ATJEH. T/ld'eT1'00 /B" i 18 Jum 1S96' Zit- en Slaapkamer, „SalolTandtsrsctuur" vervangt de „Odol" en is bijna de helft goedkooper. I. VAN BEVEREN, Drogist, De oisch tegen den gewezen gemeente secretaris te Alkmaar, Nuhout van Veen, is 2'/2 jaar, tegen Poll, den gewezen gemeenteontvanger, 3 jaar gevangenisstraf en ontzetting van het recht om ambten te bekleeden, wegens verduistering van gelden. Te Delft is de 18-jarige zoon van den heer R. in de Schie bij het zwemmen verdronken. Volgens een particuliere cor respondentie, te Berlijn ontvangen, is er eenige dagen vóór de kroning in enkele fabrieken een werkstaking te St.-Petersburg uitgebroken, waaraan echter geen groote beteekonis werd gehecht. Langzamerhand nam de beweging in om vang toe en begon steeds meer en meer den indruk te geven, dat zy zorgvuldig was voor bereid en uitstekend georganiseerd. De politie vestigde nu haar aandacht op hetgeen er gebeurde en nam talrijke oproe pingen in beslag, welke onder de arbeiders waren verdeeld en waarin werd aangespoord den arbeid neer te leggen, hooger loonen te eischen en mede te werken tot de algemeene verbetering van den toestand der arbeidende klasss. Deze oproepingen, in het Russisch ge schreven, waren onderteekend door de „Ver- leniging tot bescherming van do belangen der arbeidersbevolking van Rusland." Ofschoon alle maatregelen werden geno men om de beweging te koeren, legden in de vorige week de arbeiders van nog meer fabrieken het werk neer. Sedert 13 Juni wordt er in het meerendeel der groote inrichtingen te St.-Petersburg ge staakt. De fabrieksarbeiders houden zich zeer rustig; zy verlangen slechts loonsverbooging en algemeene verbetering van den toestand, vooral uit een sanitair oogpunt. Om liet uitbreken van ongeregeldheden te voorkomen, heeft de overheid besloten, om in de wijkon, welke hoofdzakelijk door arbeiders worden bewoond en waarin ook fabrieken ge legen zijn, detachementen troepen te vestigen de brandweerposten te versterken door gendar merie en politie en patrouilles kozakken door de straten te laten rijden. Voorloopig bestaat er echter geen reden voor ernstige vrees. In de wijken, welke niet door arbeiders worden bewoond, is overigens van de bewe ging niets te bespeuren. Deze berichten worden nu van andere zijde bevestigd. Naar uit St.-Petersburg wordt gemeld, is het Russische dorp Tareptino ge heel in asch gelegd door het hemelvuur. De bliksem sloeg in een schuur en weldra ston den alle 23 hofsteden, waaruit het dorp be stond, in lichtelaaie. Alle voorraadschuren werden mede een prooi der vlammen. Van het ge het Ie dorp is niets blijven staan dan twee herbergen. In het bericht, dat van de ramp melding maakt, wordt gezegd, dar de boeren bij de pogingen om het vuur te blusschen, met terzijdestelling van al hun eigen belangen, zich uitsluitend hebben toe gelegd op de roddlng der herbergen. Groote scheepsramp. Men seint uit Londen, dd. 17 Juni: Een Lloyds telegram van hedenmiddag 3 u. 40 in. van Ouessant meldt: Een stoomboot, vermoedelijk de „Drummond Castle," van Kaapstad naar Plymouth, is nabij het eiland Ouessant gezonken. Zy had 350 personen aan boord. Slechts twee mannen zijn door visschers opgepikt. [De „Drummond Castle" is een ijzeren stoom schip, groot 3663 ton, in 1881 te Glasgow ge bouwd en behoorende tot de Castle Line, directie Donald