De krijgsraad te 'sGraveühage veroordeelde F. D., huzaar by l>et 3de regiment huzaren, wegens diefstal in de charabróe ten nadeele van eon kameraad, met schonding van een bijzonderen ambtsplicht, tot 3 maanden militaire gevangenisstraf; J. v. d. L., soldaat het 4de regiment infanterie, ter zake van tweede desertie in tyd van vrede met vrij willige terugkomst binnen 4 weken, tot 3 maanden militaire detentie; J. M. G., kanonnier bjj het 4de regiment vesting artillerie, ter zake van opzettelijke en wederrechtelijke Vtrnieling van eenig goed, aan een ander toebehoorende, tot 4 maanden gevangenisstraf; A. N., soldaat bij het 8ste regiment infanterie, gedetacheerd bö het algemeen depót V3n discipline, ter zake van opzettelijke en wederrechtelijke vormeling van goederen, aan een ander toebehoorende, en mishandeling van een ambtenaar, twee malen gepleegd, tot een jaar gevangenisstraf. De hulp der Amsterdamse he brand weer werd hedenochtend ingeroepen bij een uitslaanden brand, ontstaan in een kleeder- makery, gehouden in de bovenverdieping van een perceel aan de Beulingstraat en toebe hoorende aan den heer Riebrïch. Hoe de brand ontstaan was, is een raadsel, zegt het „Hbld."; waarschijnlijk heeft men den avond te voren onvoorzichtig met vuur of sigaren omgegaan en heeft het don geheeien nacht in het laken, enz. gesmeuld De geheele w< rkplaats brandde uit. De bewoners en hun kinderen werden intyds gewekt en vonden liefderijke opneming by den heer Reen, die in het benedenhuis ©en stoffeerder^ heeft. Deze stoffeerder^ kreeg ©enige waterschade. Tódens de afwezigheid der oud rs heeft in eene woning in de Dykstraat te .Oud Kralingen een treurig ongeluk plaats gehad. Een tweetal kleine meisjes g raakten in brand, zoodat de vlammen hoog opsloegen en reeds eeno brandspuit uitrukte. Een der meisjes is reeds aan de brandwonden over leden, het andere, een 9 jarig zusje, verkeert in zorgwekkenden toestand. Met een extra-trein van ongeveer 60 waggons, getrokken door twee locomotie ven, is gistoravond om halfzeven Reoz met zjjn circus aan het station Weesperpoort te Amsterdam gearriveerd. De heer F. Renz, de directeur, Kón Com missionsrath, bracht zijn goheele circus-per soneol mee. Het telt een 500 personen, waar onder 137 balletdanseressen, en verder is de circus 167 paarden steik. De Geschfiftsführer of vertegenwoordiger, de heer G. Reich, was reeds een week of zes aldaar om de nooiige maatregelen tot ont vangst te treffen. En onder leiding van den directeur der maatschappij Arena", de heer A. Hartog, heeft men de laatste drie weken gebruikt om den circus zelf voor de voorstel lingen in gereedheil te brengen. Het orkest bestaat uit 40 musici en boven dien treden voor afwisseling twee dames kapel len op. In Hamburg, waar men 5000 personon kan herbergen, was de circus 's morgens om 10 uren al uitverkocht. Bij de voorstelling op Zaterdagavond wordt nog geen pantomime gegeven. Dan staat op het program een Huldigungs Grusz aan Am sterdam, met een opstelling van groen, een optocht, waaraan heel het personeel meedoet Ronz biyft minstens drie maanden. Ontvreemd zijn ten nadeele van M. D., handelaar in rijwielen Hemonystraat 66 en een winkelzaak hebbende in do Galerij 24, te Amsterdam 2 heeren-ry wielen, f. brieks merk „Dürrkopf Diana"; 2 heeren rijwielen, fabrieksmerk „Harrison". Hiervan wordt ver dacht Carl May, 30 a 35 jaren oud. Telkens hoort men nog van onwillekeurige vergiftigingen, ontstaan door het bereiden van spijzen in koperen vaatwerk, Eenige dagen geleden vond men r.og in de „Köln. Zeit." een geval vermeld uit Bar-Je Due, waar hoofdkaas van een pas geslacht speen varken bereid was in een koperen ketel, met het gevolg, dat allen, die er van gebruikten, ziek werden, één zelfs