en naar redmiddelen te doen zoeken. De visschers houden de ziekte voor eene storing in de verbeterings-organen en meenen haar in verband te moeten brengen met de ditmaal in menigte voorkomende kwallen, of de steeds meer en meer zich uit den zeegrond versprei' dende schimmel paddestoelen. Inmiddels wordt in het bericht de aandacht er op gevestigd, dat zieke palingen niet in den handel worden gebracht, naardien de bandelaars uit zich zeiven wel er op bedacht zy'n, alle door zulke kenteekenen onverkoopbare waar te weren. Men meent nu den visschers te moeten aan bevolen, de hun in handen vallende aange taste palingen in eene formol-oplossing te bewaren en ze ten behoeve van onderzoek beschikbaar te stellen. En vooral wordt er tegen gewaarschuwd, in de zaak iets bedekt to houden, daar toch juist de meest volledige openbaarheid ten deze wordt vereischt. KOLONIËN. BATAVIA, 31 Juli—5 Aug. De commanchmt van het leger is gemach tigd om het noo ige te verrichten voor de spoedige opzending naar Nederland, ter by woning van den cursus voor krijgskundige studiën aan de hcogere krijgsschool daar te lande, van de 1ste luitenants der infanterie W. J. De Voogt, E. Den Dooren de Jong, W. Kramers, S. IJ. Schutstal van Woudenberg en E. G. A. L. Ter Haar, zoomede van den lsten luitenant der cavalerie B. Hendriks. Aan den adjunct administrateur aan boord van hot wachtschip „Gedeh" P. A. Kempen is door de geneeskundige commissie een certificaat voor den terugkeer naar Nederland wegens ziekte uitgereikt. Volgens de „Soer. Ct." gaat de assistent resident van Blit.r, de heer Van Vrijberghe de Coningh, met buitenlandsch verlof wegens ziekte. De „Mak. Ct." meldt: Aan kampong Dam- pelas ten noorden van de Palosbaai werd onlangs eene boete opgelegd van 300 rijks daalders, te betalen binnen twee maanden en zulks als straf en schadeloosstelling voor het uitrooven eener cora-cera. 12 Augustus is die betalingstermijn verstreken en wanneer niet vóór dien tijd de boete voldaan wordt, dan zal waarschijnlijk do „Atjeh" wel de opdracht ontvangen, om met hare landingsdivisie den 3 paal land inwaarts gelegen kampong te gaan tuchtigen. ATJEIf. Aan de jongste rapporten betreffende de voornaamste gebeurtenissen in het gouverne ment Atjeh en Onderhoorigheden, loopende van 19 tot en met 25 Juli jl., worat door de „Jav.-Ct." het volgende ontleend: G r o o t - A t j e b. B(j oen op 20 Juli jl. gemaakte excursie naar Tjot Rang, Kroong Gloempang en Senelop werden wij voornamelijk bfi den terugtocht door talrijke benden hevig beschoten on leden daardoor een verlies van 3 dooden en 42 gewonden. De vijand zoude door den Pretendent Sultan zelf zijn aangevoerd en verder gostaan hebben onder den ouden Imam van Longbattah, T. Brahim Montassik, Habib Samalanga en T. Ali Pagar Ajor. Hy zoude een 20-tal dooden en ongeveer evenveel gewonden bekomen hebben, onder wie de Imam van Loügbattah met oen schot in het been. Nadat bericht verkregen was, dat T. Nja Makam to Lamnga was teruggekeerd, werd die kampong don 22sten Juli omsingeld en gelukte het, dat bendehoofd af to maken, terwijl een aantal volgelingen, waaronder een zijner panglima's, Hoesin genaamd, werd gevangen genomen. Tegenstand werd hierbij niet onder vonden. Bü het doorzoeken van Lamnga werden slechts één voorlaadgeweer en drie acbterlaadgeweren aangetroffen. De bezetting van Kroong Raba en Boekit Seboen bad ten gevolge, dat een deel der bevolking van Loknga terugkeerde en de Imams van deze Moekim on van Lampoe oeh pogingen gedaan hebben weder in genade te worden aangenomen. De oudste zoon van T. Tjoot Bantah, T. Rayoet, zou bü Kroeng