N\ 11178 Dinsdag 4 Augustus. A". 1836 feze jouraat wordt dagelijks, met uitsondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. BERICHT. Leiden, 3 Augustus. Feuilleton. Een Romeinsclie Schoone. LEIDSCH DA&BLAB. PRIJS DEZER COURAÏTT: Voor Leiden per S maanden. 1.10. Franco per post t 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PBUS DEB ADVERTENTEËNs Yan 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Yoor het incasseeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. Officieel© Kennlssevingon. Borgcmeoatcr en Wethoudora der gemeoiite Leiden brengen bg deze ter algemeece kennie, dat ten gevolge Tan °de wgzijjiDg in do grenzen dtr gemeente de waaraomieg der armenpraktijk in die gedeelten, die aan Leiden komen, met aanvang van 1 Augustus a. s., als volgt is geregeld: Foor de Stads-Qenees- en Heelkund gen. Yan het Galgewater, Noordzijde, tot de Warmonder- brug: Dr. D. 8TIGTER, genees- en heelkundige, wonende aan de Hooigracht No. 18 van de Warmonderbrug tot de Singolechool aan den Zijlsingel: Dr. O. M. YAN VOORTflUYSEN, genees- on heelkundige, wonende aan den Nieuwen ltiju No. 63a; van de 8ingelschool aan den Zijlaiogel tot den Nieuwen Bijn, Noordzijde: Dr. G. M. KRUIMEL, genees- en heelkundige, wonende aan de Hooglandeche Eerkgracht No. 29; van den Nieuwen Bijn, Zuidzijde, tot en mot het Philosofenpad, met inbegrip van den Hoogen Bijndgk de heer J. A. LONGEPEE, heolkundige, wonende aan de Hooigracht No. 20, en Dr. A. C. H&RTEVELT, geneeskundige, wonende aan het Rapenburg No. 80; van het Philosofenpad tot den Trekvliet: Dr. W. DE JONG, genees- #n heelkundige, wonende aan het Noordeinde No. 46; en van den Trekvliet tot hot Galgewater Zuidzijde Dr. J. M. W. KRAMER, genees- en heelkundige, wonende aan de Hooglandeche Eerkgracht No. 80. Voor de Stads-Vroedvrouwen. Het aan Leiden komend gedeelte van de gemeOote Zoeterwoude: Mojuffrouw S. M. VELDflUYZEN, geb. VAN IPEREN, wonende aan do Hooigracht No. 6; van de Utrechteobe brug tot de Gasfabriek: M< juffrouw B. OMVLEB, geb. YAN YELZEN, wonende aan de Oude Yest No. 175; van de Gasfabriek tot de Warmonderbrug en het gedeelte dat aan Leiden i omt van de gemeente» Oegstgeest: aan Mejuffrouwen W. ROLLOOS, wononde aan do Pieterskorksiraat No. C, tn M. YAN DER HOEVEN, geb. FRAAI, wenende aan de Haarlemmer straat No. 147. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS. Burgemeester. 29 Juli 1896. E. KIST, Secretarie. Yan heden af zullen in het vóór portaal ▼an het Bureel Leldsch Dagblad voor het publiek ter bezichtigiug worden gehangen: schilderijen, platen uit verschillende tijd schriften, enz., enz. In het Buitenland werd dit reeds geruimen tjjd door groote bladen gedaan en in den lateren tijd ook in ons land en bestempelde men zulk een zaal met den naam „Tijdingzaal"; daarin werden belangrijke telegrammen en beursberichten opgehangen, opdat het publiek daarvan zeer spoedig op de hoogte zoude zijn. Dezen weidschen naam zullen we echter aan onze bescheiden ruimte niet geven, maar toch trachten aldaar voortdurend eene belangrijke verzameling platen en schilderijen op te hangen, waardoor het den voorbijganger moeilijk zal ▼allen niet eens even ons Bureel binnen te stappen om te zien „wat er nu weer hangt." De voornaamste Engelscbe, Fransche en Duitscbe tijdschriften werden door ons aan geschaft, zoodat elke week nieuwe platen zulleD worden opgehangen. Aan den 38sten verjaardag van H. M. de Koningin-Regmtes Emma werd gisteren alhier op de gebruikelijke wijze gedacht. Van open bare en particuliere gebouwen~was de drie kleur ontrold, 's middags van twaalven tot óónen werd het carillon