De Raad dor Friescho gemeente Kollumer- land benoemde tot onderwijzeres te Munne- kezyi mej. IJseldyk Nieuwland, maar deze juffrouw heoft hare akten van bevoegdheid te Batavia vc-rkregen, en daar deze niet'voor het moederland gelden, was de benoerring onwettig en moest deze ingetrokken worden. Op 1 Juli zal „De Tijd" vijftig jaar bestaan hebben. Het blad zal dan een feest nummer uitgeven. De minister van marine heeft het vol gende bepaald: lo. de kapitein luitenant ter zee H. G. J. Wolterbeek, dienende als eerste- officier aan boord van Hr. Ms. fregat „Van Speyk," wordt met 27 dezer op non-activiteit gestold en vervangen door den kapitein-luite nant ter zee J. Bollaan; 2o. de officier van administratie lsto kl. H. "W". Bauer, dienende aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Evert- sen," wordt met 3 Juli a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den officier van administratie 2de kl. W. F. Van Grasstek. Het stoomschip „Bromo," van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 21 Juni te South ampton; de „Ardjoeno" arriveerde 22 Juni van Batavia te Rotterdam; de „Maasdam,'' van Nieuw York naar Rotterdam, passeerde 22 JuDi Lizard; de „Prins Alexander", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 22 Juni te Genua; do „General," van Oost Afrika nair Hamburg, passeerde 20 Juni Ssgrès; de „Rembrandt" vertrok 21 Juni van La Pallice naar Amsterdam; de „Titan," van Java en Penang naar Amstordam, passeerde 20 Juni Gibraltar. By koninklijk besluit zyn voordenduur van het studiejaar 1896'97 benoemd tot rector magnificus der Rijksuniversiteit: a. te L i Jen, dr. A. C. Vreede; b. te Utrecht, dr. C. A. Pekelharing; c. te GroningeD, dr. A. G. Van Hamel. Aan jhr. F. H. H. Bosch, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als commies der post9r(jen 3de kl. Verleend aan H. Smit een pensioen van 240 'sjaars. Benoemd tot onder-opziener der domeinen in het rentambt Zwaluwen J. Goedbloed, te Lage-Zwaluwe. Gremengd Nieuws. De zwem wodstrijd, die op 12 Juli te Leiden zal worden gehouden, belooft bijzonder belangrijk te worden. D9 „Ned. Zwembond" looft do medaille uit voor het kampioenschap van Nederland. H. M. de Koningin Regentes zond een groote zilveren medaille, en ook de roeivereeniging „Njord" zeide een zilveren medaille toe. Van de „Leidsche Zwemclub", die dit water feest organiseert, is de heer "W. Draayer, te Leiden, secretaris. De uitslag van den door de schietveroeniging „Hollandia" te Katwijk gehouden schietwedstrijd is als volgt: Personeele wedstrijd 100 M. voor eerst beginnenden, 5 schoten: C. Ouwehand 58 p. lste prijs; D. Taat 52 p. 2de pr.J. M. P. Voorn 40 p. 3de pr.F. Schlette 30 p. 4de pr. Personeele wedstrijd 150 M, 5 schoten: P. J. Teamans 85 p. lsto pr.F. J. Kloet 83 p 2de pr.A. v. Prooyen 77 p. 3de pr.; C. H. J. Romijn 73 p. 4de pr.J. J. v. d. Laan 72 p. 5de pr.; E. Schlette 51 p. 6de pr. Vrije baan 100 M., 3 schoten: J. M. P. Voorn 33 p. lste pr.; D. Taat 31 p. 2de pr. C. Ouwehand 25 p. 31e pr. Vrije baan 150 M., 3 schoten: P. J. Teomans 57 p. lste pr.F. J. Kloet 54 p. 2de pr.; J. J. v. d. Laan 53 p. 3de pr. Bovendien werd de rozenprijs behaald door den heer P. J. Teemans. Zekere Barend Oosterom, vroe ger te Haarlemmermee-, thans te Sloten, had Zaterdag j.l. het ongeluk nabij Osdorp te water te geraken met een wagen klaver, waaronder hij is gestikt. Hy laat een vrouw en 2 k nderen na. Do 18-jarige Elisabeth V. heeft zich Vrijdag-morgen in een schuur van de wed. P. Van D., te Haarlemmermeer, naby „do Lynden", door ophanging van bet leven beroofd. De redenen daarvoor zyn onbekend. Zekore