De 40 Cents liet stoffelijk overschot van prins Fredcrik. Men seint uit Padua: Het stoftelük over schot van prins Frederik van Oranje, dat 24 dezer werd teruggevonden, is op 1 Juli plechtiglyk vervoerd, in tegenwoordigheid van de burgerlijke en militaire autoriteiten, officieren van verschillende legers, den Neder landschen gezant te Rome en ce vertegen woordigers van de Koningin der Nederlanden en van don koning van Italiö. Er waren prachtige kransen; een taliyke menigte ver drong zich langs den weg, dien de stoet nam. De urn, waaiin zich het stoffelijk overschot bevindt, ging om 12 uren middernacht onder geleide van een eerewacht naar Nederland. Het stoffelijk overschot wordt Vrijdag morgen te 11 u. 43 m. per Staatsspoor uit Padua te 's Gravenhage verwacht. Het zal onmiddellijk per extra trein naar Delft worden vervoerd, waar de plechtige bijzetting zal plaats hebben volgens het vroeger reeds ver melde programma. Gemengd Nieuws. Heden hebben de personen te dezer stede, die zich voor do intercommunale telephoongemeenschop hebben geabonneerd, de uitvoerige naamlijst ontvangen der per sonen, die ook in andere plaatsen by de intercommunale telephoon zijn aangesloten. Dinsdag geraakte te Zegwaard een kar, bespannen met een hond, in do vaart langs don Schinkelweg. De geleider, een kleino jongen, was er tijdig afgesprongen en op draf naar het gehucht Den Hoorn ge- loopen om hulp to roepen, doch door den heer C. Kruik was reeds het ongeluk opge merkt, die zich onmiddellijk derwaarts begaf en gekleed te water ging om den hond te redden. Wie schetst echter zijn schrik en verbazing, toen hij, om hot cier te redden, genoodzaakt was de kar in het water om te keeren, z|jn buurmeisje er onder van daan te voorschijn zag komen, dat juist daar ge noemden weg passeerde en door de kar mede in het water was gesleurd. Dank zy nu de tegenwoordigheid van geest van den heer Kruik, gelukte het hem zyn buurmeisje als mede den hond behouden op het droge te brengen. By een muziekuitvoering op bet Oranjsplein te 's Gravenhage ging het Dinsdag avond onstuimig toe. Op verschillende punten hadden ernstige vechtpartijen plaats, zoodat de politie herhaaldelijk moest optreden en het volk met den wapenstok uiteenjagen; ruiten werden ingeworpen en de politie met messen bedreigd; kortom, het was een volksvermake lijkheid, die weinig strekte tot volksveredeling, zegt het „Haagsche Dagblad". De klom pen schutter in Den Haag werd gisteren wederom door den Schutters raad veroordeeld tot twee boeten, ieder van ƒ15, wegens het komen in dienst op klompen en het ni t opvolgen van gegeven bevelen, en bovendien tot twe9 boeten van éón en twee gulden wegens het afwezig zijn bij twee oefe Dingen. Gisteren begon op het terrein achter de Boeklaan te 's Gravenhage de tweednagsche cricketwedstryd tusschen het elftal spelers uit het graafschap Yorkshire en een Nodorlantisch elftal; „All Holland". Het weder was minder gunstig, want de wind was voor do spelers erg hinderlijk. De Hollanders kwamen het eerst aan slag, en to n hun laatste man „uit" waf, hadden zij een aantal van 96 runs gemaakt. Hierna kwamen de Engelschon aan „bat". De stand van hun spel was gistermiddag halfvijf, dat zij met 8 man „uit" 110 runs hadden gemaakt. Drie buitenlanders moesten dus toen nog aan „bat". Het bezoek aan hot sportterrein was tal rijker dan beide vorige dagen. In de kom van bet dorp Halfweg zyn gisternacht twee arbeiderswoningen en een bergplaats van een kruidenier afgebrand. Uit een der perceelen is de inboedel nagenoeg geheel gered, doch uit het tweede, bewoond dO'.»r de koopvrouw Antje Pyl, die niet ver zek<r«i was, niets. Do gebouwen zijn verzekerd by de Haar- lemsche maatschappij. Uit Rotterdam wordt aan het „Utr. Dbl." geschreven; Onder