ATJEH. A.DYERTENTIËN. BAKKERSKNECHT, =s= ven aantal porsonen meor of minder ernstig werJen gewond. Volgens een telegram van den resident- generaal Laroche is sedert 2 Augustus de militaire toestand op Madagascar verbeterd. In de tweedo helft van Juli was niets bijzonders voorgevallen. Het bezoek van den keizer van Rusland %an Fraükryk is officiéél door de Russische ambassade te Parys bevestigd. Het programma der feesten by dit bezoek is nog niet vast- gesteld. Generaal De Boisdeffre, admiraal Sallan- drouze Demornaix, zes kolonels en drie kapi teins ter zee zullen don Czaar als adjudanten toegevoegd worden. Het is onjuist, zegt de „Figaro," dat de Paus een geschenk heeft gezonden aan prin ses Maud van Wales by gelegenheid van haar buwelyk. De Paus zendt nooit geschenken aan niet-katholieke prinsessen. Duitschlaud. De onverwachte tijding, dat de Russische fzaar te Breslau denkt te komen, schijnt voor bet hof eenigszins een verrassing geweest te ztfn. Men is er wel wat verlegen mee, hoe men de Russische gasten waardig zal huis jesten. Hoewel het niet voor de eerste maal is, dat de Russische souverein te Breslau een bezoek heeft gebracht aan het Duitsche bof, bijv. den 7den October 1853 en den 23sten October 1859, is men er toch weinig over gesticht, dat de Russische keizer de reis van Weenen naar Parijs niet over Ber lijn neemt. De „Vossische Ztg." hoopt, dat de aankon iging van een bezoek aan Berlijn nog zal volgen. Indien Berlijn gemeden werd, dan zou dit feit, hoe weinig het ook een achteruitzetting van Duitschland mocht betee- kenen, toch in Frankrijk als zoodanig opgevat en geëxploiteerd worden. Het verblijf van het Russische Keizerpaar in Silezië zal zich niet tot Breslau alleen be palen. De keizer en do keizerin zullen keizer Wilhelm ook vergezellen naar een wapen schouwing, by Görlitz te houden. Dit blijkt uit een officiëele mededeeling, die den magi straat van Görlitz heeft bereikt en volgens welke het Duitsche Keizerpaar den 7den Sep tember om kwartier voor elven voormiddags met den keizer en de keizerin van Rusland daar zullen aa- komen en zich met hen van het spoorwegstation rechtstreeks naar het paradeveld zullen begeven. Om 6 uren des avonds vertrekt het Russische keizerpaar weder uit Görlitz. Twee garde-regimenten, het Alexander- regiment en het tweede regiment garde- dragonders Keizerin Alexandra van Rusland, zullen aan de wapenschouwing deelnemen. De keizer en de keizerin van Rusland zullen deze regimenten, waarvan zy de honoraire chefs zyn, persoonlyk voorbij het Duitsche keizerpaar voeren. De „National Ztg." beoordeelt den staat van zaken zeer juist, waar z\j schrift, dat de binnenlandsche politieke toestand door de besprekingen van den rijkskanselier met den keizer niet zoo opgeklaard is, dat veranderingen van beteekenis in do regeering voor de naaste toekomst uitgesloten zijn, aldus meldt men aan het „Hbld." Die veranderingen zullen echter in geen ge val plaats hebben vóór het bezoek van den czaar in het begin van September. By die besprekingen gold het in de eerste plaats de horvorming van het militair strafrecht, ten opzichte waarvan de rykskanselier en de mi nister van oorlog willen te gemoet komen aan de eischen van den Ryksdag. Oroot-Brltanallij Het Hoogerhuis heeft een amendement van het Lagerhuis op de Iersche landwet aange nomen met 74 tegen 68 stemmen, en de overige amendementen zonder stemming. In het Lagerhuis deelde de minister van binnenlandsche zaken mede, dat besloten is de vier dynamiet mannen, Daly, Devaney, Galligher en Whitehead, los te laten om redenen van gezondheid. Sir John Millais, president van de Royal Academy te Londen, is gisternamiddag ge storven. De speech van Bryan wordt als oen fiaico beschouwd. De beurs was daardoor iets beter. Li Hung Chang zal morgen een bezoek brengen aan Gladstone, op Hawarden Castle. 