ATJEH. Bears van Amsterdam. BUITENLAND. Fraakryk, Na een langdurig onderhoud met den presi dent dor republiek, den heer Faure, verklaarde do heer Sarrien Zaterdag, dat hy alleen een voldoende oplossing zag in een conciliant kabinet, met een progressistisch programma. Da heer Faure heeft den heer Sarrien toon verzocht een dergeiyk kabinet te vormen. Do heer Sarrien heeft gisteren den president echter medegedeeld, dat hjj er voorgoed van afziet, de opdracht tot het vormen van een nieuw kabinet op zich te nemen. President Faure heeft nu d6n heer Poytral om raad gevraagd in de moeilyke omstandig heden, waarin Frankrijk thans verkeert Vol gens de „Temps" heeft de oud-minister den voorzitter der Kamer, den heer Brisson, ge noemd als den geschiktsten man om een kabinet te vormen. Het nieuwe ministerie moet zijns inziens overwegend radicaal zijn, doch alle vergelijken met de socialiston en met de gematigden vermijden. Zaterdag avond om halftwaalf ontstond voor het cafó „Mazarin" te Parijs een groote oploop; men riep: „weg met Bourgeois, weg mot Brisson, weg met de verraders!' De politie maakto een charge, de belhamels stoven uiteen en vluchtten op een passeerenden omni bus. Zij werden op de impériale gearresteerd. Eon sterke politiemacht te voet en te paard verscheen, op den boulevard Montmartre pas seerden sterke detachementen politie. Iitaiië. Een bericht uit Soeakim spreekt van schit terende overwinningen der Italianen. Tien compagnieën, versterkt te Mokrame door drie andere compagnieën, hebben een leger der Derwischen aangevallen, bestaande uit 8000 man voetvolk en 5000 ruiters. Do Derwischen hebben 500 manschappen verloren; de Italianen 100; de vijand ver wacht versterkingen van Osman Digna. Verder wordt vermeid dat de Derwischen de belegering van Kassala hebben opgegeven, waarschijnlijk ten gevolge van de zware ver- liezon, welke hun daar door de Italianen zijn toegebracht. Tegenover dit voor de Italianen gunstig bericht staat de mededeeling, dat de Ras, Dargbie en Uoldbirghis, die tot nog toe niet aan den oorlog hadden deelgenomen, de party van de Abessiniérs hebben gekozen. Uit Rome wordt bericht, dat zich in Italië een sterke strooming tegen Engeland bogint te vertoonen. Er wordt beweerd dat door do intriges van Engeland de vredesonderhande lingen met den negus zyn afgesprongen en men vreest, dat het er op wordt toegelegd om Italië in een voortdurenden strijd te wik kelen, die nog veel menschenlevens zal eischen en waarvan men de zekerheid mist, dat hy in het voordeel van Italië zal ein digen. Spanje. Volgens een telegram uit Havanna hebben de Spanjaarden op Cuba de opstandelingen aangevallen, die het fort Josa belegerd hielden. Da opstandelingen werden op de vlucht ge jaagd met een verÜ9S van 72 dooden. De Spanjaarden hadden 54 gesneuvelden. KOLONIËN. BATAVIA, 25-2G Maart. Engelsclie Mail. (Delische bladen tot 31 Maart.) De benoeming van prof. Bolland. Na den storm van verontwaardiging, die in oen deel der Nederlandsche pers is opge gaan over de bekende benoeming van den heer Bolland, is 't zeker belangwekkend te vernemen, wat de Indische pers daarover schrijft. Zoo leest men in het mail-overzicht van de „Java-Bode": De benoeming van den heer Bolland tot hoogloeraar in do wijsbegeerte te Leiden geeft hier veel voldoening, niet omdat daardoor ook maar iets van den roem van dezen ge leerde op do andere Nederlanders