Kleine Keukenfornuizen, AANBESTEDING. PlaiSriemen. Toilet-Artikelen, Te koop, KATWIJK-LEIDEN. Terstond gevraagd: MMmi. 1 '"''VA*0"' Botermarkt, LEIDEN. Zeer solide en net afgewerkte Houten Kofiers van af ƒ4 75. Men soint ons heden uit Rotter- dara: Een paar honderd vrouwen brachten heden een betooging 'aan den burgemeester en aan de firma Müller en Co Deze deputatie werd door beiden ontvangen, doch zonder resultaat. Vier voorname cargadoors verspreidden een manifest, waarin zy verklaren zich persoonlijk aansprakelijk te stellen voor do nakoming der loyale belofte van de firma Müller Co. Alle havenkaden zjjn afgezet. Er wordt bijna nergens gewerkt, zelfs op binnonbooten niet. Engelsche werklieden van de Barwichlfin zijn aangekomen; morgen worden er meer verwacht. Hedenavond is er vergadering van vrouwen van werkstakers. Morgen arriveert weer een Engelschman om voor werkstakers te spreken. Commissies uit de stakers zjjn aan de spoorwegstations, om werklieden, die van elders komen, te dwingen terug te gaan. Het bestuur van den R. K. Volksbond heeft een onderhoud met de firma Müller verzocht, op uitnoodiging van de bootwerkersafdeeling van dien bond, wier leden zich noemen „stakers uit nood." Gisteravond passeerden drie wielrijders den Coolsingel te Rotterdam. Eén hunner reed een kind aan, dat viel en zich bezeerde. Burgers trokken party voor het kind, hetgeen ten gevolge had, dat, toen een der wielrijders met zijn rijwiel ging slaan, men twee hunner (de derde was op zyn wiel weggereden) met stokken te lyf ging en ze op hunne hoofden en ruggen stuk sloeg. De politi3 kwam er aan te pa?, beschermde de wielrjjdtrs tegen verdere mishandeling en verzocht beiden mede te gaan naar het bureau in de Witte-de-Wiihstraat waaraan zy voldeden Op weg derwaarts ging een der wielrijders, een Hagenaar, die onder den invloed van ster ken drank verkeerde, de agenten te lyf en stompte één hunner zoodanig in het gelaat, dat de man op den grond viel. De vechters baas werd daarop gearresteerd en na met behulp van burgers aan het politiebureau in de Witte-de-Withstraat gobracht te zyn, in bewaring gesteld. Tegen hem is eene straf vervolging ingesteld. (N. R. C.) Bi) de familie te Werkendam is bericht ontvangen, dat ook hat lyk van den onlangs by Willemstad verdronken schipper F. C. Hakkers is gevonden. Het lyk van den te Molenaars graaf gevonden drenkeling is door de familie herkend als dat van den by na 82 jarigen W. V., uit Gorkum. Hy was 's morgens 6 uren van huis gegaan en naar eerstgenoemde plaats gewandeld, een afstand van ruim drie uren. Sedert eenigen tyd was hy eenigszins in de war; men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Gisterochtend is aan denspoor dijk te Zaandam het lyk gevonden van den werkman P. P. Men vermoedt, dat by den vorigen avond door een spoortrein is aange reden en dat door den schok de dood is ver oorzaakt. Van overrijden althans draagt het lyk de sporen niet. De man ia 28 jaar oud en ongehuwd. Gisternamiddag te halfvyfis te Zaandam ingebroken in de directeurswoning van het postkantoor, gelegen boven dat kan toor. De dienstbode, gerucht vernemende, ijlde naar boven, gretp don dief en riep om hulp. De dief echter trok een mes en verwondde daarmee baar den pols, terwijl zy bovendien nog van de trappen werd geworpen. Een zoon des huizes, inmiddels toegeschoten, heeft niet kunnen beletten, dat da dader is ontsnapt. Diens signalement is bekend. Hy is als heer gekleed, droeg een gryze demisaison en had een snor. In de verschillende Katholieke k rken te Arnhem zijn Donderdag, by gele genheid der godsdienstige plechtigheid, van verscheidene meisjes de