T. K., groontenverkoopor to Ro.lof-Arendsveen, heeft verleden Donder dag zijne woning verlaten en is daarin tot heden niet teruggekeerd. De tuinders te Roelof-Arends veen hebben eene buitengewoon drukke week achter den rug. Door den verbazenden groei was er zulk eene overtolligheid van peulen en doperwteD, dat al wat handen had zelfs een groot deel van de schoolbevolking van 's morgens drie tot 's avonds acht uren zakken met deze vruchten stond te vullen. To betreuren is het evenwel voor die men- schen, dat al deze inspanning voor wat of niets moet geschieden. De pryzen zijn ver beneden middelmatig. Vele halfteelders zullen, na afbetaling van hun werkvolk, zelfs niets voor zichzelven overhouden. Als de boonen en agurkenteelt door haar rykdom nu maar de schraalheid van do poulenteelt compenseert! De kantvisschery te Katwyk aan Zee is zoo go>d als afgeloopen, nog slechts weinige schuiten nemen er aan deel; Eommigo zyn reeds ter karingvisscbery, andere staan voor de uitrusting daartoe opgetrokken, zoodat alleen zy, die nog op den schoepmaker moeten wachten, ter schrobnetvisschery uit gaan; de vangst is echter uiterst gering, waardoor by flinke pryzen nog zeer weinig wordt besomd. Onder de gisteren medegedeelde uitspraken van de Haagsche rechtbank stond vermeld, dat een werkman uit Alfen aan den Ryn tot 3 maanden gevangenisstraf veroor deeld was; dit moest zyn een werkvrouw die zich schuldig maakte aan den diefstal van sieraden en een fleseh cognac. Zaterdagavond werd naar het commissariaat van politie te 's-Gravonhago per raderbaar een man vervoerd, die zoodanig misbruik van jenever had gemaakt, dat hy byna geen teeken meer van leven gaf. Naar het ziekenhuis overgebracht, bleek de man reeds te zyn overleden. Het lyk is opgezonden naar het academisch ziekenhuis te Leiden ter schouwing. Op het perron van het Holl. Spoorstation aldaar bevond zich Zondagavond een persoon, die zoodanig beschonkon was, dat by met de lift naar bene Jen moest worden gebracht, om verder op een kruierswagen naar het politie- bureel te worden gereden. De Holl.-Spoor-Stoomtram Den HaagSchevenlngen vervoerde Zondag 9600 personen. Deserteurs. Een onbegrypeiyk voorval heeft, volgens het „Haagsche Dag blad", onlangs to Konstantinopel plaats gehad. Twee matrozen, te Smyrna achtergebleven van Hr. Ms. „Alkmaar", waren daarna tot Konstantinopel afgezakt en kwamen zich daar by do bevoegde autoriteit, den consul, melden en in arrest stellen. Geen gevangenis bezittende, verwees de consul ze naar de Nederlandsche havenkajuiten, betaalde dage lijks 5 piaster (55 cent) per persoon voor hun onderhoud en stelde zich in verbinding door middel van gezantschap en Buitenlandsche Zaken met Marine te 's-Gravenhage. Na 33 (zegge drie en dertig) dagen wachten, kwam het antwoord, dat Marino zich die luitj ?s niet kan aantrekken, dat zy de kosten van hun transport naar Holland niet wilde of kon betalen, en dat zy maar op een ander oorlogsschip moesten wachten I Da consul, ten einde raad, heeft hen toen door middel van den havenkapitein doen aan monsteren op een Engelsche boot als stokers. Ziehier dus het vreemde geval, dat twee gedeserteerde matrozen zich uit vrüe beweging by de Nederlandsche (volgens Marine niet bevoegde) autoriteit komen in arrest begeven, en dat die autoriteit dan genoodzaakt is om hen in hun vergryp (desertie) te styven, ja het zelfs nog te verergeren door aanmonstering op een vreemd koopvaardyschipDe zaak is int ressant uit een rechtskundig oogpunt en dus aanbevolen in de aandacht der rechtsge leerden. In de Koksteeg te Haarlem heeft een leeraar by het middelbaar onderwys