Raba zün gesneuveld, en zün halfbroeder, T. Ali, zün gewonddeze beide personen hielden zich steeds bü de tegenparty op. Den 20sten Juli kwam T Nja Mohamad, wd. hoeloebalang der X Moekims, zün op wachting bü het bestuur maken. Naar boricht wordt, bevindt Toekoe Oemar zich weder in Lepong en kon bü den Ked- joeroean van Lohong er niet toe brengen versterkingen in zyn gebied aan te leggen. Noordkust. In den strijd tusschen Pa- 6angan en Samalanga hebben zich, niettegen staande het verbod van het Bestuur, toch de Radja's van Kloempang Doea en Sawang ge mengd door do zg'de van SamalaDga te kiezen. Aan beidon is te kennen gegeven, dat, indien zü vyandelykheden trgen Pasangan plegen, zü later, wanneer zü in moeilijkheden tegenover dit staatje geraken, niet op onze hulp be hoeven te rekenen. T. Tjihik Samalanga heeft een 6 tal prau wen bemand en bewapend, waarop hem is medegedeeld, dat op die prauwen onvoor waardelijk beslag zal worden gelegd, indien zÜ zich op zee verfoonen. Een door hem ge daan verzoek om vergunning tot invoer eener belangrijke hoeveelheid oorlogsmateriaal werd afgewezen. Westkust. In den nacht van 14 op 15 Juli werd het door Atjehers bezette blokhuis te kampong Mantjolig, nab\j Melabobh, zonder succes beschoten door een bende kwaadwil ligen, die zich daarna in hinderlaag legde, om pasargangers te berooven, welk plan echter mislukte. Poeloe Web. De beide lichten aan den ingang der Sabang-baai zyn voltooid en zouden eerstdaags ontstoken worden. De weersgesteldheid kenmerkte zich door voortdurenden Westenwind met regenbuien. Koortsgevallen kwamen zeer veel voor. LOMBOK. Do „Jav.-Ct." bevestigt volgenderwyze de lezing, die in een vorig nummer over het gebeurde te Lombok is gegeven: „De Europeesche" fuselier De Winter, deel uitmakende van do tydelyk te Praja gelegerde militaire bezetting, ,werd aldaar 17 dezer ver moord. „Een dezer dagen door de Regeering ont vangen schriftelijk rapport meldt dienaangaande de volgende byzonderheden „Terwyl een gedeelte der troep een excursie in Noordelijke richting maakte, werd den ambtenaar Kroesen te Praja door Mami Sapian bericht, dat een der weerspannigen, en wel Mami Otjet Talib, zich in de missigit te Praja bevond en vermoedelyk amok wilde maken. Vergezeld van een officier en zes manschap pen, begaf genoemde ambtenaar zich naar de achterzüde van de missigit, in de hoop Otjet Talib te verrassen en gevangen te nemen. „Zy zagen door de achterdeur der missigit eenige personen Zuidwaarts vluchten, waar onder één gewapend met een lans. „De op cfèzen geloste schoten misten doel. Intusschen vluchtten uit de voordeur der missigit vlak tegenover de passer en het bivak eenige andere gewapende personen, waaronder één, die, vóór het bivak een onge wapend Europeesch soldaat, den fuselier De Winter, ziende, naar dezen toeliep en hem, niettegenstaande de schoten van den schild wacht en van den intusschen teruggekeerden heer Kroesen, met twee lanssteken doodde. De moordenaar, die eveneens ongedeerd in Zuidelyko richting ontkwam, werd herkend als Mami Otjet Talib. BUITENLAND. Ooatenrjjk-lIouif.