bespeeld en om half twee had op het Schuttersveld, dat nu, be halve Leidsch eigendom, tevens Leidsch grond gebied geworden is, een parade der drie wapens van het garnizoen alhier (infanterie, veldartillerie en cavalerie) plaats, waart ij ook officieren der dd. schutterij tegenwoordig waren. Het militair schouwspel werd, uitge lokt door het fraaie weder, door een zeer talrijke menigte in den omtrek bijgewoond en duurde, by anders vergeleken, nogal lang, nl. over het half uur. Na de inspectie werd er tweemaal gedefileerd: éóns in den gewonen en ééns in den versnelden pas. Ook te '8 Gravenhage waren velen op en by het Malieveld vereenigd om aldaar de groote parade te zien. By het défilé in galop stortten een korpo raal der cavalerie en een huzaar van hun paard zonder letsel te bekomen. De paarden maakten, ook zonder ruiter, heel netjes de verdere manoeuvre mee. By gelegenheid van den verjaardag der Ko ningin Regentes werd gisteravond te Utrecht een concert met vuurwerk in „Tivoli" gege ven. Des middags werd in de Maliebaan de gewone groote parade gehouden, waarby, med9 ten gevolge van het scboone weder, evenals te Amsterdam velen tegenwoordig waren. Naar we vernemen, zal het vyf-en twintig jarig bestaan der Christelijke school aan de Middelstegracht alhier worden herdacht door een tocht der leerlingen van die school naar den speeltuin „Vreewijk", om aldaar eenige uren onder traktatie genoeglijk door te brengen. Da Leidsche processie naar Kevelaar vertrekt van hier per extra-trein op Maandag 17 Augustus a. s. en keert terug op Woensdag 19 Augustus. Yoor de akte Engelsche taal, 1 o., is geslaagd mejuffrouw E. N. J. Bolderman, van Leiden. By het te Arnhem gehouden boofdacte- examen zyn geslaagd de heeren H. C. Bavings te Leiden, G. Bulten te Noordwykerbout en P. Van den Dries te Noordwyk. Benoemdtot godsdienstonderwijzer by de Ned. Herv. gemeente te Hilversum de heer Falk te Hillegom, die deze benoeming heeft aangenomen. De heer L. P. Vlaanderen, te Hilversum, herdacht Zaterdag onder zeer vele blyken van belangstelling zyn 40-jarige praktyk als ge neesheer. De heer F. Mooy, hoofd der openbare school te Uiterwyk, heeft op zyn verzoek, tegen 1 Oct. a. s. eervol ontslag uit die be trekking gekregen. Naar men ons uit Amsterdam meldt, is de heer Jos. M. Orelio voor het volgend seizoen wederom geëngageerd aan de Nederlandsche Opera. Tevens is als eerste bariton geëngageerd de beer Eduard Florissen, in het vorig seizoen als zoodanig verbonden geweest aan de Groote Opera te Luik. Nog zyn geëngageerd mevrouw A. Orelio (dugazon) en de heer J. Van Cauweren (tenor). De hoofd-regisseur, de heer Dibbers, is uit Dresden te Amsterdam aangekomen en reeds begonnen met de repetitiën van „Lohengrin", met welke opera het seizoen op Dinsdag 1 September zal geopend worden. De heer Otto W. Da Nobel, vroeger aan de Nederlandsche Opera verbon ion, en die door een keelontsteking genoodzaakt werd de kunst eenigen tyd vaarwel te zeggen, vertoeft te Ginneken, waar hy in zooverre hersteld is, dat hy spoedig weder zal kunnen optreden. Men meldt aan de „Tel.": Door den minister van W., H. eD N., de leden van het College voor Zeevisschery, den wetenschap- pelyken adviseur dr. Hoek en door eenige andere autoriteiten wordt Woensdag 5 Aug. a. 8 te IJmuiden een spoorwegwagen, met voor transport bestemde levende zeevisch beladen, in oogenschouw genomen. Na bezich tiging van den waggon zal een zeetochtje met een stoomtrawler plaats hebben en wordt daarmede gevischt. Te Utrecht is op 74 jarige leeftyd over leden de heer J. Van Ryn, van Wageningen, oud-raadslid en wethouder dier gemeente. Verder