Currie Co. te Londen. Zy is den 28:ten Mei van de Tafelbaai [Kaapstad) ver trokken.) Tweede Tel.) Sir Donald Currie, de direc teur der Castlelyn, ontving uit Ouessant het telegraphisch bericht, dat der „Drummond Castle" een ernstige ramp was overkomen. Nadere bijzonderheden behelst het telegram niet. De boot had een groot aantal passagiers aan boord. Derde Tel.) De „Drummond Castle" is omstreeks middernacht in aanvaring gekomen met een onbekende stoomboot en zonk bijna onmiddellijk. Bij de reedery hoopt men, dat een aantal personen zich in de booten hebben kunnen redden. De „Drummond Castle" had, toen zij Las Palraas verliet, een equipage van 103 man en 143 passagiers aan boord. Vierde Tel.) Een nader Lloyds-tele- gram van Ouessant meldt, dat de „Drum mond Castle" geheel verdwenen is. Men gelooft, dat er geen aanvaring heeft plaats gehad, maar dat de boot op een klip is ge- stooten. De boot zonk in drie minuten. Zes lijkon z\jn gevonden; één man, Marquardt, werd gered. [Do Boot was dus in het verkeer tusschen Engeland en Kaapkolonie en op de thuisreis. Wat de oorzaak van de ramp is geweest, blijkt uit de telegrammen niet; sommige spreken van eene aanvaring, andere van stooten op een klip. De oorzaak zal misschien wel altijd ver borgen blijven bi) de treurige zekerheid, dat ten gevolge van de snelheid waarmede het schip gezonken is, van de 350 opvarenden slechts enkelen het hoog6te cijfer, dat de telegrammen vermelden, is twee gered zyn. Ouessant is het westelijkste der weinige eilanden langs de Fransche kust. Het is klein van oppervlakte, l'/j uur lang en 1 uur breed, en ligt 8 uren W.-N.-W. van Brest, de hoofd stad van het departement Finistóre, op vier uren afstand, van de kust.] BUITENLAND. Duf tschland. De Pruisische Landdag zal Zaterdag 20 Juni In gemeenschappelijke zitting worden gesloten. De begrootingscommissie uit den Duit- schen Rijksdag heeft de novelle betreffende de organisatie van de koloniale troepen in Afrika onveranderd aangenomen. De „Hamb. Korrespondent" kan uit goede bron verzekeren, dat de gezondheidstoestand van Bismarck, in tegenspraak met een vroeger bericht, zeer goed te noemen is, den hoogen leeftijd van den prins in aanmerking genomen. De slaap en de eetlust zijn goed; van een ongesteldheid is geen sprake. Bismarck gaat geregeld iederen middag een paar uur rijden en blijft tot des avonds 11 uur in den familiekring. Gottlieb, de vroegere redacteur en direc teur van dé socialistische „Bürgorzeitung" te Bremen, is wegens bedrieglijk bankroet ver oordeeld tot 15 maanden tuchthuisstraf en 2 jaar verlies van eer. België. Omtrent het 23ste Nederlandsch Taal- en Letterkundig Congres te Antwerpen schrijft men ons van daar heden het volgende: Het bureel van het Congres houdt zich ieverig bezig met het opmaken van het pro gramma, dat rijk is aan zeer belangrijke vraagstukken. Eerstdaags zullen eenige der voornaamsto punten, die aan de dagorde staan, met de namen der sprekers worden medegedeeld. Kortelings zal ook de Ledenkaart aan de Congresleden gezonden worden; zy is ge- teekend door den gekenden Antwerpschen kunstschilder P. Van der Ouderaa. De bijtredingen tot het Congres komen nog steeds talrijk toe. Uit Brugge o. a. zal de opkomst zeer verheugend wezen. De herhal'ngen van „Gudrun" ziju volop begonnen. Zij staan onder leiding van dichter Pol Da Mont en van M. Paul Billiet, voor zitter van de feestcommissie - Ook wordt, door de zorgen van die commissie, een Vlaamsch muziekfeest ingericht, waarop de Congresleden zullen uitgenoodigd worden. De namen der heeren Peter Benoit, Jan Blockx en Eraiel Wambach, die het toezicht over de werkzaamheden op zich hebben ge nomen, spreken ons borg voor de keurigheid der uitvoering. Oostenrljk-Honff.