Vrijdag 31 «Juli. A°. 1896 (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Feuilleton. DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Loidon per 3 maanden. 1.10. Franco per post. 1.4-0. Afzonderlyke Nommors 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIJËN: Van 1-6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Ofiioiëole Kennisgevingen. Bur, emoceter on Wethouders der gemeente LeidoD breDgeD bij deze ter algomee;.e kennis, dat ten ge volge van de wgziging in de grenzen der gemeente de waarneming der armenpraktijk in die gedeelten, die aan Leiden komen, mot ingaog van 1 Augustus a. e., als volgt ie geregeld: Poor de Stads-Genees- en Heelkundigen. Van bet Galgewater Noordzijde tot de Warmonder- brug: Tr. D. 8TIGTER, genees en Le.lknndige, wonoodo aan de Hooigracht No. 18; vaD do Warmonderbrug tot de Singelaobool aan den ZijlsingoJ: Dr. C. M. VAN VOültTllUYZEN, genees- en heelkundige, wonende aau don Nieuwen Bgo No. 63a; van de Singelecbool aan den Zgleingel tot den Nienwou Iïgn Noordzjjdo: Dr. G. M. KRUIMEL, genees- en heelkundige, wonende aan de Oooglandecho Kerkgracbt No. 2d; van den Nieuwen Bgn Zuidzijde tot en met het Philoeof npad, mot inbegrip van den Boogon Kijudijk: de beer J. A. LONGEFEE, heelkundige, wonende aaD de Hooigracht No. 20, en Dr. A. C. HARTEVELT, goneeskandige, wonende aan bot Ilapenbnrg No. 30 van het Pbilooofenpad tot den Trokrliot: Dr. W. DE JONG, genees eu heelkundige, wonende aan hot Noordcinde No. 4(5; en van den Trek vliet tot het Galgewator Zuidzijde: Dr. J. M. W. KllAMER, genees- en heelkundige, wouendd aan de Hoogl. Kerkgracbt No. 30. Voor de Stads-Vroedvrouwen. Het aan Lolden komend gedeelte ved de gemeente Zoeterwoude Mejuffrouw 8. M. VELDHUYZEN, geb. VAN 1FEREN, wonende aan de Hooigracht No. 6; van de Utrcchtache brug tot de Gaefabnek: Mejuffr. B. OMVLE'v lib. VAN VELZEN, wonende aau de Oudo Vest No. 175 vao de Gasfabriek tot de Warmonderbrug en het gedeelto, dat aan Leiden komt van de gemeente 0egetoee8 aan Mejuffrouwen W. ROLLOOS, wonende aan de Pieterskorkitraat No. 6, en M. VAN DER HOEVEN, geb. FRAAI, wonende aan de Haarlemmer straat No. 147. Burgemeester en Wethoudere voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 89 Juli 1896* E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders vaD Leiden, Gezien het adres van JAN RIETHOVEN, houdende verzoek om vergunning tot oprichting van c-ene slachterij in bet perceel Moriaaneteeg, wijk VI,No. 18 Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Jani 1875 (Staatsblad No. 95); Geven bij deze konnis aan het publiek, dat ge- noomd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is alsmede, dat op Woensdag 12 Aug. a. e., 's vcormiddags te olf uren, -op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren togen dat verzoek in te breBgen. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgomeester. 29 Juli 1896. KIST, Secretaris. Leiden, 30 Juli. Het jaarlyksche kinderfeest vanwege de „Leidsche Vereeniging tot bevordering van geregel! schoolbezoek" is gisteren onder be gunstiging van het schoonste weer met het gowenschte succes op „Hoekenburg", gemeente Voorburg, gevierd. De wandeltocht alhier door do stad van af .