wie ra Fraaie lairoS ATJEH. E C. M. AEWERBONK, Terstond gevraagd: daarvan, is door den Rijksdag in derde lozing aangenomen bij hoofdelijke stemming. Voor waren 222 stemmen, tegen 48, blanco 18. De sociaal-democraten, de heeren Plötz, Siegl en eenigen andere stemden tegen, terwijl de anti Somieten, de Welfen en Elzassera zich onthielden. Zcoals men uit vertrouwbare bron ver neemt, is nu als zeker aan te nemen, dat Duitsche officieren onder aanvoering van kol. Liobert, commandant van de 2de Brandon- burgsche grenadieren No. 12 te Frankfort aan de Oder, de armee van het Bemelsche Rijk zullen reorganiseertn. De onderhandelingen over de voorwaarden, waaronder de officieren in Cbiüeeschen dienst zullen treden, zjjn nog niet ten einde, daar Li Hung Chang daartoe geen volmacht van zy'n keizer heeft. Waarschijnlijk zullen zij echter direct na den terugkeer van den onder koning in China worden vastgesteld. Het aantal officieren, dat de reorganisatie van het Chineesche leger op zich zal nemen, bedraagt waarschijnlijk 100 150. Itfilië. Tot rectificatie van vroegere minder juiste opgavon omtrent het door Crispi ingediende verzoek om toekenniDg van eeno gratificatie poor aan den landen bewezen" diensten, diene het volgende: Volgons de onder het ministerie Giolitti tot stand gekomen pensioenwet, kan een staats ambtenaar, die geen dertig jaren dienst beeft 5P een jaarlyksch pensioen geen aanspraak paken, wel echter na tien jaren dienst op eene gratificatie voor eens, die zoovele malen het maandelfiksch bedrag van de laatst ge noten jaarwedde bedraagt, als de ambtenaar dienstjaren achter zich heeft. Nu is Crispi eigenlijk nooit staatsambtenaar geweest, be halve gedurende de jaren, dat hjj minister is goweest, hetgeen te zimen slechts zes dienst- j iren uitmaakt. Als diensttijd is bem intus- srhen, ingevolge zjjn verzoek, ook toegerekend de tijd, dieD by ïd de om wentelingsjaren 1848 en 1860 in op3nbareD cienst is werkzaam geweest, alsmede de jaren van zyne politieke verbanning. Het traktement, dat hjj tijdens z\jne Jaatste ambtsvervulling als minister president genoten heeft, is als grondslag van de berekening genomen. Op die gronden heefi de rekonkamer hd bedrag der gratificatie, die Crispi voor eens toekomt, vastgesteld op 27,444 lire en 25 centesimi. De afgevaardigde Giorgini stelde gisteren in de Kamer een motie voor, waarin gezegd wordt, dat Italië gesteld is op het evenwicht in de Middellandsclie Zee en FraDkrjjk be schuliigci wordt op de verovering van Tripoli te zinr.en, dat do tosstand ernstig is en Italië hoopt, dat zyn bondgenooten zich daarvan rekenschap zullen geven, daar in geen geval getransigeerd zal worden. Vervolgens verklaarde de minister president Di Rudini, dat er tusschen do regeering en generaal Baldissora toch een verschil van meening bestond en wel omtrent Kassala, dat Baloissera wilde ontruimen, doch de regeeiing hem bevolen had te tlijven bezetten, daar het in dezo niet om mat-rióele voordoelen, maar om den in load te doen is, die Italië in de Egyptische zaken toekomt. De minister kan de moties van Tmbriani en Barzilai ni.