INGEZONDEN. De ,,Musis-Sacrum"-feesten zyn afgeloopen en dat wel in de beste orde, begunstigd door gunstig weer, boven verw ichting, als men de weersgesteldheid gedurende nkele dagen der vorige week nagaat. Wie, die met my den eigenlijken feestavond, het prettige kinderfeest van Zaterdag en het napretje van Zondag avond heeft bygewoond, is niet vol lof en dank voor de uitstekende zorgen, de ver bazende moeite en de groote opofferingen èn van het Bestuur èn van de Commissie van Bijstand om alles naar wensch te doen slagen. Gesn wanklanken werden vernomen, men was prettig, gezellig byeen, de rauzieknommera werden voortreffelijk uitgevoerd, de yverige kastelein zorgde voor een goede bediening, in één woord: de feestviering slaagde uitstekend. Daarom zy het my vergund een woord van hulde te brengen aan het zoo yverige Bestuur en aan hen, die het bestondenl Waarlijk, het beeft de leden van „Musis Sacrum" zeer aan zich verplicht en ik twyfel er geen oogenblik aan, of het ledental zal aanzieniyk toenemen, waar men bespeurt, dat voor zoo betrekkeiyk geringe contributie van tyd tot tyd zoo veel genoegen wordt aan geboden l Neme „Musis Sacrum" in bloei toel Dat zal do belooning zyn voor het zoo yverige Bestuur 1 C. Zou het waar zyn, wat ik gisteravond hoorde vertellen, dat het Bestuur het plan h eft, iederen zomer voortaan zoo'n bal charapötre te geven? 't Zou heerlijk zyn voor de öanslustigen en die zyn er nogal, is ge bleken. S! chts weinigen onttrokkon zich aan dit gedeelte van do feestviering. Schier allen zag inen lustig en blijde rondspringen en ni9de- huppeltn en ieder smaakte zichtbaar dolveel pret en genoegen. De heer D. Th. Schramade, „prestidigitateur- arti-tique", uit Rotterdam, had getoond met de goochelkunst en de Oud-Hollandschepoppen kast uitsteken t de manier te verstaan om de kinderen pretiig te vermakenterwyl cok den hur J. J. Groenewoud alhnr een woord van lof to?komt voor de regeling der dansen. De kapel van de dienstd. Schutterp, die ook in den vooravond zich verdienstelyk maakte door de uitvoering van vroolyke en populaire muzieknummers, kweet zich mede dapper ter begtl-iding van den dans dor jeugdige feestelin gen, waarvan er waren, die het blykbaaar reeds aardig ver in die kunst gebracht hebben. Versmperin/en werden onbekrompen ter beschikking van allen gesteld, terwijl in den vorm van vlaggen, muziek instrumenten, speel oei, surprises en dergelijke met kwistige hand aan ieder der kinderen souvenirs werden uitgedeeld. Eeno schitterende gasilluminatie en glans- ryk verlichting a Ja giomo verhoogde niet weinig het keurig aanzien van dit op zoo hoogst aantrekkelyke wyze ingericht kinder feest. Toon tegen tien uren het einde daarvan naderde, werden ze allen nog eens in de zaal vereenigd, waar ze, naar we vernamen, op recht kinderlijken toon werden toegespro- k n door den voorzitter der vereeniging, den heer Van Reenen, die hun met het oog op de meerderjarig-wording van H. M. Wilhelmina reeds nu het vooruitzicht moet hebben ge opend op een nieuw kinderfeest, als onze jeugdige Koningin dan „Moeder van N'odt-rland" wordt, die zy steeds moeten liefhebben en eeren. Het weder was niet zoo ter wille als op den eersten avond; de wind was nu en dan nogal vry sterk, doch dit hinderde aan de feestvreugde niets. Juist toen het einde daar was, en de meesto kinderen reeds weer waren vertrokken, be*on het te genen. Dat ook dit feest, evenals dat van Donderdag, zoo uitmuntend van stapel liep, was in niet geringe mate te danken aan de leden van het bestuur der vereeniging en aan heeren feestcommissarissen, die allen onvermoeid zich persoonlijk met de