„Musis Sacrum" tot de voorm. Wittepoort deed menig toeschouwer ten duidelijkste zien het ongekende genot van de jeugdige feestelingen, blijkbaar aan hunne van inwendige vreugd stralende gezichten Do onderscheidene wedstrijden: ringsteken, blokj6sr*pon, bard- en zakloopen hadden op de plaats vaD bestemming in regelmatige orde plaats, terwyi de prijzen onder eene hartelijke toespraak van den Voorzitter, dr. H. G. Hagen, den winnaars werden uitgedeeld. E=ne aangename wandeling door het fraaie bosch, maar bovenal de gepuste goocheltoeren van den heer Schramade, van Rotterdam, voor dergelijke partijen zoo uitnemend geschikt, ver! oogden niet weinig de feestvreugde. Is Int voor de heeren van het hoofdbestuur een dag van inspanning en zijn aan de organisatie van dit feest van 240 leerlingen der scnolen voor on- en minvermogenden vele moeiten- verbonden, rijkelijk wordt dit vergood door de vreugde der jongelui en tevens door ce sympathie van 't meorendoel van Leidens burgerij, blijkbaar uit de bijdragen ter bekos tiging van het feest, uit de bijzondere bijdra gen van enkele particulieren, o. a. op „Musis" eene gift van een kindervriend ad 25, terwijl op „Hoekenburg" door een onbekende 10 „voor het goede doel" werd geschonken. Hartelijke dank komt dus toe aan allen, oio aan het welslagen van het feest hebben meegewerktheeren Burgemeesters van Leid» n en Voorburg voor hunne verleende assistentie der politie: den heeren boekhandelaren V*n der Hoek, Kooyker e. a. voor hunne fr taie boekeu, geschenken tot prijzen en premiën bij de wedstrijden, de directie der Maatschappij tot exploitatie van tramwegen voor de zoo billijke voorwaarde tot vervoer van den stoet naar en van Voorburg, de burgerij voor bare geldelijke bijdragen, alsook den vertegen woordiger van het zoo aangenaam gelegen en voor dergelijke feesten zoo uitnemend ge schikt hotel „Hoekenburg".] Voor een benoeming van derden genees heer aan het gesticht „Reinier van Arckel" te 's-Hertogenbosch worden door B. en Ws. aldaar aanbevolen de heertn J. M. W. Kramer, med. doctor en arts, en H. Lobach, mei. doc torandus en arts, beiden te Leiden. De gepensioDneerde majoor van het Oost-Indisch leger J. Arnoldy, burgemeester en secretaris der gemeente Schoten, is met ingang van 1 September a. s. benoemd tot militie-commissaris in het 3de militiedistrict vau Zuid Holland. Van uit bet Decanaat Zoeterwoude ver trok oen groot aantal Katholieken naar bet Martelveld der H. Martelaren van Gorkum, te Brielle. De processie was begeleid door den zeereerw. heer F. C. X. Mosmans, deken en p .stoor aldaar, en door andere eerw. heeren geestelijken van verschillende parocbieün. Een 400-tal parochianen van Oegstgeest kwam gisteren ter bedevaart naar het ge beente van St.-Jeroen, te Noordwyk. Het Fanfare gezelschap begeleidde ook deze be zoekers op hun tocht. In het gymnasium te Katwijk aan den R\jn vond de jaarlijksche prijsuitdeeling plaats. De plechtigheid werd voorgezeten door den hoogterw. heer Callier, vicaris van het Bisdom Haarlem; onder do aanwezige heeren gees telijken bevonden zich mgr. Lans, president van het Groot Seminarie te Warmond, de zeereerw. heer deken van Warmond en vele andere heeren geestelijken uit den omtrek. De ruime en sierlijk ingerichte zaal bevatte voorts een aanzienlijk getal ouders, vrienden en belangstellenden De plechtigheid werd geopend met den wèl uitgevoerden „Triumph-Marsch" van Franke. Hierop brachten 6 jeugdige leerlingen met oen kleur en een gloed, een leven, een gui tigheid en een pit, die men waarlijk niet by deze jongelui blijkbaar leden der kl-ino afdeeling zou verwacht hebben, ten gehoore het fijne, meesterlijke stuk vanLabiche: „Un monsieur qui prend la mouche." Een bijzonder woord van lof voor de beide hoofdrollen „Alphonsus de Baudeduit" en „Piramel"; alle acteurs, maar inzonderheid de beide leerlingeD, die deze zware rollen op zich hadden genomen, hebben de inrichting, waar zij onderwijs ont vangen, eer aangedaan en getoond, hoezeer K-twyk, naast d9 klassieke studiën, immer voortgaat de moderne talen te