tich niet te mogen bepalen by het enkel aangeven van bezwaren tegen het verzoek der afd. Schiedam van het Alg. Ned. Werk liedenverbond. Evenzeer als in andere gemeenten wordt ook te Schiedam waargenomen, dat de houders van pandjeshuiz3n (huizen van in-en verkoop, of huizen van verkoop met recht van weder- inkoop) parasieten zyn, welke in korten tyd tot welstand komen ten koste van bet econo misch en moreel zwakste deel der bevolking. En zelfs al neemt men aan, dat een gemeen telijke bank-van-leening, hoe goed ook beheerd en hoe menschlievend bedoeld, een ze;r twijfel achtige hulp voor de nooilydenden is, bij de particuliere pandjeshuizen is het vaak een onbeschaamd speculesren op den benarden toestand der hulpbehoevenden, die ten laatste het slachtoffer worden van uitzuigers, die zich dan nog wel voordoen als hun weldoeners. Als bittoren spot vindt men zelfs dezer dagen, nu de kermisweek nadert, in volks blaadjes door een lombardhoudende firma ge adverteerd, dat gedurende de zomermaanden hare „inrichtingen voor in- en verkoop 2 uren per dag langer geopend zjjn". De Raad gevoelt de bezwaren, om bij een wettelijke regeling alle vermomde lombard houders te treffen. Toch acht hy die niet onoverkomelijk, en in elk geval meent hy, dat een ernstig volksbelang een welberaamde proefneming in dit opzicht dringend vordert. Gemengd Nieuws. Aan den Morscbsingel heerschten gisternamiddag heel wat drukte en beweging en ongerustheid. Geiyk men weet, bevindt zich aldaar in het midden door de pas her stelde draaibrug de toegang tot de Spoor weghaven. Kort te voren nu hadden er eenige vrouwen een kleinen jongen in een schuitje zien varen. Opeens echter ontdekten zy, dat betzelfde schuitje onbeheerd dryvende was. Het kon dus niet anders of den knaap was een ongeluk overkomen. Op het hulpgeroep kwamen nog meer personen toegeloopen. Sommigen maakten zich reeds gereed te water te springen, ten einde naar den jongen te duiken. Maar waar? De kringen, welke de vrouwen zeiden in het water gezien te hebben, waren reeds verdwenen. Goede raad was dus duur. Nergens, waar men langs de kanten liep, was eenig spoor van den knaap te ontdekken. Eintlelyk zal men zich in het schuitje zelf begeven, ten einde daarmede meer in het midden van het water don onderzoekingstocht voort tez-tten. Men nadert de brugen daaronder ziet men hangen den drenkeling, zich met beide handen aan de yzeren stangen omklemd houdende. Hoe hy daar gekomon was? Toen hy aan het varen was en met het schuitje do brug onderdoor ging, was hy in het vaartuig op een plank gaan staan, ten einde alius het schuitje onder de brug al duv/ende een goeden gang te geven, maar hy hal dit met ïulk een vaart gedaan, dat, terwijl hy zich nog aan de brug vasthield, het schuitje reeds onder hem was doorgeschoten. En daar hing hy nu, ni.