was de overledene tal van jaren Dijk graaf van het Polderdistrict Wageningen en Bennekom, bestuurder der Gilden enz. Gistermiddag had in „Eensgezindheid", te Amsterdam, de algemeene jaarvergadering plaats van den „Eersten Nederlandschen Bond van Oud Onderofficieren van Land-, Zeemacht en Koloniën." Nadat de vergadering door den voorzitter, den beer Schreuder, was geopend, las de bondssecretaris, de heer B. H. Jansen Azn., een uitvoerig verslag voor, waarin de wordings geschiedenis van den Bond werd uiteengezet. De Bond mocht zich reeds in de warme be langstelling van velen verheugen. Hy telt op- het oogenblik 1 eere voorzitter, 1 eere lid, 111 leden, 40 buitengewone leden, 4 bescher mers, 1 beschermvrouw, 75 donateurs en 8 donatrices. Na lezing hiervan bracht de Voorzitter aan den heer Jansen, die, wegens zyn \ertrek naar Lei Jen, zyn betrekking als bondssecre taris moest neerleggen, hulde voor de bewezen diensten, waarop de heer A. B. Michels als zyn opvolger werd benoemd. De secretaris van het ondersteuningsfonds, de heer Buisman, bracht vervolgens verslag uit van de werkzaamheden van dat fonds, waarby hy aan alle beschermers, donateurs en donatrices een woord van dank wydde wegens hun welwillendheid in het offeren van geldelyke bydragen. Uit het verslag van den penningmeester van het ondersteuningsfonds, den heer Matzen, bleek, dat het fonds aan ondersteuning f 45 had afgestaan, terwyl do inkomsten bedroegen f 623.56, te weten f 5 50 door buitengewone schenking, f 568.12'/2 van de afdeeling Am sterdam, f 40.93Vi van de afdeeling Nijmegen en f 9 van de afdeeling 's Hertogenbosch. Het batig saldo bedraagt f 556 86. Door het aftreden van de leden der com missie van het ondersteuningsfonds werd her benoemd de heer Matzen en werden b-noemd de heeren Bruschwotler en Van Dugten. Ten slotte kwam nog aan de orde de vraag: hoeveel zal ingeval van ziekte worden uitgekeerd? Het voorstel van het bestuur bepaalde hiervoor een som van ƒ300. Hiervan zal gedurende ten hoogste 8 weken aan hen, die dit noodig hebben, f 5 worden uitbetaald. Dit voorstel werd goedgekeurd. Nadat was bepaald dat de volgende alge meene vergadering te Nymegen zou worden gehouden, werd de vergadering gesloten. In de zitting der Synode kwam Zater dag ter tafel een schry ven van het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland omtrent het vervangen van het gebruik van den Psalm en Gezangenbundel door dat van den bundel liederen van den Protestantenbond, met mede- deeling, dat deze zaak in zyn September- vergadering zal behandeld worden. Het schry- ven werd voor kennisgeving aangenomen en aan de synod le commissie opgedragen, deze zaak verder te behandelen in den geest van het besluit hieromtrent van do Synode des vorigen jaars. Naar de „N. R. C." verneemt, wordt door den minister van waterstaat een wets ontwerp bewerkt ter aanvulling van de spoor- wegwot van 9 April 1875 (Staatsblad No. 67). Deze aanvulling beoogt om de voor höt publiek gebruik van spoorwegwerken en inrichtingen te heffen rechten, waartoe o. a. worden geacht te behooren de steigergel den, de tarieven voor de annonces op de stations, de perronkaartjes, enz., hetgeen thans geheel aan de epoorwegmautschappyen is overgelaten, voortaan aan de goedkeuring der Regeering te onderwerpen. Men seint uit Batavia aan het „Nieuws", dat de heer IJzerman zyn ontslag heeft ge nomen. De heer J W. IJzerman is de bekende ingenieur, die het spoorwegnet met de be langrijke kunstwerken in bet Gouvernement Sumatra'8 Westkust aanlegde, bovendien be kend als de man van de Ombiiiènkolenvelden. Hy was sinds 23 Mei 1881 