in de kolonie zou afstralen, maar omdat liet goed coet, niet langs den geykten weg verkregen kennis door do mannen der wetenschap en door de regeering gewaardeerd te zien en omdat de heer Bolland, die als indertyd dr. P. J. Veth, van leeraar in het Engelsch professor wordt, zich thans geheel aan zyne lievelingsstudiën kan wyden, hetgeen hem tot vreugde, der wetenschap tot voordeel zal strekken. Een ander bericht van hetzrlfdo blad meldt: De leerlingen van het gymnasium Willem III afdeeling A, hebben ia den avond van den 25ston Maart den heer Eolland, by gelegen heid van diens benoeming tot hoogloeraar aan de universiteit te Leiden, eene serenade met bataljons-muziek en fakkellicht gebracht. Zy verzamelden zich by de loge en trokken tosn naar de woning van den directeur van het gymnasium Willem III, waar de heer Bolland zich met al de leeraren en hunne dames bevond. De leerling van het 5Je studiejaar, Veenslra, hield een toespraak, waarin hij het leedwezen der jongelui over bet vertrek van hun leer meester uitsprak, er by voegende dat zij echter begrepan, dat liet belang van deza en van de wetenschap scheiding cischte. De heer Bolland antwoordde, dat hy ook noode heenging, doch zulk eene benoeming, door hem uit de cou ranten vernomen, niet kon afslaan hy hoopte nu succes te hobben van al het lezen en studeeren, dat hy gedaan had, en daarvan ook naar buiten te kunnen laten blykente L.iden zouden de jongelui hem altyd welkom zyn. Op een verlicht chassinet stond: „Lang leve prof. Bolland, leeraar aan het Gymnasium Willem III." Onder een glas champagne bleef men nog gezellig byeen. Be moord tc Semarani». Ter aanvulling van een reeds vroeger ver meld telegram het navolgende, aan de „Sem. Ct." ontleend. „Een verschrikkelyke misdaad werd gister avond gepleegd op den postweg van Semarang naar Kondal. Voor zoover dit, zonder in het intieme leven in te grypen, mogeiyk is, kan ik hiervan nog de volgende byzonderheden modedeelen: Mevrouw Manuel verliet jl. Zaterdag met haar 5 kinderen haar woning en ging naar Dja- rakah, om den ouden heer Emmah to bezoeken, en daar den Zondag door te brongen. Gisteravond ging do heer Manuel zyn vrouw en zpn kinderen torughalen en tegen dat de schemering inviel, ging men in twee dog carts terug naar Semarang. In de voorste huurdogcart zaten eenige kinderen, in de tweede, een eigen voertuig des heeren M., zat mevrouw met twee kinderen, terwyi de heer M. zelf mende. Ter hoogte van paal 4 gekomen, waar de eerste dogcart ongehinderd passeerde, hoorde de heer M. zich plotseling „halt!" toeroepen en instinctmatig hield hy zijn paard in. Het volgend oogenblik knalde in do onmid- deliyk8 nabybeid een geweerschot, gevolgd door den smartkreet van mevrouw. Wat was er gebeurd? Ziethier de byzonderheden, die ik uit de vele en tameiyk verwarde verhalen heb kunnen distillesren. De 18-jarige Louis Emmab, die geruimen tijd ten huize van do familie Manuel had ge logeerd, bad kort geleden op aandringen des heeren M. diens woning verlaten. Deredenen hiertoe doen voor 't oogenblik niets terzake. Hierover gegriefd, schynt Louis Emmah besloten te hebben zich te wreken op den heer M. Om aan die wraak te kunnen vol doen, leende hy gisteravond van denopKra- piak wonenden heer C. onder een of ander voorwendsel een geweer en posteerde zich daarmede naby paal 4, achter een der langs den postweg staande boomen. Toen de