In do „Staatscourant" van 19/20 dezer is opgenomen een staat van nalatenschappen, berustende by de weeskamers te Batavia, Semarang, Soeraban en Padang, die door de daarop rechthebbenden kunnen worden opge vraagd en ontvangen in Nederland, by het mnistoris van koloniën. De uitkeering eener nalatenschip in Nederland zal niet eerder geschieden, dan nadat van het Indisch be stuur bericht zal zijn ontvangen, dat zich nader geen schuldeischers by de weeskamer hebben aangemeld en het ministerie van kolo niën tot betaling van het saldo kan overgaan. Biykens kennisgeving in de „Sts.-Ct." van heden zal op Maandag 26 October en vol gende dagen het examen worden gehouden ter veikryging van het getuigschrift van be kwaamheid voor de betrekking van leerling- consul. Plaats en uur van het examen zullen nader worden bekend gemaakt. Aanmelding vóór Maandag 3 Augustus e. k. by gezcgeld adres aan het departement van buitralandsche zaken. Het kermisstuk, dat de Yereenigde Rot- terdamsche Tooneelisten dit jaar in den Grooten Schouwburg te Rotterdam zullen geven, zal, naar de „Tel." verneemt, getiteld zyn: „Sprook jes van Moeder de Gans." De „Staatscourant" van 19/20 dezer bevat oen rapport van den commandant van Hr. Ms. schoener „Argus," belast met het politie toezicht op de visschery in de Noordzee, van 1 27 Juni 1896. Geene andere overtredingen werden opgemerkt, dan dat op den avond van 16 Juni de schokkers T.X. 79 en T.X. 153 Daby den Tesselschen wal korden zonder licht. Na aanmaning werd het voorgeschreven licht echter ontstoken. Het aantal visschers in hot bekruiste kustgedoelte was belangryk minder dan in de vo ig9 maanden. De minister van marine heeft den officier van administratie 2de kl. J. W. Broer?, be- hoorende tot de rol van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd aan toord van Hr. Ms. instructieschip „Urania," met 1 Augustus a. s. op non-activiteit gesteld. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zil op Donderdag 23 Juli a. s. niet plaats hebben. Het stoomschip „Ardjoeno" vertrok 18 Juli van Rotterdam naar Batavia; de „Koningin- Regentes", van Amsterdam naar Batavia, is 18 Juli Gibraltar gepasseerd; de „Maasdam" vertrok 18 Juli van Nieuw-York naar Rotter dam; de „Prins nondrik" arriveerde 19 Juli van Amsterdam te Batavia; de „Prinses Amalia," van Batavia naar Amstedam, arri veerde te Genua 19 Juli; de „Reichstag," van Oost Afrika naar Hamburg, arriveerde 18 Juli te Durban; de „Schiedam" arriveerde 19 Juli van Amsterdam te Nieuw York; de „Sumatra," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Port-Said 19 Juli. By koninklijk besluit is met ingang van 1 Oct. a. s., aan den heer K. Van Asperen, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyno betrekking van directeur van het telegraaf kantoor te 's-Gravenhage. Krankzinnigenwczen. By de beantwoording van het afdeelings- vertlag der Tweede Kamer tot nadere wijziging van de wet van 27 April 1884 geeft de Regeering te kennen, dat het hier niet geldt de uitbreiding van Staatszorg op het gebied der krankzinnigenverpleging. Het eenige, wat de Kogeering met haar voorstel beoogt, is het scheppen van de gelegenheid om tot verbetering der verpleging van ryk>:patiënten to geraken. Nu de omstandigheden van dien sard zyn geworden, dat het gesticht te Medera- tlik mot meer genoegzaam aan de bestem ming, daaraan door den wetgever van 1884 ge geven, kan beantwoorden, en uitbreiding ter plaatse te ontraden is, ligt de vestiging van een tweede Ryksiniichting, of eigeniyk van