hoofdingenieur, chef van den dienst der Staat-spoorwegen en der kolenontginning ter Sumatra's Westkust, en sinds 1 Sept. 1892 chef der exploitatie vaa het Ombiliönkolenveld. Aan het Staats-examen tot toelating aan de universiteit namen van 30 Juli tot 1 Aug. deel 8 candidaten voor de faculteit der godgeleerdheid enz. Toegelaten zyn 3 cand., nl. de heeren G. W. Sannes, A. V. A. M. Van Lamsweerde, E W. F. Gtrth van Wyk. Voor de faculteit der geneeskunde enz. werden 6 cand. geëxamineerd. Tosgelaten 2, nl. de heeren F. E. S. M. Kmtel en mejuffrouw A. C. A. Sepp. Gedurende den loop van het examen trokken zich 2 cand. terug. Na voortzetting van het examen zijn van de vorige groep alsnog geslaagd de beeren J. G. Schorer (voor diploma A) en J. O. S. Van der Veen (voor diploma B). Van 27 Juli tot 1 Augustus slaagden voor het eerste gedeelte van het notarieel staats examen de heeren E. G. F. Payot te 's-Gravenhag?, A. W. De Leeuw te Schoonro- woerd, H. S .nders to IJselstein, J. T rhaar te Amsterdam en J. H. Van de Roemer te Amersfoort. Voor het tweede gedeelte slaagde P. Van der Veer te Raalte, F. C. Engelberts te Arnhem, J. P. G. Van der Msor te Raams- dor.k, F. A. Smits te Breda, J. W. De Wys te Amsterdam, J. A. Molenaar te IJselmonde, J. G. Thorn Leeson te IJsolmonie, jhr. J. L. Stern te Arnhem en F. Roorda te Niezijl. Nader wordt bericht, dat van het restant der Rotterdamscbe geldlsening nog ruim een ton gouds is toegewezen voor 95*/a on 955/« pCt. Voor het overige zullen nog nadere aan biedingen worden ingewacht. Benoemd tot ontvangers der directe belastingen: te Ouderamstel K. J. Fischer, thans te Mydrecht; to Brielle, K. A. J. E. Van Gorkum, thans te Meerssen; te Sittard J. C. Greiner, thans te Middelharni6. Blykens den feestwyzer heeft heden om halftwee de opening der Nationale Bakkery- Tentoonstelling te Dordrecht door den burge meester plaats. Zy wordt opgeluisterd door de kapel van den heer Van Marken te Delft. Heden worot een wedstrijd gehouden voor den grootston en voor den keurigst gedeco reerden koek. Dinsdag is do dag der wedstryden by uitne mendheid. Een voor de grootste en mooiste vol au-vent; een voor het dito dito witte en krentenbrood; een om den voorrang in pain de luxe, een om het meesterschap op het gebied van het roggebrood en nog een voor de mooiste groep chocolade- en suikerwerken. Woensdag, behalve de harddraveryen, nog weer een wedstryd, ditmaal voor de fraaiste collectie gevormd ys. Na den middag de alge meene vergadering en tot slot van den dag de opstijging van den luchtballon „Wilhelmina." Donderdag het groote festival voor har monie- en fanfare-gezelschappen. Te halféén worden de deelnemende vereenigingen ont vangen, gaan vervolgens in optocht en onder het spelen van pas redouhlé's door de staó en begeven zich vervolgens naar „Kunstmin", waar te 3 uren het festival een aanvang zal nemen. Niet minder dan 22 vereenigingen nemen hieraan deel. Zy zyn: het fanfarecorps der dd. schuttery te Dordrecht, dat zich tydens den duur der tentoonstelling meermalen zal doen hooren, Kunstliefde en Vriendschap to Leerdam, Oranjevaan te Fynaart, Wilhelmina te Heenvliet, Onze vrije uren te Wagenberg, Sint Radboud te KetheJ, Koninkiyke Harmonie de Unie te Roosendaal, Excelsior to Alblasser- dam, Langbroek Cothens' fanfarecorps te Langbroek, Deugd veredelt de kunst te Hooge en Lage Zwaluwe, Oefening baart kunst te Ravenstein, Concoraia te Werkendam, Excelsior te Dinteloord, Crescendo te Sliedrecht, Amor Musae te Beek, Apollo te Schoonhoven, Concordia te Hellevoetsluis, Euphonia, te Goes, Accelerando te Sint-Annaland, Aurora te Gorkum, Mozart