De bijzondere correspondent van bet „Hbl." te Moskou seint ons, dat de volgende onderscheidingen zün verleend: Baron Du Tour van Bellinchave ontving het ridder-grootkruis der Alexander-Newsky orde, baron Taets van Amerongen 't ridder-grootkruis der Sint Anna-orde, jhr. Van Tets werd com mandeur der Stanislaus-orde, graaf Dumonceau ridder in de Sint-Anna orde. Bovendien werden herinneringsmedailks uitgereikt. Baron Du Tour ontving de groote gouden medaille, jbr. Wttewaail van Stoetwegen een kleinere. De verdere leden van het buitengewone gezant schap ontvingen groote zilveren, die van het gewone gezantschap kleine zilveren medailles. Gisteren werd het buitengewone gezant schap op ds afscheidsaudiéntie zeer minzaam door den Czaar ontvangen. Dinsdag vertrekt het, om over St.-Petersburg naar Nederland terug te keeren. Ter voorziening in de vacature van hoog leeraar in de gezondheidsleer te Amsterdam, ontstaan door het vertrek van prof. Forster, is door de geneeskundige faculteit een voor dracht by curatoren ingediend. Naar het „N. v. d. D." verneemt, worden daarin aanbevolen dr. R. H. Saltet, directeur van den Gemeenteiyken Gezondheidsdienst, en een Duitsch hygiënist. Dj Kamer van Koophandel te 's Graven- hage heeft zich tot den gemeenteraad aldaar gewend met een adres, waarin vtrzocht wordt, om, in afwachting van de te maken zwaai en losplaats aan de Laak. ten behoeve der scheepvaartbeweging in de verbeterde vaart tusschen Ryn en Schie, te voorzien in de behoefte aan los wal by den ingang van het gemeentewaar, opdat daar voor de grootere stoom- en zeilschepen gelegenheid besta tot zwaaien. Verlegging van b«4 jaagpad en afbreking van do zweminrichting aan de trekvaart zouden daartoe noodig zfjn. Te Nymegen zy'n reeds de eerste stappen gedaan voor eene schitterende feestviering by gelegenheid van de inhuldiging onzer Koningin in 1898. Onder den naam „Door Eendracht Sterk" is eene vereoniging tot stand gekomen, welke zich ten do9l stelt plannon te beramen, gelden te verzamelen en de leiding der feeste lijkheden op zich to nemen. Het bestuur is samengesteld als volgt: eere-comité: rar. Bylevold, bargemeesttr; Van Vlierden, garn. commandant; dr. Berends, raadslid; pastoor Bronsgsest, deken; Dobbel- man, Tweede Kamerlid; ds. Ter Haar; De Koning, raadslid; jhr. mr. Van Nispen, tid der Staten; Noorduy'n, dykgraaf; Notton, luit.- kolonel by de koloniale reserve; Graadt van Roggen, wethouder; jhr. Van Ryckevorse) van Kessel, idem; Winckel, majoor comman dant der schutterg bestuursleden mr. Walter, voorz.F. Noordujjn, vice voorz.Kempaes, lete secr.Wildenbeest, 2de secr.VaD Woer- kom, per.ningm.; Blok, Crommelin, Gielen, Goethe, Heydt, Joosten Knoops, Van Meurs, tor. PhafF, Reniers, J. Van Roggen, Van der Sluys Lehr, Smals, Van der Staay en Vieweg. Het stoomschip „Cyclops", van Amster dam naar Java, vertrok 6 Juni van Liverpool; de „Maasdam" is 6 Juni van Rotterdam te Nieuw-York aangekomen de „Obdam" vertrok 6 Juni van Nieuw-York naar Rotterdam. By koninkiyk besluit is aan mr. H. L. Lindaal Jacobs, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als rechter in de arr.