met doodelijk gevolg. In deze omstandigheden mag nog wel eens gewezen worden op het keukengerei van zui ver nikkel en nikkelcompositie, dat hier te lande ingevoerd is door de firma ftliele Co., te Amsterdam. Het bekende bureau van onder zoek v«.n de heeren dr Van Hamel Roos en Harmens heeft deze voorwerpen vólkernen vr\j van vergiftige bostanddeelen verklaard. Naar bet „N. Adv -Blad van Heeren veen" mededeelt, is de landbouwer M. B. De Vries, to Knype, door den minister van water staat u.tgenoodigd om botormonsters te zenden aan htt chemisch laboratorium to Leiden, ten einde aldaar te worden onderzocht. Op die manier wil men te weten komen uit welko bestanddeelen echte Friesche natuurboter be staat Het onderzoek zal op het einde dezer maand beginnen en eenige maanden worden voortgezet. Een ongewoon schouwspel zagen de reizigers, die Woensdag met den trein, welke 1 u. 10 m. uit GroningennaarRoo.de- school vertrekt, vervo?rd werden. Tusschen Uithuizen en Roodescbool kon men uit den spoorwagen den ranken, fraaicn toren van Uithuizermeoden zien branden. Hy was tydens een hevig onweer tusschen 11 en 12 uren in brand geslagen Juist toen de trein den overweg (Dingeweg) passeerde, viel het bran dende gevaarte ineen Gelukkig moet het afgebrande gedeelte niet op een der om staande huizen zijn gevallen. Men deed alles om de kerk te behouden. Hbt dak werd met zoden belegd. In den nacht van Woensdag op Donderdag zyn minder welkome gasten in 't hotel Ponsen te. Dordrecht op bezoek ge; weest. Door verbreking der afsluiting van een raam is men in de kamer gekomen, waar de zilverkast staat. Die is opengobroken en al hot zilver is er uit verdwenen. Het fijne glaswerk is eenvoudig vernield, maar de zil veren voeten zijn meegenomen. Reeds is in den omtrek eenig zilverwerk teruggevonden, maar het grootste gedeelte is nog niet terecht. Als een bewijs, dat men zich niet over haast heeft, diene, dat de kaars van de piano halverwege verbrand was, terwijl een zilveren tafelbel niet meegenomen, maar verbogen en vertrapt i3. In de administratie der ge meente Klaaswaal zijn onregelmatigheden ontdekt. De heer J. M., secretaris en ontvanger dier gemeente, heeft zich door ophanging van het leven beroofd. (N. R. Ct.) Te Diemen is Donderdag middag een driejarig zoontje van den veehouder B. in een sloot naby het huis verdronken. Aan het „U. D." wordt het vol gende gemeld „Er wordt in den aanstaanden herfst een buitengewoon groot spoorwegver voer verwacht. Reeds nu is het in Westfalen zóó druk met het kolentransport, ü*t dagelyks tot over de 13000 wagens noodig zyn, en niettegenstaande den aanmaak van veel materieel, kwamen er in de laatste dagen reeds wagens te kort. De geheele industrie gaat buitengewoon gunstig. IJzer- en staalproducten gaan in prys zeer vooruit. Eene algemeene drukte heerscht in zaken en dat gaf der Duitsche spoorweg-maatschappy dezer dagen aanlei ding, eene algemeene bekendmaking uit te vaardigen, waarin op dien toestand gewezen en medewerking van belanghebbenden inge roepen wordt, om een geregelden loop van zaken zooveel mogelyk in de hand te werken. Daar ook voor ons land eon geregelde aan voer noodzakelyk is, wijzen wy er op, dat de spoorwegbesturen van Essen, Elberfeld, Keulen en Saarbrücken den afnemers van steenkolen dringend verzoekeD, grooto voor raden te houden en hunne winterbehoefto aan kolen, cokes en briquetten zooveel moge- lyk reeds vroegtydig in te slaan, opdat by tijdelijke stremming van aanvoer geen moei- lykheden ontstaan." Men meldt uit Maastricht van gisterenDe opstootjes in de Boschstraat, wa t de fabriek der firma Regout is gelegen, hebben zich heden herhaald. De menigte, waaronder vele nieuwsgierigen, werd door politie en marechaussee uit elkander