral tegen 3 uren, toen het hoogwater was. Daar de wind echter uit het Westen blies, is 't nogal tameiyk afgeloopen. Het zeewater werd wel is waar opgezweept tot aan den duinvoet over de in gang zynde strandwerken heen maar de stand dier werken is reeds van dien aard, dat er geen noemenswaardige schade werd toegebracht. Op het terrein voor het „Oranje- hotel" heeft men echter, deels voorzichtigheids halve, deels door nood gedwongen eenige der tentjes moeten afbreken om grootere nadoelen te voorkomen. Over het geheel is de toestand bevredigend. De Katwyker bomschuit „K. W. 72" is te Enkhuizen met gebroken mast binnenge- loopen. Tusschen Stavoren en Enkhuizen is de mast door een rukwind even boven het dek afgekapt. Omstreeks halfzes gisteravond by hoog water teekende de peilschaal op de Vlasmarkt te Rotterdam 2.56 Meter boven R. F. Ten gevolge van dien waterstand, stond het water op vele plaatsen, voomameiyk aan het West Nieuwland en op de Blaak met den wal geiyk en liepen weder vele kolderverdiepingen op de laagst gelegen punten onder, door welwater en het uit den Steiger komende water. De handel in Goudsche kaas bleef de vorige week vlug, zonder dat de pryzen hooger liepen. Yan September kaas heeft men echter goede verwachtingen; de lage pryzen, in dezen zomer besteed, hebben er toe mede gewerkt, dat de voorraad geregeld werd op- ruimd, waarom betere noteeringen voor fijne waar wel niet zullen uitbiy ven. Met Edam mer staat het op het oogenblik niet zoo gun stig; in de vorige week liepen de pryzen van kleine kaas terug, ook nu weer zijn het de ongunstige staatkundige toestanden in Zuid Amerika, die den handel in dit artikel, dat meest voor export wordt gebruikt, drukken. De handel in Leidsche kaas is traag en de verwachting n zyn verre van gunstig. Wel wordt vrywat Leidsche kaas opgeruimd, doch de pryzen biyven laag. In de Alblasserwaard werd de vorige week van ƒ18 ƒ23.50 besteed; in deLopiker-en Krimpenerwaard liepen de pryzen van lste soort Goudsche van 23 ƒ26, zwaardere 27 f 29, 2de soort 17 22; Derby lste soort 22 24, 2de soort 19 21 Ed. 24- 25,50, 2de soort 21 -ƒ23. (U. D.) Gisternamiddag ongeveer te zes uren brak brand uit in de Nederlandsche lucifersfabriek „Lumen", staande aan de Hoofd straat 221, te Schiedam, welke ook door den hevigen wind spoedig zóó ia hevigheid toeuam, dat aan blusschen niet te denken viel. In een oogwenk stond het geheele pand in lichter laaie. De brandweer wierp spoedig flinke water stralen in de brandende massa, terwyl ook de waterleiding weder uitmuntende diensten bewees. Het kostte heel wat moeite de belen dende perceelen te behouden, doch 't ge lukte toch. Yan de jongens, die er aan 't werk waren, toen de brand uitbrak, bekwamen er drie brandwonden, een er van zelfs vry ernstige aan handen en hoofd, terwyl ook zjjn haron geschroeid waren. De oorzaak van den brand is tot beden onbekend. Uit Vlissingen wordt gemeld: De „Koningin-Regentes" is binnengekomen met twee gebroken wielplanken en een ver- bryzelae raderkast. De gezagvoerder Bromelow was door een stortzee aan den arm gewond. De „Nederland" behoefde niet to assisteeren. De heer P. Timmermans, ge meentesecretaris van Posterholt, die gedu rende ruirn vyf maanden te Reermood ge vangen heeft gezeten onder verdenking va) medeplichtigheid aan valschheid ia geschriften is op vrye voeten gesteld. Een ernstige brand heeft Dina dag te Tilburg gewoed. Te ongeveer halfviei brak brand uit ia een woning aan de Zuid- Oosterbaan aldaar. Door den feilen wind aan gewakkerd, tastte het vuur weldra de nevens- staande perceelen aan en legde in mindei dan 2 uren 8 woningen in de ascü. De aan wezige brandspuiten vermochten niet het vuur te stuiten. De oorzaak moet gezocht worden in een schoorsteenbrand. Het grootste gedeelte der inboedels werd gered. Alles was verzekerd. Een ballontocht. Omtrent oen ballontocht yan de heeren Tournay en Messens, onderscheidenlijk commandant en luitenant der genie te Antwerpen, doelt de „Zw. Ct." de volgende bijzonderheden mede: Een ongewoon schouwspel bracht Dinsdag middag circa 3 uren Lemmer in gsp en roer. In de richting van deze plaats kwam nl. een luchtballon aandryven, waarvan het schuitje over het water scheerde on by tusschenpoozen geheel onder water doorging, 't Was te zien dat de luchtschippers door bet. uitwerpen van ballast trachtten den ballon te doen stygen. 