eene filiale der Ryksioriehting, voor de hand. Natuuriyk zal er, als die filiale zal tyn geopend, aanvankeiyk gelegenheid bestaan op ruimere schaal dan steeds noodig is, plaatsen voor behoeftige gemeentepatiënten te bestemmen; ook dat intusschen waro niets anders dan in volkomen overeenstemming met het nu reeds in de wet nedergelegde beginsel. Mocht het aantal Ryksgestichten tot óón beperkt moeten biyven, dan zou te Medemblik een zoogenaamde asyle-prison zyn te plaatsen. Dit zou echter veel duurder uitkomen. Te Medemblik zal, naar de Reg. beoogt, voor 1250 een behooriyke afscheiding kunnen gemaakt worden van de krankzinnige veroor deelden en van andere patiënten, terwyi er na vertimmering van het Groot Arsenaal te Grave, die niut meer dan 60,000 zal kosten, moge- jykheid zal vtrkregen worden om zekere categorieën van ïyders uit Medemblik te verwy- ceren. Zoo'o.nde wordt tevens in de Ryks- «nrichting de wetenschappeiyke vooruitgang toegepast, welke thans by het krankzinnigon- w z.n meer en meer is op te merken. Op de eventueel© latere voorstellen betrek kelijk de inrichting eener psychiatrische kliniek van Rykswege, wordt door de voorgestelde wetswyziglng volstrekt niet geprejudiciëerd. Een zilveren feest. In den loop der eeuwen is tusschen het vorstenhuis van Wied en het volk een band gevlochten, even onverbreekbaar als die, welke h-t Huis van Oranje en het Noderlandsche volk verbindt. Al hebben de vorsten van Wied niet, als oertyds de prinsen van Oranje, goad en bloed boboeven te geven om hun volk voor te gaan in don stryd voor de onaf- hankeiykheid, zy hebben naar het welzyn van hun onderdanen steeds gestreefd en zich in moeilyko tjjden vaders getoond voor wie van t hen hulp en steun verwachtten. Evenals indertyd wyien koning Willem III, heeft ook de tegenwoordige vorst van Wied in 1882, toen de Ryn de straten van zyn residentie stad had overstroomd, aan zyn onderdanen de eerste hulp geboden. Hy gaf niet alleen geld en brood, maar vuurde in persoon, dikwyis tot over de borst in het water staande, de redders aaD. Zyn edele gemalin was hem by dit liefdewerk een trouwe hulp. Zoo is dan het feest, dat zy deze dagen vieren, voor het volk geworden een feest der liefde en der dankbaarheid. Harteiyke liefde sprak uit de versieringen, in de straten en aan de huizen van Neuwied aangebracht; uit de geschenken, aan het echtpaar vereerd; maar meer nog uit de heilwenschen der vele depu taties. Yrydagmorgen werden niet minder dan veertig deputaties uit Ryn- en Wied land toe gelaten; Vrydagmidöag al weder deputaties, o. a. een uit Keulen, met den eersten burge meester aan bet hoofd, en ook de afgezant van HH. MM. de Koningin en de Koningin- Regentes der Nederlanden, die de geschenken der Vorstinnen overhandigde. En het volk, de groote massa, die niet in het slot kon worden toegelaten, stroomde samen om op den rijtoer het zilveren echtpaar een daverend hoch toe te roepen. Vrydagavond had in de koningszaal van het slot een feestmaal van honderd couverts plaats. De vorst van Wied stelde den eersten dronk in op den Duitscben keizer en wendde zich onmiddeliyk daarop in zuiver Hollandsch tot de Nederlandsche deputatie. „Aan hei Huis van Oranje ben ik het geluk van myn leven en het hart van myn dierbare gemalin, prinses Marie, verschuldigd", riep hy uit en hy besloot met een „Hiep, hiep, hiep, hoeral" op de g zondheid der Koningin en der Regentes. De muziek speelde do Nederlandsche volks liederen en de aanwezigen stemden vol geest drift in met den heildronk. Er