Op het ingekomen verzoekschrift van mej. A. C. H. Lovius, onderwijzeres aan do open bare school voor lager onderwijs in de Leid- eche Buurt, houdende aanvrage om, wegens hare benoeming tot onderwijzeres te Zaandam, met ingang van 1 Juni a. s. eervol ontslag uit hare betrekking, wordt gunstig beschikt. Vervolgens wordt het verslag aangeboden betreffende den toestand van de gemeente over 1895, welk verslag voor belanghebbenden ter inzage zal worden gelegd ter gemeente secretarie. Daarna worden de door Burg. en Weths. ontworpen staten model A en B, houdende respectievelijk betaling uit den post van on voorziene uitgaven en afschrijving van en oversein ij ving op sommige posten der be grooting, dienst 1S96, goedgekeurd en vast gesteld. Nadat de beraadslaging van het kohier van den hoofdelyken omslag over 1896 in geheimo zitting plaats had, werd het in de hernieuwde openbare vergadering vastgesteld. Daarop wordt voorgonomeD de rekening over 1895 en de begrooting voor 1896 van het H. G. Armbestuur en na gehouden onder zoek vastgesteld, houdende do heer Nieuwen- huizen zich als lid van het bestuur buiten stemming. Ten slotte wordt nog goedgevonden den telephonist H. L. Thiefrij zijn9 jaarwedde te doen uitbetalen van af 1 Januari 1896 in plaats van af 12 Februari d. a. v. Hierna wordt de vergadering na gehouden rondvraag door den Voorzitter gesloten. Gremengd Nieuws. De zomer is in aantocht. Dit kan men niettegenstaande het 's nachts nog sterk vriest voor dezen tijd van het jaar aan alles in de natuur zien, ook aan ons Van-der-Werf park, waar de perken van hun winterkleed worden of reeds zijn ontdaan, ja enkele zelfs reeds als bloembedden prijken, o. a. het voorste aan de Doezastraat bij de Nieuwsteegsbrug, waar oen rijke verscheiden heid van viooltjes het oog bekoort. Jammer echter, dat reeds een paar dagen nadat dit perk was aangelegd, een ontvreem üing van eenige plantjes plaats had. Wanneer lal men daarmede toch eons eindigen? Wat )eeft men daar toch aan! Door zulk een vernielzucht maakt men zich bovendien schuldig aan een misdrijf, b\j do wet strafbaar gesteld. Het is te hopen dat de bedrijvers van volgendo dergelijke daden door toepassing van meerder toezicht, vooral des avonds na zeven uren, als de parkwerkers - die zich zoo veel moeite getroosten om do wandeling oen fraai aanzien te geven en goed te onderhou den hun dagelykscben arbeid eindigen erj het park dan zoo goe I als onbeheerd moeten achterlaten, worden ontdekt. Een ieder, die hot bezit van het. park op prijs stelt en wie doet dit nietl - werke daartoe mede. Ouders vooral verbieden bun kinderen aan het park de minste uf geringste schade toe te brengen Op de Botermarkt (No. 21) iseene koe met twee staarten te zien! Jammer, dat het beestje van ijzer is! Te beginnen met hedenavond te zes uren (het inspeleu en inspringen der Me.maand op de Vischmarkt) zal het stads klokkenspel ten gehoore brengen vóór dm aanvang van het gebeele uur het „Lied des Earfenspiilers aus Wilhelm Meister" van Fr. Schabert, en bij liet begin der halve uren het „Traisvaalscho Volkslied" van J. S. De Vi.liers. J. WijtmaD, o n dor Zoeter w oude aan den Vliet, liet ons heden een zeldzaam groot ei van een kip van den eersten leg zLn. Hij noemde het eene bijzonderheid. De eono bijzonderheid overtreft echter tegenwoordig do andore. Men schryft ons uit Roelof- Arendsveen: Getrouw aan de traditie, werden gisteren door eenige tuinders de eerste peulgewassen, die onder ramen geteeld zyn, aan do ver schillende autoriteiten in de gemeente ver toond en in prachtig met bloemen en linten versierde mandjes rondgedragen. Daarna stapten deze van liefhebberij voor hun vak blakende tuinders, ouder gewoonte, met hunne met veel zorg gewonnen eorstelingen aan boord, om ze te Amsterdam aan den man te brengen. Voor do peulen, ongeveer 16 pond, werd 2.25 betaald, terwijl de dop erwtiD, waarvan ruim 6 pond aanwezig was, 2.50 opbrachten, alles per pond gerekend Eene versnapering, voorwaar nog te delicaat voor gewone monden! Bij gunstig weder kunnen deze gowasson over een week of drie ook reeds van den kouden grond gesneden worden. De prijs daarvan is in den beginne dan echter nog wel wat stijf voor eon burgormansbeurs. Voor het gerechtshof te 's-Gra- venhage diendo gisteren de zaak van de weduwe van den agent iu cognac te Botter d .m, die in een singelgracht te Gouda ver dronken is, tegen de Maatschappij, by welke dio man tegen ongelukken verzekerd was. De vordering tot uitkeering der verzekerde soQi werd door de rechtbank te Rotterdam afgewezen op grond o. a., dut de mogelykheid van zelfmoord niet was uitgesloten. Dezo beslissiüg werd nu bestreden door mr. Havelaar, uit Rotterdam, die meende dat door eischeresso genoeg is bewezen en dat het aanwezig zyn van zelfmoord of moedwil door de Maatscbappy, die er zich op beroept, moet bewezen worden. Maar al ware dit niet zoo, dan was z. i. toch door vermoedens bewez:-n, dat aan zelfmoord of moedwil eist te denken valt. Door het vonnis dor recht bank werd volgens pleiter de risico voor de verzekeringsmaatschappyen zoozeer beperkt, dat eene verzekering togen ongelukken maar weinig belang meer heeft. Mr. Knottenbelt, eveneens uit Rotterdam, verdedigde namens de Maatscbappy het vonni6, o. a. op grond, dat by eene verzekering tegon ongelukken niet zulk eene groote risico voor de Maatschappy mag bestaan als by eene gewone levensverzekering. Ten bewyze hier van kon dienen, dat by ongelukkenverzekering de te betalen premie ook minder bedraagt dan by gewone levensverzekering. Voorts hield deze pleiter vol, dat in dit geval het niet aanwezig zyn van zelfmoord door do eische- res3e moet bowezen worden, daar dezo immers het ongeluk te bewyzen heeft. De uitspraak is bepaald op 8 Juni. Men schryft uit Scheveningen: De meer noordwaartsche verplaatsing, welke hot strandbedryf van het „Zeebad Scheve ningen" zal ondergaan, wegens de werken tot bescherming der zeewering, door Delfland en de gemeente ondernomen, eisebte eoner zyds maatregelen in het belang van een behoorlyken toegang van het publiek tot het strand, van de rust en veiligheid der dui zenden bezoekers, die des zomers van het strandleven genieten, en deed anderzyds de behoefte ontstaan aan een toegangsweg tot zee voor het bad- en ander rollend materieel voor bereden troepen en troepen te voet, voertuigen, ruiters, enz. Het „Zeebad Scheveningen" heeft thar.s in een en ander voorzien. Tot hoofdtoegang naaT het strand en de baden alzoo do vroegere bouten brug, tegenover het midden van het Knrhaus gelegen, vervangende, zal worden ingericht het zoogenaamde „Noorderslag", hot glooiend pad voor de voormalige villa Jacob- son", thans eigendom van 't Zeebad, waar langs tot biertoe het