8punjü. In den stryd, dien in Spanje de regeering moot voeren om van de Cortes de middelen te verkrygen voor de voortzetting van den oorlog op Cuba, is nog geen beslissing ver- krogen. De oppositie heeft groote bedenking tegen sommige v&n de door de regeering voorgestelde financiöele maatregelen. Vele van die bedenkingen zal de regeering in den grond van haar hart wel deelen; maar hier geldt het: „aux grands maux les grands remödes." De minister-president Canovas verklaarde dezer dagen in de Cortes, dat de regeering enkel bezield is door de begeerte, te doen wat noodig is met het oog op den oorlog op Cuba. Cuba kan voor 't oogenblik niets bydragen tot de oorlogskosten; het moederland moet daartoe de gelden verschaffen. Het gewone budget is daartoe niet voldoende; men moet zyn toevlucht nemen tot buitengewone middelen. Silvela, de woordvoerder van de conserva tieve dissidenten, deed uitkomen, dat de toe stand vol gevaren is, want de slechte oogst dringt de vraag der handhaving van de open bare orde op den voorgrond en tevens kan do presidentsverkiezing in de Yereenigde Staten voor Spanje noodlottig worden. Hy vroeg de regeering af, hoe zy dacht over het einde van den oorlog. Canovas antwoordde, dat hc-t zeker was, dat de opstandelingen over het Spaanache leger nimmer de overwinning zouden behalen; maar wanneer, wat hy niet geloofde, het Spaansche volk den oorlog moede was, dan zou hy zich voor altyd uit het openbare leven terugtrekken. Hy eindigde met te verklareD, dat hy niet afkeerig was van een vergelyk met de minderheid, mits hem slechts de noodige geldmiddelen werden verschaft om den oorlog voort te zetten, want Spanje diende al zyn hulpbronnen uit te putten, om zyn opperheerschappy over Cuba te handhaven. Daartoe zal het ten slotte ook wel komen, want geen der partyen zal, als heteropaan- komt, aan de regeering voor dat doel haar steun weigeren. Blybens een telegram uit Madrid is men op den goeden weg ora het samen eens te worden. Maar de ontevreden heid, die sedert lang reeds onder het volk heerscht over de wyze, waarop de veldtocht wordt gevoerd, doet zich ook in de ryen der oppositie gelden. Sagasta, de leider der liberale oppositie, die door familie-omstandigheden persoonlyk geen deel kan nemen aan den stryd in de Cortes, heeft in een „interview" verklaard, dat het hoog tyd is om resultaten te zien. Men kan niet tot in 't oneindige de beste elementen van het leger naar de Antillen zenden en reusachtige sommen ver spillen. Het is dringend noodig tot een einde te komen. De liberalen zyn altyd van de meening van maarschalk Martinez Campo3 geweest, dat men de militaire operation en de politieke onderhandelingen hand aan hand moet laten gaan. Met het oog op de geringe resultaten van het beleid van generaal "Weyler, zou de liberale party voortaan aan haar steun voorwaarden verbinden; zy zal de geld middelen, die de regeering vraagt, voteeren, maar onder voorwaarde, dat deze haar politiek beleid zal wyzigen. Blyft de regeering daarin volharden, dan zal de liberale party zich ont houden, ten einde alle verantwoordelykheid van den toestand aan de conservatieve party en haar leiders over te laten. Sul garije. Vorst Ferdinand, die in zyn land terugge keerd is, vindt zich geplaatst voor moeilyk- heden, die waarschynlyk tot een crisis in het ministerie zullen leiden. Hy is 't oneens met zyn ministers over de quaestie der weder opneming in het leger van de indertyd Daar Rusland uitgeweken officieren. De vorst moet daaromtrent bepaalde beloften aan St.