volgden nog tal van sympathieke toosten, te veel om op te noemen. Na afloop van het feestmaal werden de geschenken bezichtigd. De Nederlandsche aquarellen en de Haagsche plateelvazen werden zeer bewonderd, maar vooral viel in den smaak de heraldieke Delftsche klok, die met fijnen zilveren klank e6n zestal deuntjes liet hooren. De hofzilversmid Hormeling uit Keulen heeft aan het vorsteiyk paar een byouterie- kast aangeboden, een nabootsing van het Huis „Do Pauw", to Wassonaar. Daarop waren gegraveerd do volgende twee gedichten, voor deze gelegenheid vervaardigd door de koningin Vbn Rumenie (Carmen Sylva), zuster van den vorst van Wied; I. Sollten unsro stolzen Zweigen Dich zu schtnücken sich verbinden, Schüessend sich die Hinde reichen Dicb auf ewig zu umwinden. Glaubenskimpfer, Freiheltsringer, Schönheitspfleger, Sturmbezwinger, ToJesmuthige Patrioten, Heil dem Heim, das solche Todten. Was das Vaterhaus bedacht hat, Dessen sind wir die Vertreter; Was das Vaterhaus vermacht hat Steigt urn den Geslichtern spater. Joder Held und jeder Reine Baut zum Heiligthum die Steine, Und es wachsen die Gestalten In den Zeiten Mantelfalten. II. Yom Pfauenhaus ins Pfauenhaus Da ist eie derein8t gekomraen, Hat alle Fröhligkeit hinaus lus andre mitgenominen Hat Sonnenriche mitgebracht Und Fiieden, und Lichtgedanken, Die allen, die das Haus bedacht, Umschliessen und umranken. Die nassen Rebellen die dort geweint Sind köstliche Perlen der Winden, Sind zirtlich im ewigen Licht versteint Um Herzen, und halten und binden. Vom Pfauenhaus ins Pfauenhaus Hat sie die Kraft getragen, Die einst Oranien weit hinaus In Flaramen hat geschlagen. Heil dir erkör'ne Lebensflutb, Wogt zwischen Rhein und Moere; Heil dir, du ed'le Lebensfluth, Umllüht dir güt'ge Hehre. Des avonds had een prachtige fakkelop tocht plaats en was de stad schitterend ver licht. Een onweder verstoorde echter den goeden gang een weinig. (A. E.) Gemengd Nieuws* Yoor de door de „3 O c t o b e r-V e r- eeniging" tegen den gedenkdag van Leidens ontzet uitgeschreven wielerwedstryden heeft de veieeniging „All Right1' reeds definitief hare medewerking toegezegd en ook zal de reclamo- wodstryd voor rywielhandelaren wel doorgaan. Tevens vernemen wy, dat er pogingen gedaan worden om de Zaterdagsche markt op 3 Oct. te verplaatsen, zooals dit ook vroeger is geschied, toen de gedenkdag eveneens op een Zaterdag viel. Wellicht komt er daardoor nog meer deelneming. Hedenmorgen had aan het po- litiebureel de gewone uitgifte der vergun ningen voor kermismuziek op straat plaats, nadat de instrumenten door den kapelmeester der schuttery waren gekeurd. Kharbiykelyk met het oog op doze week was het programma ingerjpht vanjjet Musis"- concert, dat gisteravond coor het stafmuziok- corps van genoemd wapen werd gegeven en waarvan het programma niet minder dan 6 oerste uitvoeringen vermeldde. Enkele nom- mers, waarin de talryk opgekomenen veel genoegen hadden of er zich goed mee amu seerden, zooals Geyp's scherts-polka „Arle- quin" en Renaud's „Potpourri populaire No. 3", werden op aanhoudend applaus herhaald en by het laatste nommer met de verschillende bekende melodieën of liedjes liepen de kinderen zelfs in den tuin te huppelen of te dansen. De feeststemming kwam er dus reeds in. De heer J. C. Schoenmaker heeft het in het „Cafó du Théatre" aan de Oude Yest ook niet onder zich gelaten om het zyn bezoe kers aangenaam te maken. Is de koffiekamer aan het plafond met ampels behangen, vooral de wintertuin werd van eene groote