Beurs van Amsterdam. jaarlijksciie Opruiming Uit Parya wordt gemeld, dat president Fauro aan keizer Wilhelm in een telegram zijn dank heelt betuigd voor diens hulp, aan de ,Oéneral Chanzy" verleen l. Bij de parade ter gelegenheid van het bezoek van Li Hung-Chang te Parijs, werden 228 soldaten en toeschouwers door zonnesteek getroffen. Gelukkig was geen enkel geval doodelljk. Oo^toiirljlt-Moii^.-Monarohle, Do ondprhan-irlin Ten tusschen Hongarije en S rviö over den invoer van varkens zjjn geëindigd. Dj Hongiasche regeeiing staat den invoer van drie duizend zwijnen éénmaal per week toe, maar behoudt zich hot recht voor, deze bepaling to Inrrojpen. De „Narodni Listy" meldt, dat de politie te Praag z^ven joogelieJen in hechtenis heeft genomen wegens deulnaming aan een geheim verbond, hoogverraad en verstoring der open bare orde. De driehond rd Woener liberalen zijn te Buda Pestb door hun Hongaarsche party- vrienden prachtig ontvangen. Ze hebben met elkaar de tentoonstelling bekeken en bewon derd en tr is gebankeitserd en veel gesproken, geprezen en bedankt. Groot-Brltanoll» In bet Lagerhuis doelde de minister Cham berlain gist ren mede, dat hij geen bevesti ging had ontvangen van do pessimistische berichten uit Matabelenland. Daarentegen heeft generaal Carrigton in zijn laatste telegram van 7 Juli gezegd, dat by geloofde, geen meerdere troepen noodig te hebben voor het onderdrukken van den opstand. De staatssecretaris voor buitenlandsche zaken, de heer Curzon, verzekerde dat de vertegen woordigers der mogendheden een krachtigo betooging hobben gehouden by de Turksche regiering naar aanleiding van de houding der militairen op Creta. Zy hebben er op aange drongen, dat strikt wordt vastgehouden aan de bevelen, dat de troepen zich blyven bepa len by een defensieve houding overeenkom stig de beloften, w lke door de Porte ge daan zyn. Spanje. In de „Correspondentie de Espana" is eene beschouwing opgenomen over den toestand op Cuba, die geheel bevestigt de meening van den medewerker der „Kóln. Ztg." Daarin wordt gezegd: „Generaal Arolas heeft wel is waar met betrekking tot „laTrocha"z\jn wil doorgezeten haar tot een ernstig beletsel voor den doortocht van zelfs do dooraluiperigste Partidas gemaakt; maar dit plaatselijke voordeel is door een zwaarwichtig nadeel van algemeenen aard gekocht. Maceo heeft zich namelyk in de omstandigheden geschikt en voelt zich in Pinar del Rio betrekkc-iyk volkomen thuis. Hij beheerscht een gebied van voldoende uitgestrektheid, om de geringe behoeften van zyne strijdkrachten te kunnen bevredigenby staat in verbinding met het gedeelte der kust, dat het gunstigst is voor het aan land zetten van nieuwe expedition en houdt eene centrale stelling bezet, die 't hem mogelijk maakt, aanvallen van afzonderlijke afdeeliogen af te slaan of te ontwijken. Maar tevens vervult hy de groote taak, die 't den opstandelingen mogeiyk maakt to beweren, dat h:t gehbele eiland zich by de beweging beeft aangesloten. Het ligt voor de hand, dat do kracht van den opstand niét daarin bestaat eenige dui zenden manschappen meer of minder te heb ben, maar een zoo groot mogelyk gebied bezet te houden. Al zouden -/.y ook maar 1000 man in elke van de zes provinciën hebben staan, dan zou Spanj9 toch zyn leger oiet kunnen verminderen, en dat is juist hun doei. zy willen ons uitputten. „Daarom mag men zeggen - en dat zeggen byna allen, die hier zyn - dat de Trocba op zichzelve wel is waar aan baar doel beant