Naar het „H. D." verneemt, zyn de plannen tot opheffing van höt station Yenen burg ingetrokken en blyft dit station voor- loopig bestaan. Naar het „Hbl." verneemt, staat mr. W. F. Treub, thans nog wethouder van publieko werken te Amsterdam, als eerste op de voor dracht voor hoogleeraar ter vervanging van prof. Cort van der Linden, wien, wegens vertrek naar Den Haag, in de Raadszitting van eergisteren eervol ontslag is verleend. Wylen de heer R. baron Yan Lynden, kamerheer van wylen Z. M. koning Willem III, heeft 4 ton (volgens sommige berichten 5 ton) vermaakt aan de Weesinrichting te Neerbosch, onder den last van vruchtgebruik. Ten onrechte wordt volgens het „Utr. Dbl." in sommige bladen de heer Yan Lynden van Sandenburg, die trouwens sedert lang over leden is, als erflater genoemd. De erflater behoort tot den Frieschen tak der Van Lyn- dens; z(jne buitenplaats „Lyndenstein" is te Beetsterzwaag gelegen. Tot de legaten, door wylen den heer Yan Lynden besproken, behooren ook 100,000 aan de Blinden-inrichting te Utrecht en ƒ100,000 aaD „Bronovo" te 's-Gravenhage. Aan do Weesinrichting te Neerbosch is door mej. D. A. Nieuwenhuisen, overleden te 's-Gravtnhage, vermaakt 1000, vrtf van rechten. De inschrijvingen op do ƒ1,800,000 aandeelen der Malang-stoomtrammaatschappy, welke op 14 deser waren opengesteld, hebben bflna 72.000,000 bedragen, zoodat slechts 2a 3 pet. kan worden toegewezen. Door B. en Ws. van Haarlem wordt aan den gemeenteraad voorgesteld met ingang van 1 Juli a. s. op te heffen het vervoer van lijken door gemeentelijke lijkbezorgers. B. en Ws. vinden daartoe aanleiding in bat feit, dat, niettegenstaande hun pogen ora de stedelijke begrafenis beter aan hare bestemming te doen beantwoorden, daarvan slechts zelden en een steeds minder gebruik wordt gemaakt. De gemeenteraad van Utrecht beraad slaagde gisteren over de Yreeburgquaestie, tbans in verband gebracht met de voorge nomen oprichting van een galerij voor de Vrijdagsche kaasmarkt. Een besluit is r:iet genomen, omdat de stemmen over een voor stel van den heer Yan Straaten, met betrek king tot deze aangelegenheid, staakten. De zaak is nu aangehouden tot een volgende vergadering. Bfl heropening cvr Raadszitting te Am sterdam verklaarde do loco-voorzitter, mr. J. N. Yan Hal), namens B. en Ws., dat de verwerping der voordracht over de aanvaarding der vergunning voor het gemeentelQk tele- phoonnet, de wijze van bestrijding daarvan, en de beschuldigingen daarbij tegen het beleid van B. en Ws. aangevoerd, door het Dage lijksch Bestuur worden opgevat als een af keu ring van hun beleid, waarin Burg. en Ws. niet lijdelijk kunnen berusten. Dit votum treft niet alleen den wethouder van publieke werken, doch ook de overigen. Wanneer de gemeenteraad kan goedvinden om besluiten, in geheime zitting genomen, in een openbare weer te niet te dosn, weten B. en Ws. niet meer waaraan zich te houden. De wethouders zullen de terugkomst van den burgemeester afwachten alvorens een oesluit te nemen. Na een langdurig debat verklaarden de wet- nouders bi) hun verklaring te persisteeren, waarna de voordrachten betreffende do tele- phoon werden aangehouden tot de vergadering van Maandag a. s. De Staatscourant van 17 dezer bevat het plan der 352ste Nederlandscho Staatsloterij van ƒ1,036,000, vastgesteld door den direc teur, don heer H. Yan Goudoever, krachtens art. 1 van het kon. besluit van 14 Dec. 18S5 (Sts.bl. 256). Zü bestaat uit 21,000 loten, u:t 10,500 prijzen en 2 premiön. De collecte wordt ten kantore van den directeur, Binnenhof No. 15, geopend en ge sloten op de volgende tijdstippen: Yoor de loten, geldig