ATJEH. Rois-Ahoimementen. LI-BIung Chang. Men meldt uit Den Haag het volgende: Toon dd Chineesche grootkanselier per Staatsspoor in de residentie aankwam, waren ter ontvangst alleen aanwezig do Commissaris der Koningin, de burgemeester, de gouverneur der residentie, de plaatselijke commanJant, het Kamerlid Cremer en het vroegere lid van den Raad van Indiö, Groeneveldt. Na zich de aanwezigen te hebben laten voorstellen, reed hy met de vertegenwoorii gers van H.H. M.M. de heeren Zegers Yeeckons en Loudon, die hem waren tegemoet gereisd, in een hofi\jtuig naar het „Hotel deslndes", waar hem bouquetten werden aangeboden door de dochters van den directeur. De Chineesche vlag wappert van het gebouw. Li Hung Chang bracht Zaterdagmiddag ach tereenvolgens beleefdheids-bezoeken aan den minister van buitenlandsche zaken, aan zijn hotel op de Heerengracht, daarna aan de ministers van oorlog, justitie, koloniën, binnen- landsche zaken, waterstaat, financiën en ma rine, en van daar ging het terug naar het Hotel des Indes, alwaar op het voorplein den ganschen dag een talrijke menigte verza meld was. Op de audiëntie-lijst in het „Hötel des Indes" hebben zich eenige hoofden van ban- dtlsetabli8sementen en ondernemers van groote werken ingeschreven. De minister van buitenlandsche zakon heeft reeds Zaterdagnamiddag ter beantwoording van het hem gebrachte bezoek, zijne opwach ting gemaakt bij Li Hung Ch mg en bij dia ge legenheid zich geruimen tijd met dien staats man onderhouden. Aan het diner, dat de minister van buiten landsche zaken, jhr. Roëll, Zaterdag te zijnen huize ter eere van Li Hung-Chang gaf en waarbij de genooaigden allen in ambtsgewaad of gala kostuum verschenen, heeft de gast heer een dronk ingesteld op Z. M. den keizer van China en op de betrekkingen van handel en vriendschap, die sedert eeuwen reeds tus» schen beide natiën bostaan. De onderkoning heift in antwoord hierop een heildronk uitgebracht op Hare Majestd ton de Koninginnen en op de welvaart van het land, dat hem thans zoo gastvrij ontvangt. Li-Hung Chang verliet even na 9 uren het diner, daar bij wegens de reis eenigszins vermoeid was. De minister sprak in het Engelsch en mmens den gezant antwoordde de eerste secretaris-tolk, Lifonglob. Gister-(Zondag)ochtend te 8 uren ontving de Grootkanselier reeds eenige personen, o. a. do gezanten van België en Frankrijk, den hoofdredacteur van het „Haagsche Dagblad" en een industrieel. Verschillende autoriteiten teekenden in het register. Des namiddags te halfvier werd een rijtoer ondernomen door het Haagsche Bosch langs de muziektent naar het Huis Ten Boscb, waar jhr. Hoeufft en graaf Dumonceau den gezant ontvingen en waar deze 20 minuten verbleef. Daarna reed men mar bet Huis De Pauw en toen terug naar het hottl, om zich voor te bereiden voo; het diner te Scheveningen. Een adjudant der Koningin zat steeds bij den gezant, terwijl de ordonnance- officier jhr. London en de minister-resident In China, de heer Knobel, vooraf reden. Ter eero van het bezoek van Li-Hun-Chang aan de residentie had de Amsterdamsche Acetyleen Gasmaatschappij 6ysteem R oul Pictet, op het voorbalkon der apparteimntrn van het hotel, waar do gezant vertoeft, eene schitterende verlichting aangebracht. Uit acht gewone straatlantarens verspreidde zich eene zee van licht, dat het geheele hotel en de omgeving in een waar daglicht zette. Li Hun- Chang stelde