A0. 1896 N°. 11092. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Donderdag S3 April. 1 PRIJS DEZER COURAÜT; Voor Leiden per 3 maanden, 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlyke Nommers 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN" Van 1-6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17j. Grootere letters naar plaatsruimte. Yoor het incasseeren buiten de stad •wordt f 0.05 berekend. Dit noinmer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad Ofïlciëele Kennisgevingen. Bnrgemeeator en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der wet van den 2don Jnni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling van hot toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke govaar, eohade of hindor kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen vergunning ia verleend aan N. WOUTERLOOD PJz. en J. VAN BEYEREN en rechtverkrijgenden respectievelijk tot hot plaatsen van een locomobile van 6 a 8 paardokracht on van een zoogeoaamdon stoompot in het perceel Levondaal No. 174 en tot oprichting van een bewaarplaats van benzine, spiritus 9cz. in het perceel Haar emmorslraat No. 6. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 21 April 1896. E. KIST, Secretaris. Leiden, 22 April. Een by voegsel der Staatscourant van heden bevat de by koninkiyk besluit goed gekeurde statuten van: de naamlooze ven nootschap „Boekhandel en drukkery voorheen E. J. Brill", te Leiden, met een kapitaal van 100,000, in 20 aandeelen van 5000, die alle genomen zyn, nl. door de heeren A. P. M. Yan Oordt 6, F. De Stoppelaar 6, C. M. Pleyte 3, prof. M. J. Da Goeje 1, prof. A. C. Vre9de 1, dr. W. Pleyte 1, W. H. Yan Oordt 1, J. De Stoppelaar 1. Door de heeren A. P. M. Van Oordt en F. De Stoppelaar wordt als volledige storting op de twaalf aandeelen, waarvoor door hen wordt deelgenomen in «eze vennootschap, te zamen ingebracht: de <h volle werking zynde toekdrukkery en bindery met alle öaartos behoorende utensiliön, le inrichting der zaak met het daartoe be- aoorend meubilair, tot dusver te Leiden ge dreven onder «2e firma E. J. Brill. Beide ;enosmde he-eren vormsn met den heer C. M. Pleyte het bestuur. Commissarissen zyn de heeren prof. M. De Goeje, prof. A. C. Vreedo, dr. W. Pleyte en J. De Stoppelaar. De Staatscourant van heden bevat de statuten der volgende vereenigingen, als rechtspersoon erkend krachtens do wet van 22 April 1855 (Stsbl. 32): Yereeniging Centraal-Israölietisch Kinder- en Doorgangshuis, te Rotterdam, thans genaamd: „Ceiitraal-Israêlietisch Kinder-, Wees- en Door gangsweeshuis Machasee Lanjethomim" (Toe vlucht voor Weezen), thans gevestigd te Leiden De vereeniging „Kunst, toegepast op boek banden", te Leiden. Deze vereei.iging stelt rich ten doel belangstelling voor artistieke >ude en nieuwe boekbanden op te wekken an het aesthetisch gehalte der bestaande te verbeteren. Zij tracht dit doel te bereiken: Lo. door het houden van exposition in ver schillende plaatsen, waarop specimina van antiek en modern bindwerk en afbeeldingen aarvan zullen voorkomen; 2o. door meer •ennis omtrent de vervaardiging van de ver- chillende technieken te verspreiden. Het vergrooten der bottelary ten dienste ier Leidsche stoombiorbrouwery „De Post- üoorn", van oen beer M. H. Yan Waveren, is jnder directie van den architect don hoer H. J. Jesse by gehouden aanbesteding gegund tls volgt aan de beerenJae. Bink het tim merwerk voor ƒ1495, W. Splinter bet metsel werk voor 296, H. G. Yan Egrnond h.t smids- werk voor ƒ353, W. Hoogenstraaten het lood- en zinkwerk voor 280 en J. H. v. d. Drift het glas- en verfwerk voor f 145. Mej. A. C. Cramer, van Leiden, en mej. A. Den