voor alle klassen en voor de eerste klasse, 10-20 Juni, 2de klasse 27 31 Juli, 3de klasse 10 14 Aug., 4de klasse 24-28 Aug., 5de klasse 7-11 Sept. a. s. De trekking begint op 20 Juli en eindigt Zaterdag 10 Oer. a. s. Het publiek wordt gewaarschuwd tegen beschadiging der lot9n, daar weigering van uitbetaling der prijzen en premiön hiervan het govolg kan zyn. Hf. Ms. oorlogsschip „Suriname," van Nieuwediep naar West-Indië, passeerde 16 dezer des namiddags te 5 uren Dungeness. Het stoomschip „Edam", van Nieuw York naar Rotterdam, passeerde 16 April Lizard; de „Prins van Oranje", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 16 April te Port-Said; do „Burgemeester Den Tex", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 April van Genua; de „Maasdam", van Rotterdam naar Nieuw- York, passeerde 16 April Prawlepoint; de „Sffak" arriveerde 16 April van Java te Rot (er Jam. B(j koninklijk besluit is een pensioen verleend van 299 aan Th. C. Van Oiffen, weduwe van W. E. N. Muskeyn, gepension- neerd ontvanger der directe belastingen en accijnzen. Op verzoek, eervol ontslag verleend aan Jen ontvanger der directe belastingen, enz. A. Yan der Minne, to Deventer. Gr e in e ii g- (I Nieuws. Dat de Leidsche wielrijdors-ver- eenig ng „AU Right" bij het te Bloeinendaal gehouden bloemencorso den eersten prijs voor Nederland, de grooten gouden medaille, be haalde, heeft ook de aandacht van het buiten land getrokken. By het bestuur van „All Right" nl. is van eene zustervereoniging te Barop by Dortmund een schrijven ontvangen, hou dende mededeeling dat het voornemen bestaat aldaar in den loop van den zomer ook een bloemenfeest te houden, en met het oog daarop wordt nu het verzoek gedaan eenige inlichtingen te willen verstrekken in het bijzonder omtrent de wijze, waarop de Leid sche club de versieringen had uitgevoerd en in het algemeen hoe de andere aan het corso deelgenomen hebbende wielrijders zich van hunne taak hadden gekweton. Zulk een verzoek is voor „All Right", die bovendien zooveel kranige rijders telt, zeker als een groote eer aan te merken. Omstreeks tien uren gister avond voer er een met hout beladen schip door de Oude Vest en van hier kwam het in het Galgewater, alwaar des schippers dochtor, die aan het hoornen was, waarschijnlijk door dat haar boom uitgleed, het ongeluk over kwam om van het vaartuig in het vry diepe water te vallen. Het ongeval werd door de aldaar geposteerde brugwachters opgemerkt en spoedig waren dezen, voorzien van oen dregge en een bootje, gereed hulp te bieden. Da drenkelinge had zich inmiddels aan het achter het schip diijvende jolletje vastgeklemd en de schipper zelf kon zonder veel moeite zyn dochter redden. Do hulpvaardigheid der brug wachters was ditmaal niet noodig. De arrond.- rechtbank te Utrecht heeft mr. C. J. D. H., wonende to Leiden, beklaagd van door schuld aanrflden en daar door zwaar lichamelijk letsel toebrengen aan W. I., te Utrecht geploegd, vrijgesproken. Wederom hebben de kippon het moeten ontgelden. Er zijn in den nacht van 16 op 17 April van het erf bfl het petroleum- magazyn aan de Rijnkade t9 Leiderdorp, van den heer Creyghton, ten Dadeele van zekeren Rotteveel, vier kippen ontvreemd. Naar ons gemeld wordt, zou hedenmorgen in do vroegte op den weg van Rijnsburg naar Leiden onbeheerd gevonden zijn een equipage, waarvan het eene paard aan een boom was gebonden en het andere dood in een sloot lag. In het rijtuig bevond zich een damesmanteltje, een menu en waren bloedvlekken zichtbaar. Men verdiept zich in gissingen. Wie sigarenpuntjes helpt ver- zamelen in Den Haag, om aan de oude zee lieden te