-t tusschen hemel •iu aarde, maar tusschen brug en water. Zoo had hy er reeds ©enigen tyd doorgebracht. Zyn eerste geschreeuw schynt niet gehoord te zyn geworden, en op het laatst, toen de menschen waren komen samenloopen, was hy niet meer by machte eenig geluid voort te brengen. Toen hy in het schuitje werd opgenomen, was het dan ook merkbaar dat hy benauwde oogenblikken had doorgebracht; maar de vrouwen waren door de ongerustheid, waarin zy door de roekeloosheid van den jongen waren gebracht want van de gehuwden kon hot ieders lieveling wel zyn, die verdron ken was - zóó verbolgen, dat zy hem, nog voor hy zich aan wal bevond, een flnk pak slaag beloofden, aan welke belofte zy, toen de jongen woer vasten grond onder de voeten had, zeer gttrouweiyk en met yver uitvoe- ring gaven. Men schryft ons uit Roelof- Arendsvesn, dd. 15 Juli: Omstreeks twee uren in den namiddag stak heden een he vige wind op, die in korte oogenblikken nogal nadeel aan de tuingewassen, vooral aan de boo.ien, berokkende, en by de woning van M. Volwater zelfs een vry zwaren populier geheel ontwortelde en in de Veen wetering plofte. Hierdoor was de op dat tydstip ge lukkig niet drukke vaart gedurende eenigen tijd gestremd. Deze versperring was evenwel spoedig door een tweetal mannen weggeruimd. Tegen den avond kwam do malsch?, wel dadige regen, waarnaar boer en tuinder reeds dagen en dagen reikhalzend hadden uitgezien. Toen gisteren de jongejuffrouw M. F., te Oude-Wetering, in de stoep voor hare woning eenige werkzaamheden ver lichtte, had zij hc-t ongeluk, door het breken van den halfvcrrotten sckutbalk, voorover in de "Wetering te storten. Spoedig was een voldoend aantal reddende handen ter plaatse, die haar böbouden op het droge hielpen. Het natte pak werd snel tegen een droog dito verwisseld en de schrik was weldra over. In een bierhuis op de Kalver- markt te 's-Gravenhage had gisteravond onge veer te 11 uren, een twist plaats, waarvan een jeugdig soldaat het slachtoffer werd. Een by politie en justitie overbekend per soon, J. B., kroeg in de kroeg van A. ruzie met de kasteleines. Eenige personen, onder wie een 22-jarig veldartillerist, die juist hoden met groot verlof zou vertrekken, trokken party voor de vrouw, waarover B. zoo boos werd da^hy met een mes den artillerist, die het dichtst by hem stond, een steek in den schouder gaf, welke 6teek doordrong tot in de long. De gewonde werd opgenomen om hem naar het hospitaal te brengen. Even nadat men daar was aangekomen, was de getroffene reeds dood. De dader werd nog in den afgeloopen nacht uit zyne woning gehaald en in arrest genomen. Dinsdagmiddag sprak een 2 3- jarig sjouwer een politieagent te 'a-Graven' hage aan met het verzoek hem in hechtenis te nemen, daar hy door h&t openstaand raam van een huis aan ae Prinsengracht aldaar een vaas ontvreemd had, welk voorwerp hy by zich droeg. By onderzoek bleek de waar heii van zyn bewering, zoodat aan 's mans verlangen werd voldaan. Door twee rechercheurs is aldaar aange houden oene vrouw, verdacht van herhaalde zakkonrolleryen op de openbare straat. De wiolerwodstryden te s-G r a- vonhage voor a. s. Zondag beloven zeor be- langryk te worden. Yoor het nummer tripiets zyn niet minder dan 9 ingeschreven. Yoor de 10 K.M. met gangmaking 13 deelnemers. De gang zal ditmaal ook gemaakt worden door quadruplets, iets, wat te 's-Gravenhage nog niet gezien is. Yoor No. 3 mot voorgift 20 deelnemers. De amatoursnummers zyn even eens goed bezet. De R. W. Y.