cultiveeren. Na liet stuk de schitterende ouverture „Ita- liana in Algeri" van Rossinien toen de eigen lijke prijsuitdeeling was gesloten, wenschte de hcogeerw. heer Callier leerlingen en leer meesters geluk met het zoo schitterend ge sloten jaar. Aangenaam voor allen was de toespfcling van Z Eerw. op de velen, die dit ja-ar mochten slagen in het eindexamen te 's Gravenhage, waar Katwijk zijn oudon roem ophoudt. Na een vroolijke, opgewekte „pas redoublé" van Schriiner verlieten de vele bezoekers en de jongelui het gymnasium, en het was voor verre de meesten geen „adieu", maar een welgemeend „au revoir". Maasb Door den gemeenteraad van Aarlandör- veen is aan do heeren Gauvent en De Ka; ter te Amsterdam voorloopige concessie verleen! voor dtn aanleg en de exploitatie van een telephoonnet. Generaal Tosta Garcia, gezant van Vene zuela by ons Hof, is gisteravond van Den Haag naar Berlijn vertrokken. Naar aanleiding van het desbetreff ni verzoek van het Hoofdbestuur der Holl. Haatsch. van Landbouw, hebben B. en Ws. van 's Gra venhage aan den gemeenteraad voorgesteld om t»-n behoeve der in 1897 in D:n Haag te houden nationale en internationale ten toonstelling van land- en tuinbouwproducten, enz. een gemeentelijk subsidie van twee duizend gulden toe te staan. (Het bestuur treeft f3000 gevraagd). In het „Hotel de Twee Steden" te 's-Gra- venhage is afgestapt de commandant Kolleg, luitinant kolonel, militair attaché bij het ge zantschap der Vereenigde Staten van Noord- Amerika te Parijs. Men meldt uit Rotterdam van 29 dezer: Hedenavond had ten Stadhuize de opening plaats der inschry vingsbiljottan naar de 3-pcts.- leening van één millioen, waaruit in hoofd zaak do kosten van den telephoonaanleg alhier bestreden zullen moeton worden, waarom de aflossing dan ook bepaald is op 25 jaren. Wat deskundigen met het oog op den toe stand der geldmarkt reeds te voren wisten te voorspollen, nl. dat voor 3 pet. geen gel! genoeg te krijgen zou zijn, heeft ziuh be waarheid; de leening is niet volteekend. Inge komen warm van elf firma's of bankinstel lingen 27 inschrijvingen tot een totaal bedrag van ƒ730,000. Daarbij was er een voor 20 mille tegen 93 pet.; overigens bewogen de koersen zich tusschen de 95 en 97'/, pet. In de morgen te houden gemeenteraads zitting zal waarschijnlijk wel een beslissing worden genomen, boj in deze te handelen. Gisteravond te acht uren kwam aan het station te Baarn aan H. K. H. de groot hertogin van Saksen-Weimar, ten einde ge durende eenigen tijd de gast van H M. de Kooingin-Regentes op het paleis te Soestdyk te zijn. Even voor de aankomst van den trein, waarmede H. K. H. de reis heeft gedaan, kwam H. M. de Regentes, vergezeld van freule Van Ittersum, op het station, en zoodra de trein stilhield, begaf H. M. zich in het sj Ion rij tuig, om haar hoogbejaarde gast te verw. Ikomen. Nadat op het perron de voorstelling van de dames en heeren der wederzijdsche hof houding had pl lats gehad, en ook de burge meester, jbr. mr. De Beaufort, korteiyk door de groothertogin was begroet, begaven de vorstelijke personen zich naar het gereed staand geslotm rijtuig voor den tocht naar Soestdyk. De groothertogin leun le daarbij op den arm van H. M. de Regentes. Zoowc-l de groothertogin als H. M. de Koningin-Regentes werden hartelyk toegejuicht door hrt op liet perron verzameld i publiek. Het b=stuur der Veremiging voor den Effectenhandel te Amsterdam bt-riebt, dat het als der-en en .vierden beursvaeantiedag, be houdens onvoorziene omstandigheden, heeft vastgesteld: Zaterdag 1 en 15 Augustus e. k., zoo Jat op die dagen de noteering der fonasen niet opgemaakt en de prijscourant niet uit gegeven zal worden, op de kantoren niet zol worden ontvangen noch geleverd en het ge bouw der Vereeniging gesloten z d blijven. De heer Hugo Sassen is benoemd tot consul generaal van de Republiek Salvador in Nederland met standplaats te Vlissingen. Ton behoeve der Nederlandsche Opera zijn uitgegeven 100 serieën, ieder groot 250 loten. In de Iaatsfë week van Augustus zal uit elke serie een bewijs van vrijen to .