sluiers in aanraking gekomen met de vlam der kaars, die zy in de hand droegen. Van een paar werden do sluiers verbrandtwee anderen bekwamen lichte brandwonden en werden de haren eu wenkbrau wen gezengd. Gistervoormiddag is de op de grens tusschen Stoutonburg en Amersfoort gelogen groote boerenplaats, bewoond door den veehouder G. Hooyer, met het huisraad, de gereedschappen en het aanwezige hooi, stroo en ongodorst graan een prooi der vlammen geworden. Men denkt dat de brand door kwaadwilli- ge handen in een hooiberg is gesticht. De schade is door assurantie gedekt. Een ernstig ongeval had Don derdag te Willemsoord plaats. Een koe, die van Wolvega naar Giethoorn werd vervoerd, schrikte by Bles3e van een handkar, wist zich los te rukken en holde ovor de heide naar Willemsoord, alles vernielend wat haar in den weg kwam. Het vlechtwerk van een kippenloop, dat haar aan de horens bleef hangen, deed de woede van de koe nog toe nemen. Op hot Schoolplein te Willemsoord aangekomen, liep zy twee kinderen omver en slingerde een dorde, een knaapje, met de horens weg. Daarna viel het razende dier eene 70-jarige vrouw, de wed. K.f aan en takelde haar zóó toe, dat men voor het be houd van haar leven vreest. Toen moest de arbeider v. B. het ontgelden, die meer dood dan levend in huis gedragen werd. Eerst daarna gelukte het aan de inmiddels toege snelde marechaussee het dier met geweer schoten af te maken. Ten gevolge van het heers.chen der cholera te Alexandria ontvluchten byna alle welg .stelde inwoners de stad. De Lloyd- stoomer „Semiramls," die Woensdag te Triest aankwam, had 136 passagiers lste klasse aan boord. Voor de volgende Lloyd-boot zyn reeds alle plaatsen besproken; de maatschappy heeft nu een extra-boot naar Alexandria gezonden. Ook de booten van andere maatschappijen zyn overvol. Men zegt, dat de gevreesde ziekte ook reods to Marseille is uitgebroken. De Paryscho „Herald" verneemt, dat de vorige week Vrydag drie gevallen zijn voorgekomen, waarvan twee met doodelyken afloop, en Maandag waren er vyf govallen, waarvan drie met doodelyken afloop. Er worden strenge quarantaine-maatregelen toegepast op schepen, afkomstig van Alexan- "drië cn Port-Said. Er is voorgeslagen, dat de Fransche mail voortaan by het passeeren van het Suezkanaal geen communicatie met den wal zal hebben. Een uiterst go vaarljjke ont ploffing had gisteren plaats aan boord van het Fransche pantserschip „Amiral Duperró", ter reede van Toulon. Een granaat was in het kruitmagazyn ontploft, do dour van het magazyn wegslingerend, maar als door een wonder ontploften geen van de naby liggende granaten waaronder zich melinietgranaten bevonden. De ontploffing heet veroorzaakt te zyn ten gevolge van oververhitting van het magazyn door pypen van de waterpypketels BUITENLAND. Dui tschland« fl. D. H. de vorstin van Waldeck, schoon zuster van H. M. do Koningin-Regentes der Nederlanden, heeft het leven geschonken aan een zoon. By ontwerp tot aanvulling der begrooting vraagt de regeering by den Ryksdag 250,000 mark aan voor kosten van vertegenwoordi ging door prins Heinrich, als representant des Keizers by de kroningsplechtigheid te Moskou. België. De Kamer van België heeft met 61 tegen 57 stemmen het eerste artikel aangenomen van het wetsontwerp, waarby de Belgische rogeering do garantie op zich neemt voor de rentebetaling van eene nieuwe leening, die zal worden uitgegeven ten behoeve van spoorweg aanleg in den Congostaat. De strijd is, zooals uit de stemmenverhouding blykt, warm ge weest en is nog ver van beslist, want twintig leden hebben zich van stemmen onthouden en het is dus nog best raogelyk, dat by de