verkeer der bereden troepen, enz. van en naar het strand go schieJde. Deze toegangsweg zal aanmerkelyk worden verbeterd en uitsluitend ter beschik king van de voetgangers blijven. Da toegangs weg tot het strand voor bereden trorpen, ruiters, rollend materieel, enz. wordt een eindweegs noordelijker on wel voorbij do laatste villa's op de duinen verlegd en zal bestaan uit twee flinko paden, waarvan eón meer byzonder is ten gebruike voor het bad- materie-]. Dezo zullen door verlenging deT bestrating achter het „Oranje-Hotel" met het Gevers Deyr.oot-plein en alzoo met het centrum van het verkeer worden verlengd. Zyn by dez9 werken, welke voor rekening van het Zeebad Scheveningen worden uitgevoerd en een aanmerkelyk deol vorder, n van de scha deloosstelling, aan deze inrichting door de gemeente verleend wegens de verplaatsing van het strandbedryf, verscbillendo belangen in overeenstemming met elkaar gebracht, zy zoudeD niet tot stand hebben kunnen komen, indien het Zeebad niet ware verleend do steun en krachtige medewerking van de ministers van financiën en van oorlog, den administrateur der domeinen, den heer Holsboer, het boog heemraadschap Delfland en het gemeente bestuur. Deze week is met het werk aangevangen. Dinsdagavond waren tweo Duit schers gekomen in het danshuis „De Zwarte Kat", in de Zandstraat te Rotterdam. De Duitschers bestelden een glas bier, waarop do gebroeders II., graanmeters, binnenkwamen en ook bier bestelden In de drukte waren de glazen verwisseld, waarop de Duitschers kwaad werden en de Hollanders tot driemaal toe uitdaagden om te vechten. Eindelijk wier pen zy de graanmeters do dour uit en op straat ontstond nu een hevig gevecht, waarby een der graanmeters een steek met een mes in den buik bekwam en hevig bloedende in- eenz kte. Zyn broeder bekwam een steek in de zijde. Inmiddels waren de daders gevlucht in een cafó van een landgenoot in dezelfde beruchte straat, alwaar zy door de politie werden gearresteerd. Ook de verwonden wer den naar bet bureel gebracht. De man, die het ergst verwond was, werd later naar het ziekenhuis vervoerd. Zyn toestand is niet zonder levensgevaar. De moord op den slager Schut.— De „Tel." verneemt het volgendo: Dinsdag avond kreeg een koopman in kippen en konynen, wonende in de Czaar-Peter-straat, te Amsterdam, een hevigen woordentwist met 63ne vrouw, met wie hy samenwoonde. Dezo verweet hem toen, in het byzyn van buren, dat hij op den morgen na den nacht, waarin de slager Schut aan de Ceintuurbaan werd vermoord, mot bobloede kleeren en met een stuk vleesch zou zyn thuis gekomen. De buren gaven van bet goboorde kennis aan de politie en nog denzelfden avond werd do koopman van zyn bed gelicht en in bewaring gebracht. De berichtgever deelde nog mede, dat de verbittering van bovenbedoeldo vrouw was opgewekt door het voornemen van den koopman in kippen om met een andere vrouw te gaan trouwen. Volgens „Het Volksdagbl." zit I. I. Samson, die verleden week Donderdag te Amsterdam werd gearresteerd, omdat hy by het passeeren der Koninginnon heeft ge floten, nog altfid in „voorloopige bewaring", terwyl de andere fluiters onmiddellijk werden vrygelaten. Gisteravond tusschen tien uren en halfelf is een man slaapdronken in den Singel by de Munt te Amsterdam geloopen. Door omstanders werd hy gered, waarna by naar het politie-bureel op den Singel werd