-beker telt niet minder dan 16 ingeschrevenen. De Voorgift 19 en de Nieuwelingen 20 deelnemers. Onder do ingeschrevenen bevinden zich uit Belgié: Sannes, Hargot, Bolle, Podevain en meerderen, die van gelyke krachten zyn als onze beste Nederlanders; ook Olto Kux, uit Dortmund, een uitnemend ryder op korten afstand. By het deze week gehouden Nyver- heids-Waterfeest te Haarlem waren voor de zeilvaartuigen de pryswinners de hoeren Ruysenaars, uit Haarlem, Six, uit Amster dam, en Zuurdeeg, uit Leidon. Voor de roeivaartuigen Gerth van Wyk, Oidschans en Van den Arend, allen uit Haarlem. De molenaarsknechts te Schie- dam hebben een nieuwe looniyst opgemaakt. Daarop komt voor: ƒ13 per week voor den meesterknecht (18 vrachten dagelyks), f 11.50 per week voor den onderknecht; voor elke vracht boven de 18 vrachten 50 ets. extra per vracht. Deze lyst zou gezonden worden aan do stoommolens „Nederland", „De Draak," „"West" en „Cycloop." Gisteren hebben eenige mohndirecties reeds verhoogd loon toegezegd. De gietsters der kaarsenfabriek Apollo" hebben het werk hervat, hoewel hare eischen niet ten volle waren ingewilligd. Het week loon, alsmede de premie, is echter dusdanig verhoogd geworden, dat zy verdere stakiDg onbillyk achten. Een twist, welke gistermiddag in Oën koffiehuis in de Tulpstraat te Rotter dam plaats had, deed de Feienocrdscho politie tusschenbeide komen. Zy was daardoor ge tuige van verwijtingen, die bezoekers den koffLhuishouder deden. De omstandigheid dat het woord dynamiet daarby een hoofdrol speelde, deed de politie een stuk dynamiet in beslag nemen, in vorm en grootte met een rolletje centen overeenkomende, dat de koffiohuishoudiT onder zyne berusting bad. Do man, een Duitscher van geboorte, tot nader onderzoek voorloopig aangehouden en naar het bureel aan de Nassaukade gebracht, zeido deze ontplofbare stof in Duitschland van een mjjnwerker gekregen te hebben. Het rolletje dynamiet is aan dat politiebureel gedeponeerd. (2V. R. G.) Naar het „Hbl." verneemt, is by den penningmeester van den^ Algemeenen Nederlandschen Wielrydersbond gisteren lid No. 10,000 ingeschreven. Te Rotterdam ls gisteren de „Crathie," bekend uit de aanvaring met de „Elbe," verkocht. Zy bracht /"18,000 op. Koopers zyn de heeren Kuyper, v. Dam en Smeer uit naam van een Londenschen makelaar. Te Hilversum heeft de politie Dinsdagavond, op aanwyzing van een der buren, by T. Kok, wonende in den „Schapen kamp", op den zolder een zesjarig zoontje van dezen in verregaanden staat van verwaar- loozing gevonden. Het knaapje was daar door de ouders opgesloten, mishandeld en zonder het hoogst nooaigo voedsel en drinken galaten. De politie had groote moeite om de ouders te beschermen tegen de woede van eene over- groote menigte, welke hen niet alleen te lyf wilde, maar ook de woning wilde vernielen en in brand steken. Het onderzoek werd gisteren voortgezet. Nv. d. D.) In den kaashandel valt nog niet de minste verbetering waar te nemen; integendeel, de handel blijft stug en de klachten over slechte qualiteiten nemen toe, zoodat redelyke pryzen hoe langer zoo meer tot de uitzonderingen gaan behooren. De groote toevoeren van Goudsche kaas blyven aanhouden; mogeiyk, dat de droogte en het daardoor veroorzaakte grasgebrek de productie doen verminderen; de noteeringen zouden bierdoor iets hooger kunnen loopen, wat echter in dit byzonder geval den toestand niet beter zou maken. De handel in Edammer lydt nog altyd door de Cubaansche troebelen; de noteeringen van aniere soorten, voornamelyk van Goudsche, ondervinden den nadeeligen invloed van de hoogo