collectie versche planten en bloemen voorzien, zoodat het er werkelyk een aardig zitje tot afwis seling der kermis-wandeling is. Tevens is er een buitengewone boogsgewyze gasverlichting aangebracht, en geeft een pianist er muziek, natuuriyk geen klassieke, maar voornamelyk overeenkomstig de stemming, waarin de be zoekers deze week verkeeren. Gistermorgen deed een alhier wonend rywielenverhuurder by de politie aangifte, dat even te voren by hem was ge weest een jongmensch, dat een ry wiel te koop aanbood, en toen hy het aldaar niet kon kwyt raken, naar adressen vroeg van andere koopers. Een politie agent, onmiddeliyk uit gezonden, trof ten slotte hot bedoelde jonge mensch aan juist toen hy den winkel van een rywielenverhuurder verliet, waarop hy aangehouden en naar het politiebureel geleid werd. Opgevende te Rypwetering te wonen, had hy h3t rywiel te Roelof-Arendsveen ge huurd en wilde hy voor de opbrengst van den verkoop een reisje gaan maken. Het rywiel werd voor den eigenaar in beslag ge nomen, terwyl het jongmensch in den avond van den dag aan zyn vader werd mede gegeven. Hedennamiddag omstreeks balf- twee reed de knecht van den heer met een wagen, beladen met flesschen bier en cider, over het Lovondaal; opeens kon de bestuurder den wagen niet meer houden, zoodat deze kantelde en een paar kisten met fleschjes cider in het water vielen. Do man werd zóódanig aan het gezicht en hoofd ge wond, dat by by den steenkolenhandelaar H. werd ingebracht. Eenige hulpvaardige handen waren weldra aan het werk om de flaschjes met inhoud uit het water te halen, waartoe zelfs een persoon zich te water begaf. Gistermiddag heeft aan de Hooi- graebt een niet alhier thuisbehoorend man een toeval gekregenby werd door dr. Kruimel behandeld. Gisteravond had aan de Bran- dewynsteeg een onderlinge vechtparty plaats tusschen twee infanteristen en eenige burgers, waaraan door de politie een einde werd ge maakt. Gisteravond laat had er eene quaestie tusschen burgers aan do Turfmarkt plaats, welke zóó hoog liep, dat ze in eene vechtparty ontaardde, waarby een persoon een niet noemenswaardige verwonding aan het hoofd bekwam. De match tusschen „AjaxI" en „Rood-en-Wit", die gisteren te Heemstede werd gespoeld, was in hooge mate spannend. De eerste drie Haarlemmers waren spoedig uit, maar daarop maakte Van Manen 27 en het totaal was 59. De Leidenaars bezweken de een na den ander voor het onwederstaanbare bowlen van Post- huraa, totdat J. Adam inkwam. Deze maakte 24 runs en toen ook hy door Posthuma gebowld werd, was „Ajax" nog slechts 12 runs achter met nog drie wickets in handen. Kruseman maakte een run, maar in den volgenden over van Kool verdween A. Adam. Toen kwam Kelder in, sloeg eerst een 2, daarna een 6. Nog 2 runs. Daarop viel Kruseman met den derden bal van Posthuma's volgenden over en den vol genden bal nam De Stoppelaar. Posthuma had 6 wickets voor 13 runs. In „Rood-en-Wit'"8 2ie innings, die niet werd uitgespeeld, maakte Oldenboom 15, Dahlberg 11 en Van Manen 18 not out. Het totaal bedroeg 48 voor 2 wickets. Zoo verloren de Leidenaars hunne laatste competitiematch met slechts 2 runs. Hedenochtend is J. Koemans, een oppassend werkman, te Noordwyk van een steiger gevallen, waarby hy erge kneuzingen kreeg. Hy kwam op zyn zy terecht en leed daardoor veel pyn. Geneeskundige hulp was spoedig by de hand on by onderzoek bleek toen dat er ook een borstbeen gebroken was. De eenigen tyd geledon by M.Wol- terstorfF, te Leiderdorp, in beslag genomen boter, op vermoeden van