Burgerlijke Stand vau Leiden, Leidschendam, J. VAK HAASTRECHT, te, Yeur, Do Practisclie Ambachtsschool hield gisteravond om acht uren in een der lokalen van genoemde inrichting de alge- meene jaailyksche ledenvergadoring, waarin ook t gonwoordig waren de leerlingen der school, de ouders of voogden van eenigen hunner en enkele verdere belangstellenden. By verhindering van den voorzitter van het bestuur, den heer J. A. Yan Dyk, werd de vergadering geopend door den onder voor zitter, den heer "W. Kok, die vervolgens voorlas het door den secretaris, den heer G. Yan JDriel, opgemaakt verslag over den toestand der Vereoniging van 1 April 1S95 tot en met 1 April 1896. Hebben wy, zoo wordt door bestuurders daarin o. a. gezegd, vorige jaren telkenmulo er op gewezen hoe ODze jongens langzamer hand het gebouw afwerkten, thans kunnen wij mededeelen, dat het voltooid is, behalve de trapleuningen met do noodige gesmede trapspijlen, die vooral wat do Jaatsten belref- fon, nóg vele jaren als proefstukken voor de smidsleerlingen dienst zullen doen; toch zul len andere leerlingen steeds nuttig werk vin den aan het onderhoud daarvan, daar er voor schilders byv. altijd werk aan de gebouwen te verrichten zal zijn. Verder wordt in het verslag herinnerd hoe het bestuur zich tot den Minister van Bin- nenlandsche Zaken gewend had met het ver zoek het jaarlyksche subsidie met 3000 to verhoogen, omdat de ontvangsten niet in ver houding zijn tot de uitgaven, terwijl door het groote aantal leerlingen, die de school bezoch ten, het noodig werd do onderwijskrachten te versterken; hoe de Minister daarop toege zegd heeft, dat hij eene verhooging der sub sidie van 2000 op de Staatsbegrooting van 1896 zou brengen on deze zou uitbetalen, indien hem gebl.ken zou zij dat de ontbrekende 1000 van elders zou worden verstrekt; hoe het bestuur zich daarop onder mededeeling van het besluit van den Minister tot don Gemeenteraad wtnddo met hot verzoek hot subsidie der gemeente met 1000 te verhoo gen, en hoe de Raad hierop afwijzend heeft beschikt, welk besluit ten gevolge had, dat de bestuursleden dr. P. J. Kaiser (voorzitter), dr. M. J. De Goeje en A. E. Yan Kempen, tevens leden van den Raad, hun ontslag namen en vervangen werden door de heeren J. A. Yan Dijk, "W. F. Yan der Heyden en J. Roem. In de vacature van voorzitter werd gekozen de heer Yan Dijk, die de benoeming onder zekere voorwaarden heeft aangenomen. Het bostuur besloot met het oog op den finantiöelen toestand der Vereeniging de ge wone inschrijving van leerlingen in September niet te doen plaats bobben. Om het bestaand tekort zooveel mogelijk te dekken, besloot het bestuur in Juni 1896 eene verloting te houden van dour de jongens vervaardigde voorwerpen, waarvoor de konink lijke goedkeuring werd gevraagd en verleend. Do Minister heeft volgens zijn belofte eene verhooging van het jaarlijksch subsidie a ƒ2000 op de Staatsbegrooting gebracht, onder voorwaarde, dat het bestuur 1000 van elders zal ontvangen. De Vertegenwoordiging heeft dezen post goedgekeurd, zoodat 2000 ter beschikking van bestuurdoren blijft, mits zy het tekortkomende van andere zijde verkry- gen. Billijkerwijze zal het bestuur zich wen- deo tot de buitengemeenten. Immers, van de 125 leerlingen, die