gedreven, zonder dat daarbij geweld behoefde gebruikt te worden. Dio opstootjes hebben plaats by het beginnen en uitgaan der fabriek, waarby de zeven werkende glasslypers, door de politie begeleid, wordon gesard en uitgejouwd. Voor het eerst was heden bereden mare chaussee ter plaatse. Het „Weekblad voor do admi nistratie der belastingen" moldt het volgende uit Limburg: „Een kohier der bodry'sbclasting werd dezer dagen ter af kon: iging toegezonden aan den betrokken burgemeester. Toen de ontvanger 6 dagen later het kohier nog niet bad ontvangen, vroeg dezo om welke reden dat stuk zoo lang uitbleef, waarop het kohier volgde met de mededeeling, dat ZEd.Achtb. het kohier slechts 8 dagen onder zyn De rusting had gehad en het dien tyd ter inzage op de secretarie had gelegd." Zooals bekend is, is Jaap Eden in de Hollandsche sportbladen nogal aange vallen, omdat by niet naar de werddkam- pio nschappen te Kopenhagen is gegaan. Do „Cycliste beige Illustró" zegt naar aanleiding hiervan „Wat, het geld voor de eer Dat is onwaardig 1 „De eer aan u, het geld voor rny. „En Jaap heeft geen ongelyk gehad. „Al brengt het geld niet altijd geluk aan, toch heeft het ten minste de verdienste de beslommeringen van het leven te ver zachten." De zware regens en daardoor veroorzaakte overstroomingen hebben heel wat schade aangericht in Opper-Italië. De spoor wegbrug tusschen La Porretta en Bergota is weggeslagen, de spoorweg over een afstand van 100 meter vernield. Tusschen Zena-Yecchia en Codifiume is de dyk van de Reno doorge broken Bouwland, wyngaarden en rystvelden, een oppervlakte van 5000 aren beslaande, liggen onder water. De oogst is geheel ver nietigd. De bewoners zyn in hun huizen op gesloten en deze dreigen in to storten, daar de funuoeringen worden ondermynd door bet water. Gendarmen en geniosoldaten komen hun met booten to hulp. De legeroefeningen, die deze maand waren begonnen, zyn gestaakt en de regimenten doornat naar de garnizoenen teruggezonden. En nog al tyd duren de regens voort. In Augustus van het vorige jaar werd te Ostende door een Engelsch-Ameri- kaansche dievenbende een belaügryke juweelen diefstal gepleegd. De daders, dio terstond in hechtenis werden genomen en tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld, ondergaan thans hun straf in de gevangenis to Leuven. Het was tot nu toe echter niet gelukt eenig spoor van de gestolen juweelen te ontdekken. On langs nu heeft een der misdadigers bekend, dat de juweelen in een kist waren geborgen, die begraven was aan de haven te Ostende. De justitio deed onderzoek en de dief Bleek waarheid to hebben gesproken. De kist werd in ongeschonden staat te voorscbyn gebaald. De nationale Yereeniging tot bescborming van kinderen in Engeland zegt in baar verslag der maand Juli jl., dat zy in dien tyd 2102 gevallen van veronachtzaming, wreedh i 3, enz. onderzocht, waarvan 1955 ernstig waren en waarby 5706 kinieren waren betrokken. De volgende maatregelen werden genomen: 1533 personen werden gewaar schuwd, 198 werden veroordeold en 224 werden door de Yereeniging zelve onschadelyk gemaakt. Het dorp Kien halz, by Briënz, is door een slykstroom van 100 meters breed verwoest. De inwoners hebben alle huizen verlaten, daar er nieuwe bergstortingen te vreezen zyn. Een bygobouw van het logement „"Wilhelm Teil" werd 30 M. wyd meegesleurd. DeBiü nigfcaan is gedeeltelyk vernield. Geheel de vruchtbare streek tot aan het meer van Briënz is verwoest. De plaats, waar de aardstortingen plaats hebbon, is 2l/2 uur van Kienholz vor- wyderd. De wachters gaven by elke nieuwe afstorting noodsignalen. Een tweehonderd menschen hebben hunne woningen moeten verlaten en to Briënz en omstreken een onderkomen gevonden. Men had groote moeite om sommige