-rechtbank to Rotterdam. Met ingang van 10 dezer benoemd tot leeraar aan de Ryks hoogere burgerschool te Warfum, W. A. F. Caspersz, thans tydeiyk aan de zeevaartschool te S.biermonnikoog. Met ingang van 1 Juli a. s., benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Amersfoort, H. W. Brandt, thans in gelyke betrekking te Delfzyi. TWEEBE K1MER. Suiker wet. De minister van financiën heeft een zeer uitvoerige Memorie van Antwoord ingezon den op het afdeelingsvorslag omtrent het wetsontwerp, houdende bepalingen omtrent den accyns op de suiker. De bepalingen met betrekking tot de forma liteiten, die raffinadeurs en fabrikanten onder het voorgedragen stelsel van open premiën zullen hebten te vervullen, zyn, naar aan leiding van de opmerkingen in het verslag, door den minister herzien en hier en daar gewyzigd ia voor de belanghebbenden voor- deeligen zin. De minister verdedigt, overigens het stelsel van de wet, daarby betoogende, dat daardoor de prikkel tot ontwikkeling der industrie niet wordt weggenomen. Ook ten aanzien van de bescherming der beetwortelsuiker-industrie en de geleidelijke opheffing daarvan blyft de minister zyn standpunt handhaven, met ont wikkeling van de bezwaren tegen het denk beeld tot heffing van invoerrecht. De feiten hebben niet de noojzakelykbeid bewezen, om aan de uitkeering der pr9inie do voorwaarde te verbinden, dit do suiker moet verkregen zft'n door verwerking van in Neder land geteelde beetwortels; evenmin acht de min. eene bepaling noo lig, waarbij uitkeeriDg zou worden uitgesloten, wanneer de suiker- pryzen boven een in de wet te bepalen cyfer stygen. Wanneer door afschaffing of vermindering der premiën in het buitenland de omstandig heden mochten veranderen in dier voege, dat de Nederlandsche rogeering daarin aanleiding zou vinden om van eene haar toegekende bevoegdheid tot vermindering of opheffing V3n premie gebruik to maken, dan zal die regee ring evengo2d eene wetsvoordracht in dien zin kunnen doen. Blyft zoodanige beslissing zcodoende iets langor uit, dan staat daartegen over het voordeel, dat zy met medewerking der volksvertegenwoordiging is genomen. Do verschillende denkbeelden, om by de wet aan de landbouwers een billyk aandeel in de premies te verzekeren, worden door den minis ter nagegaan en, in overeenstemming met vele leden der Kamer, Diet aanbevelenswaar dig geacht. Wat de verlaging van den accyns betreft, daaromtrent zal eerst moeten afge wacht worden, wat de schatkist zal kunnen lyden na de invoering van de nog aanhangige veranderingen in ons belastingstelsel. De minister is echter niet voor opvolgende kleine verlagingen, waarvan het consumeerend publiek weinig en onder sommige omstandig heden zelfs niets zal bemerken. Eene groote verlaging is verre te verkiezen, omdat dan de schatkist eene compensatie vindt in de toeneming van het verbruik, maar op dit oogenblik acht de minister een zoo danige verlaging zeer onraadzaam, evenzeer als het aanbevolen equivalent in den vorm van verhooging van den accyns op het ge distilleerd. Ook de beffing van een invoerrocht op geraffineerde suiker wordt door den minister ontraden. Het zou naast de gedecltelyke be stendiging van de in de laatste jaren genoten belangryko premie eone nieuwe bescborming van de raffinaderyen in 't loven roepen, waar voor geen grond bestaat. De uitkomsten van het ingestelde onderzoek en de cyfers van invoering van basterd uit Engeland, die weinig zyn toegenomen, geven geen grond, om, overeenkomstig het verlangen van raffinadeurs, den accyns voor buiten- landschen basterd hooger te stellen. Ook het denkbeeld, om een difRrentiëele premie voor de raffinadeurs aan te nemen, wordt door den minister bestreden. De moei lijkheden, die de raffinadeurs door de accyns- heffing ondervinden en waarvoor de premie als gedeeltelyke tegemoetkoming