Blaauwen, te Katwyk aan Zee, die eergisteren slaagden als onderwyzerts, ver kregen gisteren ook de akte voor de vrye- en orde-oefeningen der gymnastiek. Tot tegenschatters voor de personeele belasting, dienst 1896/97, zyn te Zoeterwoude benoemd de h6eren C. M. Lam'orechts, W. A. Van Ryu en A. P. Vreeburg, timmerlieden aldaar. Te Alfon aan den Ryn zal door de Martha- 6tichting, ce bekende inrichting voor onver zorgde kioderen, op „Rynstroom" aldaar, een »iieuw groot Moederbuis gebouwd woroen. Deze bouw is noodzakelyk geworden, omdat van het terrein, gelegen achter het oude Moe derhuis, een groot gedeelte is bestemd voor de verbreeding van den Rijn, en dit huis voor dit doel geheel onbruikbaar zal worden. Ofschoon reeds oen paar belangryke giften zyn ingekomen, die de inrichting in staat stellen, met de som, die men hoopt voor het terrein fce ontvangen, met den bouw een be gin to maken, zal er nog zeer veel noodig zyn om dit Moederhuis geheel te voltooien. By koninkiyk besluit is het wettelyk maximum der in de gemeente Aarlanderveen te verleenen vergunningen tot verkoop van sterken drank in het klein bepaald op negen. B. en Ws. van Woubrugge hobben be noemd tot tegenschatters voor de personeele belasting, dienstjaar 1896/97, om van do zyde der belastingschuldigen te dienen, Wm. Boot on D. Van Essen aldaar. Den 20sten Mei a. s. zal het 25 jaren geleden zyn dat de heeren mr. J. Kalff en mr. J. J. Van Meerboke, raadsheeren in den Hoogen Raad, als zoodanig werden benoemd, terwyi het den llden Juli d. a. v. 25 jaar geleden zal zyn, dat de vice-president van het hoogste rechtscollege, mr. F. B. Coninck Liefsting, tot raadsheer in den Hoogen Raad werd be noemd Do oud-Raad van IndiS, do heer Pruys van der Hoeven, hoeft in eene brochure, ge titeld „Hot laatste nieuws uit Atjeh", uiteen gezet dat, nu alle ondernomen proeven om met politiek overleg in Atjeh eeno party tot ons te trekken, zonder welke wy nimmer zullen slagen een ordelyk bestuur te vestigen, door driftigen aandrang, om mot geweld te veroveren, mislukt zyn; nu het vaststaat, dat militaire bezetting van Groot-Atjeb, hoe be perkt ook, slechts voortdurend gevaar kan opleveren, ons besluit geon ander kan zyn dan die nuttelooze, ons zoovele offers kostende stelling te verlaten. Zoodra de thans onder handen ontzetting onzer buiten de linio gele gen posten tot nieuwen roem van ons Indisch leger volbracht zal zyn, belmoren wy ons vrywillig terug te trekken, zorg dragende met controleerende vaartuigen, dat alle han del zich concentreert op de havenplaatsen, die door ons bezet zyn en blyven, on onze kust- posten, Segli en Oleh leh meegerekend, onneembaar makende. Voor een en ander zoudo men niet meer behoeven dan 2 bataljons of 1200 man. De Staatscourant van 22 dezer meldt dat H. M. de Koningin-Regentes den opper- ceremoniomeester der Koningin, mr. M. W. baron Du Tour van BaJlinchave, in buiten gewone zenc'ing als buitengewoon ambassa deur der Kooingin heeft afgevaardigd naar den keizer aller Russen, ter gelegenheid der kroningsplechtigheid te Moskou in de maand Mei a. s. Dien ambassadeur zijn toegevoegd de heeren H. W. J. E. baron Taets van Amerongen, kamerheer der Koningin, jhr. A. S. E. Van Tets, ritmeester, adjudant der Koningin, en J. H. F. graaf Du Monceau, eerste luitenant, ordonnans officier der Koningin. Door de Maatscbsppy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is aanbesteedhst wyzigen van den onderbouw der draaibrug over den Leidschen Trek vliet met bykomende werken in den spoorweg Gouda—Den Haag. Begrco- ting 63,300. Ingekomen zyn 17 aanbiedingen, waarvan de minste was die van Th. Ver hoeven, te Utrecht, voor ƒ53,900; het