eindstemming de schaal nair de andere zyde overslaat. Die onthouders toch zijn leden, die eigeniyk tegenstanders van het ontwerp zyn, maar om politieke redenen hunne stem tegen niet hebben uitgebracht. Wanneer enkelen hunner lot andere gedachten komen en be sluiten wel mee te stommen, dan valt het ontworp. Het doel van dit wetsontwerp is tweeërlei het strekt aan den eenen kant, om de voltooiing van den spoorwegaanleg te verzekeren en daarmede de rentabiliteit van den Congostaat, dia volgens de verklaring van St nley zonder den spoorweg „geen twee shillings waard is" anderzyds legt het aan Belgié do biervoor noodige offers op en brengt daarmede op nieuw do vraag te berde, in hoever de steeds nauwer met elkaar samengroeiende economi sche belangen van de beide landen invloed uitoefenen op hunne staatsrechteiyk slechts tot de personeele unie beperkte politieke ver houding en prejudiciöeren op de gewichtige vraag der overneming van den Congostaat door B-lgié. Wel beweren de regeering en do aanhan gers van het ontwerp, dat het enkel geldt eene leening en eene rentegarantie voor de spoor- wegmaatschappy, die in ieder geval voldoende zyn gedekt, hoe ook uit staatkundig oogpunt de zaken mogen loopen. De tegenstanders echter beschouwen elk uit de zakken van de Belgische belastingbetalers naar den Congo vloeiend millioen als één van do schakels in de keten, die België en den Congostaat steeds vaster samen zullen verbinden, totdat or geen ontkomen meer aan is. Te Gent is gisteren overleden de heer August Wcagener, rustend hoogleeraar, eere administrateur en opzichter der hoogeschool, oud-lid dor Kamer, oud schepetTvan onderwijs, lid der koninklyke academie van België, secretaris van de Société pour le progrës des études philologiques. Hy was geboren te Roermond don 2den Juni 1829. De overledene was commandeur der Leopoldsorde en groot- otficier van de Eikekroon. De begrafenis van den bekenden Jan Volders, die in een krankzinnigengesticht is overleden, heeft aanleiding gegeven tot een ontzaglyke b9tooging der Belgische werk lied», nparty. Uit alle oorden des lands waren vertegenwoordigers der party opgekomenuit Gent meèr dan 300 socialisten met vaandels en muzi-k. Men schatte de menigte, die de begrafenis by woonde, op 60,000 personen. Deze gehele stoet hield een optocht door de straten van Brussel. Groot"Brltanat2» Naar de „Neuesto Nachrichten" uit Lon don verneemt, heeft president Kruger aan Chamberlain geseind, dat de vonnissen van de veroordeelde Reformers niet zullen ver anderd worden voordat Cecil Rhodes Afrika verlaat. Dit, zegt het blad, is het eenige antwoord, hetwelk een Staat, die zich zyner kracht be wust is, op Coamberlains uittartendo rede voering van verleden Vrydag kan geven. Het bericht klinkt echter niet waarachyniyk en Chamberlain heeft Donderdagavond nog in het Lagerhuis verklaard, dat hy niets ver nomen had omtrent de definitieve wyziging der vonnissen. Geveilde pereoeleu. Notaris D. K. J. Schoor. Verkooping dd. 15 Mei 1896. De buitenplaats „Rhyngeest", perc. 1, 3 en 9 kooper J. Van den Bergqq., voor f 32,000; perc. No. 2 kooper J. Van den Berg, voor 4640; perc. No. 4, 1.71.50 H.A. weiland aan de Groenesteeg, kooper „Binnenlandsche Exploitatie Maatschappy van onroerende Goederen" te Haarlem, voor/3000; perc. No. 5, 3.26.90 I-IA. weiland aan de Groenesteeg, kooper Mr. J. G. Kruimel, voor ƒ4325; perc. No. 6, 3.59.96 H.A. weiland, kooper J. P. Mooyman, voor ƒ5459; perc. No. 7, 2.52.90 H.A. weiland en bosch aan den straatweg, kooper Expl. Maatschappy, voor 5300; perc. No. 8, kooper id., voor ƒ4001; perc. No. 10, koopei id., voor ƒ6000; perc. No. 11, S.09.70 