M! Brandstoffen. W. J. CREIJGHTON. Brandstoffen. Prij s-Courant W. J. CREIJGHTON. Wederverkoopers aanmerkelijk rabat. f Verhuring bij Inschrijving, Leiden, September 1896. Hiermede heb ik de eer U te berichten, dat ik alhier eene Zaak geopend heb in Door contracten met de eerste Engelsche en Duitsche mijnen, ben ik in staat U de beste qualiteit tegen den minsten prijs aan te bieden. Ik geef U de verzekering, dat het steeds mijn streven zal zijn, door vlugge en nette bediening aan Uwe eischen te voldoen. U verzoekende van nevensstaande Prijs-Courant nota te willen nemen, verblijf ik onder aanbeveling, Hoogachtend, Uw Dw. Dienaar, VOORLOOPIG KANTOOR: PAKHUIZEN aalmarkt Kort Galgewater 5a, 10,11 en 11% TELEPHOONNUMMER 128. Bestellingen worden aangenomen: Kort Galgewater 10,11 en 11a, Heinsiusplein 320 en Lange Mare 2. KACHELKOLEN ENGELSCHE ANTHRACIET BELGISCHE COKES, GEKLOPT i GROF 1.75 1.40 „0.55 „0.50 Afgehaald 5 Cts. minder per H.L. V, 2 per H.L. «s 99 99 1 99 99 BRUINKOOLBRIQUETTEN HOUTSKOOL Cts. per stuk. Cts. H.H. Fabrikanten worden verzocht de speciale prijzen aan te vragen voor Engelsche Machine-Kolen, Smeekolen etc. bij scheeps lading. s. s- sr s s SI i Vrijwillige Verkooping, eene partij uitmuntend WEILAND, Feuilleton. MAN EN VROUW. ii 1 O t» 5 E9* cc 5. 00 E er IS 99 9' 1 1 1 2 i I F 9* I Qt 99 99 j f 19 Ik maak U speciaal opmerkzaam op Engelsche Anthraciet, waarvan de prijs iets hooger is dan de Belgische, doch in qualiteit verre boven deze staat om haar zuinig gebruik, groote hitte-ontwikkeling en totaal verbranden. CM 8 =3 ps cr^ co to cn in het Notarishuis aan Den Burg, te Leiden, by opbod Zater- |£flï!I|t da& 19 September 1896, bij afslag Zaterdag 26 September 1S96, des avonds te halfacht, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: 1. Het goed onderhouden HUIS en ERF, to Leiden, aan de "Westzijde van de Heeren gracht, naby den Nieuwen Ryn, plaatselijk gomerkt Nr. 10, groot 2 aren, 19 centiaron, met uitgaDg in de Vestestraat. Het perceel bovat beneden: Vestibule, met witmarmer bevloerd, Gang, Voorkamer met Alkoof, Ach terkamer, Provisiekamer, Keuken, Plaats en zeer ruim Pakhuis, uitkomende in de Veste straat; voorts: Bovenachterkamer en Zolder met Kamer; de Bovenwoning hoeft acht zoo groote als kleinere Kamers, Keuken en Zolder. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere ge makken. Hot perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding, ia beneden verhuurd tot 1 Mei 1897 voor f 400. per jaar en boven verhuurd geweest voor f 320.— per jaar. Te zienIn de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag, van 2 4 uren. 2. Het goed onderhouden HUIS en ERF te Leiden, aan de Pieterskerkstraat Nr. 14, groot 70 centiaren, bevattende beneden: Voorkamer, Binnenkamer, Keuken, Kelder en Plaats; boven: Voorkamer, Achterkamer en Zolder met twee afgeschoten Kamertjes. De kamers ziin behangen en do meest9 met Alkoof, Kasten en Stookplaatsen. Het perceel heeft Gas en Duinwater. Verhuurd geweest voor f 320 per jaar. Te zien: In de weken van veiling en afalag op Dinsdag en Donderdag, van 11 tot 2 uren. 3. Het HUIS en ERF te L9iden, aan de Oude Vest Nr. 217, groot 52 centiaren, be vattende beneden: Winkel, Binnenkamer, Keuken, Kelder en Plaats; boven: drie Kamc-rs en grooten Zolder. De kamers zijn behangen en voorzien van Kasten en Stook plaatsen. Het perceel heeft duinwaterleiding. Verhuurd per week voor f 3.50. Te zien daags vóór en op de dagen van veiling en afslag, van 10 2 uren. 4. Het nieuw gebouwd BURGER WOON HUIS, te Leiden, aan don Maresingel, ge merkt Nr. 33, groot 81 centiaren, bevattende Voorkamer, Alkoof, Achterkamer met Kelder kast, Keuken, Plaats, Bovenvoorkamer en Zolder met Bedsteden. De kamers zyn be hangen, enkele geplafonneerd en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere ge makken. 5. Het nieuw gebouwd BURGERWOON- HUIS, gelegen en ingericht alsvoren, Nr. 32, groot 71 centiaren. 6. Het nieuw gebouwd BURGERWOON HUIS, gelegen en ingericht alsvoren, Nr. 31, groot 70 centiaren. 7. Het nieuw gebouwd BURGERWOON HUIS, gelegen en ingericht alsvoren, Nr. 30, groot 70 centiaren. 8. Het nieuw gebouwd BURGERWOON HUIS, gelegen en ingericht alsvoren, Nr. 29, groot 70 centiaren. 