-Peters- burg hebben gedaan; maar tegen het nakomen van die belofton hebben de ministers bezwaar. Daarby komt nog, dat de leden van het kabinet-Stoiloff het onderling niet eens zyn omtrent het sluiten van een handelsverdrag met Oostenryk-Hongarye. Op den dag van zyn terugkomst heeft de vorst een ministerraad bye en geroepen enlieeft daarna, alsof de minister-crisis reeds in gang ware, de hoofden der verschillende partyen, Zankof, Radoslavof en Grekof, by zich ont boden. De vorst heeft ook een aantal hoofd officieren geraadpleegd, die over 't algemeen tegen het herstel van Benderef, Gruef en consorten in hun rang by het Bulgaarsche leger zyn en zelfs neiging toonen om hun ontslag te nemeD, indien daartoe mocht worden besloten. Vorst Ferdinand heeft den nieuwen ge zant van Frankryk, den heer De Petiteville, in audiëntie ontvangen en zyn voldoening uit gesproken over het voornemen van deFransche regeering om esn militair attaché aan het gezantschap te Sofia te verbinden. Men gelooft, dat de kapitein der genie Lamouche, schry ver van een belangwekkend werk over Bulgarye, in den nieuwen post zal worden benoemd. Creta. De Muzelmannen op Creta moeten den Russiscben vice-coDsul te Candia hebben mis handeld en den gouverneur gewond, terwyl zy de geregelde troepen met steenen hebben geworpen. Een drietal telegrammen is gisteren uit Batavia by de „N. R. C." ingekomen: lo. „Een bataljon maakte gisteren een excur sie naar de VI Moekims tot Lambaroe en den pas Belang Kala, waarby geen schot viel. Een bataljon is naar Lehong, en een derde bataljon .is daarheen over zee". 2o. „Van gouvernementswege wordt bericht, dat Toekoe Oemar naar Lehong is gevlucht. Een bataljon vervolgt hem". Hierby teekent het blad aan: Het eerste telegram van onzen correspon dent geeft biykbaar een verklaring van de bewegingen der troepen in Lepong en bewysfc tevens, dat de vyanden, die hun bivouak be schoten, niet stand konden houden. Een batal jon trok in noordeiyke richting over het ge bergte op de noordooitpunt van Groot-Atjh naar de noordeiyke zeekust, een ander mar cheerde in zuidelyke richting een dagmarsch ver langs de kust over een daar bestaand voetpad naar het staatje Lehong en het derde werd over zee naar de Amboina of de Riouw- baai vervoerd. De kedjoeroean van Lebong bood in 1876 zyne onderwerping aan zonder voorkennis zyner ondergeschikte hoofden. In zyn gebied bezat hy weinig invloed en daar verzamelden zich vele kwaadwilligen, die versterkingen aanlegden, welke toen door de marine werden beschoten. Toen een jaar later een Engelsch schip op de zuidelyk van Lehong gelegen reede van Kloewang was aangevallen, toog een expeiitie naar de baai van Poederoet tu*schen de Riouwbaai en de reede van Kloewang en veroverde er oenige bentings on tuchtigde eenige kampongs. Daarop boden de hoofden van Lehong hun onderwerping aaD Tweo jaren later morst de kedjoeroean opniouw door onze troepen gesteund worden by h.t verdry ven van vyanden uit zyne kampongs. Met voorschot van het gouverne ment werd er Je koffiecultuur belangrykuit