dient, bestaan in gelyke mate voor alle raffinadeurs, onver schillig of hunne fabrieken best of minder g03d ingericht zyn, en het zou dus geen zin hebben om aan den een per 100 kilogram suiker meer te geven dan aan den ander. Kiesxoet. De in do zitting van Yrydag 11. door den heer Kuyper voorgestelde motie luidt als volgt- „De Kamer, van oordeel, „dat het bepaalde in art. 1, b, lo. en 2o., tot aanmerkelyke uitbreiding van de reclame procedure by den burgerlyken rechter zal kunnen leidenen dat het uit dien hoofde to meer gowenscht is, dat de beslissing, be doeld bij art. 38, kracht van gewysde kunne verkrygan, alvorens tot de stemming, die uit art. 132 volgen kan, wordt overgegaan; „noodigt den heer minister van binnen- Jandsche zaken uit de termynen, in art. 26 eD volgende voorgesteld, in dien geest te willen herzien; „schorst in afwachting hiervan de verdere behandeling van 2 V3n het wetsontwerp, „eri gaat over tot de behandeling van 3." Kieswet-Amendementen. De beeren Pynappel en Da Savornin Lobman hebben voorgesteld, de door de Regeering voor gedragen termynen voor reclame, enz. belang- ryk te verkorten, en wel: dien voor reclame te bepalen op 16 dagen, van den dag der vaststelling van de kiez?rslysten afgerekend, in plaats van op 24 dageD, zooals de Regeering heeft voorgesteld; dien voor de t9r visie ligging van de kiezerslyst en de reclames op 22 dagen, in plaats van 30; dien voor tegenspraak op 8 dagen (evenals door de Regeering voorgesteld), dien voor de beslissing van het gemeentebestuur op 15 dRgen, in plaats van 22; dien voor de kennisgeving van de beslissing op 8 dagen (evenals door de Regoering voorgesteld)dien voor beroep op 0 dagen, in plaats van 8; dien voor beteekening aan do togenparty op 1 dag, in plaats van 3 maal 24 urendien voor memorie van antwoord op 4 dagen, in plaats van 8 dun voor de uitspraak van den rechter op S dagen (evenals door de Regeering voorgesteld). Hierby komt dan nog een termyn voor de mededeeling der uitspraak van het gemeente bestuur, waaromtrent in het wetsontwerp niets is bepaald en waarvoor in een ander amendement V3n de voorstellers een tyd van 2 dagen wordt gesteld. Het geheele resultaat van de voorgestelde termyninkrimping zou wezen, dat, terwyl de Regeering haren la;.tsten termyn op 18 Juni stelt, de voorstellers reeds den 27sten Mei als laatsten termyn van de uitspraak des rechtera verkrygen. Voorts stellen bovengenoemde heereD nog een art. 38bis voor, strekkende, om,by' verschil van inzicht tusschen het gemeentebestuur en den burgerlyken rechter omtrent de vastge stelde lyst, aan de beslissing van laatstgenoem de de voorkeur toe te kennen. Maar dan zal ook diens uitspraak oncniddellyk effect moeten sorteeren, behoudens eene nadere beslissing van den Hoogon Raad. De heer Heldt heeft voorgesteld om do stem ming 's morgens te 9 uren aan te vangen en te 9 uren 's avonds te doen eindigen en in verband daarmede om de stembus te doen openen op den dag, volgende op dien der stemming, welke opening te 9 uren zou aanvangen en onafgebroken moet worden voortgezet. Accnvullingsbegrooting Waterstaat voor 1895 en 1896. De minister van waterstaat hoeft in zyne begrootmg van 1895 eenige wyzigingen en aanvullingen voorgesteld, die zondir verhoo ging van het eindcyfer kunnen geschieden. Zy loopen over verschillende posten en zyn in hoofdzaak van ondergeschikten aard. By de aanvulling der begrooting van 1896 wordt o. a. f 110,000 aangevraagd tot ver hooging van den post tot herstel van winter en stormschade. De verschillende verhoogin gen op dun dienst, ad f 167,960.S9, kunnen gevonden wo.den uit het overschot, dat op het hoofdstuk beschikbaar zal biyven. 