de bootwerkers begint de ijver voor hun bond weder aanmerkelijk te verslappen. Een groot aantal hunner, die tot het lidmaat schap waren toegetreden in de eerste geest drift van het oogenblik, blijven in gebreke de contributie af te dragen, en slechts een ze:r klein deel is te bewegen om wekelijks een sixpence te offeren voor het vormen van eene weerstandskas, zooals besloten was dat men doen zou. Zoo is het ook gegaan met de eerste groote werkstaking in onze havens, nu acht jaren gels en, toen hier eene afdeeliig vj,n den Internationalen Dokw. rkersbond werd opge richt Die afdeeling is la- gzaraerhand ver- b open, doordien de mannen het spoedig moedo waren een geldelijk offer te brengen. De mannen juister is het misschien te zeggen: vooral de vrouwen, want moeder de vrouw speelt in deze zaken eene groote rol. Dit bltykt bijvoorbeeld hieruit dat het herhaal delijk gebeurt, dat wanneer het blad „De Boot werker," door den bond uitgegeven, aan huis bezorgd wordt, de vrouw weigort het in ont vangst te nemen. Intusscheu werken do bestuurders van den bond met grooten ijver aan de organisatie Er zijn een tal van afdeelingen gesticht; allo werklieden, di9 op eenigerlei wijze door hun arbeid bij handel en scheepvaart zjjn betrokken, worden in de organisatie opgenomen. De deelneming is echter verre van algemeen. De bootwerkers vereeniging „De Neder- landsche Vlag" blijft naast den bond bestaan, maar wordt zoodanig ingericht, dat er samen werking kan bestaan en de bootwerkers tegelijkertijd lid van beide vereenigingen kunnen zijn. Er zyn plannen voorgesteld en in overweging om aan de vereeniging „De Ned. Vlag" verschillende voorzorgsfondsen te verbinden, niet alleen voor ziekte en onge lukken, maar ook voor pensioenen. Het bestuur van den bond van zijn kant wenscht mettertijd te komen tot coöperatie naar het stelsel-Schultze-Delitsch. Maar dat zijn nog maar vago plannen. Zondag heeft Tom Mann, de president der Londenscho dokwerkers, en uit de werk lieden-bewegingen in Engeland wel bekend, het woord gevoerd in eene vergadering van den Bootwerkersbond, die echter voor de pers niet toegankelijk was. Het optreden van dezen volksleider bewijst, dat er wel degelijk nog altyd betrekkingen worden onderhouden met het buitenland, al draagt dan ook de bond Diet openlijk een internationaal karakter. Een anderen Engelschman, Wilson, is er in geslaagd, hier eene afdeeling op te richten van zijne Union van zeelieden en stokers. Die afdeeling telt echter weinig leven, meest Eogelschen. Tot de aan den Bootwerkersbond aange sloten vereenigingen behoort ook eene schip persvereniging. Haar doel is in de eerste plaats verbetering van de vrachten te verkrijgen en, zoo mogelijk, zich onafhankelijk te maken van de bevrachters. Do bevrachters zyn onmiddel lijk kras opgetreden tegen deze vereeniging en hebben besloten geen vracht moer to geven aan schippers, die daarvan lid zyn. Dit zou de doodsteek wezen voor de vereeniging. Het bestuur heeft daarom een manifest verspreid, waarin de bevrachters beschuldigd worden van knevelarij, en in eene Zaterdag-avond gehouden vergadering van schippers werden allerlei grisven tegen de bevrachters aan gevoerd en voorbeelden van misbruiken op gesomd. Er waren ook scheepsbevrachters aanwezig, die zich tegen de beschuldiging.n verweerden. Tot een resultaat kwam men ni t. EeDe commissie uit de Kamer van Koop handel houdt zich thans bezig met een onderzoek naar de mogelijkheid om een arbeidsraad in het leven te roepen voor de vakkon, welke met scheepvaart en handel in verband staan. Daardoor zyn de oor spronkelijke plannen, om eene vereeniging van cargadoors, stuwadoors en bootwerkers op te richten, op den acht.rgrond gekomen. Te Haarlem sneed zich voor eenige maanden een