11191. Woensdag 19 Augustus. A°. 1896 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. feuilleton. DSCH DA&BLA PRUS DEZER COURANT: Voor Loiden per 3 maanden. Franco per post s -• J Afzonderlijke Nommers -» 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER AD VERTEN TJLËN Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wórdt 0.05 berekend. Officieel© Kennisffovinsr©*1* Vergadering ran den Gemeenteraad yan Leiden, op Donderdag 20 Ang., dea eamiddags to twee uren. Panton ter bohandoling: 1°. Benoeming Tan eene derdo onderwijzeres aan de school dor 4de klasse No. 2. (181). 2°. VattslelliDg van drie aanbevelingen van twee personen voor de benoeming van drie leden van bet Ooilege van Zetters van 'b Rijks directe belastingen. (190). 3°. Voorstel in zake het hinnen de gemeente wonen van Gemeente-ambtenaren. (182). 4°. 8t?.at van af- en overeobrijving op de gemeente- begrooting dienst 189G (Grondlasten en perso neels lasten voor huizen en landerijen). (183 en 188). 6®. Idem als voren (kosten van insinnatiën, notariëele akten en andere kleine uitgaven, niet tot de vorenstaande behoorende). (184 en 188). Verzoek van A. Eooij, te Amsterdam, en E. Koeken, te Arnhem, tot het leggen van kabels en het plaatsen van palen tot geleiding van eleotriache stroomen voor leveriDg van drijf kracht. (186). 7*. Voorstel tot aanvulling van het Uitbroidinge- en Vernieuwingsfonds van d« Stedelijke Gas fabriek. (186 en 194). 8°. Voorstel tot het aangaan eenor overeenkomt met don Uitgever A. W. Sgthoff voor de uitgave van eeno nieuwe kaart van Loiden. (187). 9°. Verzoek van den Raad van Administratie van het Invalidenhuis, om restitutie en vrijstelling van recognitie voor steenen boeren. (192). 10°. Suppletoire Staat van begrooting van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, dienst 1896. (189). 11°. Vooret6l tot het uitvoeren van eenige werken in verband met de inniDg van de haven gelden. (191). 12°. Rekening van de ontvangsten en uitgaven van do gemeente, iensfc 1895, met snppletoire staten van begrootiDg en staat Model A, dienst 1896. (160, 178 en 193). 13°. Rekening van do Stedelijke Werkinrichting dienst 1895. (180). 14°. Suppletoir kohier der Plaatselijke Directe Belas ting, dienst 1896. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeece kennis, dat door DAVID WIERSMA een verzoekschrift is ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in het peroeol Moracbstraat No. 35. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leidon, F. WAS, Burgemeester. 17 Aug. 1896. E. KIST, Seoretaris. Leiden, 18 Augustas. Den gemeenteraad deelen B. en "Ws. mede dat op den post „grondlasten en perso- neelo lasten voor huizen en landerijen" volgn. 100 der begrooting de raming ad 2200 te laag is gebleken. De grondslag dier raming was de uitgaaf iu 1894 ad ƒ2198.255 en de voor 1895 geraamde som van 2200. Bedroegen de uitgaven over 1895 echter reeds /'2480.34s, deze zullen in 1896 nog vermeer deren met de grondbelasting voor het huis in de Nieuwsteeg No. 10 c. a. en die voor het buitengoed „Endegeest", welke laatste in dit jaar nog ten laste van volgn. 100 zyn geboekt, by gemis van een eigen administratie van het krankzinnigengesticht, waarop volgens de Memorie van Toelichting op de begrooting voor 1896, deze gelden zouden worden ge bracht. B. en Ws. stellen voor het artikel voorloo pig te verhoogen met 600, te vinden door afschrijving van de Onvoorziene Uitgaven. De betrekkelijke staat van af-en overschrij ving wordt den gemeenteraad te gelijk ter vaststelling aangeboden. Op de begrooting van 1896 is verder de post „kosten van insinuatiën, notariëele akten en andere kleine uitgaven, niet tot de voren staande behoorende" (volgn. 