-t ove: nemen, daar hij bet niet nuttig oordeelt, dat de thans bestaande allianties verbroken zouden worden. Het is het voortdurend streven van de regeering om het evenwicht in de Middellandsche Zee te handhaven. Hfi voegde er by, dat het een absolute noodzakelijkheid voor Tialiö is, bij het Drie voudig Verbond te blijven volharden; wel heeft hy altijd ook Engelands vriendschap als van groot belang beschouwd, doch alleen als complement by het Driovoadig Verbond. Het gouvernement is van plan te trachten, de bepalingen van het Drievoudig Verbond te verbeteren en de bevoegdheid daartoe is uit rukkelijk vastgesteld. De heer Rudini eindigde met de motie-Juliano, waarbij de Kamer na het hooren der verklaringen van de regeering overgaat tot de orde van den dag, goed te keuren. De motie werd daarna aangenomen met 171 togen 89 stemmen. Spauje. Ja langdurige onderhandelingen tusschen de Spaaosche regeering en de oppositie in hot parlement, is het gelukt, overeenstem- ming te verkrijgen omtr nt den vorm, waarin gedurende de eerste maanden, waarin het parlement op reces is, in de behoefte aan geldmiddelen en oorlogsbehoeften tot voort zetting van de Cubamsche campagne, zal worden voorzien. Hat wetsontwerp, dat reeds door de beide huizen van de Cortes is aan genomen, kent aan de regeering de bevoegd heid toe, het creliet van Cuba, onder waar borg van het moederland, zoo ruim mogelijk aan te spreken. Over de wijze, waarop de regeering van deze volmacht gebruik zal maken, moet zij binnen een maand na bet begin der volgende zittiug van het parlement verslag uitbrengen. "Welk een reusachtige inspanning van alle milita;re en financiëele krachten des lands in het voornemen ligt, om den veldtocht op Cuba, nog voordat de nieuwe president zijn intrek neemt in het Witte huis te Washington, ten einde te brengen of althans in Spanjes voor deel te doen verkeeren, is merkbaar uit de volgende, gedeeltelijk reeds door de telegraaf overgebrachte, half officiëele tydiog uit Madrid Tegen het laatst van Augustus zullen met 20 stoomschepen 35,190 man infanterie, 467 man cavalerie, 282 man artillerie, 1619 man genietroepen, benevens bataljons vrijwilligers ter sterkte van 20,000 man, naar Cuba ver trekken. In December zullen nog 20,000 man volgen. Dezo tyding bevestigt, behoudens eenig verschil in de cijfers, het vroegere bericht, dat In oen loop van dit jaar nog 100,000 man naar Cuba uitgezonden zullen worden. Zald-Afrlko. Een telegram uit Pretoria spreekt het ge rucht tegen, dat rechter De Korte zijn ont slag zou hebben genomen. De aanstelling van advocaat Kleyn tot waarnemend rechter is alleen geschied om do rechtbank te verster ken, die overladen was met werk. Onder de slachtoffers van den Matabelen opstand ia ook Jameson, een broeder van dr. Jameson. Volgens een nDalztel"-telegram uit Buluwayo ia t»y door de opstandelingen ver moord. Uit Buluwayo wordt gemeld, dat de Kamer van Koophaadel en de geneeskundige raad heden (Donderdag) een meeting zullen organiseeren, ten einde een petitie op to stellen, waarin de herstelling van den heer Cecil Rhodes in zfin lunctie van directeur van de Chartered Company zal gevraagd worden. Telegramraeu. LONDEN, 1 Juli. In het Engelsche Lager huis ia de landbouw wet in dtrde lezing met 292 tegen 140 stemmen aangenomen. MADRID, 1 Juli. Op een interpellatie in de Kamer, betreffende de mogelijkheid van eeo alliantie tusschen Frankrijk en Spanje, antwoordde de minister, dat de buitenlandsche politiek van Sp.oje nog onveranderd is en hfi het niet nuttig acht, hier voor het oogenblik een woord bij te voegen. In den Senaat