kleinen bezighielden, leiding gaven aan den loop van het feest, en niets verzuimden om het hun jeugdigen gasten recht prettig, aangenaam en gezellig te maken, zoo Jat hun zeer zeker een woord van buide en erkentelyk-idd past. Zy hebben er recbt op dat hunne namen meer algemeen bekend worden Bestuurders: de heeren J. J. Van Masyk Huyser van Reenen, president; M. P. Meer burg HCz., secretaris; Mr. C. H. P. Klaver- wyden, penningmeester; S. A. De Graaff, W. F. Van der Heyden en J. "VVilhelmy Damsté. Feestcommtes; rissen: do heeren A. G. Hes sels, eere-voorzitter; Henri Van do Velde, voorzitter; H. C. Meerburg MPz., secretaris; A. J. Binnendyk, K. T. Caron, P. J. Kouls, J. G. F. Kriens, J. J. Ter Laag, H. L. Van Nifterik, J. P. Riedel, C. Van Spall, D. Veil- brief en S. B. Vos. Tot definitieve sluiting der feesten was gisteravond in den tuin wederom de groot- sche verlichting aangebracht tydens het concert, dat er door het stafmuziekcorps der dd. schuttery onder directie van den heer Joh. C. Geyp werd gegeven. Het was een uitge zocht programma, dat weder voor deze ge legenheid was gekoz: n en onder vetl bewijzen van belangstelling werd ten gehoore gebracht. Ook wat hot weder betreft, was het een heerlyke avond. De opkomst der loden met hunne dames was andermaal zeer groot en na afloop van het concert de danslus- tuheid daarmede in evenredigheid. Immers, van de op het programma vermelde gelegen heid tot dansen werd van over tienen tot miidernacht een geanimeerd gebruik gemaakt en het plan tot dit bal champütre scheen zooveel byval gevonden te hebben dat, toen het uur van scheiden daar was, do nog a-m wezige feestelingen zich gedrongen gevoelden, nogmaals een van dankbaarheid getuigend „Lang leve het bestuur van Musisuit te roepen. Het 25-jarig bestaan van „M. S." is op inderdaad waardige wyze gevierd. Gemengd Nieuws, Op schitterende wyzo werden gi-ltren door twee leden der „Leidsche zwern- duo" te Utrecht eerste pryzen behaald, n. 1. door den heer G. J. Sala, in hot nummer Seniores rugzwemmen en door don heer E. Douwes Dekker, in het nummer Juniores buikzwemmon. By de twee laatstgehouden examens voor hot uiploma der „Ltidsche zwemclub" als ge oeftni zwemmer (geheel gekleed) slaagden H. De Vrie6, J. L. N. Regeur, J. H. Soesman, J. ZuurJteg, A. M. Van Sermondt, C. J. De Haas JrH. P. F. Latorvoer, W. F. Meyers en J. De Jaeger. Gedurende den loop van gisteren was er voel levendigheid te Leiden. Al vroeg waren er enkele stoombooLeu van buiten aan gekomen, die heel wat feestvierenden aan brachten. Die lieden waren in een zoo feest vierende stemming, dat zy zelfs do Zondagswet vergaten en onder kerktyd liepen te zingen, hetg en hun zooveel doenlyk door de politie belet werd. Het behoeft wel geen betoog, dat door het gebruik van allerlei vochten men ook opge wonden werd; zoo zag men zelfs de lui uit tapp?ryen en bierhuizen al dansende en springende komen, wel eens tot ongerief voor de stille wandelaars. Des namiddags moesten er verscheidene uit den Burcht verwyderd worden, aangezien zy onderling ruzie kregen en daardoor degradatie werd gepleegd. In den loop van den avond en vannacht is de politie ook nog handelend moeten optreden tegen ruziemakers, zoowel burgers als militairen, waarby ook bloedende neuzen werden opgeloopen. Zaterdag vóór 8 dagen vernam de commissaris van politie alhier, dat de te Wassenaar wonende agent van het „Leidsch Dagblad" cien dag naar Amerika zou ver trekken, welk vertrek al dadeiyk in verband gebracht werd met de verantwoording van gelden aan den Uitgever voor door den agent ontvangen abonnementen, welke 1 Juni had moeten plaats