tarieven, waaraan de Hollandsche kaas by den invoer in Duitschland en Frankrijk is onderworpen. Ons land voerde in 1895 naar Duitschland uit 4,336,400 kilo kaas, Zwitserland 4,095,100 kilo. Voor liet door Nederland ingevoerde quantum bedroegen de invoerrechten ƒ520,368, terwyi voor dezelfde hoeveelheid door Zwitserland ƒ390,276 werd betaald. Zwitsersche kaas wordt dus met 9, Hollandsche met 12 ets. per kilo belast; ten opzichte van Frankryk verkeeron wy nagenoeg in dezelfde ongunstige conditie. Nu ook iu het buitenland zooveel kaas wordt ge maakt, is dit een feit, dat zeker eenig licht werpt op de tegenwoordige ongunstige toe standen in onzen eertyds bloeienden kaas handel. In de Alblasserwaard word de vorige week van ƒ15—ƒ22 besteed; in de Lopiker- en Krimpenerwaard liepen de pryzen van lste soort Goudsche van ƒ21—ƒ23, zwaardero ƒ25—ƒ27, 2do soort 1520; Derby lste soort f 23 tot 25 V2, 2de soort 19—22, Eiammer lste soort 2124'/*, 2de soort 1920,/1. (17. D.) De vraag of te Alblasserdam werkeiyk aan een misdaad moet worden gedacht, schynt, gelyk men weet, nog niet geheel bevestigend beantwoord te kunnen worden. Nu komt weder het bericht, dat grasmaaiers te Alblasserdam het gerucht hebben verspreid, dat op den dag van het ongeval, omstreeks vier uren, een man van de Alblasserdamsche zyde de rivier do Noord is overgezwommen naar de Steenplaats, onder Henorik-Ido- Ambacht. Naar de „D. C." verneemt, blyft de ver dachte Willem Jansen, die zich in voorloopig arrest bevindt, hardnekkig alle schuld aan de misdaad ont kennen. Tot dusver is het geredde meisje, Marigje Kloot, nog niet met hem geconfronteerd, met het oog op haar zenuw- achtigen toestand. De door de geneesheeren Haastert, van Alblasserdam, en Brandts, van Papendrecht, op last der justitie gehouden schouwing over het lyk van het verdronken meisje Baartje Adriana Kloot, heeft aangetoond, dat geen geweldpleging heeft pfiaats gehad en haar dooi alleen door verdrinking i3 veroorzaakt. Het schrammetje aan haar hoofd is vermoe- doiyk veroorzaakt door den baak, waarmede het lyk werd opgehaald. Wat het verzet van een deel der bevolking van Alblisserdam tegen de overbrenging van den verdachte betreft, voortdurend verneemt men daarvan nieuwe staaltjes. Menigeen draagt de zichtbare of verborgen teekenen van zyne kennismaking m6t de bajonetten der pontonniers en de karabynen der ryks- veldwachters, ook al zyn die verwondingen niet van ernstigen aard. Voorzeker plc-it ook dit voor de kalmte, waarmede dehandhavtrs van het gezag zyn opgetreden, wanneer m^n bedenkt, dat meermalen uit het volk werd geroepen: „schiet maar!" dat de verwoede menigte tegen de gevelde bajonetten opdrong, de karabynen der rijksveldwachters vastgreep, ja zelfs een pontonnier met een klinker tegen het hoofd werd geworpen en den ryksveld- wacbter Rethans "by het ontzet der autori teiten een stuk uit den baard werd ge trokken. Tegen het vonnis, den 30sten Juni door de arrondissoments-rechtbank te Alkmaar gewezen in de zaak tegen den ont slagen gemeente-ontvanger en gemeente-secre taris, is noch door dezen, noch door den officier van justitie hooger beroep aangeteekend. Te Leeuwarden is in den nacht van Zondag op Ijdaandag het lijk gevonden van een 22-jarigen jonkman uit het naburige dorp Stiens, die sedert