werd een debat gevoerd naar aanleiding van oen rapport van generaal Campos, waarin hij zijn handelingen op Cuba verdedigt. Da gehtime ondersteuning, die de Vereenigde Staten aan de opstandelingen vtrleenen, werd daarbij gecritis erd. LONDEN, 1 Juli. Volgens de „Daily Cou rier" 2al door de Gecharterde Maatschappij eerlang 1 millioen pd. st. aan obligatién en '/j millioen aan aandeelen worden uitgegeven, hetgeen noodig mort geworJcn zijn door 't ontslag van Rhodes cn B it, dia ongezind moeten zijn tot verdere voorschotten aan de Maatschappij, welke groote behoefte moet hebben aan geld. BUENOS AYRES, 1 Juli. Naar men uit Santiago meldt is de uitslag der Presidents verkiezing nog twijfelachtig. Volgens de laatste opgaven is htrstemming noodig tusschen Errazuriz en Rayes. T. Ah Min, die in do gisteren vermelde regeeringsdepeche uit Atjeh wordt genoemd, is een zoon van den bekenden T. di Tiroe. Hij en Habib Lhong, die in gevechten bij Lampisang sneuvelde, waren de twee meest vertrouwde bendehoofden van den pretendent- sultan. De bestrafnngsfocht naar Kalama in het begin van dit jaar geschiedde onder beider leiding. In Maart vertrok Ah Min reeds met een groote bende naar de Noordkust, om in de gevechten, die in Lamkrak ver wacht werden, tegeD ons te ageeren. Zijn komst beteekende reeds de participatie van den pretendent-sultan in de zaken van Groot- At jeh. Verder moet uit de regeeringsmededeeling worden opgemaakt, dat de operaties tegen Lnmkrak thans begonnen zijn. Gemeenteraad -van. Loidoiu Zitting van hedennamiddag te 3 uren. Uit een particulier telegram, te Amsterdam ontvangen, blijkt, dat de 1ste luit. K, J. C. Rijnen bij de jongste operation op Atjeh Diet levensgevaarlijk is gewond. De Indische correspondent van het „Hbl." seint onder dagteokening van heden: „Bij de inneming van Anak Galoeng zfin aan do zjjde van den vijand o. a. gesneuveld Toekoe Mabmoed, jongere broeder van Toekoe Hassin, Toekoe Nja Amin, zoon van het vroegere hoofd Tengkoe di Tiroe, en veertig volgelingen van den pretendent-sultan." Uit een op den lsten dezer van den Gouv.- Generaal van Ned.-Indiö bij het Dep. van Koloniën ontvangen telegraphisch bericht blijkt, dat bij de jongste gevochten in Atjeh gewond zijn de kapitein der incanterie Jhr. G. J. W. C. H. Graall ind en de 1ste luite nants der infanterie G. K Djjkstra, C. F. A. Wagener en K. J. C. Rijnen. LOT1HOH. De correspondent van de „N. R. Ct." te Batavia seint onder dagteokening van gisteren „Onze troepen rukken naar Praja op, om de opstokers te arresteeren." Uit een bericht aan het „Hbl." blykt, dat het elfde bataljon, liggende op Lombok, naar Praja Is opgerukt. ACADENIE-KIEUWg. Leiden: Heien is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer G. G. Van der Hoeven, geboren te Brielle, na het in het openbaar verdedigen van een acade misch proefschrift, getiteld: „Beschouwingen over de uitvoering van de artikelen 140 en 145 der Grondwet." Geslaagd is voor het examen voor den indischen dienst mr. M. M. Taytclbaum. Voorzitter, de heer A L. De Sturler, tweede wethouder, wegens afwezigheid van den heer Was, burgemeester, en van den heer Juta, oudsten wethouder, beiden ten gevolge van ongesteldheid. Tegenwoordig de heeren Dekbuyzen, Zil- lesen, Drucker, Du Rieu, Verhey van Wijk, Van Lidth de Jeude, Pera, KtrsLens, Van Rhyn, Verster van