vervalscbing, is by onderzoek aan het Proefstation te Hoorn ge bleken zuivere natuurboter te zyn. De sluizen te Haarlemmermeer, die de Ringvaart met het binnenwater in ver binding stellen, zyn thans officiéél geopend. Tot brievenbesteller te Zoeter- meer en Zegwaard is benoemd L. B.rlyn, te Gouda. De benoemde zal 1 Augustus a. s. in functie moeten treden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zyn door openschuiving van het winkelraam by P. B. in de Kerkstraat te Noordwyk ontvreemd vyf kistjes sigaren, alsmede eenige tabaks- en sigarenpljpen. Zaterdag-avond zyn in Den Haag in het Hollandsche Spoorstation even vóór bet vertrek vap jlep buiteqlanflsghen trein op aanwyzing van een paai' bookmakers en andere personen twee Belgen aangehouden, verdacht schuldig te zyn aan 't rollen van do portefeuille, o. a. inhoudende 750, ten nadeele van een heer by de wedrennen op Clingendaal. Zy werden naar het hoofdcommissariaat van politie gebracht, maar wegens gebrek aan bewys spoedig op vrye voeten gesteld. Aan denzelfden trein kwam een Belgisch heer tot de minder aangename ontdekking; dat hy zyn portefeuille met 300 franken kwyt was. Behalve op de Amsterdamsche wielerbaan, werden' gisteren ook internatio nale wedstryden gehouden op de wielerbaan aan de Laan van Nieuw Oost-Indië te's-Gra venhage, welke flink bezocht waren. Zoowel tribune als andere rangen waren door bet prachtige weer goed bezet en de regeling, ook wat betreft de mededeelingen van ge maakte tyden, enz. aan de Pers, liet niets te wenschen over. Enkele verbeteringen, zoo als een zonnescherm boven de tribune, waren aangebracht en „op tya" werd een begin gemaakt, een unicum, waarop bepaald ge wezen mag worden met 't byschrift „ter navol ging aanbevolen". De wedstryd begon onder de lustige tonen van de muziek der veld-art., met: I. Amateurs. 1609 meter (van meet), uit sluitend open voor nieuwelingen. Pryzen: verg.-zilv., zilv. en bronzen medaille. Dit nummer werd gereden in drie afdeelingen. lo. Afd.: Opgekomen J. W. P. Do Yries, Rotterdam; H. F. Borgman, Utrecht; P. M. Y. v. d. Riviere, Amsterdam"Willy A. Zellekens, Den Haag; J. v. d. Twyn, Den Haag, en G. W. v. d. Linden, Utrecht. Aankomst: lo. Willy A. Zellekens, 2o. P. M. V. v. d. Riviere, 3o. W. F. Bergman. 2de Afdeeling: Opgekomon W. Poltum, Den Haag; Evert Moll Jr., Ryswyk; J. Otto, Delft; Furioso, Leiden; P. G. Jansen Jr., Rotterdam L. De Wilde, Noordwykorhout. Aankomst: lo. W. Pottum, 2o. L. De Wilde, 3o. Evert Moll Jr. 3Je Afdeeling: Opgekomen M. France, Zeist; J. Deckers, Amsterdam; J. J. P. Wee, Delft; C. v. Ryckevorsel, Den Bosch; H. P. Dapplez, sterdam, en v. Erameiiik, Rotterdam. Aankomst: lo. M. France; 2o. H. P. Dapplez; 3o. J. Deckers. Eindbeslissing tusschen de twee eerst aan- gekomenen van iedere afdeeling: Uitslag: lo. Willy A. Zellekens, Den Haag, in 3 min. 15 sec.; 2o. H. P. Dapplez, Amster dam, in 3 min. 15ys sec.3o. M. France, Zeist, 3 min. 154/s sec. By den laatsten omgang reed W. Pottum, L. Da Wilde oraver. II. Engelsche-Myi Handicap. Professionals. Pry zen /"40, ƒ25 on /"15. lste Afdeeling: Opgekomen J. Brugma, Den Haag; W. De Haas, Renen; J. v. Gerven, Hekelingen; A. W. Marée, Arnhem; P. G. Yan Appel, Utrecht; De Yletter, Den Haag, en George Hargot, Antwerpen. Aankomst: lo. De Vletter; 2o P. G. v. Appel; 3o. J. Brugma. 