De minister van binneulandsche zaken heeft lo. ingetrokken zyn beschikking van 3 Aug. jl. en bepaald: dat het vervoer van herkau wende dieren en varkens wordt verboden uit een ktiug in de gemeenten Eibergen-en Lich tenvoorde, waarvan de grenzen zyn als volgt van den grenspaal Eibergen-Ruurloo tot aan do Oude Maat, van daar de Nieuwe Beek tot aan de Klaasbrug, van daar de Oude weg Lichtenvoorde-Qroenloo tot Beusink, van daar de grindweg tot de grensscheiding Lichten- voordo-Groenloo, van daar tot aan den grens paal Groeuloo Eibergeü, van dien paai tot aan den paal der heerlijkheid Borkeloo, van daar de grindweg Groenloo-Borkeloo tot aan de grensscheiding Borkeloo Eibergen, die grens scheiding tot aan de Eendenkooi en van daar tot aan den grenspaal Eibergen-Ruurloo; 2o. bepaald, dat met ingang van 19 dezer het vervoer van herkauwende dieren en var kens is verboden uit een kring in de gemeente Pannerden, waarvan de grenzen zyn ala volgt van den Bandyk over den nieuwen grindweg tot aan de Waalf van daar langs den leidam tot aan den Nieuwendyk, over den Nieuwen- dyk tot aan den Bandyk en van daar over den Bandyk tot aan het uitgangspunt; Wanneer byzondere redenen afwijking van het bovenstaande nooizakeiyk maken, kan zoo danige afwyking worden toegestaan door de burgemeesters der betrokken gemeenten. 3o. Met ingang van 19 dezer wordt het honden van markten, openbare verkoopingen, tentoonstellingen en andere vereenigingon van herkauwende dieren en varkens verboden in de gemeenten Herwen en Aerdt, Pannerden, Zevenaar, Diedam, Bergh, Borkeloo, Neede, Haaksbergen, Enschedee, Lonneker, Oldenzaal, Denekamp, Tubbergen, Ootmarsum, Harden berg (Stad), Hardenberg (Ambt), Gramsbergen en Den Ham. Sls.-Ct Yan Maart tot Juli van het volgende jaar zal, naar men meldt, te Guatemala een internationale tentoonstelling worden gehouden, voor welke de regeering der republiek van dezen naam het initiatief heeft genomen. Voor plaatsruimte zal niets worden bepaald; de regeering looft pryzon in geld uit. Da producten, voor dit land geschikt, zyn: IJzerconstructiön, welke voor uiteennoming goscbikfc zyn; t. w. alles wat betrekking heeft op spoor- of tramweg-materiëel, land bouwwerktuigen in den ruimsten zin des woords, wapenen van allen aaid, benoociigd- heden voor drukkerij n, vélocipèdes, caout chouc, glaswerk, aardewerk, tegeltjes, touw werk, kaarsen, behangselpapier, linnen, katoen, school- en huisraad, meubelen, benevens de Hollandsche fijne likeuren en jenever. Geen inkomende rechten worden aan deel nemers in rekening gebracht en zelfs zyn alle bekroonde artikel, n geheel vrygesteld van in voerrechten. Het Nederlandsch taal- en letterkundig congres zal namens het gemeentebestuur van Dordrecht uitgenoo2igd worden het volgende congres te Dordrecht te houden. B. en Ws. van Leeuwarden hebben aan den Raad een voorstel ingediend, om evenals gedurende do kermis de draaimolens, hip- podrómes^nz. in het vervolg ook de plaatsen, die ingenomen worden door bognet-, wafel en zuurkramen, waar gelegenheid tot con sumptie bestaat, aan den meestbiedende te verhuren. De minister van marine heeft het volgen de bepaaldlo. Met 1 September worden ge plaatst aan boord van Hr. Ms. fregat „De Ruyter," de kapitein-luitenant ter zeeC. J. G. De Booy, als eerste officierde luitenant ter zee der 1ste klasse P. J. Serlé, die der 2de klasse jhr. H. L. Quarlos van Ufford, C A. Fock, J. O. Kolkmeijer (onder intrekking van zijne op non-activiteitstelling), J. C. Stam en R. Van Loent; de adelborsten der lste klasse •J. C. Jager, K. A. Telders, H. P. Prillevitz, E. M. Wissmann, J. H. Holtappel en J. De Jong; do officier van gozondheid der lste