den lsten Januari 1896 de school bezochten, waren 66 uit Leiden en 59 uit de buitengemeenten. Hiervoor wordt jaarlijks door het Rijk 6000, de Provincie ƒ2000 en de gemeente Leiden 4000 subsidie gegeven, terwijl de ingezetenen van Leiden ruim ƒ1000 bijdragen. Met de meeste vrijmoedigheid kan het be stuur dus om finanliëolen steun by de omlig gende gemeenton aankloppen. Bestuurderen hopen op gunstigen uitslag, daar vermeerdering van inkomsten dringend noodig is, om aan alle aanvragen tot plaat sing te voldoen. In het jaar 1895 heeft de Vereeniging door overlyden, door het verlaten der stad of door bedanken 12 leden cn 5 begunstigers ver loren, terwijl 5 leden toegetreden zyn. Vermeerdering van het aantal leden is zeer noodig. Bestuurderen bevelen hun leden aan, belangstellenden tot toetreding tot hst lidmaatschap aan te sporen. Het onderwijzend pc-rsoneel heeft geene verandering ondergaan. In het afgeloDpen jaar hebben 143 leer lingen aan hot onderwijs deelgenomen, ver deeld als volgt: 47 vcor hot timmeren, 10 voor het meubelmakeo, 58 voor het smeden en 28 voor hot huisschilderen. By het eindigen van den leergang 1S95 1S96 verlieten 31 leerlingen de school, waarvan 22 met diploma. Onder de leerlingen, die de school in het afgeloopen jaar bezocht hebben, zijn er uit de buitengemeenten 62 en van het gebeel9 aantal, dat de school bezocht, zijn 75 zoons van ambachtslieden, 39 van winkeliers of kooplieden, 1 van een bouwkundige, 16 van ambtenaars of militairen, 7 van landbouwers en 25 van werkbazen of opzichters. In het afgeloopen jaar zijn 2 leerlingen overleden en hebben 28 leerlingen de school verl\ten, waarvan 1 wegens ziekte, 5 wegens verandering van woonplaats, 10 om geld to gaan verdienen, 9 wegens verandering van amba'ht, 3 om bij een baas te gaan werken. Voor 1 leerling werd het schoolgeld door loden of particulieren betaald; de Maatschappy van Weldadigheid had 2 leerlingen voor bare rekening op school, torwyi de Vereoniging tot bevorderd g van geregeld schoolbezoek 15 leerlingen de school deed bezoel^eji cü Let voormalig St.-Josephs of Timmermans- en Metselaarsgilde 4 leerlingen. Het leerjaar eindigde met 82 leerlingen. Voor den nieuwen cursus hebben zich 56 leerlingen doen inschrijven. Het gedrag en de y ver der leerlingen heeft, met een paar uitzond, ringen, geen reden van teleurstelling gegeven. De berichten^ die hst bestuur van de oud- leerlingen ontving, biy ven steeds zeer gunstig. De Leidsche Katoenmaatschappy toonde opnieuw hare belangstelling door het schenken esner draaibank. Ook van het oud bestuurslid, den heer A. L. De Sturler, wethouder der gemeente Leiden, ontving de school eene collectie monsters van Indische houtpoorten. Bestuurderen brengen den gevers hun dank en bevelen de school in de hoog gewaar deerde medewerking van do leden tn allo belangstellenden ten zeerste aan. Hierop richtte de voorzitter eenige hartelijke woorden tot de leerlingen, die de school met diploma hadden verlaton. H:t zyn de timmc-rleerlingen C. Van Dyk, H. Middelkoop, J. Van Laren, J. N. Yan der Mark en B. Ten Hoed; de meubelmakers- leerling A. Yan der Klauw; de huissmid G. G. Briejer; de machinebankwerkers K. T. Kantebeen, P. Tb. Jansen, J. Wasse naar, A. Van der Valk, C. Schaap, P. B