een huisje in huur, dat hy bestemd heeft tot bergplaats van een zevental fietsen. Gister nacht hebbc-n dieven met een looper de deur dezer bergplaats geopend en zich mot drie fietsen verwyderd, zonder dat de buren eenig gerucht hebben vernomen. Een navolgenswaardig voor beeld vcor andere patroons geeft de heer De Bussy, eigenaar der Mercuur-Stoomdrukkerij te Amsterdam. Deze patroon nl. heeft op een schoon ge legen punt te Hilversum woningen gehuurd en gemeubileerd. Iedere week gaan nu 2 ge huwden van het personeel met hun gezinnen op kosten van hun patroon naar Hilversum, om daar een 8 dagen van de heerlijke natuur onbezorgd -te kunnen genieten. Ook aan do ongehuwden heeft de heer De Bussy gedacht. Volksdagbl De voorloopige hechtenis van J. F. Do Yos, verdacht van den moord op den jongen Hoogsteden te Rotterdam, is door de rechtbank aldaar verlengd. In den loop der vorige week is voer de 93 werklooze glassiypers te Maastricht door den heer C. V. Gerritsen ontvangen een bedrag van 700.02. De wedstrijden, uitgeschreven door de „Utrechtsche Wielryders-Sociëteit" tegen Zondag a. 8., zullen niet doorgaan. Van een Marktplein. Een Utrechtsch correspondent van de „N. R. Ct." verhaalt nu eens haarfy'n aan wien wy het te danken hebben, dat de Kieswet er door is. Hy heeft het afgeluisterd van Jaap den sigaren- koopman, die op de Utrechtsche markt zijne geurige waar aan den man tracht te brengen. Jaap dan, zyn sigaren aanprijzende, hield daarbij de volgende toespraak tot de boeren, burgers en buitenlui: „En weet je aan wien jelui dat nou te danken hebben dat jelui kiezers goworden bent vandaag? Dat heb je aan my te dankenGisteren ben ik naar Den Haag gegaan met een kistje van hon derd van dezo fijne knakjes. Ik heb daar een oom, die heel veel invloed op den minister heeft omdat hy de kachels op zyn bureau goed aan houdt, en die zorgde dat ik in de Tweede Kamer mocht komeD. Ik had gerekend op oen sigaar voor ieder van de leden, maar er waren er maar negen en negentig. Meneer Tak bal kiespyn gekregen van de Kieswet en dus stak ik zelf ook een knakje op. Met de andere ging ik by de heeron rond on zes en vyftig van hen deden my de eer aan om er eentje van my te rooken. En daaraan heb je nu de Kieswet te danken. Die menschen raakten in zoo'n goed humeur toen zo die witte asch van myn knakjes zagen, en dat van de elf voor een dubbeltje, dat ze tot elkaar zeiden: is 't geen schande, dat die Jaap geen kiezer is, dat zyn klanten geen kiezers zyn? Neen, dat moet veranderen! Menschen, die zulke sigaren verkoopen en koopen kunnen wel kiezer zyn ook." En toen zyn improvisatie vervolgende, zei Jaap: „En daar staan jelui nou; nou ben jelui kiezer en nou zal je toch wel het hart niet in je lyf hebben om de Tweede Kamer in h:t ongeiyk te stellen en geen knakjas te koopen. Als je blieft, deze vyf voor niemendal en dan nog vyf voor een dubbeltje en eentje er by om op to steken, dat is elf voor tien centenWie ze niet neemt krygt een opstopper met de Kieswet, dat hom de kiezen uit den mond vliegen...." Eenige dagen geleden werd door een boot der Stoombootmaatschappy „Alk maar Packet" op de Zaan by Zaandam een roeiboot overvaren met het gevolg, dat de man, die daarin was, verdronk. De directie heeft aan de weduwe f 4 's weeks toegezegd tot haar jongste kind, thans 3 jaar, den leef- tyd van 23 jaar heeft bereikt. Door het woest rijden vaneen fietsryder werd Zondag in de Wolstraat te Ylissingen een 5-jarig knaapje aangereden, ten gevolge waarvan het op het trottoir terecht kwam en viel en zich ernstig aan het hoofd kwetste. De wielryder, zoomode een tweede, die hem