woordt, maar uit een strategisch oogpunt toch een volkomen misgreep is, want het zou verre ta verkiezen geweest zyn, in plaats van Maceo gedurende den regentyd in zijne stel lingen te laten, op het rechte oogenblik met de 14,000 man, die hier staan, hem te over vallen, op het gevaar af, dat hy zonder be- langryk verlies naar het Oosten afgetrokken zou zyn. „Het is zeer gemakkelijk, de operation van Europa uit te critiseeren en ze als zwak en gebrekkig in samenhang te veroordeelen Zelfs hier zyn er lieden, die dat doen. Maar degene, die do moeilykheden, welke moeten worden overwonnen, van naby gadeslaat, zal zachter en welwillender oordeelen. D-» verspreiding van de Partidas over het gansche eiland, die groote „discipline in het vluchten", welke zy bezitten, voorts do ieuwige vyand, die onze troepen decimeert, het klimaat, de arglist vaD de plattelandsbevolking, de natuurlyke belemme ringen van de bodemgesteldheid, dat alles moet mede in aanmerking genomen worden. Dat alles noodzaakt den commandeerenden generaal zyne troepen eveneens te versnip peren en vele punten van het eiland bezet te houden, waarvoor weder een leger voorhanden en werkzaam moet zyn, veel belaDgrykor in aantal dan het tegenwoordig is. Wanneer Spanje den oorlog met geweld van wapenen ten einde wil brengen, dan biyft er niets anders over dan bet leger op minstens 200,000 man te brengen." BumeniSb By koninkiyk besluit is de Rumeensche gezant te Brussel belast met de vertegenwoor diging des konings aan het Hof van Athene. Aldus zyn de betrekkingen tusschen Grie kenland en Rumenië, die sedert 1892 ver broken waren, weer hersteld. Egypte. De Derwischen zitten niet stil. Naar een telegram van „Central News" meldt, hebben 7000 manschappon van den stam der Kab- babish Dongola bezet, en oefenen zy zich dagelyks onder bevel van Emir "Wad Bishara. De Derwischen werken onvermoeid aan de verdediging der stad en luidens de berichten, welke ontvangen zyn van inboorlingen, zal do eigeniyke stryd togen de Engelschen daar eerst beginnen. De Engelschen zullen eveneens spoedig krachtiger dan ooit kunnen optreden. Groote spoed wordt aan den dag gelegd met het leggen van spoorwegen en het tot stand brengen van middelen van verkeer, terwyi het voortdurend stygen van den Nyl zeer in hun voordeel is. Telegrammen. ROME, 16 Juli. Doctor Laponi verklaart, dat de Paus gisteren leed aan een lichten aanval van verkoudheid, doch heden daarvan weer hersteld was. NIEUW-YORK, 16 Juli. De heer Cornelius Vanderbildt, die Dinsdag werd getroffen door een lichten aanval van beroerte, heeft een ongunstigen nacht doorgebracht. Zya toestand is minder gunstig. ATHENE, 16 Juli. Daar de byeenkomsten der Cretenzer vertegenwoordiging onmogeiyk zyn geworden, hebben de Christon-afgevaar- digden hun eischen ter kennis gebracht van prins Becovick. Ook de consuls hebben die eischen officieus in ontvangst genomen. Op verschillende punten hebben schermutselingen plaats gehad. Men vreest voor onlusten in Canea. MADRID, 16 Juli. Verschillende afgevaar digden hebben in de Kamer vragen gesteld, welke hoofazakelyk betrekking hadden op het niet-betalen der soldy aan de troepen op Cuba. Toen deze vragen gedaan werden, was geen enkele minister tegenwoordig. Later kwam de minister van openbare werken ter vergadering, die mededeelde, dat de ministers werden weerhouden door onvermydelyke ver plichtingen. Er ontstond nu een levendig incident, dat gesloten werd beschouwd, aadat er ophel deringen waren gegeven. Kerkelfike Berichten* Zoeterwoude: Ned. Herv. gem. Zondag a. 8., des voormiddags te tien uren, ds. R. Bennink Bolt, predikant te Zwammerdam. Benthuizen: Ds. Nierstrasz, van Leider dorp, zal Zondagnamiddag te twee uren alhier de vacaturebeurt vervullen. Woubrugge: Ned. Hervormde Kerk. Zon dagvoormiddag te halftiends. W. Briët, pred. te Leiden. 