eenige dagen werd vermist. Er werd by hem gevonden een met vyf kogels geladen revolver, terwyl er een ledige huls in was. Een in zyn soort waarschynlyk eenig jubileum heeft een ingezetene van Drolshagen gevierd. Juist 25 jaren geleden was hy voor de eerste maal peet by den doop van een pasgeborene. Thans deed hy dit voor de 25sto maal en met hem was peet zyne jonge vrouw, die 25 jarea geleden zyn eerste pete kind was. Te Zevenhuizen is een arbeider door een zonnesteek, getroffen en een paar uur later overleden. Gisterochtend werd gevankelyk van Geertruidenberg naar 's-Hertogenbosch overgebracht een infanterist, wegens insu bordinatie, gepleegd tegen een officier. Hy had nameiyk getracht den officier met zyn bajonet te steken. Yoor dit feit zal hy zich voor den krygsraad moeten verantwoorden. Zyn diensttyd was nagenoeg geëindigd. Te Boshoven (L.had zekere M. het ongeluk by het plukken van kersen uit den boom te vallen, met hot no dlottig gevolg, dat hy eenige oogenblikken daarn i overleed. Te Deil heeft een zevenjarig kind zich in een onbewaakt oogenblik van een pistool weten meester te maken en zich daar mede al spelende gedood. Te Maarsen had een persoon met een zyner kameraden een weddenschap aan gegaan, om een zekere hoeveelheid sterken drank op te drinken. Hyfwon de weddenschap, maar, thuisgekomen, viel hy plotseling neder, en was na eenige oogenblikken een lyk. Twee honderdjarigen. (Jit Rhenen meldt men aan de „Tel." van 15 Juli: Heden vierde de heer M. "W. Van de Waal zyn honderdsten verjaardag. De geheele ge meente deelde in de feestvreugde. Uit tal van huizen wapperde de nationale driekleur en een fraaie eereboog was opgericht voor de woning van don jubilaris, die vele blyken van belang stelling ontving. Honderden kwamen hem geluk wenschen. De heer Van de Waal heeft van zyne 6 kin deren nog 4 inleven. Verder heeft hy 25 klein kinderen en 16 achterkleinkinderen. De krasse grijsaard is nog volkomen gezond en verheugt zich in 't volle genot va^i byna al zyne zin tuigen. Te Luinjeberd, gemeente -5Dng* irden, heeft men eveneens niet minder feesteiyk den hon derdsten verjaardag gevierd van den veen arbeider Jan Hendriks Ten Boom. Van zyn kinderen zyn er nog 5 in leven; de oudste is 76 jaar. Een twintig jaar gele den kreeg de oude man een erfenis, zoodat hy een onbezorgden ouden dag tegemoet ging. In den laatsten tyd was Ten Boom niet erg opgewekt meer; zyne oogen werden min der en ook zyne voeten wilden hem byna niet meer dragen. Nu echter zyn eeuwfeest aanstaande was, werd hy weer opgewekt en mocht hy gaarne onöer 't genot van 't rooken van een pyp gebeurtenissen uit zyn vroeger leven verhalen. Van zyn buurman, den heer J. J. Winto, bekwam de jubilaris een gemakkelyken, zeer keurig afgewerkten leunstoel, terwyl de bur gemeester van iEngwirden, by wiens vader Ton Boom vroeger altyd in de venen werkte, hem liet photografeeren, hetgeen den man groot genoegen deed. Gistermiddag sloeg de bliksem weer in een der hooibergen in de Voorstad te Deventer, waar onlangs ook een 17-tal bergen werd getroffen en in de asch gelegd. Het vuur deelde zich spoedig aan eenige andere hooibergen mede, waarvan eenige zyn afgebrand. Gistermiddag ongeveer te vier uren ontlastte zich een hevig onweder boven Lienden. De bliksem sloeg in den schoorsteen