blijkbaar veel belang in hot nieuwe licht en liet zich van de werking enz door zijn secretaris op de hoogte brengen. Omstreeks halfzeven kwam Li-Hung-Chang gisteravond te Scheveningen, waar hy eerst een bezoek bracht aan de Cinematographe Lumiöre. Door den directeur-generaal Gold- beck ontvangen, blerf hy met blykbaar ge- noBgen de voorstelling bijwonen en deed ver schillende vragen omtrent de inrichting. Toen steeg by weer in het bofrytuig en reed met zyn gevolg langs do zeezyde het Kurhaus om, ten einde aan do landzydo uit te stappen voor de hoofdtrap van het hotel, die geheel ver sierd was Daar werd hy ontvangen door den minister Rö 11, de heeren Cremer en Groene veldt, den directeur-generaal van het Kurhaus on den raad van commissarissen, de heeren Patyn, Uitenbooven, Huydecoper en Ruys. De groote eetzaal van htt Kurhaus was in tweeën gedeeld; de eene helft was tot receptie zaal ingelicht en van de eigenlyke eetzaal gescheiden door een keurige Uoimen-decoratie: een Chineesehen tempel. Dj tafels waren in hoefvorm opgesteld en in de tusschenruimte was een overvloed van planten en bloemen saamgebracht, waaruit een Chineesche pagoio van raarsepjjn ttr hoogte van twee meter oprees. De gezant nam aan tafel plaats naast den minister Roëll en was van den minister Bergsma slechts gescheiden door z\jn tolk. Hu droeg zyn geel staatsie-bovenkleed en een prachtige diamant prykte op zgn hoofddeksel. De overige ministers en gasten namen deel aan den feestmaaltyd, waaraan byzondere zorg was besteed. Het menu was gedrukt op papier met het vignet van den „Courrier de Scbeveniogue" en bevatte in Cbinossehe drukLtters een welkomstgroet van de hand van prof. Schlegel, uit Leiden. Een afzonderlijk pracLtexemplaar op gele zyde met gouden rand was voor Li-Hung Cbang bestemd. Te ongeveer 9 uren verliet de gezant de eetzaal om geruimen tyd te vmvyion in de Kurzaal. Zelden waren zooveel bezoekers by een als gisteravond. Vele personen moesten wor den goweigerd, daar èn zaal èn terras geheel gevuld waren. Z\j konden in afwachting der komst Chineesch studeeren, daar het feest nummer van don „Courrier de Schevenlngue", op geel papier gedrukt, in Chineesche karak ters een huldo bracht, waarvan de Oostersche beeldspraak uit de vertaling duideiyk bleek. In de Kurzaal zelve prykte een Chineesch wapen met de zeven pauweveeren gekroond naast de Noderlandsch) wapens. De loge, voor den gezint ingericht in den trant als by vorst lyke bezoekers gebruikeiyk, was met Chineesche versieringen getooid en daaraan sloten zich twee vertrekken aan voor 't gevolg op do galerg, met smaak ingericht. Het volkslied begroette den gezant by zyn ver- schynen en hy boog een oogenblik over de balu strade. Daarna nam hy plaats en bleef het ge heele tweede gedeelte van het concert van het Phil harmonisch orkest bijwonen. Ook bleef hy het vuurwerk bezichtigen, doch achter de glazen deuren, terwijl enkele volgelingen naar buiten gingen. Het vuurwerk slaagde voor- treffeiyk. Vooral de groote nummers, hetNeder- landsche wapen en een Chineesche pagode, vol deden zeer, terwyi het slotnummer in Chinee sche letters een hulde bracht aan den gezant. ODgeveer te tien uren was het feest afgeloopen. De gezant betuigde meermalen zyn inge nomenheid met de ontvangst en was vóór halfelf terug in zyn hotel. Buiten de geato neerden namen 3000 per sonen gisteren biljetten voor het Kurhaus. Heden