171), op ƒ450 uitgetrokken in verband met de uitgaven te dier zake in 1894. Deze som biykt voor dit jaar niet voldoende te zijn. Velerlei uitgaven in verband met de plannen tot grensuitbreiding en wegens ge houden aanbestedingen, waarvan de kosten voor rekening van de gemeente zijn genomen, maken eene verhooging van het artikel nood zakelijk. B. en Ws. stellen mitsdien voor den post volgn. 171 met 300 te verhoogen, te vinden door afschrijving van de Onvoorziene Uitgaven, en den daarop betrekking hebbenden staat van af- en overschrijving, welke by bet voorstel is gevoegd, vast te stellen. Voor het examen Fransch lager onder- wys is geslaagd mej. C. Japikse, te Leiden. Met ingang van 1 Sept. a. s. zyn by de Staatsspoorwegen bevorderd tot klerk-telegra fist 1ste kl. de klerken-telegrafist 2de kl. W. Schmite, te Voorburg; G. Van Ginkol, te Leiden; J. Van Rossum en J. A. Evera, te Utrecht. Naar ons nader uit Oegstgeest wordt gemeld, is het ons gisteren medegedeelde bericht omtrent de candidaatstelling van leden voor den gemeenteraad voorbarig en gedeeltelik ook bezijden de waarheid. Er heeft door de R. K. kie8vereeniging wel een vergadering plaats gehad, doch aan de daarop genomen besluiten wordt geen publiciteit gegeven. Goref. kerken in Ned. Beroepen: te Terneuzen, ds. Schuurman, te Alfen a/d. Ryn. Tot voorganger by de Geref. kerk te Gie- sendam B is benoemd de heer J. H. Landwehr, te Leiden. Evang.-Luth. Kerk. - Beroepen is te Monnikendam ds. De Meyere, te Bodegraven. H. K. H. de erfgroothertogin van Baden heeft gisterochtend Scheveningen verlaten en met den Duitschen trein van 9 u. 10 min., waarin voor Haar een afzonderlijk compar timent beschikbaar was gehouden, per Staats spoor de terugreis naar hare woonplaats aan genomen. By het vertrek uit het „Oranje-Hotel" werd do Vorstin door de directie van deze inrich ting een bloemruiker, versierd met linten in de Badensche kleuren, aangeboden en aan het station in Den Haag aanvaardde H. K. H. reisbouquetten uit handen van baronesse Sir- tema Van Grovestins, aan wier bloemgeschenk gebruikelykerwyze de Hollandsche kleuren niet ontbraken, en van mevr. Von Schlözer, echtgenoote van den gezantschapsraad, thans zaakgelastigde van het Duitsche keizerryk, die ter plaatse aanwezig was om der prinses van den Bondsstaat uitgeleide te doen. Van 10 tot 15 Augustus slaagden voor het notariëele Staatsexamen voor het eerste gedeelte de heeren: S. Sierks, te Groningen; P. C. J. Kruys, te 's-Gravenhage; W. G. H. Van Houweninge, te Rottordam; S. P. Groe- nier, te Bolsward; en voor het tweede gedeelte de hoeren mr. M. Zynen de Geer, te 's-Gravenhage; D. E. Kuender, te Olden- zaal; P. A. Van Buuren, te Charlois; B. Kui pers, te Dordrecht; j'ar. J. L. E. M. Van Sasse van Yssc-lt, te Tilburg; A. J. J. Jurgens, te 's-Gravenhage, en H. C. Kooi te Lopik. De lotelingen, die dit jaar by de bereden corpsen zijn ingeiyfd, zullen op Donderdag 1 October a. s. in werkeiyken dienst moeten worden gesteld, ten einde te worden gekleed en geoefend. In 77-jarigen ouderdom is te 's-Graven hage overleden de gep. kapt. der inf. van het O.