9. Het nieuw gebouwd BURGERWOON HUIS, gelegen en ingericht alsvoron, Nr. 28, groot 76 centiaren. Vier der perceelen, Nrs. 4 tot en met 9, zijn ieder verhuurd voor f 16 per maand, terwijl er twee thans onverhuurd zijn. Da perceelen hebben Duinwaterleiding en worden bij den afslag gecombineerd. Bezichtiging der perceelen 4 9 in de weken van veiling en afslag, op Woensdag en Vrijdag, van 11 2 uren. 10. Eenige perceelen uitstekend en wel toegemaakt WEI-of HOOILAND, naast elkan der gelegen in den Ruijgelaanschen polder, onder de gemeente Wassenaar, samen groot 4 hectaren, 20 centiaren, belend ten Noorden aan de Molensloot, ten Oosten en ten Zuiden aan Wed. C. Nell, geb. Burger, en ten Westen de Molensloot en Mr. O. J. E. Baron Van Was- senaer van Catwyck. Verhuurd tot Kerstmis 1896 voor f 2S0 per jaar. Te zien: Dagelijks, met uitzondering van den Zondag. Betaliag der kooppenningen van de per ceelen 1 9 op 2 November 1896 en van perc. 10 op 27 Dec. 1896. De perceelen 1 tot en met 9 zijn te aan vaarden op 2 November 1896 en perceel 10 op 27 December 1896. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag verhoogin gen kunnen worden gedaan tegen genot van één vyfde der verhoogsom. 6438 107 voor v(jf jaren, ingaande Ker6tmis 1896, van; gelegen in den Zwefpolder, naby de Roorn- sche Kerk te Zoeterwoude, groot 2.40.10 Hectaren. Inscbryvingsbiljetten, door gegadigden en twee borgen onderteekend, vóór 3 October 1896 iu te leveren ten kantore van Notaris J. F. MEIKERS, Noordeinde 22, te Leiden,' alwaar de voorwaarden van verhuring ter lezing liggen. 6609 15' 25) Wy zullen or.8 best do9n, en nu: goeden nacht! Mogen goede engelen je slaap bewaken Tracht Halleborg als je eigen, werkeiyk tehuis te beschouwen, Amalia!' Dat zal ik; goeden nacht! Toen Amalia op haar slaapkamer was ge- komeD, viel zfj voor het bed op de knieën en fluisterde: „Ik dank u, hemelsche Vader, dat deze dag, dien ik met zulk een onuitspre- kelyken angst heb zien naderen, voorby is Ik dank U, dat by, ondanks de groote zonde, die hem tot myn echtgenoot maakte, toch een goed en edel mensch is! O, mijn God, vergeef my, vergeef ons beiden, zoo wy tegen een Uwer heiligste instellingen hebben ge zondigd. Ik wist niet wat ik deed; ik wist niet wat ik deedGeef my kracht van boven I" Vergeef ons beiden!" Zy bad dus ook voor hom gebeden I Een zachte, stille \rede daalde neer in haar gomoed; er stroomde een warm gevoel door haar hart. Zy drukte beide handen tegen de borst. Daar voelde zy geen physiek9 pyn meer, en toch had zy reeds weken geleden de zachtere streken verlaten, die haar de gezondheid hadden hergeven. Was het dan waar? Was zy werkeiyk genezen? Lag het leven vóór haar als voor anderen, onbepaald van duur, onzeker in de toekomst? Was der tor-dood-veroordeelde genade ge schonken? Hoe heotte h«t ook, wat een begenadigde ter-dood-voroordoelde er wel eens voor in de plaats krygt? „Levenslang© dwangarbeid!" Ja, zoo was het! En het hing van Gósta af, of zy nu haar straftyd zou beginnen. Foei, wat een slechte gedachte! Wa9 het werkeiyk, werkeiyk waar, dat de roman van zyn hart voor altyd voorby was? Ze had wel van mannen gehoord, dieAls er eens een andere vrouw....! OI Nu deed hot toch pyn in haar borst! Dan wildo zy sterven, dat voelde zy vast en zekert De beminnelijke vrouw, die by den volgen den morgen aan het ontbyt zag, wat zwak en vermoeid misschien, maar met kuiltjes in de wangen, met een glans in de blauwe oogen, had onder zyn dak geslapen, zy droeg zyn naam en slechts ongesloten deuren op dezelfde verdieping stonden tusschen hen, dag en nacht. Met zyn fijn gevoel ondervond hy een lichte gewaarwording van onbehaaglyk- heid, een gevoel aJsof hy een jong meisje had gecompromitteerd. Als het onhoudbaar werd, als zy eens voor hem stond, haar deel eischende van de vreugde en het geluk des levens, als zy zich eens wie kon het weten tot een anderen man voelde aangetrokken, en hy haar vrygaf, zou de ander hem dan geloovon, wanneer hy zeide: „Gy zyt de eerste voor haarUw mond is de eerste, die warm en verlangend op dezs zachte wangen brandt. Myn huis is haar een vaderlyk huis gewoastl" Eén voor één, ongemerkt en stil, maar vast en kalm, aanvaardde zy de rechten der huis