Plasmeyer, J. Mulder, J. Zwart en C. P. Van dor Voort; de huisschilders A. Blansjaar, J. H. Heus, W. Mark, Th. Gro^neveld, "W. F. Van Goevordon en J. A. P. Tukker. Aan deze leerlingen werden thans de di ploma's uitgereikt, vergezeld van gereed schappen of boekwerken. „Houdt het diploma in eere", liep de voorzitter hun toe, „en vraagt uzelven in uw nieuwen werkkring af, of ge beantwoordt aan de verwachtingen, die van u gekoesterd werden." Vervolgens las de secretaris de namen voor der leerlingen, die tot eene hoogere klasse waren bevorderd. In het derde leerjaar zyn geplaatst: K. Th. Bonte, C. C. v. d. Voorn, J. H. Visser, J. M. A. Gubbi, C. Arnoldus, P. v. Exter, C T. Juffermans, A. Buis, P. Goddyn, C. v. d. Byl, A. J. Dirkse, C. N. Tukker, J. W. Simonis, H. V. Schaap, J. v. d. Zwaag, J. Delfos, A. J. Verm9y, P. Smit, A. J. Horrée, A. L. C. Meyori: k, M. Burger, W. J. Van Rooyen, W. H. Pieters, L. W. v. d. Bly, J. Van Duyker, C. Van Duivenvoorde, H. Zaalberg en J. N. Brittyn. Voorwaardelijk: W. v. d. Spek, J. H. v. d. Branie, C. J. Timmer, W. Van Zoomer en A. M. Sluiter. Niet overgegaan 4 leerlingen. In het tweede leerjaar zyn geplaatst: W. Stoute, J. Baak, L. J. Brugelsdyk, P. M. Du Calavon, J. G. Ivooy, J. A. M9lman, G. v. d. Zaal, J. J. Van Dobben, G. Vos, E. Jansen, G. P. Meyer, P. Sierat, J. Raar, P. v. d. Plas, J. Do Wekker, J. Slootweg, C. H. Tiemeyer, J. A. Giosen, A. Van Valkenburg, J. Later- veer, H. A. Metselaar, C. v. d. Steen, J. Ver meulen, H. Bavelaar, T. J. Ruigrok, K. H. ICuypers, H. C. Mathïener, G. Pel, Th. J. v. d. Wal, J. W. Gies, A. Harteveld, J. N. Fon- teyn, A. P. M. Koeken, O. E. Rappa'rd, A. Zaalberg, L. Erades, G. Gou iriaan, D. v. Wou denberg, C. Rensenbrink, J. Dirkse, D. Van Leeuwen, H. Boedart en H. De Ruiter. Voorwaardelijk: Th. J. A. Pardoen en P. Van Iterson. Niet overgegaan 3 leerlingen. In het eerste leerjaar zyn geplaatst: H. v. Onstenlc, W. F. Van Klaveren, H. Langhout, G. v. d. Pool, A. v. d. Mark, D. Yermey, H. v. d. Ploeg, H. "Wytenburg, J. J. v. d.Pauw Kraan, J. Moote, J. N. Evtr3, D. J. Kienjet, A. Van Oordo, P. P. Do Koning, J. Collóe, C. J. Ch. v. Beek, H. H. Cats, A. Verduyn, P. Ph. v. d. Bioek, J. N. Huter, A.Fonteyn, J. P. Buis, J. P. Verhagen, J. Schouten, J. J. M. v. Noort, P. Nypels, W. Harteveld, H. Verloop, H. Du Pon, Ph. H. v. d. Kaay, H. A. Gijbeis, J. G. L. Otgar, J. Van Zwieten, S. Duindam, G. Do Zeeuw en C. Zuiderduyn. De voorzitter wenschte hun geluk met hunne bevordering en hoopte dat zy op den zelfden weg zouden bly ven voortgaan en alzoo hun onderwyzers niet teleurstellen. Da vertrekkende timmermansleerling J. V-an Laren bedankte, ook namens zyne mede leer lingen, voor het genoten onderwys en de aan hen ten koste gelegde goede zorgen. De Voorzitter dead nogmaals oen beroep op don steun bij de ouders, hun kennissen, vrienden, enz. der schooldankte directeur, leeraren en onderwyzers, die hunne taak mot lust en yver, zooals bestuurderen steeds van hen verwachten en gewoon zyn, vervulden; sprak het vertrouwen uit, dat zy met dezelfde opgewektheid zullen bly ven voortgaan; bracht, na de schriftelyk*, thans ook openbare dank betuigingen aan de afgetreden bestuursleden Kaiser, Da Goeje en Van Kempen, voor al hetgeen