's Avonds te halfzeven: ds. J. W. H. Kalkman, pred. te Alfen. Ter-Aar: Donderdagavond te zeven uren ds. Th. G. C. Rappard, beroepen predikant aldaar, thans te Zuilichem. INGEZONDEN. Legerplaats by Oldebroek, 16 Juli 1896. Mijnheer de RedacteurI Beleefd verzoeken wy u het navolgende in uw veelgelezen blad te willen opnemen Treurig ongeval In de Legerplaats bij Oldebroek. Dinsdag-morgen had by het houden der oefeningen op de Eperheide, door de 5de batt. van het 2de reg. vcld-artillerie, te Leiden in garnizoon, het navolgende ongeval plaats. By het in battery komen, waarby de achter ste stukken de bewoging in galop moesten u.tvoeren, viel het bydehandsche midden paard, bereden door den milicien stukryder W. Middel van genoemde battery, waardoor dez9 onder het paard geraakte en daardoor een hersenschudding en sched. Ibreuk bekwam. Onmiddellyk werd een ordonnans uitgezonden om den dokter te halen, die na zeer korten tjjd reeds met den ziekenwagen ter plaatse aankwam. De man werd eerst op een bran card door do heide gedragen en vervolgens op den grindweg in den ziekenwagen geplaatst en naar de Ambulance vervoerd, alwaar hy na ongeveer een half uur overleed. De over ledene was een oppassende en door iedereen beminde jongen. Als nadere by zonderheid diene het volgende: Op den 16den Juli, des morgens to S3/4 uur, had de begrafenis plaats van den milicien- stukrydor W. Middel naar het dorp Oldebroek. Op een veld-affuit met voorwagen, bespan nen met de 6 paarden en bereden door de stukryders en aangevoerd door den wacht meester en korporaal, die dien morgen van het ongeval tevens deel uitmaakte van het stuk, en gevolgd door 16 man van dezelfde battery, werd de kist, bevattende het stoffe lijk overschot, geplaatst. De kist was om wikkeld met de nationale vlag, waarop werden bevestigd de wapens van den overledene, be nevens een prachtige krans van natuurlyke bloemen, geschonken door de onderofficieren en minderen der 5de battery. De muziek van het regiment, benevens de kolonel, regiments commandant, de majoor- directeur der schietschool en alle aanwezige officieren waren tegenover de Ambulance opgesteld. Toen het lijk uit de Ambulance werd ge dragen, speelde de muziek een trourmarsch en brachten alle aanwezigen het militair saluut. Toen öe stoet zich, onder bevel van den lsten luitenant S M S. De Ranitz, in be weging stelde, plaatste de muziek zich er voor en de officieren, te paard gezeten, er achter, tot buiten de legerplaats, alwaar aan weerszijden van den weg het overige van het regiment met aangespannen stukken was opgesteld en by het passeeren van het lyk eveneens het militair saluut bracht. Op het kerkhof aangekomen, werd de stoet opgewacht door een tweetal familieleden en bracht de kapitein De Jonge van der Halen, commandant dier battery, in kernachtige en indrukwekkende woorden hulde aan de hoe danigheden van den overledene, hetgeen op alle aanwezigen een diepen indruk maakte. Gedurende den tyd, dat het lyk zich ia de legerplaats bevond, was alios onder den diep- sten indruk err stonden alle vermakeiykheden stil. Een paardenspel, dat voor