-Monarohle» Aan de mededeelingen van den Hongaar- schen minister van financiën is het volgende ontleend: De gewone begrooting beloopt in ont vangsten 465,191,881 florünen en in uitgaven 441,275,181. In zgn overzicht kondigde de minister van financiën in het Huis van Afgevaardigden de indiening aan van een wetsontwerp tot het sluiten eener leening van 40 millioen florijnen, waarvan 25 millioen voor conversie en 15 millioen nieuwe fondsen. De uitgaven, die daaruit voortvloeien voor den Staat, zullen gedekt worden door een vermeerdering der ontvangsten. De regeering beschikt over een voldoenden voorraad goud voor de regeling van den koers van het papiergeld. Da conver sie is nog slechts een quaestie van tyd. De minister zeide verder, dat de onderhan delingen tusschen de gedelegeerden van de beide landen worden voortgezet. De Hongaar- sche regeering heeft geen enkele belofte ge daan met betrekking tot een tolunie of ban delsunie met Oostenryk. Tusschen de beide regeeringen heerscht volkomen overeenstem ming over de quaestie van de Bank; er bestaat slechts op enkele punten verschil van meening met de Bank over financiëelo quaesties. Tot de hervatting der betaling in specie is beslo ten, maar het tydstip is nog niet bepaald. De beide regeeringen zullen nader rapportee ren over don datum, waarop de gedwongen koers zal eindigen. Buclandj De plotselinge dood van vorst LobanofT, den leider van de buitenlandscbe politiek van Rusland, wordt algemeen betreurd als een groot, wellicht moeilyk goheel te herstellen verlies voor Rusland en als een zware slag voor don jeugdigen czaar, die zich in hem een raadsman gekozen had zooals hü zich een beteren haast niot had kunnen wenschen. De korte tüd van anderhalf jaar, waarin vorst Lobanoff aan het hoofd van het departe ment 'van buitenlandsche zaken heeft gestaan, is door voorbeeldeloozen voorspoed geken merkt. Zyn optreden viel in den tüd van den Chineesch-Japanschen oorlog en toekende zich aanstonds in het beslist stelling nemen Tan Rusland tegen do vérstrekkende eischen, die Japan voornemens was zyn overwonnen tegen stander op te leggen. De diplomatieke actie, door Frankryk en Duitschland ondersteund, om te beletten, dat Japan vasten voet kreeg op het Aziatische continent, had een schitte rend succesJapan moest den buit laten varen en dit had voor Rusland het dubbele voordeel, dat het zich had kunnen doen gelden als be schermer van China en tevens een zwaren slag had toegebracht aan de traditioneele hegemonie van Engeland in Oost-Azië. Niet minder groot was het succes, in den Levant verkregen. De Russische invloed aan den Bosporus deed zich schier nooit krachtiger gelden dan in de laatste achttien maanden, en ook in de Balk.mstaten, inzonderheid te Sofia, werd Ruslands invloed weder de heer- schende. De vriendschap met FraDkryk, voor Rusland van zoo groote waarde, werd beves tigd, maar tevens werd nadere verbinding gezocht en verkregen met Oostenryk-Hongarye eonerzyds en met Italië anderzyds. Al die byzondere maatregelen gingen uit van de alles beheerschende gedachte, dat de Russische politiek wereldpolitiek geworden was. Bovenal heeft vorst Lobanoff zich een be slist voorstander getoond van de politiek, die de toenadering heeft gezocht en tot stand gebracht van den kolos in het Oosten van Europa tot Frankrijk. In dat opzicht zal er hoe groot de leegte overigens moge zü'n, die liet overlyden van dezen begaafden staats man achterlaat niets veranderd worden; de combinatie blijft bestaan, waarvoor de grond slag is gelegd onder de regeering van keizer Alexander III en die door zü'n opvolger is aanvaard als een kostbaar erfdeel, dat onge schonden in wezen bl\jft. Het voorbeeld van vorst Lobanoff zal in dit opzicht zeker hot richtsnoer zün voor den staatsman, die zal worden bekleed met hit ambt, dat door zün dood ledig is geworden. De weg van Ruslands buitenlandsche politiek behoeft niet meer te worden gezocht; die weg is duidelyk. aange wezen en zal met gelijke zekerheid en con sequentie, als tot dusver, verder bewandeld worden. Met de waarneming van Lobanoffs functiën, totdat zyn opvolger zal zgn opgetreden, is