Donderdag SS Mei. A°. 1896 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N°. 11120. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Loidon per 3 maanden. i f 1.10. Franco per post t 1.40. Afzonderlijke Nommers i 0.05. PRIJS DER AD VERTEN T1ËN Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootero letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgevingen. Vergadering vau deu Gemeenteraad yau Leiden, op Donderdag 28 Mei, des cauüddage te twee uren. Panton ter behandeling: 1°. BenooroiDg van een derdon onderwijzer aan de echool derde klaeso No. 1. (96) 2°. Idem yan eene vierde onderwijzeres in de hand werken aan de echool vierde klasse No. 1. (104) 3°. Idem van eene vierde onderwijzeres in do hand werken aan de school derde klasse No. 4. (101) 4°. Idem van een Hoofd der Meisjesschool lste klasse. (106) 5°. Voorstel tot wijziging ran de Verordening, regelende het getal, enz. der leorareesen en leeraren aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (110) 6*. Benoeming van eene leerares in do natuur- en scheikunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meiejes. (107) 7°. Idem van een loeraar in de geschiedenis aan da Hoogere Burgerschool voor Jongens. (107) 8°. Idem van een lid der Commiséie voor de Be waarscholen. (115) 9°. Verzoek van de weduwe M. Van LoenvreD, geb. La Fleur, om terugbetaling van schoolgeld, lager onderwas. (97) 10°. Idem van ilej. G. M. Breebaart, om ontslag ale cors'e onderwgzores in de handwerken aan de school derde klasse No. 1. (98) 11°. Idem aio voron van A, L. Van den Berge, als derde onderwijzer aan de Jongensschool 2de klaeso. (100) 12°. Suppletoirs staat van bogrooting, dieist 1896, ad ƒ392.500. Erankzinnigerge>ticht. (102 on 119) 13°. Idem als voren, ad 1322.48s. Arcbiefgebouw. (103 en 118) 14°. Voorstel tot regeling van de jaarwedde van don Boekhouder der Stedelijke Gasfabriek. (105) 15°. Id> m tot wijziging van de regeling van hot aantal k urmeesters van vee en vltesch. (108) 16°. Verzoek van E. A. H. Seipgons, om ontslag als loeraar aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens en voorstel tot het verleoncn van eene toolago. (109) 17°. Rekenii'g van den Scliuttoreraad over 1896. (111) 18°. Voorstel tot wijziging van de Verordening voor do Hoogere Burgerschool voor Jongens, van 3 September 1895. (112) 19°. Verzoek van W. H. Van Oordt, te Valkonburg, om vrijstelliog van schoolgeld, Hoogere Burger school voor Meisjes. (113) 20°. Voorstel omtrent het verrichten van eenigo workzaamhedon aan de pachterswoning Spau- jaardsbrug. (116) 21°. Vas'stelling van het Kohier der Plaataolijko Directe Bela.iting, dienst 1896. (120) 22°. Bezwaarschriften tegen het Tweede Suppletoir Kohier der Plaatselijke Directe Belasting, dienst 1895. (114) Leiden, 27 Mei. Gisteravond werd in het Nutsgebouw alhier de jaariyksehe vergadering gehouden van de Yereeniging „Schoolkindervoeding". De voorzitter, de heer Kutsch Lojenga, opende de vergadoring en herinnerde met een enkel woord aan het vele goede, dat de Vereeniging doet, gelyk ook in den afgeloopen winter wederom was gebleken, waarom wy, zeide spr., dankbaar zyn voor den steun, dien de Vereeniging van vele kanten ondervindt. Bijna alle wtrkliodenvereenigingen houden op hunne jaariyksehe vergadering eene col lecteten behoeve van „Schoolkindervoeding" en van de Studenten-Muziekvereeniging „Sempre Crescendo" mochten we eene belangryke bydrage ontvangen, de helft van de opbrengst van eene uitvoering voor een liefdadig doel. Spr. herdacht met eon woord van weemoe- dige dankbaarheid wylen den heer M. Kooy, penningmeester der Vereeniging, wien 't oen lust was aan betgeen hy deed zyn heole hart te geven, zoodat de Vereeniging door zyn