oude lieden tot vluchten over te halen, die verklaarden liever in hunne woning te sterven. Toen de leerlingen van een doofstommen-instituut in Zweden, Zaterdag per boot een uitstapje maakten, sloeg de boot om en verdronken ongeveer 20 kinderen en de vrouw van don directeur. In het Pruisische dorp Grosz- Ziethen heeft een werkvrouw drie harer kinderen vermoord; het vierde, do jongste, de byzondere lieveling van haar man, had zy rustig laten liggen. Zy had daarop getracht zichzelf van het leven te berooven, doch deze poging was mislukt. Toen de man do woning binnenkwam, voegde de vrouw hem toe: „Je komt te laat, daar liggen ze al!" En naar de bedstede gaande, toonde zy den verpletterden vader do lyken van drie zyner kinderen. De vrouw is naar de gevangenis overgebracht, maar men gelooft, dat zy krankzinnig is. De stad Ontonagon, aan het Boven Meer, in Michigan, is byna gehoel in de ascb gelegd. Yan do vyf honderd huizen zyn er slechts enkele blyven staan De tele- grapbische gemeenschap is verstoord. Tot dusver heeft men nog niets gehoord van persoonlijke ongelukken, maar men vreest dat vele inwoners zyn omgekomen. De matoriëele schade wordt geschat op twee millioen dollars. Eenver dronken vorst. Zyno Hoogheid Soochaith Singh, prins van Chumba (Britsch-Indié), is te Londen op jammerlyke wyze aan zyn eind gekomen. Deze prins was de wettige troonopvolger in Chumba; echter was zyn ryk hem door een halfbioedor ont roofd. By de Engelscbe regeering hoopte bij steun te vinden tegen den overweldiger, maar tevergeefs, waarop hy zyn aanspraken omzette in geld en 100,000 pd: st. schadevergoeding vroeg. Ook aan dit verlangen werd niet voldaan; in plaats daarvan word hem een maandelyksch pensioen van 22 pd st. toege kend, waarmede by by gebrek aan beter maar genoegen nam Om zich te troosten ovor het verlies van zyn troon, gaf hy zich over aan den dranken. daar b\) van zyn maandgeld niet genoeg wyn kon bekomen om zich dron ken te drinken, gebruikte hy steels rum. Dezer dagen werd hy dronken naar buis gebracht en sliep hy voor eeuwig in, zonder nuchter te zyn geworden. ingezonden. Mijnheer de Redacteur l Naar aanleiding van het ingezondene van den heer J. J. Kruyff in Uw blad van 25 Aug. en dat van X. in het blad van heden, neem ik de vryheid om eveneens een kltin plaatsje in Uw blad te verzoeken. Dadeiyk, toen ik hot stukje van den heer Kruyff las, dacht ik: „Zoo de waard is, ver trouwt hy zyno gasten De heer Kruyff beschuldigt het. vierde Raadslid (ant.-rev.), dat hy aan B. en Ws. eon bewysje van goed gedrag uitreikt (zooals de heer K. dat belieft te noemen), omdat de aannemer in quaestie ook anti-rov. is. Natuur- iyk is de bedoeling van don heer K., dat, wanneer de aannemer liberaal ware geweest, hy, die ook liberaal is, zeer zeker aan B. en Ws. een bewysje van goed gedrag zou hebben uitgereikt. Ia dit niet het geval, dan vind ik de beschuldiging vry grof. Docb laat ons de zaak eenigszius beter bezien. De heer v. d. Brugge, afgaando op het oordeel van een deskundige, den heer Van Mels, opzichter van Rynland, stemt vóór. Moet nu de heer v. d. Brugge beschuldigd worden van partydigheid, alsof hy niet uit overtuiging zou hebben gehandeld? Nu nog eens: „Zoo do waard is, vertrouwt by zyne gasten"; het kan niet anders ofwy moeten tot deze conclusie komenDe heer Kruyff bedoelt, (en X. schynt het daarmede eens te zyn) dat de drie liberale Raadsleden tegen gestemd hebben, omdat de aannemer niet liberaal was. U, M. de R., dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, Verblyve, met de meeste hoogachting, Sassenheim, 27 Augustus 1896. Y. De „Doelwijk". De kapitein van de „Doelwyk", de hetr Remmers heeft, naar, men aan htt „Hbl." bericht, het onderstaande uit Massowa, in