Wulverhorst, Kroon, Stad- houder, Cock, Van Hoeken, Van Kempen, Van Dissel, De Goeje en Kaiser. Afwezig met kennisgeving de heeren juta, Fockeraa Andres, Driessen, Van Hamel, Zaayer on De Vries. Zonder kennisgeving de heeren Siegenbeek van Heukelom en Hasselbach. Door den waarn. voorzitter werd medege deeld dat o m. waren ingekomen: Een adres vac A. Kooy te Amsterdam en E Koeken te Arnhem, houdende verzoek om hot uitsluitend recht met recht van overdracht aan eene te stichten maatschappij of vennoot schap, tot het doen leggen van ondergrond- sche kabels tn het plaatsen van (jz^ren puien, dienende tot gelei Jing van electrische stroo men voor levering van drijfkracht. Een brief van mevrouw de weduwe Emile Seipgens Berentzen, houdende mededeeling van het overlijden van haren echtgenoot, in leven leeraar aan de H. B. S. voor jongens, weke brief, op voorstel van den Voorzitten namens den Raad, mtt een brief van rouw beklag zal worden beantwoord. Een verzoek van J. A. H. Boellaard om afschrijving van plaats, directe belasting, dienst 1896 wegens woonplaatsverandering. Een verzoek van dr. J. J. M. De Groot om vergunning tot het doen leggen van e9ne brug over de Zoeterwoudsehe singelsloot voor per ceel 89ctie F No 772, gemeente Zoeterwoude. Aan de orde kwamen de volgende punten Een verzoek van den Raad van Administratie van het Invalidenhuis, om restitutie van recognatie voor stoenen beeren aan het Inva lidenhuis, dia niet bestaan. Bezwaarschriften van C. J. A. N. Van de Gent, H. A. Zoethout en P. J. W. Knaap tegen hun aanslag in de plaats, diroc. belas ting dienst 1896. Staten van af- en overschrijving en supple- tolre staten van begrooring dienst 1895 van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kin derhuis. Een verzoek van P. J. Van 't Hooft om restitutie van schoolgeld Middelbaar onderwijs. Verder werd nog modegedeeld dat op 25 Juni jl. heeft plaats gehad de opneming der boekon en kas van den gemeente ontvanger, waarvan proces-verbaal is opgemerkt, dat tor inzage van de leden in de Leeskamer is nedergelegd en is afschrift gezonden aan Ged. Staten van Zuid-Holland, lo. Benoeming van d ie Bestuurderen der Stedelijke werkitrichting (141). 2o. Idem van oen Stada-Vroedmeester (143). So. Idom van eene eerste onderwijzeres in de hand werken aan de school derde klaeeo No. 1 (147). 4o. Verzoek van V?. A. Oudshoorn, ooi vrijstelling van sohoolgeld, Hoogere Burgerachool voor Jongens. (187) 5o. Voorstel omtrent do vorharing van gTond in de 2de üaveretraat aan C. A. Simoois (141). 6o. Idem tot het doen van herstellingen aan een lokaal van het voormalig C&ecila Gasthuis (145). 7o. Id m tot overcoming van grond aan do Wiol- makerssteeg vaü de Vereei-igiug tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen (146). 8o. Verzoek van A. O. Van den Berg, om terog- botaliDg van Bchoolgeld, lager onderwijs (148). 