gebracht. Hier verklaarde hy dat by Dinsdag tot laat in den nacht en Woensdag weer van halfvyf af gewerkt had. De „rydonde pers." De ver slaggever van de „Amst. Ct.," die gedurende het verblyf van H.H. Majesteiten te Amster dam in den stoet meereed, heeft onder het publiek do volgende opmerkingen aan het adres van de „rydendo pers" opgevangen. Dat zyn de wethouders in d'r Zondagsche pak kies! Zouwe dat de kellners zyn, die de Koningin nen motte bedienen? Dat zyne stille smoerisset Kyk die-es, die het 'n goed gezicht voor hoofdcommissaris 1 Persl Die studeeren zeker ook voor 'n baantje an 't Hof! Dat zyn do meesters van de Koningin l Dat binne nou zooveul as de schryfsikke-. retarisse Och bin je gek, dat zyne heelegoar geen booge, dat zyne gewone jongelui Die krantejongens hebben st toch maar lekker, die binne overal byl Leden van den Gemeenteraad l Dat zyn ook niks geen hoogen, die hebbe geeneens 'n koetsier in 't kattebakkie. Zouwo die d'r er achter rye om de straat jongens van de hofrytuigen af to houwe? Enz., enz. Met do kaas ging het do vorige week iets beter; de handel was minder stug en de vooruitzichten voor de eerste graskaas verbetorden, omdat er meer vraag naar huoikaas komt en de opkoopers dus meer geregeld hun voorraad kunnen afzetten. De noteeringen ver beterden evenzeer, wat echter niet in de eersto plaats moet worden toegeschreven aan den vluggeren handel, doch wel aan de betere qualiteiton, die werden aangevoerd. In c!e Alblasserwaard werd de vorige week van 15 tot 18 bestoed; in de Lopiker en Krimpenerwaard liep.-n de pryz#n van 1ste soort Goudsche van 20 tot 22, 2de soort ƒ16 tot 19; Derby Iste soort /22'/2, Edammer 1ste soort 21 tot ƒ23, 2de soort 18 tot 20. Do rechtbank te Alkmaar heeft gisteren den ontslagen gemeente secretaris Nuhout Van der Veen tot Gen jaar gevan genisstraf veroordeeld. T e O u d-K ralingen geraakte een meisje al spelende in oen sloot; zij stikte in de modder. Eon bedroovendo statistiek. - „Nog twee ongestrafte moordenzegt het „Vad." „Den vorigen zomer werd op den Bergweg by Rotterdam op klaarlichten dag een arme vrouw vermoord gevonden. Van den dader geen spoor! Eenige-n tyd later vond men in een sloot aan het Toepad onder Kralingen een vrouw verdronken, die kort te voren daar met een man gezien was. Naar din man is V6el onderzoek gedaan, docb vruchteloosI" Met de opgenoemde, zyn dit in 't geheel 17 moorden in de laatste jaren gepleegd, waarvan de bedrij vors onontdekt zyn gebleven De stand der werkstaking te Beets (Fr.) is thans zoo: 34 verveners heb ben den eisch van SO ets. ingewilligd, 7 ver veners nog ni t Door de eerstgenoemden wordt rustig doorgewerkt. De versterking der politie, Zondagavond aangekomen, is weer ingerukt, daar alles rustig is Maandag a. s. weer appèl. De appèlmeester is geverbaliseerd wegens beraadslaging in de open lucht, zonder vergunning van den burgemeester. In gezelschap van den heer R. Van Zinderen Bakker, wethouder van Opster- land, te Kortezwaag (Fr bezocht gisteren dr. W. II. Jansen, te Amsterdam, zoon van den bekenden weldoener aldaar, de door óe commissie aangekochte woeste gronden in Friesland, voor welker aankoop, ontginning, enz. de heer Jansen Sr. eene som van 45,000 disponibel stelde. Zooals bekend is, werd de heer Van Z nderen Bakker door den heer J. uitgenooaigd, zich met de hiding dezer werk verschaffing