Egmond rooktabak te verschaffen, km die thans zonder kosten opgezonden krijgen aan het hoofddepot, waar zij worden verwerkt. De Leidsche en Haagsche beurt schippers Gobr. P. J. en L. Verkoren hebben zich nl. berd3 verklaard, alle pakjes sigaren- puntjes kosteloos te vervoeren. liet adres moet luiden: „Bijdrage rockmafceriëeJ' voor do verpleegden in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Ze?, adres de heer W. H. Van Zanten Jr., steenfabrikant te Leiderdorp." De pakjes kunnen worden bezorgd aan de schuit, Amst. Veerkade, of Dunne Bierkade No. 2. De zaak neemt op. Yan alle kanten, zoo wordt gemeld, komen de puntjes, in onbe grijpelijke ho3veelbeden. Men late zich daar door echter ni3t bezorgd maken, dat er ooit te veel zouden komen; als de oude zeelui de tabak niet zeiven kunnen oprooken, dan kan zo te gelde worden gemaakt, en komt de opbrengst ook nog op andere wijzen aan de „invaliden dc-r zee" ten goede. Uit Lisse schrflftmon aan de „N. R. C." „De groene veilingen van hyacinten in Haarlems omstreken zijn aangevangen. Het gewas staat nagenoeg overal uitstekend te velde, de oogst belooft goed te zullen zijn. Do veilingsprijzen zijn flink, geregeld veel hooger dan verleden jaar. Een goede markt van de producten dezen zomer zal dan ook zeker niet uitblijven. De hyacinten zijn bijna uitgebloeid, nog acht dagen en haar rijk is uit, want dan is alles afgesneden en weggeworpen. De tulp zorgt echt9r voor gekleurde velden; hoe meer de bloem van do hyacint verdwijnt, des te meer komt de tulp open. Nog eenige dagen en de zachte kleuren van tulpen zullen het oog tot zich trekken in de plaats van de hyacinten- velden. De kantonrechter in Den I-Iaag heeft gisteren van dierenkwelling vrijgesproken den vlcoschhouwer, die, zooals vermeld werd, een kalf had vervoerd, hetwelk aan de vier pooten gebonden was. In de Bojkhorststraat aldaar werd gister ochtend een 10 jarig knaapje door de tram over liet been gereden. Het werd naar het gesticht „Bronovo" vervoerd en zal waarschijn lijk het verwonde lichaamsdeel moeten missen. Hoewel reeds tal van winkeliers, in den laatsten tyd vooral, het slachtoffer wer den van sluwe oplichters, gaat dat volkje nog maar altyd, en met succes helaas, met zijne kwade praktijken door. Zoo werden twee winkeliers in schoenen, óén in Den Haag en één in Delft, door een koopman uit Zegwaard opgelicht voor 3 paar bottines en 3 paar dameslaarsjes. Yoor de Haagsche rechtbank gisteren lei- verantwoording geroepen, beweerde de man uit geldgebrek tot het misdrijf gebracht te zijn. HU had zich uitgegeven voor bole op Yoorburg, om daardoor den winkeliers ver trouwen in te boezemen. De eisch tegen hern is 3 jaren hechtenis. In den nacht van 14 op 15 Maart jl. werden een paar heeren, die rustig in de 3de Wagenstraat te 's-Gravenhage stonden te praten, door een viertal jonge mannen be moeilijkt. Het gevolg daarvan was een vecht partij, waarbij de meeste klappen aan de zijde van de aanvallers vielen. Na afloop van de kloppartij zocht een der heeren naar het hoofd deksel, dat zfln vriend verloren had, en kreeg, zoo verraderlijk mogelijk, onverwachts een snede met een scheermes over het gelaat, van een man, die op den grond lag. Een sigarenmaker uit Delft, verdacht die wonde to hebben toegebracht, had zich gisteren voor de rechtbank te 's Gravenhage te ver antwoorden. H(j bekende met een scheermes, dat hq „toevallig" bij zich had, in het wilde geslagen te hebben, maar kon niet zeggen of hU iemand geraakt had. De beide heeren konden beklaagde niet herkennen als do per soon, die de snede had toegebracht. Door twee mannen achtervolgd, had de