-I. leger H. C. Brüggeman. De waarnemende directeur der Poly technische School, de heer N. H. Henket, maakt bekend dat hij tot inschryving voor den cursus 1896 1897 zitting zal houden in het gebouw der instelling, op Dinsdag, Woensdag en Donderdag 1, 2 en 3 September van 10-12 en van 17,-3 uren. Ten behoevo van 's Ryks Museum te Amsterdam is een afgietsel gemaakt van Canova'8 monument voor prins Willem George Frederik van Nassau. Te Bloemendaal is overleden de heer J. Alstorphius Von Hemert, vroeger directeur van de Duinwatermaatschappy te Amsterdam. De heer Von Hemert, die tot zyn dood mede directeur was van de Amstelhotel-maatschappy, heeft den leeftyd van 58 jaren bereikt. Naar de „Tel." verneemt, wordt binnen- kort eene belangryke promotie onder bot corps zee officieren verwacht, ten gevolge van het verzoek van pensionneering van den vice admiraal C. J. Uhlenbeck, directeur en com mandant der marine te Willemsoord, en den schout-by-nacht jhr. T. E. De Braun, direc teur en commandant der marine te Helle- voetsluis. Uit een rapport van den commandant van Hr. Ms. schoener „Argus," belast met het toezicht op de visschery in de Noordzee, van 11 Juli tot 1 Aug. jl., blykt dat gedurende dien kruistocht geen overtredingen zyn opge merkt. Op 19 Juli werd aan V. L. 40 genees kundige hulp verleend. In het laatst van September a. s. zal een vergelykend onderzoek plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van klerk dor posteryen en telegraphie, om naar mate van de behoefte te worden benoemd. Aan die betrekking is verbonden eene jaar wedde van 400, welke, behoudens het voldoen aan de daarvoor gestelde eischen, tot 1500 kan klimmen. Zy, die zich aan dit onderzoek verlangen te onderwerpen, moeten zich vóór 13 Sept. a. s. aanmelden by het hoofdbestuur der posteryen en telegraphie, door een op zegel geschreven verzoek, met nauwkeurige opgave van naam, voornaam en woonplaats. Daarby moeten bewysstukken worden overgelegd, ten blyke dat de candidaata. op 1 Januari 1896 don leeftyd van 17 jaren bereikt en dien van 26 jaren niet overschreden heeft; b. is Neder lander; c. is van goed gedrag, volgens ver klaring na 1 September 1896 afgegeven door het bestuur der gemeente waar de woonplaats van den caDdidaat is gevestigd. De groothertog en de groothertogin van Saksen te Scheveningen hebben gisteren aan hun tafel genoodigd, S. baronesse Sirtema van Grovestius, mr. F. S. K. J. graaf Van Randwyck, kamerheer ceremoniemeester van H. M. de Koningin, en den heer A. W. Vinkhuyzen, administrateur van het domein Zorgvliet. Staatsblad No. 150 bevat het besluit van 10 Augustus 1896, waarby met vernietiging van het besluit van Ged. Staten van Gelder land van 4 Maart 1896, No. 21, alsnog goed keuring wordt verleend aan de begrooting der gemeente Rheden voor den dienst 1896. De „Sts.-Ct. van heden bevat, behalve dit besluit, het advies der afd. voor de geschillen van bestuur van den Raad van State, strekkend om te handhaven het besluit van Ged. Staten, alsmede het daarmee 6trydende advies van den minister van binnenlandsche zaken. By beschikking van den minister van waterstaat, handel en nijverheid is bepaald, dat, met ingang van 1 November a. s., de benoemde hoofdingenieur van den Rykswater- staat der 2de klasse, P. H. Kemper, zal dienst doen in het 7de district, ter standplaats Maastricht, en dat met dien datum de inge nieur van den Rykswaterstaat der 2de klasse, W. K. Du Croix, thans toegevoegd aan den ingenieur Kemper, zal belast zyn met den dienst van het Noordzeekanaal, voor zooveel betreft de nieuwe werken, ter standplaats Amsterdam, terwyi de ingenieur der 3de klasse H. L. Yan Hooff, thans toegevoegd aan den ingenieur in het 5de rivier-arrondissement, zal zyn toegevoegd aan den ingenieur Du Croix. (Ste.