van de smedery in de kom van het dorp, verbrijzelde een paar pannen, liet op den vloer van de smedery een zwarte vlek achter en baande zich een uitweg door de openstaande deur. Te Venendaal is de bliksem in het huis ge slagen van G. J. v. d. B. Het gebouw ging grootendeels in vlammen op. Van den inboedel werd veel gered. Alles was verzekerd. Uit Druten schrijft men, dd. 15 Juli': Een geweldig onweer trok heden over onze ge meente. Da bliksem trof den mast der gier- pont en sloeg hem te pletter; de voerman eener kar, die zich juist in de pont bevond, had de tegenwoordigh il van geest het wild geworden paard onmïddeliyk met sterke hand by den teugel te grijpan en voorkwam daar door groote ongelukken By een volgenden slag werd de nok van het veerhuis zelf ge troffen, er ontstond een begin van brand, die dadelyk gebluscht word, terwyl do bliksem voor de derde maal in eene woning sloeg, waarin eveneens brand ontstond, die echter ook nog tydig gebluscht word. Ook over Ingen (Neder-Betuwe) ontlastte zich gisteravond een hevige donderbui. In 't naburige Eek en "Wiel sloeg de bliksem in een kapitale boerenwoning, welke afbrandde. De regen viel by stroomen neder. Volgens den regenmeter viel er 20 m.M d. i. 20 liter per M1. of 2000 H.L. per H.A. Deze bui is van groote waarde voor den landbouwer en veehouder. Ook heeft boven Rotterdam en omstreken een vrij hevig onweder gewoed. De rechtbank te Brünn heeft barones Hirsch erkend als erfgenaam van het geheele bezit van haar overleden echtgenoot en kende baar zyn roerende bezittingen ten bedrage van 148,358,942 franken toe. Het roerend vermogen van wylen baron Hirsch bestaat, onder moer, uit papieren van waarde, die by verschillende instellingen van Europa zyn gedeponeerd. Zoo liggen by de „Banque de Paris et des Pays Bas" te Parys voor rond 30,157,000 fr.; by dezelfde bank te Brussel voor 33,057,000 fr.by Robert Warschauwer Co. te Beriyn voor 24,363,000 fr.; by de Duitsche Bank te Beriyn voor 12,293,000 fr.; by de Beiersche Bank to Mün- chen voor 2,280,000 fr.; by de „Banque de Paris et des Pays Bas" te Amsterdam voor 718,000 fr.; by den „Crédit Foncier de France" te Parys voor 3,488,000 fr.by Wertheim en Gompertz te Amsterdam voor 3,284,000 fr.; by de „Banque Hypotócaire Néerlandaise" te Amsterdam voor 667,000 fr.; by de Hon- gaarsche Crecliet-Vereeniging voor 24,000 fr.; by de Weener Lombard- en Discontobank voor 153,000 ft".; by de Weener Bankvereeniging voor 2,202,000 fr. en by de Anglo Oostenryk- sche Bank te Weenen voor 1,218,000 fr., zoo dat dit te zamen aan gedeponeerde gelden een bedrag oplevert van 113,904,000 franken. Een jong echtpaar, dat per tandem zyn huwelyksreis deed, is by Calais op een sterk hellenden weg tegen een steen hoop gereden, onder een zware kar geraakt en overreden. De jongelieden waren beiden onmiddellijk dood. Het vrouwtje telde pas 18 jaren. Uit Massowah wordt aan de „Corriere della Sera" gemeld, dat in Tigró hongersnood heerscht. Menelik heeft last ge geven het volk van voedsel te voorzien en heeft vrijstelling van belasting verleend. De veeziekte breidt z'ch uit. Te Perpignan heeft by een stieren gevecht een ernstig ongeluk plaats gehad. Een stier, tot woede gebracht, stak een Spaanschen torero de horens in het onder- lyf en doorboorde hem de