vinden. Onmiddeliyk werd door de politie te Leiden naar Amsterdam,IJmuiden, Hoek van Holland en Rotterdam getele- grapheerd, doch het bleek niet dat de persoon in quaestie vertrokken was of vertrekken zou. In verband dat er Dinsdag d. a. v. een boot uit Rotterdam naar Amerika vertrekken zou, werd de rechercheur Yom Hofe der waarts gezonden, die aan het kantoor der Nederl. Amerikaansche S-oomvaart maat schappij komende, geïnformeerd werd dat de voortvluchtige een passage biljet genomen had en dien avond zou vertrekken. Op het punt dit te do°n werd by door den rechercheur aangehouden en naar Leiden gebracht, alwaar hy, door de politie gehoorJ, bekendo het aan den uitgever van het „Leidsch Dagblad" verschuldigde beirag te hebben verduisterd op een som van ƒ7.50 nè, waarmede by de reis had moeten aanvaarden. Zaterdagmiddag heeft de instructie reeds plaatsgehad voor, den recht-r commissaris en bekendo L. v. D. in Den Haag gedeti neerd het hem ten laste gelegde. Aangezien door de Stoomvaart maatschappij de 78 voor de reis zyn terugbetaald en waarsehynlyk aan den uitgever zullen worden ter hand gesteld, verzocht deze den heer rechter commissaris in zyne verklaring te willen opnemen, dat hy zich met dit bedrag tevredenstelde en persoonlek geene straf- rechteriyke vervolging verlangde. Wie zich in een gezin 's avonds of 's nachts 't laatst ter ruste begeeft, drage zorg, dat by of zy het licht van de petrol:iim- lamp [goed uit .ooft; anders gaat het als het in do afgeloopen week op zeker_n nacht ging in de woning van den heer H. TAmi, te Roelof- Arendsveen. Volgens de meeste daarover tot ons geko men berichten er bestaan nl. verschillende lezingen bad deze in verstrooi Iheid by het zich ter ruste begeven, de lamp „opgedraaid", in plaats van „neer". Terwyl de leden van het gezin veilig in Morpheus' armen lagen, walmde do lamp ledig, en bedekte de ver trekken, ook hot slaapvertrek van den baas en al wat er zich in bevond, met oene dikke laag veltig petroleumlamp-zwart. De heer l'Ami was, evenals zyne legerstede, geheel met dit zwart overtrokken. Die hem 's morgens by 't ontwaken het eerst ont moetten, ovenals hijzelf, ontstelden van deze verandering dor huidskleur, nog meer van de schade, aan appartementen en meubelen teweeggebracht. Gelukkig heeft tot elks ver won lering de hoer TA., die moederziel alleen den nacht in deze atmosfier doorbracht, geene nadec-ligo gevolgen van die catastrophe onder vond: n, wat toegeschreven wordt aan zijn yzersterk gestel. Het zy ev.nwel eeno les voor allen, die meer of minder zorgeloos mot petroleum-lampon en -toestellen omgaan! Zaterdag kregen twee slagers- knechts in een slagerswinkel in de Grave- straat te 's Gravenhage twist. De een, die bezi/ was vle^sch af te snijden, gaf den ander plotseling oen steek in de buiks'reek met een mes, dat by in de hand had. De getroffene, een ongehuwde jonkman, werd naar 't zieken huis vervo-rd. De dader is in arrest. Gisteren was de toestand van den patiënt vry bevredigend. Een 12jarige knaap, die Zaterdag aan den Noordwal te 's-Gravenhage naby de ouderlijke woning speelde, wer J door de tram overreden met het treurig gevolg, dat hy in levensgevaarlijken toestand in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Twee Chineesche bedienden, die, Zaterdag, nadat de stoet van den Chineeschc-n onderkoning Li-Hung Chang het plein voor het station te 's Gravenhage had verlaten, in den hotel-omnibus zouden wegryden, kregen twist met elkander. Éón hunner sloog een ruit van het voortuig in en bracht met een stuk glas zyn tegenstander een snede over het hoofd toe. Anderen beweren, dat hy hem met