klasse dr. P. Broekhoff en de officier van admini:tratie der lste klasse P. Yan Teutem, (beiden onder intrekking van hunne op non- activiteitstelling); de adjunct-administrateurs W. L. G. J. F. Cramer von Baumgarten en E. Verhaaf. Voorts worden aan boord van genoemd fregat geplaatst de luitenant ter zee der lste klasse J. B. A. Jonckheer en de officier van gezondheid der 2de klasse L. A. C. Van Wely, respectieveiyk met 22 en 8 September a. 8. De gewone audiëntie van den minister van marine zil op 21 dezer niet gehouden worden. Het stoomschip „Koningin Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 17 Aug. te Genua; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 18 Aug. Fortespiaria; de „Sumatra" arriveerde 17 Aug. van Amsterdam te Soerabaia; de „Oengaran", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 18 Aug. van Southampton; do „Veendam" arriveerde 18 Aug. van Nieuw York te Rotterdam. Gemengd Nieuws. Te 's-Gravenhage werd gister namiddag do tentoonstelling voor het schoen makersvak, uitgeschreven door de 's-Graven- haagsche Handelsvereniging, geopend. Op deze tentoonstelling heeft de he9r C. H. De Jong, te Leidon, een eervolle vermelding voor echoenen gekregen. Met den pleiziertrein naar Ede, Arnhem en Nijmegen vertrokken hedenmor gen van Lei Jen 295 personen. Op den 2 5ste n Augustus a. s. zal te Katwijk aan den Rijn in het hotel „De Roskam" eene veiling gehouden worden van droge bloembollen, onder directie van de heeren G. "Wassenaar Sr., te Katwyk aan den Ryn, en A. De Mooy Jr., te Rynsburg. Ook deze veiling gaat uit van de Vereeniging voor Bloembollencultuur te Katwyk. Onder de jongelui te Woubrugge rypt het voornemen, om ook daar, zy het dan ook op een bescheiden wyze, den ver jaardag van onze Koningin te vieren. Er zal alsdan een ringrydery wordeD gehouden, welke ongetwyfeld ook thans weer veel succes zal hebben. De laatste trein van de Staats- spooriyn LeidenUtrecht ondervond gisteren, naar men ons meldt, tusschen Alfen en Hazers- woude eenige vertraging, doordien by een koe aanreed, die zich op de spoorbaan bevond. De passagiers, w. o. leden van „Tuinbouw en Plantkunde" alhier, gevoelden dientenge volge een schokje, waarvan zy door een groot kwartier rust konden bekomen. Het moot een vet dier geweest zyn! Te Aalsmeer hebben de land bouwers heel veel last van honden, die schapen verscheuren of ernstig verwonden. Sommige dezer dieren geraken door de jacht, op hen door de honden gemaakt, te water. Men wenseht gaarne ontdekking van de eige naars der honden, opdat deze kunnen ver plicht worden tot schadevergoeding. Te Hoogmade, gemeente Wou brugge, ls een geval van typhus voorge komen by den heer H. Moyer, hoofd eener school. Vanwege de orfgenamen der weduwe van nu wyien den penningmeester der Hilhgomsche Spaarkas, zullen op Maandag 17 Sept. aan de inleggers alle inleggelden worden terugbetaal!. In vele gezinnen te Aalsmeer beerschen de mazelen weer. Men hoorde er tot nu toe echter niet van slachtoffers dezer ziekte, tenzy men de onderwyzers als zoo danig wenseht te beschouwen, die genood zaakt zyn te arbeiden met half ontvolkte klassen. In IJ muiden is binnengekomen: de logger KW 78, sch. C. Haasnoot, reeders P.nrlevliet en Vau Blaaderen (te Katwyk aan Zee) met 336 kantjes pekelharing. De volle haring gold op den publieken afslag f 8.50, maatjes opgehouden voor 6.25 de ton. Eenige kantjes steurharing worden voor 8.95 per kantje (mot de ton) verkocht. Gisterochtend ontstond er te Katwyk aan-Zeo brand ty den winkelier B. V. aldaar in diens pakhuis, waar tevens een party bloembollen geborgen was. Vooral met het oog op het vele aanwezige hout, liet zich de brand in den