HA weiland, kooper ia., voor ƒ16,400; perc. No. 12, 9.28.70 HA. weiland, kooper Jac. De Graaf, voor 13,500; perc. Nos. 13 en 14, 16.10.70 HA. weiland, kooper A. Uittonbogaard Jr qq voor 25,602; perc. Nos. 15, 16 en 17, 12 49 00 HA. weri en bouwland, kooper L. E. Nieuwenhuizen, voor ƒ17,521; perc. No. 18, 0 63.70 HA. bouw land, kooper J. P. Mooyman, voor f 1250. Telegranimo». BERLIJN, 15 Mei. De Ryksdag heeft met 144 tegen 124 stemmen de gmsche suiker- wet aangenomen, benevens de wyziging, aan gebracht in het rogeeringsvoorstel, waarby de suiker'oolasting wordt verhoogd tot 20 mark in plaats van tot 21 mark, zooals vroeger werd besloten. Tevens is aangenomen het voorstel, waarby de wensohelykheio worJt uitgesproken, zoo spoedig mogelijk de uitvoer- premie op te heffen. Artikel 84, waarby wordt bepaald dat met 31 Juli 1903 het voorschrift omtrent de op centen op de suikerbolasting en de premiën buiten werking zal treden, werd geschrapt. WEENEN, 15 Mei. Het Oostenrykscbe Huis van Afgevaardigden heeft het ontwerp der be lastinghervorming goedgekeurd. PRETORIA, 15 Mei. De Uitvoerende Raad van Transvaal besloot in gunstige overweging te nemen de verzoekschriften der politieke gevangenen, waarin om verzachting hur.ner straf wordt gevraagd. De regeering van Transvaal antwoordde op Chamberlains depeche van 13 Mei, met een telegram, waarin de regeering verklaart ver heugd te zyn met de gegeven verzekering dat een gestreng onderzoek zal worden ingesteld tegen de „Chartered Company" en haar directeuren. De regeering zal dit onderzoek met belang stelling volgen. BULUWAYO, 15 Mei. Betreffende den opstand in M.itabelenland wordt algemeen geloofd dat het gevaar voor Buluwayo thans voorby is. De bevolking begeeft zich weder aan de ge wone bezigheJen. Een colonne van Buluwayo versloeg de opstandelingen by Thabos Indrina; de vyand leed groo'.e verliezen en word over een afstand van vier mylen achtervolgd De Engelscben hadden geen verliezen te betreuren. BRUSSEL, 16 Mei. Bij de eindatemm ng in do Kamer over het ontworp v,-.n wet, waarby de Belgische staat de rentebetaling waarborgt van de leening, die de Congo- spoorwegmaatschappy zal aangaan om de middelen to erlangen tot verdere uitbreiding van haar net, is die wet 'aangenomen. De aanneming is gisteren geschied met 61 tegen 55 stemmen, terwyl 20 der aanwezige leden zich van medestemmen onthielden, - derhalvo nagenoeg dezelfde verhouding als by de stemming van verleden Woonsdagalleen zyn twee leden, die tegengestemd hadden, ditmail weggebleven. 11N GEZONDEN. Mijnheer de Redacteur Wilt u onderstaande regelen in uw veel gelezen blad opnemen Reeds vele jaren wordt in de Sleutelstad hot cricket beoefend, maar nog hooft het niet dien hoogen graal van populariteit kunnen verwerven, zooals bijvoorbeeld een jongere sport als het wielryden. En waarom Hoe kan dit verklaard worden Is het cricket niet een even edel9, ja mis schien nog edeler sport dan wielryden? Vroeger waren het „Sixteon" en „Achilles", die het spel hoog wisten to houden, nu staat „Ajax" alleen voor die reuzentaak. Wy hebben gezien, dat „Ajax" zich ver leden j ar uitmuntend van dio taak heeft ge kweten. Zij wist zich den naam van „Kam pioen der Nederlandsche Ilde klasse-Clubs" waardig te maken. „Excelsior" schynt haar leus, want wy worden dit jaar in de gelegen heid gesteld om haar te zien stryden ter ver werving van het eeremotaal, in de Eerste- klasse-Competitie uitgeloofd. Wy zyn er van ovortuigd, dat deze Club, die reels zoovrien moeilijkheden het hoofd heeft weten te bieden, zich ook ditmaal goed zal weren. Zooals wordt aangekondigd, zal morgen met de roeks van iütoressante matches een aanvang gemaakt worden. Dank zy den goeden zorgen van het bestuur en van de cricket- commissie, bestaat er gelegenheid om het edele spel te leeren kennen, ook niet alleen to loeren bewonderen, maar ook to be w o n d o r e n. Met een „Houd moe3, Ajax", eindig ik mijn bescheiden betoog. U, Mynheer do Redacteur, by voorbaat dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, noem ik rny Leiden, Uw dienstw. 