belast de vice-minister Schiscbkin, dezelfde, die ook de zaken van het departement heeft bestuurd in het tydvak tusschen den dood van Yon Giers en Lobanoffs optreden (26 Januari 11 Maart 1895). Prins Lobanoff schijnt volgens later bericht aan verkalking der bloedvaten geleden te hebben. Op weg van "Weenen naar Kieff is hy ge storven. De czaar, wien het lange zitten, in den trein verveelde, liet den trein stoppen bü een bosch in de buurt van het station Shep- tovka, om zich een weinig te vertreden. Men stapte uit en sloeg de richting van het bosch in. Prios Lobanoff had nog slechts een paar stappen gedaan, toen hy zich onwel gevoelde en zün verlangen te kennen gaf, naar z(jn waggon terug te keeren. Hy moest in den trein gedragen worden en viel dadelyk bewusteloos achterover. Een dokter werd ontboden, maar deze kon slechts den dood constateeren. Het lijk werd naar. Kieff. vervoerd, waar in het station een lykdienst werd ghouden, di9 door den czaar en de czarina, de grootvorsten en de leden van het keizerlyk gevolgd werd bügewoond. De keizer en de keizerin legden twee fraaie kransen, bestaande uit orchideeën, theerozen en palmbladeren, op do kist. De illuminatie, welke te Kieff zou plaats hebben ter eera van den czaar, werd afge- commandeerd. De dood van prins Lobanoff zil, naar de St.- Petersburgsche correspondent van de „Times" verneemt, geen verandering brengen in het reisprogram van den czaar; de eenige quaestie is, wie van het departement van buitenland sche zaken nu den keizer zal vergezellen. Waarschyniyk zal de keus vallen op den heer Shiskin, den assistent van prins Lobanoff; h\j is onmiddellük na diens dood naar Kieff ontboden. Voor den opvolger van prins Lobanoff scbünt de keus te staan tusschen den heer Staal, gezant te Londen, en graaf Kapnist, gezant te Weenen. Ook wordt graaf Schuwaloff te Warschau genoemd, maar baron Mobrcnheim te Parys schynt buiten quaestie te zün. Turkfio. Het manifest van de Armenische revolu- tionnaireD, dat kort vóór den aanval op de Ottomaansche Bank aan de vertegenwoordi gers der mogendheden gezonden werd, is van den volgenden inhoud: „Wy hebben onophoudelyk in het aange zicht van Europa protest aangeheven tegen de tirannie der Turken, maar onze rechtmatige klachten werden stelselmatig afgewezen. Sul tan Abdul Hamid antwoordde ons met daden van geweld. Europa is van de ontzettende misdaden getuige geweest en heeft gezwegen. Het heeft niet alleen de hand der beulen niet tegengehouden; het heeft ook nog van ons gevergd, dat wy ons moesten schikken. Men heeft onze menschenrechten aangetast, ons doodelyk gekrenkt in onze nationale waardig heid en ons gedwongen den kreet van protest in ons eigen bloed te verstikken. „Geweld gaat boven recht I" heeft Europa in züne moorddadige onverschilligheid tot ons gezegd, en wy, de van alle menschelyke rech ten beroofden, wy zullen daarnaar handelen. Wy zullen het onverdraaglyke juk van den sultan verbreken. De tyd der diplomatieke spelen is voorbij.... Het vergoten bloed van onze honderd duizend martelaren roept om wraak. Wat onze vyanden ook tegen ons mogen aanvoeren, wü herhalen, dat het slechts het onvermydelük noodige was, wat wü gevorderd hebben. Wy hebben verlangd en verlangen: lo. Benoeming van een commissaris voor Armenië, van geboorte en nationaliteit Euro peaan, door de zes groote mogendheden ge kozen. 2o. De Valia, Mutessarifs en Kaimakams moeten door dezen commissaris benoemd en door den sultan bekrachtigd worden. 3o. Militie, gendarmerie en politie moeten uit de bevolking des lands samengesteld worden en onder bevel van Europeesche officieren staan. 