dato 13 Augustus 1896, medegedeeld aan de reeders de heeren Ruys Co., te Rotterdam „Tot het oogenblik van arrestatie was de reis voorspoedig. Op den 8sten Aug. des voorm. te 3.30 werd Perim gepasseerd, als- toen koers stellende om de Z.O.t.Z. en later om de Z t.O. Reeds den geheeien morgen waren er schepen met zoeklicht bezig, totdat te 4.30 plotseling het licht op ons werd gericht en wy de beide zylichten aan b.b. achteruit zagen van een oorlogsschip, dat in ons kielwater koerste, steeds zoeklicht op ons gericht hou dende. Met zonsopkomst werd een sein gehescben „stoppen", waarop men een schot loste; het was de Ttaliaansche kruiser „Etna". Ik stopte direct de machine, als zynde zulks verplicht; wy waren toen pl. m. 19' afstand van Perim, pl. m. 12° 21' N. en 43° 35' O. Direct kwam een officier aan boord, welke my onze papieren vroeg; ik toonde hem de cognossementen. Die officier had een volledig afschrift van onze lading, merken en nummers, enz. Men was goed ingelicht. Onze papieren werden door den Italiaan- schen officier in orde bevonden en deze maakte my bekend, dat hy orders had ons te arrestee ren en wy mede moesten opstoomen naar Massowa, 500 meter aan st.b. van het oor logsschip. Ik protesteerde tegen deze handel- wys, een fatale zeeroof, en weigerde, waarop my bekend werd gemaakt, dat zoo ik niet goed schiks medeging, men gebruik van wapenen zoude maken. Toen moest ik toegeven. Wy volgden het schip, op 500 meter afstand hou dende, terwyi zyne batterijen steeds bemand bleven. Ik heb u den 8sten Augustus van het voorval in kennis gesteld en aan den officier medegogeven, die ons had gevangengenomen, doch te Perim mocht ik niet seinen. Ik betwyfel of u het telegram hebt ont vangen, daar wy tot gisteren als gevangenen werden beschouwd of liever gezegd onder controle stonden. De telegrammen, welke ik wegstuur, moeten eerst gelezen worden. Ik ben tweemaal by den Gouverneur geweest en gisteren by den Admiraal. Wy worden thans als vryo menschen be schouwd en men wil een gedeelte der equipage wegzenden naar Port Said, doch zy gaan als de schipper gaat, ten minste als men geen gewold pleegt. Ik hub een brief met don heer Carette medegegeven, die thans op vrye voeten is on ook reeds vertrokken Ik ben zooeven weer by den admiraal geweest, die ons ook zeiven heeft gevangen genomen. Op myn vraag waarom wy in arrest waren en zy bet schip hadden geannexeerd, werd my gezegd, dat er toestemming toe behoorde van bet land, waar wapens heen gebracht werden, en daar wy die toestemming niet hadden, als buit verklaard worden. Do equipage is gezond, schip en lading zyn aan den ketting Men heeft reeds sedert 4 weken met 5 oorlogsschepen de Roode Zee en du Golf van Aden doorzocht en ons opgewacht. koloniën. BATAVIA, 25-28 Juli. Aan een particulier schryven uit Atjeh ontleent het. „Bat. Nbl." het navolgende: „Zoo zyn dan Boekit Seboen en Kroeng Raba door ons weder als bentings ingericht. Het ts reeds voor de derde maal. „Te Boekit Seboen is een compagnie met artillerie gestationneerdte Kroeng Raba een heel bataljon. „Voorloopig is het doel de 4en6moekims en Lampagger schoon te maken en te houden van de vyandelyke benden; later zullen de posten wel de étappes zyn voor den tocht naar Lepong. „Willen wy verder buiten de oude linie operoeren, dan moeten ook de wat te vroeg afgebroken buitenposten Biloel, Tjot Rang, enz., weer opgericht worden, anders worden wy geregeld „te huis gebracht" en al bet machtsvertoon en al de verkenningen bren gen ons dan slechts dooden, gewonden en zieken. „By het oprichten van de nieuwe posten hadden wy slechts zes man gewond; de overig9 dagen was het rustig." - De „Deli Ct." heeft vernomen, dat nog altyd een 40 tal gewapende politie diensten onder een