door ontginning, enz. te belasten. Do s v e r e e n i g i n g „Groningen" heeft voor het organiseeren van wedstryden op de lange baan een terrein aangekocht voor 12,000. Te SaintLcger is een jongetje van zeven jaar op vreeselyko wyze om het leven gekomen. De jongen was op een ladder geklommen, waaronder een geopende brouw ketel stond, met kokend water er io. Plotse ling maakte het kind een beweging, die de ladder aan het wankelen bracht. Om een val te voorkomen, sprong by er af, maar kwam ongelukkig terecht in den ketel. Na boven- menschelyko inspanning want by was alleen en niemand hoorde zyn geschreeuw slaagde de jongen er in zich uit zyn hachlyken toe stand te redden; maar hy had zulke hevige brandwonden, dat het vleesch van zyn been deren losliet. Weinige oogenblikken later stierf by. In de havon voor Constantinopel werd dezer dagen eene bark, waarop 26 werk sters aan eene sigarettenfabriek zicli lieten over zetten, door een zwaar bevracht zeilschip aangevaren en in den grond geboord. Alle opvaronden vielen te water on zouden zeker verdronken zijn, wanneer niet krachtdadige hulp ware gekomen. Vlak by do plaats des onheils lag een Turksch oorlogsschip voor anker. Als één man sprongen allo matrozen en soldaten over boord en in ongelooflijk korten tyd waren alle drenkelingen gered. To Warschau heeft een schrijver zich op een redacteur, die zijn werk minder gunstig beoordeeld had, willen wreken. Hij drong zyn huis binnen en poogde hem te worgen. De redacteur trok oen revolver en schoot hem dood. INGEZONDEN. De Gouden Legende DOOR Arthur Sullivan. Zooals reeds bekend is, staat den muziek liefhebbers van Leiden en Omstreken een groot kunstgenot te wachten door de opvoe ring op 5 Mei a. s. in de Stads-concertzaal van bovengenoemd toonwerk, dat voor de eerste maal in Nederland wordt uitgevoerd. In Londen en Berlyn heeft zoo'n vwtvoering reeds plaats gehad. Dit werk, geschreven voor gemengd koor, soli en orkest, is zoo melodieus, aangrypend en verheven, dat iedere kunstliefhebber daarin geheel opgaat en er door wordt medegevoerd. De solo-partyen zyn in uitstekende handen, want waar op het programma voorkomen de naam van Jeannetto De Jong, de zoowel hier als in het buitenland gevierde Nederlandsche concert-zangeres, die der heeren J. Urlus en Johan Schmier, beiden solo-zangers van de Nederlandsche opera, by ons allen overbe kend, en waar de leiding van koor en orkest, enz. plaats heeft door onzen yvorigen, onver- moeiden en zeer muzikalen stadgenoot, den heer Willem Yan Iperen, wiens streven hot is steeds iets nieuws en schoons te verschaf fen, daar kan bet aan buitengewoon succes niet ontbreken. Aanbeveling is totaal over bodig. Schrijver dezes stelt zich dan ook alleen ten dool de aandacht te vestigen op het hooge en zeldzame kunstgenot, dat wordt geboden, zoodat by goen gebruikmaking daarvan men zichzelven zeer zeker een groot gemis zal hebben to wyten. Voor de plaatsing dezer regelen, M. de E myn oprechte dank. Uw abonnó X. Landgcnooten l Een ieder heeft voorzeker met geestdrift het mannelijk en waardig nationaal protest gelezen van dr. E. J. P. Jorissen, rechter in de Zuid-Afrikaanscbe Republiek. Het protest is niet alleen gericht aan den Engelschen minister Chamberlain, maar ook aan het misleide Engelsche volk. Welnu, eert uwe stamgenooten in deZ.