maken, leveren en stellen van den yzeren bo7enlouw van de draaibrug 0 7er den Leidschen Trok- vliet naby het stationsemplacement Voorburg. Begrooting ƒ26,300. Ingekomen zijn 4 aan biedingen, waarvan do minste was die van de Koninkl. Nederl. Machinefabriek voorheen E. H. Begomann, te Helmond, voor 23.4S5. Het „Utr. Dbl." verneemt dat mr. H. Royaards van Scherpenzeel heeft besl.'ton met 1 Juni a. s. zyn ontslag te nemen als lid van ce Provinciale Staten van Utrecht, waar toe hy reeds in 1866 werd gekozen; terwijl hij sedert 1873 deel uitmaakte van bet college van Gedeputeerde Staten dier provincie. By dm gemeentoraad van Deventer was ingekomen een verzoek van mr. J. Bool om eer rol ontslag als gemoente-secretaris en als curator van bet gymnasium, zoo mogelyk togen 1 Juni. De voorzitter wenschte den heer Bool ook namms den Raad geluk met zyne be vordering tot secretaris der gemeento Ulrmht, on by betreurde met velen zyn vertrok uit de gemeente, waar hy met zooveel yver en kennis werkzaam was. Naar aanleiding van een adres van een aan tal personen, indertyd aan den gemeenteraad gericht, om het gas voor industriüele doeleinden voor een lageren prys dan 6 cents per MJ. verkrygbaar te stellen, is ingekomen een voorstel van B. en Ws. om te bepalen dat met 1 Juni de pr'ys zal zyn voor het gas, dat voor verlichting verbruikt wordt, 6, en voor dat, hetwelk voor andere doeleinden verbruikt wordt, 5 cents per stóre. Tot leeraar in het practisch weven en spinnen en decompositie aan de Ned. school voor Nyverh id en Handel te Enschodee is benoemd de heer Hermann Duncau, te Crema (Italië); terwyi tot leeraar in natuurkunde en spinnen aan di9 school is benoemd de heer J. P. Huchsloon, to Utrecht. De 1ste luits. W. Van Bakel, H. De Haan Hugenboltz en J. H. Makkink, de 2de luits. J. P. Van der Meulen, J. P. J. Verberne en jhr. E. W. Van Holthe, van het 5de reg. inf., de 1ste luit. H. J. De Klein en de 2de luit. J. W. R. Schil], van het 2de reg. inf., komen in aanmerking voor een 2-jarige detacheering naar Oost-Indië. Van het 7de reg. hebben detacheering aan gevraagd de 2do luits. J. G. Lutz, A. J. L. Roos en P. A. R. C. Van Linden Tol. Do 1ste luit. P. H. Specht Gryp, van het 4de reg. inf., thans gedetacheerd bij de kolo niale reserve te Nymegen, wordt voor vyf jaren gedetacheerd by het Oost-Indisch leger. Hr. Ms. minister resident in Zwitserland, baron Gevers, is gistermiddag van Den Haag naar Bern teruggekeerd. Op 16 dezer is te Batavia overleden de heer F. W. Boa3 Lutjens, gouvernements commissaris by de Javasche Bank, gepen- eionneerd inspecteur van financiën. De gewone audiëntie van den minister van koloniën op 24 en die van den minister van binnenlandsche zaken op 25 dezer zullen niet gehouden worden. Het stoomschip „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 April van Southampton; de „Reichstag" van Oost- Afrika naar Hamburg, arriveerde 19 April te Marseille; de „Bundesrath" arriveerde 19 April van Hamburg en Amsterdam te Durban de „Laertes" arriveerde 21 April van Batavia te Amsterdam; de „Spaarndam", van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 21 April Wight; de „Burgemeester Den Tex", van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 21 April te Port-Said; de „Prinses Maria" arriveerde 22 April van Batavia te Amsterdam. By koninkiyk besluit zijn benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen: van de 1ste klasse van de 8ste divisie A. M. De Kruyff, thans van de 2de klasse in die divisie; van da 2de kl. in do 34ste divisie D. M. J. Lasonder, thans van de 2de klasse voor den ambuUntendionst; van* de 2de klasse in de 33ste divisie J. C. J. Eels Rycken, thans