heengaan een groot verlies heeft geleden. Gelukkig, dat de heer A. J. Witmans Mz. zich aanstonds bereid heeft verklaard zyne taak over te nemen en die met loffelyken (jver vervult. Na voorlezing van de notulen volgde het verslag van den secretaris, waaraan o. a. het volgende is ontleend: Het verslag over het vorig jaar eindigde met den wensch, dat het ledental der Ver eeniging vertienvoudigd worden mocht. Die wensch is tot heden niet vervuld. Maar we zyn toch op den weg er heen. Op 1 April 1895 telde de Vereeniging 159 leden. Hiervan heeft ze er een dozijn moeten missen door bedanken, naar elders vertrekken of overlijden. Door het rondzonden eener cir culaire vanwege het bestuur zyn er intusschen vele leden bijgekomen, zoodat het ledental op 1 April jl. 295 bedroeg, met een contributie- Bom van f 516. Daarbij hebben 74 personen zich verbonden tot het schenken oener jaar lyksche bydrage tot een gezamenlijk bedrag van f 90.75. „Schoolkindervoeding" kan thans alzoo rekenen op een vast inkomen van ongeveer f 600, d. i. juist het dubbelo van het vorig jaar. Het is zeker onnoodig, te zeggenhoe bemoedigend deze vooruitgang voor het bestuur is. En behalve van vele particuliere personen, heeft het bestuur in den afgeloopen winter nog finantiëelen steun ondervonden van een 6-tal werkliedenverenigingen (Kappers- en Barbiersvereeniging, Tuiniersvereeniging, Meu- belmakersvereeniging, „Vergunning", Smeden- en Koperslagersvereeniging en Timmerlieden- vereeniging „Vooruit"), terwijl, gelijk reeds be kend de Studc-nten-muziek-vireeniging „Ssmpre Crescendo" de helft der niet geringe opbrengst van een barer concerten in do kas der Ver eeniging stortte. Dankbaar voor zooveel bewijzen van sym pathie, heeft het bestuur in den afgeloopen winter zyn taak verricht. Evenals in den winter van 1894 1895 is aan de meest behoeftige kinderen van de beide openbare scholen voor onvermogenden, de Christelijke school voor on- en minver mogenden en de Roomsch-Katholieke jongens- en meisjesscholen tweemalen per week erwten soep verstrekt. Door de mildheid van den heer C. Christiaanse Jr. is het bestuur 3- maal in de gelegenheid geweest den kleinen vleeschsoep voor te zotten. Hiermee heeft genoemde heer aan zyn indertijd gedane belofte tot h6t schenken van een vette k09 ruimschoots voldaan. In naam der arme kinderen brougt het bestuur hem hiervoor den hartelyksten dank. De uitdeeling ge schiedde tus6chen 2 Dec. en 4 Maart, hst getal kinderen liep tusschen 415 en 440, zoodat in het geheel 10,755 porties zijn uit gereikt. Ofschoon het aantal kinderen veel grooter was dan in den voiigen winter, is het getal poitie3 ongeveer 1000 minder, doordat wegens zachtere weersgesteldheid de uitdeeling 3 woken vroeger eindigde. 10,755 porties dat getal is evenwel niet weinig, maar het zal veel, veel grooter moeten worden. Niet alleen is gebleken, dat er meer arme kleinen kinderen bygekomc-n zyn, maar ook zal het voor iedereen duidelijk zyn, dat „Schoolkindervoeding" nog slechts ten halve of nog minder werkt. Immers, de kinderen, die door bet bestuur en hun onderwyzers geacht worden, onze voeding noodig te hebben, lyden gebrek niet 2, maar 7 dagen in de week. Het ligt dus voor de hand, dat de Vereeniging ook 7 dagen haar hulp be hoorde te verschaffen. Het spreekt wel van zelf, dat zij dit zoo opeens maar niet kan daar is geld voor noodig, veel meer, dan waarover zy tot heden heeft kunnen be schikken. Daarom, hoe dankbaar het bestuur ook zy voor den ontvangen steun, het kan niet nalaten, dringend er op te wyzen, dat de inkomsten der Vereeniging nog belangrijk moeten toenemen, zal zy aan haar doel vol doende kunnen beantwoorden. En nu, lettende op de in het vorig jaar in ruimer mate