't Gelukte eindeiyk over den zeedyk ten noorden van Lemmer te komen, evenwel niet zonder dat het Bchuitje tegen den zeedyk stiet. Daarop steeg de ballon weer een wei nig, en trok bet water „de Zylroede" zonder ongevallen over, om onmiddellyk daarna weer zooveel te dalen, dat het schuitje langs den grond schuurde. Van deze gel gtnheid maak ten de twee inzittenden gebruik om aan land te springen, waarby zy in een rietpolle terechtkwamen. Zy waren geheel ontkleed. Boven de Zuiderzee hadden zy zich, om zich zoo noodig zwemmende te kunnen redden, van hun natte kleeding ontdaan en deze om den ballon te doen stygen, overboord ge worpen. In een in de nabybeid der landingsplaats staande woning werden zy, zoo g09d als 't gin?, van kleederen voorzien, om den tocht naar Lemmer circa een kwartier afstand te kunnen aanvaarden. Daar aangekomen, werden zy door den burgemeester liefderyk ontvangen en van geschikte kleeding voorzien. De luchtreizigers hadden getracht op Schok land te landen, maar dat was mislukt door de snelle vaart die de ballon had. Zy waren 's middags te 12 uren te Antwerpen opgestegen. De „Standard" verneemt uit Boulogne: De Engelsche detectives mogen Tynan niet meer in de gevangenis bezoeken. Op stellige orders van d9 regeering wordt niemand meer by hem toegel iten. Te Amsterdam is naar een politie bureau geleid een 17 jarige jongen, die met twee onbekend gebleven jongens op de Jacob- Catskade kaartspeelde en aan voorbygangers om geld bedelde. Op hem werd bevonden een boksyzer, dat door de politie in bewaring is gehouden. De politie te St. Petersburg is sinds eenigen tyd druk ia de weer met het arrestoeren van nihilisten en andere ver dachte personen. Deze arrestaties worden meestal voorafgegaan door nachtelyko huis zoekingen in de woningen der verdachten; de gevangenen worden, na een summier ver- verhoor, naar de gevangenis te Schlüsselburg op veertig mylen van St. Petersburg gezonden. Te Loadville, in Colorado, zyn ernstige ongeregeldheden voorgevallen. Drio duizend werklieden van de zilvcrmynen, die reeds sedert drie maanden gestaakt hadden, deden Maandag, gewapend met geweren en dynamiet, een aanval op de Colorado en Emmett-mynen. Yyf personen werden gedood en een groot ^fental gewon terwyl de aan gerichte verwoesting aauzienlyk is. Van do werkstakers zyn er eenigen naar de heuvels gevlucht. De banken zyn gesloten en do ge heele militie van Colorado is onder de wapenen geroepen. Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: H. Prinsgeb. VerkerkZ. A. Van Wijk geb. Visser D, A. De Goede geb. Van Ruiten D. Overleden: N. Zuidam d. 4 j. C. Tukker d. 17 j. M. E. Van Lummel d. 5 j. C. W. Prins Z. 4 d. BODEGRAVEN. Bevallen: A. M. Kemp geb. Van Staalduinen Z. AI. an Scbaik gob. Scheep maker D. J. Rodenburg geb. Den Hertog D. en Z. Overleden: A- Van Klaveren 7 d, BOSKOOP- Bevallen: C. M. Blom geb. Brand D. C. De Jong geb. Verleun D, Overleden: A. Van den Tooren 10 m. M. F. KruilT 61j. HAZERSwOUDE. Bevallen: M.F. Windhorst geb. Klein D. NIEUWKOOP. Bevallen: Tb. J. Vink geb. Van den Bosch D. M. Kranenburg geb Herre- wijn Z. Overleden: A. J. Luyben Z. 12 m. J. K. Roos Z. 2 in. (van 's-Graveuhage.) OUDSHOORN. Bevallen: M. Do Wit geb. Heemskerk Z. Overleden: F. J. Oosterraan wedn, van N. Kroon 53 j. Gehuwd: C. Kammeraad en AI. Krop. REEÜWIJK. Bevallen: J. Moerings geb. De Bonter Z. K. Burger geb. Van Uneem Z. C. Vogelaar geb. Tom levenl. D. I. Van Roongeb. Breedijk D. Af. De Goerj geb. Van der SproDg Z. ZWAAI MEK DA AI. Bevallen: S. Spreij geb. Lok D. E. Voordouw geb Hummo D. Overleden: M. Gersie 58 j- echtg. van A. Versloot W. Van Bemmel levenl. Z. ZEGWAARD. Geboren: Jannetje, D. van P. Sonneveld en R. Van Galon. Overle.den: W. G. Ooms 4 mnd. ZOETERAïEER. Ondertrouwd :W. Kool 48 j., wedr. van A. Kouwenhoven, en C. Peters 48 j., wod. van J. Koot. Geboren: Cornells Adrianus. Z. van W. Hydra en Af. Rotteveel. Martinus Gijsbertus, Z. van U. Wijnhof en G. J. Van Loon. Overleden: A. Van Bedyk 49 j., wed. van P. Rutten ZOETERWOUDE. Geboren: Nicolaas Theo dorus, Z. van L. Ammerlaan en C. C. Van de Hoorn.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2