-A. R. in don persoon van dr, Jorissen, te Pretoria, door hem onmiddellyk uw naamkaartje als bewys van instemming per post toe te zenden. Amsterdam, Een burger van 29 April 1896. Nederland. Met beleefd verzook aan alle bladen dit ingezonden stuk over te nemen. KOLONIËN. BATAVIA, 27-31 Maart. (NederJandsche mail). De ontvangen Jav. Couranten van 27 en 31 Maart behelzen, na hetgeen uit de vroeger ontvangen Bataviasche bladen van 3 April reeds is medegedeeld, geen nieuws uit Atjeh. Dat Toekoe üemar naar den vyand is overgeloopen, is, volgens den „Java Bode", misschien wel daaruit te verklaren, dat hom was opgedragen Zaterdag jl met een troepenmacht uit Kotta-Radja op te rukken tegen Lamkrak, het brandpunt van bet verzet, en dat hy begreep dat het nu met vechten ernst werd. Dat uitrukken naar Lamkrak scbynt niet te zyn doorgegaan; ten minste, er is hier goen bericht van ontvangen. Toskoe Oemar heeft 800 man onder zicb, die door ons met Beaumontgeweren en een grooten voorraad ammunitie zijn voorzien en op de wyze van onze soldaten z\jn gedrild; hijzelf is geheel op de hoogte van den toe stand onzer vestiging. Er zal dus wel zwaar moeten gevochten worden. Volgens telegraphisch bericht van den resident der Westerafdeeling van Borneo, heeft de hoofdpersoon der verwikkelingen in de afdeeling Sintang Raden Pakoe zich na verlies van vijf dooden en vier gewonden op 21 dezer met do zijnen overgegeven aan den controleur der onderafdeehng Boven-Kapoeas L. C. Westonenk, die met pradjoerits en bevol kingspatrouille hunne versterkte woning aan de Lemasan had omsingeld; de geheele zaak wordt hiermede als volkomen beëindigd geacht. Uit Semarang wordt in zake den moord op mevr. Manuel bericht, dat de toestand van den dader, den 18 jarigen Emmab, zeer gunstig is. Hy legt een voor zijn leeftijd buitengewoon cynisme aan den dag. In tegenwoordigheid van zyn slachtoffer gebracht, verklaarde hy mevrouw Manuel r.iet te kennen en ook nooit gezien te hebben. Wie den moord bedreven had, wist hy hoegenaamd niet te zeggen, en op de vraag hoe bij aan de wond kwam, doelde by mede, dat hy op jacht zynde gewond was geraakt. Lombok. Uit Ampenan schryft men aan do „Loc.", dd. 20 Maart: Dezer dagen moet de Datoeq of vorst van Praja, moer bekend onder den naam van Goeroe Bangil, overleden zijn. Dat het bestuur hierover rouwig is, geloof ik niet, aangezien de overledene niet gerekend kon worden te behooren tot de vrienden van h6t gouver nement. Goeroe Bangil, hoewel Sasaksch hoofd, aartsvyand van Bailors en mede onder teekenaar van den bekenden klaagbrief aan ons bestuur, waarin de hulp van het gou vernement tegen de BMiers werd ingeroepen, moest toch van dat bestuur niets hebben. Op do vergaderingen der Sasaksche hoof den te Ampenan verscheen by niet, dacht er niet aan zyn opwachting by een der gouver nementsambtenaren te maken, en onder het voorwendsel van ongesteldheid wist hy ze evenzeer buiten zyn woning to houden; ja, gedroeg zich zelfs meermalen zoo, dat een militaire vertooning te Praja noodzakelijk werd, Door don gouverneur-generaal van Ned.