jongen, by het breken van een glasruit, vry ernstig aan den pols. Een ge neesheer wist de wond te heelen, maar, zon derling genoeg, de hand bleef onbruikbaar en de jongen klaagde steeds over een vreemde pijn in den pols. Ten laatste besloot de ge neesheer de hulp in te roepen van dr. Valkema Blauw, om den pols door middel van Röntgen stralen te photographeeren. En afgaand op de photographie, welko een zwarte streep in den pols vertoonde, werd by eene operatie op die plek een stuk glas gevonden. De hand is nu weer goed te gebruiken. Eergistemacht is ingebroken in de villa der familie Smitbuyzen aan het Vondelpark te Amsterdam. Een poging om de brandkast en een kist, welke waarde be vatte, te openen, mislukte. Slechts enkele voorwerpen, tot een waarde van 300, worden vermist. De dieven hebben zich in een der kamers te goed gedaan aan cognac en sigaren en hebben een briefje achtergelaten, dat het hun goed had gesmaakt. De bekende rijder op lange afstan den M Cordang, te Maastricht, is door middel van „De Kampio n" uitgedaagd doorVischer, winner van den wedstrijd ParysRoubaix. De datum, de inzet en de plaats, dat alles werd aan Cordang overgelaten, en de Holland- sche wielrijders hoopten al, dat deze belang rijke wedstrijd in ons land gehouden zou worden. Hun verwachtingen worden echter niet verwezenlijkt. Cordang berichtte ons nl. op een door ons gedane vraag, dat hjj wegens geldelijk bezwaar de uitdaging niet heeft kunnen aannemen. „Jammer genoeg", voegt h|j er by en zijne Hollandsche sportbroeders zeggen 't hem na. (IV. v. d. D.) In de vorige week was de aan voer van Goudsche kaas op verschillende markten buiiengewoon groot; te Bodegraven waren nog nooit zooveel partijen aangevoerd betere prijzen en vlugger handel konden bij zóóveel aanvoer niet worden verwacht. In Goudsche kaas gaat het trouwens boa langer boe slechter; voor puike qualiloiten alleen worden nog tamelijk goede prijken bedongen, doch de opkoopers no3men bijna alles 2de quaUteit, wat zegg n wil, dat de meeste vee houders met een klein pry-je naar huis moeten. Edammer vei keert, vergeleken by andere jaren, nog in de slechtste conditie; op 't oogenblik staat dit artikel 3 a ƒ4 per DO kiio lager dan verleden jaar in het begin van Juli. De aanvoeren van Edammer zyn in do laatste jaren niet no menswaard vermeerderd, doch met den exporthandel gaat het slecht, en Edammer werd moest voor dozen handel gebruikt. In do Alblasserwaard werd de vorige week van ƒ15 tot f 21 besteed; in do Lopiker- en Krimpenerwaard liepen de pryz n van lsto soort Goudscho van 22 tot 25, zwaardere ƒ27 en f 28, 2 je soort 16 tot ƒ21; Derby lste soort ƒ21 tot ƒ23.50, 2de soort ƒ18 tot 20.50; Edammer lste soort 22 tot ƒ25, 2de soort f 19 tot 21. D.) Dinsdagavond is een botter, waarop de vischkoopman P. Bakker, uit Dur- gerdam, schipper was en welke 175 KG. paling in had, bestemd voor Amsterdam door den hevigen wind, nabjj de Harder- wykerkust omgeslagen. De opvarenden zyn, na een uur in groot levensgevaar verkeerd te hebbeD, door den visscher C. Zeeman, uit Bunschoten, gered en te Harderwijk aan den wal gebracht. Waarschyniyk ter verwezen lijking van een der ideeën van den heer Her mann, vervoer van levende zeevisch, is te IJmuiden aangekomen uit Belgiö een groote waggon. Daarin bevinden zich een zestal yzeren tanks, waarin ongeveer 8000 KG. levende visch in water vervoerd kan worden, dat door een petroleum motor voortdurend in beweging gehouden wordt Het zeewater wordt in den waggon gepompt en behoorlijk gefil treerd. Boven in den wagen zyn luchtreser- voirs om het water voortdurend met versche lucht te kunnen vermengon. Aan de leden der muziekvereeni- ging „Oefening en Vermaak," te Klundert (N.