brengt Li-Hung-Chang een bezoek aan de Koninginnen. By gelegenheid van dat bezoek aan het Hof op Soestdyk hedenmiddag, zal het Chineesch gezantschap eene collectie producten der nationale kunst en nijverheid van hooge waarde, als geschenk van den KGzer, den Koninginnen aanbieden. De kostbare geschenken bestaan uit: een vaas van oud porselein „sang de boeuf", 500 jaren geleden vervaardigd; een paar groote vazen met koperen binnenwanden; een paar theekopjes van oud wit porselein met ge kleurde figuren; een stuk Chineesche zyde groen-rose; een stuk Chineesch satyn met bloemen der vier jaargetyden van geel-groene en lila-kleur; een rol Chineesch satyn, eveneens gebloemd en met goud doorweven, zoomede een viertal bussen thee van de aanplantingen van Long Tsing, licht van kleur en „qualité supérieure." De logeergast van het „Hotel des Indes" heeft by zyn handteekening in het album van den heer Wirtz, directeur van het hotel, het volgende geschreven, natuurlyk in het Chineesch en waarvan onderstaande vertaling ook merkwaardig mag heeten in zoover zy de officieel© titels van Li-Hung-Chang ver meldt De Ambassadeur Li-Hung Chang, Groot- Kanselier van het Chineesche Ryk, Eerste leermeester van den Troonopvolger, Graaf van den eersten rang, schreef dit voor den eigenaar van het hotel op zyn doortocht door de hoofdstad van Holland, zynde alsdan 74jaren oud. Datum 25ste dag ran de 5de maand van 't 22ste jaar van de regeering van den Keizer Huang tou, overeenstemmende met den Europeeschen datum van 5 Juli 1896. Hedenochtend van 10 tot 12 uren verleende de vertegenwoordiger audiëntie aan particu lieren en industriéelen. Een der eersten, by hem toegelaten, was de chef van een groot bankiershuis in Den Haag, met wien Li Hung- Chang een langdurig onderhoud had. De groot kanselier van China zal ter gele genheid van zyn bezoek aan Rotterdam een boottocht langs de Maas maken met de „Maas- nymph I". Ook zal o. in. een bezoek aan de haveninrichtingen worden gebracht. In de diergaarde zal door het gemeentebestuur een lunch worden aangeboden, waarna een rytoer zal plaats hebben. Da heer Knuyver, voorzitter van deHaagscbo Kamer van Koophandel en Fabrieken is heden by Li-HuDg Chang op audiëntio geweest. Onder de tolkeo, die Li Hung-Chang op zyn Europeesche reis vergezellen, bevindt zich een Chinees, die zoo goed Hollandsch spreekt als een Nederlander. Het vertrek a. s. Woensdag naar Rotter dam is nader vastgesteld op 8 u. 32 raio. en bet vertrek vandaar naar Esschen op 1 u. 52 min. Timor. Aan het departement van koloniën is Zater dag van den gouverneur-generaal ontvangen het navolgend telegram, gedateerd 4 Juli: „Rust in Amfoeang (Timor) weder ernstig verstoord. Tot herstel wordt de gewapende politie versterkt. Er. Ms. flotieljevaartuig „Borneo" tydelyk te Koepang." Aan de „N. Rott. Ct." werd nog geseind, dat de oproerlingen verscheidene moorden pleegden. Hierby teekent het blad aan: De onlusten, die sedert eenigen tyd op het aan Portugal toebehoorend gedeelte van het eiland Timor heerschten, schynen gedeeltelijk overgeslagen te zyn naar de Westerholft, die aan ons behoort. Het landschap Amfojang grenst tc-n zuiden aan het stukje Portugee3ch gebied, .dat in die Westerhelft door het land schap Atapoopoe van het Oostc-lyk deel ge scheiden is. Het eilaüd is 82 geographische mylen lang en in het Noorden, waar nu onrust heerscht, zeer bergachtig. De