-gang worden geloot, voor stalles, fauteuil de balcon of boven loge, geldig voor alle voorstellingen, zoowel te Amsterdam al6 in alle andere plaatsen, waar de Nedtrlandeche Opera optreedt. Aan het staatsexamen tot toelatiüg aan de Universiteit namen van 27 29 Juli deel 8 candidaten voor de faculteiten der godge leerdheid, enz. Toegelaten zyn 3 cand., nl. de heeren B. Jasink, D. Van der Meulen, G. Verrij. Voor de faculteiten der geneeskunde, enz. werden 7 cand. geëxamineerd. Toegelaten 5, nl. de heeren H. W. M. Van Heiten, C. Van der Slujs, W. L. Vogelesang, J. F. Drughorn en A. Rant. Het examen wordt voortgezet met 3 candidaten. Ni vooitzetting van het examen zijn van de vorige groep alsnog geslaagd de heeren N. W. Kocli (diploma A) en J. A. M. Van Schufcjlenburch (diploma B). Den 27sten Augustus zal het 40 jaren geleden zijn, dat het gedenkteeken op den I Dam te Amsterdam werd onthuld. Het is het „Vad.", dat aan ait feit herinnert en daarbij tevons de vraag oppert, of het nu geen tyd z u worden het „leeiyire" gedenkteeken te doen verdwijnen. De postwissels en quitantiën \oor de troepen in de legerplaats bij Ommen, welke van 4 tot 29 Augustus zal worden betrokk n, moeten voortaan gezonden worden aan het postkantoor te Dodemsvaart. Ook behooren do telegrammen, voor het kamp by Ommen bestemd, na^r het Ryk*telegraaf kantoor te Dedemevaart te worden overgebr icht, om van daar par post of pcr bode te worden besteld. Dit jaar zal weder 9en vergelykend exa oen plaats vinden voor hen, die als commit by do belastingen wenschen geplaatst te wor en. Er zyn 100 plaatsen beschikbaar. S3dert 1893 had gean examen plaats. Da minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met 1 October 1896 twee plaatsen als adspirant-ingenieur di r marine, op eene jaarwedde van f 1200, worden op ingesteld. Candidaten, cie op 1 September a. s. bun 27ste jaar nog niet zyn ingetreden en in het bezit zyn van de diploma's van scheepsbouw kundig en werktuigkundig ingenieur, ihgevol'Q do wet van 2 M' i 1863 (Stsbl. 50), worden opgeroepen om vóór or op 1 Septeinbor a. s. een verzoekschrift op gezegeld papier aan hem, Minister, in te dienen, om, zoo noodig, tot bet aan zyn departement to houden vergelykend examen te worden toegelaten. Door den minister van koloniën zijn de heeren mrs. C. De Roon Swaan, D G. Wolter- beek Muller, H. G. J. Boekhui It, P. J. Góbel en M. M. Taytelbaum gestold ter beschikking van den gouverneur generaal van Nederl.-Indiö, om in rechterlijke betrekkingen daar te lande te worden geplaatst. Ter benoeming van een leeraar aan het gymnasium te 's-Hertogenbosch worden aan bevolen de heeren D. H. G. Bcllaard, to Uirecbt; J. Prinsen, te Loosduinen, en J. v. d. Meer, te Leiden. Mejuffrouw H. M. Schermer, sedert 1857 directrice dc-r Anna Paulowna bewaarschool to Amersfoort, heeft wegens ziekte ttrvol ont slag aangevraagd uit deze betrekking tegen Februari a, s. Om voor het tydvak 1 Sept. 1896/1897 op te treden als leeraar in de Fransche taal aan de H. Burgerschool met driejarigen cursus te 's Gravenhago, wordt aanbevolen de heer C. Timmermans, onderwyzer 3de kl. al jaar. Het stoomschip „Gedó", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 29 Juli