zy voor de Vereeniging, in het bijzonder voor de school, gedaan hebben; boiankte prof. Van Bemmelen voor diens gewaardeerdo tegen woordigheid by doze plechtigheid en deeide mede dat van den burgemeester bericht was ontvangen dat deze verhinderd was. Ten slotte werden de aanwezigen uitge- noodigd de door do leerlingen vervaardigde teekeningen en voorwerpen te gaan bezich tigen, waaraan werd voldaan en waarvan do tentoonstelling ook nog morgen, Vrydag, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren, voor ieder zal geopend wezen. Gemengd Nieuws. Onder meerdere voroordeelingen van enkele militairen van verschillende corpsen wegens diefstallen en desertie tot gevange nisstraf en militaire detentie legde de krijgs raad te 's-Qravenhage: den soldaat J. C. S., van hot 4de reg. inf. te Leiden, drie jaren gevangenisstraf op met vervallen verklaring van den militairen stand wegens het plegen van verschillende diefstallen met braak uit de kisten zyner kameraden; by nam o. a. al het aanwezige geld en begaf zich naar Schiedam, alwaar hff door de politie werd gearres teerd; den soldaat J. G., gedetacheerd by het Algemeen Depót van Discipline te Vlis- singen, 2 jaren militaire gevangenisstraf en eveneens vervallen verklaring van den mili tairen stand, wegens het plegen van insub ordinatie, bestaande uit het onverhoeds aan vallen en mishandelen van een meerdere in rang, die zijn cel, waarin hy een disciplinaire straf onderging, kwam luchten. In een der jongste nachten zyn van het erf van Vromans, strcohandelaar, wonende te Leiderdorp aan den Lagen Ryndyk, acht kippen ontvreemd. De diefstal beeft blijk baar plaats gehad met behulp van een vaartuig. Dinsdagavond is te Voorburg uit den Vliet het lyk opgehaald van o:n onbekend manspersoon, naar gissing 40 of 50 j vren oud, lang 1.75 meter, flink uiterlyk, hoog voorhoofd, bruin haar, bruine 'snor, gekleed met zwart duffel colbert, zwart gebreid boezeroen, zwart strikdasje, bombazijnen broek, aan do binnen zijde van de klep gemerkt 10 M. 95 010 386S, vetleeren schoenen met riempjes, zwarto sokken. Op het lyk bevond zich een papiertje, waarop met potlood geschreven 3868 Proper O 10 April, benevens een vloeipapier, waarop gedrukt stond Barselaar, 's Gravenhage. Do burgemeester van Voorburg verzoekt inlichtingen. Gisteren werd per trein onder toezicht der Ryks- en gemeente-politie van Leiderdorp een waggon vol met verzegelde pakken, alles afkomstig van diefstal, en onlangs in beslag gc-nomen by meer vermelden M. Van Schaick, schipper, naar Den Haag verzonden, bestemd voor den griffier der rechtbank aldaar. Een verhaal van een sprokko laar. Als eene curieuze bydrago tot de Nederlandsche (militaire) administratie scbryft de Haagsche Sprokkelaar in het „U. D.": Een jongen uit Den Haag kwam onlangs te Leiden „voor zijn Dommer" op, maar bleek alras een gebrek te hebben, dat hem ongeschikt maakte - voor den werkelyken dienst, en hy werd alsnog afgekeurd en huis waarts gezonden. Maar hy was inmiddels, op voorschot, gekleed; zyn infanteriogarderobe lag op hem te wachten, splinternieuw, onge bruikt. „Majoor, wat moet ik met die spullen doen?" vroeg do jongen. „Meenemen," was het antwoord, „en bewaren.