ondervonden belangstelling en hulp, durft het de hoop voeden, dat het door den wel dadigheidszin der Leidsche burgery in staat gesteld zal worden, steeds bet6r de ellende te kunnen lenigen. Warme dank wordt gebracht aan het bestuur der vereeniging van den H. Vincentius a Paulo, aan een 4 tal jonge dames uit die Vereeniging, aan de hoofden, onderwyzers en onderwijzeressen der betrokken scholen, die het bestuur allen in meerdere of mindere mate by den arbeid hebben bijgestaan. Daarna deed de penningmeester rekening en verantwoording, waaruit blijkt, dat de ont vangsten hebben bedragen d9 som van f 1616 91 met inbegrip van het batig saldo van het vorige jaar ad f 594.76s en de uitgaven ƒ981.38, zoodat er een batig saldo is van f 635.53. Tot bestuurders werden gekozen in plaats van wijlen den heer M. Kooy, aftred. in 1897, de heer H. J. Van Raay, en in plaats van de aftredende leden de heeren Botermans, Kouw en Vos, de heeren C. Kuhlman, F. F. Duy- verman en H. De Kier. Tot penningmeester is benoemd de heerA. J. Witmans Mz. Tot secretaris is benoemd in plaats van den aftredenden heer Vos de heer W. Rank. Als niemand iets meer heeft in het mid den te brengen, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten, met dank voor de tegenwoordigheid der leden, met dank aan de afgetreden bestuurders en met een woord van aanbeveling van de goede zaak, die de Vereeniging tracht te bevorderen. De minister van binnenlandsche zaken heeft met ingang van 1 dezer op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan dr. H. W. Bakhuis Roozeboom, als assistent voor de scheikunde aan de Ryks-universiteit te Leiden. Aan de algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk is een adres gericht door leden der Ned- Herv. gem. te Amsterdam, waarin adhaesie betuigd wordt aan het bekende Lsidsche adres. Ook in Amsterdam wordt, zoo k'agen de adressanten, geen modern predikant beroepen, tot groote schade van de gemeente. En het is toch zeer wel mogelijk, dat verschillende godsdienstige richtingen in liefde en verdraag zaamheid in één kerkverband leven, getuige Leeuwarden, Zwolle, Zutfen, enz. Voor het c-xamen voor onderwijzeres zijn geslaagd do dames G. Cramer en C. D. De Haas, beiden van Leiden. De nieuwe wet tot uitvoering van den dienst der Rijkspostspaarbank treedt 1 Juni a. s. in werking. Da voornaamste wijzigingen en aanvullingen in de bestaande bepalingen zijn de navolgende; Het maximum tegoed, waarvoor rente wordt uitgekeerd, is verhoogd tot 1200; voor vereenigingen, stichtingen oo fondsen van maatschappelijk of godsdienstig beiang of tot onderling hulpbetoon 2400. Er worden voor de inlagen van f 1 op formulieren VI en Vla spaarbankzegels inge voerd. Na 31 Juli a. s. worden inlagen met die formulieren voorzien van postzegels niet meer aangenomen. Terugbetalingen op boekjes ten name van minderjarigen aan den houder zeiven zyn toe gelaten, behoudens verzet van vader of voogd. Boven don leoftyd van 12 jaar is, wanneer de vader of voogd terugbetaliüg verlangt op het boekje ten name van een kind of pupil, daartoe de machtiging van den kantonrechter noodig. Gehuwde vrouwen kunnen, zonder bijstand van den echtgenoot, spaarbankboekjes be komen, daarop inlagen doen en terugbetalingen vorderen. De gelegenheid worde opengesteld om door tusschenkomst der postkantoren voor het geheel of gedeeltelijk te-rag van een spaar bankboekje, inschry vingen op naam te koopen, in een der Grootboeken van de 2'/2- of 3-pCts. Nationale Schuld, zoomede obligation ten laste van den Staat, rentende 3 pCt., of certificaten, aan toonder, van inschrijving in een der Grootboeken van de 2'/i-of 3 pCts. Nationale Schuld. De heer J. De Wilde, Israëlietiscb gods dit nstleeraar te Alfen aan den Ryn, heeft het beroep als zoodanig te Paramaribo aangenomen. In eene vergadering van stemgerechtigde leden der Ned.