beklaagde later in de Kranestraat getracht een dier personen onder bedreiging met het zelfde mes te verwonden, hetgeen mislukte, daar de slag met eerie parapluie werd afge wend. Hfl beweerde volstrekt niet de bedoeling te hGbben gehad een dier mannen te ver wonden. Hij dacht dat ook zjj bij de heeren behoorden en wilde slechts bangmaken. Zeer edelmoedig werd door den heer, die gesneden was, de clementie van de rechtbank ingeroepen, daar de wonde zeer spoedig was genezen en de aanvallers reeds een flink pak slaag ontvangen hadden. De president deed opmerken, dat dergelijke daden niet ongestraft kunnen blijven, en het O. M., zich hi rty aansluitende, vorderde voor den beklaagde die reeds ettelijke maanden gevangenisstraf lieeft ondergaan wegens mis handeling, o. a. van een 2'/2-jang kind zes jaren gevangenisstraf, daarbij hulde bren gende aan de getuigen Yan Iperen en Yan Zorgen, die de snede hadden zien toebrengen, en aan wier flink optreden de arrestatie van den bekl. te danken was. De toegevoegde verdediger, mr. Teixeira de Mattos Jr., meende dat zijn cliënt in opwin ding een slag had toegebracht, betwistte dat van voorbedachten rade of poging tot moord sprake kan zijn en concludeerdetot het op leggen van eene lichtere straf. Daarna werd by verstek behandeld de zaak van een gewezen boekhouder by de Haagsche Tramweg-maatschappij, die, als handels igent, een persoon daar ter stede, met wien hy zaken deed, voor verschillende bodragen, tot om streeks 2S00, had opgelicht, door hem ge fingeerde quitanties, van niet vervallen in- schulden, in betdling te geven en daarop voorschotten te ontvangen. Eisch 1 jaar en 6 maanden. Uitspraak in beide zaken over 8 dagen. Yoor het gerechtshof te 's-Gra venhage stond gisteren terecht een 24-jarige behaüger en stoffeerder te Rotterdam, door de rechtbank aldaar tot 3 jaren gevangenis straf veroordeeld wegens opzettelijke brand stichting op 19 Nov. jl. in de woning van eene vrouw in de Wijde Broederstoeg te Rot terdam, met welke vrouw hy vro.-ger samen woonde, doch later ia onmin geraakte. Bekl. ontkende het hem ten lasto gelegde, zyn vtr dodiger, mr. H. A E. Modderman, bestreed het op aanwijzingen gegronde bewijs en con cludeerde tot vrijspraak, en het Openbaar Ministerie, wijzende op het zeer ongunstig verleden van beklaagde, vorderde bevestiging van het vonnis. Uitspraak 30 April. Voor do Haarlemsche rechtbank stonden gisteren terecht de gezusters Hermans, dochters van een oud-rector van het gymna sium te 's Hertogenbosch, die in een buiten- gowoon Politieblad waren gesignaleerd als vrouwen, die, zich beroepende op hare goede afkomst, werken op het gemoed van medelijdende zielen en van het op die wijze byeengebedelde geld een bestaan leidden. Ook hadden zy in verschillende logementen hier en elders gelogeerd zonder te betalen, terwijl zij enkele weken geleden te Haarlem op de openbare straat in staat van dronken schap waren aangetroffen. liet maakte een zeer treurigen indruk deze vrouwen, resp. 55 en 46 jaar oud, in de bank der beklaagden te zien plaats nemen. De officier van justitie deslde mede, dat een der familieleden zich harer wenschto aan te trekken, als zy zich in een gesticht wilden laten opnemen, en requireerde daarom geen opzending naar een rykswf-rkinrichting, doch alleen 8 dagen hschtenisstraf. Na afloop van dé zaak werd een der zusters, Josephine, terstond naar Amsterdam vervoerd, om zich aldaar voor den rechter te verant woorden wegens diefstal. Het is der Rotterdamsche politie gebleken, dat het 5 j ïrigo meisj3, hetwelk "\Vo3nsdag-a\ond in beschonken toestand op de Hoogstraat te Rotterdam werd