het hoofd door de ruit zou gedrukt hebben. De twistenden werden gescheiden, de een met den omnibus en de ander met een af- zonderiyk rytuig vervoerd. By een zestal paarden te Rot- terdam is kwade droe3 geconstateerd, en wd by een op den stal van W. IlofJyk en by vyf in de slachtplaats van J. Allemekinders. De officier van justitie te Hot- terdam heeft geen termen gevonden om tot vervolging over te gaan tegen den clitf eener groote stoomvaartmaatschappy aldaar, tegen wien een aanklacht was iDgeoiend als zoude hy zich hebben schuldig gemaakt aan het onder eedo afleggen van valscho getuigenis. De kapitein van het Engolsche stoomschip „Springwell," tegen wian bet O. M. by het kantongerecht te Dordrecht 50 boete, subs. 5 dagen hechtenis, eisebto, wegens I het invaren in eone der brugopeningen der spoorwegbrug over de Oude Maas te Dordrecht met een vaartuig, dieper gaande dan de waterstand op 't oogenblik toeliet, is Zater dag door den kantonrechter wegens het ont breken van het wettig on overtuigend "bewys vrygesproken, met bepaling dat de kosten zullen worden gedragen door den Staat. In d en Coo 1 p o 1 der t e Rotterdam brandde Zondag-avond een polderkeet tot den grond toe af. Spuit 28 van Delftshaven was in werking. De oorzaak moet vermoedeiyk aan bald- dadigheid worden toegeschreven. Gisternamiddag ongeveer halfdrie ontstond brand in een hooiberg van den melk boer Otten in de Kroost by Zeist. De brand sloeg over op een nabystaande schuur, die geheel in de asch werd gelegd. Het in de schuur aanwezige vee is gered; alleen een hond verbrandde. Hst verlies aan hooi bedraagt ongeveer 16,000 KG. De schuur was verzekerd, het hooi echter niet. Als vermoedelyke oorzaak wordt broeien genoemd. Van een wissen dood gered. - Dris Amsterdamsche knapen, van 8 tot 13 jaren, woonachtig in het Hemelryk, echte zwervers, bevonden zich Vrijdag te Schel- liokwoude. Zij hadden daar in de buurt ge bedel!. Na een poos langs den IJkant ge zworven to hebben, maakten zy zich meester van een visschersschuitje, om een poosje te gaan spelevaren. Veel ploizier badden ze evenwel niet van hun tochtje, want de hevige N.-W. w,nd joeg het schuitje naby de O.anjssluiz n op het droge. Daar zaten zy nu. Aan wal to komen, daar was geen denken aan, want tusschen het schuitje en den wal lag een dikke laag onbe gaanbaar week slib, waarin zy by hun pogen, om hun vaartuigje te verlaten, zondor twyfel den dood zouden gevonden hebben. Zoo waren zy genoodzaakt in hun schuitje to blijven, den ganschen avond, den geheelen nacht, zonder eten of drinken, blootgesteld aan weer en wind. E rst des Zaterdags kwam er redding opdagen. H*t ledienend personeel van da Oranjesluis werd hun hachelyken toestand gewaar. De sluisknechts "W. Prins en J. Kloet en de stoker van het stoomgemaal van Schel linkwoude D. R-kers kwamen hun te hulp. Doch gemakkelyk waren zy niet ti belpen. Met trotseeiiDg van eigen levensgevaar, door etn eind door het slik te bagger .n, wisten zy do jongens met touwen en dreggen naar zich toe te hden, waarna de knapen ten huize van den ryksopziebter Te Nuil liefderyk wer den opgenomen en van het nooiige voorzien. Daarna werden zy naar hunne woning te Amsterdam getransporte-rd. (.Tel.) Te Amsterdam is gisteravond brand ontstaan by den heer Fnngo van Dooren, die een schoenwinkel heeft in de Oude Hoog straat 18. De hoer Van Dooren was uitgegaan en had in de kamer achter den winkel een lampje laten brandeü, opdat hy, thuiskomende, niet in donker zou tasten. Naar allo waarscbynlyk beid is dit lampje gesprongen en heeft dat den brand veroorzaakt. De vlammen tastten spoedig kamer en winkel aan en