-Br.), is Zondag een onaangenaam geval overkomen. Op weg met een „Jan plezier" naar het muziekfeest te Prinsenhage, brak door een verkeerden sprong van een der paarden de dissri, waardoor de muzikanten met wagen en al van den hoogen dyk in do Leurschevaart tuimelden. Gelukkig was het laag water en konden allen, hoewel niet zonder moeite, gered worden. Druipnat en met gebroken en gedeukte in strumenten zyn do leden ze9r ontstemd naar Klundert teruggekeerd; z(j hebben natuurlijk het festival niet kunnen bywonen. Een landbouwer onder Biervliet had moer dan een kwart-eeuw de hofstede „De Gemethoeve" gepacht en ging die to?n verlaten. De eigenaar, iemand in België wonende, moest hem by dit vertrek, volgens contract, uitkeeren een zekere som voor mest vaalt, hagen, aalput, enz. De landeigenaar scheen evenwel niet veel lust te hebben om de bepaalde som te betalen en diende daarom een tegenrekening in, voor waarde-vermin- dering van den grond, bedragende ongeveer 14,000. Hierover werd een procedure ge voerd, die gunstig voor den pachter is afge- loopen. Volgens de „Lothringer Zeitung" zijn by den brand in het tuighuis te Metz, voor zoover bekend is, 2 onderofficieren, 2 bur gers en 1 jongen omgekomen. Veertien ge wonden woraen in de gasthuizen, verscheidene in particuliere woningen verpleegd. Uit Stra.tsburg wordt gemeld, dat de oor zaak van den brand en het aantal der ge wonden nog niet vast staat. De plaats des onheils is door militairen streng afgezet. Nie mand wordt aan de Fransche pGort uit de stad gelaten. De opgaven van de omgekomenen wisselen tusschen 5 en 30, die over de ge wonden tusschen 40 en 150. Aan de „New-York Herald" wordt gemeld, dat to Pittsto.i (Pennsylvania) 79 mijn werk rs ten gevolge van een verzakking 1200 voet onder den beganen grond levend begraven zyn. Honderden menschen zyn in de weer om te trachten hen te bevryden, doch met weinig hoop op een goeden uitslag. Krupp heeft voor een nieuw ziekenhuis te Essen 600,000 mark beschik baar gesteld. De inrichting zal met in-acht- neroing van de nieuwste ervaringen der wetenschap geschieden. Li-Hung-Chang, die eergisteren te Essen vertoefde, woonde daar eene plechtig- h id by, waarby hem eene eer bewezen werd, zooals aan Duitsche staatslieden by hun leven maar zelden te beurt valt: zyn gastheer Krupp onthulde namelijk een standbeeld van Li op de villa Eügel. Een rede, waarvan de vriend schappelijke verhouding tusschen China en Duitschland schering en inslag was, besloot de plechtigheid. Een belangloos toeschouwer zou mogelyk twyfelend kunnen vragen, waarin Li's verdiensten jegens het Duitsche ryk be stonden. Maar zyn gastheer, die China reeds van veel oorlogsmateriëel heeft voorzien en op nog meor bestellingen hoopt, was geen bel-.ngloos man in dit geval, en hy zal wel geweten hebben wat hy deed, toen hy Li-Hung- Chang op deze buitengewone wyze huldigde. De d i p 1 o m a t i e ke b e tr e k k in g e n tusschen Rumenië en Griekenland werden 3'/2 jaar goleden afgebroken, naar aanleiding van een geschil over eene nalatenschap, die een zonderling, onderdaan van het eene land, by uiterste wilsbeschikking aan het andere land had vermaakt. Thans zyn er onderhan delingen gaande om de betrekkingen weder aan te knoopen. Volgens de „Petersb. Ztg." zyn die hoofdzakelyk op aandrang van Oo3- tenryk Hongarije weder opgevat. De verzoe ning van Rumenië met Griekonland moet eon schaakzet zyn tegen h.t door Bulgaren, Serviërs en Montenegrynen tegenwoordig zoo uitbundig geprezen plan van een Slavischen Balkanbond. De onderhandelingen, die thans gevoerd woeden, hebben, zoo wordt uit Bucharest aan de „Köln. Ztg." bericht, bereids geleiJ tot de erkenning van de volledige gemeenschap van belangen der beide staten tegenover de Bul- garo-Macedonische woelingen. voor het plaatsen van Siletnc