aangetroffen, geproefd had uit eene flesch met bessenjenever, aanwezig in het bierhuis van hare moeder op den Schiedamschen dyk. Op straat gekomen, was zij door don drank bevangen. De collecte voor den gewapenden dunst in Nederland, gisteren to's-Gravenhage gohouden, heeft ongevec-r ƒ1100 opgebracht. De dienstbode van don heerS., aan den Plantageweg te Rotterdam, liet gistervoormiddag een brandend petroleum- toestel vallen. Er ontstond daardoor een begin van brand, waarby de vlam zich aan hare kleeding mededeelde. Op haar hulpgeroep schoten de bewoners onmiddeliyk toe, aan wie het gelukte den brand, die zich ook aan do gordynen medegedeeld had, te blusschen, terwijl het in brand staande meisje de kleeding van het lichaam getrokken werd. Zy bekwam vreeseiyke brandwonden aan den rechterarm en beide handen en moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Gistermorgen werd te Rotterdam o. a. geveild de briljanten collier, zynde 2de hoofdprys der Amsterdamsche tentoonstelling. Er waren weinig serieuze liefhebbers. Men vroeg ƒ10,000, doch het kostbare collier werd voor ƒ2300 opgehouden. Te Maastricht zjjn Woensdag en Donderdag proefritten met de gastramwagons, de eerste in ons land, gohouden. Het nieuwe vervoermiddel had veel bekyks en voldoet aan de verwachting. De dienst van de stad naar het spoorwegstation en omgekeerd zal eerstdaags worden geopend. De commissaris van politie in de 4de sectie te Amsterdam verzoekt opsporing van P. J. Kloppers, bijgenaamd „Peperman", ruim 50 jaren, boekhouder te Amsterdam. Hy wordt verdacht van verduistering van gelden. De burgemeester van Hoevelaken waarschuwt voor Y. Rombach, 66 jaren, rondreizende, Hy biedt by de ingezetenen Joten te koop aan tegen dadelyke betaling op te verloten schilderyen, enz. Genoemde V., steeds voorzien van een paar schilderyen, heeft te Hoevelaken en omliggende gemeenten vele loten geplaatst, doch zonder de verloting te houden. Men schryft aan het „Utr. Db 1." uit Rotterdam: Reeds vroeger is er melding van gemaakt, ho9 de buitens in den omtrek dezer stad meer en meer verdwijnen. Nu weder zal eene fraaie buitenplaats aan den Westzeedyk wor den gesioopt en de grond voor bouwterrein verkocht.' Deze plaats (van wylen den heer Sauerbier) gronsde vroeger aan hot buiten van den heer Anthony, dat na den dood van den eigenaar gesloopt werd om herschapen te worden in het Ivoningin-Emma-plein, in de wandeling genaamd „het rykelui's-hofje." Iets dergelyks zal nu ook wel gebeuren met eerstgenoemd buiten. Dan zal aan die zyde van den Westzeedyk (de zuidzyde) alleen nog maar overblijven het uitgestrekte buiten van den heer Yan Heel, dat zich uitstrekt langs de Kievïtslaan en waarvan het heerenhuis staat aan het West- plein. Ook dit buiten zal wel bestemd zijn om iets vroeger of later (de bewoners zyn hoogbejaard en kinderloos) te worden gesloopt, om in perceelen bouwgrond te worden om gezet. En zoo zal dan, althans aan deze zyde van den hoogen Zeedyk, binnen korten tyd alles zyn landeiyk aanzien van vroeger ver loren hebben en een stadskwartier zijn ge worden. Aan de noordzijde van den dyk vindt men nog enkele zeer fraaie buitenplaatsen. Maar hoelang zal het bestaan ook daarvan nog duren? Die buitenplaatsen grenzen van ach teren aan de weihmden van den polder Cool, en met dezen polder men weet het heeft do gemeente grootsche plannen. Komen deze eenmaal tot uitvoering, dan zal er oolc daar voor landelijke verblyven geen plaats meer zyn. Welk eene herschepping binnen betrekkelijk weinige jaren 1 Het geslacht, dat vóór ons leefde, he6ft den Westzeedijk niet anders ge kend dan als een buitenweg, de kruin van den dyk beplant met rijen zwaarvertakte boomen en benodendijks beide zyden aan het oog van den wandelaar niets aanbiedende dan landelyk schoon. Op 26 April zullen te Utrecht op het Nederlandsch Sportterrein plaats hebben de eerste professional-wielryders-wedstryden in ons land, uitgeschreven door de Utr. Wiel rijders-Sociëteit. Het programma bestaat uit: lo. Amateurs wedstryd over 1600 meter, om verguld zilveren, zilveren en bronzen medailles. 