Gebruikte BRANDKAST. ATJEB-i. Terstond gevraagd: WERKMEID, Horlogerie Van Leeuwen, Doezastraat 29. MATTEN! Het gedrukt Stenografisch Verslag van liet verhandelde in den Gemeen teraad van Leiden, met Ingekomen Stukken. 2932 12 Peretl, Franschc Geconlijtc, zeer fija Pruimedanten, Fransclie, Op 23 April a. s. zal to Heidelberg de 69ste vergadering worden gehouden van ver tegenwoordigers der verschillende spoorweg maatschappen, behoorende tot de commissie voor aangelegenheden, het goederenverkeer van den Duitschen spoorweg-Verrein betref fende. Italia. De drie Abessiniörs, onder welken een Jonkman van vorsteiyken bloede, die uit Zwitserland onlangs naar Afrika werden ge zonden, zijn nu te Napels teruggekeerd. De Italiaansche regeering schoen hen eerst als gijzelaars te wilen gebruiken, maar nu weet men niet recht meer, wat men met hen do9n zal. De ingenieur lig bekommert zich niet veel meer om zyn vroegere bescherme lingen. Te Venetië is op hoogon ouderdom overleden Maddalena Pirniani, eene vrouw, die in 1848 aan de verdediging der stad een werkzaam aandeel nam en in 1849 onder Garibaldi ook aan de verdediging van Home deelnam. Zy bezat drie medailles wegens betoonden moed. Het proces van generaal Baratieri zal, volgens de Temps", in de eerste helft van Mei te Massowah beginnen. Men zal zich niet om de hoedanigheid van afgevaardigde van den generaal bekommeren, daar de krijgs wet de parlementaire onschendbaarheid opheft. Groot-Brltan'iii^j Het Britsche Lagerhuis heeft Maandag besloten voortaan op Dinsdag ook een och tendvergadering te houden tot afdoening van regeeringsvoorstellen. Trots die vermeerde ring van don zittingtyd met vijf uren elke week, zal de Kamer vermoedelijk niet reeds in het begin van Augustus alles kunnen heb ben afgedaan wat de regeering heeft voorge dragen. Men berekent dat de onderwijswet alleen reeds twee maanden zal in beslag nemen. Daarbij komen nog de aangekondigde begrotingsvoorstellen om voor de landelijke bevolking den belastingdruk te verlichten, waartegenover zal staan dat anderen meer moeten opbrengen; en ook dit zal een lang debat uitlokken. Behalve een groot aantal kleinere ontwerpen, is r.og de Ierscke landwet weder aan de orde, waarvan de eerste lezing pas is afgeloopen, zoodat het Lagerhuis met werk overladon is. Piet Groblor, de neef van president Kruger, woonde Dinsdag avond de zitting van het Lagerhuis bij en werd na afloop voorge steld aan minister Chamberlain. Oontonrijlc-üoujr.-Monarohle» Naar aanleiding van het verblijf van den Duitschen keizer te Weenen wordt in een blijkbaar door de Oostenryksche regeering zelve geïnspireerd artikel van de „"Wiener Abcndpost" de beteekenis in hot licht ge steld van het drievoudig verbond, dat „be staat krachtens eene innerlijke historische noodzakelijkheid,en wordt oen woord van Wilhelm Von Humboldt in herinne ring ge bracht: „De rust in het centrale stelsel van do Europeesche politiek te herstellen, be- teekent de algemeene grondslagen voor de algemeene rust voor te bereiden." Het bezoek van den Duitschen keizer aan de bevriende hoven kan alle twijfelaars en betweters leeren, dat dit wijze woord, vóór 80 jaren geschreven, nog altijd de onwrikbare grondgedachte van de politiek der drie verbonden rijken bevat, zegt de „W. Abendpost." De „Neuo freie Presso" levert eeno even korte als juiste karakteristiek van keizer Wilhelm, met wiens persoonlijkheid Europa zich sedert jaren bezig houdt en die inderdaad een der aantrekkelijkste psychologische vraag stukken biedt. „Een dergelijke vereeniging van levendig temperament en schrandere reserve, van mili taire neigingen en veelzijdige beschaving, van volkomen aanpassingsvermogen aan destroo- mingen des t\jds en onverbiddelijk aan den dag leggen van het bewustzijn heerscher