55H0lla.11.di»." Van de roeiwedstryden, Zaterdag door de zeil- en roeivereeniging „Hollandia" op don Ryn by Alfen gehouden, deedden wy reeds zes nummers mee. Wy komen thans op den uitslag der overige nommers terug. Single Sculling Outrigged (Seniores). Ingeschreven: „Deutsche Turn und Ruder- Verein" van Rotterdam, „De Hoop" van Am sterdam, „Nereus" van Amsterdam en „Njord" van Leiden. Prys: Een verguld-zilveren medaille, be haald door „De Hoop" in 7 min. 7'/j sec. Premie: Een zilveren medaille, behaald door „Nereus" in 7 min. 19VS 60c. Cano's. Ingeschreven: „Willem III" van Amsterdam. Dit Dommer werd niet gerosid. Achlriems-gickcn Outrigged (Seniores). Ingeschreven „De Hoop" van Amsterdam, „Triton" van Utrecht en „Laga" van Delft. Prys: 9 verguld-zilveren medailles, behaald door „Triton" in 6 min. 28 sec. Premie: 9 zilveren medailles, behaald door „De Hoop" in 6 min 43 sec. De baan was opgegeven als zy'nde 2000 meter; indien deze lengte juist is, dan zyn de tyden werkeiyk prachtig. Het weer was zeer gunstig; het woei wei nig en het zonnetje scheen lekker op het water. Er was nogal aardig wat publiek. Na afloop der roeiwedstryden, die voor „HolLndïa" oen suoces waren, had er in „St.-Joris" te Alfen een dioer plaats, waar de pryzen door dr. H. Meursinge, president van de Vereeniging, met een toepasselyk woord uitgedeeld werdeD. Dc zeilwedstrijd, uitgeschreven door dezelfde Vereeniging, werd gisternamiddag op het Brasemermeer gehou den en tevens door veel beter weder begun stigd dan verleden jaar, toen het byna blad stil ia de natuur was en het concours moor op een dryf- dan op een zeilparty geleek, zoo dat enkele nommers zelfs niet geheel konden worden gedaan. Nu was dit anders; er woei een vry stevige zuidwestenwind en by herhalicg maakten de zomerwolken plaats voor een helderen zonneschyn, welko h&t prachtige schouwspel, dat de uitgestrekte watervlakte met de menigte zeilende vaartuigen en hun blanko zeilen aanbood, nog verhoogde. De belangstel.ing was ook grooter dan ver leden jaar; uit Leiden en Amsterdam, raaar vooral uit de omstreken, waren een menigte boeiers en an iere vaartuigen, vele ook met stoom, opgekomen om de boorden van 't bekende „eilandje", van waar men een uitzicht op hot heele meer heeft, met vlaggen en wimpels aan het tuigage, te illustreeren. Ook het eilandi9 zelf verkeerde wegens den weinig gevallen regen, voor een pic-nic in uitstekende conditie. Dat het schoone geslacht onder zulke omstandigheden ook goed vertegenwoordigd was, behoeft geen betoog. De wedstryd begon precies op tyd, te twaalf uren, was omstreeks vier uren afgeloopen en werd door muziek, welke zich aan boord der feestboot bevond, opgeluisterd. Een uitslag lateu we hieronder volgen: Scherpe- en Centerboard-vaartuigen groot boven 4 tot en met 6 wedstryd- tonnen. (Kasse E.) Prys: Een kunstvoorwerp. Premie: De groote verguld-zilveren medaille der Veree niging. Ingeschreven: „Yum-Yum," van jhr. W. Six, te Amsterdam, en „Valk," van F. Frans Hendriks, te Amsterdam. „Valk" gaf vóór aan „Yum-Yum" 24 seconden. Prys: behaald door „Yum-Yum" in 1 u. 40 m. 30 sec. Premie: niet toegekend, omdat er slechts 2 mededingers waren. Scherpe- en Genterboard-vaartuigen groot boven 2'/x tot en met 4 wedstryd tonnen. (Klasse F.) Prys: Een kunstvoorwerp. Premie: zilveren medaille der Vereeniging. Ingeschreven: „Vlieg," van H. Molenpage, te Amsterdam; „Wilhelmina," van P. Veen Ezn., te Amsterdam; „Gitana," van H. J. Plant, te Schiedam; „Meeuw," van "W. J. Vollenhove, te Rotterdam. (Do laatste is niet uitgekomen.) Prys: behaald door „Vlieg" in 1 u. 44 m. 40 sec. Premie: door „Wilhelmina" in 2 u. 3 m. 34 sec. Scherpe- en Centerboard-vaartuigen, groot tot en met 2l/a weds try dtonnen. (Klasse F.) Prys: Een kunstvoorwerp, aangeboden door den Burgemeester V3n Oudshoorn Premis: Een kunstvoorwerp. Ingeschreven: „Ondine," van D. Lemmer zaal, te De Kaag; „Rondinc-lla," van H. Schut ter, te Rotterdam; „Anna," van P. F. Sjoukes, te Amsterdam, „Catharina," van B J. Couvóe, f- te Haarlem; „Madjoe," van Jan C. Teves, to Maarsen. „Ondine" gaf vóór aan u Catharina" en „Madjoe" 25 sec., aan .Anna" 38 sec. en aan „Rondinella" 3 min. 13 sec. Prys: „Madjoe" in 51 m. 40 sec.Premie: „Catharina" in 1 u. 30 sec. JachtenBoeiers, Botters, enz. groot boven 3 tot on met 5 wedstrydtonnen. (Klasse I Prys: Een kunstvoorwerp Premie: De groote zilveren medaille der Vereeniging. Ingeschreven: „Agonisma," van Joh. Smit, te Slikkerveer; „Elisabeth," van C. Hooykaas, te Rotterdam; „Telephoon," van H. Bernhardt Jr., te Amsterdam. Do „Telepboon" gaf aan „Agonisma" on „Elisabeth" vóór 1 min. 24 sec. Prys: „Agonisma" in 1 n. 40 m. 40 sec. Premie: „Elisabeth" in 1 u. 55 m. 35 sec. De „Telepboon" had by de eerste route een boel verkeerd genomen. Tjottersenz. groot boven 2 tot en inet 3 wedstrydtonnen. (Klasse K Uitsluitend bemand door lief hebbers. Prys: Een kunstvoorwerp, aangeboden door een lid van „Hollandia". Premie: Een kunst voorwerp. Ingeschreven: „Aletta", van A. Parmentier Jr., te Leiderdorp„Argo", van B. C. en P. H. Schouten, te Alfen. „Aletta" gaf vóór aan „Argo" 10 sec. Prys: „Aletta" in 1 u. 1 m. 5 sec. Premie: niet toegekend, omdat er slechts twee mededingers waren. („Argo" deed er over 1 u. 2 m. 5 sec., dus 1 min. langerj. Tjotters, enz. groot toven 1.4 tot en mot 2 wedstrydtonnen. (Klasse L.) Prys: Een kunstvoorwerp. Premie: De groote zilveren medaille der Vereeniging. Ingeschreven„Anna", van M. C. Leiobrandt, te Ouder Amstel; „Ada", van P. J. J. Pan- nema, te Amsterdam. Prijs: „Anna" in 1 u. 11 min. 30 sec. Premie: niet toegekend, omdat er slechts twee mededingers waren. Tjotters, enz. groot tot en met 1.4 wedstrydtonnen. (Klasse L.) Prys: De verguld zilveren mcdaillj der Ver eeniging. Premie: De zilveren medaille der Vereeniging. Ingeschreven„Johanna", van W. G. Sil- levis, to Leiderdorp; „Cornelia", van J. Van Gelder Jr., te Amsterdam; „Anna", van J. Lip3, t9 Amsterdam; „Anna Maria", van H. Hopman, te Leiden „Auna" gaf vóór aan „Cornelia" 40 sec., aan „Johanna" en „Anna Maria" 1 min. 4 sec. Pry's: „Cornelia", in 1 u. 19 m. Premie: „Anna Maria" in 1 u. 19 min. 55 sec. Platbodem- Vaartuigen. Prys: Een kunstvoorwerp. Promie: Een kunstvoorwerp. Ingeschreven: „Neptunus", van Job. v. d. Hoorn, te Roelofarendsveen„Vier Gebroe ders", van H. v. d. Nieuwendyk, te Iloogmado; „Piet Hein", van N. Rodc-nwijk, te Roelof arendsveen; „Zwerver", van F. Van Haas trecht, te Sassenheim„Voorwaarts", van A. Meskers, te Hillegom; „Albatros", van J. Van Beek, te Roelofarendsveen. Prys: „Vhr Gebroeders", in 1 u. 11 min. 30 sec. Premie: „Zwerver", in 1 u. 16 m. 30 sec. Da af te leggon afstand voor alle vaar tuigen was 5 Engelsche zeemylen. Door de meeste nommers werd tweemaal de route gezeild. Dit