gebreid. De ke jo;roean kreeg tevens het ge zag over Lepong, dat in 1885 op Toskoe Oemar overgedragen en hem nu weder ont nomen is. H-t doel van deze expeditie is, volgens ons tweede telegram en het regeerings telegram, Toekom Oemar te vervolgen en zoo mogelijk in handen te krygen. Hy is dus niet met een zeilschip naar Melaboeh vertrokken, maar hetzy over land, hetzy over zee naar Lehong gevlucht. Kolonel Stemfoort handelt geheel in den voortvaienden geest van generaal Vetter, door onzen vyanden geen oogenblik rust te gumen. Zoodoende verhoogt hy onder de kampong bevolking den indruk, door ons krachtig optreden gewekt, en verhindert den kwaaaw.lligen zich weder te organiseeren. Mocht zulk een actie kunnen worden volge houden, dan zouden wy spoedig een stap verder zyn in de goede richting. De Atjeher heeft slechts ontzag en tuigt slechts voor macht. Als wy hem die niet doen gevoelen, onderwerpt hy zich nimmer volkomen. 3o. „Gc-neraal Swart is benoemd tot chef van den generalen staf." Gen:raai Lammert Swart, in 1846 te Am sterdam geboren, trad in 1862 als vrywilliger by de infanterie in dienst en word vyf jaar later tot 2den luitenant bij het leger hier te lande bevorderd. Van 1873 tot 1876 stu deer'e hy aan de staf-, later krygsschool en een Jaar later vertrok hy naar Indië, waar hij by het leger was overgegaan. Spoedig daarop werd by kapitein en ge plaatst by den generalen staf. In die functie deed hy met den lateren generaal Deykerhoff een verkenningsreis door West Java met hst oog op defensieve belangen. In Juni 1883 werd hy chef van den generalen staf te Atjeh en nam hy een zeer werkzaam deel aan de regeling en uitvo ring van de expeditie naar Tenom, waarby vergeefs getracht werd de van het schip „Nïsero" weggevoerde per sonen machtig te worden. Voor zyn bemoeiingen by di9n tocht werd hy beloond met een eervolle melding en voor hetgeen hy verdtr op Atjeh verrichtte, verwierf hy zich de Militaire Willemsorde 4de klasse. In 1885 werd by chef van den staf in de 3de militaire afceeling op Java en twee jaren later werd hy majoor. Na het zevende en negende bataljon gedurende tweo jaren te hebben aangevoerd, werd hy in 1889 geplaatst op het hoofdbureau van het dopar- temect van oorlog te Batavia, en na in 1890 tot luitenant-kolonel te zyn bevorderd, weder geplaatst by den generalen staf. In 1892 vertrok hy wegens ziekte voor twee jaren naar Europa. In Indië teruggekeerd, comman deerde by gedurende korten tyd het 8ste en 2de bataljon, en werd hy in September 1894 buitengewoon tot kolonel bevorderd en naar Lomtok gedirigeerd, waar zyn naam met eere werd genoemd en hy het kruis 3do klasse der Militaire Willemsorde verdiende. Ruim een jaar te voren had Hare Majesteit hem waardig gekeurd het kruis met Virtus nobilitat op de borst te dragen. Na als militaire commandant te Lombok het bestuur te hebben gevoerd, werd hy in Maart 1895 tot gent raai-majoor bevorderd en belast met het militair commando over de 2do militaire afdeeling van Java. Men seinde gisteren uit Batavia aan het „Nieuws": „Er is twyfel over de richting van de vlucht van Toekoe Oemar. Be „Boelwijk." Wat zal het lot van de „Doelwyk" zyn? De „N. R. Ct." beantwoordt deze vraag als volgt: Waarschynlyk wordt zy met haar inhoud goeden prys verklaard; uit de verschillende berichten kan evenwel worden opgemaakt, dat men het er nog niet over eens is, op welken grond. In de eerste plaats zou het schip door Italië als oorlogvoerende mogendheid, in welke hoe