te zijn, heeft men zelden waargenomen op een troon, van waar een beslissende invloed op 's worelds zaken wordt uitgeoefend." Daar nevens wijdt de „N. fr. Pr." eenige vleic-ndo woorden aan vorst Hohenlohe, den Duitschen rijkskanselier, die met zijn souverein te Weenen vertoeft. Dertig jaren geleden heeft men hem reeds de „levende Mainbrug" genoemd; nu vormt hij een lovende brug tusschen Duitsch land en Oostenrijk. The great attraction van de feesten, waar mede dit bezoek van de Duitsche keizerfamUie aan Weenen wordt gevierd, vormt het scbit- torende militaire schouwspel, dat heden op het SchmHzor exercitieveld wordt opgevoerd in de parade, die daar onder persoonlijk commando van keizer Frans Jozef gehouden wordt. In 't geheel rukken voor die parade 41 bataljons, 24 eskadrons, 2 trein-afdeelingen en 92 stukken geschut uit. De Duitsche keizer leidt het regiment Hongaarsche huzaren, waar van hij chef is, voorbij keizer Frans Jozef, dio dezo militaire hulde beantwoordt aan het hoofd van zijn dragonder regiment. Het is nu reeds een menschenleeftijd ge leden, sinds de Duitsche en Oostenryksche legers ab vijanden tegenover elkander stonden in den oorlog van I860. TafereGlen zooals heden worden opgevoerd, strekken om do wapenbroederschap tusschen de beide legers op voor allen zichtbare wijzo te doen uitkomen. Wanneer de herinnering aan dien strijd van nu 30 jaar geleden daarmee in verband gebracht wordt, dan komt daardoor tevens helder uit hoezeer sedert do omstandigheden z(jn veranderd. Turkfje. Vorst Ferdinand van Bulgarije heeft Kon- 6tantinopel verlaten, met eerbewijzen en geschenken overladen. Tot de eerste behoort zijn benoeming tot generaal, veldmaarschalk van het Turksche leger, tot do laatste een vijftal prachtige Arabische paarden. Dinsdag namiddag nam de vorst in zijn nieuwe maar schalksuniform afscheid van den sultan in een audiëntie, die een uur duurde, en daarop b6gaf hy zich aan boord van de „Sultanie," die onder het gebruikeiyk eerbetoon de haven uitstoomde naar Odessa. De sultan heeft bevolen dat alle jonge Turken, die in het buitenland studeeren, naar hun vaderland moeten terugkeeren; ook zy, dis op eigen kosten studeeren. Ongeveer 200 jongelieden de meesten zyn in Frankryk worden door dit besluit getroffen, dat ten doel heeft hen te onttrekken aan den invloed der Jong-Turksche party. Zuid-Afrika. In den Yrijstaatschen Volksraad is de inval van Jameson besproken. Het debat kenmerkte zich door groote gematigdheid, maar een motie,- waarin voldoening werd be tuigd over de houding der Engelsche regeering, werd niet aangenomen. De heer Van Boeschoten, waarnemend Staats-secretaris der Zuid-Afrikaansche Repu bliek te Kaapstad, is gisteren naar Europa scheep gegaan. Do heer Rutherford, agent te Kaapstad van de Chartered Company en de De-Beers- Company, is wegens het onwettig vervoeren van wapenen van Kaapstad naar Kimberley veroordeeld tot een boete van twiütig pond sterling. Telegrammeu. W12ENEN, 15 April. Heden werd een schitterende revue over de troepen gehouden voor de keizers van Duitschland en Oostenryk, die door de menigte zeer worden toegejuicht. Do keizer van Oostenryk commandeerde de troepen. Keizer Wilhelm droog de uniform van kolonel van zyn Oostenryksch regiment. De souvereinen begaven zich vervolgens naar Schönbrunn en keerden van daar naar Weenen terug. Keizer Wilhelm begaf zich naar de kazerne van Jozefstadt en dejeuneerde daar met de olfi eieren van zyn reg. De kolonel-commandant bracht een dronk uit op de beide hoofden der verbonden ryken. Do keizer verklaarde in zyn antwoord, dat hy do tolk was van allen, die by de revue gelegenheid hadden de housing der troepen te bewonderen; hy dronk daarna op de gezondheid van keizer Fra'.s Jozef en eindigde met de woorden: „Lsvo keizer Frans Jozef, lave hetjeger!" LONDEN, 15 April. De gouverneur der Kaapkolonie, Sir Hercules Robinson, zond gis teren een telegram aan den heer Chamberlain, waarin hy zegt, dat het onmogelyk is het getal der vyanden in Matabelenland te schat ten. Dezen zyn op het oogenblik meester van het geheele omringende land, in het Noorden zouden de Matabelen zeer talryk zijn. ROME, 15 April. Het bericht wordt be vestigd, dat generaal Baldissera, in Afrika, heeft besloten Adrigat te bevryden. LONDEN, 16 April. De „Daily News" en de „Daily Telegraph" vernemen uit goede bron, dat do regeering voornemens is in den herfst 10,000 man Engelsche troepen naar Egypte te zenden, om Soedan te heroveren. Heden ontvingen wij het volgende officiëele Atjeh-telegram „Eergisteren gemeenschap Tjot- Rang hersteld. Toekoe-Hoesin-Long- battah's versterkte vestiging Lam- goet genomen en getuchtigd. Vijand vrij talrijk. Officier, drie mindere militairen gesneuveld, 47 minderen gewond." Het „N. v. d. D." teekent by het gisteren vermelde telegram omtrent do ontzetting van Tjot Rang het volgende aan: „Het blykt nu, dat men by het ontzetten der Oostelijke buitenllnie van het Noorden is begonnen, aangenomen dat de gemeenschap met Toengkoep nog altyd bestond. Lam Goet is een kleinere versterking dan Tjot-Rang, Kroeng Gloampang, S9nelop en Anak Galoeng, en voorloopig volgt uit het raseeren van deze benting nog niet, dat men ook aan den Oostkant de versterkingen gaat opruimen, zooals aan den Zuidkant geschiedde met Lam Koerijit en Bfioel." Het „Handelsblad" en do „N. R. Cfc." ont vingen gelykluidende telegrammen, waarby tevens werd geseind dat de post Lam Goet (Noordelyk van Tjot-Rang aan den ryweg) verbrand werd. Het aantal gewonden werd door „Hbl." en „N. R. Ct." op 20, door het „N. v. d. D." op 42 ge^dd. „Misschien," voegt het „N. v. d. D."erby, „omdat daarbij alleen de Europeanen werden geteld." Arme Javaantjes! indien ge uw bloed voor de „Companie" over hebt, wordt ge alzoo niet eens meegeteld, wanneer go in den stryd ver wond wordt. Gedood werden volgens het „N. v. d. D." de 1ste luitenant H. J. Maarschalk en 3 soldaten, volgens „N. R. Ct." en „Hbl." alleen luitenant Maarschalk. Zyn die drie gesneu velden soms ook Javaantjes, die niet mee tellen? Omtrent luitenant Maarschalk wordt nog aangeteekend: Hendricus Lucas Maarschalk werd op 25 Juli 1889 van cadet tot 2den luitenant der infanterie bevorderd en werd op 19 Aug. 1893 lste luitenant. Hy was op óón na dejongsto van zyne promotie en bereikte den leeftyd van 29 jaren. Hy is gehuwd met eene dame uit Soerabaia. Voor korten tyd verliet hy Aijeh, waarheen hy nu met het 9de bataljon terugkwam. Gemeenteraad van Leiden. Zitting van heden namiddag te 2 uren. Voorzitter de heer Was, burgemeester. Tegenwoordig de heeren Juta, De Sturler, Dekbuyzen, Drucker, Du Rieu, Zaayer, Verhey van Wyk, Van Lidth de Jeude, Van Hamel, Fockema Andreae, Pera, Kersten.?, Van Rhyn, Verster van Wulverhorst, Kroon, Stadhouder, Cock, Van Hoeken, Van Kempon, Van Dissel, Hasselbach, De Go je, Kaiser en Driessen. Afwezig met kennisgeving de boeren Zille- sen, De Vries en Siegenbeek Van Heukelom. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat o. m. waren ingekomeü Een verzoek van prof. dr. H. Treub om eervol ontslag als stads vroedmeester tegen 9 Mei a. s. en als lid der commissie voor de openbare bewaarscholen. De rekening en verantwoording dienst 1895 van do stedeiyke gasfabriek. Het verslag omtrent den toestand van het lager onderwys over 1895. De rekening, dienst 1895, van de plaatselyke schoolcommissie. Verzoeken van do wed. A. F. Van Lyp- hartKoning en H. Moll om afschryving van plaats, dir. belasting, dienst 1896, over 8 maanden, wegens woonplaatsverandering. Een verzoek van mr. C. A. Cau