aanvang niet gunstig aanzien. De brand weer kon echter den brand tot het pakhuis bepalen. Da bloembollen waren voor een be drag van 3000 verzekerd. Het O. M. by de Haagsche Recht- baDk vorderde gisteren voor een schipper uit Zegwaard, die den veldwachter dier ge meente uitschold, 1 maand gevangenisstraf. Te 's-Gravenhage woonde ver- leden jaar een heer, die een huishoudster had, die een twintigje in de Staatsloterü had gekocht. Op 2 October, den dag der trekking van do toen looponde lotery, kwam monoer 's morgens na elven iD de keuken en vroeg haar bem de helft te verkoopen van haar twintigje. Do huishoudster had daar niet veel lust in, maar na lang aandringen van haar hoer gaf zy toe en gaf hem haar half lot voor ƒ1.75. Een oogenblik later ging meneer, die dien rrorgon al vroeger uit was geweest, weer de straat op en kwam na eenige minuten terug met het bericht, dat op het lot de ƒ100,000 was gevallen. Van het geld, op het twintigje geïnd, kreeg de huishoudster dus do helft, ƒ2125, en do ander behield evenveel. Maar de juffrouw, die meende, dat het zaakje niet in don haak was, ging naar een advocaat; deze begon een proces en in dit proces heeft de Haagsche rechtbank vonnis gegeven. Do rechtbank stalde daarin de huis houdster in het geiyk; zy overwoog, dat er by de twee partyen, die de overeenkomst van verkoop aangingen, dwaling bestond omtrent de zelfstandigheid der zaak, die zy kochten en verkochten; zy meenden toch, dat 't de helft van een kansbiljet was, en achteraf bleek, dat dit niet het geval is geweest, want op het oogenblik, waarop de verkoop plaats had, was do lotery reeds getrokken en het biljet daardoor veranderd in een stellige schuldvor dering aan toonder op den Staat. De overeen komst werd dus ontbonden verklaard en de juffrouw moost dus haar f 2125 terugkrygen en de meneer zyn 1.75. Een knaapje van ongeveer zes jaren, dat by familie op het Zieken in Den Haag logeerde, werd Maandagnamiddag ver mist.. Na lang en vruchteloos zoeken werd aangifte gedaan by de politie, die or evenmin in mocht slagen het kind te vinden. Gistermiddag werd het knaapje door een schipper met zyn haak tusschen zyn schuit en den wal, uit het water van het Zieken, levenloos opgehaald en by de hevig ontstelde familie teruggebracht. Do aanleiding tot het schenken van grafie aan den gep. kapitein van het Indische leger v. V. moet, zooals men Dader verneemt, hierin gelegon zyn, dat de in-vry- hei l gestelde, die vóór zyn veroordeeling we gens verduistering van effecten voor zyn schoonmoeder steeds geweigerd had, te open baren, waar by de stukken geborgen had, na het ingaan van zyn staftyd de aanwyzingen moet hebben gedaan, waardoor de geldtrom- mel ontdekt is en de waarde zonder dat daar aan iets ontbrak aan de eigenares of recht hebbenden kon worden teruggegeven. De schoolbank, waarin Nicolaas Beets zat, toen hy zyn eerste lessen ontving van den heer P. J. Frlnsen, te Haarlem, wordt nog steeds in hooge eere gehouden. Het instituut van den heer L. v. d. Wilk, te Haarlem, waartoe die bank behoort, is uitge breid en verplaatst, doch de oude schoolbank ging mee en kreeg een eereplaats in een der nieuwe lokalen. In de werkplaats van dendiamant bewerker L. M. Lam, die tevens een schoen winkel houdt, Oudebrugsteeg 5, te Amsterdam, tegenover het politiebureel, ontstond heden morgen om halftien brand, naar het „Hbl." meldt, door het aanvullen van een petroleum lamp. De vlam sloeg in de petroleum en in eon oogwenk stond de kelder, waar de werk plaats voor het maken en repareoren van schoenen gehouden wordt, in lichterlaaie. Do vrouw van Lam, die op de eerste verdieping vertoefde, den brandkreet hoorende, schrikte