Dinsiagavond was geëngageerd, mocht niet spelen, ofschoon de onkosten toch ruimschoots werden vergoed. Gedurende de plechtigheid werd de vlag in het kamp halfstok geheschen. U by voorbaat dank zeggende voor de plaatsing, teekenen wy met achting Gezamenlijke onderofficieren der 5de "batterij Een zilveren echtpaar. Morgen, Zaterdag, is het 25 jaar geleden dat de prins Von Wied te Wassenaar in den echt trad met de dochter van wyien onzen prins Frederik: prinses Marie der Nederlanden. Te Neuwiea geeft dit aanleiding tot tal van feestelykhodender zilveren bruid zal hot echter een streelende genoegdoening zijn uit tal van geschenken te ontwaren, dat men haar in Nederland niet vergeten heeft. Een deputatie uit de commissie, die zich gevormd had om het huldebiyk voor te be reiden, bestaande uit graaf F. Van Bylandt, kolonel F. De Bas en den kunstschilder C. Bisschop, is gisteravond door den prins en prinses Yon Wied ontvangen. De geschenken zyn onlangs een paar dagen voor wie er aan hadden bygedragen, tentoon gesteld geweest in „Pulcbri Studio" te '6-Gra- venhage. Eigenaardigerwyze in het gebouw van het Schildersgenootschap, zegt de „N. R. C.," waaraan deze omschryving is ontleend, omdat de commissie de schilders in de eersto plaats had uitgenoodigd een bydrage, een stukje eigen werk, af te staan. Zes en zestig schilders, oudere en jonge, beroemde en minder bekende, hebben aan die uitnoodiging voldaan. Hun schetsen en teeke- ningen vulden de twee lange wanden van Pulcbri. Onder hen was.... dr. Jan Ten Brink, die, te Scheveningen evenzeer thuis als in het „Journal Amusant", het blijde strand had verpersoonlykt in een baigneusetjs a la Mars. Deze teekeningen zouden geborgen worden in een weelderig geconstrueerd kastje, style Francois I, zwart ebbenhout met matzilveren ornamenten, vervaardigd te 's-Gravenhago door de firma Eckhart. In bet kastje dat den vorm had van een groote damesworktafol, was levtns plaats voor de autographische by dragen door eenigo letterkundigen (23) met Beets vooraan, en de muzikalo door enkele musici aangeboden. Een tweede geschenk, dat de commissie heeft aan te bieden, is een ouderwetsche Hol- landsche gangklok, die op eigenaardige wyze als het ware gestoffeerd of behangen is m;t blauw aardewerk uit de fabriek van Tbooft en Labouchère te Delft. M3n stelle zich zoo'n bekende mooie klok voor, mtt d9 rustig- fraaie en zinryke wyzerplaat. Daaronder, waar anders glad of spaarzaam bewerkt hout is, ziet men nu Delftscb, allemaal Delftsch; en elke pl-que geeft iets te zien, dat der Yorstin en den Vorst een herinnering kan zyn. Men ziet de Pauw (het wapen der prinsen von Wied) en den Oranjeboom, men ziet de verblyven en stamsloten van hot Geslacht: Nassau, Hohenzollern, Alt-Wied, Neuwied en men leest: „Ik brenge elk uur een groet van Nederland". In de derde plaats wordt een Deventer tapijt aangeboden (waarvan in „Pulchri" enkel het ontwerp te zien was); rood, met gelen rand, met pauwen en leeuwen. Aan deze geschenken van vele Nederlan ders, wier geschreven nanmkaarten in een ryk album zyn vereenigd, sluiten zich de geschenken aan van de gemeente Wassenaar, en van het „Hollandsche dienstpersoneel" (der verschillende goederen hier te lande). Die ge schenken stonden op een tafel byeeri; het waren drie reusachtige Rozenburgpotten. De grootste was het geschenk oer gemeente Wassenaar, gaf aan de eene zyde de wapens van het Paar te zim, aan de andere een kfikje in de kerk te Wassenaar, welke