9o. Voorstel tot het uitgeven van permission voor bet jagen naar waterwild op do Vroonwateren (150). lOo. Rekening over 1895 van do Plaatselijke Scbool- commiesie (138). Punt 1 werden herbenoemd de heeren dr. D. De Loos, dr. J. G. Van der Sluys en F. De Stoppelaar, allen met algemeene stemmen. Punt 2 werd benoemd prof. dr. J. F. O. S. Veit alhier met 17 st. (1 stem was uitge bracht op mej. Dijkman on 1 tiljet was blanco.) Punt 3 werd benoamd mej. M. L. Dykman met 16 st. Drie biljetten waren blanco. Punt 4 werd zonder hoofd, stemming goed gekeurd. By punt 5 deelde de heer Van Hoeken mede dat hy tegen het voorstel zelf niet is, maar hy geeft in overweging dat, als op het verzoek weer gunstig beechikt wordt, aan adressant het verlangen wordt te kennen ge geven dat het bedoeld perceel wat wordt gerestaureerd. De Voorzitter beloofde dat aan het verzoek zou worden voldaan, waarna het voorstel z. b. st. werd goedgekeurd. Hetzelfde geschiedde met punt 6. By punt 7 ontstond eenig debat tusschen de besren Drucker, als voorzitter der com missie van financien (die omtrent de vinding der benoodigde gelden eene andere meening was toegedaan dan B. en Ws. voorstelden), De Goeje, Do Sturler en Dekhuyzen. De heer Drucker stelde ten slotte voor B. en "Ws uit te noodigen een nader voorstel te doan tot dekking der benoodigde gelden. Deze motie werd aangenomen met 16 tegen 3 stemmen (de beide wethouders De Sturler en Dekhuyzen en de heer Kaiser), waarna B. en Ws. het voorstel overnamen. Aldus gewyzigd werd het geheele voorstel aange nomen met algemeene stemmen. Ee punten 8—10 werden eveneens goed gekeurd bfi het laatste puDt hadden de heeren De Goeje, Kroon en Pera als leden der school commissie zich tydelyk uit de zaal verwijderd. Daarna werd de vergadering gesloten. CORRESPONDENTIE. Een paar ingezon den stukken moesten tot een volgend nommer llyven liggen. NoordelUk Zangersfeest. Het derde Noordelijke zangersfeest, uitgaande van den Bond van Christelijke Zangvereni gingen in Nederland, werd op den lsten Juli in 't Oranjewoud by Heerenveen gehouden, op het buitengoed van mr. H. W. De Blocq van Scheltinga, daartoe welwillend afgestaan. De muziek van het instructie-bataljon te Kam pen begeleidde den zang van ruim visr- honderd zangers. Het weder, dat zich eerst dreigend liet aanzien, bleef goed. De openingsrede werd uitgesproken door da. Van Andel te Heerenveen. Verder werd het woord gevoerd door den heer Pelser, lid van het hoofdbestuur van den Bond te's-Graven- bage, door ds. Van den Brugghen te Beets en door dr. L. Wagenaar van Arnhem, die de slotrede uitsprak. Ruim 2000 personen, gekomen uit alle oorden van Friesland, velen zelfs van daar buiten, woonden dit zangersfeest bi). Zcndlngsfeest. Donkere wolken pakten zich gistermorgen samen boven het landgoed „Waterland" on der Velzen, en tusschenbeide ontlastten zij zich in een regenbuitje, tot schrik van al degenen, die opgekomen waren om het drie ëndertigste Christelijk Nationaal Zendingsfeest te vieren op het schoone landgoed van jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, daar toe welwillend door den eigenaar voor dezen dag afgestaan. Toen het later werd, vermeerderde de regen zyn plaagzucht; voortdurend viel het water op „Waterland," en van de feestvierenden was zoo nu en dan schier niets te zien. Alleen parapluieên zag men wandelen; hier bewoog zich een enkele regenscherm, nat glim mond en druipend; daar gingen een aantal para pluieên naast elkaar, in min of meer golvende beweging telkens tegen elkaar botsend. Doch de Vereeniging „Zendingsfeest" heeft ook over een zonnetje te beschikken, en tegen een uur of twee brak het „zendingszonnetje" dan ook door de wolken, de parapluieên wer den „neergedaan", de feestvierenden kwamen wed?r voor den dag, en, wat tot nog toe altijd kon getuigd worden het feest is ook gisteren