„Waarom, majoor?" „Dat weet ik niet." „Mag ik ze vorkoopen„No9n!" „Maar, majoor „Geen maren; die spullen z(jn je door H. M. gegeven; zo zyn hier verantwoord, ik zou ze op goen enkelen staat weten terug to verantwoorden; je neemt zo mee." En zoo ging onze afgekeurde milicien huiswaarts met een soldatenpak, waarmoe hy liefhobbery coraedio spelen mag, en dat aan 's lands schatkist (i. e. aan ons, belastingbetalers) een 20 of meer heeft gekost en waarin nimmer een krijgsman dsn vadeilandschen grond zal bewaken. Dinsdag-middag is naar het Israc-lietisch ziekenhuis te Amsterdam gebracht een 5-jarig meisje, dat op het J. E. Meijer plein had gegeten van een zeer vergiftige stof, die onbeheerd in een mandje op genoemd pleiQ had gestaan. In genoemde inrichting constateerde men, dat het voorste gedeelte van de tong van het kind was verbrand. Het kind is, nadat aan de ouders een recept was verschaft, aan dezen medegegeven. Het mandje met de stof, dat verraoedeiyk van diefstal afkomstig was, is door de straatjeugd met den inhoud te water geworpen. Naar gemeld wordt, heeft liet bestuur van het Vondelpark te Amsterdam besloten, voortaan het wielryden in het park in de ochtenduren tot 10 uren te veroorloven. In do zitting van de ar r. recht- bank te Rotterdam, afdeeliDg Handelszaken, werd gistermiddag uitspraak gedaan in zake de aanvaring tusschen de stoomschepen „Elbe" en „Crathie". De rechtbank veroordeelde do maatschappy der „Crathie" tot schadevergoeding van den gevorderden eisch der „Norddeutache Lloyd" tot een bedrag van 5 ton. De Maatschappy der „Crathie" werd tovers veroordeeld in de kosten. Een moeilijke arrestatie. Men meldt uit Middelburg: Vier politiebeambten hebben gistermorgen gevankelyk binnenge bracht twee te Hansweert wonende perso nen, die op heeterdaad betrapt waren wegens diefstallen. D3 gevangenneming ging met hevig ver zet gepaard, doch is gelukkig goed afgeloo pen, daar één der daders een met vyf patro nen voorziene revolver by zich droeg. Door een onbekende oorzaak ontstond Dinsdag brand in do boerdery van L. Smits, gelegen in do Rakt, gemeente Deurne (N.-B.) Door spoedig toegesnelde hulp gelukte het 6 stuks vee iu veiligheid te brengen. Doch 4 stuks hoornvee, 4 varkens, een schaap, een paard, alsmede huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Woning, inboedel en vee waren voor 4000 verzekerd. De steenfabriek „Rodaburg", staande onder de gemeente Franeker, welke by na eene eeuw jaarlijks aan een 40- a 50 tal arbeiders werk verschafte, zal eerstdaags met al de bygebouwen voor afbraak worden verkocht. De lof over het Bloem endaalsche bloemencorso is tot in het buitenland doorge drongen. De „Petit Bleu" o. a. geeft er, gelyk het „Rott. Nbl." eenige prentjes van. Het is een „veritable succès" geweest, zegt ze. De tweede prijs voor het fraaist versierde damesrywiel werd Zondag, gelyk men weet, door de jury toegekend aan een kind in een priëel. De naam van deze prffswinster was toen by de jury nog niet bekend. Thans blijkt echter dat een dochtertje van den heer J. C. H. Van Duyi, te Kraliogscheveer, deze prys te beurt gevallen is. Verschillende personen uit Halfwog en Sloterdyk, die Zondagavond*te Haarlem in treinen gestopt, soms ook geduwd waren, welke op de eerstgenoemde plaatsen niet stilhielden, werden te Amsterdam