2o. Professional wedstryd over 5000 meter, om 25, 15 en 10. 3o. Amateurs wedstryd 07er 3000 meter, om verguld-zilveren, zilveren en bronzen medailles. 4o, Wedstryd voor niet-bondsleden over 2000 meter, om 7.50, ƒ5 en 2.50. 5o. Professional wedstryd over 10,000 meter met gangmaking, om 40, 20 en f 10. 6o. Amateurs-wedstryd over 5000 meter, om verguld-zilveren, zilveren en bronzen medailles. Gelegenheid tot aangifte bestaat bij den heer J. P. Frenay Burgers, Oudegracht aldaar. Door eenige stakende veen arbeiders is gisteren te Beets voor twee groote vervener3 het werk hervat tegen een loon van 75 en 95 ets. per veenroedo. Dit loon is per roedo 5 ct. minder dan do eisch der werkstakers is. In de veenderij te NIjehorse (Fr.) hebben de arbeiders ook het werk gestaakt. Zy eisc-hen 10 ct. per roede meer. De kleine verveners zyn genegen 5 ct. meer te geven, de grootste vervener echter niet. In de veenderijen op de Ooster-Meenthe, bij Steenwyk gelegen, is eene werkstaking uitge broken. Alle arbeiders, een paar honderd, hebben het werk gestaakt. Zy eischen 15 ct. per roede meer loon, hetwelk door de baz3n geweigerd wordt. Toch moenen sommigen dat hunne eischen niet overdreven zijc.f By het gisteren te Stoenwyk gehouden appèl der veenarbeiders is besloten hunne eischen vol te houden en niet weder te ver gaderen voor Dinsdag morgen. Zy eischen 1 loon per lange roede. Woensdag-avond zyn de veenbazen vergaderd geweest, doch dezen hebben besloten niet meer dan het vorige jaar te geven, toen het loon 85 ct. bedroeg. De werkstaking in de Alteveersche venon (pr. Groningen) breidt zich uit. Aan de „Prov. Gr. Ct." wordt aangaande deze staking het volgende gemeld: Velen worden gedwongen mee te doen. Troepen stakers, byeengekomen op het doordringend gehuil, dat enkelen weten uit te stooten op een klomp, trekkon rond en stellen de niet- stakers voor het dilemma, om öf mee te doen, öf voor 't minst hunne gereedschappen, enz. te zien vernield. Niemand durft door werken. De stakers willen party trekken voor de hoogere turfpryzen, die de verveners kunnen bedingen. Eene geringe tegemoetkoming van de zyde der laatsten is geweigerd. Enkele dagwerken turf, benevens een on bewoond huis in 't veen van den heer H G-. Stratingh, zijn verbrand. Alles was verzekerd. Men hoeft het laden van turfschepen ook reeds trachten te beletten. De marechaussee is in 't geweer. Het lykt nog niet naar het einde. De verveners laten zich niet door ge weld intimideeren. Do waarde van de turf, die in het Alteveer is verbrand, wordt geschat op f 6750, Betreffende den wielerwedstryd van Zondag jl. te Parijs, waaraan Jaap Eden over een afstand vaü 2000 meter meereed, verneemt de „Haarl. Ct." o. a. nog het vol gende: In de eerste afdeeling was Eden eerste, onder het gejuich der toeschouwers, vooral van den 3den rang, dat aanhoudend „JaapI Jaap!" riep. By de finale of beslissin?srit vrerd langzaam gereden. Yan meet af had Eden de leiding; in het voorlaatste rechte einde was Eden nog vóór en Jacquelin het laatst. Er woei een krachtige wind, waarvan Eden gebruik had kunnen maken; toen Jacquelin plotseling vooruit schoot en in een oogenblik ongeveer 