-CÏ.) Ten gevolge van den uitslag van bet onlangs hier te lande gehouden vergeiykend examen van adspiranten voor eene plaatsing op den Hoofdcursus, zullen, met ingang van 1 October e. k., de navolgende onderofficieren, ter opleiding voor den rang van tweede luite nant, tot die inrichting worden toegelaten en wel voor: Infanterie hier to landeH. A. A. Sinnigen, G. Kepper, J. C. H. P. Boertje, J. W. K. De Bas, G J. C. Zimmermann, J. T. Van Beyeren, H. J. Tieman, G. Teunissen, A. H. De Vogel, W. Meyer Timmerman Tbyssen, J. G. G. Bruseker, L. J. Sterkenburg, E. Kepper, J. G. Sinia, H. W. G. Holland, L. A. Vogel, P. H. F. Staff, K. W. F. d'Arnaud Gerkens. Infanterie in Ned. Indiè J. Peters, H. J. F. Klatte, J. H. Delgorge, J. A, Kroef, P. te Wechel, W Taat, A. Van der Slooten, P. L H. Roskes, J. H. C. Vermeer, A. J. P. J. Vogel, H. G. C. Deibert, C. D. Kniepstra, F. J. M. H. Koen, J. A. F. Kan, P. H. C. Wilier, J. L. Schuurman, F. K. Meeter. c. Administratie hier te landeG. Buis, J. Boon, W. K. Rutgers, M. Fuld, J. A. Van der Kamp. d Administratie in Ned.-IndieH. J. E. Dekker, R. C. Vetter. Binnen weinige weken zal volgens de „N. R. Ct." eene voordracht den Raad van Amsterdam bereiken tot de stichting eener Beurs op het gedempte Damrak, vergezeld van volledige plannen, ook finantiêel, volgens welke de opbrengst der exploitatie voor het grootste deel zal kunnen voorzien in de rente en aflossing der voor den bouw benoodigde gelden. Het plan bestaat, naar men verneemt, deze voordracht nog in den Raad te behandelen tydens het wethouderschap van mr. Treub. Met het stoomschip „Gelderland" van de „Rotterdamsche Lloyd", hetwelk op 20 Augustus e. k. rechtstreeks naar Atjeh zal vertrekken, kunnen brieven en andere stuk ken, zoomede pakketten, naar Atjeh worden verzonden. De gewone audiëntiën van den ministers van financiën en van oorlog op 20 dezer, en die van den minister van koloniën op 21 dezer, zullen niet gehouden worden. Het stoomschip „Koningin Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 15 Aug. Gibraltar; de „Maasdam" arriveerde 15 Aug. van Rotterdam te Nieuw Yorkde „Ajax", van Java via Singapore naar Amster dam, is 15 Aug. Dover gepasseerd; de „General" vertrok 15 Aug. van Amsterdam naar Oost- Afrika; de „Oengaran" vertrok 15 Aug. vay Rotterdam naar Batavia; de „Kdnzler" ver trok 14 Aug. van Delagoa-baai via Zanzibar naar Rotterdam en Hamburg; de „Obdam" vertrok 15 Aug. van Nieuw York naar Rotter dam; de „Ceres," van do Middell. Zee naar Arasterdam, is 17 Aug. Dungeness gepasseerd; de „Herzog", van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, arriveerde 16 Aug. te Aden do „Koningin-Regentes" arriveerde 16 Aug. van Amsterdam te Batavia; de „Prins Alexan der", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 17 Aug. van Perim; de „PriDS Willem IV" vertrok 15 Aug. van Nieuw York naar West Indië; de „Schiedam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 17 Aug. Lizard; de „Veendam", van Nieuw York naar Rotterdam met 98 kajuitspassagiers, passeerde 17 Aug. Lizard; de „Zaandam" arriveerde 17 Aug van Amsterdam te Nieuw York. By koninkiyk besluit is benoemd tot onderwyzere8 aan de Rykskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn moj. J. T. Jelgersma, leerares aan de hoogere burger school voor meisjes te 's-Gravenbage; mej. J. A. Nuiver, leerares aan de gemeentelyke kweekschool voor onderwyzeressen te Gro ningen; mej. Z Prak. leerares aan de h. b. sch. voor meisjes te Dordrecht, en mej. E. Lieftinck, onderwyzeres aan de industrieschool voor meisjes te Amsterdam. Met ingang van 1 September a. s.lo. de kapitein ter zee A. P. Taiema eervol ont heven van de betrekking van commandant van het Koninkiyk Instituut voor de marine te Willemsoord en directeur van het onder- wys aldaar, en die betrekking opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zee D. Stolp; 2o. de kapitein ter zee J. C. Commys eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. fregat „Johan Willem Friso," en dat