dogcart, waarin de lieer en mevrouw M. gezeten waren, in zyn nabyheid was ge komen, riep hy „halt!" en toen de lieer M. daaraan voldeed en zyn paard inhield, loste Louis E zyn met een kogel geladen geweer. Op wie dat schot bedoeld was, ligt nog in't duister, doch 't is te vermoeden dat de heör M. het slachtoffer had moetan zyn. De kogel trof echter mevr. M. in de linkerzijde en ver liet het lichaam aan de andere zyde. Een doordringend „adoe!" was dan ook het eenige geluid, dat de ongelukkige vrouw slaken kon. De heer M., verbouwereerd door 't gebeurde, reed zoo snel mogelijk huiswaarts, te laat echter om zijn vrouw geneeskundigen bystand te kunnen verschaffen, want zij was reeds overleden. De jeugdige sluipmoordenaar heeft toen, na de ontzettende daad gepleegd te hebben, zich het geweer onder de kin gezet, blijkbaar met het doel om zichzelven te dooden Ditmaal echter was de kogel minder gowillig, want hy drong onder de kin binnen en verliet het gelaat boven de linkerkaak. Ofschoon ernstig verwond, had de jongeling nog de kracht om 't geweer terug to brengen by den heer C., waar hij het bewustzyn ver loor. Door de hulp des heoren C. werd hy daarop naar het huis zyns vaders vervoerd en later van daar naar het hospitaal, na eerst door de doctoren Hymans van Anrooy en Kessler te zyn verbonden. Dezelfde doctoren schouwden ook het lyk der verslagene, hetwelk hedennacht om een uur naar het Stadsverband werd gebracht, doch van ochtend weder naar de woning des heeren M. ie teruggevoerd. Waarom het lyk, dat 't hospitaal moest passeereD, paar 't Stadsverband werd gebracht, is een vraag, welke ik niet beantwoorden kan. De justitie heeft do zaak onmiddellyk in onderzoek genomen en ik acht het beter om den uitslag daarvan af te wachten, alvorens iets mede te deelen van de vele geruchten, welke nopens de ware aanleiJing tot de vreeselijke daad tot my kwamen. Deze moet wel ernstig geweest zyn, om een nauwelyks de kinderschoenen ontwassen jongeling to vervoeren tot den voorbedachte- lyken, mot geleiderlage gepleegden moord. De jeugdige Ewiens wond niet lovens- gevaarlyk is, werd heden reeds door ae justitie in verhoor genomen. Het lyk der verslagone wordt hedenavond ter aarde besteld. Algemeen is de deernis met de beide families, die door de dolzinnige daad van den jeugdigen woesteling in diepan rouw zyn godomp9ld." Door don Gouverneur-Generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: V e r 1 e o n d Met ingang van 3 April 1896, wegens langdurigen dienst, een jaar verlof naar Europa, aan den stationscommies bij de exploitatie van Staatsspoorwegen op Java J. F. F. Quenten. Benoemd: Tot deurwaarder bij den residentie- raad te Djokjakarta, de klerk op het ros.kantoor aldaar H. R. A. Van der Leij. Verleend: "Wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan den opzichter over de mannenafdeeling van liet krankzinnigengesticht le Buitenzorg G. F. Wilten, den commies der 1ste klasse bij den post-en telegraafdienst P. LI. Vogel zang en aan den kantoorchef der 4de klasse (commies der2deklasso) bij dien dienst "W.Loderichs respectievelijk met ingaDg van 4 April, 4 Mei en 12 April 1896. Benoemd: Tot secretaris der residentie Tegal, de controleur der lsto klasse bij het Binnenlandsch Bestuur op Java en Madoera T. A. Smulders; tot algemeen ontvanger van 's lands kas te Pasooroean, do ambtenaar op nou-aetiviteit P. E. Schotel, laatst