-Monn roll 1 o. Het „Handelsblad" krijgt uit Budapesth een particulier telegram van dezen inhoud: Nadat het amendement van den heer H. Louis Israels, om ook de syndicats de Ia Presse étrangère in de verschillende lan den als journalisten vereenigingen te erken- Den, met algemeene stemmen was aange nomen en alle artikelen van het statuut waren goedgekeurd, proclameerde de heer Charles Boissevain, als voorzitter der verga dering van het Perscongres, dat de Algemeene Bond der Pers definitief tot stand was geko men en deed hy overgaan tot de verkiezing van de eerste Commissie van Beheer, waarin alle Europeosche landen vertegenwoordigd waren, behalvo Engeland, dat zich voorbehield om in den loop van dit jaar toe te treden tot den Bond. Gisteravond woonden de leden van. het Congres een receptie by in het palei3 van den voorzitter van den HoDgaarschen minister raad, baron BaufFy. By hot verlaten van het paleis ontstond een ongeluk met den kabel spoorweg, die den top van de hoogte te Buda met do benedenstad verbindt. Enkele journalisten werden gewond, waaronder één ernstig. Van de Nederlandsche journalisten werd er geen gekwetst. Blijkens een ander telegram waren er 24 journalisten in het spoorwegrijtuig; van de gewonden zijn ernstig gekwetst de heeren Paul Vivien en Yves ConstantiD, beiden uit Parijs. Yereenigdo Staten, In de Vereem'gde Staten staat de campagne voor de verkiezing van den president, die den 4den Maart 1897 voor vier jaren als hoofd van het uitvoerend bewind der groote republiek zal optreden, officiéél geopend te worden. De republikeinsche partij heeft, geiyk men weet, te St.-Louis hare „conventie" geopend, de groote vergadering, waar gemachtigden uit alle deelen der Unie don candfdaat der party zullen benoemen; de conventie van de tweede der groote politieke partyen, de democraten, zal weldra volgen. Een aardige byzonderheid, die teekenend is voor de in de Vereenigde Staten heerschende opvatting der geiykheid van alle burgers, is de volgende. Die gelykheid moge overigens volkomen zyn, by de kleur houdt zy op. De hotels en logementen in Sint-Louis nameiyk weigeren eenvoudig, de neger gedelegeerden, die zyn gekomen om de conventie by te wonen, op te nemen en hun spyz9n toe te dienen. Toen de kleurling Hall, van Texas, aan het besturend comité van de conventie 69n bezoek wilde brengen, werd hy in het hotel, waar dat comité vertoefde, gedwongen roet de goederenlift naar boven te gaan. Niet e.ens kunnen de neger afgevaardigden een zaal huren voor hunne onderlinge overleggingen. In het programma, dat door de sub commissie voor de resoluties van het repu blikeinsche Congres is uitgewerkt, wordt in de eerste plaats bevestigd de gehechtheid der republikeinen aan een protectonnistische politiek. Het concept-programma bestrydt verder het tegenwoordige invoerrechten-tarief en vraagt een tarief om den Amerikaanschen arbeid te beschermen tegen een verlaging tot het niveau, waarop