bevel opge dragen aan den kapitein ter zee A. P. Tadema. Benoemd do heer L. Van Lissa, arts, met ingang van 1 Sept. a. s., tot off. van gez. 2de kl. by de zeemacht. De off. van gez. 1ste kl. J. H. Reintjes, van het personeel van den geneeskunuigen dienst der lanomacht, op pensioen gesteld, en het bedrag van het pensioen bepaald op 1560 'sjaars. ATJEH. De heer Pruys van der Hoeven heeft in de „N. R. C." den volgenden open brief ge richt aan jhr. mr. J. K. W. Quarles vair Ufford, te 's-Gravenhage. „In uwe „Koloniale Kroniek," opgenomen in het laatste nummer van „Da Economist," hebt gy uwe „instemmiog" betuigd met twee artikelen „in het „Algemeen Handelsblad" van 26 en 24 April." „In een dier artikelen wordt gezegd, daf ik de man ben, „die grooter vorantwoorde- lykheid draagt dan iemand anders in N der- land voor wat er in Atjeh tot ons nadeel geschied is"; de man, „die bewerkte dat generaal Van der Heyden van Atjeh wer<? Een Ronieinsche Schoone. Slot.) Maar signora Rosati scheen het niet te merken. Zy trad met uitgestoken handen naar haar toe en zei op uiterst vriend eiyken toon „Daar u my ontvlucht bent, kom ik tot u, de dochter van den man, aan wien myn echt genoot het leven en de vryheid heeft te danken. Ik kom te laat, om hem persoonlyk te kunnen bedanken; maar u, lief kind Zy kon niet verder spreken, trok Camilla naar zich toe en drukte haar een kus op heur voorhoofd. Emilio was stilletjes weggegaan. Myn arme vader," antwoordde Camilla tevergeefs tegen haar ontroering, waarin haar trots wegsmolt, strydende, „myn arme vader kan dio worden van dank niet meer hoor en. Het is zyn lot geweest zich tevergeefs op te offeren voor dat, wat hem het dierbaarste was." Maar dat zal uw lot niet zyn, als ik er iets aan kan doen," zei signora Rosati op hartolyken toon, terwyl zy Camilla naast zich op de canapé trok. „Ik weet alles, lief kind, en ik zal trachten goed te maken wat myn zoon jegens u heeft misdreven. Wy, arme vrouwen, zullen altijd het slachtoffer zyn van de twisten der mannen, hoever wy ook zedeiyk tovon hen staan. Want by ons zetelt de kern van het bestaan, niet in het hoofd, maar in 't hart, en dat hart wil, dat wy ons zullen onderworpen en vergeven. Ik hoop van ganscher harte, dat ik myn zoon moge be houden. Sedert gisteren is hy koortsvry en gisteravond is het bewustzyn weergekeerd." Camilla gaf een gil van vreugde; een gloeiend rood bedekte haar gezicht. Van nacht heeft hy rustig geslapen en van morgen was hy volkomen by kennis," voegde signora Rosati er by door haar vreugde overmand, riep Camilla uit: Leeft by nog? Zal hy beter worden? Ja, hy is aan de beterende hand," zei de deftige matrone, terwyl zy Camilla een blik vol liefde toewierp, „maar gy moet hem eerst vergiffenis schenken. Om je dat te vragen, ben ik hier gekomen." O, ik heb hem al lang vergeven," riep Camilla uit. Gy, die hy zoo diep beleedigd had, hebt hem opgepast," zei signora Rosati, terwyl zy Camilla de hand drukte. „Hy zou het graag uit uw eigen mond vernemen, dat u hem vergeven hebt. Hy wordt door berouw ver teerd en heeft my gesmeekt u te gaan halen." Camilla schrikte. Ik begryp heel goed, dat het u moeite zal kosten, aan dat verzoek te voldoen," zei signora Rosati zachtjes. „Maar myn zoon verlangt zóó erg naar u en hy is zóó opge wonden, dat ik bang ben, dat hy weer zal instorten, als ik u niet meebreng. De moeder smeekt het u, lief kind! Aan my zult u voortaan een moeder hebben, hoe de zaken ook mogen loopen." Camilla streed een hevigen stryd met zich- zelve, maar weldra verklaarde zy zich bereid om mee te gaan, niet om Bilfredo vergiffenis te schenken, maar om hem vergiffenis te vragen. Dat