juist nu zoo velerlei herinnering by haar, die den drempel als jonge Bruid betrad, wekken zal. Dit enorme piöee de millieu was geplaatst tusschen twee niet minder kostelyke vazen, 't geschenk van het dienstpersoneel, gevende afbeeldingen van de verschillende lustver- biyvon die het eigendom der dochter van Prins Frederik zyn. Een laatste geschenk is dat van ingezetenen der gemeente Alkmaar afzonderlykeen album met fraaie photographieën van die vriendelyke stad en met de namen der gevers. De Iioran van Tockoc Oemart De broeder van een geacht ingezetene te Amersfoort vond, na het nemen van Toekoe Oemar's huis te Lampisang, diens Koran en mocht dien als aandenken behouden. Hy zond hem zyn broeder, die, zoodra by het volgens de beschryving zeer fraaie exemplaar zal ontvangen hebben, het te Amersfoort ter bezichtiging zal stellen ten bate voor een of ander liefdadig coel. XJit de Rechtzaal. „Yan je familie moet men het maar hebben." Erne juffrouw te Leiden kreeg op 20 Juni jl bezoek van een verren noef. De juffrouw von i dit heel harteiyk, schonk neef een borreltje en verwyderde zich even om aan haar l lood vel want eenige familie portretten te laten zien. In dien tusschentyd examoteerie neef het horloge van nicht en verkocht dit voor f 2 aan eene juffrouw te Leiden, cie heden wel zoo beleefd was hot zondc-r winst weer aan de eigenares terug te geven. Den daarop volgenden dag bracht onze voorkomende vriend een bezoek by een andere juffrouw, wier man in het academisch zieken huis te L'-i:en was verpleegd tydens de man daar verpleger was. Hy was zeer goed voor den man van de juffrouw geweest en kwam nu ec-ns heel attent naar zyn vroegeren patiënt informeeren. Jammer, dat de man niet thuis was, want hy kwam hem tevens een kleinen dienst vr.gen, r. 1. om hem f 5 te leenen, daar hy naar Alfen moest. Misschien wilde de juffrouw hem wel helpen ende juf frouw hielp hem inderdaad tegen onderpand van een valschen postwissel van f 60. Het O. M. by de Haagsche rechtbank, waar neef heden terechtstond, vorderde wegens diefstal en oplichting de veroordee ling van den man tot 9 maanden. Nog hadden zich heden voor do Haagsche rechtbank te verantwoorden 2 bloembollen- kweekers uit Noordwyk, beklaavd bloemen van eens anders land te hebben gestolen. Beide mannen ontkenden ten stelligste, bewerende aat de personen, die hen als de dieven aanwezen, zich moesten vergissen. Het O. M. aebtto den diefstal bewezen en vorderde voor ieder 6 weken. Yoor een man uit Oegstgeest, die den veld wachter-nachtwaker voor smeerlap, ploert en kreng uitmaakte werd 14 dagen geëischt. -Het onverschillige sujet vertelde gewoonweg dat het hem niet schelen kon al was het 14 maanden. Daarna stond terecht een gewezen agent van het „Leidsch Dagblad" te "Wassenaar, die een bedrag van f 157 28'/, ten behoeve van den uitgever ontvangen £ten eigen bate had aangewend. Was dit op zichzelve reeds een laakbare handeling, daar de man voor zyn geringe werkzaamheden fatsoenlyke be taling genoot, nog leelyker wordt het feit als men weet dat v. D. maar niet meer of minder van plan was dan er eenvoudig van door te gaan en zyn vrouw en 4 kinderen onverzorgd achter te laten. Daartoe had by reeds een passage-biljet naar Amerika genomen voor ƒ78. Tosn de president beklaagde opmerkzaam maakte dat het al heel leelyk was om vrouw en kinderen zoo maar in den steek te laten, beweerde hydat dezen na zouden komen, waarop de officier hem toevoegde dat zy dan toch in elk goval