(ie voorste OPRUIMING Frils Van Haarlem. Lemonsquash Essence, lonri oi ta Joiiieer HOOGSTEDEN mEoMi, oi 12 iaar. KERBiS. I. I. POLLMANN. an Dingdag 31 Juli. A0.1896 <§eze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Kermis 1896. Kermis 1896. Gehoorzaal, Specialiteiten-Gezelschap nieuwste en grootste Specialiteiten en Excentriciteiten. NIEUW! NIEUW! met bijvoeging van Mineraal- of'Duinwater, een onovertroffen Zomerdrank. Per Flacon met glazen stop f 0.70. J. 1 )l BEKKING,Breestraat 108. Op de Kermis te Leiden. STANDPLAATS: Nieuwe Beestenmarkt. JS/Loord te Bus sum op Jansje Meinders. Het natuurlijk hoofd van den Onder-Radja van Lombok, Stoombootdienst Station Haven. Met dezen dienst, bijv. 2.— of 5.— uur n.m. nit Leiden, langs den Eijn naar Koudekerk, 's-lolenaars- brug of Men en des avonds te 8.— of 9.30 terug in Leiden, is zeker in deze heerlijke dagen een der aangenaamste tochtjes, voor weinig geld! "Van 1V tot en met 25 Juli: van alle Luxe-Artikelen, Horlogekettingen, Sigarenpijpen, Albums, Portemonnaies, Sigarenkokers, Werkdoozen, enz., enz. Echt Nikkelen Theepollen, Koffiekannen, Theesloofjes, enz. Buitengewone gelegenheid voor degelijke en goedkoope Kcrmis-Cadcaux. l|jn 1, aan de ïischkng, fl°. 11166. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COUR A "NTT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers„0.06; PRIJS DER ADVERTENTLËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad r C\ n?S V-o—-1- Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Zaterdag den 18den Juli, des voormiddags tusschen halfacht en acht uren, z\jn ten naceele van C. Welsink, te Voor- choten, ontvreemd, vermoedelijk door twee landloopers of bedelaars, de navolgende voor werpen 1 juweelen kruisje met gouden medail lon met haar, bevestigd aan een zwart koordje; 1 gouden kruisje met Christusbeeldje met dik gedraaiden gouden ketting; 2 gouden tientjes; 1 gouden vijfje; 1 gouden borlogp, waarvan de rand, waarin het glas moet zitten, ont breekt; 2 gouden oorknoppen met bruine steontjes. De burgemeester van Voorschoten verzoekt opsporing en bericht der vermiste voorwerpen, alsmede aanhouding der daders. Minder schrik en ontsteltenis, maar veel bekijks leverde te Oude-Wetering het volgende voorval op. Een handelsreiziger, die voor zijne zaken aldaar vertoefde, en in den namiddag weder vertrekken wilde, was zijn koetsier bij het inspannen behulpzaam. Maar ook hier werl weder aan het spreek woord: „Schoenmaker, blijf by uw leest" herinnerd; want in plaats van vóór het rytuig kwam het ros m de Wetering terecht. Door snel toegeschoten hulp was zwartje spoedig weer op hd droge, en daar het geene belang rijke kwetsuren had bekomen, kon weldra de reis worden vorvolgd. Het tweejarig zoontje van den arbeider G., te Haarlemmermeer, aan den IJ weg, is in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en aldaar 1 venloos opgehaald* Op don weg van Clingendaal naar den Ieidschri si raai weg geraakte Zaterdag middag het paard, gespannen voor een sulky, die terugkeerde van de renbaan, op bol. De bestuurder van het li.hte voertuigje werd ongeveer 200 meters voortgesleept, daar hy de teugels niet losliet. In zijn vaart reed de sulky een rijwiel omver, welks beryder ge lukkig nog tijdig van zijn machine kon sprin gen. Het rijwiel werd zeer beschadigd. Kort naby den Leiuschen weg werd het hollende paard tot stajn getracht, doordien de sulky tegen een vigilante aanreed, welke daardoor ook nogal schade bekwam. De sulky zelf was nagenoeg uit elkaar geslagen, terwyl de bo stuurder, wiens kteejing door het sleuren over deu weg zwaar gehavend was, een hoofdwonde had bekomen. Hy werd door omstankrs verbonden. Tijdens de wedstrijden op Clin- gendaal deed Zaterdag een heer by den aan wezigen brigadier majoor der Ryksvtldwacht aangifte, dat hij een portefeuille, o. a. inhou dende 750 en een kaart van de Zuid- Afrikaansche Spoorwegmaatschtippy, had ver loren. De vorige week brak te Gouda een hevige brand uit in het rij wielerimagazyn