-Herv. gemeente te Noord wykerhout tot voorziening in de predikants vacature is met byna algemeene stemmen besloten te beroepen den heer D. J. Van Aalst, te Hoorn, candidaat. De heryk van maten en gewichten zal dit jaar te Haarlemmermeer plaats hebben als volgt: lo. Hoofddorp, ten huize van J. Boom, op 29, 30, 31 Juli en 1 Augustus; te Nieuw-Vennep, ten huize van A. Duiven voorden, op 9 en 10 Juli. De ijkletter is G. Het onderzoek der te Zoeterwoude ge vestigde verlofgangers der militie te land, die voor 1 April 11. in het genot van onbe paald verlof zijn gesteld en met in Juni dezes janrs in weikelyken dienst moeten komen, zal worden gehouden te Leiden in het Invalidenhuis op Dinsdag 2 Juni a. s., des voormiddags te halftien. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Zoetermcerschen of nieuw Drooggemaaktcn polder ónder Zoetermeer, zyn tot heemraden herkozen de heeren P. J. Reyi.e veen en P. Groenewegen. Tot onderwijzer aan de school met den Bijbel te Zoetermeer en Zegwaard is bonoemd de heer G. A. Van den Berg, te 's Gravenhage; tot onderwijzeres aan de Cbr school te Uit hoorn, mej. M. H. Schut, van Ouderkerk aan den Amstel. Beroepen is by de Ned.-Herv. te Fijnaart en Heymngen dr. F. J. Los, te Bruchem en Kerkwijk. Uit Den Haag meldt men aan de „Tel.", dat majoor Roersch en kapitein Schoemaker, beiden van het Indische leger, thans met verlof hier te lande, zich ter beschikking hebben gesteld voor Atjeh, doch door de ge- neeskundigo commissie tydelyk ongeschikt werden geacht voor den kolonialen dienst. Naar men verneemt, is in den toestand van den heer Allard Pierson, oud-hoogleeraar aan de universiteit te Amsterdam, nog geen verandering gekomen. De lijder was in de laatste dagen meestal bewusteloos. Door de algemeene vergadering van aan deelhouders in het „Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage" is eorvol ontslag op zjjn verzoek verleend aan den beer J. Visser, als hoofdredacteur van dat blad en in diens plaats benoemd de heer mr. baron Van Vredenburch te Utrecht. Uit Amsterdam meldt men, dat de voor drachten tot naasting der tramlijnen van de „Amsterdamsche Omnibus-Maatschappij" en tot gemeente exploitatie van de tram binnen kort verwacht worden, alsmede dat Pauwels thans defini'ief zyn contract met de Holland- sche Opera neeft verbroken en in het Kaiser - liche Hoftheater te Berlyn zal optreden, en wel voor de eerste maal als Lohengrin. Prof. Julius Hey zal hem onderricht in het Duitsch geven. Het gemeentebestuur van Rotterdam schynt thans ernstig voornemens om te gemoot te komen aan de veelvuldig geuite klachten omtrent do gebrekkige huisvesting van het gemeentelijk archief. Naar men althans verneemt, vertrekt eerst daags de archivaris de heer J. H. W. Unger, in gezelschap van den directeur der gemeente werken, don heer De Jongh, naar Parijs, om de verschillende inrichtingen aldaar inoogen schouw te nemen. De gemeenteraad van Dordrecht verleende gisteren tegen 1 Sept. op de meest eervolle wyze ontslag aan dr. S. J. Warren, als rector van het Gymnasium aldaar, wegens diens be noeming als rector te Rotterdam. De heer Scheffer, directeur vaD een der afdeelingen van het Reichs Postambt te Ber lijn, is het grootofficierskruis van de orde van Oranje Nassaa verleend. De minister van koloniën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in het cursusjaar 1896/97 geene gelegenheid bestaat, om, overeenkomstig het reglement, vastgesteld by koninklijk besluit van 6 Mei 18S6 no. 41 en gewyzigd by de koninklijke besluiten van 12 April 18S9 en 8 Mei 1895 no. 66 en 21, te worden aangenomen ter opleiding tot officier van gezondheid bij het leger in Neder landsch Indië. {Sis.