de arbeidsloonen in andere landen staan. Het spreekt de wenscbe- ïykheid uit van een eerlijken geldomloop en bestrydt de vrye aanmunting van zilvergeld, anders dan door een internationale overeen komst. Hot dringt aan op den aanleg van het Nicaragua-kanaal door de Vereenigde Staten, kouct vast aan de Monroo-leer, vraagt bescherming van c!e zendelingen in Armenië, spreokt sympathie uit met de Cubanen en dringt aan op hun erkenning als oorlogvoerende party. Burgerlijke Stand van Leiden, van 11 tot en met 17 Juni. BEVALLEN: J. Slijkhuis geb. De Water D. M. Van den Nieu wend ijk geb. De Koning Z. M. C. Pont geb Broekhof D. J. Vonk geb. Vermaas Z. J. H. Van Dijk geb. Dijkman Z. E. Melchert geb. Luyten D. W. G. M. ICret geb. Kuivenhoven Z. G. Noest geb. Zierikzee Z. C. Knotter geb. Van Leeuwen D. E. Los geb. Verschuiling D. M La Lau geb. Van eelo Z. F. Kruuk geb. Zirkzee D. M. Hop penbrouwer geb. Frankhuizen D. E. Kukler geb. Van Rosse D. C. Geenjaar geb. Plaizicr Z. C. Van der Voort geb. Brunt Z. M. Van den Oudenaller geb. Van den Bos Z. L. Brons geest geb. Stcenvoorden D. J. P. Blanssee geb. Martijn Z. S. Immink geb. Schaft D. G. Van Vliet geb. Sckilthuizen Z. J. G. Devilee geb. De Vrind D. VV. S. Elskamp gob. Ver meulen Z. A. De Nie geb. Van Duyvenboo- den D. E. Lut geb. Labordus Z. M. J. Cal- lenborg geb De Koning D. J. J. Wiebeld geb. Pastoor Z. J. Kokkedee geb. Den Cs Z. cd D. A. M. Pommée geb. Meyer D. GEHUWD; H. Neuleboom w. en J. M. Mulder w. G. Van den Brink jm. en J. Griffioen jd. P. Hillenaar w. en M. P. A. Visser w. It. P. Do Graaf w. en M. W. C. Leemans jd. J. G. T. Poppinck jm. en W. B. De Vink jd. A. Lepelaar jm. en M. Segaar jd. N. Van den Hoed jm. en H. Wallaard jd. G. H. E. C. Worm er jm. en M. A. Coster jd. OVERLEDEN: L. Asberg W. 81 j. I. C. Lignac M. 47 j. J. M, Zwaan D. 47 j. I. M. Van der Lelie D. 2 j. N. I. Schouten D. 2 w. I. A. W. Janssen 1). 4 m. S. M. Ten Holten gesch. vrouw 54 j. J. G. Verver D. 3 w. B. C. Swagers D. 7 m. E. Copier geb. v. Driel V. 31 j. J. Vonk Z. 2 d. U. J. P. Koolloos Z. 1 m. J. Laterveer D. 2 j. J. P. Heinerik M. 67 j. A. J. Heymans Z. 11 j. Marktberichten, Delft, 18 Jnni. GraDen werden heden met minder aanbod tot ruim vorige prijïen verkocht. Witte Tarwe 5.70 a f 6.90. Roede 5.50 a ƒ5.90. Rogge ƒ3.50 a ƒ1.20. Zomergast 3.40 a 3.GO. Chevalio - ƒ4.25 a ƒ4.90. Haver 1.90 a ƒ3.10. lilauwo Erwten 4.75 a ƒ6.50. Braineboonen 9.50 a f 11. Paar Jen boontii ƒ4.50 a f 4.90. Duiventooccn ƒ5.50 a 5.90. Koolzaad a Zomer-Koolzaad a Kanariozaad ƒ5.75 a 6.50. Hennep zaad ƒ5.75 a ƒ6.50, alios per HL. Schiedam, 17 Juni. Notoer-ng van de M&V.e iaare. Moutwijn ƒ6.60. Jenever 10.50, idem Arna'. proef ƒ12.per Ned. vat en zonder laat, zonder do belasting. Spoeling-commieïie /0.GO per kete'. Noteering van den Branderabond. Moutwijn 5</9 a per host. ct., zon.Ier fust on zonder belastLn.