van C. D., aan oen Kleiweg, waarby de bovenbewoners met zeer veel moeite werden gereJ. Thans is genoemde persoon op last eer justitio te Rotterdam, op vermoeden van opzettelyke brandstichting, in arrest genomen. Zondag 26 Juli zullen op de Amsterdamsche Wielerbaan wedstryden go- houden worden om den brassard, tusschen Dulrieu uit Rysel on P. Langeveld uit Am sterdam, houder van den brassard. Verder zal een revanche-match gereden worden tusschen C. Wittoveen en A. Champion uit Parys, over 50,000 M. Drie plaatsvervangers. Voor eenigsn tyd maakte de „N. R. Ct." melding van de droevige geschiedenis van den Amster dammer, die, op jeugdigen leeftyd in dienst gttreden, na korten tyd zoodanig het land aan het militaire leven kreeg, dat by reeds vóór de loting voor de militie deserteerde en Neder land verliet. Na een 18 jarig verbiyf in den vreemde kwam hy in 't vaderland terug en werd in de eerste plaats herinnerd aan het we der opvatten der verplichtingen, voortvloeiende uit zyne vry willige militaire dienstverbintenis. Na veel moeite gelukte het hem, zich hier van te ontslaan door het stellen van een plaatsvervanger. Nu meende by klaar te zyn. Doch er kwam een kink in den kabel. Op een goeden dag kreeg hy trouwplannen. Nog beneden den leeftyd van 40 jaren, moest hy aan den amb tenaar van den burgeriyken stand ook over leggen het bewijs, dat hy had voldaan aan de nationale militie. Toen hy dat bewysstuk ter provinciale griffie opvroeg, bleek evenwel, dat hy niet aan de militie had voldaan; hy had een dienstplichtig nommer getrokken, was opgeroepen geworden om als milicien aan de militaire overheid te worden afgeleverd, enwas niet verschenen. Opr.ieuw gerequestreerd. Doch tevergeefs. Eerst ln de kazerne en dan nog maar eens geprobeerd los te komen. Na eenigen tyd de uniform gedragen te hebben, wordt hem door de Regeering toegestaan ook zijn militiedienst- tyd door een plaatsvervanger te doen ver vullen. De plaatsvervanger is gesteld; het gemoed van den gekwelde ecnigszins t.ot rust gekomen. Daar wor ;t hy vóór eenige weken pktseling opgeschrikt door de mededeeling, dat do door hem gestelde plaatsvervanger is afgekeurd, en dat hij, zoo hy niet binnen zestig dagen een anderen plaatsvervanger stelt, naar luid van de wet van 1861 en het koninkiyk besluit van 1862, zelf in dienst moet treden. Dezer dag^n is plaatsvervanger No. 3 by het 2de regiment huzaren te Haarlem in dienst gekomen. Het is der politie te Amersfoort mogen gelukken, de moeder van den vonde ling. die als Hendrik Van den Greppel in de registers van den Burgeilyken Stand werd inge schreven, op te sporen. Zy woont te Utrecht en schijnt het kindje besteed te hebben by een boerenvrouw, torwyl deze vrouw het knaapje te vondeling heeft gelegd. De moeder kwam to Amersfoort naar het kiüdje infor- me6ren, en werd toen voor de politie geleid. Naar de boerin wordt yverig gezocht. De roei- en zoil vereeniging „Do Gouwzee" te Monnikendam had gisteren de gelegenheid te baat genomen om te gelyk met een zeilwedstryd in de breede en onge- vaarlyke Gouwzee, een wielerwedstryd op den naby gelegen Jaagwrg van Monniken 'am naar Edam te doen plaats hebben en bovendien er een amusement aan te verbinden, door de vereeniging in 't teven geroepen onder den weidschen naam van „Bal Maritime". Het was ook werkolyk een zeebal. Acht van de allergrootste zolderschuiten uit Am sterdam, van de firma Bernhard aldaar, waron achter elkaar, door middel van dreggen vastgelegd, op wtlks oppervlak de danslusti- gen op de maat vau de muziek van het Fanfarecorps te Broek i/W., omringd van schepen, hun hart konden ophalen. Door de beide Koninginnen was elk een groote zilveren medaille voor den zeilwedstryd beschik baar gesteld. Het was jammer dat dit nieuws niet eenige dagen eerder bekend werd dan Zaterdag, wellicht had het gunstig gewerkt op inschryvingen en bezoekers. Het weder was uitstekend; een heerlyk zonneschyntje, kalme wind, kortom zoo goed als men het maar wenschen kan. Alles liep