4o. Hervorming van de rechtsspraak naar Europeesch model 5o. Onbeperkte vryheid van de eerodiensten, van het onderwüs en van de pers. 6o. Aanwending van drie vierden der inkomsten van het land voor de plaat- selyke behoeften. 7o. Kwytschelding van alle achterstallige belastingen. 8o. Yrystelling van belasting voor vyf jaren met bepaling, dat gedurende de volgende vyf jaren de belas tingen aan de Turkscbe regeering zullen worden ter zyde gelegd tot schadeloosstelling voor de verliezen, die door de laatste onlus ten zün veroorzaakt. 9o. Teruggave van de wederrechtelijk in bezit genomen onroerende goederen. lOo. Vrye terugkeer van de Arme nische vluchtelingen, llo. Algeineene am nestie van de politiek veroordeelde Armeniërs. 12o. Benoeming van eene commissie van tyde- lyken, beperkten duur, die uit vertegenwoor digers van de groote mogendheden bestaat en die in een der groote steden van Armenië haar zetel moet hebben, om toezicht to houden op de uitvoering van bovenstaande artikelen. Dit zyn onze eischen, en om deze door te zetten, deinzen wy voor geen offers terug. Wy verklaren ons in de toekomst I03 van elke verantwoordelykheid. Wy weenen by voorbaat over het verlies van al degenen, die, vreemden of inboorlingen, do ongelukkige offers van den algemeenen opstand zullen zyn. Wy beklagen hen, maar tegenover het algemeen ongeluk heeft de rouw over den enkele geen zin meer. W(j zullen sterven, dat weten wy wel, maar de revolutie, die tot in het merg van de Armenische natie doorgedrongen is, zal leven; zy zal zoo lang voortgaan den troon van den sultan 'te bedreigen, totdat wy onze menschen rechten herovord hebben en zoolang er nog slechts oen enkele Armeniër over is." Van het Turksch gezantschap te 's Graven- hage zyn de volgende officiëele mededeelingen ontvangen: „Het keizerlyk gouvernement heeft besloten zonder eenig verwyl te doen overgaan tot de behandeling der zaken van de revolutionnaire Armeniërs, betrokken in de jongste wanor delijkheden te Konstantinopel, alsmedo van die personen, die zor.der eenige aanleiding rustige burgers hebben gedood en zich aan plundering- hebben schuldig gemaakt. „Eveneens zullen terechtstaan de politie agenten, die niet belet hebb;n het begaan der misdaden, waarvan zy ooggetuigen waren en die zij door handelend optreden hadden kun nen voorkomen. „Vanwege het openbaar gezag zullen de strengste straff, n tegen al die personen wor den geëischt. „Vermits de behandeling dier zaken voor de gewone rechtbanken van langen duur zou kunnen zyn, daar de eventueel te veroordeelen personen of het Opanbaar Ministerie gebruik zouden kunnen maken van het recht van hooger beroep en cassatie, heeft de Regeeriog een specia.l gerechtshof benoemd, waarvan de zittingen openbaar zulleD zyn en dat zyno beslissing in het hoogste ressort zal geven. „Daar het giootst aantal der misdaden, by de jongste wanordtlykheden gepleegd, begaan zyn door personen die, uit het buitenland ge komen, zich aan moord en roof hebben schul dig gemaakt, is aan de politie order gegeven hen naar hun geboorteland terug te zenden. „Op de meest stellige wyze kan worden tegengesproken het bericht, alsof by do jongste onlusten 5000 slachtoffers zouden zyn ge maakt. Volgens het meest nauwgezet onder zo ,-k gaat het aantal dier slachtoffers, zoo wel Armeniërs als Muzelmannen, de 700 niet te boven. „Het buitengewoon gerechtshof, waarvan de samenstelling is bericht, heeft gisteren zyn e.rsto zitting gehouden. „De dossiers van 143 beschuldigden, zoowel Muzelmannen als Armeniërs, betrokken bij de jongste onlusten, zyn in handen gesteld van het Openbaar