Hollandsche waterfeest is weder uit stekend afgoloopen. Alleen daarna begon het een weinig te regenen. Van een byzonder feit is echter nog melding te maken. Toen nl. „Yum-Yum" van jhr. Six tegen „Valk" van den heer Frans Hondriks kampte, ont moette zy onderweg een boeier (tjotter) van dr. R., te Rypwetering, welke by een plotse- lingen rukwind was omgeslagen, waardoor een drietal personen met den eigenaar er onder geraakten. De bemanning van de „Yum-Yam", mot jhr. Sis, staakte den wedstryd, redde d&vier personen, bracht ze aan wal en zette eerst daarna den stryd tegen „Valk" voort, met hot gevolg dat zy tèch won, zoodat jbr. Six, by do prijsuitreiking, wtlko na afloop van al do nommers op dek van do feestboot ook nu door dr. H. Meursinge geschiedde, niet alleen als prijswinner, maar ook als menschenredder kon worden geluk gewenscht. De tjotter zelf was inmiddels door een paar voorbyzeilende schippers overeind geholpen, terwyl het ongeval wordt toegeschreven aan het zeilen met vasten schoot. Aan het einde zyner toespraak bedankte dr. Meursinge allen, die hadden medegewerkt om het feest te doen slagen of luister by to zotten, sprak hy de hoop uit dat h»t volgend jaar, als hot derde lustrum van „Hollandia." zal worden gevierd, in warkelykhwd schitte rend zal zyn en stelde by voor een „hoch" aan te heffen voor de dames, die nu dit feest met hunne tegenwoordigheid hadden vereerd, aan welk. verzoek driemaal op luider wjze werd voldaan, waarna door allen de terug tocht werd aanvaard, het „eilandje", waar dezen dag zooveel drukte, bewtging en ong§- dwongen vroolykbeid had geheerscht, zóó dat er zelfs op de maat der muziak werd gedanst, andermaal tot zyn gewone stilte terugkeerde, en do twe6daagsche feesten met een gezellig diner in „Shit-Joris" te Alfen werden besloten. Gemengd Nieuws. De tweede élite specialiteiten- voorstelling van het gezelschap onder directie des hoeren H. H. Bode van den koninkiyken circus Oscar Carré, uit Amsterdam, gisteravond in de Stadszaal gegeven, verschafte den niet talryken aanwezigen geen minder genoegen dan de vorige maal het geval was. Opnieuw werd er ook by val ingeoogst, vooral meteen nieuw nonimer, dat niet op het eerste programma stond. Hier tor stede had Zaterdag- namiddag omstreeks vyf uren de 3-jarige Hendrik Maas, wonende in de Kaarsenmakers- straat 26, die de gewoonte had met zyn vader naar diens werk mede te gaan, op een onbewaakt oogenblik h2t ongeluk to water te geraken in de Binnenvestgracht b(j de be- graa'plaats aan de Groenesteeg. Toen de vader hot knuapje na eenigen tyd vermiste, zag hy sl spoedig diens pet dryven, en de eerste greep, dien hy in 't water deed, bracht hem tot do treurige ontdekking, dat de kleine verdronken was. Do hulp, door twee geneesheeren, die spoedig ter plaatse» aanwezig waren, verleend, mocht niet meer tot een gunstig resultaat leiden. De verslagenheid der ouders is te begrypen. In do match Ajax II (van Leiden) tegon H C. C. II, die gisteren in Den Haag plaats had, begon Ajax H met 55 (D. v. Manen 15, F. De Stoppelaar 16 not out). H. C. C. II antwoordde met 35 (v. Deynse 14), H. Cramer nam 5 wickets voor slechts 6 runs. In de tweede innings, die niet word uit gespeeld, daar de bepialde tyd verstreken was, maakte Ajax II 97 (Kraseman 12, H. Juta 15, H. Adam 16, C. Koolemans Beyne 10, S. De Vries 10); H. C. C. II 89 voor 9 wickets, (Kleyn 15, Wolfson 29 not out). Do Leidenaars wonnon dus op de eerste innings met 20 runs. Zaterdag-namïddag