onverzorgd bleven tot hy hen kon laten overkomen, aangenomen dat dit werkeiyk zyn plan was. By zyne arrestatie te Rotterdam werd v. D. in het bezit govonden van een passage-bi j t naar Amerika en 3 papieren dollars. Het passage-biljet werd door de politie nog ge realiseerd en het geld te Leiden op het commissariaat van politie gedeponeerd. Hoe veel van dat geld aan zyn voormaligen principaal toekwam, kon beklaagde niet op geven. Desgevraagd, verklaarde zyn vroegeren patroon dat by altyd zeer te vreden over v. D. was geweest. Op de vraag van den president hoe hy tot do verduistering gekomen was, antwoordde beklaagde dat hy reeds anderhalf jaar voort durend achteruitging. Htt O. M. oordeelde de verduistering wet tig en overtuigend bewezen, vestigde er de aandacht op dat beklaagde ook nog gelden had verduisterd van een fondsje, dat hy be heerde, en vorderde 6 maanden. De verdediger drong aan op een lichtere straf omdat zyn cliënt zich steeds eerlyk en goed heeft gedragen. De uitspraak zal over 8 dagen plaats hebben. IVX ar litberlohten. Leiden, 17 Juli. Tor mark', -werden heden gao- gevoerd: Stieren 28 «tuke /"56 a ƒ210. Kalf- en Mtlli- kooiec 117 stuk? ƒ100 a 200. Varekoeien 38 stuks fté a ƒ186. Vette Oasen en Koeien 52 aiuka ƒ120 a ƒ259. Graekalveren etuka a Kalveren (vette) 72 otu 8 23 a ƒ80. Kalveren (magere) 31 etuka ƒ8.a ƒ20. - Hamels (vdte) stuks a Hamele (oiagero) aiuke a Schapen (vette) 254 atuka J 15.— a ƒ25.—. Schapen (weide) 220 etuks 11.— a f 20 Lammeren (magere) 306 etuka ƒ8.— a ƒ14.50. Varkena (magere; 181 atuka ƒ11,a 23.— Varltene (vette) atuka por KG. Varkena (biggen) 200 atuka ƒ2.50 a ƒ10.—. Paarden etuka a fVeulens stuks a Ter markt aangevoord: 235 ronderen, 106 kalveren, 471 schapen, 306 lammereD, 181 varkens, 200 biggen, paard venlens. Tor wokelijkscno Kaasmarkt aangevoord 73 partgen. Besteed werd voor Goudscho Kaaa van ƒ16.tot 23. Derby-kaae van tot Leidscho Kaaa de 150 KG. ftot Edam aer Kaaa (2de qual.) f tot f— Aan de Stadswaag gewogen 61 partjen, 2574 stake kaaa. wegende 15,368 KG. Delft, 16 Juli. Aan do Stadswaag gewogen: 802 achtBten en 63 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 1G,720 kilogrammen. Prijs 49 a ƒ56 het vierde, la 1.40 het KG. Schiedam, 16 Juli. Noteering van do Make laars. Moutwijn C.50, Jenever ƒ10.50, idem Amsi. proef 12.per Ned. vat on zonder fnot, zonder do bolastrag. Spoeling-commissie ƒ0.80 per ketel. Noteering van den Branders bond. Moutwijn ö3/s a por heet. ct., zonder fust en zondor belasting. Utrecht, 17 Juli. Aan de kaasmarkt waren heden aangevoerd 110 wagoce kaas, wegende 28,600 kilo, die verkocht werden voor 24 a ƒ16 do 100 kilo. LEIDEN, 17 Juli. Thermometerstanci gisteravond om 8 area 17° C. 62.6° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 173 C. 62.6' F.; 's middags om 12 uren 19"* C. 66.2'F.; 'Enamidaaga 4 uren 18° C. 64 4° F. Aangezien by de gisteren te Zoeter woude gehouden openbare aanbesteding van het verfwerk van gemeentewerken slechts één persoon zich Lad aangemeld, die boven de gemaakte begrooting had ingeschreven, is het weik niet gegund. Herbesteding zal plaats hebben op Dinsdag 4 Aug. a. s. Aan het „Utr. Dbl." wordt than6 ge meld, dat het gisteren medegedeelde bericht omtrent toebereidselen, tot een landdyken feestdag voor het personeel, by gelegenheid van het 50-jaiig huwelyk van prof. B. J. L. baron De Geer van Jutphaas, allen grond mist. Over de viering daarvan is nog niets tekend. Door dén heer