om restitutio van betaald schoolgeld, middelbaar onderwys, over hot laatste kwartaal van den cursus 1895/96. Een verzoek van P. J. Van den Berg om restitutio van plaats, dir. belasting, dienst 1896, wegens woonplaatsverandering. Een verzoek van D. Van O^rdt om vergun ning tot het leggen van eene brug over de sloot langs den Haagweg voor de buitenplaats „Bystad." Het verslag van curatoren van het gymna sium omtrent den tosstand dier inrichting over 1S95. Verder werd door den Voorzitter mede- godeeld dat op 26 Maart jl. heeft plaats gehad de opneming der boeken en kas van der. gemeente ontvanger, waarvan proces-verbaal is opge maakt, dat in afschrift is gezonden aan de Ged. Sta<en van Zuil-Holland en ter inzage in de Leeskamer is nedergelegd; dat aan den eervol ontslagen hoofd-inspcc- teur van politie den heer W. Lanozaat, dio ten gevolge van de uitoefening zyner functie gebreken heeft bekomeD, waardoor hy niet meer in staat is zijne betrekking waar te nemen, een pensioen is toegekend ten bedrage van twee derde gedeelten van zyne jaarwedde ad f 1700, alzoo tot een bedrag van/1133.33 per jaar, ingegaan 1 April 1896; dat goedkeuring is verleend van het voor stel van de firma J. J. Groen Zn. om den prys van de „Handelingen van den ge meenteraad" voor het publiek vast te stellen op ƒ3 per jaar; dat het tydstip van in functie-treding van den directeur van het krankzinnigen gesticht, dr. J. L. Dobberko, is bepaald op 1 Septem ber a. s. en dat hem is vergund de voor hem bestemde woning op het kasteel „Endegeest" reeds van 1 Augustus a. s. af te betrekken Nog was ingekomen eene missive van mr. J. H. Goudsmit dd. 31 Maart jl., houdende mededeeling van het vonnis van de arrondis- sements-rechtbank te 's Gravenhage, waarby het vonnis van den kantonrechter te Leiden in zake Van der Walle is vernietigd en appellant niet ontvankelyk verklaard. Aan de orde kwamen de volgende punten: 1°. Benoeming van twee leden van bot beetunr der Verteniging tot bevordering van don bouw van werkmanswoningen. (67) 2°. Idem van eon derde onderwijzeres in de hand werken aan do 6cbool 4d.o kl&aso No. (08) 3°. Idem al'* voren aan de schob'. 3de klass j No. 4. (76) 4°. Verzoek van P. J. Dill, om ontsla? a!u derdo onderwijzer aan de school 31e klasje No. 1.(64) 5°. Voorstel tot bet vorleenen van viijstelliDg van de betaling van echoolgeld voor H. Brummel- hamp, leoilieg der Kweekschool voor Onder wijzers. (66) 6°. Idem oratront de regeling der ji ar wedden van den Inspecteur van politie 2de klasse. (69) 7°. Idem omtrent de asnbes'cding van eer.igo her stellingen aan hut Viachhuisje op do Aalmarkt. (70) 6°. Verzoek van Moj. M. Jeese, om ontslag als hoofl der Meisjesschool lsio klasse. (71) 9°. Voorttel tot overneming van grond der Provincie aan de Haven. (72) 10°. Verzoek van Mr. L. 8errnric-r, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld, Hoogcre Burger school voor Meisjes. (73) 11°. Voorstel omtrent de regeling der lesuren in de natuur- on scheikunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. (75) 12°. Verzoek van A C. Van Altoca, om terogbctaling vau echoolgeld, lager onderwijl. (77) 13°. Idem van Dr. A. E. J. Ilolword*, om ontslag als leeraar in de geschiedenis aan de Hoogcre Burgerschool voor JoDgens. (78) Achtereenvolgons werden benoemd: Punt 1de heeren W. C. Mulder, aftr., met 24 sten dr. A. W. Kroon Jr., aftr., met 23 stemmen (1 st. was uitgebracht op prof. Drucker). Punt 2: mej. C. F. Küblman, thans 4de oncerwyzeres in do handwerken aan dezelfde school, met 22 stemmen. Twee biljetten waren blanco. Punt 3: mej. F. W. Kissing, werkzaam aan de betrokken school, met 20 stemmen. Eén stem was uitgebracht op mej. Schop- huizen (No. 2 der voordracht) en drie biljetten waren blanco. Zonder hoofdeiyke