zogen langs de trappen tot boven aan de vliering op. Op do eerst© verdieping had een student kamers; hy zat rustig te werken toen hy van de straat gewaarschuwd werd dat er brand boneden was. De trap kon hy niet meer af, die brandde reeds, zoodat hy uit bet raam, langs een ladder, die men inmiddels had neer gezet, op straat kon komon. Ook de kamers der tweede verdieping waren door een heer bewoond, die echter niet thuis was. Onderwyl was do brandweer opgescheld, die al spoedig het blusschingswerk begon en het vuur bedwong; winkel en achterkamer brandden uit, de trap werd deerlyk aange brand, ook de deur en de portalen op alle verdiepingen. De hoer Van Dooren was tegen brandschade verzekerd. (Hbl.) Zooals indertyd is gemeld, werd in den namiddag van 3 Juni uit de uitstal kast van den goudsmid P. C. v. H. aan de Voorstraat te Dordrecht een bakje met 48 gouden ringen ontvreemd. Ofschoon er niet de minste aanwyzing omtrent den dader bestond, zoodat het, ook met het oog op de omstanaighrid, dat er in de kermiswoek veel vreemd volk in de stad rondscharrelt, niet waarscbynlyk was, dat men veel meer van het g6val zou hooren, hebbeu politie en justitia toch alle pogingen in het werk gesteld oen eenig licht in deze zaak te verschaffen, en wel met succes. De politie te Rotterdam heeft namelyk, ter stond nadat zy van den diefstal had kennis gekregen, hare maatregelen genomen, met het gevolg, d&t haar al spoedig bleek, dat by den bankhouder S. aldaar door een onbekende vrouw enkele gouden ringen waren beleend, welke in beslag genomen en herkend werden als tot de gestolen voorwerpen te behooren. Die vrouw was weldra opgespoord: het bleek to zyn de huisvrouw van zekeren B., een niet al te gunstig bekend staand „koopman" aan de Westkiuiskade aldaar. Naar de herkomst der ringen govraagd, verklaarde deze met groote brutaliteit, dat hy die voorwerpen had gekocht van twee vermoedelijk in Den Haag thuis behoorende, maar hem overigens onbe kende personen, die hy in een bierhuis met vrouweiyko bediening in do Aert Van Nes straat te Rotterdam had ontmoet en die hem eerst een rywiel te koop aanboden. Als „eer- jyk koopman" had hy de ringen dan ook in zyn bezit gekregen en eenigo daarvan door zyne vrouw laten beleenende overige had by te Antwerpen en elders verkocht. Er schynt evenwel voldoende reden te bestaan om aan de juistheid van B.'s beweringen te twijfelen, althans op bevel der arrond,-recht bank te Dordrecht is hy, als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal, gevangen genomen en Vrydag-middag te halfzes naar het huis van bewaring te Dordt overgebracht. DordrCt.) De vereeniging „'t Oude Slot" heeft tegen bagin Augustus wedstryden uit geschreven op de nieuwe baan te Heemstede. Er zullen worden gehoudeneen harddravery voor paarden voor alle rassen onder den man; een hitten wedren; een heatbarddraveryeen hittenharddryvery onder den map en een inter nationale record bardjravery. De kampioenschappen voor Neder land over de Engelsche myi, de 5000 en de 10,000 M. werden by de gisteren te Tilburg op de Tilburgsche wielerbaan gehouden wed stryden alle drie behaald door H. J. Gorter, van Zwolle. De „N. S." ontving het bericht, dat de hertogin van Newcastle het eere-voor- zitterschap van de Nederland3che Barzoi Club heeft aangenomen. Donderdag 23 Julia. 