adjudant onderofficier te Tandoek Benoea zyn gestationneerd. Men verwacht dat de hoofden van Teloekoeroe, de schuldige kam pop g in het onafhankelyke Batiabgebied, nu wel spoedig het hoofd in den schoot zullen leggen, want ze worden niet door andere kam pongs gesteund en van onze zyde zyn nog steeds de bergpassen afgesloten voor den han del van de geheele landstreek, wat een groot inconvenient is voor de bewoners, die nu geen zout kunn?n krygen. Bepaald is, dat ter Landsdrukkery voor rekening van den lande zullen worden ge drukt 1000 exemplaren van het door den sedert overleden ambtenaar voor de beoafening dor Indische talen dr. H. N. Van der Tuuk aangevangen, doch onvoltooid gelaten aan hangsel op het Maleiscfc-Nederlandsch woorden boek van H. Van de Wall, nadat gemeld aanhangsel door den tydelyken ambtenaar voor de beoefening der Indische taleD, dr. Ph. S. Van Ronkel, zal zyn aangevuld en voor zooveel noodig omgewerkt in een voor publicatie geschikte vorm. {Loc.) Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: "CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: Met ingang van den dag. waarop hij zrjn betrekking aan zijn opvolger zal hebben overgegeven, wegens langdurigeu dienst, een jaar verlof naar Europa, aan den algemeonen ontvanger van 's lands ka9 te Padang, A. J. H. Paijen. Ueno e in d Tot aJgemeencn ontvanger van 's lands kas te Padang. do algemeen ontvanger van 's lands kas te Malang (Pasoeroean), J. Muller tot houtvester 2de kl. brj het Boschsvezen op Java en Madoera, de ambt. op wachtgeld S. P. Ham, laatst die betrokking bekleed hebbende. T iij d elijk toegevoegd: Aan den wdon hoofdinspecteur voor de suiker- en rijstcultuur, enz. ton einae onder diens leiding werkzaam te zijn, speciaal in het belang van het toezicht op de uitvoering der regelingen betreffende heeren- en gemeente-diensten, dc controleur 2de kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madoera, K. Wijbrands, thans tijdelijk gesteld ter beschikking van den directeur van binnenl. bestuur. Bij den waterstaat en 's lands B. O. w. Overgeplaatst: Van de ros. Soerabaia naar do res. Timor en Ond. als eerstaanwezood water- staatsambtenaar de opzichter lste kl. J. H. Davidaz van bot gouv. Celebes en Ond. naar de res. Soerabaia de opz. 2do kl. K. A. Trouerbach; van de res. Soerabaia naar het gouv. Celebes on Ond. de opz. 2de kl. C. H. Bergamin. Toegevoegd: Aan den chef dor 4de water- staatsafdeeling voor zijn bureau (Soerabaia) de opz. 2do kl. H. Klasing. Bg den aanleg van S.-S. Overgeplaatst: Naar de lijn Batavia— Bantam: van de lijn Fort-de-Kock—Pajacombo de tijdelijke gezichter 3de kl. C. D. Esche; van da lijn ProbolinggoPanaroekan de tijdelijk onder opzichter lste kl. J. Schuitemaker. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Ontslagen: Op verzoek, wegens voortdurende ongeschikikeid voor allo militaire diensten, eervol en met behoud van recht op pensioen, uit Hr. Ms. militairen dieust do 2de luit. der inf. C. E. A. Niermans. Van Atjeh afgelost: De luil.-kol. cbefv. d. staf C. P. J. Van Vliet, metoverpl naar het hoofd bureau generalen staf. Overgeplaatst: Naar Atjeh als chef v. d. staf de luit.-kol. bij bet hoofdbureau G. W. Beeger; bij de troepenmacht in Atjeh t. n. i. de lste luit. bij de Mil. School te Mr.-Cornelis J. F. v. Kosteren do lste luit. te Lagoe boti (Sum. Westkust) M. J. M. Van Woorkom; de lste luit to Djambi (Palembang) H. W. Roeby; bij het 2de depót-bat, de van Atjeh naar Padang geëv. kapt. J. J. Verlinden; bij het 11de bat, de kapt. bij het lste recr.