J. M. Lion, wapensthilder van den Hoogen Raad van Adel en calligraaf te 's Gravenhage, is vervaardigd de aquarel, voorstellende het alliantiewapen van Z. D. EL den vorst en H. K. EL de vorstin Yon Wied, welke teekening dient als eerste blad van de vo'znmeling aquarellen, die den vorst en do vorstin als feestgeschenk wordt aangeboden. Dit heraldieke werk uit het wapenkundig calligraphisch atelier opent, hoogst artistiek, de kostbare collectie, die door de samin- werking der kunstschilders in deze portefeuille is byeengebracht. Jan Beudeker, verdacht van het doodsteken van den veld-artillerist Fortuin, te 's-Gravenhage, is naar fbet Huis van Be waring aldaar overgebracht. 17 Juli 1896. Staatsleningen. pCt. Ned., Cert. Nat W. Schuld 2% dito ObL dito .3 dito Cert dito. .3 Oostcnr., Obl. Pap. Mei-Nov. 5 dito Zilv, Juni/Juli. 5 Portugal, Obl, 18531884 mot tickot 4? 100 3 Rusland, Vinnenl. 1S94. 4 dito 1889bij Rothschild Rb. 625 4 dito IIopc&Co.lSS9TK) Rb. 625 1 Spanje, Perp, Schuld Builenl. 4 Turkije, Gep. Couv. 1. 1690 .4 dito Douauo ObL 1836. 5 dito Gcconv. Looniug Sorio D dito dito C Mexico, Buinenl&xtdscli0 Brazilië, Obl. 18394 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aan<l. N.-I. Hunilbk. Aaud, NctL Ilandclui. Aand. Socr. Bank H. !cs.A. Obl. Spoorweg leeningen. IIoll. Uzcrcn-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito M. t. Expl. y. St. Spw. Aand. Italic, Z.-Tlnl. Spw. Obl. A—H 3 Polen. Wars -Wccncu Rb.625 4 Rn»l„ BulL Spw -AaioL. .3 Past- Spw. Mij. Aantl. 5 Weichsel ZR. Aand5 Wladikawlcas ObL Rb. 123 .4 Amerika, Atchison Top.C.v.A, Pref. Aand. dito dito Alg. ITyp. Obl. 4 Adjiutm. Oblig4 Central Pacific Aand. 4 Denver Bio Grando C. v. A. Eric-Sp -Mij. Aand. Chic Erie lo llyp. Obl. 6 Kans. City Bolt-shares T.ouisv. Nashv. Cert. v. Aand. Mias. Kans. Texas C. y. A. Union l'ac. C. v. A Oregon Short Lino oblig. 5 Canadian Pacifio C. y. A. Premieleenlngcn. Nedcil., Stad Amstor.L ƒ100 8 Turkijo, Leouiiig 1870 Prolongatie 4. 6 pCt. Aand. Ned.-Zuid-Afrik. Sp. 219. Aand. Kon. Ned. Pelroleum-bronnen in Ned.-Indië 528. Aand. Arkansas Contr. Cy. 800. Aand. Stoomv.-My. Nederland 151J4 4DVERTENTIËS. Getrouwd: J. H. H. RÖMELINGH, Burgemeester der Gemeente Zweeloo, EN W. J. WE LINK, die, mede namens vroderzydsche familie, hunnen harteiyken dank betuigen voor do vole blyken van oc-langstelling vóór en bij hun huwelyk ondervonden. Leer, 16 Juli 1896. 5416 10 Voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Dochter c. DEN OS, geb. Mol. 7 Juli, St-Jorisstecg 22. 5431 4 Voorspoedig bevallen van een Zoon M. C. BOON - Mikrembt. Levendaal No. 25. 5420 4 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Dochter en Zuster FREDERIK A SOPHIA WILHELMINA, in den ouderdom van bijni 22 jaren. Uit aller mam, F. H. PARMENTIER. Leiden, 17 Juli 1896. (Hooigracht 50). 5429 8 van restanten Tapijtgoed, Loopers, Linoleum, vloerzeilen, Crémc 1IIrage, LordljngtofTin, Franfc*, Behangsel papieren, enz, enx., tot zeer, zeer veel ver minderde pryzen a contant by 5423 12 P. E0GENB0ÖRN, Tapijt- en Behangsel-Magazijn, Haarlemmerstraat 150, Leiden. Vor. Koers koore. hodon 01% 91% 100% 1002£ 100% 100% 85 85 83% 85Pjg 26% 26% 63% 93% 9»«4S 99 99 50% 50% 85% 86% 91 20% 21% 21% 43% 43 71% 71% 57 69 «8% 139% 17% 64 109 109% 92% 61% 63^ 69% 59% 81% 74 97% 97% 13% 42% 18% 13 73% 73% 81% 84% 14% 14% 12% 12% "Ja 13% 101% 104 76-fc 72% 49 47 J0% io%s 7 6% 23 21% 68% 110%

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3