zuidkust is vlak, vruchtbaar, boschryk en, gelyk het Westen, weinig bevolkt. De bergen zyn steil, de dalen smal en de ravijnen scherp en diep ingesneden. Het geheele terrein is met rots blokken bezaaid, soms van 600 vost hoogte, en met hoog gras en doornachtig struikgewas bedekt. Op die rotsblokken verschuilt zich de Timorees, als hy in zyn kampong aan zyn voet niet veilig is. By onze komst op dit eiland in 1813 scheiddo zich een der 3 stammen, die der Boloeneezen, in twee deelen en de keizer over do eene helft van dien stam verbond zich met ons en vestigde zich te Koepang, waar wy het fort Concordia oprichtten. Dit keizerryk So nebait is gesplitst in verschillende distric ten, waarvan de hoofden zich weinig storen aan hun van de zon afstammenden vorst. In 1857 werd eene expediti3 tegen het hoofd Fettor van Takaip afgezonden, waarby den radja van Amfoeang verzocht werd ons te helpen. Takaip werd getuchtigd, evenals Ata- poepoe, maar de hulp bleef achterwege. Oama- tan en Amroeang onderwierpon zich daarna en de radja van Lodak, di3 in 1852 den luitenant ter zee Glabbeek van der Does had doen overvallen en dooden, kreeg vergiffenis. Kamerverkiezingen in België. Gisteren hebben in België de verkiezingen plaats gehad voor de vernieuwing van de helft der Kamer van Vertegenwoordigers. De gemiddelde uitslag van eenige stem- bnreelen te Brussel is als volgt: Do candi date der verbonden socialisten en radicalen 1600 stemmen, die der gematigde liberalen 530 stemmen, die der katholi ken 700 en die van den handel 70 stemmen. Tweede depeche.) De cyfers, welke reeds bekend zyn van de verkiezing in de hoofd stad doen een herstemming voorzien tusscüen de candidaten van de verbonden radicalen en socialisten en 18 altrecunde afgevaardigden der katholieken. {Derde d'peche.) De uitslag van de verkie- zingsstryd is, voor zoover reeds bekend is, als volgt: Te Namen zyn de aftredende radicalen en liberalen herkozen. Te Dinant zyn de twee aftredende katho lieken herkozen met eene meerderheid van 3000 stemraon, tegenover candidaten der vc-r- eeriigde liberalen en socialisten. Te Philippeville moet herstemming plaats hebben tusschen 2 katholieken aan de eene, 1 liberaal en 1 socialist aan de andere zyde. Te Marche is de minister van buitenlandsche zaken herkozen met grooter meerderheid dan vroeger. Te Bastogne en te Neuchateau zyn de katholieken herkozen. Te Arlon is een aftredend liberaal ver vangen door een katholiek. Te Virton is evenals te Lorand een aftre dend radicaal herkozen. Te Nyvd moet herstemming plaatshebben tusschen katholieken en socialisten. Het gold hier do vervanging van drie aftredende libe ralen en 1 aftredend katholiek. Te Antwerpen werd de - herkiezing der katholieken verzekerd by de eerste stemming. Te Brussel had een hardnekkige stryd plaats en mo:-t een herstemming worden gehouden tusschen 18 aftredende katholieken en 18 candidaten der verbonden radicalen en socialisten. De candidaten der katho lieken verkregen gemiddeld 88000 stemmen, de socialen en radicalen 71500 en de ge matigde liberalen 40500 stemmen. De uitslag van de herstemming te Brussel zal afhangen van de houding der gematigde liberalen. Indien, hetgeen waarschyniyk is, de her stemming aldaar gunstig voor de candidaten der katholieken uitvalt, zal de samenstelling der Kamer geen merkbare wyziging ondergaan. Antwerpon, 5 Juli. De liberalen ver kregen gemiddeld 29,000 stemmen, de katho lieken 24,500, de socialisten 5500, de chris- teiyke democraten 1207 stemmen. De libe ralen komen in herstemming met 11 aftredende afgevaardigden der katholi.