zóó, dat zy met haar kind niet den gewonen weg langs do trap naar beneden ging, wat nog zeer goed kon, maar zy sprong met haar kind door het venster op straat. De hoogte is gelukkig niet heel groot; trouwens, vrouw en kind werden door de omstanders opge vangen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, werkte onder commando van den sectie-brand meester M. J. Proost. Met eenige slangen op de Vechtwaterleiding was ze de vlammen spoedig meester. De werkplaats en de winkel zyn evenwel geheel uitgebrand. De eerste verdiepiog heeft weinig van den brand t9 ïyden gehad; het bovenhuis heeft totaal geen schade gehad. De inboedel is verzekerd by de „Assurance Royale". Het huis is ook verzekerd. Op het Rokin te Amsterdam viel hedenmorgen, doordat de wagen in de tram sporen liep, de koetsier van een bierbrouwers- wagen. De man kreog toen van het paard een slag tegen de torst en moest per brancard naar het Gasthuis worden gebracht. Gistermorgen is Reens naar do gevangenis aan den Amstelveenschenweg te Amsterdam gebracht, tot het ondergaan van zyn straf wegens majesteitsschennis. Een aantal partjjgenooten volgden. Naar aanleiding van de opmerking der „N. R. Ct." betreffende de uitlevering van den luitenant-kwartiermeester B. L. Jochems, uit Leiden, ondanks het vonnis, waarby hy uit het grondgebied des Rijks werd gebannen, maakt men dat blad opmerkzaam: lo. dat tegen dien officier was verleend een bevel tot gevangenneming wegens „verduistering", een misdryf, waarin het uitleveringstractaat met België voorziet, en 2o. dat volgens art. 201 van de rechtpleging by de landmacht „niettegenstaande .het vonnis van bannisse- ment" (wegens het niet verschynen op de indagingen) „do auditeur-militair verplicht is „zijne informatiën over de „misdaad" tot „volkomenheid ta brengen." Van die zyde is in het „"Weekblad van het Recht" van 13 April jl. No. 6787 een uitvoerig b.toog geleverd, dat het „bannissement", dat hier wordt uit gesproken, gelykstaat met de vroegere weder- spannigverklaring aan de wet, en dus niet meer dan een soort van verstek is, die de zaak ten principale geheel onbeslist laat. „Verbanning door den militairen rechter geen straf, doch een contumaceele maatregel" luidt dan ook het opschrift van het betoog en de schry ver (de auditeur-militair to 's-Gravenhage) licht dat op verschillende gronden toe, doch eindigt met de verzuchting, dat hy het „wei „niet meer beleven zal, dat de militaire wetten „gezuiverd worden van al de controversion, „slordigheden en onzinnige termen, waarop „men by voortduring 6tuifc." Nader verneemt men, dat deze luitenant- kwartiirmeester, wiens aangekondigde huwe- ïyksvoltrekking te Antwerpen de autoriteiten op zyn spoor schynt te hebben gebracht, nog tydig schynt gewaarschuwd te zyn en eerst naar Frankryk vc-rtrok. Doch ook daar werd hy den langen arm der justitie gewaar, en teen hy nu naar Antwerpen terugkeerde om zyn papieren op h9t stadhuis te lichten en de zeo over te steken werd hU aangehouden. Hy is gisteren, zooals men weet, onder ge lei je van marechaussees in Den Haag aan gekomen en in het Huis van bewaring ter beschikking van den auditeur-militair gesteld. Het gerechtshof te Amsterdam bevestigde by arrest van gister het vonnis der rechtbank, waarby Samson tot een maand gevangenisstraf werd veroordeeld wegens be- leediging van een officier; en een ander von nis der rechtbank waarby zekere Lodewyk tot 3 maanden werd veroordeeld wegens hetuit- fluiteu der Koninginnen. De bekende S. H. Sligting, die door de 4de kamer dier rechtbank tot drie jaren gevan genisstraf werd veroordeeld, omdat hy iemand voor f 60 had opgelicht, door vertooning van oen gefingeerden of in elk geval niet juisten vrachtbrief, stond gister in hooger beroep voor 't Hof terecht. De verdediging van Sligting kwam hierop neder, dat hy de oplichting ge pleegd heeft ton behoeve van zyn vriend, zeke ren Ziel, die vroeger op zyn beurt schade zou beloopen hebben door toedoen van den per soon wien de 60 afhandig zyn gemaakt. Hy had dus gehandeld eigenlyk op aan dringen van dien bedoelden Ziel. De adv.