te Gibral tar; de „Merapi" vertrok 29 Juli van Batavia naar Rotterdam; de „Oodam" v-rtrok 29 Juli van Rotterdam naar Nieuw-York, met 113 kajuits- en 73 tusschencek-passagi rs; de „Prins Maurits", van Pararn^noo naar Amster dam, ia 30 Juli Ouessant gepasseerd. De gewone audiëntie op Vryaag van dtn minister van buitenlandschd zaken, zal tot nader order geen plaats hebbon. By koninklijk besluit is, met ingang van 1 Aug. a. s., aan den heer J. Ph. Yan d^r Keilen, op z(jn verzoek, eervol ontslag ver leend als directeur van 's Ryks Prentenkabinet, Een Romeinsche Schoone. (Novelle.) 1) Er was een schilderyen tentoonstelling op de „Piazza del Popoio." Daar het Paaschfeest op til was, waren er al veel vreemdelingen te Rome; in de zalen der tentoonstelling hoorde men door de „barbaren" alle mogelyke talon spreken. Wie met om menschen, maar om schilderyen te zien hier was gekomen, dien moest het wel opvallen, dat in de col lectie het historische schildery geboel ontbrak, ton minste, als men een slempparty van Nero in zyn gouden paleis niet als zoodanig beschouwde. Stillevens, landschappen, genre stukjes waren er genoeg I De jongste gebeur tenissen in Italië hadden anders de artisten wel kunnen prikkelen tot een hooger vlucht, denkende aan Magenta, Solferino en Marsala. Wel is waar waren Rome en Italië nog lang niet „één"; nog voerde de Heilige Vader niet alleen de sleutels van Petrus, maar had hy ook wereldiyke macht, welke elk goed Katholiek hem nu gaarne terugwenscht, en hielden allerlei dapperen uit alle deelen der wereld het trotsche Rome nog in bedwang; maar hoe lang zou dat nog duren? D;e vraag kwam by meer dan één bezoeker der tentoonstelling op by den aanblik van een schildery, dat in den catalogus onder den naam van „Corinna" was aar geduid, en dat zich in veler belang stelling mocht verheugen. Die velen kwamen dan geheel onder deu mdruk van de schoon hei! derindrukw kkende gestalte van Corinna, onverschillig wat het doek dan ook mocht voorstellen. Bilfredo Rosati werd voortdurend door do bekoring, die van het schilderij uitging, er heeD getrokken; geen ander kunstwerk ver mocht hom meer te boeien. Zelfs het geruisch vaD japonnen, bet gefluister en gelach van de mooie vrouwen om hem heen, leidden hem niet af. De vurige blik zyner zwarte oogen was voortdurend op het schildery gevestigd. Hy had een mooi figuur en een gedistingeerd gezicht, dat zyn friscbheid nog niet door te veel uitgaan had verloren. Het schildery had hem in gedachten ver weg gevoerd, ver weg uit deze zalen, uit dit gezelschap, en dus schrikte hy wol wat, toen iemand hem vertrouweiyk onder den arm vastpakte. Zoo, Emilio, ben jy bet?" zei hy op gerokten toon. „Ik wist niet, dat jy hier waart." Natuuriyk niet, jy hadt alleen oogen voor het doek van Antonio Spinola," zei deze op spottenden toon; 't was een echte mode pop, van af zyn glimmenden hoogen hoed tot aan de toppen zyner vingers, met ge friseerd haar en mooi, gepommadeerd snor relje. Hy was misschien een paar jaar ouder dan Bilfredo Rosati, maar de donkero kriDgen, die zyn koele, spottende oogen omgaven, spraken niet van nachtelyke studiën. Ik ben in h6t hotel geweest om je af te halen," ging Emilio Morosini voort, „maar je was al uit, al een paar uur, zeiden zy. Heb je nu genoeg gekeken naar die geschil derde vrouw? Goed, laten wy dan gaan déjeuneereD 1" Bilfredo Rosati nam dat voorstel niet zeer gretig aan. Om je de waarheid te zeggeD, was ik van plan naar de villa Pamfili te ryden," zei hy. „'t Is zulk mooi weer, en als men op reis is, moet men met zyn tyd weten te woekeren." Maar lieve hemel, beste vriend, wil je dat op dit deel van