was voor het oogenblik haar eenige levensdoel; daarna zou zy gerust kunnen sterven, want aan een minlyke schik king geloofde zy niet. De twee dames stapten in het rytuig, dat signora Rosati naar Camilla had gebracht. De eerbiedwaardige matroDe hield Camilla's hand vast en trachtte haar door zachte, lieve woorden wat te kalmesren. Zy leek in niets op haar phlegmatische zuster; zy had door verdriet en stryd, aan de zyde van haar hals- starngen echtgenoot, zich die vriendelyke zachtheid eigen gemaakt. Ofschoon hy een vreeseiyke pyn had in zyn rechter-heup, ging Bilfredo toch overeind zitten, toen hy Camilla achter zyn moeder de kamer zag binnenkomen, en breidde zyn armen uit. Alles draaide voor zyn oogen; met zwakke, bevende stem riep hy uit: „Camilla 1 Ben je toch gekomen? Je vergeeft my dus?" Zy snelde naar hem toe en wilde iets zeggen, maar het was haar niet mogeiyk. Zy trilde als een espenblad. Zy sprak zachtjes, doch o zoo vurig, zyn naam uit, en viel voor het bed op haar kniëën. Signora Rosati liet hen alleen. Signora Rosati wilde Camilla niet laten vertrekken. Haar zachtheid en helderheid van geest brachten er niet weinig toe by Camilla los te maken uit baar verwarden zielstoestand. Door beiden verpleegd, ging Bilfredo hard vooruit; in de ziekenkamer bloeide een mooi, joDg geluk. Het waren zalige uren, die, waarin de geliefden hun zielen voor elkaar bloot legden en elkaar steeds opnieuw vergiffenis schonken. In den beginne nam Beatrice een minder vriendelyke houding aan tegenover Camilla, maar Amors pyl had haar hart maar even geraakt, weldra dreef het weer, als een kurk op het water, op de nietigheden, waaruit haar bestaan was samengesteld Zy vond Camilla's geschiedenis erg romantisch en als zy op haar gemak in haar schommelstoel lag, dan verlangde zy er wel eens naar, dat zy ook zoo iets mocht beleven. Gelukkig werden haar dergelyke beproevingen gespaard Zy kwam slechts zelden in de ziekenkamer, Emilio daarentegen bracht er menig uurtje door, Camilla maakte indruk op hem zooals nog nooit een vrouw had gedaan. Op een van de laatste dagen van October mocht Bilfredo, op Camilla's arm leunende, voor het eerst in den tuin wandelen. Boomen en struiken waren gehuld in een warm, door zichtig, goud licht. Met Welgevallen ademdo Bilfredo de zachte lucht in, geparfumeerd door de rozen en oranjes. Langzaam wandelden zy het grasperk om, dat vlak voor het huis lag, en sloegen een pad in, dat aan belde zyden door hooge cypressen was ingesloten. Een bloembed, dat met de schitterendste kleuren prykte, lag aan hun voeten. Zy bleven een oogenblik op de marmeren trap staan en lieten hun blikken weiden over de bruine Campagna tot aan het Albanergebergte. St.-Gandolfo, Fraskati en Albano blonken als marmer tusschen het groen der winterdruiven. Maar de blikken der geliefden gingen hooger en bleven op den vergulden top van den Monte Cavo rusten. Dezelfde gedachte vervulde beider zielen; zy keken elkaar aan met stralende oogen en omarmden elkaar zonder iets te zeggen. Zy voelden zich gelouterd. Door den dood van Ugo Ghibello was de voornaamste hinderpaal, die hun huweiyk in den weg stond, weggenomen. Daarby kwam, dat het nieuwe tydperk, dat voor Italië begon, den sluier der vergetelheid uitbreidde ovor alles, wat vroeger was gebeurd. Een ander leven begon voor het vaderland, voor Bilfredo en Camilla. Niet het zwaard had Bilfredo Rome binnengevoerd, maar de liefde, en do bruidskrans tooide Camilla's lokken. Bilfredo werd door zyn verwonding niet ongeschikt voor den dienst en vervult een hooge betrekking ln het Italiaan sche leger.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1