16 Mei '96. Nelis. Marktberichten. Leiden, 16 Mei. Granen met verminderden aanvoer on weinig handel, prijzen onveranderd. Witte Tarive word liooger gehoudendo, Rogge zon der vraag. Haver. Paardenboonen en Bruineboonen prijshoudend. Overige artikelen onveranderd. Witte Tarwe ƒ0.40 a 6.75. Roode ƒ5.40 a C. Walla-Walla ƒ6.10 a C.25. Poolacho ƒ6.25 a 6.50 per 80 KG. Rogge f 3.20 a ƒ3.80 per 74 KG. Zomergerat ƒ3.50 a 3.75, Winter- f 3.75 a ƒ4. Chevalier- f 4 25 a 4.75 per HL. Haver ƒ2.75 a ƒ3.10 per 50 KG. Blauwe Erwten 4.85 a 5.20 per HL. Paavdouboonen 4.40 4.75 por HL. Daivenboouen 5.60 f 6 per HL. Bruineboonen f 10.25 a 10.75 per HL. Koolzaad 6.50 a ƒ7.50 per HL. Kanariozaad ƒ5.25 a 6.25 per HL. Honnepzaad 5.75 a 6.75 por HL. Boter. Aanvoer 11 720 kilogr.; lBto qualit. per vat 38.a 46.2<lo qualit. per V'. vat ƒ2?. ƒ36.late qualit. per kilogr. ƒ0.95 a ƒ1.15; 2de qualit. pe» kilogr. 0.70 a ƒ0.90. Lange Zwarte Turf, 360,000 etuke, ƒ2.50 a ƒ2.85 per daizend. LEIDEN, 16 Ne!. Op last van den commissaris van politie alhier is beden een vreemdeling op transport gesteld om te worden gebracht over de grenzen van dit ryk, als aangehouden wegens het zich bevinden in deze gemeente zonder geld of middelen van bestaan. Gisteren werd door de politie te Hilver sum oen jongimnsch aangehouden, die onder verdachte omstandigheden een rywiel trachtte te verkoopen. Hy werd naar Leiden overgebracht omdat alhier rywielen by handelaren in dat artikel warén gehuurd en niet teruggebracht. Hoewel de aangehoudene verklaarde het rywiel reeds 9 maanden t9 bezitten, werd dit herkend als gisteren alhier te zijn ver huurd door den handelaar Sdie ook den aangehouden© herkende als de huurder, die z-lf3 by het huren zjjn naam en adres had opgegeven, zelfs geschreven op een kaartje, hetgeen hy thans loochent. Yerder is aan het politieburoel gedeponeerd een rywiel dat door den aangehoudene in dfzo gememte is verkocht, doch waarvan de eige naar nog niet bekend is. Inlichtingen daar omtrent worden verzocht door den commissaris van politie alhier. De batteryen van de regimenten veld artillerie, die dit jaar aan de practische schiet- oefini gen in de legerplaats by OHebroek zullen deelnemen, zullen van uit hunne res- p9ctivvelyko garnizoenen daarheen marcheeren, terwyl de terugtocht per spoortrein zal ge schieden. De batterijen uit Utrecht zullen in 2 dagen, die uit Amersfoort in één dag; de batteryon van het 2de reg. veld-artillerie uit Leiden en 's Qravenhage in 4 marschdagen, die van het 33e reg. veld-artillerie uit Breda en Roermond irl 5 dagmarschen, terwyl de 3do battery uit Bergen op-Zoom in 6 marschdagen naar ge noemde legerplaats zullen marcheeren. HH. MM. de Koninginnen zyn heden morgen om 5 minuten over zevenen te Baarn aangekomen. De burgemei-ster in amblsge waad en graaf Bentinck waren op het perron. HH. MM waren welvarend en zijn in een open landauer naar Soestdyk gereden. ACAUEMttE-NIEÜWS. L e i d o n Geslaagd is voor het voorbe reidend kerkelyk examen de heer J. H. Buisman. AD YERTENTIËS. Ondertrouwd JAN HENDRIK UITTENBOGAARD en MAARTJE VRIJ. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het overlyden, na eene korte, doch hevige j ongesteldheid van eenige uren, van ons geliefd oudste Zoontje CORNELIUS DOM1NICUS ADRIAAN, in den jeugdigen leeftyd van ruim 12 jaren. C. D. A. WERNAS. M. N. WERNAS Van den Bebg. Leiden, 15 Mei 1896. (Vestwal No. 5 boven). 3798 10 Rijnsburg, I u mej 1896 Nieuwknhoobn, 3803 6 Heden overleed, na eene kortstondige onge steldheid, onze geliefJe Zuster en Behuwd zuster, Tante en Behuwdtante Mej. ELIZA BETH LATER VEER, in den ouderdom van ruim 72 jaren. C. VAN LEEUWEN. G. VAN LEEUWEN-Laterveer. Leiden, 15 Mei 1896. 3797 9 (Meermansburg Hof No. 19, Oude Vest). Onze lieve PAULUS, byna 3 jaren oui, werd ons heden, na kortstondige ziekte, door den dood ontnomen. J. P. VAN DER REEK. Cu. VAN DER REEK Delmeer. Leiden, 15 Mei 1896. 3787 7 (Groenhazengracht, Zwljnshoornsteeg). Overleden, te Baarn, myn beminde Broeder Mr. B. H. M. DRIESSEN, Oud-Wethouder van Amsterdam. 3786 5 P. L. C. DRIESSEN. Leiden, 16 Mei 1896. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond by het overlyden van ons cierbaar eenigst Zoontje ANTHONIHS JOHANNES FRANCISCUS MARIA, betuigen wy hier mede onzen hartelyken dank. 3774 8 J. F. E. WILLEMSOM. L. S. WILLEMSOM-Leroi. Leiden, 16 Mei 1896. Voor de vele bowyzen van belangstelling, dezer dagen bij gelegenheid van ons 25-jarig Hu welyksfeest ondervoeden, betuigen wy, ook namens onze Kinderen, onzen hartelyken dank. J. RIJSBEKGEN A RIJSBERGEN-Dobbe. Leiden, 16 Mei 1896. 3793 Getrouwd EVERT ROERING Ezn. en MARIA CATHARINA VALLENTGOED, die, mede namens wederzydsche betrekkingen, dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Leiden, 15 Mei 1896. 3773 8 Bevallen van eene ©ockfer J. J. BOUVY Stallinga. Amsterdam, 15 Mei 1896. 3807 3 Bevallen van een Zoon Mevr. A. J. C. M. WEINBERG—Neer. Batavia, 15 Mei 1896 3784 3 Heden overleed plotseling, op den leeftyd van 23 jaren, tot diepe droefheid van ons, zyn Zusters en Broeder, onze geliefde oudste Zoon JOHAN WARNAAR, Pbarm. Student te Leiden. 3725 8 Schiedam, J. M. VISSER. 13 Mei 1896. M. W. VISSER - Sonneveld. Eenige en algemcene kennisgeving. tegen billyke conditiën; een net Karger- uooohuië, te Kutwyk aan Ze°, op goeJen stand, zeer geschikt ook voor "Wirkeihuis. Te bevragen by A. KRUYT, Metselaar, te Katwyk aan Zee. 3789 7 m9t flinken Vuurpot voor Turf en Steenkool, wórden opgeruimd t gen f 7.56 per stuk zoolang de voorraad strekt. Zy, die minver mogenden willen verrassen, profiteeren van deze gelegenheid! Magazyn; Langegracht 190. 3811 8 De I&angschikking in het faillissement van HOLLOE PtX, Brood bakker, wonende te Leiden, is ter Griffie der Rechtbank te 's Hage nedergelegd, om aldaar gedurende 14 dagen te verblyven ter iozage van een ieder. Zoo daartegen geen verzet wordt gedaan, zal de rekening en verant woording ter plaatse voormeld worden afge legd den lOden Juni a. 8des voormiddags te 10 uren. De Curator, 3801 12 Mr. M. P. SIPKES. Stoomboot dienst Wegens den verkoop der Booten baandag 18 on Dinsdag 19 Md 1896 GEEN D1EXST. 3792 8 HAKKER. twee Schtldersknechts, van onbesproken gedrag. Zich aan te melden by: PLOMP— V. D. HASPEL, firma DE LA BIJE, O. Singel 40. 3730 6 Op EMnsdag den 24.'sten Mei 1890 zal, des voormiddags te elf uren, in het Café Den Burcht, worden A.A3JIBESTEEDi Het bouwen van eene Villa, op een terrein aan den Zoeter- woudschen Singel, te Leiden. Bestek en teekening liggen ter inzage op de plaats der besteding, alwaar gedrukte exemplaren zyn to verkrygen a 1.50 por stel. Aan wy zing in loco zal geschieden Vrydag 22 Mei, des voormiddags te elf uren, terwyl verlangde inlichtingen zyn te verkrygen b\j den Architect W. C. MULDER, 3812 19 Hoogewoerd 82. 3802 20

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3