volgde, vielen beiden en kwamen op het ventje terecht. Bewusteloos werd het kind opgenomen en naar de ouder- lyke woning vervoerd. Alhoewel men aan- vankeiyk voor hersenschudding vreesde, was de toestand van het knaapje gisteren iets boter. Tegen de wielryders is procos-verbaal opgemaakt. De veehouder Jan Mulder, te Hoornsterzwaag, dio door een stier aange vallen en erg verwond werd, is gisterochtend aan de gevolgen overleden. Gistermorgen is uit Scherpe n- zeel door de rykspolitie na3r Arnhem overge bracht F. R., gesignaleerd in het laatst ver schenen Politieblad, verdacht van echaking van een vyfthnjarig meifeje. Na opgema kt proces verbaal zal hy ter beschikking der justitie worden gesteld. In den namiddag van 29 Mei j. 1. zagen twee ryksveldwachters, in den Kerk- polder, in de gemeente Schipluiden, een paar mannen, woonachtig te Delft, die bezig waren een schaap in de weide op te dry ven en te vangen. Hen volgende, zagen de politie beambten, dat het dier in de weide geslacht werd, en juist toen de veldwachters genaderd waren, begonnen de veedieven het dier van de huid te ontdoen. De beide mannen, die zich gisteren voor de Haagsche rechtbank hadden te verant woorden, bekenden den diefstal. Substituut officier van justitie, mr. Pleyte, vorderde voor de beide beklaagden, ter zake van diefstal van vee uit do weide, voor ieder twee jaren. Uitspraak over 8 dagen. Omtrent de match om de sjerp, Zondag tusschen Eden en Jacquelin teParys gehouden, zegt de Parysche „New-York- Herald" het volgende: In de eerste manche namen Jaap en Jacquelin om beurten de leiding tot de laatste ronde, toen Eden voorop reed tot aan het laatste rechte einde. Jacquelin kwam toen opzetten en tot de eindstreep was het een worsteling, die met een halve yard voor sprong ten gunste van den Franechman eindigde. De tweede manche liep ook ten gunste van Jacquelin af. Ofschoon Eden by het gaan der bel zyn gang versnelde tot byna een spurt, slaagde Jacquelin er in zyn groote en eenige spurt te kunnen maken, en bleef Eden, voor dat hy volgen kon, 3 lengten achter. Alvo rens de baan te verlaten, bevestigde Eden de brassard aan den arm van Jacquelin. Cordang heeft een match aangegaan met Van Ooien, den Belgischen kampioen der 100 kil. Afstand 50 kil. Van Ooien krygt 4 kil. vooruit, maar Cordang moet 4 tripletton en 2 quadrupletten als entrainours hebben. Proeven, door dr. Bertillon g e- nomen, hebben dien geleerde tot de over tuiging gebracht, dat de kleptomanie het onwillekeurig stelen genezen kan worden door suggestie. Bertillon moet reeds zooveel sterksprokende gevallen op die wyze gene zen hebben, dat er geen twyfel meer kan bestaan aan het doeltreffende der methode, die, naar zyne bepaalde meening, tevens ge heel zonder gevaar is. Ook andere ergerlyko of hinderlyke aan wensels, het byten op do nagels byv., zou den op dezelfde wyzo voorgoed afgeleerd kunnen worden. De gewezon kassier van de „S o- ciétó Gónórale beige", Hennin, is door het Hof van Assises te Brussel, wogens verduis tering van 216,000 frveroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf en 1000 fr. boete. Do „Köln. Ztg." meldt, dat een karavaan Arabische handelaars van do Oost kust van Afrika aan den Zuidwosteiyken oever van het Tanganjikameer is verrast en geplun derd door troepen van den Congo staat. Do Arabieren zyn inwoners van Bagamoyo en staan onder bescherming van Duitschland. De Duitsche regeering heeft onmiddellyk door haren gezant te Brussel genoegdoening laten vragen. De Regeering van den Congo staat heeft beloofd een onderzoek te zullen instelllen en de schuldigen te straffen. Het