2de afdeeling: opgekomen Otto Kux, Dort mund; K. F. Van Byleveld, Den Haag; H. Raland, Arnhem en v. d. Mey, Leiden. Uitslag: lo. Otto Kun, 2o. v. d. Mey, 3o. H. Ralnnd. Beslissing tusschen de drie eerst aan- gekomenen in elke afdeeling: lo. Otto Kux, Dortmund, in 2 min. 2ys; 2o. v. d. Mey, Leiden, 2 min. 26'/5 sec.; 3o. J. Brugma, Den Haag, 2 min. 263/5 sec. De muziek hief het Duitsche Volkslied aan. De Vletter (Den Haag) had de leiding, maar gaf het even voor de finish op. III. Rotterdamsche Wielryders-Yereeniging- Prys Beker, afgestaan aan den A. N. W.-B., om te do9n verryden op een Nederlandsche baan. Deze pr'ys is ingesteld ter herinnering aan het 10-jarig bestaan der vereeniging en is een wisselprys. Ditmaal werd het eerst om dezen beker gereden. De winnaar ontvangt een zilveren herinneringskruis. Afstand 1609 Meter. Uitsluitend voor amateurs. Werd gereden in 2 afdeelingen. Winner W. A. Zellekens (Dan Haag), 5 m. 3'/s s., verder maakten: H. F. Bergman (Utrecht) 5 m. 4 8.; F. A. Breekpot (Tilburg) 5 m. 4ys 8. In den aanvang werd zoo langzaam ge reden, dat het publiek luide teekenen van afkeuring gaf. IV. 2000 meter tripiets. 5 ronden van meet, professionals, pryzen 60, ƒ30, 15. lste Afd.: Opgekomen G. P. Kiovenaar, Adrian, De Vletter, Den Haag, Wittevoen, v. W., Bloem, Utrecht, - G. P. Van Appel, Utrecht, Iramiock, Utrecht, Van Wyk, Zeist. Aankomst: lo. Witteveen, v. W., Bloem; 2o. G. P. v. Appel, Imminck, Van Wyk. 2de Afd.: Opgekomen L. Gerritsz, J. Siep, Kalb, Amsterdam, Lista, De Koek, A. Saunes, Antwerpen. Aarkomst: lo. Lista, De Koek, A. Sannes; 2o. L Gerritsz, J. Siep, Kalb. Beslissing: lo. Wittevoen, v. W., Bloem, Uïrecht, in 5 min. 50 sec.; 2o. Lista, Do Koek, A. Sannes, Antwerpen, in 5 min. 50y5 sec.; - 3o. L Gerritsz, J. Siep, Kalb, Arasterdam, in 5 min. 51 sec. Daarna werd een extra nummer gereden door den heer Jules Bolle uit Antwerpen, die het bestaande Nederlandsch recorl niet ver beterde. Hy maakte Eng. myl in 263/s sec., bet stond 26'/5 (Rademaker). V. 2000 meter. Handicap. Amateurs. Pryzen: kunstvoorwerpen ter waarde van 40, 20, 15. Werd gereden in 2 afdeelingen. Beslissing: lo. H. P. Dapplez, Amsterdam, (110 meter voorgift) in 3 m. 15ys sec.; 2o. F. A. Breekpot, Tilburg, in 3 m. 16 sec.; 3o. G. W. v. dLinden, Utrecht, in 3 m. 162/s sec. VI. 2000 meter, 10 KM. van meet mot gangmaking, professionals, 25 ronden. Pryzen: ƒ125, 75, ƒ50, ƒ15. Opgekomen: H. Sanner, Antwerpen; Brug man, Den Haag; Adrian, Den Haag; Otto Kux, Dordrecht; J. P. Smit, Utrecht; C. Witte veen Jr., Amsterdam; P. G. Van Appel, Utrecht; W. De Haas, RotterdamH. Raland, Arnhem; Van der Mey, L'-iden. Beslissing: lo. H. Sannes, Antwerpen, in 13 m. 503/6 sec.; 2o. C. Witteveen Jr., Am sterdam, in 13 m. 50»/5 sec.; So. Adrian, Den Haag, in 14 m 15ys sec. Vooral dit laatste nummer was hoogst be langwekkend. Voor 0e gangmaking waren eenige quadra- plets en tripiets op de baan. Witteveen had o. a. een uitstekende tripleb met Pos (Amsterdam), J. H. v. d. Wijngaard Jr. (Utrecht) en Van Koolbergen (Leiden). «f Ruim kwart over vyven waren de wed stryden geëindigd. Zooals men weet, hebben ver- scheidene personen te Rotterdam, die tydens de werkstaking bleven doorwerken, dit moeten bezuren, doordat zy later op de eene of andere wyzo werden aangevallen en mishandeld. Niet altyd kreeg men de daders in handen, doch wel den persoon, die den expeditieknecht J. Dusebout mishandelde. Deze persoon stond Zaterdag te Rotterdam voor dat feit terecht. Eerst beweerde hy by ongduk D. geraakt te hebben, doch later zeide hy, dat hy door zyn zenuwen was opgewonden geraakt. Aangezien op zyn verleden niets viel aan te merken, eischte het O. M. slechts 15 dagen