vrouw. De armoede van haar tehuis en haar eigen ziekelykheid haddon gemaakt, dat zy weinig op haar roeping was voorbereid, maar haar hoofd was helder, haar wil vast en d9 beide trouwe, oude gedienstigen deden alles, om haar den weg te effenen. De herfst kwam en de haren zagen met angstige onrust uit naar de teekenen van achteruitgang en verzwakking, waarop de Italiaansche dokter mevrouw Ragnhild had voorbereid, als zeer waarschyolyk. Gösta sloeg haar ook opmerkzaam gade. Werd zy weer minder, dan moest zy vroeg in het voorjaar weer naar 't Zuiden. Zou hy zich dan ver heugen over de eenzaamheid? Hy kon het onmogelyk zeggen; misschien zou het voor haar een verlichting zyn. Maar er vertoonden zich geen verontrustende symptomen. Nu was het waar, dat men angstig veorzichtig met haar was, toen het kouder begon te worden, maar merkwaardig was het toch, zy was eerder nog sterker geworden na baar terug komst. Nooit, zonder dat hy haar er zelf bracht, betrad zy Gösta's eigen kamer. Maar zelden bleef zy weg by de maaltyden en op dat neutraal gebied, in het salon en de beide kabinetten aan weerskanten er van, kon Gösta haar byna altyd aantreffen. Zy las veel, en hy zocht de boeken voor haar uit. Lang zamerhand begonnen zy, evenals andere echte lieden, over eikaars werk en planDen te spreken, maar zy noemde alles „jou", behalve hetgeen zy personniyk onder haar handen had, en zy pruttelde op de oude Kerstin, die, op zekeren morgen, door het openlaten van een deur, aan den baron gelegenheid gaf baar jn haar peignoir te zien. Tusschen gelukkige, liefhebbende echt- genooten, die door onweerstaanbare liefde tot elkaar zyn gebracht, komen byna altyd smartelyke teleurstellingen voor, gedurende den eersten tyd van het buweiyk, te smarte- lyker naarmate de liefde grooter is, wantdea te hooger staan zy voor elkaar op het voet stuk der wederzydscho bewondering, des te meer verheven boven gewone menschelyke gebreken en zwakheden hebben ze elkaar gedacht. En het doet zeer, zoo zeer in het hart te ontdekken, dat men den gedroomden hemel is ingegaan met een mensch tot makker, en dat de hemel een wolk is en de liefdes duetten disharmonieën. Tusschen deze twee was het geheel anders. Zy wachtten op de smart en het ODgeluk als iets onvermydelyks, en toen de dagen in rust en vrede voorby gingen, nu en dan zelfs met een kalme tevredenheid, die hun Z9lf ver baasde telkens als zy geuit werd, zagen zy elkaar des avonds dikwyis aan als twee stryd- makkers na een bloedigen slag. Leef jy ook nog? Hoe kunnen je oogen lachen en je mond zoo ongedwongen praten? Kort na Amalia's terugkomst gingen een paar van de broers en zusjes naar de stad in pension of op school, en reeds in October hielden haar bezoeken aan Linden&s op. Maar mevrouw Ragnhild kwam vaak en Gösta bracht haar berichten over den nieuwen gang van zaken en het oude huis, hoeveel meer er gedorsebt word, over de tevredenheid van papa, den welstand der dieren en van haar eigen veulen, dat gekomen was in het laatste vooraar. Eens was Gösta op de jacht geweest, en het eenige resultaat was een armzalig korhoen. Hy bracht het zelf naar de keuken en gaf aanwyzingen, hoe het bereid moest worden, maar toen het op tafel kwam, at hy er niet van. „Bewaar de rest goed voor de barones l'J beval Gösta, toen het werd weggenomen. Amalia keek hem met een vragendei blik aan. Ik weet, dat je veel van korhoen houdt, zeide hy eenvoudig. Zy bloosde en hief haar glas op met een beschroomd Ik dank je." Hy lotte dus een weinig op haar smaak? Zou hy dat doen, als haar tegenwoordigheid hem hinderde?" Kerstmis kwam. Ze waren den geheelen dag alleen, alleen by den Kerstboom. Hoa anders was het voor twee jaarl Nu was Amalia tot halftien op, nu regelde zy zelf de ververschingen van het personeel en stak met eigen hand de onderste lichten van den Kerst boom aan. De geschenken waren ook anders dan toen, van haar een paar tapisseriewerken, waarin zy zich in den laatsten tyd had ge oefend, va» hom boeken, zooals vroeger, maar nu ook sieraden en een paar prachtige japon nen, die de verwachting aanduidden, dat zy eens onder vreemde menschen zou gaan ver koeren, die wezen op leven en toekomst. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 6