danigheid zy zich officieel aan de Europeesche mogendheden heeft doen kennen, kunnen be schouwd worden als voerende oorlogscontra bande aan boord. De vraag of de „Doelwyk" zich binnen de territoriale zee van het aan Italië behoorende gebied of daarbuiten bevond daargelaten, zou Italië dan behooren te be zen, dat de lading voor Menelik bestemd was. Dit zou moeten geschieden voor een zooge naamd pry6gericht (tribunal de3 prises), voor hetwelk een contradictoir proces, volgens de Italiaansche rechtsregelen, zou gevoerd worden tusschen de opbrengende mogendheid en den eigenaar van do laring, aan wien het schip in inaandcharter is afgestaan. Aan de uitspraak van zulk een gerecht behoeft de neutr.le mogendheid, welko de belangen van haar onderdanen benadeeld acht, zich niet te onder werpen. Aangezien een dergelijke rechtbank evenwel in Italië tinds 1866 niet meer bestaat, is het waarschynlyk en in dien zin luiden ook de berichten dat de regeering een inter nationale pryscommissie (commission des pri ses) zou benoemen, samengesteld op de wyze van de gemengde rechtbank in Egypte. In deze zou natuurlijk ook Nederland vertegen woordig 1 zyn, terwyl tegen haar uitspraak naar volkenrechtelijke opvatting geen verzet meer zou kunnen worden aangeteekend. Er ie evenwel een tweede mogelijkheid en uit enkele Italiaansche bladen zou men op maken, dat langs dezen weg de Italiaansche regeering hot gelegde beslag met meor recht of op gemakkeiyker wyzo geldig zou kunnen maken dan door de lading te beschouwen als oorlogscontrabande. De akten, 2 Juli 1890 vastgesteld, van de Brusselsche conferentie tot wering van slavenhandel, bevatten de be paling, dat de slavenhandel zal worden be streden, in het byzonder aan de kust van Oost-Afrika en Arabië en o. a. door beperking van den invoer van wapenen. Nu moet wel Menelik lot het Brusselsche tractaat toegetreden zyn, maar dit heeft hem, n tar van Italiaansche zyde beweerd wordt, er niet van weerhouden slavenhandel te dry ven. Dus zou tot het opbrengen van de „Doelwyk", met wapens voor hem bestemd, Italië evenveel recht hebben als elke andere mogendheid, die het tractaat van Brussel onderteekende. Wat er in dit laatste geval met schip en liding gebeuren zal, moet uitgemaakt worden volgens de talryke verordeningen en regle- monten, na 1890 tot uitvoering van het tractaat van Brussel door de mogendheden vastgesteld. Van een door de Italiaansche regeering te beno?men pryscommissie zal dan wel geen sprako zyn, daar er sedert 1892 te Zanzibar een centrale commissie bestaat, welke belast is met de zorg voor de goede uitvoering van hot Brussc-lsche tractaat en de bevordering van alle desbetreffende maatregelen. Naar do „N. R. Ct." verneemt, leidden do cog- Doeeementen ntvar Dzjiboeti en niet naar Karachi (Bombay). Ie dit juist, dan zon het bewijs voor do Itali&aosche regeering er door vergemakkelijkt wordeD. Omtrent de „Doelwyk" vernam de „Arnh. Ct." nog een andere lezing: Onze Regeering zou de Engelsche hebben gewaarschuwd, omdat het schip naar Hindo- stan heette te gaan. De Engelsche regeering, vermoedende, dat veeleer Abessynië de be stemming was, zou toen de Italiaansche hebben ingelicht. Telegrammen. VARDÖ, 14 Augustus. Dr. Nansen en de luitenant Johar sen verlieten den 14den Maart 1895 de „Fram" op 840 Noorderbreedte, om de IJszee nog noordelijker te onderzoeken dan de „Fram" was doorgedrongen. De expe ditie voerde dit plan uit; zy begaf zich noord waarts van de Nieuw Siberische