-bat. G. H. v. d. Nagel; brj den geniedienst te Atjeh de 2de luit. der genie te Padang W. H. Hioolen. Geplaatst: Bij aankomst uit Nederland: by bet lste depót-bat. de kapt. der inf. G. Reeling Brouwer, van verlof terugverwacht; bij bet 10de bat. de 2de luit. A. A. Den Hoed; bij het 2de recrateu-bat. de 2de luit. J. G. Lutz, beiden verwacht als bestemd voor den dienst h. t.1. Vei leend: Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte aan de lste luits. der inf. H. G. Van Buizen en D. Van der Keilen.' Over ge plaatst: Naar do 13de comp. (4de comp, vesting) art. te Batavia, de kapt. bij de 12de comp. art. (comp. van de Oostkust van Sumatra, Banka on Riouw) te Medan J. C. W. Smits; naar de 12de comp. art. (comp. van de Oostkust van Sumatra, Banka en Riouwj te Medan, de kapt. bij de 3de comp. art. (3do bergbatt.) te Soerabaia jhr. A. P. M. H. Von Pelser Berensberg. DEPARTEMENT VAN MARINE. Verleend: Met ingang van 4 Sept. 1896, wegens langdurigen dienst, oen jaar verlof naar Europa aan den lston machinist by de gouvernements-marine C. J. Duchateau. Opgave van Passagiers, van Batavia naar Mar seille on Nederlaud vertrokken per s.s. „Merapi." lloofdonderw. J. Valk, echtg. en 4 kind., mevr. de wed. A. S. Okliuijzon geb. De Lint, mevr. G. H. Okhuijzeo geb. Delfos den Dooren, mr. Bloemen, luit. ter zee 2de kl. G. Van de Pol, lste luit. dor inf. G. D. Van de Kasteele, W. Boldingh, P. B. A. Oosthout, J. H. Driessen, S. Van der Meulon en N. Wijnperle, H. K. Buermann, bonevens Hr. Ms, troepen en schepelingen. BUITENLAND. Dai tschland. Verscheidene bladen te Berlyn maken melding van het gerucht, dat de Gzaar voor nemens zou zyn, op zyn doorreis naar Kiel zoo mogeiyk ook met Von Bismarck een samenkomst te hebben; indien nameiyk het rei8program van den Czaar of de gezondheids toestand van Von Bismarck zich niet tegen zulk een ontmoeting verzet. Oostenrlik-Houir.-Monarohle» De keizer en de keizerin van Rusland zyn gistermorgen om halfelf te Weenen aange komen. De vorstelyke bezoekers werden door den keizer en de keizerin van Oostenryk, allo aartshertogen en aartshertoginnen, welke op dit oogenblik te Weenen vertoeven, aan het station ontvangen. Alle dagbladen bevatten artikelen, van warme sympathie getuigende voor Rusland en zyn vorst. De gouverneur van Neder-Oostenryk, de president van politie, de burgeme38ter van Weenen, prins Lichtenstein, graaf Ranitz, dq leden van het Russische gezantschap, enz., waren eveneens by de aankomst van heb. Russische keizeriyke paar tegenwoordig. De troepen waren langs den ganschen weg en haie opgesteld. Het regende. By het verlaten van het station stapten ce beide keizeriyke paren in open rytuigen, bespannen met zes paarden. De beide keizers zaten in het eerste rytuig, de keizerinnen in bet tweede, en daarachter kwamen de aarts hertogen met hun gevolg. De militaire muziek speelde het Russische volkslied. De Czaar groette verscheidene malen op militaire wyze. De toebt door de stad was onder de geest driftvolle toejuichingen der bevolking een ware triomftocht. Aan don Hofburg aangekomen, werden de keizeriyke paren door de ceremo niemeesters in de salons geleid, waar de voor stelling plaats had. De Czaar heeft de voornaamste Oostenryksch- Hongaarsche ministers in audiëntie ontvangen. Het gala-diner van 70 couverts in den Hofburg werd door de beide keizerinnen en de beide keizers bygewoond. Keizar Fran3 Jozef dankte in een toost den Czaar en de Czarina voor hun bezoek, waarin hy een nieuw bewys zag van de vriendschap, die hen ver- eenigt. Do Czaar dankto voor de harteiyke ont vangst en stelde een dronk in op de gezond heid van den keizer cn de keizerin van Oos tenryk. Een hevige storm heeft te Weenen veel schade berokkend aan de straatvorsieringen ter eere van de komst van de Czaar en de Czarina; één persoon is ten gevolge van den storoa op straat gedood en verscheidene zyn gekwetst.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2