bericht van den moord der expeditie-De Morés wordt bevestigd door een karavaan, welke te Tunis is aangekomen uit het dorp El Whatia en onderweg de lyken van den markies en zyn manschappen gezien had. Uit Peking wordt gemeld, dat de moodor van den keizer van China gestorven is. De werkstaking te St-Petersburg duurt nog steeds voort. Plet aantal stakers bedraagt volgens sommigen 40,000, volgens anderen 50,000. Maandagmorgon verzamelden de stakers zich voor de verschillende fabrieken, doch hielden zich rustig. Zy blyven evenwel vasthouden aan hun eischeneen werkdag van 12 uur, meer tyd om hot middagmaal te kunnen gebruiken. Het vergaan der „Drummond Castle". De directie der Nederlandsche Zuid-Afri- kaansche Spoorwegmaatschappij te Amster dam heeft, naar de Engelsche bladen melden, aan de reedery der Castle Line 6000 gulden gezonden voor h.t fonds tot ondersteuning van hulpbehoevende betrekkingen van heü, die by de ramp dor „Drummond Castle" het leven verloren. Deze gift word door do heeren Donald Currie Co. dankbaar aanvaard, als „een bewys van de internationale sympathie, welke altyd wordt opgewekt door zulke rampen"; de firma voegde er by, dat zy „ten zeerste getroffen was door deze milde bydrage voor de slachtoffers." Sir Donald Currie heeft zelf 1500 pd. st. geschonken voor het fonds. Voorts werd nog ontvangen: 5000 pd. st. van de Castle Mail Packets Company, 100 pd. st. van baron Ferdinand De Rothschild, 250 pd. st. van David M. Currie, 100 pd. st. van William Brown, enz. Van den heer Montagu White, consul-gene raal der Zuid Afrikaansche Republiek te Londen, ontving sir Donald Currie het vol gende schryven: „Waarde sir Donald. Toon het bericht van de ramp der „Drummond Castle" bekend werd, betuigde ik u persoonlyk myn diepgevoelde deelnemiDg. Namens de regeering van do Zuid-Afrikaansche Republiek geef ik u hierby de verzekering van haar diepe smart over dezo nieuwe ramp, welke zich komt voegen by de lange lyst van ongelukken, die Zuid- Afrika hebben bezocht sinds het begin van dit jaar. Deze sympathie met u is nog grooter, daar de regeering weet hoeveel zorg gy altyd hebt gedragen voor de veiligheid en het welzyn van het reizend publiek." De Volksraad van Transvaal heeft Zaterdag zyn zitting opgeheven ten teeken van rouw over de ramp en om zyn sympathie to be tuigen met do daardoor getroffên familiën in de Zuid-Afrikaansche staten en koloniën. Doze daad heöft, zegt een telegram uit Pretoria, allerwegen een goeden indruk gemaakt. Marquardt, de eenige geredde passagier, had aan boord van de „Drummond Castle" hut No. 13, eon nummer, waarop de passagiers gewoonlyk uit bygeloovigheid weinig gesteld z'u'u. Berthele, de visscher, die hem redde, vertelde daarvan het volgende: „Op een paar mylen van Ouessant af zag ik twee menschen dry ven. Ik roeide naar den eerste, Marquardt, kreeg hem te pakken by zyn broek en trok hem in myn boot. Daar hy bewusteloos was, roeide ik naar den tweede, die een paar meters verder dreef en een officier (Ellis) scheen te zyn; tegelyk riep ik een andere visschersloot aan, maar voordat wy hem bereikten, was hy verdwenen. Toen deed ik myn best Marquardt te verwarmeD, en hy kwam spoedig weer by." Tot dusver zyn 73 lyken aangespoeld. By de begrafenis zorgt do reedery voor een krans op iedere kist. By de ramp is ook verdronken de te Ylissingen thuisbehoorende heer W. Dert, oud 29 jaar. Wood en Godbolt verklaren beiden dat het schip zóó ontzettend snel zonk dat slechts weinigen aan de oppervlakte bleven. Zelfs de personen, die aan dek waren, werden voor het moerendeel zoover in de diepte medegesleurd dat zy gestorven