- gen. mr. Op ten Noort nreende. dat deze ver dediging de straf baarheid Diet wegnam. Intus schen wilde hy verzachtende omstandigheden doen gelden en deswege requireerdo hy een straf van slechts IS maanden. Mr. Ryshouwer voerde verder de verdediging voor den beklaagde en concludeerde tot ont slag van rechtsvervolging. Op Zuid-Bevel and vertoont zi.i do ziekte in de aardappelon. Uit de cyfers van den aanvoer blykt, dat de haringvisschery te Vlaardlngen en te Maassluis goed vooruitgaat. Op Schouwen en Duiveland breidt de besmettolyke vlekziekte by de varkens zich zeer uiti In de laatste dagen maken tal van wielryders uit België fietstochten door ons land, een bezoek, dat veel vergemakkelykt wordtsedert wederzydsdo douane formaliteiten zeer vereenvoudigd zyn tn zich hoofdzakeiyk bepalen tot het verzegelen der machine met een loodje. Op den roeiwedstryd op den Amstel, ter gelegenheid van de viering van den verjaardag onzer Koningin, zal een scratch- match gehouden worden in vierriems-inngged- gieken, op een baan van 3000 M. met'eën draaipunt. De roeiers en stuurlieden moeten leden zyn eener erkende Amsterdamsche zeil en roeivereeniging. Prys: vyf zilveren medail les, premie: vyf bronzen dito. Men deelt mede, dat Dinsdag morgen by een houtverkooping te Geldermal- sen door het omvallen van een party hout, twee menschen er onder geraakt zyn, waar van de een direct geSood en de ander deeriyk gekwetst werd. In het ruim van bet stoomschip „Werkendam" der N.-A. S.-M. te Rotterdam viel de bootwerker B. Z. en brak den hals. Hy was onmiddellyk dood. Kamp by Ommen. In de leger plaats by Ommen kampeeren op het oogen blik tot 28 Aug. 300 huzaren, wier dage- Ujksche oefeningen daar vry wat belangstelling wekken. Dit alles is echter maar kinderspel, verge leken by de groote manoeuvres, die volgens de „Zw. Ct." aldaar in de volgende maand zullen plaats hebben. 5 en 6 September zullen te Stad en Ambt Ommen van de cavalerie worden ingekwartierd te zamon 25 officieren, 362 manschappen en 369 paarden7 en 8 Sept. van de infanterie 47 officieren, 1255 manschappen en 115 paarden; 8 Sept. van de veldartillerie 10 officiereD, 133 manschappen en 125 paarden; eindelijk 9 en 10 Sept. van de infanterie 75 officieren, 1425 manschappen en 263 paarden. Menig burger kr(jgt die dagen 8 a 10 man ingekwartierd, terwijl by vele boeren 12 a 14 man worden gehuisvest. Behalve de troepen, die ingekwartierd worden, zullen aldaar nog kampeoren: 7, 8, 9 en 10 Sept 6 bataljons infanterie in tenten, in do onmiddellijke nabyheid der stad, be nevens op 9 en 10 Sept. 6 bataljons in 2 bivouaks ten zuiden en noorden van Lemele onder Ambt Ommen. D3 divisiestaf (kolonel Van Kesteren en eenige officieren) wordt ingekwartierd in het hotel Jansen te Ommen. Uit Maastricht wordt on6 ge meld De wedstryd om het kampioenschap van het vasteland, die op 23 Augustus te Maastricht zou gehouden worden, is verdaagd tot 6 September a. s. (Hbl.) DeDoventer vélocipèdeclub „Immer Weiter" zal op 29 Aug. haar 25 jarig bestaan vieren met een feestavond voor leden en gelntroduceerden. De bevolking der Heldringge- stichten te Zetten was op 1 Augustus, jl.: Steenbeek 49, Magdalenahuis 23 vrouwen en 60 kinderen. Bethel 44, Talitha Kurai 148, opleidingshuizen 