stemming en zonder debat werd gunstig beschikt op de voorstellen of verzoeken, vervat in do punten 310. By punt 8 stelde do Voorzitter voor het ontslag aan mej. Jesse to verleenen op de meest eervolle wyze en onder dankbetuiging voor hare langjarige belangryke diensten, welk voorstel met applaus werd beantwoord. By punt ll maakte de beer Kroon een vergeiyking tusschen de bezoldiging voor do tydelyke waarneming van vakken aan do hoogere burgerschool voor meisjes en die voor jongens (nl. f 100 en f 100) psr jaar voor elk wekelyksch lesuur. In verband met een desbetreffend antwoord van den Voorzitter zeide do heer Kroon, dat hy niet tegen f 150 was, welke bezoldiging hy alleszins billyk achtte; maar bij hoopt o dat ia het vervolg de maatregel eveneens zal worden toegepast ook als het niet een dame betreft. Het voorstel zelf werd z. h. s. goedgekeurd. Dientengevolge zal wegens het aan Dr. II. W. Bakhuis Roozeboom verleend eervol ont slag als leeraar in de natuur- en scheikunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, de leeraar aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens Dr. B. J. Goosens worden belast met het geven van twee uren per week onderwys in do natuurkunde in de 5de klasse, hebbende genoemde leeraar zich daartoe bereid verklaart. De leerares in de wiskunde aanj de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, mej. J. H. Hoestra zal worden belast met do lessen in de 3de en 4de klasse in elk 2 uren per week, onder dien verstando dat deze lessen niet alleen, zooals het programma voorschryft, in de 3de, maar cok in de 4de klasse aan natuur kunde worden besteed. "Wat de vergoeding voor deze extra-lessen betreft wordt aan ruej. Hoekstra een honorarium toegekend berekend naar den maatstaf van f 150 per jaar voor elk wekelyksch lesuur. Wel wordt in den regel die toelage bepaald op f 100 per jaar voor elk wekelyksch les uur, doch een bedrag van f 150 wordt in dil geval billyk geacht, omdat er thans sprake is van onderwys, door mej Hoekstra te geven in een vak, dat zij gewoonlyk niet doceert en dat veel voorbereiding van haar zal vorderen, geheel iets anders dan W2nneer oene leerares wordt aangewezen om eon opengevallen les uur door onderwys in haar eigen vak te vervullen. Wat den heer Goossens betreft, nu hem 2 van de 6 lesuren worden opgedragen, zal hem bet derdo gedeelte worden toegekend van het traktement, dat de heer Bakhuis Roozeboom in denzelfden t'yd zoude hebben ontvangen. Punt 12 werd aan den heer A. C. Van Altena terugbetaling van schoolgeld lager onderwys verleend over du maand Maart tot een bedrag van 5 gulden, voor zyne dochter, leerlinge der Meisjesschool lste klasse. Punt 13 werd, na een kleine opmerking van dtn heer Van Kempen, aan dr. Holwerda zonder hoofdelyko stemming eervol ontslag verleend. Niemand meer het woord verlangende, sloot de Voorzitter de openbare vergadering en veranderde haar in eene zitting met ge sloten deuren. LEIDEtt, 1G April. Tliermometerstand: gisteravond om S uren 4° C. 39.2' Fahrenheit, hedenmorgen S uren 3.5° C. 38.3° F.; 'smiddags om 12 uren 12"1 C. 53 6° F.; 'snamidaags i uren 12° C. 53.6° F. De heer Rutgers, arts, alhier, bracht heden een rustigen nacht door, terwyl zyn toestand van middag nog dezelfde was. Van een der wielen van het voorsto rytuig van den zgn. „bliksem"-treïn, welke 9 u. 24 m. van Den Haag naar Amsterdam vertrok, sprong hedenochtend ter hoogte van „De Vink", naby Leiden, de band. De trein, die intusschen in de rails bleef, werd lang zaam naar het station Leiden gesleept. Het personeel en materieel van de koninklyke stallen vertrekt Maandag a. s. per extra trein der H. IJ.-S. M. naar Am sterdam. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden bevestigd het vonnis der recht bank aldaar, waarby de vleeschhouwer N. S. te di.r stede is vrijgesproken van meineed. Ook werden bevestigd de vonnissen, waarby een landbouwer en zyn knecht te Ter Aar z\jn vrygesproken van resp. heling en ver duistering van eenden. De knecht, die bovendien terechtstond wegens verduistering van geld en doswege door do rechtbank tot 2 maanden was ver oordeeld, kreeg vermindering van die straf tot 6 weken. Geheel bevestigd werd de veroordeeling tot 9 maanden van den jongen, die met anderen duiven ontvreemdde uit een tuin aan do Laan van Meerdervoort. Het stoomschip „Maasdam", van Rotter dam naar Nieuw York, vertrok 16 April van Boulogne-sur-Mer. ACADEMIE-NIEUWS. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de klassieke letteren, de heer J. Hooykaas, geboren te Schiedam, na verdedi ging van een academisch proefschrift, getiteld: „De Sophoclis Oedipode Colonea." AP VERTEN TIEN. Ondertrouwd A. J. P. DE KLER en E. WASSENBURG. Leiden, 1 1f. Leiderdorp, j 1 Huwelijksvoltrekking 29 April a. 8. 2920 7 Getrouwd Jhr. Mr. Tj. A. M. A. HUMALDA VaN EIJSINGA, Adj. Comm. aan het Departement van Binnenl. Zaken, en A. M. ZILLESEN, die, mede uit naam van hunne wederzydsche Ouders, hunnen dank betuigen voor de talryk? blykoo van belangstelling, door hen by ge legenheid van hun huweiyk ontvangen. Leiden, 16 April 1896. 2930 15 Getrouwd J. O. VAN DEN BERG, Architect, kn H. C G. VAN LEEUWEN, Wed H. L H. Verbrugge, die mede harteiyken dank betuigen voor do bolangstelling, by hun huweiyk ondervonden. UwZ"' 1 lfi A"fl' 139fl 2922 10 Getrouwd J. GRAF en A S. IT. VAN DEN BRANDHOF. De Heer en Mevrouw GRAF betuigen, ook namens wederzydsche Familie, hnnnen har- telyken dank voor de vele bewyzen van be langstelling, by hun huweiyk ondervonden, 's Gravenhage, 16 April 1896. 2941 9 GeboTon- JttHANNES WILLEM NICOLAA8, Zoon van A D. WEMPE en J. WEMPE De Greep Ai kmaar, 15 April 1896. 2928 6 Bevallen van een Zoon M E HOl'PEZAK - Dingjan. Letden, 16 April 1896 2942 4 Eenige en algemeene kennisgeving. Vóór ons vertrek uit het Vaderland waren wij niet by machte, van al onze vrienden persoonlijk afscheid te nemen. Wy roepen huu hiermede een hartelijk Vaartwel toe. Dm cn Mbvr. SPOELSTRA. 15 April 1896 2936 6 oeno DIENSTBODE. Pieterskerkhof 2. 2938 3 Tegen M i kan in een deftig, klein gezin geplaatst worden: eene 2943 9 van 25- a 30 jarigen levfty die bij afwezig heid van de Keukenmeid kan koken en braden. Goede getuigschriften vprcischten. Adres fr. lett. Z. aan den O ïdan en Nieuwen Boekhandel van J. II. DUNK. Rotterdam. I »oei-e sirsi e i <1 gevraagd, tegen 1 Mei a. s., loon naar be kwaamheid, by A. v. <1. /siSa31EI& «Mtz te L'idachendam. 2927 5 Weder ontvangen: dc nieuwste modellen Horloges, EJcgulaleurs en Wekkers, welke worden verkocht met 2 jaar garantie. 2940 7 Dames! Op ontv f 8.95 ontv. U franco thuis 4 (linke, sterke Gangmatten, 4 mooie Kamermatttn, frisch grys met rooJ, 1 ronde Spaansche Tafolmat, 1 gryze yz.rsterke Voordeurslykmat, lang 88 cM., breed 52 cM.r samen IO stuks Wie nu binnen 8 dagen postw. zendt, ODtv. Cadeau: 1 nette Bloem- tafel v. 6 pott., 1 Stoelkussen, 1 YogHk.st., 1 Linnenmand, 4 buish. Manden of 1 sterk, (link wol Tafelkleed, te zamen 11 stuks, van het Rictwcrk-Magazljo, Prlssengraeht 1-16, Amsterdam. 2919 14 Ter Boekdrukkerij van «F. «L GliOKN 4 ZOON, en bij alle Boekhandelaren, is de inteekenirig opvngesteli op: De prijs hiervan is thans ƒ3.— per jaar, terwijl de aflevering zoo spoedig mogelijk na elke Raadsvergadering zal plaats hebben. Ter overneming aangebodeneene gebruikte Lleine Brandkast. Te bezichtigen bij JOHs. DEE ZOON, Hooigracht 12—14, Leiden. 2934 8 iO Cents. ao cn 30 C'cnls. Abrikozen, "jn"° 53 Cents. 2933 10 Oude Vest 111. W.B.v.ANDEL.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3