waren lang voor zy weer boven kwamen. De „Cotentin", door de maatschappij „Donald Currie" afgekeurd, heeft eenig en tyd tevergeefs gezocht naar overblyfselen van het schip. Marquardt, Wood en Godbolt zyn nu geheel hersteld en na3r Engeland teruggekeerd. Dr. Bertillon is te Le Conquent aangekomen om nog eenige lyken volgens zyn methode op te meten. Verscheidene van de 73, die tot heden gevonden werden, zyn echter onher kenbaar. De overblyfselen van de schipbreuk drijven aan wal langs een kuststrook van 60 mylen. Allen zyn vol lof over de zelfopofferende en menschlievende houding der bewoners van Ouessant en den omtrek. Een inzender in de „Times" oppert het denkbeeld aan die lieden een stoomtrawler of een ander ge schenk te geven, uit een inschry ving, daartoe in Engeland te openen. Programma van Muziekuitvoeringen. BUITEN-SOCIËTEIT „AMIOITIA." Woensdag 24 Juni, to halfdrie, door hot 6tafmuziekcorp8 van het 4de R:-giment Infanterie. Direc'.our: de heer W. Van Erp. No. 1. Marcho de 1 Opéra „Lo Tribet do Zamora", Gounod; 2. Ouverture; „Freia", Mann; 3. „Tolle Streiche", Polka für Piston, W aid ten fel; 4. „Wein, Wtib und GosaDg", Waker, Strauss; 5. Fantai8ie du drarao do Leoncavallo: „Les P< ilIassQs'', Van Erp; 6. „Los Fauvettes", Polka pour deux Piccolo's, Bousquet. INGEZONDEN. Geachte Redactiet Naar aanleiding van Uwe opmerking omtrent het gebruik van duinwater, waarmeie ik overigens volkomen instem, wenschto ik toch wel to vernemen of do Duinwater-Maatschappij gerekend kan worden aan hare verplichting van waterverstrekking te voldoen, indien, zooals Zaterdag op een gedeelte dor Mare gebeurde, de bewoners dier perceelen den halven dag, zonder voorafgaande waarschu wing, zonder water zaten. En dat op Zaterdag 1 In andore plaatsen gebeuren de reparaties of aansluitingen, die stagnatie kunnen ver oorzaken, des nachts. Met beleefden dank voor de plaatsing dezer regelen, Hoogachtend, Leiden, UEd. Dw. 23 Juni 1896. Doms. CORRESPONDENTIE. Naar aanleiding van het gedurende 11 dagon afsluiten van den Morschsingel voor het herstellon van het dek der draaibrug vraagt X. of daar zooveel drukte voor noodig was. Vele menschen worden er erg mede gedupeerd en het repareeren van dat dek was toch wel in een paar dagen te doen geweest. Brood wagens, melk- en petroleum karren, orgels, brief- en couranten-bestellers moeten nu 11 dagen lang een grooten omweg maken, en dat kon best vermeden worden zegt X. als de planken vooruit klaargemaakt waren. Da B., te L. 1 Nu te oud! Anderen dadelijk ontvangen. atjeh! De correspondent van de „N. R. Ct." te Batavia seinde - gisteren „Onze troepen keerden van den laatsten tocht terug, zonder verliezen geleden te hebben. „Heden gaat weer eene colonne naar Kroeng Raba." E9n tweede telegram aan hetzelfde blad luidt aldus: „Het vyfde bataljon keert met de tweede bergbattery naar Java terug." Uit Batavia wordt aan het „Hbl." onder dagteekening van heden geseind: „Aan generaal-majoor J. J. K. De Moulin, tot nog chef van den generalen staf, thans benoemd tot civiel en militair gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden, is opgedragen zich Zaterdag a. s. in te schepen naar Atjoh". Marktberichten, Rotterdam, 22 Jnni. Witte Tarwe. Do aanvoer wae hodon te ruim voor do bestaande behoefte. Er waren minder koopore don gewoonlijk, zoodat do pryzen oone verlaging van 2> cents moesten on or gaan en nog een gedeelte onverkocht overbleef. INLANDSC3E GBANEN. Canada was er weinig. Vlaam. en Zeeuw., de beste ƒ6.50 tot ƒ6.75 dito dito middelb. 5.90 6.25 Flakk. en Overm., de beste 6.25 6.60 dito dito middelb. 