algemeen ontvaDger van 's lands kas te Palembang. Departement van Oorlog. Ontslagen: Mot ingang van 16 Mei 1896, op verzoek, wegens volbrachten diensttijd, eervol en met behoud van recht op pensioen uit Hr. Ms. militairen dienst, do kapt. der inf. A. W. Paalman; eervol als mil. commandant van Bankadekapt. der inf. A. Visser. Benoemd: Tot mil. commandant van Banka, do kapt. der inf. J. C. Lindgrcen. Ingetrokken: De plaatsing bij het 5de bat. inf. en bij aankomst geplaatst bij de troepenmacht in Atjeh t. n, i. de 2de luit. dor inf., van verlof uit Nederland terugverwacht, 11. G. B. Bosch. Vorleond: Een jaar verlof naar Europa wegens langdurigen dienst, aan de kapt. der inf. J. D. Ten Bosch en J. O. A. L. Van Bcnnekom. Bepaald: Dat het aan den lston luit. der inf. C Exel, wegens langdurigen dienst, verleend een jaar verlof naar Europa, wordt beschouwd to zijn verleend voor den tijd van twee jaren wegens ziekte. Verlengd: Mot eene maand het tot herstel van gezondheid verleend verlof naar Fort-de-Kock, aan den lsten luit. van de triangulatie-brigade te Padang Simdempoean. A li. Van Dorssen. V crleoud: Eene maand verlof naar Soerabnia, wegens ziekte, aan den lsten luit. der artil. te Makassar A. Ch. W. Janssen; een© maand verlof naar Soekaboemi. wegen9 ziekte, aan den off. van gcz. 1ste kl. te SoerabaÏ3, J. M. H. Van Dorssen, twee maanden verlof naar Oengaran en Pelun- toengan, wegens ziekte, aan den kapt. plaats, adjudant te Magelang, M'. A. Van Heekeren. Teleg rammc u. BULUWAYO, 25 April. Daar de Matabelen de stad omringden aan drie zyden, op een afstand van 4 myien, trokken driehonderd man, waaronder honderd blanken, heden morgen de stad uit. Zy werden aangevallen door drieduizend Matabelen. Er o..tstond een hardnekkig gevecht. De Maxim-kanonnon decimeerden den vyand, die ten slotte terug geworpen werd tot in de rivier de Umguzi, waarvan bet water rood gekleurd werd door het bloed. De Engelschen verloren twee blanken, die sneuvelden, terwyl er zeven gekwetst werden. De verliezen der Matabelen zijn buitengewoon groot. NIEUW-YORK, 26 April. De uitvoer van specie in de afgeloooen week bedroeg: aan goud 543,240 dolhrs naar Duitschland, 350,000 dollars naar Frankryk, transito West- Indië; aan zilver 898,427 dollars. De invoer in de afgeloopen week vertegen woordigt een waard? van 8,80S,197 dollars. MARSEILLE, 26 April. Aan boord van drie van China komende schepen is do cholera uitgebroken. Van de 636 passagiers zyn er 319 door de ziekte aangetast en reeds 102 overleden. LONDEN, 27 April. Uit Kaapstad werd Vrijdag aan de „Times" geseindIn don Volksraad van den Oranje-Yry slaat is, by de behandeling der defensie quaestie, door de commissie voor de ziken van oorlog voor gesteld het aankoopen van ammunitie, het uitbreiden der artillerie en het bouwen van een fort by Bloemfontein. LONDEN, 27 April. De „Times" ontvangt uit Pretoria hit bericht-, dat naar men gelooft president Kruger in zyn antwpo.d aan den heer Chamberlain uiteenzet, d it de regeering bezwaar maakt tegen hot beraadslagen over do hervormingen, omiat Engeland niet tus- schenbeiden kan treden in de binn.nlandsche aangelegenheden van Transvaal; indi3n de herziening van de conventie van Londen en de vervanging daarvan door een vriondscbaps- en handels'ractaat niet kan worden bespro kon, zonder dat tevens do beweerde grieven worden behandeld, wil de regeering liever den eisch tot schadeloosstelling voor Jameson's rooftocht verminderen. In hot antwoord wordt de hoop uitgespro ken, dat de vriendschappelyke betrekkingen hersteld zullen worden. De correspondent van het „Hbl." te Batavia seint: „Toekoe Oemar heeft het hem ge stelde ultimatum niet aangenomen. Lam-Pkang wordt nu gebombar deerd met vijftig stukken". igabemhe-mecwü. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer N. G. Van Taack Tra Kranen, geboren te 's-Gra- venhage, na verdediging van „Stellingen." LEIMEtf, 2? April. Mr. F. "Was, burgemeester van Leiden, voorzitter van het afdtelingsbestuur alhier der vereemging „Nationa 1 Fonds" tot onder steuning van de nagelaten betrekkingen van in Nederlandsch-Indië gevallen militairen, is benoemd tot lid van het hoofdbestuur van genoemde vereeniging. By oe heden gehouden openbare ver- kooping van cokes, in partyen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren de pryzen f 42, f 4.50 en f 2.25. De Fransche mail met berichten uit Nederl.-Indië kan hedenavond alhier worden verwacht. In „De Kroniek" van 26 April komt een artikel voor, door Jan Veth, over de tee- keningen in „Arti". Omtrent onzen stadge noot Floris Verster vinden wy daar het vol gende vermeld „Men voelt dat or iets gestadig brandt in dien man. Is vooral zyn stilleven wat daar tegen den wand rechtuit aan de linkerhand hangt, hoezeer ook bijna snerpend van kleur, niet blozend en bloeiend van jongheid, en lost zich by de grootste scherpte van teoke- ning alles niet bly op in iets opens van har monie? Gaat er van dat arrangement van gele en roode en groene sier-pompoenen, zoo als zy daar hun zyden kleuren liggon te kaat sen m een spiegelend vlak, niet oen klank uit, ik zeg niet als van bonzend klokkenmetaal, maar als van tintelend glas, zoo toonloos hel, zoo zuiver, zoo klaar? Het is gemakkeiyk gGnoeg om aan te wyzen dat er in die precieuze stil levens, juist dat groote mankeert wat zulk een teekening van Bosboom zoo hoog maakt, maar my verkwikt het te zien hoe een kun stenaar zich van een ryke, maar bedenkelyke virtuoziteit vry vecht tot zoo eminent zuiver werk. De heeren van „Arti", die Verster een vorige maal en nu slecht plaatsten, schynen dat zoo niet in te zien, maar als zy in ernst aan een nog jeugdig kunstenaar, die in de laatste twee jaren blyken van groot talent gegeven heeft, hun koninklyke medaille kwyt moeten, dan zou althans onder de nu by hen exposeerenden er geen zoo aangewezen zyn als deze taaie zoeker, wien wy onzerzyds alleen toewenschen dat hy zich van zekere behaaglykheid van doen nog voortdurend stelliger zal weten vry te houden." Het dividend voor 1895 der Kon. Ned. Grofsmedery te Leiden is vastgesteld op 7V2 pet. De Haagsche Tramwegmaatschappy zal over het afgeloopen exploitatie-jaar 6 pet. dividend uitkeeren. Naar men mededeelt, heeft de oud minister Fransen van de Putte nu en dan by gunstig weder per rytuig zyn woning kunneD verlaten en hoopt by in de volgende maand zyn buitenv^rblyf „Schaerweide", by Zeist, te betrekken. Bij koninklyk besluit zyn eenige wyzi- gingen gebracht in do vredes organisatie van den staf der artillerie. De minister Van Houten zal, naar men verneemt, eenigen tijd te Ems doorbrengen en komt de volgende week in Den Haag terug. De leden van den gemeenteraad van Den Haag zullen in het begin van de vol gende maand den burgemeester, voorzitter hunner vergadering, een diner aanbieden. De beschryving voor de belasting op bcdryfs- en andere inkomsten voor het dienst jaar 1896/97 zal in deze provincie aanvangen op Maandag 4 Mei a. s. Morgen rukt het 1ste bat. der schuttery te 's Gravenhage, commandant majoor Blaauw, ter oefeniüg naar hot Malieveld uit. Tot af zetting - van het terrein en handhaving der orde, zal thans een geheel eskadron huzaren optreden, onder bevel van den ritmeester Van Lilaar. Hedenmiddag kwam per extratrein der Holl. IJz.