aan de controle aangehouden, genoodzaakt een nieuw plaatsbiljet te nemen en zagen nog proces verbaal tegen zich opmaken bovendien. Zelfs overkwam dit een persoon uit Sloten die in een boemeltrein stond, doch zoodanig was ingesloten in den goederenwagen, dat hy te Sloterdyk zyn hoekje niet uit kon. Men schryft uit Nieuwo-Pekela, dd. 14 dezer: De werkstaking in 't Alteveer schyntgeen rustig verloop te zullen houden. In den afgeloopen nacht is op onderschei dene plaatsen brand uitgebroken, zeer ver- moodelyk door kwaadwilligheid. Tal van dag werken turf, behoorende aan verschillende verveners, zyn verbrand, bcucvens een onbe woond huis, in eigendom behoorende aan don vervener H. G. Stratingh. Al wat verbrand is, was verzekerd, zoodat feitelijk de verveners hierdoor niet zyn getroffen. Men schat het getal stakers op ongeveer 200. Ze loopen het veen af, overal de strike proclameerende, ja, zelfs het verschepen der turf wordt hrir en daar belet. Men hoopt echter met inladen voort te kunnen gaan onder bescherming der beroden politie. Het. tekort in de kas van den gemeente ontvanger van Ooststellingwerf, thans te Heerenveen in hechtenis, bedraagt ongeveer ƒ7000. Door bomiddeling van ds. Van Brugghon, predikant te Beets (Fr.), werden eenige knapen uit die veendery in staat ge steld een cursus te volgon in houtsnijkunst. Hunne inzendingen trokken op de jongste tentoonstelling van „Ny verbeid" te Heeienveen algemeen de aandacht. Deze knapen zyn nu uitgenoodigd voorwerpen in te zenden op een bazaar te Lor.deo, die aldaar voor een lief dadig doel zal gehouden worden. De nieuwe visschershaven te IJmuiden is reeds beschikbaar gesteld tot berging van vaartuigen, öio reeds hun lading gelost hebben, en wel ter verruiming der pas sage voor do groote scheepvaart in de buiten haven. Mevrouw Clara Schumann, ge b. Wiéck, do weduwe van den beroemden com ponist Robert Schumann, hoeft een aanval van beroerte gehad. Do laatste berichten zyn ge ruststellend; men hoept, dat de crisis voor'oy is en dat voor de hoogbejairde vrouw, een der voortreffelijkste pianisten van weleer, de ziekte geen ernstige gevolgen moge hebben. Zy is geboren den 13 den Sept. 1819 en woont ia Frankfort a/M. Hot is uit het bacteriologisch onderzoek gebleken, dat hst heil serum, waar aan professor Langerhans, te BerJyn, den dood van zyn zoontje wyt, van volmaakt goede quaüteit is geweest. Het. was afkomstig van dezelfde bezending, waarmede ts voren honderden kinderen met het beste gevolg zijn ingeënt. Ook is gebleken, dat de diagnose van diphtherilis by het dienstmeisja van den professor door dezen en niet door den dokter van het ziekenhuis is geconstateerd. Deze laatste betwyfelde zelfs de juistheid der diagnose van professor Langerhans en plaatste op het biljet, dat door den professor ter opneming in het ziekenhuis was ingevuld, een vraagteektn achter de diagnose diphtheritis. Kolonel John Cockorill, de be kende oorlogscorrespondent van do „N.