-Cl.) Bij de te Groningen wonende familie is het bericht ontvangen, dat dezer dagen in Atjeh gesneuveld is de fuselier Hendrik Van Wijk. Het stoomschip „Edam", van Nieuw York naar Amsterdam, met 45 kajuitspassagiers, passeerde 26 Mei Wight; de „Bromo", van Java naar Rotterdam, arriveerde 26 Mei te Suez; de „Merapi" vertrok 26 Mei van Rotter dam naar Java; de „Prinses Marie", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Mei te Genua; de „Reichstag", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, passeerde 25 Mei Ouessant; de „Spaarndam," van Niouw- York naar Rotterdam, passeerde 26 Mei Prawlepoint; de „Prins Frederik Hendrik" vertrok 23 Mei van Nieuw York naar W.-Indiè; de „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 26 Mei Dungeness. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 28 dezer niet plaats hebben. Bjj koninklijk besluit is aan dr. C. J. Van Ketwich, emerituspredikant te Leiden, en aan dr. H. G. Hagen, predikant te Leiden, verlof verleend tot het aannemen van de versierselen van ridder der orde voor militaire en civiele verdiensten van Adolf van Nassau, hun door den groothertog van Luxem burg, hertog van Nassau, geschonken. Benoemdjhr. mr. P. J. Boddaert, te Ommen, met ingang van 1 Juni a. s., tot schoolop ziener in hot arrondissement Ommen. De kapitein op non-activiteit jhr. W. C. Snoeck, van bet wapen der artillerie, op zijne aanvrage, met ingang van 1 Juni a. s., op pensioen gestelden het bedrag van het pensioen bepaald op f 3 560 's jaars. Bevorderd de ingenieurs van den Rijkswater staat 2de kl. J. G. Ermerins en D. J. Steyn Parvé tot ingenieur lste kl. TWËËDË ËA9IESI. Voortzetting vaa het debat over art. 1 der Kieswet. De heer Lely verdedigde nader het eerste gedeelte van het amendement Borgesius c. s. (continuïteit van woning) en deed uitkomen, dat de minister thans alleen disqualiteit van de woning in aanmerking wenscht te brengen, geheel in strijd met de meening van het vroegere Kamerlid Van Houten en den schrijver i de „Staatkundige brieven." Vervolgens constateerde spr., dat door dit amendement de grens der Grondwet niot wordt overschreden, hetgeen ook door den heer Mees werd erkend. Waar onomstootelyk vast staat, dat door dit amendement tienduizenden kiezers zullen worden, die het volg.n3 het Regeerings-ontwerp niet zullen worden, daar staat dus ook vast, dat dit ontwerp niet zoo ver gaat als de Grondwet toelaat, en daarmede wordt onloochenbaar geconstateerd, dat do heer Mees, die eenige jar6n geleden zoover wilde gaan als de Grondwet toelaat, thans van inzicht is veranderd. Ten slotte constateerde spr., dat, waar '8 ministers ambtgenoot, de heer Röell als Kamerlid twee jaar bewonen van een huis een kenmerk van welstand noemde, d9 mi nister Van Houten dit een kenteeken van armoede noemde. De heer Drucker verdedigde nader het tweede gedeelte van het amend, (meer dan 1-maal verhuizen in 6 maanden), dat tot zyne verwondering ook door den minist-r bestreden is. Heeft de Regeering bepaald bezwaar hot verhuizen naar eene andere gemeente toe te laten, dan zou dat te ondervangen zjjn door het meer dan eenmaal verhuizen toe te laten binnen eene zelfde gemeente. Eindelyk het derde amendement: Wanneer de minister vasthoudt aan de stblling, dat het kenmerk van welstand eindigt, waar de be lastbaarheid ophouut, dan kan gerust van verder debat over art. la tot en met b No. 1 geëindigd worden, want dan blijkt daaruit, dat wy hier met eene zuivere belasting- kieswet te doen hebben, al is by de behan deling der wet op het personeel ook nog zoo sterk het verband tusschen die wet en het kiesrecht