-ken. Sedert meer dan dertig jaar werden de katholieken steeds met groote meerderheid gekozen. Tweede depeche). De uitslag der verkiezingen voor de Kamer van Vertegenwoordigers is nog niet in zyn geheel bekend. De cyfers der laatste bureelen zyn sterk in het voordeel der katholieke party. Telegrainmou. CAIRO, 5 Juli. Van de 27 gevallen van cholera by de Egyptische troepen te Wady Haifa hadden 9 gisteren een doolelyken afloop. R10 DE JANEIRO, 5 Juli. Gisteravond is een dynamietbom geworpen tegen een speel huis. De aanslag werd door een aanval door gewapende lieden gevolgd. Er zyn dooden en gewonden gevallen. M n gelooft dat de aan slag geschiedde in verstandhouding met de politie. ACAÜENIË-KIEVW9. Leiden: Heden zyn alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap: de heer H. J. Van Haeften, geboren te Soerabaia, na verdediging van „Stellingen", en de heer P. L. Van Meeuwen, geboren te 's-Hertogenbosch, na verdediging van oen academisch proefschrift, getiteld„Het eigendomsrecht op niet-öevaar- bare noch vlotbare rivieren." Geslaagd is voor bet candidaats-examen in de godgeleerdheid, l6te gedeelte, do heer H. E. J. Westerman Holstyn; voor het can- didaats examen in de godgeleerdheid, 2de ge deelte, de heer M. J. F. Schönfeld; voor het doctoraal-examen in de rechtswetenschap de heer A J. A. IJssel de Schepper; voor het doctoraal examen in de staatswetenschap de heer B. Mackay. Groningen: Hedenmiddag te drie uren had in het groot auditorium der Hoogeschool een eigenaardige academische plechtigheid plaatsde promotie honoris causa van den heer J. C. Kluyver, Loogleeraar te Leiden. Tevens werd bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer R. A. Benthera Sypkens, geb. te Elburg, op „Stellingen". Geveilde percoelon. Gehouden verkooping in het Notarishuis asn Den Burg aioier op 4 Juli 1896, ten overstaan van: W. F. Kaiser, notaris te Leidt n. Htt winkelhuis. Vrouwensteeg 12 na'c.y do Aalmarkt, in bod ƒ2180, kooper de heer J. F. Raar. Biykens by hst departement van koloniën van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië ontvangen telegram zyn by de jongste ge vechten op Atjeh gesneuveld de sergeant F. Verh9y, de korporaal W. H. Teurlings en de fuselier H. J. Klaassens. Gevaarlijk gewond werd de fuselier H. H. K. Boonsema. LEIUE1V, G Juli. Tot koster van de Hooglandsche kerk der Ned.-Herv. gemeente alhier is benoemd de heer J. A. Verboog, thans die betrekking bekleedende in de Marekerk, in wiens plaats is benoemd de heer J. G. Lirkse, zoon van den koster der Pieterskerk. By de heden gehouden openbare ver kooping van cokjs in partijen van 10 en 5 heet., was de prys f 4.50 en f 2.25. HH. MM. de Koninginnen woonden Zondagvoormiddag met een gevolg van twee dames en drie heeren de godsdienstoefening in de Ned.