gevangenisstraf. Te Rotterdam stapte dezer dagen een jeugdig paartje in het huwelyksbootje. Zy was 15 jaar en hy was 18 jaren oud. De verpleging van een krank- zinnige werd dezer dagen uit Nymegen ge vraagd by de gestichten te Medemblik, ZutRn, Deventer, Vucht, Rosmalen, Maastricht en Utrecht, doch by geen dezer was plaats. Een dametje, netjes gekleed, jong, vroolyk, maar met een of ander op baar jeugdig geweten, werd te Breda onder geleide van een paar marechaussees in don gevangenwagon van het Huis van Bewaring naar het Spoorwegstation vervoerd. Daar aangekomen, verliet zy den celwagen, lachte vroolyk den koetsier toe, nam een kwartje uit haar portemonnaie en gaf dit den koetsier, die waarschynlyk niet zeer dikwyis eene dergelyke attentie van zyne passagi rs zal ondervinden. {N. B. G.) In eene weide, gelegen op ongr. veer 20 minuten afstands van de Nederland sche grens, onder Gendringen, is in de Duitsche gemeente Hillingh het mond- en klauwzeer in ©enigszins ernstige mate onder het rundvee uitgebroken. De Nederlandsche regeering is met do uit breiding dier gevreesde ziekte langs onze grens onmiddeliyk telegraphisch in kennis ge'racht. Van den landbouwer F. Van Embden, te Spyk, gem. Horwen en Aerdt, by wien dezer dagen mond- en klauwzeer onder het rundvee uitbrak, zyn Vrydag 10 beesten onteigend en afgemaakt. Van den landbouwer Th. Peters, op den Ossenwaard by Lobitb, van wien reeds vroeger ten gevolge van mond- en klauwzeer 13 runderen werden afgemaakt, zyn wederom een groot aantal beesten onteigend, die Zater dag zyn geslacht. Het vleesch wordt steeds publiek verkocht. Te Groningen zal 31 Augustus vanwege de Vereeniging voor Volksvermaken een bloemencorso worden gehouden. In eene buitengewone zitting van het kantongerecht stond Zaterdag te Haarlem eene logementhoudster terecht, ter zake van het verkoopen in het klein van sterken drank zonder de daartoe noedigevcr gunning. Eene boete van 100 werd ttgen haar geëischt. De kantonrechter schorste evenwel de ziak, in verband met het vermoeden, dat 2 getuigen in deze zaak zich aan meineed hadden schul dig gomaakt. Een bericht u i t Konstantinopel zegt, dat door de nederlaag van 7000Drusen, die door de Turken onder Mustapha-pacha verslagen zyn, de opstand als geëiniigd kan beschouwd worden. Wielryden. Arthur Linton, de winner van den wedstryd Bordeaux-Parys, is in Engeland ernstig ongesteld. In don laatsten tyd vertoonden zich reeds meermalen ziektoverschynselen, o. a. in den 24 uur wed stryd te Parys, toen hy den kamp moest opgoven. Het schynt, dat by zich erg over spannen heeft, en by zal een lange rust noodig hebben om te herstellen. Te Parys worden tegen de Parysche feesten nieuwe groote wedstryden ingericht, die den „Grand Prix" nog zullen overtreffen*Er zouden niet mindor dan 20,000 fr. pryzen gegeven wor den en in den voomaamsten wedstryd zou de eerste prys 10,000 fr. bearagen, dus 4000 fr. mter dan de „Grand-Prix". Men kan denken, dat al de beste ryders daaraan zullen deelnemen. De notaris V alotton te Lausanne heeft een bedrag van vierhonderdduizend fran ken verduisterd. Hy werd gevat, toen by zich juist gereed maakto om te vluchten. In een villa by Palermo is een werkplaats van valsche munters ontdekt. Er werden voor meer dan een millioen aan valscho lire-stukken gevonden. Zes personen werden in hechtenis genomen; zy behooren allen tot den gegoeden stand. Er zijn byv. twee gepen- sionneerde officieren by en een lid van den gemeenteraad.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2