te Yerseke en Unie te Fynaart. Na afloop van het festival beeft de uitreiking der herinnerings-medailles en de verloting der pryzen en premiën plaats. Ook Vrydag is de tentoonstelling nog open. 6) Bllfredo zag het niet en een oogenblik daarna moest zy lachen om een opmerking van haar broer, die achter haar stond. Emilio had meer attentie voor de tosschouwers dan voor het schouwspel en by amuseerde dus zyn moeder en zuster uitstekend met zyn satirische, doch frivole opmerkingen. Zy luisterde niet eens meer als Bllfredo haar op een byzonder mooi lichteffect opmerkzaam maakte. Hyzelf werd meer dan eens in zyn gepeins gestoord door het dringen der menigte. Daar kreeg hy weer een duw, hy keerde zyn hoofd om en zyn blikken bleven hangen aan eeu gezicht, dat op eenigen afstand van hem en naar de maan was gekeerd. Het was een vrouwengezicht, dat, helder verlicht, uit een zwarten kanten hoofddoek keek. Als er voor de Corinna een model was geweest, dan V7as zy het; aan den drang van het oogen blik toegevend, wilde Bilfrodo naar die vrouw toesnellen. Maar Beatrices hand rustte op zyn arm en zy keek hom verwonderd aan, toen hy zich met een haastige beweging wilde omkeeren. Hy moest zichzelf bedwingen, hy moest geduld hebben, want onder welk voorwendsel zou hy haar aanspreken? Kreten van bewondering stegen uit de menigte op. Door de bogen van de zuilen gangen schemerde fakkellicht; een groepje vrouwelyko gestalten werd daardoor rossig verlicht. Bilfredo keek er slechts even naar, maar van de zoo lang met zooveel enthusiasme gezochte vrouwengestalte zag hy niets meer dan een deel van het edele profiel. Zy praatte met een heer, die zyn scherp besneden en met een zwarten baard omlyst gezicht naar haar keerde. Een oogenblik daarna werd zy door een groep menschen aan zyn blikken onttrokken; nog eens zag hy haar, gearmd met dien zwarten heer; ze was toen dicht by den uitgang en keek nog even om. De grond brandde hem onder de voeten. Gelukkig voor hem stelde signora Morosiüi al heel gauw voor naar huis te gaan en hy trachtte met een haast, die niet erg vleiend was voor het mooie jonge meisje aan zyn z(jde, den uitgang te bereiken. Zoodra de dames in het rytuig zateD, nam hy afscheid van haar, het aan Emilio overlatende haar naar huis te brengen. Beatrice ging pruilend in een hoekje zitten; haar moeder was biy, dat zy niet behoefde te praten; de buitengewone inspanning had haar vermoeid. In de hoop de onbekende in te halen, sloeg Bilfredo met vluggen tred den weg in naar de stad. De maan scheen zoo helder alsof zy de zon was. Het was of de straat, die naar het Forum liep, met een sneeuwkleed bedekt wae. Rytuigen en voetgangers waren er genoeg, maar Corinna zag by niet. Daar hy voor niets oogen had dan voor haar, lette hy niet op het mooie effect, dat het maanlicht maakte al spelende met de ruïnes van de onttroonde beheerscheres der wereld. Aan den voet van de trap van het Kapitool bleef Bilfredo staan. Hy wist, dat het een onbegonnen werk zou zyn de onbekende te willen terugvinden in het net van straten. Hy moest zich voor ditmaal tevreden stellen met de wetenschap, dat zy in Rome was. Hy liet het aan het toeval over. In de straten was het byzonder druk en rumoerig. Overal, waar maar plaats was, waren bonte tenten opgeslagen, waar men allerlei, taartjes, bam en worst, kon krygen. Het waren vooral de slagers, die hun winkels mooi hadden gemaakt. Morgen was immers de vasten uit! Alle winkels waren hel verlicht, overal palmen en bloemen, roode draperieën klatergoud, guir landes en vlaggetjes. De menschen, die voor de winkels stondfn te kyken of door de straten liepen