ingewanden. De man bleef op de plaats dood. Het publiek ei8chte, dat de stier werd afgemaakt, doch hieraan werd geen gevolg gegeven. INGEZONDEN. The Economist van 11 Juli beweert, dat Londen ieder man schat wat hy waard is, en dat er iQ 't minst geen kans is, dat eenig man van zaken in Groot-Britannië de dwaas heid zal begaan, om, gelijk men deed te Beriyn en in Den Haag, zich te werpen aan de voeten van Li Hung-Chang, ten einde hem te smeeken om bestellingen, contracten, orders en voor rechten. Die Chineesche buitengewone gezant heeft geen van die gunsten te verle nen. Hy heeft volstrekt geen macht en kan niets ul- richten buiten den Keizer, en de Keizer zal niets doen zonder bewilliging van cie Keizerin- mosder. De teleurstelling van Li's Duitsche vrienden, toen zy gewaarwerden, dat hy hun geen ryk- dominen kan bezorgen, is komisch, maar enkel een gevolg van hun onbekendheid met de toestanden in Peking. Hot is wèl om den gezant beleefd te ontvangen, maar men moet niet vergeten, dat hy niet verder gaan kan dan raad te geven aan zyne superieuren, die weinig geneigd zyn naar raad te luisteren. Li-Hung-Chang is een groot en ryk heer,, die zich wel zal wachten onwelkomen raad te geven, waardoor hy in verdenking zou kunnen komen van te groote ingenomenheid met Europeesche beschaving. Hy zal zich wel wachten iets te doen, dat Europa's- invloed in China zou kunnen bevorderen. Hy is tot hoog aanzien in zyn kring opgekomen en heeft zich ontzaglyke rykdommon verzameld als een echte Chinees; hy wil die niet verspelen door eenige daad, waardoor hy in zyn land geacht kon worden iets te doen ten voordeel© van Europeesche barbaren en roode duivels. Hy is ryk genoeg, om, als hy daar vermaak in vond, voor zichzelf een heel artilleriepark aan de Duitschers te bestellen; maar het Chinoesche ryk tot iets to verbinden, daartoe ontbreekt hem de macht. Hy was slim genoeg dit aan de Duitschers te zeggen, maar niet voordat hy afscheid nam. Het is echt Chineesche staatmanswysheid om liever door sluwheid vyanden te over winnen, dan den Staat zoo et.rk te maken, dat sluw bedriegen onnoodig is. D. H. UITLOTINGEN. Loten Brussel van 1880 a fr. 100, trekking van 15 Juli 1896, betaalbaar 2 Januari 1897. Getrokken neren: 1621 21417 32702 537S1 C6715 77075 18 2 221'8 3376J 60608 C87L6 7<J773 7 J38 23COO 35529 61030 70(171 924 1 10 122 94002 1U5045 94456 10j5($99 95042 107714 lC9-i£'8 113036 ll<4r5 9089 25743 380 3 6 416 70813 8IHG5 95042 9635 2014) 39913 6)430 71170 83328 £6325 33 J15 28272 42754 01606 74317 8900) 9034') 13010 3D9'. 6 53442 63U18 76445 8 218 99294 14800 81241 68991 6)692 76723 903)1 103947 113:08 21261 32 0) 0831.3 65JG4 768 1 90U3 103140 111133 Premiën: e. 18910 n. 6, s. 21261 n. 13, e. 212G1 n. 18, a. 26149 n. 14, e. 28272 n, 9, 0. 33769 n. 24, 8. 33p53 n. 6, e. 39918 d. 9, ieder fr. 150; e. 53442 n. 24**, fr. 500; 8. 65664 n. 18, fr. 150; s. 66716 n. 11, fr. 2500; e. 66715 n. 15, e. 70833, n. 14, e. 74317 li. 19, 8. 76881 n. 5 fr. 150; 8. 79778 n. 16, fr. 500; b. 89213 d. 9. s. 92471 d. 25, e. 96042 n. 15 fr. 150; e. 99294 n. 15 fr. 100,000; 8. 103047 n. 2, 8. 10545 n. 9, 8. 106899 n. 21, 8. 107714 n. 13 fr. 150; e. 113808 n. 4 fr. 1000. Alle overige nummers, iD bovenstaaudo eerion vorvat, zfin aflosbaar met fr. 110. (of No. 27.) 