-Sp. My. het personeel en materieel der Koninklyke Stallen uit Amsterdam in Den Haag. De koninginnen zyn naar het buitenland vertrokken. 27 April 1S96. staatsleeningen. Vor. Koers pCt, koers. hedon Ned., Cert. Nat. W. Sc.liuld 2K 92% 100% 10U% 100% 99% Hongarije, Goudl. 1S3193 4 102% 102 Italic, Inschrijving 1862/81 6 78% Oostcnr., Obi. Pap. M-.-i Nov. 6 83% dito Zilv. Juli .6 £4 84 Polen, Ohl. Sehnlk. 181-1 4 92% Portugal, Ohl. 18531SS4 mot ticket M 100 .8 25% 25% id. TubaluBcning. 4 Ja 02 91% Uns!and, Binncnl. 1S91. 4 63 62% dito1889b)j UotliHcbiW lib.625 4 9S% 93% ditoIlopc&Co. 1SS9SJ0 lib.625 4 93% 98% Ubl. I.ccning 1SG7.C9 if 20 4 102% 101% in Goud Leen. 1S31 .5 303% 103% Spanje, Pcrp, Schuld Bnitonl. 4 69 Turkije, Dounno Obl. 1886. 5 92% dito Gcconv. Lcening Serio C 21% 21% Egypte, Obl. Lccning 1S76 4 103% Mum co, Biuiienlandsch. 5 43% 43% Brazilië, Obl. ISbO. 4 71% 71% Ind. cn Fin. Ondernomingen. 62% Koloniale Bank Aand. €0% N -I. llaudbk. Aand. 75 75 Ned. Handèlm. Aand. 140% Spoorwcglecningen. 111% Ücll. IJzcrcn-Spw.-Mij. Aand. 111% ico% 100% 31. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 97% 97% Ned. Centr.-Spoor\r. Obl. f 250 3 91% 92 Italië, Z.-ltal. Spw. Obl. A-U 3 51% l'olon, Wnra.-Wcenen Aand.. 157 dito Prior. Oblig. 4 98% 93% llusl., Balt. Spw.-Aand.. 3 G?% 82% Fast. Spw.-Mij. Aand. 77% Iwang. Dorabr. Obl. ZR. 625 4)4 99 Weicliscl Zll. Aand 72% 71% Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 &7 10% Amerika, Atchison Trust 4 7'% 77% dito ObL 2c Hyp. lett, A 3 20% 20% Central l'acific Aand. 15% 15% Gliic Brio lo Ilyp. ObL 5 1CC% Donvcr Rio Grando C. v. A. 33% 13% Louisv. Nasliv. Corfc. v. Aand. 62 Mian. Kans. Texas C. v. A. *2% Union Pac. C. v. A. 8% 8% Canadian Pacific C. v. A. 59% Oregon Short Lino oblig. .5 28% Premieloenlngen. Nedml., Stad Ainsterd. ƒ100 3 34% Turkije. Leonine 1870 27% 27% Prolongatie 3)4 Aand. Stoomv.-My. „Nederland" 157. Petroleumbronnon Ned.-Indië 426. Aand. Arkansas Constr. Trust Cert. 773. Ned., Cert. Nat. W. Schuld, flauw. Gemengd Nieuws. De firma Dros en Tieleman heeft by de politie alhier aangifte gedaan dat het haar gebleken is dat in den laatsten tyd zeep door andere fabrikanten wordt geleverd in vaatjes voorzien van haar handels- of fabrieks merk, zynde een gekroonde haan in een der duigen van het vaatje gebrand, welk merk ingevolge de wetten van 25 Mei 1S80 (Staats blad No. 85) en 22 Juli 1885 (Staatsblad No. 140). godeponeerd is, op grond waarvan reeds tegen een fabrikant ter zake proces verbaal is opgemaakt. De gelegenheid tot die handeling bestaat te over, omdat de firma Dros en Tieleman hare gemerkte vaatjes by de aflevering van zeep, ni-1 terugvraagt, zoodat die vaaljea langzamerhand ia den handel komen. Voortaan zal die firma hare vaatjes, be- halvo het bovenbedoelde merk, nog voorzien op hot deksel van oen caoutchouc-stempel, mede voorstellende een gekroonden