den dag doen?" riep Emilio Morosini met een gebaar van afschuw uit. „Er is daar op het oogenblik geen sterveling." Des te betor, dan heb ik het ryk vry," antwoordde Bilfredo, in de hoop, dat by van hot gezelschap van den jongen „viveur" zou worden ontslagen. Maar Morosini ant woordde hem: Pardon, waarde vriend, dat ik een oogen blik myn gastheerlyke plichten vergat. Het is bepaald heel gek, maar laat ons gaanl Men zal my wel uitlachen, dat ik met jou op dit uur van den dag daarheen ga, maar het zy zoo! Gelukkig heb ik myn rytuig nog niet weggestuurd." Familie-omstandigheden veroorloofden Bil fredo niet zoo beslist te protesteeren als hy dat wol had gewenscht. Hy gaf dus toe. De twee jongelui waren neven. Zy stapten in een élégante cabriolet, die voor het huis stond te wachten, reden het Corso langs en zoo naar de Piazza Colonna, waar zy rechts omsloegen. Bilfredo Rosati, die nog niet lang te Rome was, keek met alle aandacht naar het levendige verkeer in de straten. Waarheen hy ook keek, overal zag by geesteiyken en monniken, soldaten van het Pausidyke leger, waartegen de dappere zouaveii met hun mooie uniformen en de carabinieri en gendarmen door hun forBche gestalten voordeelig afstaken; het geheel zou een Salvator Rosa in verrukking hebben gebracht. Geloof je niet, dat Rome by deze bescher ming zeker is voor jullie annexatiegeest?" zei Emilio. Ik begryp nu waarom dio schilder aan zyn „Roma" zoo'd verlangend treurige uit drukking heeft gegeven. Ken je dien schilder?" vroeg Bilfredo. Antonio Spinola? Alleen van aaüzien. Men ontmoet hem nergens, 't Is geen ster, maar hy zal er nog wel een worden. Wy vtrlangen hard naar nieuwe sterren. Myn hemel, 't is zoo vervelend altyd naar die oude sterren omboog te moeten blikken. Wy hebben een nieuw stuk speelgoed noodig. Die Antonio Spinola heeft tot nu toe niets dan berdera en bandieten; oude ruïnes en volks- tooneeltjes geschilderd, maar er zat wel wat indat moet men hem nageven." Maar onder die lui kan hy toch onmogeiyk het model voor zyn Corinna gevonden hebben?" O, zit je te peinzen over dat model?" zei Emilio op zóó spottenden toon, dat de ander vuurrood werd. „Myn kennissen kennen die schoonheid ook niet. Maar we zullen zien!" Hy had, hoewel we hem daarin hier niot wenschen na te volgen, de gewoonte veel Fransche woorden te gebruiken, ofschoon hy geen vriend was van de Franschen. Bilfredo ergerde zich aan zyn luchthartigheid en stapte van het onderwerp af. Langzaam reden zy den „Gianicola" op en de Porta S. Pancrazio uit. Voor de villa Pamfili-Doria stapten zy uit. Zy kwamen geen meuscheiyk wez9n tegen in de prachtige eiken- en olmenlanen, van waaruit zy een heel mooi gez.cbt hadden, nu eens op de stad met haar paleizen, obeliskeD, kerken en ruïnes, dan weer op de Campagna, waar de ruïnes van oude torentjes of vestingen stonden te droomen tusschen het frissche grom. Em licht van viooltjes en narcissen woei hun toe en vermengde zich met de bloemengeuren uit de serres der villa. De wegen on 1 n n baadden in hot vroolyke zonlicht, do vogels zongen hun hoogste lied in het jonge groeD. Was hier in 1849 lydens de belegering van Rome niet bet hoofdkwartier van generaal Oudinot?" vroeg Bilfredo, toen zy langs het huis gingen. Wel mogelyk, maar ik weet het niet," antwoordde Emilio Morosini, terwyi by zyn schouders ophaalde. „Interesseer jo je daar voor?" Natuuriyk, je weet toch wel, dat ik officier benl" En ben je hier gekomen om strategische studiën te maken?" zei Emilio op schertsenden toon, maar hy schrikte, toen hy de oogen van zyn neof zag schitteren van woede. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1