van de 34e klasse in die divisie. Aan mr. H. J. D. D. Enschedé, op zyn verzoek, met ingang van 1 Mei a. s., eervol ontslag verleend als ambtenaar van het open baar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Haarlem, ter standplaats Haarlem. Benoemd W. Spoor tot burgemeester van Hendrik Iöo Ambacht. Met ingang van 16 Mei a. s. opnieuw be noemd tot schoolopziener in het arr. Nymegen, dr. M. J. H. Houba, te Nymegen, en tot id. in het arr. Zieriksee, G. Kok, te Zieriksee. Met ingaDg van 1 Mei a. s. benoemd tot leeraar aan de Ryks hoogere burgerschool te Groningen, mr. I. B. Cohen, leeraar aan de hoogere burgerschool met driejarigen cursus aldaar. Benoemd: met ingang van 1 Mei a. s„ tot burgem. van Berkel en Rodenrys, jhr. A. O. A. Van der Meer de Walcheren; met 3 Mei a. s., tot id. van Nieuw-Lekkerland, J. E. A. R. baron Rom Krayenhoff, secretaris dier gemeente; met 4 Mei a. s., tot id. van Nieuw- kuyk, J. Van der Aa; met 5 Mti a. s., tot id. Van Horst, J. J. Th. Houba; mot 7 Mei a. s. tot id. van Roosteren, J. Schoolmeesters; met 9 Mei a. s. tot id. van Hoofdplaat R. Van Ham; met 10 Mei a. s. tot id. van Ambt Hardenberg K. Van der Burg, secretaris dier gemeente; met 11 Mei a. s. tot id. van Boksmeer, C. F. J. H. H6ngat, tot id. van Apeldoorn mr. J. A. Van Hasselt, en tot iJ. van Dubbeldam, D. H. Jas; met 17 Moi a. s. tot id. van Berchem, W. Rongenmet 18 Mei a. s. tot id. van Spaarndam W. D. Haitsma Muiier en tot id. van Schoten J. Arnoldy, beiden secretaris dier gemeenten; met 19 Mei a. s. tot id. van Schyndel H. L. Manders, en tot id. van Urk, H. Kagei, secretaris Gier gemeenten. Met ingang van 1 Mei a. s. lo. aan den luit. ter zee 1ste kl. D. J. Van den Honert, op zyn verzoek, eervol ontslag uit den zee dienst verleend; 2o. bevorderd tot luit. ter zee lste kl., de luit. ter zeo 2de kl. G. L. H. Luyten, en tot luit. ter zee 2de kl., de adelborst lste kl. F. Van Manen. Met ingang van 1 Mei a. s., lo. de kapt. ter zee H. Schotborgb, krachtens art 33, sub 2, letter e, der wet van 28 Aug. 1851, op pen sioen gesteld, onder toekenniDg van: a. een pensioen van ƒ2100 'sjaars, en b. eene ver hooging van dat pensioen ad 1275's jaars, ingevolge art. 1, c, der wet van 1 April 1875; 2o. bevorderd: tot kapt. ter zee, de kapt. luit. ter zee B. De Groot; tot kapt. luit. ter zee de luit. ter zee lste kl. H. Slot; tot luit. ter zee lste kl. de luit. ter zee 2de kl. N. J. Van den Worm, en tot luit. ter zee 2de kl. de adelborst lste kl. W. Lam. Met ingaDg van 1 Mei a. s., aan D. W. Gyswyt, op zyn verzoek, eervol ontslag ver leend als adspirant-ingenieur by het stoom wezen. Be Eiontnginaea in Amsterdam. Op den vastgestelden tyd, d. w. z. vyf minuten over drieën, reed de vorstelyke trein gisterna middag 't Centraalstation te Amsterdam binnen, waar Hare Majesteiten werden opgewacht door den burgemeester Vening Meinesz en de heeren mr. F. Th. Westerwoudt, voorzitter; H. H. Beels-, thesaurier van den raad van admini stratie der H. IJ.-S.-M.den inspecteur van tractie, den heer Rauwenhoff, en den stations chef, den heer Van Vassen. HH. MM. onderhielden zich op het perron even met den burgemeester. Hare Majesteiten begaven zich vervolgens naar de koninkiyke wachtkamer, die door Pander en „Corona" fraai gedecoreerd was. Hier boden twee kleindochtertjes van den heer Beels HH. MM. welkomstruikers aan, en toen begaven de Vorstinnen en gevolg zich naar de gereed staande koetsen, om langs het Damrak naar het Paleis te gaan. Op bet Stationsplein was slechts een be perkt aantal menschen toegelaten; de hoofd commissaris van politie, de heer J. A. Franken, en de commissaris van het bureau Oude- brugsteeg, de heer