-Indi! zijn de volgende beschikkingen genomen- Civiel Depariement. Benoemd: Totposthoudoi der Talauer-eilanden (afdeeling Sangi-en Talauer eilanden, residentio Monado), J 10 Leidelmeijer, thans (ijdohjk die betrekking bekleedende T ij d o 1 ij k gestold: Ter beschikking van don president yan den Raad van Justitie te Padang ton einde met gril'fierswerkzaamheden bij dat college te worden bolast mr. J. II. W. B. Visser. T ij d e 1 ij lc \v e r k z a a m gesteld Bij het Departement van Financiën ton einde belast te worden met hem door den chef ran dat Departe ment op le dragen werkzaamheden, de ambtenaar op non activiteit J L. Pasteur, Inatslelyk inspec teur 2de kl. bij den post- en telegraafdienst. Bij bet Binneul. Bestuur op Java en Madoera. Benoemd; Totcontroleur lsto kl. Ch. E. Bedemoijer, ambtenaar op non-activiteit, laatst die betrekking bekleed hebbende, met bepaling, dat hij geplaatst wordt in ue res. Probolinggo; tot controleur lste kl G. L. Gonggrijp, ambtenaar op non-activiteit, laatst die bei rekking bekleed hebbende, met bepaling, dat bij geplaatst wordt in de res. Bezoeki; tot contioleifr lsto kl. A. H. II. S. Hermens, ambtenaar op non-activiteit, laatst die beirekking bekleed hebbende, met bepaling, dat hij geplaatst wordt in de res. Banjoemas. In do residentio Besoeki. Gesteld: Ter beschikking yan den ass.-res. van Banjoewangi, de adsp.-contr. D. G. S. Wolter- beck Muller; ter beschikking van den ass.-res. van Djomber, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst E. V. Van der Schalk. V erplaatst: Van de res. Lampongscho Dis tricten naar de res. Rembang, de benoemde adsp.- contr. H. Til. Brouwer. Ontslagou: Eervol uit 'slands dienst, do zoutverkooppakhuisineester to Japaia A. Cli. F. Hes, en do ondorwijzer lste kl. W. 11. Heijtmau, de eerste op verzoek en do laatste wegens vol brachten diensttijd en met ingang van 5 April 1896. Benoemd: Tot residout van Cheribon met ingang 4 April 1896, de ass -res. voor de politie der aldeóliug stad en voorsteden van Batavia, jbt. 11. De Koek; van Probolinggo met ingang van 13 April 1896, de ass.-res. van Demak (Semarang) J. M. G. Numans; van Rembang, met iugaug van 5 April 1893, de ass.-ies. van Magetau (Madioen J. Collard van Banjoema3, met ingang van 7 April 1896, de ass.-res., tijdelijk ter beschikking van den res. van Soerakarta L. G. A. F. Lange. Bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java. Geplaatst: Bij de Oostorlijncn en belast met het beheer van ondcrafdeeling il der 4do afdeeling met Madioen als standplaats do benoemde adjunct chef der 4de afdeeling L. J. Burgemeostre. Departement van Uorlo.q. Overgeplaatst-* Bij het 17de bat. inf., de kapt. der inf. eervol ontslagen mil. command, der Lamp. districten to Telok Betong, J. W. Eisma; bij het 10de bat. inf., de kapt. bij het 9do bat inf. W. G. A. C. Christen; bij het lsto depot-bat, de kapt. bij het 9de bat. inf. C. J. Okhuijsen; bij het 9de bat. inf., de kapt bij hot 10de bat, inf., J A- M. M. Von Schaoroth; bij het 10de bat. inf., de lste luit.-adjudant bij liet 'Jde bat. inf. J. Hildering; bij het 9de bat. inf., de iste luit.-adjudant bij liet 'lOdo bat. inf. J. J. Romswinkol. Ingetrokken: De overplaatsing bij het9do bat. inf. en overgeplaatst bij het 10de bat. inf., de 2de luit. bij het 4do depót-bat. C. A. J. De Bruine. Overgeplaatst: bij het 9de bat. inf. do 2de luit bij het 10de bat. in f. J. C. A. Fiooher; bij het 9de bat. inf., de lste luit. bij hot 10de bat. inf. H. O. Schrüder; bij bet 6de bat. inf., de majoor bij het 2de depöt- bat. D. A. Okhuijzen; bij het 6de bat. inf., de kapt. bij het 7do bat. inf. A. B. B. Jansen; bij liet 6de bat. inf. de lste luit. bij het 7de bat. inf. C. F. Van Baak, de 2de luit bij het7de bat. inf J. C. Lamster, en de 2de luit. bij het 2de depót-bat. II. L. H. baron Van Isselmuden, bij het 2de depót-bat., de luit.