3-pCts. Gentsche loten van 1868 a fr. 100. Trekking van 10 Juli 1896, betaalbaar 15 Augustuc 1896. Premiën: No. 6426 fr. 500; No. 10969 fr. 500; No. 82173 fr. £00 No. 107229 fr. 10,000No. 117945 fr. 200; No. 132400 en No. 137852 fr. 250; No. 140162 ou 140813 fr. 1000; No. 165570 fr, 200. Vorder 495 obligatiöi aflosbaar met 110 franken. 3 pCts.-Obl. Stad Amsterdam. Trekking van 15 Juli 1896. 190 SerWöir: 41 1800 89,9 6041 847 10136 11804 15201 18673 280 3 4006 0106 58 10201 11941 23 97 419 43 74 33 7918 10410 6 r 35 19049 27 1937 89 G116 8296 52 12125 154'5 61 29 20 '6 4147 23 8676 10502 27 18 1312,3 41 21b9 4261 6710 8S 10610 05 44 24 96 4G 4314 72 8879 l'J760 1 230 1 537 28 613 06 94 6835 1033 73 12484 15 30 19337 91 2398 4422 93 0315 10818 13104 16001 19411 631 2418 59 6952 31 61 U28) 16213 74 818 47 66 7076 G4 10?4C 12629 17254 19656 908 60 4535 7216 67 11006 66 17405 13600 12)4 92 S3 7399 9171 57 139.6 82 64 1318 2605 63 7403 85 11173 14160 17759 82 57 2742 4603 48 90 11334 11445 17814 19708 96 30SG 0157 70 953 1 76 1170 J 17938 20101 1442 3241 5472 7501 89 11442 2) 99 20230 1C56 3414 5520 52 9071 115: 8 11815 18193 20867 1663 3G3G 5754 7641 11606 16022 18379 2061:8 1750 3775 5815 7713 9736 88 15143 82 89 75 3S80 36 64 9833 11775 67 18533 99 Alle nummers in bovenstaande seriën vervat, zijn aflo:-banr met ƒ100. Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: W. De Rijk geb. Lovarth, D. J. Nieuwerf geb. Verkade, D. G. J. Kwaker» naak gob. Van Leeuwen, D. Gehuwd: W. Zekveld, jm. 24 j., en K. Van Muijon, jd. 22 j.D. Van der Woensel, jm. 23 j., 1 M. v. d. Voort, jd. 24 i. KOUDEKERK. Bevallen: C. C. Van Har* kamp geb. Ververs, Z. Overleden: C. Bogerd, 8 m. C. Van Diest, echtg. van J. Vergunst, 77 j. H. J. Vesseur, 19 i. A. J. Dorrepaal, 5 m. NIEUWKOOP. Overleden: M. C. J. v. d. Weijden, Z. 1 d. Gehuwd: J. Brouwer, jm. 26 j., en J. Voest, jd. 22 j. OUDSHOORN. Bevallen: M. Van Winkel geb. Van Winkel, D. M. Roest geb. Van den Berg, D. Gehuwd: G. W. Snel en A. Den Brave. G. Van dei Veer en N. Snol. TER AAR. Bevallen. J. v. Eijk geb. Do Knecht, D. Overleden: M. F. Van Smorenburg, d. 5 m. ZEGWAARD. Geboren: Arnoldus, Z. van Ph Buitendijk en J. M.Jansen. Cornelis Jo hannes, Z. van C. Van Dorp en G.Ruis. Eliza beth Roberta, D. van A. J. Van der Wulp en A. Roos. Overleden: A. Van der Kleij, Z. 14 j. E. G. Funker, 6 w. A. Van der Boon, Z. 5 mnd. A. Houtman, D. 13 mnd. J. Gorissen, D. 2 mnd. ZOKTERMEER, Geboren: Jacob, Z. van J. Verhoetf en N. Bregman. Overleden: S. Schotting, 86 j., huisvrouw van M. Noppe. BUITENLAND. Frankrijk, De komkommertijd en wellicht de her innering aan president Carnots moorddadigen dood hebben aan den aanslag op president Faure meer aandacht do9n schenken dan hy verdient. Zelfs zyn vele gezanten den president komen gelukwenschen en hebben buiten- landsche vorsten, o. a. keizer Wilhelm, tel*, grammen van gelukwensching gezonden. De dader, Francois, schynt niet wel by het hoofd te zyn. Om deze reden heeft indertyd do stad Parys, in wier dienst hy stond, hem ontslagen. Hy heeft daarin aanleiding ge vonden enkele hooggeplaatste personen over, den hekel te halen in eenige brochures, di» hem naar het schynt de vervolging der politic op den hals hebben gebaald.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2