te slen teren, zagen er allen even vroolyk en opge wekt uit. De schilderachtige kleeding van de bewoners der omstreken kwam goed uit in die zwarte massa. Die menschen waren van hun bergen afgestegen en naar de stad ge gaan om den hun onmisbaren Paaschzegon van den Heiligen Vader deelachtig te worden. Het waren mooie, goed geproportionneerde gestalten, vooral de vrouwen in haar hel gekleurde rokken, zwart zyden jakjes en witte hoofddoeken; ook de herders, met hun groote slappe hoeden en gryze schoudermantels, zagen er flink uit. Ongelukkig ontbraken zy niet, wien het gebrek en de ziekelijkheid uit de gele gezichten keken, zooals de landbou wers, die van uit hun breedgerande hoeden begeorige blikken wierpen op de uitgestalde eetwaren. Anderen weer lagen met vrouw en kinderen in het stof geknield voor dehei'gj- beelden, die op de hoeken der straten stonden. Bilfredo voelde zich erg alleen te midden van dat vroolyke rumoer. Ontmoedigd zocht hy zyn hotel op. Hy was zoo dicht by Corinna geweest, dat by haar adom op zyn gezicht h d gevoeld, en toch was zy hem weer ont snapt. Zou hy Rome moeton verlaten zonder haar gevonden te hebben? Zyn verlof was byna oinl En nu herinnerde hy zich plotse ling, dat hy de belofte niet had vervuld, die hy aan den vriend van z(jn vader had gedaan. Hy haalde het geelachtige visitekaartje van Ugo Gbibello te voorschyn en legde het op zyn nachttafeltje. Het eerste, wat hy den volgenden dag wilde doeD, was hem een bezoek brengen. Den volgenden morgen werd Bilfredo al heel vroeg wakker door klokkengelui en kanongebulder. Maar in plaats van, hetgeen betameiyker ware geweest, de indrukwekkende mis in de Pieterskerk te gaan by wonen, liet hy zich naar de Via della Lungaretta brengen. Gbibello ontving hem heel barteiyk; hy wilde niets hooren van de excuses, die de jonge man maakte over zyn lang weg- blyven. Een jonge man, die voor het eerst te Rome is, dan moeten wy, oudjes, wachten, dat is heel natuuriyk," zei hy en trok hem naast zich op de canapé, die hem 's nachts tot legerstede diende. „Uw bezoek stemt my gelukkig voor den heelen dag, beste Bilfredo 1" Beste Bilfredo 1" En zyn stem verhef fende, riep hy: „Camilla, CamillaI „Dat is myn dochter. Zy is pas uit de kerk gekomen en zet haar hoed af." Een oogenblik daarna trad zy do kamer binnen en haar vader riep haar toe: Lief kind, dat is de zoon van Agostino!" Maar wat heb je?" Zoo viel hy zichzelf in de redo, want Camilla koek den jongen man, die opgesprongen was, zeer verbaasd aan. Bilfredo stond voor haar zonder een woord te kunnen zeggen; een donkere blos bodekto zyn gezicht. Hy zag het origineel der Corinna voor zich l Nu keek Ghibello hem ook ver baasd aan. Neemt u my niet kwalyk," stameldo hy, terwyl hy zyn uiterste best deed ooi zichzelf te bedwingen. „Ik wist niet.... de 8ignorina lykt zoo sprekend op een schil- dery Op het schildery van onzen vriend Spinola," zei Ghibello. Het doet my genoegen, dat u dat dado- ïyk hebt gezien." Corinna was de oorzaak, dat ik in de villa Pamfili rondzwierf, signor Ghibsllo," zei Bilfredo, terwyl hy het mooie meisje met onverholen bewonderiug aankeek. Dus dank ik ook ditmaal aan myn dochter deze aangename ontmoeting," zei de vader, terwyl er een vroolyke uitdrukking kwam in zyn melancholieke oogen. „Maar, Bilfredo, begrypt men te Rome de beteekenis van het schilderen? Ik vrees, dat odzo jongelingschap niet van uw idee is en dat 1 Corinna tevergeefs treurt." Neen, neen, Italië zal haar niet laten sterven; behalve den lauwerkrans zal zy ook deD bruidskrans op haar lokken zetten." Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1