3 lengten vóór was, liep Eden nog wel een beetje in, doch in de meening het toch niet to kunnen, halen, gaf by het op en reed eigenlyk niet eens door, tot groote teleurstelling van het publiek, in welks gunst hij zich mocht verheugen. Hoogstwaarschyniyk neemt Eden Zondag revanche. Eigenlijk is Eden nog niet „in conditie", daar hy nog slechts vier weken van training achter don rug heeft. Jacquelin daarentegen heeft den geheelen winter gereden en is op dit oogenblik te beschouwen als de beste rijder. Yan Eden blyft men evenwel veel verwachten. To Bremen hoeft een 26jarig bakkersknecht do 52 jarige .znst r zyns mees ters, op wi9 hij verliefd was, doodgestoken en daarna zichzelven een kogel dcor het hoofd gejaagd. In Midden -Italië zijn de te velde staande gewassen voor e n deel verweest door zwaren hagelslag. In Opper Italië heefc een storm uit het noorden groote schace aangericht. Broken Hill, in Australië, is door een verschrlkkelyken orkaan geteisterd. De zon was gedurende twintig minuten ver duisterd, het verkeer moest worden geste.akt. Levend begraven en ontgraven. De dwaaste voorstelling, aio men zich defiken kan, heeft men in het Royal Aquarium te Londen kunnen bijwonen. Alfred "Waatton, eeD 38 jarig man, heeft men in een magneti- schen slaap gebracht. Vervolgens heeft men hem mond en oogen met was öichtgestopt en hem in een doodkist gelegd, waarin alleen by hot hoofd oen opening was. Deze doodkist heeft men in een drie meter dispen kuil afgelaten, waar dit heer acht dagen lang „voor. dood" zal blijven liggen. Daarna zal hij opgegraven en weer in het leven teruggebracht worden. De Kindermoord te Rotterdam. Yan wélingelichte zyde, zegt het „Rott. Nbl.'\ vernemen wy, dat de aanwijzingen, welke de instructie in de zaak-Van Berkel tot heden heeft opgeleverd, van dien aard zyn, dat althans Yan Berkels vorwyzing naar de openbare terechtzitting kan worden ver wacht. Tevergeefs heeft Van Berkel getracht, ten aanzien van Zaterdag-avond 18 November, toen het lykje van d9n vermoorden scbolier Hoogsteden naar het terrein aan den Schoo- nenbergerweg moet zyn overgebracht, een alibi te fcewyzen. Van Berkel beweert, dat hy, na in den bewusten avond, omstreeks balftien, het café van Renken aan de Schoutenstraat No. 149 te hebben verlaten, met een zijner kennissen, een sigarenmaker, bon eindje rondgeloopen heeft en daarna alleen naar hu:s terug gekeerd is. Hoe het zij, het doen en laten van den verdachte op den avond van den 18den November is nog steeds een omsluierd geheim. Hier en daar echter breken eenige licht punten door, die de periodieke verlenging der preventieve hechtenis voldoende moti- veeren. Zoo is o. a. voor den rechtercommis saris door een juffrouw, wonende aan den Verlengden Binnenweg, nabij het terreiD, waar het lijkje gevonden werd, verklaard, dat zy in den nacht van Zaterdag 18 November, omstreeks halféén, torwyi zij haar hond uit liet, op den Verlengden Binnenweg een man heeft ontmoet, die in gestalte geheel over eenkomt met den haar vertoonden verdachte. Pertinent durft zy echter niet verklaren, dat het Van Berkel geweest is, omdat zy den man niet nauwkeurig genoeg heoft opge nomen. Dat Van Berkel een zeer levendige herinne ring heeft behouden van alles wat op den bewusten avond gebeurd most zyn, blijkt hieruit, dat by wist te vertellen dat het in den avond van den 18den November een weinig vroor, waarom hy bij het naar huis gaan z(jn kraag had opgezet. Of dez9 nog onbestemde, halve aanwijzingen voor het bewysmateriëel in deze zaak van eenig be lang zyn, zal do tyd moeten leeren.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2