-. Woerden, 17 Juci. Kaae. De aanroer t=r markt op boden bedroeg 298 partijen; prijs van Gondacbo hooikaas late eoort ƒ20 a ƒ24, 2de aoort ƒ16 a 19. Handol matig. Bij het Departement van Kolo niën is van den Gouverneur-Gene raal van Nederlandsch-Indië ontvan gen het volgende, van gisteren gedag- teekende, telegram betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh: „Gisteren naar Kroeng-Gloempang, Hoho, Tjot-Loüt, Lamnga tot Panteh- Karang, waar bivak gehouden werd. Licht werd gewond 1 officier; ge sneuveld 4 en gewond 12 militairen beneden den rang van officier." Uit een op den 16den dezer van den Gouver neur-generaal van Nederl. Indié by het Dep. van Kolonièn ontvangen telegraphisch bericht blykt, dat de faselier H J. Claessons, aanvan kelijk opgegeven als in Atjeh vermist (ver moedelijk gesneuveld), werkelyk gesneuveld is: zyn lyk is ongeschonden gevonden. Do correspondent van het „Hbl." te Batavia seint onder dagteekening van heden: „Onze troepen zyn te Kotta-Radja terug gekeerd. De kampongs in de XXVI Moekims, welko onze troepen doortrokken, zyn verbrand. „Gewond zyn de luitenant Yan dor Molen en zes minderen. Twee minderen sneuvelden." [Htt Indische leger telt twee luitenants Yan der Molen; den lsten luitenant der in fanterie P. v. d. Molen en den 2den luitenant der infanterie L J. F. Yan der Molen. Het telegram geeft niet aan, wie van hen beiden bedoeld is). Ook de „Tel." ontving heden een Atjeh-telegram, meldende dat luite nant Van der Molen gewond is, maar eveneens zonder nadere aan duiding. Trof. Bolland. De heer Daum, de hoofdredacteur van hot „Bataviaasch Nieuwsblad", heeft, evenals de Nederlandsche bladen, een gedeelte overge nomen uit het verhaal van het „Centrum", door pastoor Kaag geschreven, hoe de to hoogleeraar te L iden benoemde heer Bolland eens werd vastgezet door een R.-K. geestelyke. Naar aanleiding daarvan ontving by het volgende schryven: „Geachte heer Daum. In bet verhaaltje uit hot „Centrum", dat gy gemeend hebt in uw jongste „Vrijdag- praatje" uwen lezers te moeten opdisschen, is, zooals het daar ligt, zoo goed als geen woord waar. Het is van het begin tot het einde do door en door oneerlyke verdraaiing, de boosaardige caricatuur van een geval te Amsterdam, dat zich heel anders heeft toe gedragen. Gelieve deze myn verklaring in uw blad te laten afdrukken. (w. g.) G. J. P. J. Bolland." De heer D. zette hieronder: Ik geloof niet, dat het noodig is nog iets hieraan toe te voegen. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Ingekomen is een wetsontwerp houdende algemeene regels omtrent het waterstaats bestuur. De Kamer schonk goedkeuring aan de internationale schikking omtrent het goederen vervoer op spoorwegen; aan het ontwerp om voor ryksrekening de rivier de Vecht in Overy'sel te verbeteren, nadat do Minister van waterstaat verklaard had zich deD wenk van verschillende leden om den aanleg van het verbeteringswe-rk te bespoedigen ten nutte te zullen maken, daar ook hy het belang eener spoedige totstandkoming erkent. De heer Gremer hield daarna zyne interpel latie over het gereed komen van de werken aan de nieuwe schutsluis te IJmuiden en be toogde, dat de vertraging in den bouw van dit werk oorzaak is, dat het Noordzeekanaal nog niet voor groote zeeschepen open is. Naar hy vernomen had, zyn sluis en schutkolk wel gereed, maar kunnen de schepen die werken niet nadereD, omdat de toegangskana len nog niet gereed zyn. Hij vroeg wanneer die toegangen geopend worden, te meer daar onvoorzieno tegenspoed by het werk zich dit jaar niet heeft voorgedaan. En toch vreest men, dat de sluis in 1896 nog niet kan go opend worden, tot groot nadeel voor handel en schoepvaart. Daarom wees spr. op het nut van een spoedige opening van de sluizen, die voeren naar de haven van Amsterdam, waarvan de