Ac! verSenilëïi j mouttn by de advertentie worden gevoegd. Wanneer dit niet geschiedt, wordt de advcitentia niet geplaatst. KOLONIËN. BATAVIA, 30 Mei-2 Juni. Het „Bat. Nieuwsblad" meldt: Een handelaar te Batavia ontving op 30 Mei-uit Bandong telegrapbisch het verzoek eenige revolvers en patronen te zenden, aan gezien aldaar een vreeselyke moord, vooraf gegaan door roof, had plaats gehad. Het blad brengt hierby in herinnering, dat reeds sedert verscheidene dagen met betrek king tot Bandong ongunstige berichten de ronde deden; zóó zelfs, dat uit Soerabaiaden 22sten Mei aan de „Loc." werd geseind, dat er geruchten liepen van een opstootje te Bandong en dat verscheidene inwoners reeds vertrokken zouden zyn. Dit bericht echter vond geen bevestiging. Uit onderstaand telegram, door het blad ontvangen, blykt thans, dat het gebeurde te Bandong zich bepaalt tot een enkel geval van moord. Aan het blad wordt namelyk geseind, dd. 30 Mei: De eigenaar van het caroussel, Weston ge- heeten, is hedennacht op gruweiyke wyze vermoord en beroofd. Hy lag alleen te slapen in een bamboezen hut, waar de plaatskaartjes verkocht worden en gelegen naast het caroussel tegenover do kweekschool voor inl. onder- wyzers. De vermoorde is door het voorhoofd geschoten. Een yzeren koffer is door den moordenaar medegenomen en geopend op het plein; dit moet by helder maanlicht gebeurd zyn. Men schat dat er 500 geroofd is. Een later bericht meldt dat de moordenaars zyn gevat: het zyn de Europeaan Devink en een inlander. Uit een nader bericht in het „Bat. Nbl." blykt, dat door de politie 250 en daaren boven door eenige ingezetenen een bedrag van 760 werd uitgeloofd als premie voor den aanbrenger van de moordenaars. Aan het genoemde blad is op 2 Juni ge seind; Een inlandsche melkverkooper, die toevallig ooggetuige was van den moord op Wesron, heeft de daders aan het licht gebracht. Weston word in zyn slaap door den ruim zestienjarigen Jan De Yink, werkzaam op het atdier der Staatsspoorwegen, met een revol ver door hat hoofd geschoten; de revolver is gevonden. De wonden op het hoofd en in den hals werden hem toegebracht door den inlan der Mashardi, met een slagwapen van De Yink. Mashardi was vroeger koetsier te Batavia en is eerst sedert drie maanden te Bandong. De inlander Reboe, een vroegere bediende van den vermoorde, stond tydens den moord buiten en heeft met de anderen den koffer opengebroken. Reboe heeft een volledige be kentenis afgelegd. Men vermoedt, dat De Yink nog niet do geheele waarheid heeft gezegd. Mashardi ontkent zyn medeplichtigheid. Hy is vermoedelijk ook de dader van de in den laatsten tyd te Bandong gepleegde inbraken. De assistent-resident is dag en nacht in de weer geweest, om de zaak tot klaarheid te brengen. De inlandsche politie heeft hem daarby wakker geholpen. ATJEH. Den 26sten Mei is uit Kotta-Radja aan „De Locomotief" geseind: Generaal Vetter en zyn adjudant overste Breyer zyn gisteren by het gaan naar het oorlogsterrein met een Deeleman-kar onderste boven gerold. Geen van beiden bekwam eenig letsel. Den 28sten Mei seinde men aan hetzelfde blad Generaal Vetter heeft kolonel Stemfooit telegraphisch voorgedragen voor ridder 3de klasse van de Militaire Willemsorde. Hierover heerscht algemeene verwondering. (Kolonel St. is bij kon. besluit van 26 April tot ridder 4de kl. M. W.