-Y. Herald", is te Cairo aan een nierziekte ge storven. Het lyk, dat te Bern in den berenkuil werd gevonden, is herkend. Het was dat van Christan Würthrick, een kuipsrsknecht, die sedert geruimen tyd rondzwierf o-u werk t9 zoeken, en die zijn ellende door drank trachtte te verzachten. Den avond te voren moet hy zich weer bedronken hebben, en zoo is hy dan zeker in den kuil gevallen. Vorleden maand kwam aan de Kaap een Australische stoomboot, de „Ionic," aan, die op de reis een passagier op zonder linge wyze verloren had. Deze, z.kere Knight, had zich, n?. een zoutwater-bad genomen te hebben, per abuis een flesch karbolzuur over het lichaam gegoten, denkende dat het versch water was. Resultaat: dood geschroeii. De Olympische spelen. - De uit- deeling der pryzon aan de overwinnaars in de spelen te Athene geschiedde gisteren door den koning van Griekenland. De pryzen be stonden uit takken van de olyfboomen van Olympia; het plan, om den overwinnaars zilveren kransen uit te reiken, had yaen laten varen, maar allen ontvingen een medaille c-n een fraai diploma. De koning plaatste den overwinnaars oen lauwerkrans op hot hoofd, en aldus getooid, defileerden zy, voorafgegaan door den starter, door het Stadion, terwyi de muziek de volks liederen speelde. Daarna verklaarde de koning de Olympische spelen voor geëindigd. Van het comité ontving do kroonprins een lauwerkrans, onder het geestdriftig gejuich van de tienduizenden, die de plechtigheid by- woonden. Onder de overwinnaars zyn: 11 Amerikanen, 10 Grieken, 7 Duitschers, 5 Franschen, 3 Engelschen, 2 Hongaren, 2 Oostenrykers, 2 Australiërs, 1 Deen en 1 Zwitser. Het internationaal comité heeft besloten, dat de Olympische spelen over vier jaar weer te Athene zullen gehouden worden. van S tot en met 15 April. BEVALLEN: A. Schonowille geb. v. Wouden borg Z. T. De Groot geb. De Graaf Z. E. Mizoo geb. v. d. Bijl Z. C. Joseinans geb. v. d. Valk D. A. Ovormeer geb. Wallaarfc D. K. Dingjan geb. Boudewijns Z. S. J. Ros geb. Smit Z. J. De liaan geb. Gotz D. G. E. Fayier ebt v. d. Linden D. H. Groeuevvcgen geb. anssen Z. A. C. v. d. Ham geb. Polfliet 2 D. M. Labree geb. Jonker D. E. v. Tol geb. lvarreman Z. B. Teeuwen geb. Endeman D M. C. J. Rozier geb. v. d. Meel 2 D. H. v. Schoonderwoord den Bezomer geb, Chaudron Z. A. Abspoel gob. Kret D. J. Neuteboom geb. Labordus Z. W. F. v. Kijkom geb. lleijl L). M. v. d. Dop geb. De Tombe Z. J. C. Diepen- bach geb. Fontein D. W. Ouwerkork geb. Verhoogt D. F. W. Brcdewold geb Reinke D- 8. A. Starrenburg geb. Vermeulen D. E. v. d. Waal geb. v. Capelleveen Z. C. Koolloos geb. Vieveen Z. jVl. P. Zandvliet geb. Sckols 'L. K. P. v. Dijk geb. v. d Lindon D. M. Vlasman geb. v. d. Poel D. M. M. Soupart geb. Balhan D. M. C. Hollebeek geb. Imans Z. N. Ververs geb. Rietkerk Z. GEHUWD: A. Oudshoovn w. en E. J. De Meij w. J. Bruning jm. en M. Ousverkerk jd. H. G. J. Weckwert jm. cn S. E. De Man jd. A. Buis jm. en I. Keeroweer w. J. Smit w. en M. C. E. Kraaneveld w. J. Schild jm. en C. Laman jd. OVERLEDEN: W. Balfoort D. 1 d. J. De Haaij M. 58 j. W. Ouwerkcik Z. 22 m. A. Wijnbeek Z. 2 j. J. Straver Z. 13 m. K. v. Dijk M. 79 j.-J. W 11. 1'ranken Z 2 j.