haan, echter met vermelding daarby „gedeponeerd". In verband met een en ander, waarschuwt de Commissaris van Politie alhier don zeep zieders en ook handelaren in z-ep, bovenbedoeld merk niet als hunne verpakking te gebruiken, zullende by niet nakoming hiervan, ingevolgo bovenaangehaalde wetten, proces-verbaal tegen hen worden opgemaakt. Te Aarlanderveen (dorp) is een geval van mazelen geconstateerd. Thermometerstandgisteravond om S uren 10.5° C. 50.9' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 12° C. 53.6° F.; 'smiddags om 12 uren 18"5 C. 64.4° F.; 'snauiidJaga 4 uren 17 5° C. 63.5° F. Mar ktberiohten. Al feil, 27 April. Aaogevoerd 45 wagens kaas partgen, t3 zamen 2 31 stuks. Prija: Goudeche kaati lste qual. f 20.a 22.zwaardere/" a 2de qual. 16.a f\9.—. Edamrutrk&as lsto qualitoit 28.Handel redelijk. Schiedam, 25 April. Noeecring vp.n do Make- aars. Moutwijn C.50, Jenever ƒ10.50, idem Amet. proef f 12.per Ned. vat en zonder lost. zonder de belasting. Spoeling-commissie 0.80 per ketel. Notoering van den Branderebond. Moutwijn ƒ6. a f per heet. ct., zon Ier fust en zonó.er bMaetiag. A.DVERTENTIËN. is ssfsii fsèÜ Mi M 1 Den lOdtn Mei ^mWÊÊÊÊÊÊHÊÊÊÊÊM geliefde Ouders hopen onze 1$*- wtt- PETRUS SIEVAL EN ë£- JANNETJE OUWERKERK, den dag hunner 25-jarige Ecl»(- vereeniging te herdenken. Iiunne danlcbare Kinderen. Leiden, (Looierstraat No. 13.) 3267 12 |j£ Algemeene kennisgeving. Den Aden Mei a. s. hopen onze geliefde Oudera PIETER VAN POELGEEST en APLONIA HELENA VAN HEiNINGEN hunne 25-farige Eclitvcreenlging te herdenken. Iiunne liefhebbende Kinderen. Nieuwveen. 3235 8 Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van eene WochHer E. FONTEIN, Echtge- noote van A. G. KLOOTS Jr. (Haarlemmerstraat 26S). 3255 6 Eenige cn algemecne kennisgeving. Bevallen van eene BDochicr Vrouwe Baronesse TAETS VAN AMERONGEN Barsaart. Oegstgeest, 26 Aprii 1896. 3260 4 Door Gods goeiheid voorspoedig bevallen van eene liochfer 'do Hoogwelgeboren Vrouwe Baronesse VAN PALLANDT, geb. Woodward. Wassenaar, 26 April 1896. („Huize Duinrell.") 3261 6 Heden overleed, tot rnyne en myner kin deren diepe droefheid, na een smnrtolyk lyden, myu zeer gelief le Echtgenoot de Heer JOH AN FREDRIK CORNELIS PRINCE, in den ouder dom van 54 jaren. Wed. J. F. C. PRINCE Wernink. Soest, 26 April 1896. (Huize „Rustoord".) 3272 8 Tot onze diepe droefheid overleed höden, op dtn Huize „Rustoord," to Soest, na een lang eD smartelijk lyden, onze geliacltr Broo !er en Behuwdbrosdjr de H-er J. F. C. PRINCE, in den ouderdom van 54 jaren. Gouda C. C. H. PRINCE. C. P. M. MOERBEEK, Leiden, j Prince. R. G. MOERBEEK. i G. PRINCE. Gouda, j L. E. H. PRINCE, Schim van der Ldeff. 26 April 1S9G. 3244 13 Voor de ons betoonde belangstelling na do geboorte van onzen Zoon PIETER JOHANNES zeggen wy dank. P. J. COFFRIE. J. W. COFFRIE-Egoink. Zoetertvoude, 27 April 1896. (Vreewyk aan den Vliet 21). 3241 7 By deze betuig ik, ook namens myno Familie, mijnen harttiyktn dank voor de vele blyken van belangstelling, dia ik mocht ontvangen by gc-legenheiJ van mijn veertigjarig jubiló. Ds. R. KOOPMANS VAN BOEKEREN. 3270 5 GEVRAAGD: Eern Knecht, die goed kan werken, by 1*. C. «JL ©ïiSBEX, Stoombleekery, Witte Singel. 3271 5 Tc koop aangeboden: een üitike Trekhond met Kar. Te zien en te bevragen by DE GBAAFF, Heerensteeg 13. 3273 5

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3