Ministerie. „Reeds zyn 16 personen, die deel genomen hebben aan de wanordelykheden, en 12 go- tuigen gehoord. „Verschillende revolutionnaire Armeniërs, als Mollahs en soldaten verkleed, zyn in hech tenis genomen. „Dank zyn den krachtigen maatregelen, door de regeering genomen, zün orde en rust thans geheel hersteld." Montenegro. Van de Grieksche benden, die zich in do eerste helft van Augustus in Macedonië bevonden, moeten er volgens een bericht uit Saloniki nht meer dan twe9 nog voorhanden zyn, die echter door de Turksche troepen zoo dicht op de hielen gezeten worden, dat hun niets anders zou overbiyven, dan over do Tbessaliscbe grens te vluchten of zich over te geven. Men verwacht daarom weldra het volledig herstel der rust in officiëele kringen. Mogeiyk is dat echter wel wat optimistisch, want blykens oen uit Larissa te Athene ont vangen telegram is nog pas eergisteren een nieuwe bende opstandelingen van 75 man, welker aanvoerder Parademos heet, over de grens Macedonië binnengetrokken. Naar gemeld wordt, zal weldra, na de be vrediging van Macedonië, met de invoering van de afgekondigde hervormingen ernst ge maakt worden. Nog in den loop van het najaar zal de benoeming geschieden van de gemengde Medschlis (gemeentebesturen) met in acht-neming van de numerieke sterkte der Mahomedaansche en christelyke bevolking en de samenstelling van do gendarmerie uit Christenen ea Muzelmannen. INGEZONDEN. „Een Drama". Historisch. Het treurspel Epeelt op ons Postkantoor; 4 September, 6.15 (Amsterdamsche tyd) 's na middags. Aan het loket (daarvoor bestemd) wordt beleefdelyk een „Postblad" aangevraagd, en tegen de vereischte betaling van f 0.05 er een evenzeer heusch verstrekt. Het vinden van een penhouder (mèt pen) heeft echter heel wat voeten in de aard. Eindelyk wordt een militair aangetroffen, die volgens zün beweren, met bijna bovenmen- schelyke inspanning een epistel schryft. De tweede pen was even onbruikbaar als de eerste, volgens zyn zeggen, en by had geiykl Goedmoedig gaat do hoofdpersoon van het „drama" weer terug naar hot loket. Grootmoediglyk wordt hem een spiksplinter nieuwe „kroontjes"-pen aangereikt. Aan een der lezenaars wil hy zich tot schryven zetten; edoch! inktkoker met inkt, 't is al verdwenen! Wéér terug, begaf zich de beid van dit treurspel naar het bewusto raampje. Met groote welwillendheid werd hem ook een inktkoker in bruikleen gegeven. Intusschen was 't zóu duister geworden, dat men, by manier van spreken „geen hand voor oogen" moer kon zien. „Wanneer wordt het gaslicht hier opgestoken?" was de vraag, die do hoofdpersoon, „in arren moede", ein delyk een voorbygaanden facteur waagde voor te leggen. „Licht, straks 1" was 't korte bondige antwoord. In 't duister heeft de belever van dit Drama zyn „postblad" geschreven, hopende dat het leesbaar zou zyn Maar riè, al 't doorgestane vindt hy toch wèl aanleiding, in 't openbaar te vragen: lo. Kan hel Leidsche postkantoor niet tydig worden belicht (in een zóó verlichte stad als Leiden is), en: 2o. Wordt ook verondersteld, dat ieder be zoeker voorzien is van een eigen „Stylogra- phic-pen"? Dit ingezonden stukje bedoelt niet het uitspreken van een verwyt aan den zéér yverigen post-directeur, maar.... toezicht op het stelen van pennen, inktkokers, inkt e. d. mag terecht als „zeer gewenscht" wor den beschouwd. Van het aanwezig zyn van „vloeipapier" kan natuurlyk geen sprake zyn. Immers „zeep" wordt zelf sop de deftigste sociëteiten wel ge stolen. Over 't „comfort" voor den bezoekenden vreemdeling wordt voorshands 't stilzwy- gen bewaard. „These Dutchmen! zei eens een Amerikaan. Spectator