27, normaalschool 38, totaal 393 Er kwamen weder 30 aanvragen om plaatsing in. Te A n c u m, gem. Dalfsen, brandde een schuur af. Er verbrandden vier varkens, hooi, wagens en landbouwgereedschappen. Zaterdag-namiddag werd een jongen van 12 jaren, die koeien hoedde in de duinstreek achter de uitspanning „Oranjezon", onder de gemeente Vrouwenpolder, door den bliksem getroffen en gedood Men schryft ooa alt IJ muiden Deze week vangen de tamelijk lastige werk zaamheden aan voor het leggen der zware electnsche geleiding dwars door do nieuwe sluiskolk alhier. Zooals bekend zal zyn, zullen de deuren voor de groote sluis geopend en gesloten worden door electromotorische toe stellen. te leveren en op te stellen door de firma Figée, te Haarlem Daartoe moet met groote omzichtigheid een zware geelkoperen geleiding worden nedergelegd op den bodem der sluiskolk, waarvoor een holte in het metselwerk is gemaakt. (Tel.) Men 8 c b r y f t u i t Op s t er 1 a n d: I n de verwachting, dat met het overgaan van het beheer van het kanaal Drachten Veen- huizen aan de provincie Friesland, de scheep vaart geoQ last meer van laag water zou hebben, is men deeriyk teleurgesteld. Door lagen waterstand in verband met de inrichting der nieuwe sluizen is het schutten te Friesche- palen on te Bakkeveen, naar 't schynt, niet anders mogelyk dan door de deuren der sluizen met palen van elkaar te wrikken. Op sommige plaatsen staat weinig meer dan een halve meter water. Geen wonder, dat de scheepvaart nagenoeg stilstaat; men ziet niet anders dan pramen en scheepj9s van weinig tonnen inhoud en dan nog maar weinige. Een mager resultaat van de óén a twee ton, aan de verbetering van het kanaal ten koste gelegd I Aan het „Hbl." wordt uit Indië geseind: Op de onderneming Pangkalan Brandan op de Oostkust van Sumatra heeft eeu ontplof fing van benzine plaats gohad. De brand, die door de ontploffing ontstaan was, was eerst den volgenden morgen gebluscht. Tweeman nen zyn ernstig gewond. Het werk is nie( gestaakt: wel wordt slechts de helft dei gewone hoeveelheid geproduceerd. Het bedrag der schade is niet bekend. Do „k e u k e ri-c om missie" van het Engelsche Lagerhuis deelt in haar verslag mede, dat tydens de afgeloopen zitting 22316 diners zyn gebruikt; dat zou z(Jn slechts 33 diners per hoofd, zoodat men daaruit wel de, gevolgtrekking mag maken, dat niet veel leden het dineruurtje slyten in het Lager Huis. Gebruikt worden 13327 luncheons. De „Herald" raamt het verlies aan menschenlevens ten gevolge van de hitte alleon in Nieuw-York op 2000 en de mate- neele schade in Nieuw-York, Philadelphia, Chicago en St.-Louis op 25,000,000 dollars. Toen een zekere Ferdreau, t i m- merman, met zyn zoon en zyne buurvrouw, haar dochtertje en een meisje, dat by haar gelogeerd was, by Lion d'Angers, Maine-en- Loire, aan 't roeien was, sloeg de boot om. Allon verdronken, met uitzondering van den zoon, die zwemmen kon, en zich dus wist t6 redden. lots dat niet dikwyis gebeurt, geschiedde een dezer dagen by het station Matabiau te Toulouse. Daar werd namelyk door eeu deurwaarder op een geheelen pas- sagierstrein beslag gelegd. De zaak zat aldus in elkander; de spoorwegmaatschappy was door de rechtbank tot een schadevergoeding van 441 franken veroordeeld, wegens bescha diging van een vat mosterd. De Maatschappij weigerde echter te betalen, op grond, dat z(j van het vonnis in hooger beroep wensebte te komen, maar de eischer stoorde zich daar aan niet en liet door den deurwaarder beslag leggen op de locomotief en verschillende waggons van een trein, die uit Parflskwam. De waarde van dit alles beliep 400,000 franken en het proces verbaal luidde, dat alle