tegenwoordige Minister van Waterstaat zich destyds als Kamerlid overtuigd heeft ver klaard. Sprekers vraag luidde: Bestaat nog het gegrond vooruitzicht dat de nieuwe sluis te IJmuiden nog in het laatst van dit jaar in gebruik gesteld zal kunnen worden? De Minister van Waterstaat, antwoordende, wees op do vertraging, aan elk omvangryfe werk eigen, maar zal elke poging tot be spoediging ondersteunen, onder opmerking evenwel, dat een omzichtige wyze van wer ken by de toepassing van het stelsel der sluisdeuropeniDg noodig is. De eenige reden van oponthoud is dat de toeleidingskanalen nog Diet op de vereischte diepte zyn. Intus- schen is van regeeringswoge op het werk ingegrepen, ten gevolge waarvan grootere hoeveelheden grond kunnen verwerkt wor den Indien zich geen onvoorziene omstandig heden voordoen, zullen nog aan het einde van dit jaar schepen door de sluis geschut kunnen worden, doch geheel voltooid kan het werk niet zyn. De Minister zal echter alles doen om de voltooiing to bespoedigen. De heer Gremer dankte den Minister voor de ernstige wyze, waarop hy zijn taak opvat, en was overtuigd dat belanghebbenden te vreden zullen zyn met do opening in bet najiar, al moge met alles zyn afgewerkt. Hiermede liep de interpellatie af. Het debat over do grensregeling van Lei den, enz. is aangevangen. De heer Donner ontwikkelde zyn bezwaren daartegen. Telegramiue u. ST LOUIS, 17 JuDi. Da commissie voor de redactio van het program voor hot repu- blikeinsch Congres heeft met 40 tegtn 11 stemmen aangenomen het door de subcom missie uitgewerkte program met inbegrip van de goadparagraaf, zooals reeds is gemeld. Het program wc-rd aan do conventie voorgelegd, toen deze hedenavond weer byeenkwam. Ten opzichte van het protectie vraagstuk böveelt het program in het byzonder aan rechten tot bescherming van de Amerikaansche scheep vaart, de wol en de suiker. LONDEN, 18 Juni. Naar gemeld wordt, is by het departement van koloniön en by het departement van buitenlandsclie zaken officiéél bericht ontvangen van invallen in Britsch Guiana door Yenezuelanen. Op een vraag naar byzonderheden werd officiéél door het departement van koloniën geantwoord, dat op dit oogenblik niets betreffende dit punt kon worden medegedeeld. BERLIJN, 18 Juni. Heden is onthuld op het KyffbAusergebergte het gedenkteeken van keizer Wilhelm I. Tegenwoordig waren de keizer Wilhelm II en alle vorstelyko personen der Staten van Duitschland, alsmede ver tegenwoordigers van 16,000 militaire vereeni gingen. De Keizer bracht den dank aan de troepen, die onder de kenspreuk „God voor Keizer en Ryk" meehelpen om het- vaderland te doen bloeien. A CA DEMIE-XIEUWS. Leiden: Geslaagd zfin voor het aanvullings examen in de dier-en delfstof kunde de heeren C. M. B. Wanna, G. Oorthuysen en D. H. Brauns. Yoor het examen voor den Indischen dienst mr. E. H. Bergsma. Yoor het eerste natuurkundig examen de beer J. G. Dikshoorn. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 18.5° C. 65.3° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 17° C. 62.6' F.; 'smiidag3 om 12 uren 20.5° C. =68.9^F.; 'enamiddags 4 uren 20° C. 68° F. LEIDEN, 18 Joel. By de in het kantoor „De Woning gids" Boommarkt No. II alhier door den heer N. Da Zwart, bouwkundige, gehouden aan-j besteding van het afbreken van vier woniDgen In de Halvemaanspoort en drie in de Wiel- makersteeg en het wederopbouwen van twee woningen in die poort en één in die 9teeg, ten behoeve der „Vereaniging tot Bevordering van den bouw van werkmanswoningen", wer den ingeleverd 10 biljetten als volgt: Halve- Wielmaker- In masaa maanspoort. steeg:. J. Van Riet f 3400 ƒ1850 5250 J. T. Bik 2999 1701 4700 H. v. Leeuwen 292S 1744 4672 W. v. d. Hoogt 2953 1570 4500 J. De Cler 2790 1580 4370 Jacs. Bink 2777 „1583 4310 H. Rjjnswou 2710 1479 4279 J. v. Klaveren 2357 1549 3906 D. Kooreman 2360 1460 3820 J. Botermans 2200 1500 37CO Aan den laatste, tevens laagste inschryvir in ma3sa, werd het werk gegund. Ten stelligste wor;t ons uit Dan Haag tegengesproken het gisteravond in bet „F. 'V.g- blad"| opgenomen bericht, als zou mr 'l ak Van Poortvliet thans op een buiten by Mudel- burg verblyf houden. Hoewel de toestand van den patiënt ver beterende ia, vertoeft mr. Tak nog steeds aan het meer van Genève. Voor den dienst van oorlogsschepen schyat het van groot belang te zyn, dat de stand van het kompas naar verschillende deelen van het vaartuig op automatische wyze kan worden overgebracht. Althans, de Duitscbe Marine schreef op 18 April 1S95 o-n prysvraag uit voor deze zaak. Zy werd beantwoord door onzen landg noot, den heer G. C. J. Verkerk, directeur van lut Rykstelegraaf kantoor te Leiden, rel acteur van het electro-technisch tydschrift „Electra." Dezer dagen o..tving de heer V^rk rk hst bericht van het Duitsche Ministerie van Marine, dat het beginsel, aan zyn oplossing ten gron slag liggende, de meeste kans op praitiselie uitvoering aanbiedt en dat hem vanwege de Duitsche Regeering voor zyn oplossing een som van 800 Mk. zal worden uitgekeerd. De gemeenteraad van 's-Gravenhage he fc heden benoemd tot wethouder in plaats van mr. F. A. P. baron Wittert van Hcoglandt, cie ontslag nam als raadslid, Mr. J. G. S. Bevers met 24 van de 33 stemmen. ADVERTENTIËS. Ondertrouwd ludwich richter en louise van mannekus. Recqiïie 2 Augustus. 46S1 7 Ondertrouwd gottfried otto donner en christina Margaretha van dorp. Leiden, 18 Juni 1896. 46S7 5 Geboren: JAM&S 8AMLEL RICHARD, Zoon van: S. R PERRIN en h S. PERRIN Ressenaar. Kampen, 18 Juni 1896. 4690 6 Heden overleed, zacht en kalm, te Amers foort, onze geliefde Vader, de Heer A. de STOPPELAAR, in den ouderdom van byna 81 jaren. f. de stoppelaar- c. de stoppelaar lulofs. Wed. J. g. lulofs de Stoppelaae. d. w. roelofs heyrmans- De Stoppelaar. H. h. roelofs heyrmans Jr. J. a. l. de stoppelaar. m. de stoppelaar taekena. Leiden, 17 Juni 1896. Volstrekt eenige kennisgeving. 4654 15 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Voor de vele en hartelyke bewyzen van' deelneming, ondervonden tydens do ziekte; en na het overl'yden van myn g liefden Echt genoot WILLEM BERNARDUS ANTONIÜS NIEUWENHUIS, betuig k, nemers wtder- zydsche Familie, myn har:eiyken dank. Wed. J. J. S. NIEUWENHUIS - Leiden, 18 Juni 1S96. Boekhout. 4676 8. Een HEER zoekt comfortable gemeubi leerde, frlS9che met Pen&ion, in eene stille, deftige familie, op stillen stand. Brieven met de nooöige inlichtingen aan het Bureel van dit Blad' onder No. 4689 Onnoodig op deze advertentie te reflec- teeren, wanneer niet workeiyk aan boven-, staande eischen wordt voldaan. 11 VERKRIJGBAAR BIJ 4686 10 Haarlemmerstraat 6.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3