5.75 6.10 Mindere en geringeeoorton 5.40 5.60 Oanada5.50 5.90 Verkoopen por gewicht vondoa niet plaats. Roode Tarwo uit de Polders van ƒ176 tot ƒ195 koopbaar. Rogge tot 10 cents lager gedeeltelijk vorkocht. Zoouweche en VL, naarqual., ƒ3.80, ƒ4.10 tot 4.25 Overm. en N.-Brab., „3.60, „3.70 „4. Geringere soorten Gerat was weder weinig aan do markt. Prezen nominaal onveranderd. Vlaam. en Zeouwscho Winter- van ƒ3.60 tot ƒ3.80 Overmaaeche oq Flakk. 3.40 3.70 Afw. en mindere Boorten VI., Zeeuw, en Flakk. Zomer- 3.50 8.80 Mindere qnaliteit Chevalier3.75 5.— Geono verkoopen per gewicht. Havor vond minder vraag; prijzen eerder flauwer. Blanke on wichtige qnaliteit. van 3.30. tot ƒ3.50 Zeeuwecho on andoro ml. Voera.„2.90 „3.20 Lichtere dito dito 2.60 2.80 Geringere soorten Per 100 kilo worden geen zaken afgesloten. Spelt zonder aanbod. Paardeuboonen als vorigo week. Ylaamaoho en Zeeuweche ƒ4.60 tot ƒ4.85 Duivenboonen ƒ5.70 tot ƒ6. Sobapenbooneu niet aangevoerd. Bruin-boonen waren or weinig, maar vonden ook geen aftrek. Wxttoboonen kwamen bijna niet voor. Blauwe Erwten werden \oor Voer ouveranderd verkocht. Volgens qnalilti'- ƒ4.00 tot ƒ5.10. Schokkers Diet verhandeld. Koolzaad blyft even echaars, dooh de vraag is ook gering. Hennepzaad 5.75 tot 6.75. Kanariezaad als vorigo week. Hot bislo ƒ6.50 tot ƒ7. -, middol-qualiteit ƒ5.25 tot ƒ6.on geringere soorten ƒ4.tot ƒ5.—. BUITENLANDSCHE GRANEN. Tarwo is hier weinig, on ook weini.' Daar hier onderweg. De zaken wartn daardoor onbeduidend. Op aflading wordt ook met v«el gedaan omdat do goede eoorton te hoog in prijt gehouden worden. Zuid-Rus- eieelie met Rogge ve mengd is wtl goedkoopc-r, maar deze kan nioc ieder Molenaar gebruiken. Van Rogge werd in do laateto dagon nogal wat in de puike soorten opgeruimd. Heden was dc stem ming onveranderd. Helenaƒ102 tot ƒ105 dito zwaro Btoomende 104 105 dito lichtere uit zeeboot 101 102 Taganrog96 97 dito stoomende96 96 Nicolajef96 97 Gerst weder iets lager te bekomen. Odosea93 tot 94 dito lichtere90 91 dito stoomende. 90 Taganrog uit zeeboot88 89 Haver voet door kleinen voorraad. ItovalA6-511 Eoekweit booger. Slatef tot f HO Canadan 133 135 Boekweitgrntten onverandord. Grovo Petersburg.ƒ210 tot ƒ212 Vo.rerwtcn mot klein© vraag van ƒ4.60 tot 4.85. Maïi zonder verandering. Bonto Ameiikaanache81 tot 84 dito mind. qual. 76 80 dito stoomende 79 80 dito Juti aflading 79 w dito Juli n 81 Ronde soorten van gezonde qnaliteit nog oven schaars. Rotterdam, 22 Juni. Op de veemarkt waren heden aangeveerd: paarden, veulens. 115 runderen.- 323 vetto kalveren, 2 nuchtero kalvoron, 445 eobapen, 576 7&rkens, biggon, bok. De prijzen van het voo waren als volgt: rundoren lste quai. 70 a c., 2de qual. 65 a c., 8do qual. 60 a. c.; oasen ld:o qual. '70 a c., 2do qual, 65 a c., 3de qual. 60 a c.; stierou lste qual. 60 a c., 2de qual. 66 a c., 8de qual. a c.; kalveren lste qualiteit 80 a c., 2d© qual. 75 a c., 3de qua'. 66 a c.; sohipon lsto qua'. 50 a c., 2de qual. 45 a o.j alles per KG.; varkens lste qaal. 33 a o., 2de qual. 82 a c., 3de qual. 31 a licht soort a c., alles por KG. II ik vlug, mot middelmati^cn aanvoer. Sclingcn, 22 Juni. Op de Paarde ma k v.-m heden waren 207 paarden aangevoerd. Er werd van ƒ100 tot ƒ350 besteed. Door do vrij grooto vraag was do handel levesdïg. De voornaamste aankoopen worden door Zuid-Hollandscho en Utrechtsche hande laars gedaan. De aanvoer bestond uitelu tm 1 uit werkpaarden, wat aan de luxe-markt in J u -d toegeschreven. CORRESPONDENTIE. - Een paar ingezon den stukken moesten tot een volgend nomm^r blyven liggen.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2