eilanden door di Poolzee, en onderzocht de streek tot 86°14' N. B. Benoorden 82° werd geen land meer gezien. Dr. Nansen en luitenant Johansen begaven zich to-n naar het Zuiden, naar Frans Jozefs- land, waar zy overwinterden. Berenvleesch en walvischspek warbn hun voedsel. Zy troffen in Fran Jozofs-land Jackson en de „Windword aan, en met dezen keerden zy gister namiddag te balfvyf in den besten welstand te Vardö terug. De „Fram" wordt weldra te Varsö of te Bergen terugverwacht. Het schip heeft zich als ysschip voortreffelyk gehouden. Aan boord is alles wèl. CHRISTIANIA, 14 Augustus, Volgens de „Aftenposten" is dr. Frithjof Nansen gisteren met de „Windward" te Vardö aangekomen. „Verdens-Gang" ontving het volgende tele gram van dr. Nansen zelf: „Behouden in het vaderland aangekomen na een gelukkige expeditie." ACERA, 14 Augustus. Men vreest voor het spoedig uitbreken van eenige onlusten onder de Ashantynon van den stam Inkoranza, waarby anderen zich zouden aangeslot-n heb ben. om onder de aanvoering van Samory de Engelschen uit Coomassie te verdryven. De Engelsche kruisers „Phoebe" en „Magpie" zyn naar Elmina vertrekken met hulptroepen ten einde deze te laten oprukken tegen Inko ranza en Coomassie. VARDO, 14 Augustus. Dr. Nansen vond de IJszee overal met ys; ook zag hy echter groote wakken. Het onvoldoend aantal honden noodzaakte hem tot terugkeeren. Overwinterd werd aan de noordkust van Frans Jozefsland in een zelf gebouwd steenen huis. De wetenschappelijke resultaten zyn groot. LEIDEN, 14 Augustus. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 18° C. 64.4° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 17.5° C. 63.5WF.; 'b middags om 12 uren 20"1 C. 68^ F.; 'snamidjaga 4 uren 17° C. 62.6° F. Naar wy vernemen, is door president Kruger het aangeboden beschermheerschap over het aanstaande taal- en letterkundig Congres te Antwerpen by telegram aanvaard. Het Congro3 staat nu onder beschermheer schap van Koning Leopold van België, van KoDinsin Regentes Emma der Nederlanden en van Staatspresident Kruger. De Zuid-Afrikaansche Republiek zal te Antwerpen worden vertegenwoordigd door haar gezant jhr. Beelaerts van Blokland, die tot eerelid van het Congres is benoemd. Do afdeeling Zuid-Holland van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond ver gadert Woensdag 19 dezer in het „Zuid- Holland8ch Koffiohuis", te 's-Gravenluge. By het examen voor klerk-telegrafist 3de kl. by de Maatschappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is geslaagd de heer E. C. Van Deventer, te Woerden. De minister van koloniën heeft zich hedenochtend met eenige weken verlof uit Den Haag buitenslands begeven. Door het verblyf van andere ministers to binnen- of buitenland, zyn op bet oogenblik drie hoofden van departementen in de resi dentie aanwezig, t. w. de ministers van financiën, van oorlog en van waterstaat. Zooals reeds gemeld, keert de minister van justitie morgenavond en de minister van buitenlandsche zakeo den daaropvolgenden Zaterdag daar terug. Kerkelijke Beriohtea. Alfen: Ned.-Herv. Gem. Zondag a. s., des voormiddag3 te halftien de heer U. Wiersma, godsdienstonderwyzer; 's avonds te halfzeven, ds. J. W. H. Kalkman. Benthuizen: Ned. - Herv. Gem. Zondag a. 8., des avonds te zes uren, ds. C. Hart- wigsen, van Leiden. Zoeterwoude: Ned.