--H. E. J. Mol D. 3 J. J. OuwerkerkEises D. levenl. H. Kel- lenaar—C'opij V. 84 j.S. Van GighCohen VV. 75 j. J. BJom D. 1 m. G. v. d. HelmSonius V. 71 j. C. S. HakkaartRietbergen V. 79 j. L A. Witteman D. 2 j. L. S. Reuvens—Blussé W. 95 j. J. Van Rij kom D. uur J. Dreef M. 29 j. A. M. E. Mattie D. 7 m. C. Lateiveer D. 5 m. C. Tegelaar D. 14 m. L. Bogerman M. 03 j. RIJNSBURG. Geboren: Willemijntje, d. v. J. Heemskerk en M. Do Leeuw. Hermauus, z. v. E. v. d. Brcggen en J. Bicedijk.Jannetje, d. v. A. Hogewoning en J. Zandbergen. Maart je, d. v. F. Boumam en J. v. d. Meij. Marijtje, d. v. G. v. d. Meij en M. Sozef. Gehuwd: Pieter v. Kralingen 25 j. eu Jan netje Do Mooij 28 j. G. v. Jaarsveld en J. Hermans. Overleden: Cornelis v. d. Sleet 48 j. Gcrritjc Kralt 5 j. MarktberSobteE. Delft, 1G April. Granen werden heden voldoende aangeboden en do pryzen hepen iets booger. Witte Tarwe f 5.5) a 6.70. Iioode ƒ5.59 rt ƒ0.— Rogge ƒ3.GO a ƒ3.90. Zomerg rat ƒ3 20 a ƒ3.50. CbevaliG'- 4.20 a -1.75. Haver 1.90 u 3. .lilanwe Erwten ƒ4.80 a 6.75. Bruinebooneu 9.50 a f 10.40. Paardenboonen ƒ4.40 a f 4.60. Duivt-nbooccn 5.50 a ƒ5.85. Koolzaad ƒ6.75 a ƒ7.50. Zomer-Kooizaad a Kauariozaad J 5.75 a 6.8'J. Hennep zaad ƒ6.— a ƒ7.—, alles per HL. Schiedam, 15 April. Noceorias: van do Mabo- aars. Moutwijn ƒ6.50. Jenever ƒ10.50, idem A mat. proef ƒ12.per Ned. vat eu zonder Inat, zonder do belasting. Spoeling-cominiesie lieden /0.60 pc-r ketel. Noteering van den Branderabond. Moutwijn ƒ6. a et/y per heet. et., zon Jer fust ou zonder belasting. Agent „Leidsch Dagblad" by wien steeds abonnementen en advertentiën worden aangenomen. DE UITGEVER. BUITENLAND. Frankrijk, De Parjjsche gemeenteraad heeft in zyn zitting van gisteren bekrachtigd het contract met den heer Tindal voor het zuiveren en steriliseeren ven drinkwater voor de stad Parys. De uitslag werd met eenige spanning verwacht, daar de stad Parys een prysvraag had uitgeschreven voor de zuivering van' drinkwater in het groot. Aan deze prysvraag werd door honderd veertig mededingers deel genomen. Daar vanwege het Instituut-Pasteur, de ingenieurs der waterleidingen van de stad Parys en een commissie van onderzoek met algemeene stemmen hot systeem van den heer Tindal werd aanbevolen, was de over winning van dezen Nederlander te voorzien. Dui tschland. Te Potsdam had gisteren de begrafenis plechtigheid plaats van den ceremoniemeester Von Schrader, die doodelyk gewond word in het duel met Freiherr Von Kotze. Natuurlijk was er eon groot gedoelte van de hoogste aristocratie by tegenwoordig: prinsen, graven, baronnen. Do hofprediker Wendtland maakto van de gelegenheid gebruik om bij het graf al dien edellieden en garde-officieren eens flink de waarheid te zeggen over de onzinnige standsbegrippen welker slachtoffer deze doode geweest is en over heel de modderpoel dezer zeden. Ofschoon het gerucht gisteravond werd tegengesproken, waren (of zijn) er reeds dé marches gedaan voor een nieuw duel van Kotze, nu met den een-en-twintig-jarigen zoon van Schrader. Men tracht dit geschil nu nog by te leggen, en zulks te ijveriger, daar de keizerlyke ongenade naar het schynt op de farailiën der twee ceremoniemeesters moet zyn neergedaald, zoodat al de leden in den eersten tyd zich wel weinig in de uitgaande kringen zullen laten zien. (V. R. C.) - By den Duitschen Bondsraad is het ont werp ingekomen eener verordening betreffende de inrichting en exploitatie van boekdrukke ryen en lettergieterijen. De verordening bevat verschillende hygiënische voorschriften in liet belang der werklieden.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2