Emigratie naar Chili. Een arbeider in de gemeente Zevenwoud© dacht er over met zyn gezin naar Chili t© verhuizen, doch wensebte eerst vertrouwbar© mededeelingen- te ontvangen omtrent land, bevolking, bronnen van bestaan, enz. Hy wendde zich daarom tot den minister van buitenlandsche zaken, van wien hy het volgende scliryven outving; Da minister van buitenlandsche zaken brengt ter uwer kennis een en ander volgens in lichtingen, coor den consul te Valparaiso langs part iet li r-n weg ingewonnen. O var h.t algemeen hebben de naar Chili geëmigre*rd9 personen zich niet ovor hun lot te beklagen gehad en het meerendeel van hen, üio nvt voldoen te kennis van den land bouw daarheen zyn getrokken, is goed terecht gekomen. In de laatste jaren is in het by- zonder verbetering aangebracht in den dienst der g n 'armtrie, ten gevolge waarvan d© kolon sten thans do noodige bescherming ge nieten, welko in dtn aanvang te wenschen overliet. In do provincie Lanquitue wordt den kolonisten beter kans van slagen geboden dan in de provincie Cbiloé, uithoofde van het zachte klimaat en de groote vruchtbaarheid. Voor nadere byzonderheden kan men zich wenden tot den generaal-agent voor de emi gratie te Parys, den heer Vega, „Rue Ar- gentueil." Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: H. Van Veen en M. Kaslander. D. Van Amerongen en M. T. Overtoom. P. Visbeen en E. Groene- weg. Bevallen: C. L. Jagt geb. Wïllemse D. M. Smit geb. Stander D. M. Verkuijl geb. Dek ker Z. G. De Moor geb. Spaargaren Z. A. Van Eeuwijk geb. Stekelenburg levenl. D. A. P. Van Oostende geb. Goulooze Z. Overleden: G. Schouten, 21 j. N. Bak ker 4 mnd. NOORD WIJK. Ge boron: Godefridus Cornelia, z. v. P. Van der Weijdon en G. Van der Wiel. Leendert, z. v. W. Smit en M. Admiraal. Hen drik, z. v. J. H. De Wit en B Koster. Jacobus Nicolaas. z. v. F. H. Baalborgen en A. Passchier Cornelia, z. v. C. Smit en E. Waasdorp. Jacoba, d. v. C. Warmenhoven en W. Mooijekind. Gehuwd: C. De Goede 25 j. en C. W. Gor- ^O verleden: P. Van der Voort 28 j. W. F. Choufour, 41 J., eebtgen. van J. Mulder. J Van dei Wiel 9 mnd. NOORDWIJKERHOÜT. Geboren: Alida Adri- ana. d. v. P. M. Warmerdam en A. Van Eeden. Gijsbertus, z. v. J. Waaning en A. J. Van der Scbrier. Hendrikus Theodorus, z. v. Th. B. Van Kampen en M. Prins. Ondertrouwd: R. Jansen 27 j. enP. Van den Berg 21 j. OEGSTGEEST. Geboren: Jeroentje, D. va» H. Bouman en D. Minnee. Maria Johanna, D. van P. De Mooy en C- Do Mooy. Overleden: A. M. De Groot 3 j. E. Zand bergen 48 j.f echtg. van J. Glasbergen. STOMPWUK. Bevallen: J. Schalkwijk geb Hanekroot D. Overleden: H. J. Van Haaster D. 20 m. VEUR. Bevallen: A. J. Van Wissen geb. Oudsboorn Z. C. Van der Meule geb. De Vreede Z. VALKENBURG. Geboren: Ario, z. v. A. Oosterlce en A. Peet Johanna Elisabeth, d. v. A. Peet en P. Zuiderdnin. Arie, z. v A. Iint- horn en E. Van der Zwart. Johannes, z. v. J. Slootweg en L. Blonkst. Adrianus, z. v. C. Van Dijk en G. Spierenburg. ZEGWAARD. Gob oren: Marrigje, D. van P. Lamens en J. Voorwinden. Overleden: A. Wensveen 12 d. M. J. Van der Tas 2 j. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Bevallen: S. Plaat geb. Kelderman Z., Koog a d Zaan. Buijze geb. Tieks Z.. Groningen. Gohnwd: A. Frank en S. S. Vos, Arnhem. F. H. Van Slooten en E. M. J. Costerus, Edam.— J. J. W. Veldhorst en F. Bcek, Dokkum. Overleden: W. Suermondt Wz., m. 66 j., Tosari (res. Pasoeroean). Wed. F. Mei vil geb. SilJem 88 j., Bloemendaal. Wed. C. Beets geb Hogetoorn 72 j., Beemster. M. H. F. Pichot d Plessis m., 74 j., Meersen.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 10