-Herv. kerk te Baarn by, onder het gehoor van ds. J. Bergman, Luthersch predikant te Rotterdam. De hoer W. Van Esveld is benoemd tot consulair agent van Frankryk te Para maribo. De ministers van justitie en van koloniën begaven z;ch hedenochtend naar Soastdyk ter audiëntie by H. M. do Koningin-Regentes. De Oostenrijkst he gezant t>y ons Hof, de heer Okolicsanyï, vtrtrok heden met familie naar Brussel. In de afgeloopen week slaagden voor het notarised staatseximen, voor het eerste gedeelte, de heeren, J. L. Van Sloter-jjck, te Leeuwarden; P. A. Anderegg, te Utrecht; A. H. Werumeus Buning, Ie Appingedam; en voor bet tweede gedeelte de heeren: A. M. Schaafsma, te Kampen; B. W. Drenth, te Groningen; E. Boven, te Gouda; C. F. Troost, te Arnhem; en J. S. Kolfschoten, te Fynaart. De Raadscommissie te 's Gravenhage voor de Scheveningsche bavenaangelegenheid houdt, morgen reeds hare eerste vergadoiing. Heden is te 's Gravenbage onder voor zitterschap van den heer L9ly, oud minister van waterstaat, aangevangen het eximen voor hen, die in aanmerking wenschen te komen voor de betrekking van adjunct inspecteur van den arbeid, waarvoor 6 plaatsen zyn open gesteld. Er hebben zich daarvoor 44 gega digden opgogoven. Het examen wordt over 11 dagen verdeeld en gehouden in het voor malig Valkenhuis op het Buitenhof en in het bureel van het ministerie van waterstaat (Pos teryen) in de Kazernestraat. Het stoomschip „Prinses Wilhelmina," van Amsterdam» naar Batavia, arriveerde 4 Juli te Padang. De match gisteren tusschen „Ajax" en „H. C. C." bc-gon slecht By den val van het 3de wicket was bet totaal slechts 11 runs. Maar de gebroeders Adam wisten den collaps te stuiten, zoodat „Ajax" by het einde der 1ste innings 63 runs had (J. Adam 16, A. Adam 25). Do Hagenaars maakten 6 runs meer (Van Boven 29, Feith 16). In de 2do innings maakte „Ajax" niet veel meer dan den eersten keer. Van de 66 runs had J. De Groot 11, A. Adam 13, Jongencel 10, Soesman 11. Do hoop der Leidenaars om de Hagenaars in l'/i uur voor minder dan 60 uit te kry'gen, werd verydeld, daar deze 40 runs maakten voor het verlies van 2 wickets (Van Boven 11, Van Deynse 10 not out.) „Ajax" verloor dus op de innings met 6 runs. Door de rijksveldwachters Den Beider en Lameier te Haarlemmermeer werd Zaterdag, op last van den substituut officier van justitie te Haarlem, mr. Van Outeren nasporing gedaan naar den voortvluchtigen Cornelis Van Knik, die te Dordrecht een 15 jarig moisje bad geschaakt. De veldwachters troffen Van K. te 12 uren aan in een kroegje en arresteerden hem. Eerst werd hy naar Haarlem overgebracht en vervolgens ter beschikking gesteld van de politie te Dordrecht. Hy had plan naar Antwer pen te vertrokken. De talryke nieuwsgierigen, die Zaterdag-avond voor „Hotel des Indes" te 's-Gravenhage de terugkomst afwachtten van Li Hung-Chang van het diner by den minister van buitenlandsche zaken, werden niet weinig vermaakt door den goeden luim van een der Chineozen uit het dienstpersoneel van den gezant. Onze gestaarto vriend toch die nu en dan eens op het voorplein een luchtje kwam scheppen, bemerkte zeer goed dat by den lach- en spotlust van het publiek gaande maakte. Hy nam dit echter heel joviaal op en besloot nu die „good fellows" nog eens I hartelijker te laten lachen. Werkeiyk ging hy daarop luidkeels lachende langs de menigte loopen, wier lachlust daar door natuurlyk niet verminderde. Maar zoo luil kon het volk niet lachen of de zoon van het Hc-melsche Ryk schaterde nog harder terwyi hy nu eens Piet, en dan eens Klaas uit de menigte een hartelyken handdruk gaf. Het was een koJdig tooneel, daar thans iedereen naar een handje van den Chinees dong. Dood Jeuk kwam John China-man by zyn gezelschap terug, verklarende: „ze hebben my uitgelachen, nu heb ik 't hun ook eens gedaan De stoomtram derHoll IJz.