F. G. C. Fundter, hadden uitstekende maatregelen genomen om alles zoo geregeld mogelyk te doen gaan. Toen de Vorstinnen haar intocht in de hoofdstad deden, steeg uit de op het Damrak samengepakte menigte een groot gejuich op, dat, naar het „Hdbld." meldt, het beetje ge fluit van enkele socialisten danig overstemde. Na 't voorby ryden van de Koniaginnen verzamelde zich eene talryke menigte voor de drukkery van „Recht voor Allen," waar dui zenden strooibiljetten en couranten uit de ramen werden goworpen. Vóór de aankomst der Koninginnen hadden eon paar arrestatiën plaats. Zoo werd de bekende Reens opgepakt. Samson liep te venten met „Amsterdam Vooruit." Hy kreog het daarLy met een burger to kwaad, die hem een slag gaf. Op Samsons verzoek maakte de politie proces-verbaal op en de burger en Samson gingen naar het politiebureel. De zaak schynt echter ingewikkelder te zyn dan men ducht. Althans het opmakon van proces verbaal was nog niet afgeloopon, toen de Koninginnen hun intocht deden. To:n het koninkiyk rytuig onder het ge juich der menigte den Dam opreed, deed Zaag- mans kapel het Wilhelmus booren en de eerewacht en de Oranje-Vereeniging „Trouwe Vrienden", die aan de zyde der Mozes- en Aüronstraat voor hot Paleis stond, salueerden met do vaandels. Zoodra de Vorstinnen het Paleis waren tin- nengetreden, werd van den koepel de Koniok- ïyke Standaard gebeschon.Eenigeoogonblikken later verschenen do Koninginnen op het balkon, vriendelyk buigende, toen gg menigte haar met gc-juich en hoedengewaai het welkom op het Paleis bracht. Zaagmans kapel deed zich daarna nog eenigen tyd booren. De eerewacht oor het Paleis bestond gisteren uit een detachement van het 7de regiment infanterie, onder commando van kapitein H. Vreede. Heden wordt de eerewacht door de schuttery betrokken, onder bevel van kapitein E. Ladou. Het diner ten Hove bestond gisteren uit 24 couverts. Behalve een gedeelte der Hofhouding, zullen als dagelyksche gasten aanzitten: jhr. mr. Schorer, Commissaris der Koningin in de provincie Noord Holland; mr. Vening Meinesz, burgomeester van Amsterdam; de herren Van Hall, Treub, Schölvinck en Van Leeuwen, wethouders van Amsterdamgene- raal-majoor Eland, commandant der stelling Amsterdam, en de schoutbij-nacht Ten Bosch, commandant der marinewerf. Oefening in den wapenhandel. By koninkiyk besluit is bepaald, dat in 1896 van de militie te land, tegen den daartoe door den minister van oorlog te bepalen tyd, kunnen worden opgeroepen om in den wapenhandel te worden g- oefend: lo. gedurende ten hoogste 22 dagen, van de lichtingen van 1892 on 1893 de verlofgangers der militie behoorende tot de regimenten der infanterie; 2o. gedurende ten hoogste 35 dagen: a. van de lichting van 1893 de verlofgangers der militie behoo rende tot de compagnieën hospitaalsoldaten, het lste en het 3de regiment veldartillerie, met uitzondering van die der treincompag- nieën dezer regimenten, het 2de regiment veld-artillerie met uitzondering van hen, die van cavalerie bij de treincompagnieön van dat regiment zyn overgeplaatst, het corps ry- dmde artillerie, het corps pontonniers, het corps torpedisten, en het corps genietroepen met uitzondering van de vestingtel.grafisten, die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het koninkiyk besluit dd. 29 Februari 1884, no. 13; b. van de lichting van 1894, de verlofgangers der militie behoorende tot de regimenten vesting artillerie, het corps pantserfort artillerie en het corps genietroepen. De min. van oorlog heeft, naar aanleiding van dit besluit de militieplichtigen in werkelyken dienst opgeroepen voor den tyd, vermeld op een staat, welke by deze beschikking is ge voegd en voorkomt in de Staatscourant van 21 dezer. De militieplichtigen voor wie de opkomst op een Maandag is gesteld, indien zy gevestigd zyn in gemeenten van waar zy niet in één dag hun garnizoen kunnen bereiken, behoeven zich eerst op den dag, voor de opkomst be paald, op marsch te begeven en zullen den volgenden dag zoo vroegtydig mogelyk by het corps moeten aankomen. Gemeenteraad van Lel muiden* Zitting van Dinsdag 21 April. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer Kiebert. Voorzitter: de burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling, dat o. a. is ingekomen een missive van mejuffrouw L. Lanser, te Pernis, daarbij, onder dank zegging voor hare benoeming tot onderwij zeres alhier, mededeelende dat zy den lsten Mei a. s. in functie hoopt te treden. Aan de orde is: I. Het praeadvies van B. en Ws. in zake het verzoek van Johs. Daaloman, te Aalsmeer, om hem in erfpacht te geven een perceel rietland en Loscb, gelegen in den Westpias, naby Kudelstaart, waarvan de conclusie luidt: „het gevraagde perceel voor den tyd van 25 jaren aan adressant in erfpacht uit te geven tegen eene jaarlijksche erfpachtssom van 22." Conform wordt besloten. II. Het praeadvies van B. en Ws. in zake het verzoek van den heer Koster, alhier, in diens qualitelt van gemachtigde der Erven Stigter, waarby by verzoekt: a. op de door H. H. beëedigde landmeters reeds aangewezen scheiding by het rietland der gemeente een greppel te doen graven, tot duidelijke afscheiding van den eigendom der gemeente, en dien van K. Stigter Jr. b. om den zoogenaamden lsten en 2don Bon te huren op zuivere gronden voor 10 achtereenvolgende jaren voor de gemiddelde opbrengst der 10 laatste jaren, dooreenge- nomen, per jaar. De conclusie van het praeadvies luidt, om adressant te berichten: a. dat de Raad in beginsel niet ongenegen is om mede te werken tot hot doen graven van ec-n greppel tusschen het gemeente-riet land en dat van K. Stigter Jr.; dat daaraan echter op dit oogenblik zoowel administratieve als financieels bezwaren ver bonden zyn, waardoor h6t nemen eener defi nitieve beslissing niet wel mogelyk is; dat adressants verzoek daarom zal worden aangehouden, om opnieuw te worden behan deld by het opmaken der begrooting voar 1897 b dat de Raad genegen is hom den lsten en 2den Bon voor den tyd van 5 jaren onders hands te verpachten, tegen de gemiddelde opbrengst der 5 laatste jaren, dooreengono* men per jaar. Na eenige discussies wordt het lste gedeelte van dit praeadvies aangenomen, en het 2de gedeelte verworpen en wordt besloten den hec-r Koster te berichten: dat de Raad van oor. eel is, dat ondershanische verpachting van het rietland niet is in het gemeenteb lang, en dus daartoe niet wenscht over to gaan. III. Een adres van J. Uyttewaal, te Goudscho Tolhuis, onder deze gemeente, daarin verzoe kende, in het belang der reizigers van do nachtbooten, zyne herberg des nachts geopend te mogen houden. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten dit adres aan te bouden totdat wijziging zal zyn gebracht in de verordening op ce tapperyen in deze gemeente, waartoe in de volgende vergadering een ontwerp zal worden aangeboden. IV. Voorstel van B. en Ws. om aan J. Grossat te Oudshoorn tot betaling zynernota een bedrag van 60 aan te bieden. De Voorzitter zegt, dat in verband met het over dezo zaak in de vorige vergadering be sprokene, en ten gevolge daarvan nog mder door hem ingesteld onderzoek, B. en Ws. van oordeel zyn, dat Grossat dan nog zeer billyk wordt behandeld. De heer Straathof is van oordeel, dat oen bedrag van ƒ50 meer dan voldoende is, waar-j

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1