ontkend. Do houding van dezen minister by de behandeling van het personeel heeft geen oogenblik do9n denken, dat toen maals tevens behandeld werd de belangrijkste wet, waartoe ooit een minister van binnenl. zaken geroepen kon worden. Nog steeds ont kende spreker dan ook, dat door de wet op bet personeel iets beslist is over kiesrecht. Spreker hield vol, dat 's ministers bewering, dat de grens voor belastingwet en kiesrecht identiek is, door geen enkel argument is gestaafd. Nogmaals ontkende spreker, dat door aan neming van eene grens voor de personeele belasting iets beslist is ten aanzien van de grens voor het kiesrecht. Dit blykt ook dui delijk uit het vragen van de ministeriëele pers om inlichtingen aangaande de tabel. Maar nu zegt de minister eenvoudig: de cijfers van de tabel zfjn de vrucht van een nauwkeurig on derzoek, en dus hebt gy haar maar aan te nemen. Van verdere toelichting geen sprake. En tot de voorstellers van het amendement zeide de minister: hoe zoudt gij als rogeering uwe cijfers verdedigen? Hoe zy dat in die positie zouden doen, daarin hebben de voor stellers zich nog niet ingedacht, maar niet te betwisten i3 hot toch, dat spreker moer voor de door hem genoemde cijfers heeft aange voerd dan de Regeering voor de hare. En de vrees van enkele ODgeschikten binnen te balen mag niet leiden om een massa ge- schikten buiten te houden. Spr. hield de juistheid der door hem ge noemde cijfers vol, en constateerde nogmaals, dat hot voorgestelde amendement volkomen past in de historische lijn van dit ontwerp, en trachtte dit aan te toonen met een beroep op de discussie van 1894. Vooral deed hy uit komen, dat aan de cyfers, waaraan nu de heer De Beaufort zegt dat er geen autoriteit aan moet worden toeg-kend, destijds wel eene groote autoriteit werd toegekend, zoodat zy op groote oranje-plakkaten den kiezers onder de oogen werden gebracht. De omstandigheden zyn veranderd, zegt men, maar aangetoond heeft men het niet. Eigeniyk blykt, dat zy, die nu terug willen, erkennenwy hebben meer beloofd aan de kiezers dan nader bleek noodig te zijn. Wordt dit amendement niet aangenomen, dan blykt, dat men thans niet zoo vor wil gaan als men in 1893/94 in uitzicht heeft gesteld, en dat men hier slechts te doen heeft met eene voorloopige kiesrecht-regeling, die niet tot tevredenheid kan leiden. De heer Travaglino verdedigde nader zyn amendement om de leeftyd-grens van den kiezer op 28 jaren te stellen. De heer Da Boer verdedigde nog nader zyn amendement om den leeftijd te brengen op 23 jaren. De heer Fan Karnebcck verdedigdo zyn amendement en betoogde dat het niets anders beoogt, dan het kiesrecht in overeenstemming te brengen met de wet of het personeel. De heer Van Karnebeek heeft, als amen dement op het tweede gedeelte van art. 1 der Kieswet voorgesteld, te doen vervallen het kenmerk van het inkomen en alleen het minimum-pensioen, tot het bedrag als voor do gemeente hunner inwoning in do tabel thans voor het inkomen is vermeld, onder hot eerste der aanvullings-kenmerken op te nemen. Door den heer Farncombe Sanders zyn eenige amendementen voorgesteld, strekkende: lo. om de opgave van candidaten te doen geschieden niet door ten minste 50, maar door ten minste 20 kiezers, cn in verband daar mede te doen vervallen de voorgestelde opgave van candidaten door erkende kiesverenigingen 2o. om bevoegdheid te goven aan ieder candidait om op den dag der verkiezing aan den turgemeester een agent op te geven voor ieder stembureau in het district om tegen- I woordig te zyn by het oponon der stembriefjes, en om eventueel de stembus en de pakketten i mede te verzegelen. Die agenten der candi-

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1