-Sp.-My. Den HaagScheveningen vervoerde Zon'ag 19 'a 20 duizend personen. In een herberg in het Raam- straatje, te 's-Gravenhage, waar reeds meer malen veebtpartyen werden geleverd, ging 't Zondag weder erg ruw toe. Een bezoeker, metselaar, werd e?n diepe raessnede over hoofd en gelaat toegebracht. Hevig bloedende werd by naar het ziekenhuis vervoerd. De dader bevindt zich in arrest. In een woning in het Lamgroen te 's-Gravenhage bet ft gisteren een 4 jar g kind coor het spelen met vuur einstige brand wonden bekomen. De kleine werd naar het Ziekenhuis overgevracht. De Staatsstoomtram naar Sche- veningen vervoerde gisteren 14,000 p rsonen. Een der beroemdste schilderyen van Rembrandt: „Burgemeester of Vaandel drager langen tyd een sieraad der galer'y van Warwick Castlo, is in andere handen overgegaan, en wel voor de som van 11,000 pond sterling. Koord-Zuid-IIollaudscho Sloom train weg- Maatschappij HaarlemLeiden. Opbrengst in Juni. 1895. 1896. Ycrechü. Reizigers. 8773 40s f 7291.59 147<».S1- Goederen. 942.26s 872.75"1 69.51 Diversen 558.11 612.04s 46.06s To zamon ƒ10273.78 ƒ8679 39 ƒ1594.39 Vorige maanden 41783.72 „43613 31 4- „1821.59 Tot. opbreDgat ƒ52062.50 52292.70 230.20 Per dag-kilom. 10.273 10.261 0.012 Mar litberlohten. Alfeil, 6 Jui. Aangevoerd 52 wagens kaas, partijen, te zaaien 2774 stuks. Prija: Goudeche kaas laie quaU-22. - a ƒ24.zwaardere a 2do qual. f 17.a ƒ20.Ed-tramer kaas 2iia 23. Derby kaaa 21. Handel flink. Utrecht, 6 Juli. Op de heten alhier gehouden prardeLinar.it waren 501 paarden en veulens aaogo- voerd. De paordou werden verkocht van f 60 tot ƒ600; do veulena van 70 tot ƒ250. Geabonneerden op het „Leidsch Dagblad" kunnen gedurende het reisseizoen de courant aan hun tijdelijk adres opgezonden krijgen, tegen vergoeding van porto en on kosten. Binnenland 10 Cents per week. België 15 Buitenland 20 Ook kan men gedurende het reis- seizoen een ütle exemplaar be stellen, om zijne huisgenooten niet van de toezending te ontrieven. De onkosten bedragen alsdan: Binnenland 15 Cents per week. België 20 Buitenland 25 Thonnometerstand: gisteravond om 8 uren 14° C. 57.2° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 15° C. 59w F.; 'smiidag3 om 12 uren 21° C. 69 8 F.; 'snamiuiugs 4 uren 23° C. 73 4° F. 4DVERTENTIËN. Bevallen van een Zoon CLARA HIRSCHLAND Speybr. Essen a./d. Riiuhr, 5 Juli 1896. 5122 3 Heden overleed, ten huize van den laatst- ondergeteekendo, onze lieve Zuster en Behuwd, zuster MARGARETHA HUBERTBA ADRIANA ROVERS, in den ouderdom van 77 jaren. S. C. ROVERS. Wed. JE. A. VAN DER ZANDT-Rovees. E. G, D. VAN DEN BR A NDELER Rovers. E. VAN DEN BRANDELER. Leiden, Plantage 23. J 3 Juli 1896. 's-Hagb, 1 Bezoeken worden niet afgewacht, zonder uit zondering. 5081 14 Heden overleed, zacht en kalm, na een ziekte van slechts drie dagen, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRIANA WILHELMINA VLAANDEREN, in den ouderdom van 64 jaren. Leiden, Uit aller naam, 4 Juli 1896. J. COUVÉE Azn. (Mare 24). 5100 9 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig Hjden, nog geheel onverwacht, onze geliefde Echtgenoot®, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw ANNA SUSANNA RIET- MEIJER—Van der Steen, in den ouderdom van bjjna 47 jaren. Leiden, Uit aller naam, 4 Juli 1896. A. RIETMEIJER. (Lammermarkt 18.) 6121 10

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3