in de boste orde af. Ook het Bal Maritime, hoewel hot soms scheen alsof de warmte influencoerde op den danslust der aan wezigen, misschien ook omdat het aantal dames niet bepaald groot mocht genoemd worden, bcod voor menigeen een aardig tijd verdrijf. Ontvoering van een kind. Zater dagmiddag werd door een moeder, wonende Leeuwenlaan te Rotterdam, by de politie kennis gegeven, dat haar 8 jarig zoontje ont voerd was door een onbekend man, wat haar door twee jongens was medegedeeld. Onmid- dellyk nadat dit ter kennis van de politie gebracht was, werd naar alle omliggende ge meenten getelegrapheerd en waren de recherche en gemeentepolitie in de weer ter opsporing van den ontvoerden knaap. Tegen vyf uren mocht het aan twee recher cheurs gelukken het kind m6t zyn ontvoerder te vinden en aan te houden op den Groenen- dyk, tusschen Delftshaven en Schiedam, welk dykje, een eenzime weg, loopt door het land ten zuiden van den dyk, waarlangs de stoom tram rydt. Diidr had by zich met het knaapje afgezonderd. Beiden werden medegenomen en gebracht naar het politiebureel, waar zy door den subst. officier van justitie mr. Modderman en den commissaris van politie, den heer D. M. Ebbeler, in verhoor genomen werden. Door dit verboor kwam aan het licht, dat de ontvoerder is een ongunstig bekend man, die 15 Juli jl. uit de gevangenis werd ont slagen, waar by 15 maanden heeft doorge bracht, daar by ter zake van verduistering veroordeeld was. Den jongen had hy mede- gelokt, onder belofte van snoepgoed en centen te zullen krygen. Hy is met het kind naar de Oldenbarneveltstraat geloopen, daar op de stoomtram gesprongen en te Delftshaven met den knaap er uit gestapt. Twee jongens, die hem tot in de Oldenbarneveltstraat waren gevolgd en met de stoomtram zagen weg- ryden, hebben de moeder gewaarschuwd. Daar er reden is te vermoeden, dat door den man strafbare handelingen met den jongen zyn gepleegd, is hy in bewaring gesteld. (N. -R. Ct.) De ten huize van T. Kok, te Hilversum, in verregaanden staat van ver- waarloozing gevonden zesjarige knaap is ge bleken een gewicht te hebben van slechts 9 kilo. Dat hy niet bepaald ziek is, bleek in de R.-Kath. Ziekenverpleging, waar hy zich by nacht te goed deed aan den wyn en de melk, die by het bed van een naast hem liggenden zieke gereed stonden. Op de Plom petorengracht te Utrecht werd gisteravond een bejaard man plotseling door eene beroerte getroffen, ten gevolge waarvan hy ineenzakte en op hetzelfde oogenblik overleed. Het ïyk werd onder toe zicht der politie per brancard naar het schouw- lokaal aan het hoofdbureel van politie over gebracht, waar het werd herkend als dat van zekeren C., te dier stede woonachtig. De beide gemeente- veld wachters Bouman en Stap, te "Wjjk-by Duurstede, hebben de Woudrichemsche visschers, van wie bekend was, dat zy strooptochten hielden en in ver bod -n visebwateren langs Ryn en Lek vischten, aangehouden in „De Oude Roodvoet", zynde een zytak van de rivier den Ryn, toen zy hun netten hadden uitgezet. Als twee politie-agenten in den nacht in een roeiboot, staande tegen over een achttal onbekende visschers, hebben zy zich zeer kordaat gehouden en hebben alle eer van hun flink optreden. De opheffing van het sluiten der grenzen voor den invoer van varkens uit Servië naar Hongarye zal 31 Juli in werking treden. De„Matin"verteltdateeningenieur van de firma Krupp zich heeft aangesloten by het gevolg van Li-Hung-Chang en op die wyze de Belgische Maasforten mede heeft bezocht. Hy zou ook naar de fabrieken van Cockerill zya medegegaan, maar daar zyn ontdekt en teruggezonden. Het blad waar schuwt de Fransche regeering en inlustriëelen voorzichtig te zyn. Het cholera-rapport voor Egypte van Donderdag vermelut in het geheel 273 ziekte- en 263 sterfgevallen, waarvan by burgers te Wady Haifa 22 ziekte- en 24 sterf gevallen voorkwamen en by militairen 12 en 7. In het kamp te Kosheh brei t, luidens een telegram aan de Eogelsche bladen, de cholera zich maar weinig uit. Er waren 27 