uitmuntend geslaagd. Wel was het aantal menschen minder groot dan het vorige jaar op „Leyduin" (het ongun stige weer hield velen terug en eveneens het feit, dat eerstdaags het Zuider-Zendingsfeest zal gevierd worden te Ridderkerk, hetgeen vole „zuidelijken" weerhield de reis naar het noorden te ondernemen), wel waren er by de opening niet meer aanwezig dan 800 a 900 personen, doch na twaalf uren kwamen on afgebroken gansche rijen van belangstellenden de lanen van het schoone, uitgestrekte „Waterland" inwandelen, en in den middag bedroeg dan ook bot aantal personen zeker wel tienduizend. De feestelijke bijeenkomst werd door ds. Hogerzeil van Amsterdam met gebed geopsnd. Spr. bracht een woord van dank aan den eigenaar van „Waterland", die met zijne familie heffeest bijwoonde. De Christelijke Geheel Onthouders Yereeni ging maakte propaganda met traktaatjes. Telkens weerklonk in de verte de opga wekte muziek der VereeDiging „Obadja" en het weder, dat langzamerhand gunstiger werd vermeerderde de algemeene opgewekte stemming niet weinig. Van twee uren af voerden weder eenige personen het woordin het geheel waren er 17 sprekers en allen werden met belangstel ling aangehoord. De orde op het landgoed werd op uitste kende wijze gehandhaafd door twes on twin tig veldwachters, onder commando van den heer C. Kloet, majoor der veldwachters to Haarlem. Per spoor, per tram en per boot waren de feestvierenden ter bestemder plaatse gekomen. Vooral de stoomtram Haarlem Beverwijk had een druk vervoer; er liepen een veertigtal extra-trammen en alle waren stampvol. Om vier urea sprak ds. Gisp9n van Amster dam een a/scheidsrede, om vftf uren hield ds. Jonker van Haarlem de slotrede. LEIDEN, 2 Juli. De afzonderlijke jichten op waterwild in de provincie Zuid-Holland, zullen voor dit jaar geopend worden op Zaterdag 1 Aug, a. s. De hoofdintendant van hel leger, kolonel Van Gendt, heeft zich heden Daar Amsterdam begeven. Onder geleide van jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, maakten een drietal Transvalers, waaronder de kleinzoon van Paul Kruger, een rijtoer door de Haarlemmermeer. Achtereenvolgens bezich tigden zij het stoomgemaal „de Ljjnlen" to Haarlemmermeer, den prachtigen veestap 1 van den heer G. Franzen, te Osdorp, en dtn Lutkemeerpolder, alwaar de hear M. Ackerman hen gastvrij ontving en in allen eenvoud het hooge gezelschap een lunch aanbood. Hoogst voldaan werd de terugreis over Halfweg cn Sloterdijk naar de hoofdstad ondernomen. Op ruim 84 jttigen leeftijd is te Amster dam overleden de 6cbilder O. R. De Jongh, bekend door zijne oud Hollandsche stads gezichten. Ter verduidelijking van het be licht van gisteren omtrent pogingen, aange wend tot verdrijving van ongenoode gasten uit een perceel te dezer stede, diene, dat die maatregelen, waarvan rook naar buiten uit ging, genomen werden in perceel No 47 op den boek van de Hooglandsche Kerkgracht en den Ouden Rijn, ten huize van den siga renmaker G. Ofiiciëele Keuiiisgevingen* Burgemeester en Wethouders van LeideD, Gezien het adres van M. WECKWERDT, te Leiden, houdende verzoek om vergunning tot oprichting vaa eene Ververij en Drogerij van tapijten eu matiern in het perceel Mandencuakerseteeg No. 2. Gelet op de artt. G en 7 der wet van 2 Juni 1874 l8taatablad No. 95); Qovon bij deze kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Becretarü