-kol. bij liet 6de bat. inf. H. L. Vorstenbos. O vc rgoplaatst: Naar Padang als commandant der subsistenten compagnie ter Sumatra's West kust, de kapitein bij het 18de bataljon infanterie, P. A. Zwecdijk; bij bet dtt. to Fort-de-Kock der subsistenten- compagnic tei Sumatra's Westkust, de lste luit. bij liet. 4de depot-bateljon P. Hintze. Benoemd: tot waarnemend chef van den staf in de 2de militaire afdeeling op Java, de kapitein bij het Ode bataljon infanterie P. Bodemeijcr. Overgeplaatst: als adjunct bjj den gewestelijken staf in de 2de militaire afdeeling op Java. de lste luitenant bj bel 5de bataljon infanterie, J. F. 11. Bontenakel; bij de troepenmacht m ADeb t. n. do majoor bij het 17do bataljon infanterie G. F. Soeters; 'bij het 17de bataljon infanterie de majoorbij het 15de bataljon infanterie te Kotta-ltedja, J. C. P. Mossel. Van Bali afgelost: De 2de luit. der inf. L. S. Fischer, dio de bestemming volgen zal, dio hém door zijn dienstchcf zal worden aangewezen. Van Lombok afgelost: do majoor der inf. I. C. R. Schenck, de kapt der inf. W. L. A. G. Sol. do lste luit.-kw. bij do milit. adm. W. J. C. Van Bennekom, en d* officier van gezondheid 2do klasse F. S Dr. Stibbe. Genoemde officieven zullen de bestemming volgen, die huu door hun dienstchefs zal worden aangewezen. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan dou lsten luit. der inf. C. Ontslagen: Eervol als commandant der lste militaire afd op Java, dc kolonel der inf. J. F. D. Bruinsma; eervol als militaire commandant van Lombok, de kol. der inf. W. A. Schneider. Benoemd: Tot militairen commandant van Lombok, de kolonel der inf. J. F. D. Bruinsma; tot commandant der lsto militaire afdeeling op Jav3, de kol. der inf. W. A. Schneider. Bevorderd: Tot lsten luit bij bet wapen der inf dc 2de luits P. A. G. Van Alderwerelt van Rozen burgh, G. W. J- Van Walraven, F. (J. Van Swieten, J. H. R. Van de Siepkarnp, 1'. C. Verwey Mejan en J. A. Van t Haaff. Hersteld: Bij het wapen der artillerie boven de formatie in activiteit, dc kapt. opjnon-activiteit Jhr. A. P. M- H. Von Pelser Berensberg. Y erlecnd: Een maand verlof naai Ma lang, wegens dringende familieaangelegenheden, aan den lsten luit.-kwartierm. op Lombok, W. J. Ch. Van Bennekom Do aflossing Van Bali van den 2den luit. der int. bij het obervatie corps op Bali, L. S. Fischer is ingetrokken. Verleend: Een maand verlof naar atelang en Blitar wegens dringende particuliere aange legenheden, aan den off. van gez. 2de kl. op Lombok, Dr. F. S. Stibbe. Overgeplaatst: Bij den gew. en plaats, genecsk dienst in de 3de mil. afd. op Java te Soerabaia, de off van gez. 2de kl. op Lombok, Dr. F. S. Stibbe. Geplaatst- Op Lombok, de off. van gez.2do kl. te Soerabaia M. H. Knocli. Ontslagen Eervol als mil. commandant der Lampongscbe districten, de kapt. der inf. J. W. Eisma. Benoemd: Tot mil. commandant oer Lam pongscbe districten, de kapt. der inf. W. C. Schreijner. Overgeplaatst: Naar do 21ste comp. ark 4de veldbat. te Banjoe Biroe, de kapt. bij de 3de comp. art. 3de bergbat. te Soerabaia, W.Wethmar; naar do lste comp. art. lsto veldbat. te Batavia,

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2