-Herv. Gem. Zon dag a s., des avonds te halfzeven, ds. T. Doevendans, pred. te Hoogmade. Marktberlohien. Leiden, 14 Aug. Tor markt worden heden aan geroerd. Stieren 86 stuks 65 a ƒ280. Kalf- en Melk koeien 149 stuks 107 a ƒ230. Yarekoeion 74 8tuka 87 a 194. "Vette Ossen en Koeien 96 stuks 115 a 246. Gr&sk&lvereu 11 ata'<s 14. a 43. KalrereD (vette) 63 stu 8 36 a ƒ81. Kalveren (magere) 27 stuks ƒ11.a 23 Hamels (vette) otuke f a Hamels (magere) stuks ƒ-.a Schapen (votte) 998 stuks ƒ14. a 24.—. 8cbapen (weide) 372 stuks 10.a ƒ18. Lammeren (mageroj 4l4 stuks ƒ11.a ƒ14.-. Varkens (magere; 208 stuks ƒ10.a ƒ23. Varkens (vette) stuks a per KG. Varkens (biggen) 230 stuks ƒ2.75 a ƒ9.Paarden stuks a VeuleES stuks a Ter markt aangevoerd: 419 runderen, 90 kalveren, 1370 schapen, 414 lammeren, 208 varkens, 230 biggen, paard veulens. Ter wekelijkscbo Kaasmarkt aangevoerd 59 partrjen. Besteed werd voor Goudsohe Kaas van ƒ16.tot 23.— Derby-kaas vau f tot Leidache Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas (2de quaL) tot Aan do Stadswaag gewogen 50 part jen, 2164 stales kaas, wegende 12,484 KG. Delft, 13 Aug. Aan de Stadswaag gewogen: 664 achtBten en Cl zestienden vaten Boter, wegende te zamen 13,890 kilogrammen. Prps 46 a ƒ60 het vierde, ƒ1.15 a ƒ1.50 het KG. Schiedam, 13 Augustue. Notear ng van de Make laars. Moutwijn 6.50, Jenever ƒ10.50, idem Amst. proef ƒ12.— per Kod. vat en zonder lust, zonder de bolasting. Spoeling-commissie ƒ1.50 per ketel. Noteering van deu Branderebond. Moutwijn 6 a per heet. ct.. zonder fnst en zonder belastin-. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 18 Aug. Jarige tarwe ƒ6.— a ƒ6.10, Witte Tarwe 5.75 a 6. Rogge ƒ3.00 a 3.75, Haver a Chevalier- gerst a Wintergerst 3.50 t ƒ4. GrooDe erwteD Karweizaad a ƒ11.60, per 60 kilo; Koolzaad a Ondertrouwd: A. J. WARTENA, ber. Pred. te Breedevoort, £n M. TEN BOSCH Ld. Gouda, 13 Augustus 1896. 5974 6 Bovallen van een Zoon J. H. KOUTERS-v. Dijk. 'Leiden, 13 Augustus 1896. (Witte Singel 63). 5977 4 Heden verblydde ons de Heere met de ge boorte van een welgeschapen Zoon. J. KONING J.Jz. F. C. KONING-Tulp. Leiderdorp, 13 Augustus 1896. 5995 5 Den 9den Juli ontsliep to S:do-Ardjo, zacht en kalm, myn innig geliefde Zoon eri Broeder, JEAN HUBERT VAN DEN BROEK, in den ouderdom van byna 27 jaar. Mevr. S. v. d. BROEKCondoo. C. H. v. d. BROEK. Leiden» G. W. F. DE VOS. L. S. DE VOS—v. d. Broek. Ambaratva. M. H. KNOCH. A. E. KNOCH—v. d. Broek. Lombok. Eenige kennisgeving. 6979 14 Als jongere broeder voel ik my verplicht, langs dezen weg den Hoeren Studenten, Vrienden van myn overledenen Broeder, myn oprechten dank te betuigen voor de hulp en den bystand, mynen Broeder by zyn vertrek naar Ned.-Indië bewezen. 6280 7 C. H. v. d. BROEK. Da Heer en Mevrouw VAN ITERSON Viruly, betuigen bunnen dank voor alle bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van hun geliefd Kleinkind. Leiden, 14 Augustus 1896. 5978 5 Voor de towyzen van deelneming, ontvan gen by het ovoriyden onzer geliefde Zuster, Mevrouw de Wed. Dr. J. C. HEIJNING Swerver, betuigen wy onzen harteiyken dank. WeJ. F. VAN KETWICH - Swerver. A. SWERVER. Leiden, 14 Augustus 1896. 5993 7 DANKBETUIGING. De gezamelyken werklieden der Firma JAN ZUURDEEG ZOON, betuigen hiermede hunnen oprechten dank aan hunnen geachten Patroon, den WelEdtlen Heerl. B. ZUURDEEG, voor den onvergetelyken feestdag, hun op den 86ten Augustus 11. te Rotterdam bereid. 5992 7 Er biedt zich aan tegen 1 Nov.: een 21 jaar oud, Ger. goasd., van goede get. voore. Br. fr. lett. J. O. Hulppostkantoor, Oudshoorn. 6000 6

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3