voorwerpen in het openbaar verkocht zouden worden. De Maatschappy heeft er echter een stokje voor gestoken, zoodat die verkooping wel achterwege zal biyven. By den zeil wed stry d, die gisteren te Southsea gehouden werd, is de „Meteor," het jacht van den Duitschen keizer, tegen de „Isolde" van Freiherr Von Zedtwitz aange- loopen. De „Isolde" werd erg beschadigd en Von Zedtwitz werd gedood. De „Meteor" heeft weer een pry's gewon nen. „Britannia" was tweede. De „Ailsa" kreeg avery, toen zy te vlug voor den boeg van „Satanita" passeeren wilde. De „Isolde", van Freiherr Von Zedtwitz, waarmede het ongeluk is gebeurd, is niet te verwarren met de „Isolde" van Donaldson, die dezer dagen door haar voorgift de „Meteor" geslagen heeft. De „Meteor" is ongeveer twee maal zoo groot als de „Isolde", die waarschijn- lyk door zyn eigenaar bestuurd werd, terwyi de „Meteor" als gewoonlyk door lord Lons dale gezeild zal wezen Onlangs is in Frankryk eene wet aangenomen op de herziening van straf processen van gebleken rechterlyke vergissin gen. Als gevolg van deze wet werd een proces gevoerd te Lyon, dat nogal merk waardig is. In 1892 was een zekere Cauvin door de jury wegens moord veroordeeld tot levens langen dwangarbeid Een paar maanden later werd hot vonnis wegens een fout in den vorm gecasseerd, maar door eene nieuwe jury werd Cauvin toch weer tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Ni-t lang echter daarna kwam de dienstbode van de vermoorde oude dame vertellen, dat zy een valsche ge tuigenis had afgelegd, toen zy Cauvin van de misdaad beschuldigde; zyzelve had haar meestere» vermoord, zeile zij Zij werd wegens meineed vervolgd, bekende natuurlijk en kreeg zes jaren gevangenisstraf. Doch nu moest het proces van Cauvin herzien worden. En dit werd te Lyon voor de jury aanhangig gemaakt. De jury heeft Cauvin onschuldig verklaard. In Perziê zijn vyf misdadigers ter dood gebracht volgens een methode, dio sinds twintig jaren niet in toepassing was gebracht. Er werd n.l. voor ieder der vyf misdadigers een kuil gegraven van twee voet diepte, waarin men een buis plaatste. In dezo buis daalt de veroordeelde neer, soms met het hoord naar beneden - hetgeen voor een verzachting geldt- maar in de meeste gevallen in normalen stand en zoo ver, dat het hoofd boven den rand uitsteekt. Vervolgens gist men gips in de buis en na elk emmertje gips een emmer water. Het gips zwelt en veroorzaakt, als het hard en styf is geworden, een belemmering in den bloedsomloop en in de «ademhaling en dientengevolge een vreeselykc-n doodstrijd. Het duurde ongeveor ean half uur, eer de buis van den misdadiger, die het eerst werd ter dooi gebracht, was gevuld. Gedurende al dien tyd leed de man natuuriyk geen p|jn, want het gips was nog niet verstyfd. Toen echter het gips bard werd en het lichaam van den veroordeelde vaster en vaster insloot, werd zyn gegil vreeseiyk om aan te hooren en verried elke trek op zyn gelaat, dat de doodstryd die van een afschuwelyk gemartelde was. Programma van Muziekuitvoeringen. MUSIS SAÖBUM. Donderdag 20 Aug., te halfaoht, door het Stafmuziokcorpa van het éde Regiment lnfanierie. Directeur: do heer W. Van Erp. Eerste tifdccling: No. 1. Marche Lorra-.no, arr. Verheg, Ganne2. Ouverture „EuryaDthe", Webor 3. Marach und Chor aua der Oper: „Die Zauberiloto", Mozart Fantaiaio de l'Opora: „Paul et Virginie", Maeaé. Tweede afdeoling: No. 6. „L'arléaienno", Suite d'Orcheatre, Bizet; 6. „Coppélia", Ballot, Delibos; 7. „Meditation adaptée au lre prólude de 8, Bach", arr. Vau Oeet, Gounod; 8. Fautaiaie du drame dc Leoncavallo: „Lea Paillaaeea", Van Erp.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2