8. zal door de Utrechtsche hirddravery-vereeniging „De Sneeuwpost" in de Maliebaan te Utrecht eene internationale harddravery worden gehouden van paarden, te ry'den naar keuze, onder den man of ingespannen voor tweewielige rytuigen. lste prys 250; eerste premie ƒ100; 2de premie 50. Aangifte der paarden van af heden by den secretaris, Vreeburg C 34, tot en met "Woensdag 22 Juli a. s. te 12 uren miidernacht. Inloggeld 2.50. Vrydag 10 dezer hoopt weder een Zeeuwsch oudje, nl. Megelina Lennis, wed. H. Moens, te Zaamslag, haar lOOsten jaardag te vieren. Het oudje is voor haar leeftyd nog kras. Roeiwedstryd te Ems. Zaterdag- morgen arriveerden te Ems de booten van de „Tri on" uit Utrecht, ten einde deel te nomen aan den werlstryd, die gisteren (Zondag) heeft plaats gehad. In de boot van de „acbf war^n twee groote gaten ontstaan, zoodat het herstellen zeer motilyk was. By een sterko bries werd Zaterdag nog op de Zahn ge oefend. In den „Kaiserprys" won „Triton" in 7.31 „Germania" van Frankfort kwam in 7.39 aan. By de „acht" won „Triton" in 7.58; de „Germania" was tweede in 8.04. De „Z u t f. C t." deelde, in tegen spraak met een door de „N. R. C." ontvangen bericht, dezer dagen mede, dat uit een ernstig onderzo.-k gebleken wa?, dat sinds een ver voer verleden jiar van patronen voor de manoeuvres, per spoorweg langs Zutfen geen vervoer van buskruit had plaats gehad. Naar aanleiding van dit bericht heeft de „N. R. C." nadere informaties ingewonnen. M n melit nu, dat op 16 Mei jl. te 4 u. 38 min. 's namiddags met trein 1001 een waggon met ontplofbare stoffen aan het station D-lfc- sch9 Poort te Rotterdam onder politiebewa king een nacht heeft overgestaan en don volgenden dag' 's morgens 5 u. 30 min. van het station D. P. met trein 1000 naar Schiedam is vertrokken met bestemming naar Maassluis. Deze waggon is uit Duitschland gekomen over Oldenzaal en verder over Zutfen en Amsterdam. H(j moet eerst de reis van Oldenzaal naar Zutfen en van daar weer naar OlJenzaal zonder bewaking hebben afgelegd, en van Oldonzaal uit onder het voorg8schre ven toezicht opnieuw zyn verzonden. Mogelijk, zegt de berichtgever, dat in dezen waggon juist geen buskruit is geweest, en dat daarin de finesse van het bericht aan de „Z. C." is gelegen, doch stellig waren er „ontplofbare stoffen" in, waarop de bepaliogen voor het vervoer betrekking hebben. Zaterdag-middag ontstond brand in de papierfabriek van den hoer G. Sinders, te Uchelen, gemeente Apeldoorn. De brani nam zoo spoerig in hevigheid toe, dat in korten tyd de aanzioniyke fabriek in lichter laaie stond en aan blusschen niet viel te denken. Alles werd een prooi der vlammen, de machines zyn vernield, de papiervoorraad ging geheel verloren. Het woonhuis van den heer Sdat op eenïgen afstand bezyden de fabriek ligt, werd mede aangetast en ging ook in vlammen op. Verscheidene werklieden zullen door dezen brand geruiinen tyd werke loos zyn. Een vyfentwintig jaar geleden brandde deze fabriek ook af. Te Stadskanaal (gem. Onsfcwedde) is het logement van den heer H. Deiman afgebrand. Twe9 paarden en drie varkens kwamen in de vlammen om. Uit Santiago wordt gomeld dat het aanbod van bet huis N. M. Rothschild and Sons voor de nieuwe leening van 4 millioeu pond sterling door de regeering is aangeno men togen Qö'/j pc. De interest is 5 pc. De eenigo concurrent van Rothschild was de Deutsche Bank. Nyamanda, de zoon van den laat- sten koning der Matabelen, Lobenguh, is thans door de opstandelingen tot koning uit geroepen. De rust te Alicante is grooten- deels hersteld. De winkels worden weer ge opend, nadat verscheidene samenscholingen nog zonder moeite op bevel van den militai ren gouverneur uiteengedreven waren. De prefect, de burgemeester en de gemeen teraad hebben hun ontslag genomen. Ver scheidene personen zyn gevangengenomen. Een soiréetje, dat geld zal gekost hebbeu. In eon particuliere correspondentie uit Parys aan de „Tel." lezen wy het voLende: De Parysche dames waren "Woensdag j.l, niet weinig ongerust, hoe het zou afloop9n met haar mooie toiletten op het feest, dat de Graaf en Gravin do Castellane (Mejuffrouw Jay Gould uit Nieuw-York) 's avonds zouden geven in het Bois de Boulogne, en dat reeds eenmaal uitgesteld werd om het overlyden van den Hertog van Nemours. Woensdag plasregende het, maar gelukkig helderde het weder tegen den avond op, zoodat ruim drie duizend gasten hebben kunnen genieten van het waariyk toeverachtig mooie feest. De vroegere „Cercle des Patrineurs" in het Bois de Eoulogno is namelyk onder leiding van den Prins van Sagan in een nieuw kleed gestoken, en heet tegenwoordig „les Acacias." Daar is heel wat om te doen geweost. De Prins van Sagan had namelyk op eigen ge zag of met verlof van een overheidspersoon, die nooit gevonden is, een aantal boo men doen kappen, zoodat in den Gemeenteraad de alarmkreet geslaakt is, dat de ryke lieden voor hun gonoegens het Bosch in beslag nomon ten koste van de bevolking, welke geen eigen buitenplaatsen heeft. Thans is dit alles vergeven en vergeten. De Prins van Sagan, die zulke mooie wed rennen weet te organise.ren te Auteuil, mag iets meer doen dan een gewoon menscb, en het prachtige feest, dat de Graaf en Gravin de Castellane Woensdag avond in „les Acacias" gegeven hebben, heeft alle bezwaren voor- goad in het vergeetboek gedaan. Te acht uren begon de avond met een feestmaaltyd van honderd vyftig gasten in oen prachtig versierde eetzaal, welke naast een even groote receptiezaal was opgericht. Toen dit was afgeloopen, kwam do groote stroom dor drie duizend gasten voor het ballet, dat volgde. Er is daar ter plaatse een watervlakte, 's winters dienst doende voor de schaatsen rijders. De gaanderyen voor de ontvangst der gasten waren aan de eena zyde, terwyi de overkant van het meertja was in beslag ge: omen door een zeer schild, rachtig decor, een Grirkschen Apollo-Tempel, toegankelyk langs twee breede zydelingsche trappon, elec- trisch verlicht en versierd met mythologi sche groepen. Op het meer waren twaalf zwanen, en dan een groote Venetiaansche galei, bezet door muzikanten. Ook naast den Tempel deed een orkest zich hooren als begel .-iding Yan het ballet der Groot9 Opera, waarvan het optreden werd afgewisseld door het koor. Na de verschyning der negen Muzen, ieder met haar emblema's, komen vierentwintig Grieksche danseressen met Ihren en bloemon Apollo huldigen. En daarna treden weder vierentwintig "andere meisjes op met kran sen en slingers, terwijl het koor, achter den Tempel verborgon, haar dars n begeleit. Daarna volgt een oorlogsdans van twaalf gowapende krygers der oudheid, en ten slotte mengelen deze dooreen mot de meisjes, om een slottafereel te leveren, een tooverland waardig. Nog nooit is op een buitenparty zoo iets fabelachtig moois aan de gasten gefco !en. Exquise, goede smaak en weelde zyn nimmer zoo treffend te zarnen gegaan. Na een prachtig concert van liet orkest der Groote Opera werd het schouwspel be sloten door een vuurwerk met bouquetten van duizenden vuurpyien, waarna de gasten in de zalen, versierd met ontelbare rozen, aan een overvloedigen stroom van cham pagne zich konden verfrisschen voor de vier reusachtige buffetten. De Parysche wereld, die toch al eens wat gezien heeft, is nog nooit op zoo verfijnde wyze onthaald go- worden, en dat alles hebben wy te danken, aan de samenstelling van Noord Amerikaan sche milliomen en Franschen gosden smaak. "Wat tweo Republieken al niet kunnen voortbrengen, wanneer haar bewoners de handen maar ineen willen slaan!

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2