ziekte en 13 sterfgevallen te vermelden. De cholera woedt ernatig in het expeditie- leger. Tot nu toe zyn zeshonderd gevallen voorgekomen, byna alle met doodelyken afloop. Voortdurend komen te Cairo ziekentransporten aan. De militaire hospitalen zyn overvol. Alle streken in Boven- en Beneden Egypte zyn besmet verklaard. Gemeenteraad van Leimuldcn. Tegenwoordig alle leden, uitgenomen de heeren Bokhoven en Roest. Voorzitter: de Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zyn ingekomen: lo. Een adres van P. Boogaard, landbouwer te Haarlemmermeer, daarin verzoekende wegens vertrek uit de gemeeDte 8 maanden afschryving wegens hoofdelyken omslag en 6 maanden wegens hondenbelasting. De gevraagde ontheffing wordt verleend. Voor kennisgeving worden aangenomen: lo. Een missive van Gedeputeerde Staten dezer provincie, houdende bericht van ont vangst der toegezonden verordening op de tapperyen, enz. binnen deze gemeente; 2o. Eene missive atevoren, waarby goedge keurd worden teruggezonden twee besluiten tot afschryving uit den post onvoorziene uit gaven, dienstjaar 1895. Aan de orde is: Een adres van H. Van Eyk c. s., te Peff- mot, onder deze gemeente, waarby verzocht wordt terug te komen op het genomen besluit^ om de bestaande overeenkomst conform art 16 der wet op het L. O. met de gemeente Nieuwveen tegen 1 Januari a. s. op te zeggen. Naar aanleiding van dit adres wordt door den Voorzitter opgemerkt, dat adressanten in gebreke zyn gebleven om de motieven, die tot de opzegging van de overeenkomst geleid hebben, te ontzenuwen, zoodat, naar het oordeel van B. en Ws., geen termen aan wezig zyn om aan hun verzoek gevolg te geven. Na eenige discussie wordt met algemeen® stemmen besloten, afwyzend op het verzoek van adressanten te beschikken. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: lo. Dat het voorstel van den heer Straathof, waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt, inmiddels door den voorsteller is ingetrokken, zoodat den leden de moeiiykheid der stemming wordt bespaard; 2o. dat de gemeente in zyn persoon gedag vaard is door het kantongerecht te Haarlem mermeer, om zich te hooren veroordeelen tot ontruiming der woning van den heer J. "W. Van den Berg, alhier, waaruit Hartog weigert te vertrekken. Door den Voorzitter wordt namens Burg. en Weths. den Raad aangeboden de rekening, dienst 1895, sluitende met een batig saldo van f 442.12. Wordt besloten de rekening te doen onder zoeken door eene commissie van twee leden, waartoe door den Vooizitter worden benoemd de heeren Bokhoven en Bakker. Niets meer aan de orde zynde en geen der beertn meer het woord verlangende, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Eb de §ted. Werklnr. zyn opgenoateat DATUM. DAGEN. Volw. pers. Klade ren. Toud 12 Juli. Zondag 43 8 61 13 Maandag. 72 13 8 14 Dinedag 74 17 91 15 Woenndag. 84 20 104 16 Donderdag 81 19 100 17 Vrijdag 78 19 97 18 Zaterdag. 77 13 90 Vervolg der Advertentiën. I.E1DEN. Van Dinsdag 21 Juli tot en met Zaterdag 25 Juli: DOOR HET OPTREDEN DER Voor détails zie groote aanplakbiljetten. Opening der Zaal 7 uren. A nvang 8 uren. Entrée ƒ!.- Ka elf uren ƒ0.50. Plaatsbespreking op den dag der voor stelling, van 10—12 uren. 5441 33 WOEK3DAG 22 JULI: van 2 4 uren, met gekozen programma. Kinderen ƒ0.25. Geleiders ƒ0.50. of het Kabinet der Mechanische Wassen Beelden, welke uitmunten in KUNST en SCHOONHEID, terwyl deze kunststukken op de Weener Tentoonstelling met den EERSTEN PRIJS werden bekroond. Bestaande aft meer dan 400 voorwerpen, o.a.i 5485 46 De moord van Klaas Boes van Schagen en zijne slachtoffers en de moeder, die zich den hals heeft afgesneden. JVtoord, gepleegd op Hoekman, wachtmeester der .Marechaussees te Osch. 10OG premie aan dengene, die bewyzen kan, dat het niet echt is. lste Rang 25 Cis., 2de Rang 15 Ctg. Uw Dw. Dr., C. &PORK, TELEPHOONNIJMMER 67. 1990 32 Opruiming voor slechts 8 dagen. Zie s. v. pl. de Etalages. 6387 42

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 5