-O. benoemd.) Van het militair succès wordt geen biy vend politiek resultaat verwacht na het overhaast terugtrekken der troepen. Alle hoofden rnoe ten de geweren uitleveren, die zy in bruik leen hebben ontvangen. De bevolking van Lam Pagar was reeds geneigd de geweren uit te leveren, doch heeft hiervan afgezien uit vrees voor den terugkeer van Toekoe Oemar. Uit Salatiga verneemt „De Locomotief," dat 28 Mei met den eersten trein vandaar ver trokken is naar Atjeh de uit Nederland ge detacheerde eerste luitenant der cavalerie T. L. S. Nedermeyer, ridder Van Rosenthal, ter vervanging van den eersten luitenant der cavalerie P. H. Lisnet, die wegens bekomen verwondingen geëvacueerd moet worden. De „JavaBode" van 1 Jani meldt: Gisteren zijn met de „Gedeh" te Tandjong Priok tweehonderd man van de koloniale reserve aangekomenheden gingen zy aan wal en met het spoor naar het station Wel tevreden, van waar zy met de stafmuziek aan het hoofd naar het gereed gemaakt logies in de kazerne zyn gebracht. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Jndië zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: Tot lsten commies ter Algemeene Secretarie, de ambtenaar op nou-activiteit. J. A. Verstege, laatst die betrekking bekleed hebbende. Bij bet Biunenl. Bestuur op do bezittingen buiten Java en Madoera, Benoemd: Tot controleur 2de kl., de ads- pirant-controlour A. G. H. au Sluijs; tot adspirant-controleur, de ambtenaar voorden burg. dienst ter beschikking van den directeur van Binnenlandsch Bestuur om werkzaam te worden gesteld bij diens Depart H. F. Dauistc. Bij den Post- en Telegraafdienst. Benoemd: Tot tijdelijk commies 2de kl. de commiezen 3de kl. J. H. Lincklaen ArriSna, C. W. F. Fikenscher, F. P. L. Cardon en J. wï H. Lehnkering; tot tijdelijk commies 8de kl., de adjunct-com/ miezen W. De Tourton Bruijns, W. G. Bi ook, E H. Von Hugo, F. Young en A. F. Fissor. Tijdelijk: In dienst gestold als opzichter by 'slands plantentuin te Buitenzorg P. M.Hoyning. V erlen-gd: Voor den tijd van zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zyn, do tormijn waarvoor de ambtenaar W. A. J. Van der Meulen ter beschikking is gesteld van don voorzitter van den Landraad te Malang(Pasooroean), ton einde met grifJierswerkzaambedcn bij die recht bank te worden belast. Nader verleend: Met zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zjjn de termijn, waarvoor do ambtenaar J. W D. Boeyo tor beschikking is gesteld van den voor zitter van don landraad te Pasoeroean, ten eind* met griflicrswerkzaamheden bij genoemde recht bank to worden belast. Benoemd: Met ingang van 4 Juni 1896, tot onderwijzer 2do kl. D. Koumans, ambt. op non- act., laatstelijk die betrokking bekleed hebbende. i Geplaatst: Aan de lste school te Meester- Cornelis (Batavia), als lste onderwijzer, do herbe noemde onderwijzer 2de kl. D. Koumans. Ontheven: Op verzoek eervol van de waar neming der betrekking van hulponderwijzeres bij de Depoksche school mej. M. A. Bogaardt. Benoemd' Tot griffier van de landraden to Sindjai, Kadjang, Bikeroe, Boelekomba en Saleijer (Celebes on Onderhoorigheden), de ambt. op non» act, A. H. Sevenster, laatst griffier van de land raden te Demak en Poerwodadi (Semarang). In bet Gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden. Y erplaatst: Van Edi naar de onderafd. Melaboeh de contr. lste kl. W. C. Van der Meulen; van Oleh-leh naar Melaboeh ter assistentie van het plaatselijk bestuur aldaar, de contr. 2de kl. K. W. Gisolf; van do onderafd. Melaboeh naar de onderafd. Edi de contr. 2do kl. M. C. Schadee; van de onderafd. Segli naar Oleb-loh de contr. 2do kl. W. Frijling. Door den directeur der B. O. W Benoemd: Tot 2den commies bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java en geplaats bij do Oosterlijuen, de ambt. op non.-act. Oh. Swaving. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Ontslagen: Wegens voortdurende ongeschiktheid voor alle militaire diensten, eervol en met behoud van recht op pensioen uit Hr. Ms. militairen dienst, de kapitein van den generalen staf J. Frenkol. Van Lombok zijn afgelost: De kapt. der inf. R. F. Do Kavallet, de lste luit. der inf. K. G. R. Joosten, de 2de luit. der inf. J. F. Daams, de off. van gez 2de kl. Dr. J. Noordhoek Hegt en de off. 2de kl. T. A. F. Schareuberg. Deze officieren zullen de bestemming volgen, die hun door hun dienstcbefs zal worden aangewezen. Gestold: Op non-activiteit, do off van gez, 2de kl. van verlof uit Nederland teruggekeerd, N. Ypes. Bij het wapen der infanterie. Bevorderd: Tot kapt. de lste luits. H. Van Beusekom, K. A. Vosmaer, E. A. Van Kappen, W. H. B. Van der Zwaan, H. C. De Voogt en H. F. J. Rudolph; tot lsten luit., de 2de luits. P. G. Ram Eer, G. J. H._ Van Steyn van Hensbroek en B. B. Visscher; met bepaling, dat de kapt. W. H. B. Van der Zwaan in zijn nieuwen ran"bij den Topographischen dienst geplaatst en „h la suite" van zijn wapen gevoerd zal blijven. Verleend: Een maand verlof naar Soekaboemi, wegens ziekto aan den lsten luit. der inf. bij de lste afd. van het Dep. v. Oorlog, S. A. Schut. DEPARTEMENT VAN MARINE. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europa wegens ziekte, aan den ambtenaar op wachtgeld E. E. P. Van der Moersch, laatst lste machinist bij de Gouver- n em on ts-marine. BUITENLAND. Frankryk, In de Fransche Kamer is thans het wets ontwerp aan de orde, dat het ministerie- Móline heeft ingediend tot hervorming van het stelsel der directe belastingen. Dit ontwerp ondervindt veel tegenstand, haast evenveel als de progressieve inkomstenbelasting, die het vorige ministerie had ontworpen. Daarby komt, dat het zal mosten gevoteerd zyn zoowel door den Senaat als door de Kamer vóór de zomer vergadering van de algemetne raden, opdat deze belastinghervorming met het volgende dienstjaar in werking kunne treden. „Er is dus geen oogenblik te verliezen, merkt het „Journal des Débats" op, indien men deze hervorming wil doen slagen. Het einde van deze zitting zal blykbaar overkropt zyn met werk. Dat zal haar onderscheiden van de zes voorafgaande maanden, toen de parle-, mentaire arbeid bitter weinig heeft opgeleverd. Maar bet is de vraag of de y ver van de Kamer soms niet noodlottiger is dan hare luiheid." Die laatste opmerking is het „Journal des Débats" natuurlyk ingegeven door zyne geringe ingenomenheid met de plannen van dezen minister van financiën, waarvan de belasting van de tot dusver vrij gebleven Fransche rente den hoeksteen uitmaakt. De minister van financien in het vorige kabinet beeft als tegenontwerp zyne progres sieve inkomsten-belasting weder ingediend, maar met eene gewichtige wyziging. Het ontwerp bepaalt namelyk, dat het inkomen van den belastingschuldige door eene officiëele commissie van schatting zal worden vastge steld, die onder voorzitterschap van den vrede-i rechter voor ieder kanton zal worden benoemd. Daarmede vervalt de fel bestreden verklaring van het gezamenlijk inkomen, waartoe het ontwerp van het kabinet-Bourgeois de belas tingschuldigen wilde verplichten. Ook na die wjjz ging zal dit ontwerp intusschen wel nitt aanueinelyk geworden zyn voor de meerder heid der Kamer. Duitschland, By het feestmaal in het Officierscasino te "Wilhelmshaven bracht de keizer een drievoudig hoezee uit op de Duitsche marine ter eere van het nieuwe pantserschip „Kaiser Friedrich III". De keizer boopt9, dat het schip een nieuwe aera voor de marine zou openen zooals keizer Friedrich zelf een nieuwe aera voor Duitschland heeft geopend. „Moge h:t ons gegeven zyn, door dit en naar we hopen, ook door menig ander oor-;, logsschip de stelling waar te maken, die den lSJen Januari uitgespioken is, dat Duitsch land in staat zal zyn, „Niemandem zu Liebe, Niemandem zu Lriden", zyn eigen weg te gaan tot handhaving van den werel jvrede." Het wetsontwerp, behelzende het nieuwe Burgeriyk Wetboek, en regelende de invoering

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2