deed een heer een rytoertje per fiets. Op den Zoeterwoud- schen S.ngel gekomen, omstreeks vyf uren, werd by door eenige opgeschoten knap9n lastig gevallen; zelfs had één dier jongens de brutaliteit een stoen op te nemen en te trachten dezen den ryder tegen het hoofJ to slingeren, W6lk doel ook bereikt werd. Öe heer steeg hierop af en begaf zich naar den steen werper, dezon vragende waarom hy met den steen gegooid had. D9 andere jongens, in den waan verkee renden, dat by een particulier persoon was, ontzagen zich niet tot handtastelykheden jegens hem over te gaan, waarop genoemde heer (de controleur van politie J., in politiek) in rechtmatige verontwaardiging den jongen stevig vastgreep, en hem vervolgens later aan een politieagent overgaf, die hem naar het commissariaat van po-lirie bracht. De overige jongens zetten het daarna op een loopen, doch zullen hoogstwaarschijnlyk wel gevonden en gestraft worden. In den vroegen ochtend van gi&- teren bad een Leidscb vïsscher, die door een toeval werd overvallen, het ongeluk in dea Plantsoensingel alhier te ger-.kon. Gelukkig bad hy twee jonge famihe-Ieden by" zich, die alles in het werk stelden tot zyn redding. Ook werd de politie mtusscben gewaarschuwd en met vereende krachten slaagde men er toen in den jongen man, die nog niet geheel bygekomen was, te redden en daarna naar zyne woning te brengen Op „Rbynzigt" werd Zaterdag 11. door het bestuur der Leidsche Zwemclub, bijgestaan door den directeur der zweminrich ting, gelegenheii gegeven tot het afleggen van het examen ter verkrijging van het diploma als geozfend zwemmer (geheel gekleed). De namen der geslaagden zyn: Cornell 1 Theodora Johanna Van Assendelft de Coningh, Rutger Horst, Willem Anton Oudshoorn, Frans Heintz en Anton Bernard Horst. Zaterdagavond werd de brandweer te 's Gravanhage gealarmeerd voor eer» zwaren uitslaanden brand in een schoenenwinkel op den Visschersdyk, aldaar. Het winkelhuis met daarboven gelegen woning is geheel uitgebrand. Persoonlyke ongelukken vielen niet voor. Als oorzaak van den brand wordt genoemd bet vallen van een petroleumlamp. Hoe het vuur zulk een omvang heeft ge kregen, is een raadsel, daar het perceel in de onmiddoliyke nabyheid van de Brandweer kazerne gelegen is. Men vermoedt, dat te lang is gewacht met alarmeeren.. Gisteren weid op de Schelp kade in Den Haag een 7-jarig knaapje over reden door een wielryder, die onbesuisd reed. Het kind bleef met een gat in 't hoofd en mot een ontwricht armpje liggen, torwul de wielrijder, zonder er zich om te bekommeren, wegreed. Het O, M. b (j de Haagsc-he recht- bank vorderde in de heden gobouden straf zitting voor een stoker uit Dordrecht, die te Rotterdam een ry wieL huurde en ait to Leiden verkocht, één jaar gevangenis. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden: den schipper uit, Leiderdorp, die zich schuldig maakte aan diefstal van onderscheidene goederen, tot drie jaren, en de twee mannen, die naby de gemeente Delft twee koeien uit de weiie ontvreemdden, resp. tot twee jaar en tot een jaar en zes maanden. Gister-(Zondag-)avon d vierden do "Warmondscho schakers, in gezelschap van een Haagsche schaakvereeniging en verschei- deno Lei-ienaars, hun jaarlyksch sebaakfeestje, by welke gelegenheid de heer J. F. S. Esser een simultaan-voorst&lling gaf. Hy speelde achttien pjityen, waarvan by er vier v rloor, twee bleven onbeslist, terwyl de overige doac hem werden gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2