dezer gemeeDte ter visie gelegd ie; alsmede dat op Dondrrdtg 16 Juli a. a., 'e voor middags te elf aren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te broBgen. Burgemeester eu Wethouder» voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 2 Juli 1896. E. KIST. Secretaris. Marktberlohten. Dclftj 2 Juli. Granen werden heden weinig ver handeld, in de prgze-n kwam weinig verandering. Witte Tarwe f 6.60 a f 6.70. Roodo ƒ5.50 a 5.90. Kogge ƒ3.50 a ƒ3.90. Zomergeret ƒ3.40 a ƒ3.00. Chevalier- ƒ4.25 a ƒ4.80. Haver 2.— a ƒ3.—.Blauwe Erwten 4.75 a '.«,40, Bruinoboonen 9.60 a f 10.75. PaarJouboonc-n >U a f 4.90. Duivenboonc-n ƒ6.50 a 5.90. Koo.ta.~d a Zomer-Koolzaad f a Kauariezaad 6.76 a 6.60. Hennep zaad 6.75 6.50, allea per HL. Schiedam, I Juli- Noteer.ug van de Make- 'aars. Moutwijn ƒ6.50. Jenever f 10.50, idem Amet. proef 12.per Ned. vat en zonder iuat, zonder de bolaöting. Spoeling-commissie 0.60 per ketel. Noteenng van den Branderebond. Moutw'jn fótyg a per heet. ct., zonder fnet en zonder belasting. Tliermometeratand: gisteravond om 8 urea 12° C. 53.6° Fahrenheit; hedenmorgen S urm 12.5° C. 54.5' F.; 's middags om 12 uren 17' C. 62 6" F.; 'snamidiaga 4 uren 16° C. 60 8° F. 1 P V E R T E N T1 a. Ondertrouwd ISAAC ZAALBERG u> en MARIA CATHARINA MOMBERG. Leiden, 2 Juli 1896. (Pieterskïrkgracht 3). 5029 6 Ondertrouwd JAN HENGEVELD JZH. kn JOHANNA FONTEIN. ALTOT, j j Ju]i 1806 Leid en, 5026 Getrouwd GOTTFRIED OTTO DONNER en CHRISTINA MARGARETHA VAN DORP, die, mede namens wederzydsche familie, hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, by hun huwelijk ontvangen. Leiden, 2 Juli 1896. 5025 9 Getrouwd CLEMENS BERNARD STROTMANN en ANNA MARIA ELISABETH DE GRAAF, die ook namens wecerzydsche familie bun dank betuigen voor de vtlo blijken vao be langstelling, b(j hun huweltfk ondervonden. By Leiden, 2 Juli 1896. 5035 8 Getrouwd: P. H. KAPTEYN, Pred. te Oterleek (N.-H.), en J G. BURGERSDIJK, die. ook namens weaerzydsche Familie, hun hartelyken dank betuigen voor de vele blij ken van belangstelling, by hun huweljjk ondervonden. Zoeterwoude, 2 Juli 1896. 5015 10 Bevallen van een Zoon M. H. BERGEN HENEGOUWEN, Leiden, 1 Juli 1896. v. d. Valk. (Oude Varkenmarkt No. 4.) Algemeene kennisgeving. 5031 5 Geboren SAKI WILHEL911XA, Dochter van J. P. KOOREMAN en J. "W. KOOREMANEngels. Leioen, 1 Juli 1896. 6028 6 Heden overleed, na een kortstondig lyden, onze innig geliefde Echtgenoot, Broeder en Zwager PAULUS VAN MAASTRIGT, in den ouderdom van 55 jaren. Allen die den over ledene gekend hobben, kunnen beseffen wat w(j in bem verliezen. Mede namens verdere Familie, Wed. P. VAN MAASTRIGT-Meijer. Leiden, 1 Juli 1896. (3de Gortestraat 73.) 5022 10 Heden ontving ik de treur ge tijding van het overlijden van mijn hartelijk geli fd Kleinkind DANIEL JAN BOUTMY, te Buiten zorg, Java. Wed. A. BIJLEVELD-Klein. Leiden, 2 Juli 1896. (Witte Singel 23.) Volstrekt eenige kennisgeving. 5032 8 Gelegenheid om zich io deze vakken dege lijk en grondig te bekwamen voor oxamen en voor de praktijk. Leeruren voor de praktijk dagelijks be halve Zaterdags, 's voormRdags van 9£ tot 12 uren. 5038 12 Haarlemmerstraat 267 B. eeno flinke Werknielel. ji.fst DAGMEID. Zich in persoon to vervoegen l)(j Mi-j jffr HOK1XC, Houtstraat 1. 5021 6

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3